gucharmap - en to sr translation catalogue (502 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
sr: Таблица знакова

en: Insert special characters into documents
sr: Унесите нарочите знаке у документа

en: font;unicode;
sr: словни лик;писмо;уникод;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
sr: GPL-3.0+ или GFDL-1.3-само

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
sr: Гномова словна мапа јесте програм мапе Јуникод знакова, део Гномове радне површи. Овај програм омогућава приказивање знакова блоком јуникода или врстом скрипте. Укључује кратке описе односних знакова и по могућству значења датог знака.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
sr: Гномова словна мапа може бити коришћена такође и за унос или улаз знакова (умножавањем и убацивањем). Функција претраживања омогућава употребу неколико начина претраге, укључујући према јуникод називу или према кодној тачки знака.

en: ModernToolkit
sr: Савремени Алатни скуп

en: UserDocs
sr: Корисничка документација

en: GNOME
sr: Гном

en: gucharmap
sr: таблица знакова

en: All
sr: Све

en: Unicode Block
sr: Уникод блок

note: Translators: this is the name of a korean standard
en: KS X 1001
sr: КС X 1001

note: Translators: this is the name of a korean standard
en: KS X 1002
sr: КС X 1002

en: Korean Education Hanja
sr: Корејски образовни ханџа

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
sr: Корејски ханџа за коришћење у личним именима

en: later removed at the code point
sr: касније уклоњен на тачци кода

en: Font variant of
sr: Варијанте исзгледа слова

en: No-break version of
sr: Непрекидно издање

en: Initial presentation form of
sr: Почетни облик представљања

en: Medial presentation form of
sr: Средњи облик представљања

en: Final presentation form of
sr: Крајњи облик представљања

en: Isolated presentation form of
sr: Изоловани облик представљања

en: Encircled form of
sr: Заокружени облик

en: Superscript form of
sr: Облик степена

en: Subscript form of
sr: Облик индекса

en: Vertical layout presentation form of
sr: Усправни облик представљања распореда

en: Wide compatibility character of
sr: Широки знак сагласности

en: Narrow compatibility character of
sr: Уски знак сагласности

en: Small variant form of
sr: Варијанте малих облика

en: CJK squared font variant of
sr: КЈК четвртаста варијанта слова

en: Vulgar fraction form of
sr: Облик простог разломка

en: Unspecified compatibility character of
sr: Неодређени знак сагласности

en: Compatibility decomposition:
sr: Разлагање сагласности:

en: Canonical decomposition:
sr: Канонско разлагање:

en: [not a printable character]
sr: [знак без приказа]

en: General Character Properties
sr: Опште особине знака

en: In Unicode since:
sr: У Уникоду од:

note: character category
en: Unicode category:
sr: Категорија Уникода:

en: Various Useful Representations
sr: Разни начини приказа

en: UTF-8:
sr: УТФ-8:

en: UTF-16:
sr: УТФ-16:

en: C octal escaped UTF-8:
sr: Октално истакнута УТФ-8:

en: XML decimal entity:
sr: ИксМЛ децимални ентитет:

en: Annotations and Cross References
sr: Прибелешке и међу-референце

en: Alias names:
sr: Други називи:

en: Notes:
sr: Белешке:

en: See also:
sr: Видети такође:

en: Approximate equivalents:
sr: Приближни еквиваленти:

en: Equivalents:
sr: Еквиваленти:

en: CJK Ideograph Information
sr: Подаци о КЈК идеограму

en: Definition in English:
sr: Одредница на енглеском:

en: Mandarin Pronunciation:
sr: Мандарински изговор:

en: Cantonese Pronunciation:
sr: Кантонски изговор:

en: Japanese On Pronunciation:
sr: Јапански Он изговор:

en: Japanese Kun Pronunciation:
sr: Јапански Кун изговор:

en: Tang Pronunciation:
sr: Танг изговор:

en: Korean Pronunciation:
sr: Корејски изговор:

en: Vietnamese Pronunciation:
sr: Вијетнамски изговор:

en: Characte_r Table
sr: Таблица _знакова

en: Character _Details
sr: _Детаљи о знаку

en: Character Table
sr: Таблица знакова

en: Unknown character, unable to identify.
sr: Непознат знак, не могу да препознам.

