gucharmap 0 - en to hr translation catalogue (471 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
hr: Tablica znakova

en: Insert special characters into documents
hr: Umetanje posebnih znakova u dokumente

en: font;unicode;
hr: slovo;unikôd;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
hr: GPL-3.0+ ili GFDL-1.3-samo

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
hr: GNOME Tablica znakova je unikôdni program mape znakova, dio GNOME radne površine. Ovaj program dopušta znakovima da budu prikazani po unikôdnim blokom ili po vrsti pisma. Uključuje kratak opis povezanih znakova i povremeno značenje dotičnog znaka.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
hr: Tablica znakova se isto tako može koristiti za umetanje znakova (kopiranjem i lijepljenjem). Funkcija pretrage dopušta korištenje nekoliko načina pretrage, uključujući po unikôdnom nazivu ili točki kôda znaka.

en: ModernToolkit
hr: Moderan komplet alata

en: UserDocs
hr: Korisnička dokumentacija

en: All
hr: Sve

en: Unicode Block
hr: Unikôd blok

en: Korean Education Hanja
hr: Korejski obrazovni Hanja

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
hr: Korean Hanja za upotrebu u osobnim imenima

en: later removed at the code point
hr: kasnije uklonjeno na kôdnoj točki

en: Font variant of
hr: Varijacija slova od

en: No-break version of
hr: Neprekinuta inačica

en: Initial presentation form of
hr: Početna oblik prikaza

en: Medial presentation form of
hr: Srednji oblik prikaza

en: Final presentation form of
hr: Završni oblik prikaza

en: Isolated presentation form of
hr: Izdvojeni oblik prikaza

en: Encircled form of
hr: Zaokruženi oblik predstavljanja

en: Superscript form of
hr: Oblik navoda

en: Subscript form of
hr: Oblik sadržaja

en: Vertical layout presentation form of
hr: Uspravni oblik prikaza rasporeda

en: Wide compatibility character of
hr: Znak široke kompatibilnosti

en: Narrow compatibility character of
hr: Znak sužene kompatibilnosti

en: Small variant form of
hr: Oblik male varijacije

en: CJK squared font variant of
hr: Kin./Jap./Kor. četvrtasta varijacija slova

en: Vulgar fraction form of
hr: Oblik prostog razlomka

en: Unspecified compatibility character of
hr: Neodređema kompatibilnost znaka

en: Compatibility decomposition:
hr: Razlaganje kompatibilnosti:

en: Canonical decomposition:
hr: Kanonsko razlaganje:

en: [not a printable character]
hr: [znak nije ispisiv]

en: General Character Properties
hr: Opća svojstva znakova

en: In Unicode since:
hr: U unikôdu od:

note: character category
en: Unicode category:
hr: Unikôd kategorija:

en: Various Useful Representations
hr: Ostali korisni podaci

en: C octal escaped UTF-8:
hr: C oktalni UTF-8:

en: XML decimal entity:
hr: XML decimalni entitet:

en: Annotations and Cross References
hr: Napomene i međupreporuke

en: Alias names:
hr: Dodatni naziv:

en: Notes:
hr: Bilješke:

en: See also:
hr: Još pogledaj:

en: Approximate equivalents:
hr: Približni ekvivalenti:

en: Equivalents:
hr: Ekvivalenti:

en: CJK Ideograph Information
hr: Kin./Jap./Kor. ideografska informacija

en: Definition in English:
hr: Definicija na engleskom:

en: Mandarin Pronunciation:
hr: Mandarinski izgovor:

en: Cantonese Pronunciation:
hr: Kantonski izgovor:

en: Japanese On Pronunciation:
hr: Japanski pri izgovoru:

en: Japanese Kun Pronunciation:
hr: Izgovor japanskog Kuna:

en: Tang Pronunciation:
hr: Tang izgovor:

en: Korean Pronunciation:
hr: Korejski izgovor:

en: Vietnamese Pronunciation:
hr: Vijetnamski izgovor:

en: Characte_r Table
hr: Tablica _znakova

en: Character _Details
hr: Pojedinosti _znaka

en: Character Table
hr: Tablica znakova

en: Unknown character, unable to identify.
hr: Nepoznati znak, nije prepoznatljiv.

