gucharmap - en to ug translation catalogue (359 entries)

en: Character Map
ug: ھەرپ-بەلگە جەدۋىلى

en: Insert special characters into documents
ug: پۈتۈككە ئالاھىدە ھەرپ-بەلگە قىستۇرۇش پروگراممىسى

en: font;unicode;
ug: font;unicode;خەت نۇسخا;يۇنىكود;

en: All
ug: ھەممىسى

en: Unicode Block
ug: يۇنىكود بۆلىكى

en: Canonical decomposition:
ug: قېلىپلاشقان پارچىلاش:

en: [not a printable character]
ug: [بېسىشچان ھەرپ ئەمەس]

en: General Character Properties
ug: ھەرپنىڭ ئادەتتىكى خاسلىقى

en: In Unicode since:
ug: يۇنىكود ئىشلەتكەندىن كېيىن:

note: character category
en: Unicode category:
ug: يۇنىكود كاتېگورىيىسى:

en: Various Useful Representations
ug: كۆپ ئىشلىتىلىدىغان جۈملىلەر

en: C octal escaped UTF-8:
ug: C تىلى سەككىزلىك سىستېمىدىكى ئىپادىلىنىشى (UTF-8):

en: XML decimal entity:
ug: XML ئونلۇق تۈر:

en: Annotations and Cross References
ug: ئىزاھات ۋە ئۆتۈشمە نەقىل

en: Alias names:
ug: لەقىمى:

en: Notes:
ug: ئىزاھ:

en: See also:
ug: پايدىلىنىڭ:

en: Approximate equivalents:
ug: تەخمىنەن ئوخشاش:

en: Equivalents:
ug: ئوخشاش:

en: CJK Ideograph Information
ug: CJK خەت ئۇچۇرى

en: Definition in English:
ug: ئىنگلىزچىدىكى مەنىسى:

en: Mandarin Pronunciation:
ug: خەنزۇچە ئوقۇلۇشى:

en: Cantonese Pronunciation:
ug: گۇاڭدۇڭچە ئوقۇلۇشى:

en: Japanese On Pronunciation:
ug: ياپونچە ئوقۇلۇشى:

en: Japanese Kun Pronunciation:
ug: ياپونچە ئادەتلەنگەن ئوقۇلۇشى:

en: Tang Pronunciation:
ug: تاڭچە ئوقۇلۇشى:

en: Korean Pronunciation:
ug: كورېيەچە ئوقۇلۇشى:

en: Characte_r Table
ug: ھەرپ جەدۋىلى (_R)

en: Character _Details
ug: ھەرپ تەپسىلاتى(_D)

en: Character Table
ug: ھەرپ جەدۋىلى

en: Unknown character, unable to identify.
ug: نامەلۇم ھەرپ، تونۇيالمىدى.

en: Not found.
ug: تېپىلمىدى.

en: Character found.
ug: ھەرپ تېپىلدى.

en: By _Script
ug: قوليازما بويىچە(_S)

en: By _Unicode Block
ug: يۇنىكود بۆلىكى بويىچە(_U)

en: Sho_w only glyphs from this font
ug: بۇ خەتتىن كەلگەن خەت شەكلىنى كۆرسەت(_W)

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

en: _Normal Size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقى(_N)

en: _Find
ug: ئىزدە(_F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Close Window
ug: كۆزنەك ياپ(_C)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: Snap _Columns to Power of Two
ug: ئىستوننىڭ ئىككىنىڭ n دەرىجىسىگە تەڭشەيدۇ(_C)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Next Character
ug: كېيىنكى ھەرپ(_N)

en: _Previous Character
ug: ئالدىنقى ھەرپ(_P)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font Family
ug: خەت نۇسخا تۈركۈمى

en: Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: Script
ug: قوليازما

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
ug: ئورتاق

en: Information
ug: ئۇچۇر

note: follow hig guidelines
en: Find
ug: ئىزدە

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: _Search:
ug: ئىزدە(_S):

en: Match _whole word
ug: سۆزگە ماسلاش(_W)

en: Search in character _details
ug: ھەرپ تەپسىلاتىدىن ئىزدە(_D)

en: <Non Private Use High Surrogate>
ug: ‹شەخسىي ئىشلەتمەيدىغان يۇقىرى كۆپ ھەرپلەر توپلىمى›

en: <Private Use High Surrogate>
ug: ‹شەخسىي ئىشلىتىدىغان يۇقىرى كۆپ ھەرپلەر توپلىمى›

