gucharmap master - en to hu translation catalogue (421 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
hu: Karaktertábla

en: Insert special characters into documents
hu: Különleges karakterek dokumentumokba illesztése

en: font;unicode;
hu: betűkészlet;unicode;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
hu: GPL-3.0+ vagy csak GFDL-1.3

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
hu: A GNOME Karaktertábla egy Unicode karaktertábla program, a GNOME asztali környezet része. Ez a program lehetővé teszi karakterek megjelenítését Unicode blokk vagy írásrendszertípus alapján. Tartalmazza a kapcsolódó karakterek rövid leírásait, és esetenként a kérdéses karakter jelentéseit.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
hu: A Gucharmap használható karakterek bevitelére is (másolás és beillesztés módszerrel). A keresési funkció lehetővé teszi számos keresési módszer használatát, beleértve a karakter Unicode neve vagy a kódpontja szerintit.

en: All
hu: Összes

en: Unicode Block
hu: Unicode-blokk

en: Korean Education Hanja
hu: Koreai oktatás handzsa

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
hu: Koreai handzsa a személynevekben való használathoz

en: later removed at the code point
hu: később eltávolítva a kódpontnál

en: Font variant of
hu: Betűváltozata ennek:

en: No-break version of
hu: Nem törhető változata ennek:

en: Initial presentation form of
hu: Kezdeti megjelenítési alakja ennek:

en: Medial presentation form of
hu: Közepes megjelenítési alakja ennek:

en: Final presentation form of
hu: Végső megjelenítési alakja ennek:

en: Isolated presentation form of
hu: Elszigetelt megjelenítési alakja ennek:

en: Encircled form of
hu: Bekarikázott alakja ennek:

en: Superscript form of
hu: Felső index alakja ennek:

en: Subscript form of
hu: Alsó index alakja ennek:

en: Vertical layout presentation form of
hu: Függőleges elrendezésű megjelenítési alakja ennek:

en: Wide compatibility character of
hu: Széles kompatibilitási karaktere ennek:

en: Narrow compatibility character of
hu: Keskeny kompatibilitási karaktere ennek:

en: Small variant form of
hu: Kis változatú alakja ennek:

en: CJK squared font variant of
hu: CJK négyzetes betűváltozata ennek:

en: Vulgar fraction form of
hu: Közönséges tört alakja ennek:

en: Unspecified compatibility character of
hu: Nem meghatározott kompatibilitási karaktere ennek:

en: Compatibility decomposition:
hu: Kompatibilitási dekompozíció:

en: Canonical decomposition:
hu: Kanonikus dekompozíció:

en: [not a printable character]
hu: [nem nyomtatható karakter]

en: General Character Properties
hu: Általános karaktertulajdonságok

en: In Unicode since:
hu: Unicode-ba került:

note: character category
en: Unicode category:
hu: Unicode-kategória:

en: Various Useful Representations
hu: Néhány hasznos reprezentáció

en: C octal escaped UTF-8:
hu: C oktális escape-elt UTF-8:

en: XML decimal entity:
hu: XML decimális entitás:

en: Annotations and Cross References
hu: Magyarázó jegyzetek és kereszthivatkozások

en: Alias names:
hu: Álnevek:

en: Notes:
hu: Megjegyzés:

en: See also:
hu: Lásd még:

en: Approximate equivalents:
hu: Nagyjából egyenértékű:

en: Equivalents:
hu: Egyenértékű:

en: CJK Ideograph Information
hu: CJK képírásjel-információ

en: Definition in English:
hu: Angol definíció:

en: Mandarin Pronunciation:
hu: Mandarin kiejtés:

en: Cantonese Pronunciation:
hu: Kantoni kiejtés:

en: Japanese On Pronunciation:
hu: Japán on kiejtés:

en: Japanese Kun Pronunciation:
hu: Japán kun kiejtés:

en: Tang Pronunciation:
hu: Tang kiejtés:

en: Korean Pronunciation:
hu: Koreai kiejtés:

en: Vietnamese Pronunciation:
hu: Vietnami kiejtés:

en: Characte_r Table
hu: Karakte_rtábla

en: Character _Details
hu: Karakter _adatai

en: Character Table
hu: Karaktertábla

en: Unknown character, unable to identify.
hu: Ismeretlen karakter, nem azonosítható.

en: Not found.
hu: Nem található.

en: Character found.
hu: Karakter megtalálva.

