gucharmap - en to sr translation catalogue (423 entries)

en: Character Map
sr: Tablica znakova

en: Insert special characters into documents
sr: Unesite naročite znake u dokumenta

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
sr: Gnomova slovna mapa jeste program mape Junikod znakova, deo Gnomove radne površi. Ovaj program omogućava prikazivanje znakova blokom junikoda ili vrstom skripte. Uključuje kratke opise odnosnih znakova i po mogućstvu značenja datog znaka.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
sr: Gnomova slovna mapa može biti korišćena takođe i za unos ili ulaz znakova (umnožavanjem i ubacivanjem). Funkcija pretraživanja omogućava upotrebu nekoliko načina pretrage, uključujući prema junikod nazivu ili prema kodnoj tački znaka.

en: font;unicode;
sr: slovni lik;pismo;unikod;

en: All
sr: Sve

en: Unicode Block
sr: Unikod blok

en: Font variant of
sr: Varijante iszgleda slova

en: No-break version of
sr: Neprekidno izdanje

en: Initial presentation form of
sr: Početni oblik predstavljanja

en: Medial presentation form of
sr: Srednji oblik predstavljanja

en: Final presentation form of
sr: Krajnji oblik predstavljanja

en: Isolated presentation form of
sr: Izolovani oblik predstavljanja

en: Encircled form of
sr: Zaokruženi oblik

en: Superscript form of
sr: Oblik stepena

en: Subscript form of
sr: Oblik indeksa

en: Vertical layout presentation form of
sr: Uspravni oblik predstavljanja rasporeda

en: Wide compatibility character of
sr: Široki znak saglasnosti

en: Narrow compatibility character of
sr: Uski znak saglasnosti

en: Small variant form of
sr: Varijante malih oblika

en: CJK squared font variant of
sr: KJK četvrtasta varijanta slova

en: Vulgar fraction form of
sr: Oblik prostog razlomka

en: Unspecified compatibility character of
sr: Neodređeni znak saglasnosti

en: Compatibility decomposition:
sr: Razlaganje saglasnosti:

en: Canonical decomposition:
sr: Kanonsko razlaganje:

en: [not a printable character]
sr: [znak bez prikaza]

en: General Character Properties
sr: Opšte osobine znaka

en: In Unicode since:
sr: U Unikodu od:

note: character category
en: Unicode category:
sr: Kategorija Unikoda:

en: Various Useful Representations
sr: Razni načini prikaza

en: C octal escaped UTF-8:
sr: Oktalno istaknuta UTF-8:

en: XML decimal entity:
sr: IksML decimalni entitet:

en: Annotations and Cross References
sr: Pribeleške i među-reference

en: Alias names:
sr: Drugi nazivi:

en: Notes:
sr: Beleške:

en: See also:
sr: Videti takođe:

en: Approximate equivalents:
sr: Približni ekvivalenti:

en: Equivalents:
sr: Ekvivalenti:

en: CJK Ideograph Information
sr: Podaci o KJK ideogramu

en: Definition in English:
sr: Odrednica na engleskom:

en: Mandarin Pronunciation:
sr: Mandarinski izgovor:

en: Cantonese Pronunciation:
sr: Kantonski izgovor:

en: Japanese On Pronunciation:
sr: Japanski On izgovor:

en: Japanese Kun Pronunciation:
sr: Japanski Kun izgovor:

en: Tang Pronunciation:
sr: Tang izgovor:

en: Korean Pronunciation:
sr: Korejski izgovor:

en: Vietnamese Pronunciation:
sr: Vijetnamski izgovor:

en: Characte_r Table
sr: Tablica _znakova

en: Character _Details
sr: _Detalji o znaku

en: Character Table
sr: Tablica znakova

en: Unknown character, unable to identify.
sr: Nepoznat znak, ne mogu da prepoznam.

en: Not found.
sr: Nije nađen.

en: Character found.
sr: Znak je nađen.

en: By _Script
sr: Prema _pismu

en: By _Unicode Block
sr: Prema _Unikod bloku

en: Sho_w only glyphs from this font
sr: Prika_ži samo glifove iz ovog slovnog lika

en: Snap _Columns to Power of Two
sr: Broj _kolona je stepen dvojke

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: _Find
sr: _Pronađi

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: _Close Window
sr: _Zatvori prozor