en: <Low Surrogate>
ug: ‹ئاز ھەرپلەر توپلىمى›

en: <Private Use>
ug: <خۇسۇسىي>

en: <Plane 15 Private Use>
ug: ‹تەكشىلىك 15 شەخسىي بوشلۇق›

en: <Plane 16 Private Use>
ug: ‹‹تەكشىلىك 16 شەخسىي بوشلۇق››

en: <not assigned>
ug: <ئاتسىز>

en: Other, Control
ug: باشقا، كونترول بەلگىلىرى

en: Other, Format
ug: باشقا، فورمات بەلگىلىرى

en: Other, Not Assigned
ug: باشقا، ئاتسىز

en: Other, Private Use
ug: باشقا، خۇسۇسىي

en: Other, Surrogate
ug: باشقا، كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: Letter, Lowercase
ug: ھەرپ، كىچىك يېزىلىشى

en: Letter, Modifier
ug: ھەرپ، تەڭشەش بەلگىلىرى

en: Letter, Other
ug: ھەرپ، باشقا

en: Letter, Titlecase
ug: ھەرپ، ماۋزۇ يېزىلىشى

en: Letter, Uppercase
ug: ھەرپ، چوڭ يېزىلىشى

en: Mark, Spacing Combining
ug: بەلگە، بوشلۇق بىرىكمىسى

en: Mark, Enclosing
ug: بەلگە، چەمبىرەكلەر

en: Mark, Non-Spacing
ug: بەلگە، بوشلۇق يوقلار

en: Number, Decimal Digit
ug: رەقەم، ئونلۇق سىستېما

en: Number, Letter
ug: رەقەم، ھەرپ

en: Number, Other
ug: رەقەم، باشقا

en: Punctuation, Connector
ug: تىنىش بەلگىلىرى، باغلىغۇچى

en: Punctuation, Dash
ug: تىنىش بەلگىلىرى، سىزىق

en: Punctuation, Close
ug: تىنىش بەلگىلىرى، يېپىق

en: Punctuation, Final Quote
ug: تىنىش بەلگىلىرى، يېپىلغان تىرناق

en: Punctuation, Initial Quote
ug: تىنىش بەلگىلىرى، ئېچىلغان تىرناق

en: Punctuation, Other
ug: تىنىش بەلگىلىرى، باشقا

en: Punctuation, Open
ug: تىنىش بەلگىلىرى، ئوچۇق

en: Symbol, Currency
ug: بەلگە، پۇل بەلگىلىرى

en: Symbol, Modifier
ug: بەلگە، بېزەك بەلگىلىرى

en: Symbol, Math
ug: بەلگە، ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر

en: Symbol, Other
ug: بەلگە، باشقىلار

en: Separator, Line
ug: ئايرىغۇچ، قۇر

en: Separator, Paragraph
ug: ئايرىغۇچ، ئابزاس

en: Separator, Space
ug: ئايرىغۇچ، بوشلۇق

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Gucharmap ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئۈچىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
ug: ھەر قانداق يۇنىكود سانلىق-مەلۇمات كۆپەيتىلمىسىگە ئېرىشكەن شەخسلەر ھېچقانداق چەكلىمىسىز ھالدا شۇ ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىش ھوقۇقى ئالاھىدە شەكىلدە ھەقسىز ئىجازەت بېرىلدى، چەكلىمىگە ئۇچرىمىغان ھالدا ئىشلىتىش، كۆچۈرۈش، ئۆزگەرتىش، بىرلەشتۈرۈش، نەشر قىلىش، تارقىتىش  ۋە ياكى كۆپەيتىلمە نۇسخىسىنى سېتىش ھوقۇقىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
ug: Gucharmap ۋە يۇنىكود سانلىق-مەلۇمات ھۆججىتىنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە خالىغان مەقسەتتە ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ھەر قانداق ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايدۇ. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA
ug: سىز  بۇ پروگراممىنى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسىگە خەت يېزىڭ. مەنزىل:  the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: http://www.unicode.org/copyright.html
ug: سىز بۇ پروگرامما بىلەن بىرگە يۇنىكود نەشر ھوقۇقى باياناتىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ سىز ئۇنى يۇنىكود تور بېكىتىدىغان ھەر ۋاقىت تاپالايسىز:http://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
ug: گىنوم ھەرپ خەرىتىلەش جەدۋىلى

en: Based on the Unicode Character Database 6.2.0
ug: يۇنىكود ھەرپ ساندىنى 6.2.0 نى ئاساس قىلغان

en: Next Script
ug: كېيىنكى قوليازما

en: Previous Script
ug: ئالدىنقى قوليازما

en: Next Block
ug: كېيىنكى بۆلەك

en: Previous Block
ug: ئالدىنقى بۆلەك

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
ug: كۆچۈرىدىغان تېكىست(_T):

en: Copy to the clipboard.
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ.