en: Not found.
sr: Није нађен.

en: Character found.
sr: Знак је нађен.

en: By _Script
sr: Према _писму

en: By _Unicode Block
sr: Према _Уникод блоку

en: Sho_w only glyphs from this font
sr: Прика_жи само глифове из овог словног лика

en: Snap _Columns to Power of Two
sr: Број _колона је степен двојке

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Find
sr: _Пронађи

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About
sr: _О програму

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: _File
sr: _Датотека

en: _Close
sr: _Затвори

en: _View
sr: П_реглед

en: _Search
sr: _Тражи

en: Find _Next
sr: Нађи _следећи

en: Find _Previous
sr: Нађи _претходни

en: _Go
sr: _Иди

en: _Next Character
sr: _Следећи знак

en: _Previous Character
sr: _Претходни знак

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Font
sr: Словни лик

en: Font Family
sr: Породица слова

en: Font Size
sr: Величина словног лика

en: Script
sr: Писмо

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
sr: Непознато

en: Information
sr: Подаци

note: follow hig guidelines
en: Find
sr: Пронађи

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Next
sr: _Следећи

en: _Search:
sr: _Потражи:

en: Match _whole word
sr: Подударај _целу реч

en: Search in character _details
sr: Тражи у _детаљима знакова

en: <Non Private Use High Surrogate>
sr: <Висока замена из неприватног опсега>

en: <Private Use High Surrogate>
sr: <Висока замена из приватног опсега>

en: <Low Surrogate>
sr: <Ниске замене>

en: <Private Use>
sr: <Приватан опсег>

en: <Plane 15 Private Use>
sr: <Приватан опсег 15. равни>

en: <Plane 16 Private Use>
sr: <Приватан опсег 16. равни>

en: <not assigned>
sr: <није додељено>

en: Other, Control
sr: Остали, контролни

en: Other, Format
sr: Остали, приказни

en: Other, Not Assigned
sr: Остали, недодељени

en: Other, Private Use
sr: Остали, приватни опсег

en: Other, Surrogate
sr: Остали, замене

en: Letter, Lowercase
sr: Слова, мала

en: Letter, Modifier
sr: Слова, измењивачи

en: Letter, Other
sr: Слова, остала

en: Letter, Titlecase
sr: Слова, насловна

en: Letter, Uppercase
sr: Слова, велика

en: Mark, Spacing Combining
sr: Ознака, размаци

en: Mark, Enclosing
sr: Ознака, укључујућа

en: Mark, Non-Spacing
sr: Ознака, без размака

en: Number, Decimal Digit
sr: Број, децимална цифра

en: Number, Letter
sr: Број, слово

en: Number, Other
sr: Број, остало

en: Punctuation, Connector
sr: Интерпункција, спајање

en: Punctuation, Dash
sr: Интерпункција, црта

en: Punctuation, Close
sr: Интерпункција, затварање

en: Punctuation, Final Quote
sr: Интерпункција, завршни наводник

en: Punctuation, Initial Quote
sr: Интерпункција, почетни наводник

en: Punctuation, Other
sr: Интерпункција, остало

en: Punctuation, Open
sr: Интерпункција, отварање

en: Symbol, Currency
sr: Симбол, валута

en: Symbol, Modifier
sr: Симбол, измењивач

en: Symbol, Math
sr: Симбол, математички

en: Symbol, Other
sr: Симбол, остало

en: Separator, Line
sr: Разделник, линија

en: Separator, Paragraph
sr: Разделник, пасус

en: Separator, Space
sr: Разделник, размак

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Гномова словна мапа је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце коју објављује Задужбина слободног софтвера; било верзије 3 ове лиценце, или (по вашем избору) било које новије верзије.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
sr: Дозвољено је сваком појединцу који прибави примерак датотека са Уникод подацима да их користи без ограничења, укључујући и не наметање ограничења на коришћење, умножавање, приспајање, објављивање, дељење(растурање) и/или продају примерака.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
sr: Гномова словна мапа и датотеке Уникод података се расподељују у намери да ће бити корисни, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  За више детаља прочитајте Гнуову општу јавну лиценцу и ауторска права Уникода.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02110-1335  USA“