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _View
sr: P_regled

en: _Search
sr: _Traži

en: Find _Next
sr: Nađi _sledeći

en: Find _Previous
sr: Nađi _prethodni

en: _Go
sr: _Idi

en: _Next Character
sr: _Sledeći znak

en: _Previous Character
sr: _Prethodni znak

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Font
sr: Slovni lik

en: Font Family
sr: Porodica slova

en: Font Size
sr: Veličina slovnog lika

en: Script
sr: Pismo

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
sr: Zajednički

en: Information
sr: Podaci

note: follow hig guidelines
en: Find
sr: Pronađi

en: _Previous
sr: _Prethodni

en: _Next
sr: _Sledeći

en: _Search:
sr: _Potraži:

en: Match _whole word
sr: Podudaraj _celu reč

en: Search in character _details
sr: Traži u _detaljima znakova

en: <Non Private Use High Surrogate>
sr: <Visoka zamena iz neprivatnog opsega>

en: <Private Use High Surrogate>
sr: <Visoka zamena iz privatnog opsega>

en: <Low Surrogate>
sr: <Niske zamene>

en: <Private Use>
sr: <Privatan opseg>

en: <Plane 15 Private Use>
sr: <Privatan opseg 15. ravni>

en: <Plane 16 Private Use>
sr: <Privatan opseg 16. ravni>

en: <not assigned>
sr: <nije dodeljeno>

en: Other, Control
sr: Ostali, kontrolni

en: Other, Format
sr: Ostali, prikazni

en: Other, Not Assigned
sr: Ostali, nedodeljeni

en: Other, Private Use
sr: Ostali, privatni opseg

en: Other, Surrogate
sr: Ostali, zamene

en: Letter, Lowercase
sr: Slova, mala

en: Letter, Modifier
sr: Slova, izmenjivači

en: Letter, Other
sr: Slova, ostala

en: Letter, Titlecase
sr: Slova, naslovna

en: Letter, Uppercase
sr: Slova, velika

en: Mark, Spacing Combining
sr: Oznaka, razmaci

en: Mark, Enclosing
sr: Oznaka, uključujuća

en: Mark, Non-Spacing
sr: Oznaka, bez razmaka

en: Number, Decimal Digit
sr: Broj, decimalna cifra

en: Number, Letter
sr: Broj, slovo

en: Number, Other
sr: Broj, ostalo

en: Punctuation, Connector
sr: Interpunkcija, spajanje

en: Punctuation, Dash
sr: Interpunkcija, crta

en: Punctuation, Close
sr: Interpunkcija, zatvaranje

en: Punctuation, Final Quote
sr: Interpunkcija, završni navodnik

en: Punctuation, Initial Quote
sr: Interpunkcija, početni navodnik

en: Punctuation, Other
sr: Interpunkcija, ostalo

en: Punctuation, Open
sr: Interpunkcija, otvaranje

en: Symbol, Currency
sr: Simbol, valuta

en: Symbol, Modifier
sr: Simbol, izmenjivač

en: Symbol, Math
sr: Simbol, matematički

en: Symbol, Other
sr: Simbol, ostalo

en: Separator, Line
sr: Razdelnik, linija

en: Separator, Paragraph
sr: Razdelnik, pasus

en: Separator, Space
sr: Razdelnik, razmak

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Gnomova slovna mapa je slobodan softver; možete ga prosleđivati i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte javne licence koju objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo verzije 3 ove licence, ili (po vašem izboru) bilo koje novije verzije.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
sr: Dozvoljeno je svakom pojedincu koji pribavi primerak datoteka sa Unikod podacima da ih koristi bez ograničenja, uključujući i ne nametanje ograničenja na korišćenje, umnožavanje, prispajanje, objavljivanje, deljenje(rasturanje) i/ili prodaju primeraka.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
sr: Gnomova slovna mapa i datoteke Unikod podataka se raspodeljuju u nameri da će biti korisni, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Za više detalja pročitajte Gnuovu opštu javnu licencu i autorska prava Unikoda.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02110-1335  USA“

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
sr: Takođe ste trebali da dobijete i primerak autorskih prava Unikoda uz Gnomovu slovnu mapu; ako niste možete da ga pronađete na veb stranici Unikoda: „https://www.unicode.org/copyright.html“

en: GNOME Character Map
sr: Gnomova tablica znakova

en: Based on the Unicode Character Database 10.0.0
sr: Zasnovano na bazi podataka Unikod znakova 10.0.0

en: Next Script
sr: Sledeće pismo

en: Previous Script
sr: Prethodno pismo

en: Next Block
sr: Sledeći blok

en: Previous Block
sr: Prethodni blok

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
sr: _Tekst za umnožavanje:

en: Copy to the clipboard.
sr: Smesti u spisak isečaka.