en: Page _Setup
ug: بەت تەڭشەك(_S)

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
ug: باس(_P)

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
ug: خەت نۇسخىنىڭ باشلىنىشى، مەسىلەن: 'Serif 27'

en: FONT
ug: خەت نۇسخا

en: Basic Latin
ug: ئاساسىي لاتىنچە

en: Latin-1 Supplement
ug: لاتىنچە-1 تولۇقلىما

en: Latin Extended-A
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن A

en: Latin Extended-B
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن B

en: IPA Extensions
ug: خەلقئارا ترانسكرىپسىيە كېڭەيتىلمىسى

en: Spacing Modifier Letters
ug: ئارىلىق تەڭشەش ھەرپلىرى

en: Combining Diacritical Marks
ug: بىرىكمە بەلگە

en: Greek and Coptic
ug: گىرېكچە ۋە كوپچە

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic Supplement
ug: سلاۋيانچە تولۇقلىما

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Syriac
ug: سۈرىيەچە

en: Arabic Supplement
ug: ئەرەبچە تولۇقلىما

en: Thaana
ug: تاناچە

en: N'Ko
ug: غەربىي ئافرىقا يېزىق تىلى

en: Samaritan
ug: سامارىچە

en: Mandaic
ug: ماندائىكچە

en: Arabic Extended-A
ug: ئەرەبچە كېڭەيتىلگەن-A

en: Devanagari
ug: سانسكرىتچە

en: Bengali
ug: بېنگالچە

en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

en: Oriya
ug: ئورىياچە

en: Tamil
ug: تامىلچە

en: Telugu
ug: تېلۇگۇچە

en: Kannada
ug: كانناداچە

en: Malayalam
ug: مالايامچە

en: Sinhala
ug: سىنخالاچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Lao
ug: لائوسچە

en: Tibetan
ug: تىبەتچە

en: Myanmar
ug: بىرماچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Hangul Jamo
ug: كورېيەچە Jamo

en: Ethiopic
ug: ئېفىيوپىيەچە

en: Ethiopic Supplement
ug: ئېفىيوپىيە تولۇقلىما

en: Cherokee
ug: چېروكىچە

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ug: بىرلىككە كەلگەن كانادا يەرلىك بوغۇم جەدۋىلى

en: Ogham
ug: ئوگەمچە (قەدىمكى ئىرېلاندىيە)

en: Runic
ug: رۇنىكچە

en: Tagalog
ug: تاگالوگچە

en: Hanunoo
ug: خانۇنۇچە

en: Buhid
ug: بۇھىدچە

en: Tagbanwa
ug: تاگبانۋاچە

en: Khmer
ug: كېخمېرچە

en: Mongolian
ug: موڭغۇلچە

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ug: بىرلىككە كەلگەن كانادا يەرلىك بوغۇم جەدۋەل كېڭەيتىلمىسى

en: Limbu
ug: لىمبۇچە

en: Tai Le
ug: تاي-لەچە

en: New Tai Lue
ug: يېڭى تاي-لەچە

en: Khmer Symbols
ug: كېخمېرچە بەلگىلەر

en: Buginese
ug: بىگىنىزچە

en: Tai Tham
ug: تاي-تامچە

en: Balinese
ug: بالىچە

en: Sundanese
ug: ساندانىسچە

en: Batak
ug: باتاكچە

en: Lepcha
ug: لەپچاچە

en: Ol Chiki
ug: ئول-چىكىچە

en: Sundanese Supplement
ug: سۇدانچە تولۇقلىما

en: Vedic Extensions
ug: ۋېدىك تولۇقلىما

en: Phonetic Extensions
ug: تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى

en: Phonetic Extensions Supplement
ug: تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى تولۇقلىما