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
sr: Такође сте требали да добијете и примерак ауторских права Уникода уз Гномову словну мапу; ако нисте можете да га пронађете на веб страници Уникода: „https://www.unicode.org/copyright.html“

en: GNOME Character Map
sr: Гномова таблица знакова

en: Based on the Unicode Character Database 15.0.0
sr: Засновано на бази података Уникод знакова 15.0.0

en: Next Script
sr: Следеће писмо

en: Previous Script
sr: Претходно писмо

en: Next Block
sr: Следећи блок

en: Previous Block
sr: Претходни блок

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
sr: _Текст за умножавање:

en: Copy to the clipboard.
sr: Смести у списак исечака.

en: Page _Setup
sr: Поставке _стране

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
sr: _Штампај

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
sr: Словни лик са којим треба почети; нпр: „Serif 27“

en: FONT
sr: СЛОВНИ ЛИК

en: [STRING…]
sr: [НИСКА…]

en: Character map grouping method
sr: Начин груписања Таблице знакова

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
sr: Ово одређује начин на који се групишу знакови у таблици знакова. Знакови могу бити груписани према „script“ (скрипти) или „block“ (блоку).

en: Character map font description
sr: Опис словног лика Таблице знакова

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
sr: Словни лик који ће бити коришћен за таблицу знакова. Ако је постављено на „nothing“ (ништа) онда се користи словни лик система удвостручене величине. У супротном би требало да стоји ниска која описује словни лик рецимо „Sans 24“.

en: Snap number of columns to a power of two
sr: Број колона је степен двојке

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
sr: Број колона у мрежи таблице знакова је одређен ширином прозора. Ако је ово подешавање изабрано (true) онда ће вредност бити присиљена на најближи степен двојке.

en: Last selected character
sr: Последњи изабрани знак

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
sr: Ово је последњи знак који је био изабран у таблици знакова (и биће поново изабран приликом следећег покретања таблице знакова). По основи, то је прво слово алфабета у текућем језику.

en: Basic Latin
sr: Основни латинични

en: Latin-1 Supplement
sr: Додатак за Латинични-1

en: Latin Extended-A
sr: Латинични проширени-А

en: Latin Extended-B
sr: Латинични проширени-Б

en: IPA Extensions
sr: ИПА проширења

en: Spacing Modifier Letters
sr: Слова која мењају растојање

en: Combining Diacritical Marks
sr: Комбинујући диакритички знаци

en: Greek and Coptic
sr: Грчки и коптички

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Cyrillic Supplement
sr: Ћирилични додатак

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Arabic
sr: Арапски

en: Syriac
sr: Сиријски

en: Arabic Supplement
sr: Арапски додатак

en: Thaana
sr: Тана

en: N'Ko
sr: Н'ко

en: Samaritan
sr: Самарићански

en: Mandaic
sr: Мандаик

en: Syriac Supplement
sr: Сиријски додатак

en: Arabic Extended-B
sr: Арапски проширени-B

en: Arabic Extended-A
sr: Арапски проширени-А

en: Devanagari
sr: Деванагари

en: Bengali
sr: Бенгали

en: Gurmukhi
sr: Гурмуки

en: Gujarati
sr: Гујарати

en: Oriya
sr: Орија

en: Tamil
sr: Тамил

en: Telugu
sr: Телугу

en: Kannada
sr: Канада

en: Malayalam
sr: Малајамски

en: Sinhala
sr: Синхала

en: Thai
sr: Тајландски

en: Lao
sr: Лао

en: Tibetan
sr: Тибетски

en: Myanmar
sr: Бурмански

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Hangul Jamo
sr: Хангул Џамо

en: Ethiopic
sr: Етиопски

en: Ethiopic Supplement
sr: Етиопски додатак

en: Cherokee
sr: Чироки

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sr: Сједињени Канадски слогови Абориџина