en: Page _Setup
sr: Postavke _strane

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
sr: _Štampaj

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
sr: Slovni lik sa kojim treba početi; npr: „Serif 27“

en: FONT
sr: SLOVNI LIK

en: [STRING…]
sr: [NISKA…]

en: Character map grouping method
sr: Način grupisanja Tablice znakova

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
sr: Ovo određuje način na koji se grupišu znakovi u tablici znakova. Znakovi mogu biti grupisani prema „script“ (skripti) ili „block“ (bloku).

en: Character map font description
sr: Opis slovnog lika Tablice znakova

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
sr: Slovni lik koji će biti korišćen za tablicu znakova. Ako je postavljeno na „nothing“ (ništa) onda se koristi slovni lik sistema udvostručene veličine. U suprotnom bi trebalo da stoji niska koja opisuje slovni lik recimo „Sans 24“.

en: Snap number of columns to a power of two
sr: Broj kolona je stepen dvojke

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
sr: Broj kolona u mreži tablice znakova je određen širinom prozora. Ako je ovo podešavanje izabrano (true) onda će vrednost biti prisiljena na najbliži stepen dvojke.

en: Last selected character
sr: Poslednji izabrani znak

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started).
    
    By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
sr: Ovo je poslednji znak koji je bio izabran u tablici znakova (i biće ponovo izabran prilikom sledećeg pokretanja tablice znakova).
    
    Po osnovi, to je prvo slovo alfabeta u tekućem jeziku.

en: Basic Latin
sr: Osnovni latinični

en: Latin-1 Supplement
sr: Dodatak za Latinični-1

en: Latin Extended-A
sr: Latinični prošireni-A

en: Latin Extended-B
sr: Latinični prošireni-B

en: IPA Extensions
sr: IPA proširenja

en: Spacing Modifier Letters
sr: Slova koja menjaju rastojanje

en: Combining Diacritical Marks
sr: Kombinujući diakritički znaci

en: Greek and Coptic
sr: Grčki i koptički

en: Cyrillic
sr: Ćirilični

en: Cyrillic Supplement
sr: Ćirilični dodatak

en: Armenian
sr: Jermenski

en: Hebrew
sr: Hebrejski

en: Arabic
sr: Arapski

en: Syriac
sr: Sirijski

en: Arabic Supplement
sr: Arapski dodatak

en: Thaana
sr: Tana

en: N'Ko
sr: N'ko

en: Samaritan
sr: Samarićanski

en: Mandaic
sr: Mandaik

en: Syriac Supplement
sr: Sirijski dodatak

en: Arabic Extended-A
sr: Arapski prošireni-A

en: Gurmukhi
sr: Gurmuki

en: Oriya
sr: Orija

en: Kannada
sr: Kanada

en: Malayalam
sr: Malajamski

en: Thai
sr: Tajlandski

en: Tibetan
sr: Tibetski

en: Myanmar
sr: Burmanski

en: Georgian
sr: Gruzijski

en: Hangul Jamo
sr: Hangul Džamo

en: Ethiopic
sr: Etiopski

en: Ethiopic Supplement
sr: Etiopski dodatak

en: Cherokee
sr: Čiroki

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sr: Sjedinjeni Kanadski slogovi Aboridžina

en: Ogham
sr: Ogam

en: Runic
sr: Runski

en: Hanunoo
sr: Hanunu

en: Tagbanwa
sr: Tagbanva

en: Khmer
sr: Kmerski

en: Mongolian
sr: Mongolski

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sr: Prošireni Sjedinjeni Kanadski slogovi Aboridžina

en: New Tai Lue
sr: Novi Tai Le

en: Khmer Symbols
sr: Kmerski simboli

en: Buginese
sr: Buginiz

en: Tai Tham
sr: Tai Tam

en: Combining Diacritical Marks Extended
sr: Prošireni kombinujući diakritički znaci