en: Not found.
hr: Nije pronađeno.

en: Character found.
hr: Znak pronađen.

en: By _Script
hr: Po _pismu

en: By _Unicode Block
hr: Po _unikôd blokovima

en: Sho_w only glyphs from this font
hr: Pri_kaži samo simbole ovog slova

en: Snap _Columns to Power of Two
hr: Poravnaj _stupce po potenciji broj dva

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: _Smanji

en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

en: _Find
hr: _Pretraži

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _About
hr: _O programu

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _View
hr: _Pogled

en: _Search
hr: _Pretraži

en: Find _Next
hr: Pretraži _sljedeće

en: Find _Previous
hr: Pretraži _prijašnje

en: _Go
hr: _Idi

en: _Next Character
hr: _Sljedeći znak

en: _Previous Character
hr: _Prijašnji znak

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: Font
hr: Slovo

en: Font Family
hr: Vrsta slova

en: Font Size
hr: Veličina slova

en: Script
hr: Pismo

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Information
hr: Informacije

note: follow hig guidelines
en: Find
hr: Pretraži

en: _Previous
hr: _Prijašnji

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: _Search:
hr: _Pretraži:

en: Match _whole word
hr: Podudara se _cijela riječ

en: Search in character _details
hr: Pretraži u _pojedinostima znaka

en: <Non Private Use High Surrogate>
hr: <Neosobni visoko upotrebljivi nadomjestak>

