gucharmap master - en to kk translation catalogue (304 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
kk: Таңбалар кестесі

en: Insert special characters into documents
kk: Құжаттарға арнайы таңбаларды кірістіріңіз

en: font;unicode;
kk: қаріп;юникод;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
kk: GPL-3.0+ немесе тек-GFDL-1.3

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
kk: GNOME таңбалар картасы — GNOME жұмыс үстелінің бөлігі болып табылатын Unicode таңбалар картасы бағдарламасы. Бұл бағдарлама таңбаларды Юникод блогы немесе сценарий түрі бойынша көрсетуге мүмкіндік береді. Ол бір-бірімен байланысты таңбалардың қысқаша сипаттамасын және кейде қарастырылатын таңбалардың мағыналарын қамтиды.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
kk: Gucharmap таңбаларды енгізу немесе енгізу үшін де пайдаланылуы мүмкін (көшіру және кірістіру арқылы). Іздеу функциясы бірнеше іздеу әдістерін, соның ішінде юникод атауы немесе таңбаның код нүктесі арқылы пайдалануға мүмкіндік береді.

en: All
kk: Барлығы

en: Unicode Block
kk: Юникод блогы

en: Canonical decomposition:
kk: Дәстүрлі талдауы:

en: [not a printable character]
kk: [баспаға шығарылатын таңба емес]

en: General Character Properties
kk: Таңбаның басты қасиеттері

en: In Unicode since:
kk: Юникод ішінде, бастап:

note: character category
en: Unicode category:
kk: Юникод санаты:

en: Various Useful Representations
kk: Түрлі пайдалы көріністері

en: C octal escaped UTF-8:
kk: C тіліндегі сегіздік экрандалған UTF-8 ұсынысы:

en: XML decimal entity:
kk: XML ондық жазбасы:

en: Annotations and Cross References
kk: Аңдатпалар және өзара сілтемелер

en: Alias names:
kk: Алиастар:

en: Notes:
kk: Естеліктер:

en: See also:
kk: Тағы қараңыз:

en: Approximate equivalents:
kk: Шамамен сәйкестіктер:

en: Equivalents:
kk: Сәйкестіктер:

en: Definition in English:
kk: Ағылшынша анықтамасы:

en: Characte_r Table
kk: Таңбала_р кестесі

en: Character _Details
kk: Таңба ақ_параты

en: Character Table
kk: Таңбалар кестесі

en: Unknown character, unable to identify.
kk: Белгісіз таңба, тану мүмкін емес.

en: Not found.
kk: Табылмады.

en: Character found.
kk: Таңба табылды.

en: By _Script
kk: Ә_ліппелер бойынша

en: By _Unicode Block
kk: _Юникод блоктары бойынша

en: Sho_w only glyphs from this font
kk: Тек бұл қаріптен таңбалар бейнелерін көр_сету

en: Snap _Columns to Power of Two
kk: Бағандар саны _жұп

en: Zoom _In
kk: Үлке_йту

en: Zoom _Out
kk: Кі_шірейту

en: _Normal Size
kk: Қалы_пты өлшемі

en: _Find
kk: _Табу

en: _Help
kk: _Көмек

en: _About
kk: Осы тур_алы

en: _Close Window
kk: Те_резені жабу

en: _File
kk: _Файл

en: _Close
kk: _Жабу

en: _View
kk: Тү_рі

en: _Search
kk: І_здеу

en: Find _Next
kk: Кел_есіні табу

en: Find _Previous
kk: Алд_ыңғысын табу

en: _Go
kk: Ө_ту

en: _Next Character
kk: _Келесі таңба

en: _Previous Character
kk: _Алдыңғы таңба

en: _Contents
kk: Құра_масы

en: Font
kk: Қаріп

en: Font Family
kk: Қаріптер отбасы

en: Font Size
kk: Қаріп өлшемі

en: Script
kk: Әліппе

en: Information
kk: Ақпарат

note: follow hig guidelines
en: Find
kk: Іздеу

en: _Previous
kk: А_лдыңғы

en: _Next
kk: _Келесі

en: _Search:
kk: І_здеу:

en: Match _whole word
kk: То_лық сөзді сәйкестеу

en: Search in character _details
kk: Таңбалар ақ_паратында іздеу

en: <not assigned>
kk: <тағайындалмаған>

en: Other, Control
kk: Басқа, Басқару

en: Other, Format
kk: Басқа, пішім

en: Other, Not Assigned
kk: Басқа, Тағайындалмаған

en: Letter, Modifier
kk: Әріп, Түрлендіргіш

en: Letter, Other
kk: Әріп, Басқа

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
kk: Gucharmap еркін бағдарлама; сіз оны Free Software Foundation шығарған GNU General Public License аясында еркін тарата не/және өзгерте аласыз; лицензия нұсқасы 3 не (тандауыңызша) кез-келген кейін шыққан.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
kk: Gucharmap және юникод деректер файлдары пайдалы болады деген сеніммен таратылады, бірақ ЕШҚАНДАЙ КЕПІЛДЕМЕ берілмейді; КОММЕРЦИЯЛЫҚ ҚҰНДЫЛЫҚ немесе белгілі бір МАҚСАТТАРҒА СӘЙКЕС КЕЛЕТІНІ үшін де.  Көбірек білу үшін GNU General Public License қараңыз.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
kk: Сіз осы Gucharmap бағдарламасымен бірге GNU General Public License көшірмесін алуыңыз керек еді; олай болмаса, Free Software Foundation, Inc. ұйымына, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA адресі бойынша жазыңыз

en: GNOME Character Map
kk: GNOME таңбалар кестесі

en: Next Script
kk: Келесі әліппе

en: Previous Script
kk: Алдыңғы әліппе

en: Next Block
kk: Келесі блок

en: Previous Block
kk: Алдыңғы блок

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
kk: Көшіру үшін мә_тін:

en: Copy to the clipboard.
kk: Алмасу буферіне көшіріп алу.

en: Page _Setup
kk: Парақ ба_птаулары

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
kk: Бас_паға шығару

en: FONT
kk: ҚАРІП

en: Last selected character
kk: Соңғы таңдалған таңба

[ctx: First letter]
note: The unicode code point of the first letter of the alphabet
en: 0x41
kk: 0x90

en: Basic Latin
kk: Негізгі латын

en: Latin Extended-A
kk: Латын A-үстемесі

en: Latin Extended-B
kk: Латын B-үстемесі

en: IPA Extensions
kk: Фонетикалық таңбалар

en: Spacing Modifier Letters
kk: Бос аралықты түрлендіру әріптері

en: Combining Diacritical Marks
kk: Толықтыратын диакритикалық белгілері

en: Cyrillic
kk: Кирилл жазуы

en: Cyrillic Supplement
kk: Кирилл жазу қосымшасы

en: Armenian
kk: Армян

en: Hebrew
kk: Иврит

en: Arabic
kk: Араб

en: Syriac
kk: Сириялық

en: Arabic Supplement
kk: Араб қосымшасы

en: Thaana
kk: Тхаана

en: Samaritan
kk: Самаритяндық

en: Mandaic
kk: Мандейк

en: Arabic Extended-B
kk: Арабша B-үстемесі

en: Arabic Extended-A
kk: Арабша A-үстемесі

en: Devanagari
kk: Деванагари

en: Bengali
kk: Бенгал

en: Gurmukhi
kk: Гурмухи

en: Gujarati
kk: Гуджарати

en: Oriya
kk: Ория

en: Tamil
kk: Тамил

en: Telugu
kk: Телугу

en: Kannada
kk: Каннада

en: Malayalam
kk: Малаялам

en: Sinhala
kk: Сингалша

en: Thai
kk: Тай

en: Lao
kk: Лаос

en: Tibetan
kk: Тибетше

en: Myanmar
kk: Бирмалық

en: Georgian
kk: Грузин

en: Hangul Jamo
kk: Хангыль джамо

en: Ethiopic
kk: Эфиопиялық

en: Ethiopic Supplement
kk: Эфиопиялық қосымша

en: Cherokee
kk: Чероки

en: Ogham
kk: Огхам

en: Runic
kk: Рун жазуы

en: Tagalog
kk: Тагалог

en: Hanunoo
kk: Хануну

en: Buhid
kk: Бухид

en: Tagbanwa
kk: Тагбанва

en: Khmer
kk: Кхмер

en: Mongolian
kk: Монғол

en: Limbu
kk: Лимбу

en: Tai Le
kk: Тай-лэ

en: New Tai Lue
kk: Жаңа Тай-лэ

en: Khmer Symbols
kk: Кхмер таңбалары

en: Buginese
kk: Бугийлік

en: Tai Tham
kk: Тай-тхам

en: Balinese
kk: Балилік

en: Sundanese
kk: Сундандық

en: Batak
kk: Батаки

en: Lepcha
kk: Лепча

en: Ol Chiki
kk: Ол-чики

en: Cyrillic Extended-C
kk: Кирилл жазуы C-үстемесі

en: Sundanese Supplement
kk: Сунданск, қосымшалар

en: Vedic Extensions
kk: Ведикалық үстемелер

en: Phonetic Extensions
kk: Фонетикалық кеңейтулер

en: Phonetic Extensions Supplement
kk: Фонетикалық кеңейтулер үстемесі

en: Combining Diacritical Marks Supplement
kk: Құрама диакритикалық белгілердің қосымшасы