en: Ogham
sr: Огам

en: Runic
sr: Рунски

en: Tagalog
sr: Тагалог

en: Hanunoo
sr: Хануну

en: Buhid
sr: Бухид

en: Tagbanwa
sr: Тагбанва

en: Khmer
sr: Кмерски

en: Mongolian
sr: Монголски

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sr: Проширени Сједињени Канадски слогови Абориџина

en: Limbu
sr: Лимбу

en: Tai Le
sr: Таи Ле

en: New Tai Lue
sr: Нови Таи Ле

en: Khmer Symbols
sr: Кмерски симболи

en: Buginese
sr: Бугиниз

en: Tai Tham
sr: Таи Там

en: Combining Diacritical Marks Extended
sr: Проширени комбинујући диакритички знаци

en: Balinese
sr: Балинезе

en: Sundanese
sr: Судански

en: Batak
sr: Батак

en: Lepcha
sr: Лепча

en: Ol Chiki
sr: Ол Чики

en: Cyrillic Extended-C
sr: Ћирилични проширење-Ц

en: Georgian Extended
sr: Проширени грузијски

en: Sundanese Supplement
sr: Сундански додатак

en: Vedic Extensions
sr: Ведски додаци

en: Phonetic Extensions
sr: Фонетски додаци

en: Phonetic Extensions Supplement
sr: Фонетски додатак

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sr: Комбинује додатке за дијакритичке знаке

en: Latin Extended Additional
sr: Додатно латинично проширење

en: Greek Extended
sr: Проширени грчки

en: General Punctuation
sr: Општа интерпункција

en: Superscripts and Subscripts
sr: Натписани и потписани знаци

en: Currency Symbols
sr: Симболи валута

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sr: Комбиноване диакритике за симболе

en: Letterlike Symbols
sr: Симболи налик словима

en: Number Forms
sr: Облици бројева

en: Arrows
sr: Стрелице

en: Mathematical Operators
sr: Математички оператори

en: Miscellaneous Technical
sr: Разно технички

en: Control Pictures
sr: Контролне слике

en: Optical Character Recognition
sr: Оптичко препознавање знакова

en: Enclosed Alphanumerics
sr: Затворен алфанумерик

en: Box Drawing
sr: Простор за цртање

en: Block Elements
sr: Елементи блока

en: Geometric Shapes
sr: Геометријски облици

en: Miscellaneous Symbols
sr: Разнолики симболи

en: Dingbats
sr: Орнаменти

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr: Разни математички симболи-А

en: Supplemental Arrows-A
sr: Додатне стрелице-А

en: Braille Patterns
sr: Брајови шаблони

en: Supplemental Arrows-B
sr: Додатне стрелице-Б

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sr: Разни математички симболи-Б

en: Supplemental Mathematical Operators
sr: Додатни математички оператори

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sr: Разни симболи и стрелице

en: Glagolitic
sr: Глагољица

en: Latin Extended-C
sr: Латинични проширење-Ц

en: Coptic
sr: Копски

en: Georgian Supplement
sr: Грузијски додатак

en: Tifinagh
sr: Тифина

en: Ethiopic Extended
sr: Проширени етиопски

en: Cyrillic Extended-A
sr: Ћирилични проширење-А

en: Supplemental Punctuation
sr: Додатна интерпункција

en: CJK Radicals Supplement
sr: Додатни КЈК радикали

en: Kangxi Radicals
sr: Кангкси радикали

en: Ideographic Description Characters
sr: Знакови за опис идеограма

en: CJK Symbols and Punctuation
sr: КЈК симболи и интерпункција

en: Hiragana
sr: Хирагана

en: Katakana
sr: Катакана

en: Bopomofo
sr: Бопомофо

en: Hangul Compatibility Jamo
sr: Хангул Џамо за компатибилност

en: Kanbun
sr: Канбун

en: Bopomofo Extended
sr: Проширени Бопомофо

en: CJK Strokes
sr: КЈК потези

en: Katakana Phonetic Extensions
sr: Фонетска проширења Катакане

en: Enclosed CJK Letters and Months
sr: Укључена КЈК слова и месеци

en: CJK Compatibility
sr: КЈК компатибилност

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sr: Проширење А КЈК уједињених идеограма