en: <Private Use High Surrogate>
hr: <Osobni visoko upotrebljivi nadomjestak>

en: <Low Surrogate>
hr: <Nizak nadomjestak>

en: <Private Use>
hr: <Osobna upotreba>

en: <Plane 15 Private Use>
hr: <Jednostavno korištenje 15>

en: <Plane 16 Private Use>
hr: <Jednostavno korištenje 16>

en: <not assigned>
hr: <nedodijeljeno>

en: Other, Control
hr: Ostalo, upravljanje

en: Other, Format
hr: Ostalo, format

en: Other, Not Assigned
hr: Ostalo, nedodijeljeno

en: Other, Private Use
hr: Ostalo, osobna upotreba

en: Other, Surrogate
hr: Ostalo, nadomjestak

en: Letter, Lowercase
hr: Slovo, malo

en: Letter, Modifier
hr: Slovo, izmjenjivač

en: Letter, Other
hr: Slovo, ostalo

en: Letter, Titlecase
hr: Slovo, naslovno

en: Letter, Uppercase
hr: Slovo, veliko

en: Mark, Spacing Combining
hr: Oznaka, kombinirani razmak

en: Mark, Enclosing
hr: Oznaka, završna

en: Mark, Non-Spacing
hr: Oznaka, nije razmak

en: Number, Decimal Digit
hr: Broj, decimalna brojka

en: Number, Letter
hr: Broj, slovo

en: Number, Other
hr: Broj, ostalo

en: Punctuation, Connector
hr: Interpunkcija, spojna

en: Punctuation, Dash
hr: Interpunkcija, povlaka

en: Punctuation, Close
hr: Interpunkcija, završna

en: Punctuation, Final Quote
hr: Interpunkcija, završetak citata

en: Punctuation, Initial Quote
hr: Interpunkcija, početak citata

en: Punctuation, Other
hr: Interpunkcija, ostalo

en: Punctuation, Open
hr: Interpunkcija, otvorena

en: Symbol, Currency
hr: Simbol, valuta

en: Symbol, Modifier
hr: Simbol, izmjenjivač

en: Symbol, Math
hr: Simbol, matematički

en: Symbol, Other
hr: Simbol, ostalo

en: Separator, Line
hr: Razdjelnik, linija

en: Separator, Paragraph
hr: Razdjelnik, odlomak

en: Separator, Space
hr: Razdjelnik, razmaknica

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Tablica znakova je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licence objavljene od Fundacije slobodnog softvera; ili inačice 3 Licence ili (po vašemu mišljenju) svake kasnije inačice.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
hr: Ovime se daje dopuštenje, bez naknade, bilo kojoj osobi koja posjeduje kopiju Unikôdnih podatkovnih datoteka da ih dijeli bez ograničenja, uključujući neograničeno pravo upotrebe, kopiranja, mijenjanja, spajanja, objavljivanja, distribucije i/ili prodaje kopija.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
hr: Tablica znakova i Unikôdene podatkovne datoteke su distribuirani u nadi da će biti korisni ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumjevanog jamstva ili POGODNOSTI ZA ODREĐENU NAMJENU. Pogledajte GNU Opću javnu licencu za više informacija.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
hr: Trebali ste dobiti primjerak GNU Opće javne licence uz ovu Tablicu znakova; ako niste, pišite na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
hr: Isto tako ste trebali dobiti i kopiju Unikôd autorskog prava zajedno s Tablicom znakova; uvijek ju možete pronaći na Unikôdovoj web stranici: https://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
hr: GNOME Tablica znakova

en: Based on the Unicode Character Database 15.0.0
hr: Temeljena na bazi podataka Unikôdnih znakova 15.0.0

en: Next Script
hr: Sljedeće pismo

en: Previous Script
hr: Prijašnje pismo

en: Next Block
hr: Sljedeći blok

en: Previous Block
hr: Prijašnji blok

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
hr: _Tekst za kopiranje:

en: Copy to the clipboard.
hr: Kopiraj u međuspremnik.

en: Page _Setup
hr: Postavke _stranice

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
hr: _Ispis

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
hr: Slovo za započeti; npr.: 'Serif 27'

en: FONT
hr: SLOVO

en: [STRING…]
hr: [NIZ…]

en: Character map grouping method
hr: Način grupiranja tablice znakova

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
hr: Ovo određuje kako će se znakovi u tablici znakova grupirati. Znakovi mogu biti grupirani ili u 'pismu' ili 'bloku'.

en: Character map font description
hr: Opis slova tablice znakova

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
hr: Slova koje će se koristiti u tablici znakova. Ako je postavljeno na 'ništa'  tada su zadana slova sustava sa udvostručenom veličinom. U suprotnome trebao bi trebao biti opis slova poput 'Sans 24'.

en: Snap number of columns to a power of two
hr: Poravnaj stupce po potenciji broj dva

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
hr: Broj stupaca u mreži tablice znakova je određen širinom prozora. Ako je ova postavka odabrana tada će vrijednost biti prisiljena na najbližu potenciju broja dva.

en: Last selected character
hr: Posljednji odabrani znak

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
hr: Ovo je posljednji znak koji je odabran u tablici znakova (i biti će odabran ponovno kada se sljedeći puta tablica znakova pokrene). Po zadanome, to je prvo slovo abecede u trenutnoj lokalizaciji.

en: Basic Latin
hr: Osnovni latinični

en: Latin-1 Supplement
hr: Latinični-1 nadomjestak

en: Latin Extended-A
hr: Latinični prošireni-A

en: Latin Extended-B
hr: Latinični prošireni-B

en: IPA Extensions
hr: IPA proširenja

en: Spacing Modifier Letters
hr: Slova za određivanje razmaka

en: Combining Diacritical Marks
hr: Kombiniranje dijakritičkih oznaka

en: Greek and Coptic
hr: Grčki i koptski

en: Cyrillic
hr: Ćirilično

en: Cyrillic Supplement
hr: Ćirilični nadomjestak

en: Armenian
hr: Armensko

en: Hebrew
hr: Hebrejsko

en: Arabic
hr: Arapsko

en: Syriac
hr: Sirijsko

en: Arabic Supplement
hr: Arapski nadomjestak

en: Thaana
hr: Thaansko

en: Samaritan
hr: Samaritansko

en: Mandaic
hr: Mandejsko

en: Syriac Supplement
hr: Sirijski nadomjestak

en: Arabic Extended-B
hr: Arapski prošireni-B

en: Arabic Extended-A
hr: Arapski prošireni-A

en: Devanagari
hr: Devanagarsko

en: Bengali
hr: Bengalsko

en: Gurmukhi
hr: Gurmukhsko

en: Gujarati
hr: Gudžaratsko

en: Oriya
hr: Orijsko

en: Tamil
hr: Tamilsko

en: Telugu
hr: Teluško

en: Kannada
hr: Kannadsko

en: Malayalam
hr: Malajalamsko

en: Sinhala
hr: Singaleško

en: Thai
hr: Tajlandsko

en: Lao
hr: Laosko

en: Tibetan
hr: Tibetansko

en: Myanmar
hr: Mianmarsko

en: Georgian
hr: Gruzijsko

en: Ethiopic
hr: Etiopsko

en: Ethiopic Supplement
hr: Etiopski nadomjestak

en: Cherokee
hr: Čirokejsko

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hr: Objedinjeni kanadski urođenički slogovi