en: By _Script
hu: Írá_srendszer szerint

en: By _Unicode Block
hu: _Unicode-blokk szerint

en: Sho_w only glyphs from this font
hu: _Csak ezen betűkészlet szimbólumainak megjelenítése

en: Snap _Columns to Power of Two
hu: _Oszlopok igazítása kettő hatványára

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Close Window
hu: Ablak _bezárása

en: _File
hu: Fáj_l

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _View
hu: _Nézet

en: _Search
hu: _Keresés

en: Find _Next
hu: Kö_vetkező találat

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Next Character
hu: _Következő karakter

en: _Previous Character
hu: _Előző karakter

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Script
hu: Írásrendszer

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Information
hu: Információ

note: follow hig guidelines
en: Find
hu: Keresés

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Next
hu: Kö_vetkező

en: _Search:
hu: _Keresés:

en: Match _whole word
hu: _Teljes szó

en: Search in character _details
hu: Keresés a karakter _adatai közt

en: <Non Private Use High Surrogate>
hu: <Felső pótlás nem személyes felhasználásra>

en: <Private Use High Surrogate>
hu: <Felső pótlás személyes felhasználásra>

en: <Low Surrogate>
hu: <Alsó pótlás>

en: <Private Use>
hu: <Személyes felhasználásra>

en: <Plane 15 Private Use>
hu: <15. sík személyes felhasználásra>

en: <Plane 16 Private Use>
hu: <16. sík személyes felhasználásra>

en: <not assigned>
hu: <nincs hozzárendelve>

en: Other, Control
hu: Egyéb, vezérlő

en: Other, Format
hu: Egyéb, formátum

en: Other, Not Assigned
hu: Egyéb, nem hozzárendelt

en: Other, Private Use
hu: Egyéb, személyes felhasználásra

en: Other, Surrogate
hu: Egyéb, pótlás

en: Letter, Lowercase
hu: Betű, kisbetű

en: Letter, Modifier
hu: Betű, módosító

en: Letter, Other
hu: Betű, egyéb

en: Letter, Titlecase
hu: Betű, nagy kezdőbetű

en: Letter, Uppercase
hu: Betű, nagybetű

en: Mark, Spacing Combining
hu: Jel, kombinált elválasztó

en: Mark, Enclosing
hu: Jel, lezárt

en: Mark, Non-Spacing
hu: Jel, nem-elválasztó

en: Number, Decimal Digit
hu: Szám, decimális számjegy

en: Number, Letter
hu: Szám, betű

en: Number, Other
hu: Szám, egyéb

en: Punctuation, Connector
hu: Központozás, összekötő

en: Punctuation, Dash
hu: Központozás, kötőjel

en: Punctuation, Close
hu: Központozás, lezáró

en: Punctuation, Final Quote
hu: Központozás, záró idézőjel

en: Punctuation, Initial Quote
hu: Központozás, nyitó idézőjel

en: Punctuation, Other
hu: Központozás, egyéb

en: Punctuation, Open
hu: Központozás, nyitó

en: Symbol, Currency
hu: Szimbólum, pénznem

en: Symbol, Modifier
hu: Szimbólum, módosító

en: Symbol, Math
hu: Szimbólum, matematikai

en: Symbol, Other
hu: Szimbólum, egyéb

en: Separator, Line
hu: Elválasztó, sor

en: Separator, Paragraph
hu: Elválasztó, bekezdés

en: Separator, Space
hu: Elválasztó, szóköz

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A Gucharmap szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License harmadik (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
hu: Ezennel engedélyezzük, hogy bárki ingyenesen beszerezze az Unicode adatfájlok másolatát, azok korlátozásoktól mentes kezelését, beleértve a felhasználásra, másolásra, összefésülésre, közzétételre, terjesztésre és/vagy másolatok eladására vonatkozó jogokat.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
hu: A Gucharmap programot és az Unicode adatfájlokat abban a reményben terjesztjük, hogy hasznosak lesznek, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
hu: A Gucharmap programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
hu: Ezen kívül a Gucharmappal együtt kapnia kellett egy példányt az Unicode Copyright-ból, ezt mindig megtalálhatja az Unicode weboldalán: https://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
hu: GNOME Karaktertábla

en: Based on the Unicode Character Database 14.0.0
hu: Az Unicode karakter-adatbázis 14.0.0-s változata alapján

en: Next Script
hu: Következő írásrendszer

en: Previous Script
hu: Előző írásrendszer

en: Next Block
hu: Következő blokk

en: Previous Block
hu: Előző blokk

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
hu: Másolan_dó szöveg:

en: Copy to the clipboard.
hu: Másolás a vágólapra.