en: Balinese
sr: Balineze

en: Sundanese
sr: Sudanski

en: Lepcha
sr: Lepča

en: Ol Chiki
sr: Ol Čiki

en: Cyrillic Extended-C
sr: Ćirilični proširenje-C

en: Georgian Extended
sr: Prošireni gruzijski

en: Sundanese Supplement
sr: Sundanski dodatak

en: Vedic Extensions
sr: Vedski dodaci

en: Phonetic Extensions
sr: Fonetski dodaci

en: Phonetic Extensions Supplement
sr: Fonetski dodatak

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sr: Kombinuje dodatke za dijakritičke znake

en: Latin Extended Additional
sr: Dodatno latinično proširenje

en: Greek Extended
sr: Prošireni grčki

en: General Punctuation
sr: Opšta interpunkcija

en: Superscripts and Subscripts
sr: Natpisani i potpisani znaci

en: Currency Symbols
sr: Simboli valuta

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sr: Kombinovane diakritike za simbole

en: Letterlike Symbols
sr: Simboli nalik slovima

en: Number Forms
sr: Oblici brojeva

en: Arrows
sr: Strelice

en: Mathematical Operators
sr: Matematički operatori

en: Miscellaneous Technical
sr: Razno tehnički

en: Control Pictures
sr: Kontrolne slike

en: Optical Character Recognition
sr: Optičko prepoznavanje znakova

en: Enclosed Alphanumerics
sr: Zatvoren alfanumerik

en: Box Drawing
sr: Prostor za crtanje

en: Block Elements
sr: Elementi bloka

en: Geometric Shapes
sr: Geometrijski oblici

en: Miscellaneous Symbols
sr: Raznoliki simboli

en: Dingbats
sr: Ornamenti

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr: Razni matematički simboli-A

en: Supplemental Arrows-A
sr: Dodatne strelice-A

en: Braille Patterns
sr: Brajovi šabloni

en: Supplemental Arrows-B
sr: Dodatne strelice-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sr: Razni matematički simboli-B

en: Supplemental Mathematical Operators
sr: Dodatni matematički operatori

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sr: Razni simboli i strelice

en: Glagolitic
sr: Glagoljica

en: Latin Extended-C
sr: Latinični proširenje-C

en: Coptic
sr: Kopski

en: Georgian Supplement
sr: Gruzijski dodatak

en: Tifinagh
sr: Tifina

en: Ethiopic Extended
sr: Prošireni etiopski

en: Cyrillic Extended-A
sr: Ćirilični proširenje-A

en: Supplemental Punctuation
sr: Dodatna interpunkcija

en: CJK Radicals Supplement
sr: Dodatni KJK radikali

en: Kangxi Radicals
sr: Kangksi radikali

en: Ideographic Description Characters
sr: Znakovi za opis ideograma

en: CJK Symbols and Punctuation
sr: KJK simboli i interpunkcija

en: Hangul Compatibility Jamo
sr: Hangul Džamo za kompatibilnost

en: Bopomofo Extended
sr: Prošireni Bopomofo

en: CJK Strokes
sr: KJK potezi

en: Katakana Phonetic Extensions
sr: Fonetska proširenja Katakane

en: Enclosed CJK Letters and Months
sr: Uključena KJK slova i meseci

en: CJK Compatibility
sr: KJK kompatibilnost

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sr: Proširenje A KJK ujedinjenih ideograma

en: Yijing Hexagram Symbols
sr: Jidžing simboli heksagrama

en: CJK Unified Ideographs
sr: KJK ujedinjeni ideogrami

en: Yi Syllables
sr: Ji slogovi

en: Yi Radicals
sr: Ji radikali

en: Cyrillic Extended-B
sr: Ćirilični proširenje-B

en: Modifier Tone Letters
sr: Slova koja menjaju izgovor (naglasak)