en: Ogham
hr: Oghamsko

en: Runic
hr: Runsko

en: Tagalog
hr: Tagaloško

en: Hanunoo
hr: Hanunoško

en: Buhid
hr: Buhidsko

en: Tagbanwa
hr: Tagbanvasko

en: Khmer
hr: Kmersko

en: Mongolian
hr: Mongolsko

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
hr: Objedinjeni kanadski urođenički slogovi, prošireni

en: Limbu
hr: Limbuško

en: New Tai Lue
hr: Novi Tai Lue

en: Khmer Symbols
hr: Kmerski simboli

en: Buginese
hr: Buginsko

en: Combining Diacritical Marks Extended
hr: Kombinirane dijakritičke oznake proširene

en: Balinese
hr: Balijsko

en: Sundanese
hr: Sudansko

en: Batak
hr: Batačko

en: Lepcha
hr: Lepčansko

en: Cyrillic Extended-C
hr: Ćirilično prošireno-C

en: Georgian Extended
hr: Gruzijski prošireni

en: Sundanese Supplement
hr: Sudanski nadomjestak

en: Vedic Extensions
hr: Vedsko prošireno

en: Phonetic Extensions
hr: Fonetska proširenja

en: Phonetic Extensions Supplement
hr: Nadomjestak fonetskih proširenja

en: Combining Diacritical Marks Supplement
hr: Nadomjestak kombiniranih dijakritičkih oznaka

en: Latin Extended Additional
hr: Latinični prošireni dodatni

en: Greek Extended
hr: Grčki prošireni

en: General Punctuation
hr: Općenita interpunkcija

en: Superscripts and Subscripts
hr: Navod i sadržaj

en: Currency Symbols
hr: Simboli valuta

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hr: Kombiniranje dijakritičkih oznaka i simbola

en: Letterlike Symbols
hr: Simboli slični slovima

en: Number Forms
hr: Oblici brojeva

en: Arrows
hr: Strelice

en: Mathematical Operators
hr: Matematički operatori

en: Miscellaneous Technical
hr: Razni tehnički znakovi

en: Control Pictures
hr: Upravljanje slikama

en: Optical Character Recognition
hr: Optičko prepoznavanje znakova (OCR)

en: Enclosed Alphanumerics
hr: Zaokruženi slovno-brojačni znakovi

en: Box Drawing
hr: Crtanje okvira

en: Block Elements
hr: Elementi bloka

en: Geometric Shapes
hr: Geometrijski oblici

en: Miscellaneous Symbols
hr: Razni simboli

en: Dingbats
hr: Grafički simboli

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hr: Razni matematički simboli-A

en: Supplemental Arrows-A
hr: Nadomjesne strelice-A

en: Braille Patterns
hr: Braillovi uzorci

en: Supplemental Arrows-B
hr: Nadomjesne strelice-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hr: Razni metematički simboli-B

en: Supplemental Mathematical Operators
hr: Nadomjestni matematički operatori

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hr: Razni simboli i strelice

