gucharmap master - en to bg translation catalogue (394 entries)

en: Character Map
bg: Таблица със знаци

en: Insert special characters into documents
bg: Вмъкване на специални знаци в документи

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
bg: Таблицата със знаци на GNOME е програма представяща всички знаци от Уникод. Приложението е част от работната среда GNOME. Знаците могат да се представят по писменост или блок от Уникод. Включена е и кратка информация за подобните знаци, а в някои случчаи и значението на избрания знак.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
bg: Gucharmap може да се ползва и за въвеждането на знаци чрез копиране и поставяне. Знаците могат да се търсят по няколко начина, включително по име или кодова точка.

en: font;unicode;
bg: шрифт;знак;глиф;буква;сричка;йероглиф;символ;уникод;юникод;азбука;клинопис;абджад;абугида;font;unicode;character;map;glyph;symbol;

en: All
bg: Всички

en: Unicode Block
bg: Блок в Уникод

en: Canonical decomposition:
bg: Канонични разлагания:

en: [not a printable character]
bg: [знак, който не се отпечатва]

en: General Character Properties
bg: Общи свойства на знака

en: In Unicode since:
bg: В Уникод от:

note: character category
en: Unicode category:
bg: Категория в Уникод:

en: Various Useful Representations
bg: Разни полезни представяния

en: C octal escaped UTF-8:
bg: UTF-8, осмично екраниран в C:

en: XML decimal entity:
bg: Десетичен указател към знак в XML:

en: Annotations and Cross References
bg: Анотации и препратки

en: Alias names:
bg: Псевдоними:

en: Notes:
bg: Бележки:

en: See also:
bg: Виж също:

en: Approximate equivalents:
bg: Приблизителни еквиваленти:

en: Equivalents:
bg: Еквиваленти:

en: CJK Ideograph Information
bg: Информация за идеограми от CJK

en: Definition in English:
bg: Определение на английски:

en: Mandarin Pronunciation:
bg: Произнасяне на мандарин:

en: Cantonese Pronunciation:
bg: Произнасяне на кантонски:

en: Japanese On Pronunciation:
bg: Японско произнасяне Он:

en: Japanese Kun Pronunciation:
bg: Японско произнасяне Кун:

en: Tang Pronunciation:
bg: Произнасяне Танг:

en: Korean Pronunciation:
bg: Корейско произнасяне:

en: Characte_r Table
bg: _Таблица със знаци

en: Character _Details
bg: _Информация за знака

en: Character Table
bg: Таблица със знаци

en: Unknown character, unable to identify.
bg: Непознат знак, не беше разпознат.

en: Not found.
bg: Не е открит.

en: Character found.
bg: Знакът е открит.

en: By _Script
bg: По _писменост

en: By _Unicode Block
bg: По блок в _Уникод

en: Sho_w only glyphs from this font
bg: _Глифи само от този шрифт

en: Snap _Columns to Power of Two
bg: _Броят колони да е степен на 2

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

en: _Normal Size
bg: _Оригинал

en: _Find
bg: _Търсене

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Close Window
bg: _Затваряне на прозореца

en: _File
bg: _Файл

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _View
bg: _Изглед

en: _Search
bg: _Търсене

en: Find _Next
bg: Намиране на _следващ

en: Find _Previous
bg: Намиране на _предишен

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Next Character
bg: _Следващ знак

en: _Previous Character
bg: _Предишен знак

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Family
bg: Семейство на шрифта