en: Latin Extended-D
sr: Latinični proširenje-D

en: Syloti Nagri
sr: Silot Nagri

en: Common Indic Number Forms
sr: Zajednički Indijski Oblici Brojeva

en: Phags-pa
sr: Fagspa

en: Saurashtra
sr: Sourstra

en: Devanagari Extended
sr: Devanagari Prošireno

en: Kayah Li
sr: Kajal Li

en: Hangul Jamo Extended-A
sr: Hangul Džamo proširenje-A

en: Javanese
sr: Javanski

en: Myanmar Extended-B
sr: Burmanski proširenje-B

en: Cham
sr: Čam

en: Myanmar Extended-A
sr: Mjanmarski proširenje-A

en: Meetei Mayek Extensions
sr: Mitaj Majek dodaci

en: Ethiopic Extended-A
sr: Prošireni etiopski-A

en: Latin Extended-E
sr: Latinični prošireni-E

en: Cherokee Supplement
sr: Čirokeški dodatno

en: Meetei Mayek
sr: Manipuri

en: Hangul Syllables
sr: Hangul slogovi

en: Hangul Jamo Extended-B
sr: Hangul Džamo proširenje-B

en: High Surrogates
sr: Visoke zamene

en: High Private Use Surrogates
sr: Visoke zamene iz privatnog opsega

en: Low Surrogates
sr: Niske zamene

en: Private Use Area
sr: Privatni opseg

en: CJK Compatibility Ideographs
sr: KJK ideogrami za kompatibilnost

en: Alphabetic Presentation Forms
sr: Oblici za predstavljanje slova

en: Arabic Presentation Forms-A
sr: Oblici za predstavljanje arapskog-A

en: Variation Selectors
sr: Izbornici varijacije

en: Vertical Forms
sr: Uspravni oblici

en: Combining Half Marks
sr: Kombinujuće polu-oznake

en: CJK Compatibility Forms
sr: KJK oblici za kompatibilnost

en: Small Form Variants
sr: Varijante malih oblika

en: Arabic Presentation Forms-B
sr: Oblici za predstavljanje arapskog-B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sr: Oblici pola i pune širine

en: Specials
sr: Naročiti

en: Linear B Syllabary
sr: Slovar Lineara B

en: Linear B Ideograms
sr: Ideogrami Lineara B

en: Aegean Numbers
sr: Egejski brojevi

en: Ancient Greek Numbers
sr: Drevni grčki brojevi

en: Ancient Symbols
sr: Drevni simboli

en: Phaistos Disc
sr: Faistos disk

en: Lycian
sr: Lukijski

en: Carian
sr: Šavijan

en: Coptic Epact Numbers
sr: Koptski dodati brojevi

en: Old Italic
sr: Stari kurziv

en: Gothic
sr: Gotica

en: Old Permic
sr: Stari permski

en: Ugaritic
sr: Ugarski

en: Old Persian
sr: Staropersijski

en: Deseret
sr: Dezeret

en: Shavian
sr: Šavijan

en: Osmanya
sr: Osmanska

en: Osage
sr: Osaški

en: Elbasan
sr: Elbasanski

en: Caucasian Albanian
sr: Kavkaski albanski

en: Linear A
sr: Linearni A

en: Cypriot Syllabary
sr: Kiparski slovar

en: Imperial Aramaic
sr: Carski aramejski

en: Palmyrene
sr: Palmirski

en: Nabataean
sr: Nabatanski

en: Hatran
sr: Hatranski

en: Phoenician
sr: Feničansko

en: Lydian
sr: Libijski

en: Meroitic Hieroglyphs
sr: Meroitski hijeroglifi

en: Meroitic Cursive
sr: Meroitski kurziv

en: Kharoshthi
sr: Karošti

en: Old South Arabian
sr: Stari južnoarabijski

en: Old North Arabian
sr: Stari severno-arabijski

en: Manichaean
sr: Maničanski

en: Avestan
sr: Avestanski

en: Inscriptional Parthian
sr: Parćanski

en: Inscriptional Pahlavi
sr: Palavi

en: Psalter Pahlavi
sr: Psalter palavi

en: Old Turkic
sr: Stari turski

en: Old Hungarian
sr: Stari mađarski

en: Hanifi Rohingya
sr: Hanifi Rohingja

en: Rumi Numeral Symbols
sr: Rumi brojni simboli

en: Old Sogdian
sr: Stari sogdeški

en: Sogdian
sr: Sogdeški

en: Brahmi
sr: Brami

en: Kaithi
sr: Kaiti

en: Chakma
sr: Čakma

en: Mahajani
sr: Mahadžani

en: Sharada
sr: Šarada

en: Sinhala Archaic Numbers
sr: Sinhaleški stari brojevi

en: Khojki
sr: Kojki

en: Multani
sr: Multski

en: Khudawadi
sr: Kudavadski

en: Grantha
sr: Grantski

en: Newa
sr: Nevarski

en: Tirhuta
sr: Tirutski

en: Siddham
sr: Sidamski

en: Modi
sr: Modski

en: Mongolian Supplement
sr: Mongolijski dodatak

en: Ahom
sr: Ahomski

en: Warang Citi
sr: Varang siti

en: Zanabazar Square
sr: Zanabazar kvadrat

en: Soyombo
sr: Sojombo

en: Pau Cin Hau
sr: Paučinhauški

en: Bhaiksuki
sr: Bajksukiški

en: Marchen
sr: Marčenski

en: Gunjala Gondi
sr: Gundžala Gondi

en: Makasar
sr: Makasarski

en: Cuneiform
sr: Klinasto

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sr: Klinasti brojevi i interpunkcija