en: Greek Extended
kk: Кеңейтілген грек

en: Superscripts and Subscripts
kk: Жоғарғы және төменгі индекстер

en: Currency Symbols
kk: Валюта белгісі

en: Letterlike Symbols
kk: Әріп тәрізді таңбалар

en: Number Forms
kk: Сан пішіндері

en: Arrows
kk: Бағдаршалар

en: Mathematical Operators
kk: Математикалық амалдар

en: Miscellaneous Technical
kk: Техникалық таңбалар

en: Control Pictures
kk: Басқару кодтарының белгішелері

en: Optical Character Recognition
kk: Таңбаларды оптикалық тану

en: Enclosed Alphanumerics
kk: Қоршалған әріп-сандықтар

en: Box Drawing
kk: Қоршау құрамалары

en: Block Elements
kk: Толтыру таңбалары

en: Geometric Shapes
kk: Геометиялық фигуралар

en: Miscellaneous Symbols
kk: Түрлі таңбалар

en: Dingbats
kk: Dingbats таңбашалары

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
kk: Түрлі математикалық таңбалар-A

en: Supplemental Arrows-A
kk: Қосымша бағдаршалар A

en: Braille Patterns
kk: Брайль әліппесі

en: Supplemental Arrows-B
kk: Қосымша бағдаршалар B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
kk: Түрлі математикалық таңбалар-B

en: Glagolitic
kk: Глаголица

en: Latin Extended-C
kk: Латын C-үстемесі

en: Coptic
kk: Копт жазуы

en: Georgian Supplement
kk: Грузин қосымша

en: Tifinagh
kk: Көне ливиялық

en: Ethiopic Extended
kk: Эфиоп үстемесі

en: Cyrillic Extended-A
kk: Кирилл жазуы A-үстемесі

en: Supplemental Punctuation
kk: Қосымша пунктуация

en: Kangxi Radicals
kk: Кандзи түбірлері

en: Ideographic Description Characters
kk: Идеографикалық анықтама таңбалары

en: Hiragana
kk: Хирагана

en: Katakana
kk: Катакана

en: Bopomofo
kk: Бопомофо

en: Hangul Compatibility Jamo
kk: Хангыл үйлесімді Джамо

en: Kanbun
kk: Канбун

en: Bopomofo Extended
kk: Бопомофо (қытайша) үстемесі

en: CJK Strokes
kk: CJK сызықтары

en: CJK Compatibility
kk: CJK - үйлесімділік таңбалары

en: CJK Unified Ideographs Extension A
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің A үстемесі