en: Yijing Hexagram Symbols
sr: Јиџинг симболи хексаграма

en: CJK Unified Ideographs
sr: КЈК уједињени идеограми

en: Yi Syllables
sr: Ји слогови

en: Yi Radicals
sr: Ји радикали

en: Lisu
sr: Лису

en: Vai
sr: Ваи

en: Cyrillic Extended-B
sr: Ћирилични проширење-Б

en: Bamum
sr: Бамум

en: Modifier Tone Letters
sr: Слова која мењају изговор (нагласак)

en: Latin Extended-D
sr: Латинични проширење-Д

en: Syloti Nagri
sr: Силот Нагри

en: Common Indic Number Forms
sr: Заједнички Индијски Облици Бројева

en: Phags-pa
sr: Фагспа

en: Saurashtra
sr: Соурстра

en: Devanagari Extended
sr: Деванагари Проширено

en: Kayah Li
sr: Кајал Ли

en: Rejang
sr: Рејанг

en: Hangul Jamo Extended-A
sr: Хангул Џамо проширење-А

en: Javanese
sr: Јавански

en: Myanmar Extended-B
sr: Бурмански проширење-Б

en: Cham
sr: Чам

en: Myanmar Extended-A
sr: Мјанмарски проширење-А

en: Tai Viet
sr: Таи Виет

en: Meetei Mayek Extensions
sr: Митај Мајек додаци

en: Ethiopic Extended-A
sr: Проширени етиопски-А

en: Latin Extended-E
sr: Латинични проширени-Е

en: Cherokee Supplement
sr: Чирокешки додатно

en: Meetei Mayek
sr: Манипури

en: Hangul Syllables
sr: Хангул слогови

en: Hangul Jamo Extended-B
sr: Хангул Џамо проширење-Б

en: High Surrogates
sr: Високе замене

en: High Private Use Surrogates
sr: Високе замене из приватног опсега

en: Low Surrogates
sr: Ниске замене

en: Private Use Area
sr: Приватни опсег

en: CJK Compatibility Ideographs
sr: КЈК идеограми за компатибилност

en: Alphabetic Presentation Forms
sr: Облици за представљање слова

en: Arabic Presentation Forms-A
sr: Облици за представљање арапског-А

en: Variation Selectors
sr: Изборници варијације

en: Vertical Forms
sr: Усправни облици

en: Combining Half Marks
sr: Комбинујуће полу-ознаке

en: CJK Compatibility Forms
sr: КЈК облици за компатибилност

en: Small Form Variants
sr: Варијанте малих облика

en: Arabic Presentation Forms-B
sr: Облици за представљање арапског-Б

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sr: Облици пола и пуне ширине