en: Glagolitic
hr: Glagoljično

en: Latin Extended-C
hr: Latinični, prošireni-C

en: Coptic
hr: Koptsko

en: Georgian Supplement
hr: Gruzijski nadomjestak

en: Tifinagh
hr: Tifinagško

en: Ethiopic Extended
hr: Prošireni etiopski

en: Cyrillic Extended-A
hr: Ćirilični, prošireni-A

en: Supplemental Punctuation
hr: Nadomjestak interpunkcije

en: CJK Radicals Supplement
hr: Nadomjestak kin./jap./kor. radikala

en: Kangxi Radicals
hr: Kangxi radikali

en: Ideographic Description Characters
hr: Znakovi ideogramskog opisa

en: CJK Symbols and Punctuation
hr: Kin./Jap./Kor. simboli i interpunkcije

en: Hiragana
hr: Hiragansko

en: Katakana
hr: Katakansko

en: Bopomofo
hr: Bopomofosko

en: Hangul Compatibility Jamo
hr: Hangul kompatibilni Jamo

en: Bopomofo Extended
hr: Bopomofoski, prošireni

en: CJK Strokes
hr: Kin./Jap./Kor. obrisi

en: Katakana Phonetic Extensions
hr: Katakansko fonetska proširenja

en: Enclosed CJK Letters and Months
hr: Zatvorena Kin./Jap./Kor. slova i mjeseci

en: CJK Compatibility
hr: Kin./Jap./Kor. kompatibilnost

en: CJK Unified Ideographs Extension A
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeno proširenje A

en: Yijing Hexagram Symbols
hr: Yijing heksagramski simboli

en: CJK Unified Ideographs
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami

en: Yi Syllables
hr: Yi slogovi

en: Yi Radicals
hr: Yi radikali

en: Lisu
hr: Lisusko

en: Vai
hr: Vaisko

en: Cyrillic Extended-B
hr: Ćirilični, prošireni-B

en: Bamum
hr: Bamumsko

en: Modifier Tone Letters
hr: Slova koja mijenjaju izgovor

en: Latin Extended-D
hr: Latinični, prošireni-D

en: Syloti Nagri
hr: Siletsko Nagri

en: Common Indic Number Forms
hr: Uobičakeni indijski oblici brojeva

en: Saurashtra
hr: Sauraštrijsko

en: Devanagari Extended
hr: Devanagarski prošireni

en: Rejang
hr: Rejangsko

en: Hangul Jamo Extended-A
hr: Hangul Jamo prošireni-A

en: Javanese
hr: Javansko

en: Myanmar Extended-B
hr: Mianmarski prošireni-B

en: Cham
hr: Čamsko

en: Myanmar Extended-A
hr: Mianmarski prošireni-A

en: Meetei Mayek Extensions
hr: Meetei Mayek proširenja

en: Ethiopic Extended-A
hr: Etiopski prošireno-A

en: Latin Extended-E
hr: Latinični prošireni-E

en: Cherokee Supplement
hr: Čerokijski nadomjestak

en: Hangul Syllables
hr: Hangul slogovi

en: Hangul Jamo Extended-B
hr: Hangul Jamo, prošireni-B

en: High Surrogates
hr: Česti nadomjestci

en: High Private Use Surrogates
hr: Često korišteni osobni nadomjestci

en: Low Surrogates
hr: Rijetki nadomjestci

en: Private Use Area
hr: Područje osobnog korištenja

en: CJK Compatibility Ideographs
hr: Kin./Jap./Kor. ideografi kompatibilnosti

en: Alphabetic Presentation Forms
hr: Oblici abecednog prikaza

en: Arabic Presentation Forms-A
hr: Oblici arapskog prikaza-A

en: Variation Selectors
hr: Odabiri varijacija

en: Vertical Forms
hr: Uspravni oblici

en: Combining Half Marks
hr: Kombiniranje poluobilježja

en: CJK Compatibility Forms
hr: Kin./Jap./Kor. oblici kompatibilnosti

en: Small Form Variants
hr: Varijacija malih oblika

en: Arabic Presentation Forms-B
hr: Oblici arapskog prikaza-B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
hr: Oblici polovične i pune širine