en: Yijing Hexagram Symbols
kk: Ицзин гексаграммалары

en: CJK Unified Ideographs
kk: CJK - бірыңғай иероглифтер

en: Yi Syllables
kk: Носу (Yi) буындары

en: Yi Radicals
kk: Носу (Yi) түбірлері

en: Lisu
kk: Лису

en: Vai
kk: Вай

en: Cyrillic Extended-B
kk: Кирилл жазуы B-үстемесі

en: Bamum
kk: Бамум

en: Modifier Tone Letters
kk: Тон модификаторлары

en: Latin Extended-D
kk: Латын D-үстемесі

en: Syloti Nagri
kk: Силхети-нагари

en: Common Indic Number Forms
kk: Ортақ Үнді сан пішіндері

en: Saurashtra
kk: Саураштра

en: Devanagari Extended
kk: Деванагари кеңейтілген

en: Kayah Li
kk: Кая-ли

en: Rejang
kk: Реджанг

en: Hangul Jamo Extended-A
kk: Хангыль джамо кеңейтілген-A

en: Javanese
kk: Явалық

en: Cham
kk: Чам

en: Myanmar Extended-A
kk: Мьянма A-үстемесі

en: Tai Viet
kk: Тай-вьет

en: Meetei Mayek Extensions
kk: Манипури кеңейтілген

en: Ethiopic Extended-A
kk: Эфиоп A-үстемесі

en: Cherokee Supplement
kk: Чероки қосымшасы

en: Meetei Mayek
kk: Манипури

en: Hangul Jamo Extended-B
kk: Хангыль джамо кеңейтілген-B

en: Private Use Area
kk: Жеке таңбалар ауқымы

en: CJK Compatibility Ideographs
kk: CJK - үйлесімдік иероглифтері

en: Alphabetic Presentation Forms
kk: Әріптердің безендіру нұсқалары

en: Arabic Presentation Forms-A
kk: Арабша безендіру-A

en: Variation Selectors
kk: Түрлі ауыстырғыштар

en: Vertical Forms
kk: Вертикалды пішіндер

en: Combining Half Marks
kk: Құрама жарты белгілері

en: CJK Compatibility Forms
kk: CJK - үйлесімділік пішіндері

en: Small Form Variants
kk: Шағын пішін түрлері

en: Arabic Presentation Forms-B
kk: Арабша безендіру-B

en: Specials
kk: Арнайы

en: Linear B Syllabary
kk: Сызықты B буындар әліппесі

en: Linear B Ideograms
kk: Сызықты B идеограммалар

en: Aegean Numbers
kk: Эгейлік сандар

en: Ancient Greek Numbers
kk: Көне грек сандары

en: Ancient Symbols
kk: Көне таңбалар

en: Phaistos Disc
kk: Фест дискі

en: Lycian
kk: Ликиялық

en: Carian
kk: Карийлік

en: Old Italic
kk: Ескі итальян

en: Gothic
kk: Готикалық

en: Ugaritic
kk: Угарит

en: Old Persian
kk: Көне парсы

en: Shavian
kk: Шавиан

en: Osmanya
kk: Сомали әліппесі

en: Latin Extended-F
kk: Латын F-үстемесі

en: Cypriot Syllabary
kk: Киприот буын әліппесі

en: Imperial Aramaic
kk: Империялық арамеялық

en: Phoenician
kk: Финикиялық

en: Lydian
kk: Лидиялық

en: Meroitic Hieroglyphs
kk: Мероит иероглифтері

en: Meroitic Cursive
kk: Мероит жазуы

en: Kharoshthi
kk: Кхароштхи

en: Old South Arabian
kk: Көне оңтүстік арабша

en: Avestan
kk: Авестша

en: Inscriptional Parthian
kk: Парфяндық

en: Inscriptional Pahlavi
kk: Пехлевийлік

en: Old Turkic
kk: Көне түрік

en: Old Hungarian
kk: Көне венгриялық

en: Rumi Numeral Symbols
kk: Руми сандары

en: Arabic Extended-C
kk: Арабша C-үстемесі

en: Old Uyghur
kk: Көне ұйғыр

en: Brahmi
kk: Брахми

en: Kaithi
kk: Кайтхи

en: Sora Sompeng
kk: Соранг сомпенг

en: Chakma
kk: Чакма

en: Sharada
kk: Шарада

en: Mongolian Supplement
kk: Моңғол қосымша

en: Takri
kk: Такри

en: Lisu Supplement
kk: Лису, қосымшалар

en: Tamil Supplement
kk: Тамил, қосымшалар

en: Cuneiform
kk: Сына жазуы

en: Egyptian Hieroglyphs
kk: Мысыр иероглифтері

en: Bamum Supplement
kk: Бамум, қосымшалар

en: Miao
kk: Мяо

en: Tangut
kk: Тангут

en: Kana Extended-B
kk: Кана B-үстемесі

en: Kana Supplement
kk: Кана, қосымшалар

en: Byzantine Musical Symbols
kk: Византиялық музыка таңбалары

en: Musical Symbols
kk: Музыкалық таңбалар

en: Ancient Greek Musical Notation
kk: Көне грек музыкалық ноталары

en: Mayan Numerals
kk: Майя сандары

en: Tai Xuan Jing Symbols
kk: Тай Сюань Цзин таңбалары

en: Counting Rod Numerals
kk: Санау таяқша сандары

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
kk: Математикалық әріпті-цифрлық таңбалар

en: Latin Extended-G
kk: Латын G-үстемесі

en: Ethiopic Extended-B
kk: Эфиоп B-үстемесі

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
kk: Араб математикалық әліпбилік таңбалар

en: Mahjong Tiles
kk: Маджонг

en: Domino Tiles
kk: Домино

en: Playing Cards
kk: Ойнау карталары

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
kk: Құрамдас қосымша әріптер және сандар

en: Enclosed Ideographic Supplement
kk: Құрамдас қосымша идеограммалары

en: Emoticons
kk: Смайликтер

en: Alchemical Symbols
kk: Алхимиялық таңбалар

en: Chess Symbols
kk: Шахмат таңбалары

en: CJK Unified Ideographs Extension B
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің B үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension C
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің C үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension D
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің D үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension E
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің E үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension F
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің F үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension I
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің I үстемесі

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
kk: CJK - қосымша үйлесімді иероглифтер

en: CJK Unified Ideographs Extension G
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің G үстемесі

en: CJK Unified Ideographs Extension H
kk: CJK - бірыңғай иероглифтердің H үстемесі

en: Tags
kk: Тегтер

en: Variation Selectors Supplement
kk: Түрлерді таңдағыштар қосымшасы

en: Supplementary Private Use Area-A
kk: Қосымша пайдаланушы ауқымы A

en: Supplementary Private Use Area-B
kk: Қосымша пайдаланушы ауқымы B

en: Braille
kk: Брайль

en: Common
kk: Ортақ

en: Greek
kk: Грек

en: Hangul
kk: Хангыл

en: Latin
kk: Латын