en: Specials
sr: Нарочити

en: Linear B Syllabary
sr: Словар Линеара Б

en: Linear B Ideograms
sr: Идеограми Линеара Б

en: Aegean Numbers
sr: Егејски бројеви

en: Ancient Greek Numbers
sr: Древни грчки бројеви

en: Ancient Symbols
sr: Древни симболи

en: Phaistos Disc
sr: Фаистос диск

en: Lycian
sr: Лукијски

en: Carian
sr: Шавијан

en: Coptic Epact Numbers
sr: Коптски додати бројеви

en: Old Italic
sr: Стари курзив

en: Gothic
sr: Готица

en: Old Permic
sr: Стари пермски

en: Ugaritic
sr: Угарски

en: Old Persian
sr: Староперсијски

en: Deseret
sr: Дезерет

en: Shavian
sr: Шавијан

en: Osmanya
sr: Османска

en: Osage
sr: Осашки

en: Elbasan
sr: Елбасански

en: Caucasian Albanian
sr: Кавкаски албански

en: Vithkuqi
sr: Виткуки

en: Linear A
sr: Линеарни А

en: Latin Extended-F
sr: Латинични проширени-F

en: Cypriot Syllabary
sr: Кипарски словар

en: Imperial Aramaic
sr: Царски арамејски

en: Palmyrene
sr: Палмирски

en: Nabataean
sr: Набатански

en: Hatran
sr: Хатрански

en: Phoenician
sr: Феничанско

en: Lydian
sr: Либијски

en: Meroitic Hieroglyphs
sr: Мероитски хијероглифи

en: Meroitic Cursive
sr: Мероитски курзив

en: Kharoshthi
sr: Карошти

en: Old South Arabian
sr: Стари јужноарабијски

en: Old North Arabian
sr: Стари северно-арабијски

en: Manichaean
sr: Маничански

en: Avestan
sr: Авестански

en: Inscriptional Parthian
sr: Парћански

en: Inscriptional Pahlavi
sr: Палави

en: Psalter Pahlavi
sr: Псалтер палави

en: Old Turkic
sr: Стари турски

en: Old Hungarian
sr: Стари мађарски

en: Hanifi Rohingya
sr: Ханифи Рохингја

en: Rumi Numeral Symbols
sr: Руми бројни симболи

en: Yezidi
sr: Језиди

en: Arabic Extended-C
sr: Арапски проширени-C

en: Old Sogdian
sr: Стари согдешки

en: Sogdian
sr: Согдешки

en: Old Uyghur
sr: Стари ујгурски

en: Chorasmian
sr: Корасмијан

en: Elymaic
sr: Елимајски

en: Brahmi
sr: Брами

en: Kaithi
sr: Каити

en: Sora Sompeng
sr: Сора Сомпенг

en: Chakma
sr: Чакма

en: Mahajani
sr: Махаџани

en: Sharada
sr: Шарада

en: Sinhala Archaic Numbers
sr: Синхалешки стари бројеви

en: Khojki
sr: Којки

en: Multani
sr: Мултски

en: Khudawadi
sr: Кудавадски

en: Grantha
sr: Грантски

en: Newa
sr: Неварски

en: Tirhuta
sr: Тирутски

en: Siddham
sr: Сидамски

en: Modi
sr: Модски

en: Mongolian Supplement
sr: Монголијски додатак

en: Takri
sr: Такри

en: Ahom
sr: Ахомски

en: Dogra
sr: Догра

en: Warang Citi
sr: Варанг сити

en: Dives Akuru
sr: Дивес Акуру

en: Nandinagari
sr: Нандинагари

en: Zanabazar Square
sr: Занабазар квадрат

en: Soyombo
sr: Сојомбо

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
sr: Проширени Сједињени Канадски слогови Абориџина-A

en: Pau Cin Hau
sr: Паучинхаушки

en: Devanagari Extended-A
sr: Деванагари Проширено-А

en: Bhaiksuki
sr: Бајксукишки

en: Marchen
sr: Марченски

en: Masaram Gondi
sr: Масарам Гонди

en: Gunjala Gondi
sr: Гунџала Гонди

en: Makasar
sr: Макасарски

en: Kawi
sr: Кави

en: Lisu Supplement
sr: Лису додатак

en: Tamil Supplement
sr: Тамил додатак

en: Cuneiform
sr: Клинасто

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sr: Клинасти бројеви и интерпункција

en: Early Dynastic Cuneiform
sr: Клинасто писмо раног династичког периода

en: Cypro-Minoan
sr: Кипарско-минојски

en: Egyptian Hieroglyphs
sr: Египатски хијероглифи

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
sr: Контоле формата египатских хијероглифа