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ug: بىرىكمە بەلگە تولۇقلىمىسى

en: Latin Extended Additional
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلمە قوشۇمچە

en: Greek Extended
ug: گىرېكچە كېڭەيتىلمە

en: General Punctuation
ug: ئادەتتىكى تىنىش بەلگىلىرى

en: Superscripts and Subscripts
ug: يۇقىرى ۋە تۆۋەن ئىندېكس

en: Currency Symbols
ug: پۇل بەلگىسى

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ug: بەلگىنىڭ بىرىكمە بەلگە تولۇقلىمىسى

en: Letterlike Symbols
ug: ھەرپسىمان بەلگىلەر

en: Number Forms
ug: رەقەم بەلگىلەر

en: Arrows
ug: يا ئوقلار

en: Mathematical Operators
ug: ماتېماتىكا ئەمەل بەلگىلىرى

en: Miscellaneous Technical
ug: ھەر خىل تېخنىكىلىق بەلگىلەر

en: Control Pictures
ug: كونترول سۈرەتلىرى

en: Optical Character Recognition
ug: ئوپتىكىلىق يېزىق تونۇش

en: Enclosed Alphanumerics
ug: دۈگىلەك ئىچىدىكى سانلار

en: Box Drawing
ug: جەدۋەل سىزىش بەلگىسى

en: Block Elements
ug: بوش ئېلېمېنت

en: Geometric Shapes
ug: گېئومېتىرىيىلىك شەكىللەر

en: Miscellaneous Symbols
ug: ھەر خىل بەلگىلەر

en: Dingbats
ug: بېزەك بەلگىسى

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ug: ھەر خىل ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر A

en: Supplemental Arrows-A
ug: تولۇقلىما يا ئوق بەلگىلىرى A

en: Braille Patterns
ug: ئەمالار يېزىقى

en: Supplemental Arrows-B
ug: تولۇقلىما يا ئوق بەلگىلىرى B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ug: ھەر خىل ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر B

en: Supplemental Mathematical Operators
ug: تولۇقلىما ماتېماتىكا ئەمەل بەلگىلىرى

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ug: ھەر-خىل بەلگە ۋە يا ئوقلار

en: Glagolitic
ug: گىلاگوتچە

en: Latin Extended-C
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن C

en: Coptic
ug: كوپچە

en: Georgian Supplement
ug: گىرۇزىنچە تولۇقلىما

en: Tifinagh
ug: تىفىناغچە

en: Ethiopic Extended
ug: ئېفىيوپىيە كېڭەيتىلگەن

en: Cyrillic Extended-A
ug: سلاۋيانچە كېڭەيتىلگەن A

en: Supplemental Punctuation
ug: تولۇقلىما تىنىش بەلگىلىرى

en: CJK Radicals Supplement
ug: CJK يان بۆلەك تولۇقلىما

en: Kangxi Radicals
ug: كاڭشى يان بۆلەك

en: Ideographic Description Characters
ug: ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: CJK Symbols and Punctuation
ug: CJK بەلگىلىرى ۋە تىنىش بەلگىلىرى

en: Hiragana
ug: خىراگانا

en: Katakana
ug: كاتاكانا

en: Bopomofo
ug: ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: Hangul Compatibility Jamo
ug: كورېيەچە ماسلىشىشچان Jamo

en: Kanbun
ug: ياپونچىدىكى خەنزۇچە

en: Bopomofo Extended
ug: قوشۇمچە ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: CJK Strokes
ug: CJK سىزىق

en: Katakana Phonetic Extensions
ug: كاتاكانا تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى

en: Enclosed CJK Letters and Months
ug: تىرناق ئىچىدىكى CJK ھەرپلىرى ۋە ئايلار

en: CJK Compatibility
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە(CJK) قوللاشچان

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى A

en: Yijing Hexagram Symbols
ug: يىجىڭ ئالتە تەرەپلىك بەلگىلەر

en: CJK Unified Ideographs
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە بىر تۇتاش خەنزۇچە خەت