en: Specials
hr: Posebno

en: Linear B Syllabary
hr: Linearni B slog

en: Linear B Ideograms
hr: Linearni B ideogrami

en: Aegean Numbers
hr: Egejski brojevi

en: Ancient Greek Numbers
hr: Drevni grčki brojevi

en: Ancient Symbols
hr: Drevni simboli

en: Phaistos Disc
hr: Phaistoški disc

en: Lycian
hr: Licijsko

en: Carian
hr: Karijansko

en: Coptic Epact Numbers
hr: Koptski brojevi

en: Old Italic
hr: Staro italsko

en: Gothic
hr: Gotičko

en: Old Permic
hr: Staro permsko

en: Ugaritic
hr: Ugaritsko

en: Old Persian
hr: Staro perzijsko

en: Deseret
hr: Deseretsko

en: Shavian
hr: Šavijansko

en: Osmanya
hr: Somalsko

en: Osage
hr: Osageško

en: Elbasan
hr: Albansko

en: Caucasian Albanian
hr: Kavkaski albansko

en: Linear A
hr: Linerno A

en: Latin Extended-F
hr: Latinični prošireni-F

en: Cypriot Syllabary
hr: Ciparski slogovi

en: Imperial Aramaic
hr: Carsko armejsko

en: Palmyrene
hr: Palmirsko

en: Nabataean
hr: Nabatejsko

en: Hatran
hr: Hatransko

en: Phoenician
hr: Feničansko

en: Lydian
hr: Lidijsko

en: Meroitic Hieroglyphs
hr: Meroitski hijeroglifi

en: Meroitic Cursive
hr: Meriotski pisani

en: Kharoshthi
hr: Karoštsko

en: Old South Arabian
hr: Staro južnoarapsko

en: Old North Arabian
hr: Staro sjevernoarapsko

en: Manichaean
hr: Manihejsko

en: Avestan
hr: Avestansko

en: Inscriptional Parthian
hr: Parćanski zapis

en: Inscriptional Pahlavi
hr: Pahlavisjki zapis

en: Psalter Pahlavi
hr: Brevijar pahlavijsko

en: Old Turkic
hr: Staro tursko

en: Old Hungarian
hr: Staro Mađarsko

en: Rumi Numeral Symbols
hr: Rumski brojčani simboli

en: Yezidi
hr: Jezidsko

en: Arabic Extended-C
hr: Arapski prošireni-C

en: Old Sogdian
hr: Staro Sogdijansko

en: Sogdian
hr: Sogdijansko

en: Old Uyghur
hr: Staro ujgursko

en: Chorasmian
hr: Khvarezminsko

en: Elymaic
hr: Elimajsko

en: Brahmi
hr: Brahmansko

en: Kaithi
hr: Kajtsko

en: Sora Sompeng
hr: Sorsko Sompeng

en: Chakma
hr: Čakmansko

en: Mahajani
hr: Mahajansko

en: Sharada
hr: Šaradsko

en: Sinhala Archaic Numbers
hr: Singaleški stari brojevi

en: Khojki
hr: Khojsko

en: Multani
hr: Multansko

en: Khudawadi
hr: Khudavadsko

en: Grantha
hr: Granthsko

en: Newa
hr: Nevarsko

en: Tirhuta
hr: Tirhutsko

en: Siddham
hr: Sidhamsko

en: Modi
hr: Modsko

en: Mongolian Supplement
hr: Mongolski nadomjestak

en: Takri
hr: Takrijsko

en: Ahom
hr: Ahomsko

en: Nandinagari
hr: Nandinagarsko

en: Zanabazar Square
hr: Zanabazar kvadratno

en: Soyombo
hr: Sojomboško

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
hr: Objedinjeni kanadski urođenički slogovi, prošireni-A

en: Devanagari Extended-A
hr: Devanagarski prošireni-A

en: Bhaiksuki
hr: Bhaiksukisko

en: Marchen
hr: Marćensko

en: Makasar
hr: Makasarsko

en: Lisu Supplement
hr: Lisu nadomjestak

en: Tamil Supplement
hr: Tamilski nadomjestak

en: Cuneiform
hr: Klinasto pismo

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
hr: Brojevi i interpukcije klinastog pisma

en: Early Dynastic Cuneiform
hr: Klinasto pismo rane dinastije

en: Cypro-Minoan
hr: Ciparsko-Minoanski

en: Egyptian Hieroglyphs
hr: Egipatski hijeroglifi

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
hr: Kontrole formata egipatskih hijeroglifa