en: Anatolian Hieroglyphs
sr: Анатолијски хијероглифи

en: Bamum Supplement
sr: Бамум додатак

en: Mro
sr: Мрошки

en: Tangsa
sr: Тангски

en: Bassa Vah
sr: Басавашки

en: Pahawh Hmong
sr: Пахавхмоншки

en: Medefaidrin
sr: Медефаидрински

en: Miao
sr: Миао

en: Ideographic Symbols and Punctuation
sr: Идеограмски симболи и интерпункције

en: Tangut
sr: Тангутски

en: Tangut Components
sr: Тангутски састојци

en: Khitan Small Script
sr: Китански мало писмо

en: Tangut Supplement
sr: Тангут додатак

en: Kana Extended-B
sr: Кана проширење-В

en: Kana Supplement
sr: Кана додатак

en: Kana Extended-A
sr: Кана проширење-А

en: Small Kana Extension
sr: Додатак мали Кана

en: Nushu
sr: Нушу

en: Duployan
sr: Диплуајански

en: Shorthand Format Controls
sr: Стенографске контроле записа

en: Znamenny Musical Notation
sr: Музичко бележење Знамени

en: Byzantine Musical Symbols
sr: Византијски музички симболи

en: Musical Symbols
sr: Музички симболи

en: Ancient Greek Musical Notation
sr: Древна грчка музичка нотација

en: Kaktovik Numerals
sr: Кактовски бројеви

en: Mayan Numerals
sr: Маја бројеви

en: Tai Xuan Jing Symbols
sr: Таи Ксуан Јинг симболи

en: Counting Rod Numerals
sr: Бројеви кинеским штапићима

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sr: Математички алфанумерички симболи

en: Sutton SignWriting
sr: Сатон знаковно писмо

en: Latin Extended-G
sr: Латинични проширени-G

en: Glagolitic Supplement
sr: Ћирилични додатак

en: Cyrillic Extended-D
sr: Ћирилични проширење-Д

en: Nyiakeng Puachue Hmong
sr: Нијакенг Пуачуе Хмонг

en: Toto
sr: Тото

en: Wancho
sr: Ванчо

en: Nag Mundari
sr: Наг Мундари

en: Ethiopic Extended-B
sr: Проширени етиопски-B

en: Mende Kikakui
sr: Менде кикакујски

en: Adlam
sr: Адламски

en: Indic Siyaq Numbers
sr: Индијски шијак бројеви

en: Ottoman Siyaq Numbers
sr: Отомански шијак бројеви

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
sr: Арапски математички алфабетни симболи

en: Mahjong Tiles
sr: Махџонг плочице

en: Domino Tiles
sr: Домино плочице

en: Playing Cards
sr: Карте за игру

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
sr: Затворени алфанумерички додатак

en: Enclosed Ideographic Supplement
sr: Затворени идеограмски додатак

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
sr: Разни симболи и пиктографи

en: Emoticons
sr: Смешци

en: Ornamental Dingbats
sr: Китњасти орнаменти

en: Transport and Map Symbols
sr: Симболи транспорта и карти

en: Alchemical Symbols
sr: Алхемијски симболи

en: Geometric Shapes Extended
sr: Проширени геометријски облици

en: Supplemental Arrows-C
sr: Додатне стрелице-Ц

en: Supplemental Symbols and Pictographs
sr: Додатни симболи и пиктографи

en: Chess Symbols
sr: Шаховски симболи

en: Symbols and Pictographs Extended-A
sr: Симболи и пиктографи додатак А

en: Symbols for Legacy Computing
sr: Симболи за старо рачунање

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sr: Проширење Б КЈК уједињених идеограма

en: CJK Unified Ideographs Extension C
sr: Проширење Ц КЈК уједињених идеограма

en: CJK Unified Ideographs Extension D
sr: Проширење Д КЈК уједињених идеограма

en: CJK Unified Ideographs Extension E
sr: Проширење Е КЈК уједињених идеограма

en: CJK Unified Ideographs Extension F
sr: Проширење Ф КЈК уједињених идеограма

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sr: Додатак КЈК идеограма за компатибилност

en: CJK Unified Ideographs Extension G
sr: Проширење Г КЈК уједињених идеограма

en: CJK Unified Ideographs Extension H
sr: Проширење Н КЈК уједињених идеограма

en: Tags
sr: Ознаке

en: Variation Selectors Supplement
sr: Додатак изборницима варијација

en: Supplementary Private Use Area-A
sr: Додатни приватни опсег-А

en: Supplementary Private Use Area-B
sr: Додатни приватни опсег-Б

en: Braille
sr: Брајево писмо

en: Canadian Aboriginal
sr: Канадских Абориџина

en: Common
sr: Заједнички

en: Cypriot
sr: Кипарски

en: Cypro Minoan
sr: Кипарско минојски

en: Greek
sr: Грчки

en: Han
sr: Хан

en: Hangul
sr: Хангул

en: Inherited
sr: Наслеђени

en: Latin
sr: Латинични

en: Linear B
sr: Линеар Б

en: Phags Pa
sr: Фагспа

en: Signwriting
sr: Знаковно писмо

en: Yi
sr: Ји