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: Script
bg: Писменост

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
bg: Често срещани

en: Information
bg: Информация

note: follow hig guidelines
en: Find
bg: Търсене

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Match _whole word
bg: Отбелязване на _цяла дума

en: Search in character _details
bg: Търсене в _информацията за знака

en: <Non Private Use High Surrogate>
bg: <Не-личен висок заместител>

en: <Private Use High Surrogate>
bg: <Личен висок заместител>

en: <Low Surrogate>
bg: <Ниски заместители>

en: <Private Use>
bg: <Лична употреба>

en: <Plane 15 Private Use>
bg: <Поле 15 за лична употреба>

en: <Plane 16 Private Use>
bg: <Поле 16 за лична употреба>

en: <not assigned>
bg: <не е заделен>

en: Other, Control
bg: Друг, контролни

en: Other, Format
bg: Друг, форматиращи

en: Other, Not Assigned
bg: Друг, незаделени

en: Other, Private Use
bg: Друг, лична употреба

en: Other, Surrogate
bg: Друг, заместители

en: Letter, Lowercase
bg: Буква, малки

en: Letter, Modifier
bg: Буква, модификатори

en: Letter, Other
bg: Буква, други

en: Letter, Titlecase
bg: Буква, заглавни

en: Letter, Uppercase
bg: Буква, големи

en: Mark, Spacing Combining
bg: Знак комбиниращ интервали

en: Mark, Enclosing
bg: Знак, завършващи

en: Mark, Non-Spacing
bg: Знак, неотбелязващи интервал

en: Number, Decimal Digit
bg: Цифра, десетични цифри

en: Number, Letter
bg: Цифра, буква

en: Number, Other
bg: Цифра, други

en: Punctuation, Connector
bg: Пунктуация, свързващи

en: Punctuation, Dash
bg: Пунктуация, тире

en: Punctuation, Close
bg: Пунктуация, крайни

en: Punctuation, Final Quote
bg: Пунктуация, край на цитат

en: Punctuation, Initial Quote
bg: Пунктуация, начало на цитат

en: Punctuation, Other
bg: Пунктуация, други

en: Punctuation, Open
bg: Пунктуация, начални

en: Symbol, Currency
bg: Знак за валута

en: Symbol, Modifier
bg: Знак, модификатор

en: Symbol, Math
bg: Знак, математически

en: Symbol, Other
bg: Знак, други

en: Separator, Line
bg: Разделител, линии

en: Separator, Paragraph
bg: Разделител, абзаци

en: Separator, Space
bg: Разделител, интервали

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Gucharmap) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 3 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
bg: С настоящото се дава напълно безплатно право на всеки, който получи копие от файловете с данни на Уникод, да разполага с тях, включително, но без ограничение — да ги използва, копира, модифицира, слива, публикува, разпространява и/или да продава копия.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
bg: Тази програма и файловете с данни на Уникод се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301, USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: http://www.unicode.org/copyright.html
bg: Също така, трябва да сте получили лиценза за ползване на данните от Уникод заедно с Gucharmap. Винаги можете да ги получите от сайта на Уникод: http://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
bg: Таблица със знаци

en: Based on the Unicode Character Database 7.0.0
bg: Ползва базата от данни за знаци на Уникод 7.0.0

en: Next Script
bg: Следваща писменост

en: Previous Script
bg: Предишна писменост

en: Next Block
bg: Следващ блок

en: Previous Block
bg: Предишен блок

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
bg: _Текст за копиране:

en: Copy to the clipboard.
bg: Копиране в буфера за обмен.

en: Page _Setup
bg: _Настройки на страницата

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
bg: _Печат

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
bg: Шрифт, с който да се стартира, напр.: „Serif 27“

en: FONT
bg: ШРИФТ

en: Character map grouping method
bg: Метод за групиране на знаците

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
bg: Начин за групиране на знаците. Може да е „script“ (по писменост) или „block“ (по блок в Уникод)

en: Character map font description
bg: Шрифт за знаците

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
bg: Шрифтът, който да се ползва за самите знаци. Ако е „nothing“ (нищо), ще се ползва системният шрифт с удвоен размер. Иначе трябва да е описание на шрифт, например „Sans 24“.

en: Snap number of columns to a power of two
bg: Броят колони да е степен на 2

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
bg: Броят колони от знаци се определя от широчината на прозореца. Ако настройката е зададена, броят ще бъде степен на 2, която най-точно отговаря на широчината.

en: Last selected character
bg: Последно избран знак

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started).
    