en: Yi Syllables
ug: يى ھەرپلىرى

en: Yi Radicals
ug: يى يان بۆلەكلەر

en: Lisu
ug: لىسۇچە

en: Vai
ug: ۋايچە

en: Cyrillic Extended-B
ug: سلاۋىيانچە كېڭەيتىلگەن B

en: Bamum
ug: بامۇمچە

en: Modifier Tone Letters
ug: تون بەلگىلىك ھەرپلەر

en: Latin Extended-D
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن D

en: Syloti Nagri
ug: سىيولوتى-ناگرىچە

en: Common Indic Number Forms
ug: ھىندىچە ئورتاق رەقەملەر

en: Phags-pa
ug: پاسپاچە

en: Saurashtra
ug: سائۇراشتىراچە

en: Devanagari Extended
ug: سانسكرىتچە كېڭەيتىلگەن

en: Kayah Li
ug: كاياھچە

en: Rejang
ug: رېجاڭچە

en: Hangul Jamo Extended-A
ug: كورېيەچە Jamo كېڭەيتىلگەن A

en: Javanese
ug: ياۋاچە

en: Cham
ug: چامچە

en: Myanmar Extended-A
ug: بىرما كېڭەيتىلگەن A

en: Tai Viet
ug: تايلاندچە- ۋىيېتنامچە

en: Meetei Mayek Extensions
ug: Meetei Mayek كېڭەيتىلمىلەر

en: Ethiopic Extended-A
ug: ئېفىئوفىيەچە كېڭەيتىلگەن A

en: Meetei Mayek
ug: مانىپۇرىچە

en: Hangul Syllables
ug: كورېيەچە ھەرپ بەلگە

en: Hangul Jamo Extended-B
ug: كورېيەچە Jamo كېڭەيتىلگەن B

en: High Surrogates
ug: يۇقىرى كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: High Private Use Surrogates
ug: يۇقىرى شەخسىي كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: Low Surrogates
ug: ئاز ھەرپلەر توپلىمى

en: Private Use Area
ug: خۇسۇسىي ئىشلىتىش رايونى

en: CJK Compatibility Ideographs
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە(CJK) قوللاشچان خەنزۇچە خەت

en: Alphabetic Presentation Forms
ug: ئېلىپبە كۆرسەتمە شەكلى

en: Arabic Presentation Forms-A
ug: ئەرەبچە كۆرسەتمە شەكلى A

en: Variation Selectors
ug: ئۆزگىرىش تاللىغۇچ

en: Vertical Forms
ug: بويىغا شەكىللەر

en: Combining Half Marks
ug: ماس بەلگە

en: CJK Compatibility Forms
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان شەكلى

en: Small Form Variants
ug: كىچىك يېزىلىش

en: Arabic Presentation Forms-B
ug: ئەرەبچە كۆرسىتىش شەكلى B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ug: بىر بايت ۋە ئىككى بايت شەكلى

en: Specials
ug: ئالاھىدە بەلگىلەر

en: Linear B Syllabary
ug: سىزىقلىق B بوغۇم بەلگىسى

en: Linear B Ideograms
ug: سىزىقلىق B مەنىلىك يېزىق

en: Aegean Numbers
ug: ئېگېي سانلىرى

en: Ancient Greek Numbers
ug: قەدىمكى يۇنان سانلىرى

en: Ancient Symbols
ug: قەدىمكى بەلگىلەر

en: Phaistos Disc
ug: Phaistos دىسكىسى

en: Lycian
ug: لىسىيانچە

en: Carian
ug: كارېسچە

en: Old Italic
ug: قەدىمكى ئىتاليانچە

en: Gothic
ug: گوتچە

en: Ugaritic
ug: ئۇگارىتىكچە

en: Old Persian
ug: قەدىمكى پارىسچە

en: Deseret
ug: دىزېرەتچە

en: Shavian
ug: شاۋىيانچە

en: Osmanya
ug: ئوسمانيە

en: Cypriot Syllabary
ug: سىپرۇسچە بوغۇم بەلگىسى

en: Imperial Aramaic
ug: ئىمپېرىيە ئارامىچە

en: Phoenician
ug: فىنىكىيەچە

en: Lydian
ug: لىدىيەچە

en: Meroitic Hieroglyphs
ug: مېتروئىت خىيەېروگلىف

en: Meroitic Cursive
ug: مېتروئىت يازمىچە

en: Kharoshthi
ug: كاروشتىچە

en: Old South Arabian
ug: قەدىمكى جەنۇبى ئەرەبچە

en: Avestan
ug: ئاۋېستاچە

en: Inscriptional Parthian
ug: پارتىئانچە ئويما خەت

en: Inscriptional Pahlavi
ug: پەھلىۋىچە ئويما خەت

en: Old Turkic
ug: قەدىمكى تۈركچە

en: Rumi Numeral Symbols
ug: رۇمى رەقەم بەلگىلىرى

en: Brahmi
ug: بىراھمىچە

en: Kaithi
ug: كاياتىچە

en: Sora Sompeng
ug: سورا-سومپېڭچە

en: Chakma
ug: چاكماچە

en: Sharada
ug: شاراداچە

en: Takri
ug: تاكرىچە

en: Cuneiform
ug: مىخ خەت

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ug: مىخ خەتلىك سان ۋە تىنىش بەلگە