en: Anatolian Hieroglyphs
hr: Anatolijski hijeroglifi

en: Bamum Supplement
hr: Bamum nadomjestak

en: Mro
hr: Mroško

en: Bassa Vah
hr: Basavaško

en: Pahawh Hmong
hr: Pahavhmongško

en: Miao
hr: Miaoško

en: Ideographic Symbols and Punctuation
hr: Ideogramski simboli i interpunkcije

en: Tangut
hr: Tangutski

en: Tangut Components
hr: Tangutske komponente

en: Khitan Small Script
hr: Khitansko malo pismo

en: Tangut Supplement
hr: Tangutski nadomjestak

en: Kana Extended-B
hr: Kana prošireni-B

en: Kana Supplement
hr: Kana dodatak

en: Kana Extended-A
hr: Kana prošireni-A

en: Small Kana Extension
hr: Mala khana proširenje

en: Nushu
hr: Nushusko

en: Duployan
hr: Duplojska stenografija

en: Shorthand Format Controls
hr: Kontrole stenografskog formata

en: Znamenny Musical Notation
hr: Znamenny glazbena notacija

en: Byzantine Musical Symbols
hr: Bizantinski glazbeni simboli

en: Musical Symbols
hr: Glazbeni simboli

en: Ancient Greek Musical Notation
hr: Drevna grčka glazbena notacija

en: Kaktovik Numerals
hr: Kaktovik brojevi

en: Mayan Numerals
hr: Majanski brojevi

en: Tai Xuan Jing Symbols
hr: Tai Xuan Jing simboli

en: Counting Rod Numerals
hr: Brojanje brojevnim štapićima

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
hr: Matematički slovno-brojčani simboli

en: Sutton SignWriting
hr: Sutton znakovno pismo

en: Latin Extended-G
hr: Latinični prošireni-G

en: Glagolitic Supplement
hr: Glagoljaški nadomjestak

en: Cyrillic Extended-D
hr: Ćirilično prošireno-D

en: Nyiakeng Puachue Hmong
hr: Nyiakeng Puachue hmongško

en: Ethiopic Extended-B
hr: Etiopski prošireno-B

en: Mende Kikakui
hr: Mende kikakuijsko

en: Adlam
hr: Adlamsko

en: Indic Siyaq Numbers
hr: Indijski Siyaq brojevi

en: Ottoman Siyaq Numbers
hr: Otomanski Siyaq brojevi

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
hr: Arapski matematičko abecedni simboli

en: Mahjong Tiles
hr: Mahjong pločice

en: Domino Tiles
hr: Domino pločice

en: Playing Cards
hr: Igrače karte

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
hr: Zaokruženi slovno-brojačni znakovi nadomjestak

en: Enclosed Ideographic Supplement
hr: Zaokruženi ideograii nadomjestak

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
hr: Ostali simboli i piktografi

en: Emoticons
hr: Ikone izraza

en: Ornamental Dingbats
hr: Ukrasni znakovi

en: Transport and Map Symbols
hr: Simboli karte i prometa

en: Alchemical Symbols
hr: Alkemijski simbol

en: Geometric Shapes Extended
hr: Geometrijski oblici prošireni

en: Supplemental Arrows-C
hr: Nadomjesne strelice-C

en: Supplemental Symbols and Pictographs
hr: Nadomjesni simboli i piktografi

en: Chess Symbols
hr: Šahovski simboli

en: Symbols and Pictographs Extended-A
hr: Simboli i piktografi prošireni-A

en: Symbols for Legacy Computing
hr: Simboli za stara računala

en: CJK Unified Ideographs Extension B
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje F

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
hr: Kin./Jap./Kor. nadomjestak ideograma kompatibilnosti

en: CJK Unified Ideographs Extension G
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeni ideogrami proširenje G

en: CJK Unified Ideographs Extension H
hr: Kin./Jap./Kor. objedinjeno proširenje H

en: Tags
hr: Oznake

en: Variation Selectors Supplement
hr: Nadomjestak odabira varijacija

en: Supplementary Private Use Area-A
hr: Nadomjestno osobno korišteno područje-A

en: Supplementary Private Use Area-B
hr: Nadomjestno osobno korišteno područje-B

en: Braille
hr: Brailleovo pismo

en: Canadian Aboriginal
hr: Kanadsko urođeničko

en: Common
hr: Uobičajeno

en: Cypriot
hr: Ciparsko

en: Cypro Minoan
hr: Ciparsko minoanski

en: Greek
hr: Grčko

en: Han
hr: Hansko

en: Hangul
hr: Hangulsko

en: Inherited
hr: Naslijeđeno

en: Latin
hr: Latinično

en: Linear B
hr: Linearno B

en: Signwriting
hr: Znakovno pismo

en: Yi
hr: Ji