en: Early Dynastic Cuneiform
sr: Klinasto pismo ranog dinastičkog perioda

en: Egyptian Hieroglyphs
sr: Egipatski hijeroglifi

en: Anatolian Hieroglyphs
sr: Anatolijski hijeroglifi

en: Bamum Supplement
sr: Bamum dodatak

en: Mro
sr: Mroški

en: Bassa Vah
sr: Basavaški

en: Pahawh Hmong
sr: Pahavhmonški

en: Medefaidrin
sr: Medefaidrinski

en: Ideographic Symbols and Punctuation
sr: Ideogramski simboli i interpunkcije

en: Tangut
sr: Tangutski

en: Tangut Components
sr: Tangutski sastojci

en: Kana Supplement
sr: Kana dodatak

en: Kana Extended-A
sr: Kana proširenje-A

en: Nushu
sr: Nušu

en: Duployan
sr: Dipluajanski

en: Shorthand Format Controls
sr: Stenografske kontrole zapisa

en: Byzantine Musical Symbols
sr: Vizantijski muzički simboli

en: Musical Symbols
sr: Muzički simboli

en: Ancient Greek Musical Notation
sr: Drevna grčka muzička notacija

en: Mayan Numerals
sr: Maja brojevi

en: Tai Xuan Jing Symbols
sr: Tai Ksuan Jing simboli

en: Counting Rod Numerals
sr: Brojevi kineskim štapićima

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sr: Matematički alfanumerički simboli

en: Sutton SignWriting
sr: Saton znakovno pismo

en: Glagolitic Supplement
sr: Ćirilični dodatak

en: Mende Kikakui
sr: Mende kikakujski

en: Adlam
sr: Adlamski

en: Indic Siyaq Numbers
sr: Indijski šijak brojevi

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
sr: Arapski matematički alfabetni simboli

en: Mahjong Tiles
sr: Mahdžong pločice

en: Domino Tiles
sr: Domino pločice

en: Playing Cards
sr: Karte za igru

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
sr: Zatvoreni alfanumerički dodatak

en: Enclosed Ideographic Supplement
sr: Zatvoreni ideogramski dodatak

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
sr: Razni simboli i piktografi

en: Emoticons
sr: Smešci

en: Ornamental Dingbats
sr: Kitnjasti ornamenti

en: Transport and Map Symbols
sr: Simboli transporta i karti

en: Alchemical Symbols
sr: Alhemijski simboli

en: Geometric Shapes Extended
sr: Prošireni geometrijski oblici

en: Supplemental Arrows-C
sr: Dodatne strelice-C

en: Supplemental Symbols and Pictographs
sr: Dodatni simboli i piktografi

en: Chess Symbols
sr: Šahovski simboli

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sr: Proširenje B KJK ujedinjenih ideograma

en: CJK Unified Ideographs Extension C
sr: Proširenje C KJK ujedinjenih ideograma

en: CJK Unified Ideographs Extension D
sr: Proširenje D KJK ujedinjenih ideograma

en: CJK Unified Ideographs Extension E
sr: Proširenje E KJK ujedinjenih ideograma

en: CJK Unified Ideographs Extension F
sr: Proširenje F KJK ujedinjenih ideograma

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sr: Dodatak KJK ideograma za kompatibilnost

en: Tags
sr: Oznake

en: Variation Selectors Supplement
sr: Dodatak izbornicima varijacija

en: Supplementary Private Use Area-A
sr: Dodatni privatni opseg-A

en: Supplementary Private Use Area-B
sr: Dodatni privatni opseg-B

en: Braille
sr: Brajevo pismo

en: Canadian Aboriginal
sr: Kanadskih Aboridžina

en: Cypriot
sr: Kiparski

en: Greek
sr: Grčki

en: Inherited
sr: Nasleđeni

en: Latin
sr: Latinični

en: Phags Pa
sr: Fagspa

en: Signwriting
sr: Znakovno pismo

en: Yi
sr: Ji