en: Page _Setup
hu: Oldal_beállítás

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
hu: Kiindulási betűkészlet; például „Serif 27”

en: FONT
hu: BETŰKÉSZLET

en: [STRING…]
hu: [SZÖVEG…]

en: Character map grouping method
hu: Karaktertábla csoportosítási módja

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
hu: A karaktertábla karaktereinek csoportosítása. A karakterek csoportosíthatók „script” (írásrendszer) vagy „block” (blokk) alapján.

en: Character map font description
hu: Karaktertábla betűkészletének leírása

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
hu: A karaktertáblában használandó betűkészlet. Ha „nothing” (semmi), akkor az rendszer alapértelmezett betűkészlete dupla mérettel. Egyébként egy betűkészlet-leíró karakterláncnak kell lennie, például „Sans 24”.

en: Snap number of columns to a power of two
hu: Oszlopok igazítása kettő hatványára

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
hu: Az oszlopok számát a karaktertáblarácsban az ablak szélessége határozza meg. Ha ez igazra van állítva, akkor az érték kettő legközelebbi hatványára lesz kényszerítve.

en: Last selected character
hu: Utoljára kijelölt karakter

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
hu: A karaktertáblában utoljára (és a karaktertábla következő indításakor újra) kijelölt karakter. Alapértelmezetten az aktuális területi beállítás ábécéjének első betűje.

en: Basic Latin
hu: Latin alap

en: Latin-1 Supplement
hu: Latin-1 kiegészítés

en: Latin Extended-A
hu: Latin bővített – A

en: Latin Extended-B
hu: Latin bővített – B

en: IPA Extensions
hu: IPA kiterjesztések

en: Spacing Modifier Letters
hu: Szóköz szélességű módosítójelek

en: Combining Diacritical Marks
hu: Összeolvadó diakritikus jelek

en: Greek and Coptic
hu: Görög és kopt

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic Supplement
hu: Cirill kiegészítés

en: Armenian
hu: Örmény

en: Hebrew
hu: Héber

en: Arabic
hu: Arab

en: Syriac
hu: Szír

en: Arabic Supplement
hu: Arab kiegészítés

en: N'Ko
hu: N’Ko

en: Samaritan
hu: Szamaritánus

en: Mandaic
hu: Mandeus

en: Syriac Supplement
hu: Szír kiegészítés

en: Arabic Extended-B
hu: Arab bővített – B

en: Arabic Extended-A
hu: Arab bővített – A

en: Devanagari
hu: Dévanágari

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Gurmukhi
hu: Gurmuki

en: Gujarati
hu: Gudzsaráti

en: Oriya
hu: Orija

en: Malayalam
hu: Malajálam

en: Sinhala
hu: Szingaléz

en: Tibetan
hu: Tibeti

en: Myanmar
hu: Mianmari

en: Georgian
hu: Grúz

en: Hangul Jamo
hu: Hangul jamo

en: Ethiopic
hu: Etióp

en: Ethiopic Supplement
hu: Etióp kiegészítés

en: Cherokee
hu: Cseroki

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hu: Egységes kanadai bennszülött szótagok

en: Runic
hu: Rúnák

en: Hanunoo
hu: Hanunóo

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
hu: Egységes kanadai bennszülött szótagok kiterjesztve

en: Tai Le
hu: Tai le

en: New Tai Lue
hu: Új tai lü

en: Khmer Symbols
hu: Khmer szimbólumok

en: Buginese
hu: Buginéz

en: Tai Tham
hu: Tai tham

en: Combining Diacritical Marks Extended
hu: Összeolvadó diakritikus jelek bővített

en: Balinese
hu: Balinéz

en: Sundanese
hu: Szundai

en: Lepcha
hu: Lepcsa

en: Ol Chiki
hu: Ol chiki

en: Cyrillic Extended-C
hu: Cirill bővített – C

en: Georgian Extended
hu: Grúz bővített

en: Sundanese Supplement
hu: Szundanéz kiegészítés

en: Vedic Extensions
hu: Védikus kiterjesztések

en: Phonetic Extensions
hu: Fonetikus kiterjesztések

en: Phonetic Extensions Supplement
hu: Fonetikus kiterjesztések

en: Combining Diacritical Marks Supplement
hu: Összeolvadó diakritikus jelek kiegészítés