en: Egyptian Hieroglyphs
ug: مىسىر تەسۋىرىي يېزىق

en: Bamum Supplement
ug: بامۇمچە تولۇقلىما

en: Miao
ug: مىياۋزۇچە

en: Kana Supplement
ug: ياپونچە كانا تولۇقلىما

en: Byzantine Musical Symbols
ug: ۋىزانتىيە مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Musical Symbols
ug: مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Ancient Greek Musical Notation
ug: قەدىمكى يۇنان مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Tai Xuan Jing Symbols
ug: تەي شۈەن نوم بەلگىلىرى

en: Counting Rod Numerals
ug: Rod رەقەملىرى ساناش

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ug: ماتېماتىكىلىق ئېلىپبە-رەقەملىك بەلگىلەر

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
ug: ئەرەبچە ماتېماتىكىلىق ئېلىپبە بەلگىلىرى

en: Mahjong Tiles
ug: ماجاڭ قارتى

en: Domino Tiles
ug: دومىنو قارتى

en: Playing Cards
ug: قەغەز قارت

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ug: قورشالغان ئېلىپبە-رەقەملىك تولۇقلىمىسى

en: Enclosed Ideographic Supplement
ug: قورشالغان مەنە ئىپادىلەيدىغان ھەرپ تولۇقلىمىسى

en: Miscellaneous Symbols And Pictographs
ug: باشقا بەلگە ۋە تەسۋىرىي خەتلەر

en: Emoticons
ug: چىراي ئىپادىلىرى

en: Transport And Map Symbols
ug: قاتناش ۋە خەرىتە بەلگىلىرى

en: Alchemical Symbols
ug: زەرگەرلىك بەلگىلىرى

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ug: جۇڭگو ياپون كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
ug: جۇڭگو ياپون كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى D

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Variation Selectors Supplement
ug: ئۆزگىرىش تاللىغۇچ كېڭەيتىلمىسى

en: Supplementary Private Use Area-A
ug: تولۇقلىما شەخسىي بوشلۇق A

en: Supplementary Private Use Area-B
ug: تولۇقلىما شەخسىي بوشلۇق B

en: Braille
ug: ئەمالار يېزىقى

en: Canadian Aboriginal
ug: كانادا يەرلىك تىلى

en: Cypriot
ug: سىپرۇسچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Han
ug: خەنچە

en: Hangul
ug: كورېيەچە

en: Inherited
ug: ئىرسىيەتلىك

en: Latin
ug: لاتىنچە

en: Linear B
ug: سىزىقلىق B

en: Phags Pa
ug: باسپاچە

en: Yi
ug: يىچە

en: Character map grouping method
ug: ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىنى گۇرۇپپىلاش ئۇسۇلى

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
ug: بۇ ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىنى گۇرۇپپىلاش ئۇسۇلىنى كۆرسىتىدۇ. ھەرپ-بەلگىلەر ‹script(يېزىق)› ياكى ‹بۆلەك(block)› بويىچە گۇرۇپپىلىنىدۇ.

en: Character map font description
ug: ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىدە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
ug: ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىدە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسى. ئەگەر ‹ھېچنەرسە› دەپ بېكىتىلسە، سىستېما خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىدۇ ھەم چوڭلۇقى بىر ھەسسە چوڭايتىلىدۇ. بولمىسا چوقۇم ‹UKIJ Tuz Tom 24› دېگەندەك خەت نۇسخىسىنىڭ ئىسمىنى ئىپادىلەيدىغان تېكىست بولۇشى كېرەك.

en: Snap number of columns to a power of two
ug: ئىستون سان 2 نىڭ دەرىجىسىگە ماس كېلىدىغان سان بولسۇن

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
ug: ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىدىكى ئىستونلارنىڭ سانى كۆزنەكنىڭ كەڭلىكىگە بېقىنىدۇ. ئەگەر ‹true› قىلىپ بەلگىلەنسە،  2 نىڭ دەرىجىسىگە يېقىن بولغان قىممەتنى ئىشلىتىدۇ.

en: Last selected character
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم تاللانغان ھەرپ

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started).
    
    By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
ug: بۇ ھەرپ-بەلگە خەرىتىسىدىكى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم تاللانغان ھەرپ(بۇ ھەرپ-بەلگە خەرىتىسى كېيىنكى قېتىم قوزغالغاندا مۇشۇ ھەرپ تاللىنىدۇ ۋە مۇشۇ يەردىن باشلاپ كۆرسىتىلىدۇ)