en: Latin Extended Additional
hu: További latin kiterjesztések

en: Greek Extended
hu: Bővített görög

en: General Punctuation
hu: Általános központozás

en: Superscripts and Subscripts
hu: Alsó és felső index

en: Currency Symbols
hu: Pénznemek szimbólumai

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hu: Összeolvadó diakritikus jelek szimbólumokhoz

en: Letterlike Symbols
hu: Betűszerű szimbólumok

en: Number Forms
hu: Számalakok

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Mathematical Operators
hu: Matematikai operátorok

en: Miscellaneous Technical
hu: Egyéb műszaki jelek

en: Control Pictures
hu: Vezérlőkarakterek jelei

en: Optical Character Recognition
hu: Optikai karakterfelismerés

en: Enclosed Alphanumerics
hu: Csatolt alfanumerikus karakterek

en: Box Drawing
hu: Dobozrajzolás

en: Block Elements
hu: Blokkelemek

en: Geometric Shapes
hu: Geometriai alakzatok

en: Miscellaneous Symbols
hu: Egyéb szimbólumok

en: Dingbats
hu: Ábrácskák

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hu: Egyéb matematikai jelek – A

en: Supplemental Arrows-A
hu: Kiegészítő nyilak – A

en: Braille Patterns
hu: Braille-jelek

en: Supplemental Arrows-B
hu: Kiegészítő nyilak – B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hu: Egyéb matematikai jelek – B

en: Supplemental Mathematical Operators
hu: Kiegészítő matematikai műveleti jelek

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hu: Egyéb szimbólumok és nyilak

en: Glagolitic
hu: Glagolit

en: Latin Extended-C
hu: Latin bővített – C

en: Coptic
hu: Kopt

en: Georgian Supplement
hu: Grúz kiegészítés

en: Tifinagh
hu: Berber

en: Ethiopic Extended
hu: Etióp bővített

en: Cyrillic Extended-A
hu: Cirill bővített – A

en: Supplemental Punctuation
hu: Kiegészítő írásjelek

en: CJK Radicals Supplement
hu: Kiegészítő CJK gyökök

en: Kangxi Radicals
hu: Kandzsi gyökök

en: Ideographic Description Characters
hu: Ideogrammatikus leíró karakterek

en: CJK Symbols and Punctuation
hu: CJK (kínai, japán, koreai) szimbólumok és írásjelek

en: Hangul Compatibility Jamo
hu: Hangul-kompatibilis Jamo

en: Bopomofo Extended
hu: Bővített bopofomo

en: CJK Strokes
hu: CJK vonások

en: Katakana Phonetic Extensions
hu: Katakana fonetikus kiterjesztések

en: Enclosed CJK Letters and Months
hu: Csatolt CJK betűk és hónapok

en: CJK Compatibility
hu: CJK visszafelé kompatibilitási

en: CJK Unified Ideographs Extension A
hu: CJK egyesített ideogramok A kiterjesztés

en: Yijing Hexagram Symbols
hu: Yijing Hexagram szimbólumok

en: CJK Unified Ideographs
hu: CJK egyesített ideogramok

en: Yi Syllables
hu: Yi szótagok

en: Yi Radicals
hu: Yi gyökök

en: Cyrillic Extended-B
hu: Cirill bővített – B

en: Modifier Tone Letters
hu: Kiejtésmódosító jelek

en: Latin Extended-D
hu: Latin bővített – D

en: Syloti Nagri
hu: Sylheti nagári

en: Common Indic Number Forms
hu: Általános indiai számalakok

en: Saurashtra
hu: Szaurastra

en: Devanagari Extended
hu: Devanagari bővített

en: Kayah Li
hu: Kayah li

en: Rejang
hu: Redzsang

en: Hangul Jamo Extended-A
hu: Hangul Jamo bővített – A

en: Javanese
hu: Jávai

en: Myanmar Extended-B
hu: Mianmari bővített – B

en: Cham
hu: Csam

en: Myanmar Extended-A
hu: Mianmari bővített – A

en: Meetei Mayek Extensions
hu: Meetei Mayek kiegészítései

en: Ethiopic Extended-A
hu: Bővített etióp – A

en: Latin Extended-E
hu: Latin bővített – E

en: Cherokee Supplement
hu: Cseroki kiegészítés

en: Hangul Syllables
hu: Hangul szótagok

en: Hangul Jamo Extended-B
hu: Hangul Jamo bővített – B

en: High Surrogates
hu: Felső pótlások

en: High Private Use Surrogates
hu: Felső pótlások személyes felhasználásra

en: Low Surrogates
hu: Alsó pótlások

en: Private Use Area
hu: Saját használatra kijelölt tartomány

en: CJK Compatibility Ideographs
hu: CJK visszafelé kompatibilis ideogramok

en: Alphabetic Presentation Forms
hu: Alfabetikus alakok

en: Arabic Presentation Forms-A
hu: Arab alakok – A

en: Variation Selectors
hu: Variációválasztók

en: Vertical Forms
hu: Függőleges alakok

en: Combining Half Marks
hu: Összeolvadó fél jelek

en: CJK Compatibility Forms
hu: CJK visszafelé kompatibilitási alakok

en: Small Form Variants
hu: Kisalakú változatok

en: Arabic Presentation Forms-B
hu: Arab alakok – B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
hu: Fél- és teljes szélességű alakok

en: Specials
hu: Különleges

en: Linear B Syllabary
hu: Lineáris B szótagírás

en: Linear B Ideograms
hu: Lineáris B ideogrammok

en: Aegean Numbers
hu: Égei számok

en: Ancient Greek Numbers
hu: Ógörög számok

en: Ancient Symbols
hu: Ősi jelek

en: Phaistos Disc
hu: Phaisztoszi korong

en: Lycian
hu: Lükiai

en: Carian
hu: Kariai

en: Coptic Epact Numbers
hu: Kopt epact számok

en: Old Italic
hu: Régi itáliai

en: Gothic
hu: Gót

en: Old Permic
hu: Régi permi

en: Ugaritic
hu: Ugariti

en: Old Persian
hu: Óperzsa

en: Shavian
hu: Shaw

en: Osage
hu: Oszage

en: Caucasian Albanian
hu: Kaukázusi albaniai

en: Linear A
hu: Lineáris A

en: Latin Extended-F
hu: Latin bővített – F

en: Cypriot Syllabary
hu: Ciprióta szótagírás

en: Imperial Aramaic
hu: Birodalmi arámi

en: Palmyrene
hu: Palmír

en: Nabataean
hu: Nabateus

en: Hatran
hu: Hatrani

en: Phoenician
hu: Föníciai

en: Lydian
hu: Lüd

en: Meroitic Hieroglyphs
hu: Meroita hieroglifák

en: Meroitic Cursive
hu: Meroita dőlt

en: Old South Arabian
hu: Régi déli arab

en: Old North Arabian
hu: Régi északi arab

en: Avestan
hu: Avesztán

en: Inscriptional Parthian
hu: Feliratos pártus

en: Inscriptional Pahlavi
hu: Feliratos pahlavi

en: Psalter Pahlavi
hu: Zsoltáros pahlavi

en: Old Turkic
hu: Régi török

en: Old Hungarian
hu: Székely–magyar

en: Rumi Numeral Symbols
hu: Rumi számszimbólumok

en: Yezidi
hu: Jezidita

en: Arabic Extended-C
hu: Arab bővített – C

en: Old Sogdian
hu: Régi szogd

en: Sogdian
hu: Szogd

en: Old Uyghur
hu: Régi ujgur

en: Brahmi
hu: Brámi

en: Sora Sompeng
hu: Sorang sompeng

en: Chakma
hu: Csakma

en: Sinhala Archaic Numbers
hu: Szingaléz archaikus számok

en: Siddham
hu: Sziddham

en: Mongolian Supplement
hu: Mongol kiegészítés

en: Nandinagari
hu: Nandinágari

en: Zanabazar Square
hu: Zanabazar-féle négyzet

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
hu: Egységes kanadai bennszülött szótagok kiterjesztés – A

en: Devanagari Extended-A
hu: Devanagari bővített – A

en: Masaram Gondi
hu: Masaram-féle gondi

en: Gunjala Gondi
hu: Gunjalai gondi

en: Lisu Supplement
hu: Lisu kiegészítés

en: Tamil Supplement
hu: Tamil kiegészítés

en: Cuneiform
hu: Ékírás

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
hu: Ékírásos szimbólumok és írásjelek

en: Early Dynastic Cuneiform
hu: Kora dinasztiai ékírás

en: Cypro-Minoan
hu: Ciprióta-minószi

en: Egyptian Hieroglyphs
hu: Egyiptomi hieroglifák

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
hu: Egyiptomi hieroglifa formátumvezérlők

en: Anatolian Hieroglyphs
hu: Anatóliai hieroglifák

en: Bamum Supplement
hu: Bamum kiegészítés

en: Ideographic Symbols and Punctuation
hu: Ideogramos szimbólumok és írásjelek

en: Tangut Components
hu: Tangut összetevők

en: Khitan Small Script
hu: Khitan kis írásrendszer

en: Tangut Supplement
hu: Tangut kiegészítés

en: Kana Extended-B
hu: Kana bővített – B

en: Kana Supplement
hu: Kana kiegészítés

en: Kana Extended-A
hu: Kana bővített – A

en: Small Kana Extension
hu: Kis kana kiegészítés

en: Shorthand Format Controls
hu: Gyorsírás formátum vezérlők

en: Znamenny Musical Notation
hu: Znamennoje zenei jelölés

en: Byzantine Musical Symbols
hu: Bizánci hangjegyek

en: Musical Symbols
hu: Hangjegyek

en: Ancient Greek Musical Notation
hu: Ógörög zenei jelölés

en: Kaktovik Numerals
hu: Kaktovik számok

en: Mayan Numerals
hu: Maja számok

en: Tai Xuan Jing Symbols
hu: Taj-hszüan csing szimbólumok

en: Counting Rod Numerals
hu: Számolórúd számjegyek

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
hu: Matematikai alfanumerikus jelek

en: Sutton SignWriting
hu: Sutton-féle jelnyelv

en: Latin Extended-G
hu: Latin bővített – G

en: Glagolitic Supplement
hu: Glagolit kiegészítés

en: Cyrillic Extended-D
hu: Cirill bővített – D

en: Ethiopic Extended-B
hu: Etióp bővített – B

en: Indic Siyaq Numbers
hu: Indic siyaq számok

en: Ottoman Siyaq Numbers
hu: Oszmán siyaq számok

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
hu: Arab matematikai alfabetikus jelek

en: Mahjong Tiles
hu: Mahjongg elemek

en: Domino Tiles
hu: Dominók

en: Playing Cards
hu: Játékkártyák

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
hu: Csatolt alfanumerikus kiegészítés

en: Enclosed Ideographic Supplement
hu: Csatolt ideogramok kiegészítése

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
hu: Egyéb szimbólumok és piktogramok

en: Emoticons
hu: Hangulatjelek

en: Ornamental Dingbats
hu: Díszítő ábrácskák

en: Transport and Map Symbols
hu: Szállítás és térképszimbólumok

en: Alchemical Symbols
hu: Alkimista szimbólumok

en: Geometric Shapes Extended
hu: Geometriai alakzatok bővített

en: Supplemental Arrows-C
hu: Kiegészítő nyilak – C

en: Supplemental Symbols and Pictographs
hu: Kiegészítő szimbólumok és piktogramok

en: Chess Symbols
hu: Sakkszimbólumok

en: Symbols and Pictographs Extended-A
hu: Szimbólumok és piktogramok bővített-A

en: Symbols for Legacy Computing
hu: Szimbólumok az örökölt számításhoz

en: CJK Unified Ideographs Extension B
hu: CJK egyesített ideogramok B kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension C
hu: CJK egyesített ideogramok C kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension D
hu: CJK egyesített ideogramok D kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension E
hu: CJK egyesített ideogramok E kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension F
hu: CJK egyesített ideogramok F kiterjesztés

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
hu: CJK egyesített ideogramok kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension G
hu: CJK egyesített ideogramok G kiterjesztés

en: CJK Unified Ideographs Extension H
hu: CJK egyesített ideogramok H kiterjesztés

en: Tags
hu: Elemek

en: Variation Selectors Supplement
hu: Variációválasztók kiegészítés

en: Supplementary Private Use Area-A
hu: Kiegészítés személyes felhasználásra A-terület

en: Supplementary Private Use Area-B
hu: Kiegészítés személyes felhasználásra B-terület

en: Canadian Aboriginal
hu: Kanadai bennszülött

en: Common
hu: Közös

en: Cypriot
hu: Ciprióta

en: Cypro Minoan
hu: Ciprióta-minószi

en: Greek
hu: Görög

en: Inherited
hu: Örökölt

en: Linear B
hu: Lineáris B

en: Signwriting
hu: Jelnyelv

en: Yi
hu: Ji