    By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
bg: Ако настройката е зададена, при следващо отваряне на програмата първият показан знак ще е последно избраният. Той се записва в този ключ. Ако настройката не е зададена, първият знак ще съответства на първата буква от азбуката, отговаряща на текущият локал.

[ctx: First letter]
note: The unicode code point of the first letter of the alphabet
en: 0x41
bg: 0x410

en: Basic Latin
bg: Основна латиница

en: Latin-1 Supplement
bg: Латиница-1, допълнителни

en: Latin Extended-A
bg: Разширена латиница — A

en: Latin Extended-B
bg: Разширена латиница — B

en: IPA Extensions
bg: Разширения на IPA

en: Spacing Modifier Letters
bg: Значи променящи разстоянието м/у буквите

en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниращи диакритични знаци

en: Greek and Coptic
bg: Гръцки и коптски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic Supplement
bg: Кирилица, допълнителни

en: Armenian
bg: Арменски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Arabic
bg: Арабски

en: Syriac
bg: Сириак

en: Arabic Supplement
bg: Арабски, допълнителни

en: Thaana
bg: Тхаана

en: N'Ko
bg: Н'Ко

en: Samaritan
bg: Самаритянски

en: Mandaic
bg: Мандайски

en: Arabic Extended-A
bg: Разширен арабски — A

en: Devanagari
bg: Деванагари

en: Bengali
bg: Бенгалски

en: Gurmukhi
bg: Гурмукхи

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Oriya
bg: Ория

en: Tamil
bg: Тамил

en: Telugu
bg: Телугу

en: Kannada
bg: Каннада

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Thai
bg: Тайски

en: Lao
bg: Лао

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Myanmar
bg: Мианмар

en: Georgian
bg: Грузински

en: Hangul Jamo
bg: Хангул Джамо

en: Ethiopic
bg: Етиопски

en: Ethiopic Supplement
bg: Етиопски, допълнителни

en: Cherokee
bg: Чероки

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени

en: Ogham
bg: Огам

en: Runic
bg: Рунически

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Hanunoo
bg: Ханунуу

en: Buhid
bg: Бухид

en: Tagbanwa
bg: Тагбанва

en: Khmer
bg: Кхмерски

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
bg: Разширени унифицирани срички на канадските аборигени

en: Limbu
bg: Лимбу

en: Tai Le
bg: Тай Ле

en: New Tai Lue
bg: Нов Тай Ле

en: Khmer Symbols
bg: Кхмерски знаци

en: Buginese
bg: Бугински

en: Tai Tham
bg: Тай Тхам (Лана)

en: Combining Diacritical Marks Extended
bg: Комбиниращи диакритични знаци — разширени

en: Balinese
bg: Балинески

en: Sundanese
bg: Судански

en: Batak
bg: Батак

en: Lepcha
bg: Лепча

en: Ol Chiki
bg: Ол Чики — Санталски

en: Sundanese Supplement
bg: Судански, допълнителни

en: Vedic Extensions
bg: Ведически разширения

en: Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения

en: Phonetic Extensions Supplement
bg: Фонетични разширения, допълнителни

en: Combining Diacritical Marks Supplement
bg: Комбиниращи диакритични знаци, допълнителни

en: Latin Extended Additional
bg: Разширена латиница — допълнителни

en: Greek Extended
bg: Разширен гръцки

en: General Punctuation
bg: Обща пунктуация

en: Superscripts and Subscripts
bg: Горни и долни индекси

en: Currency Symbols
bg: Валутни знаци

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bg: Комбиниращи диакритични знаци

en: Letterlike Symbols
bg: Буквоподобни знаци

en: Number Forms
bg: Числови форми

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Mathematical Operators
bg: Математически операции

en: Miscellaneous Technical
bg: Разни технически

en: Control Pictures
bg: Контролни картинки

en: Optical Character Recognition
bg: Оптическо разпознаване на знаци (OCR)

en: Enclosed Alphanumerics
bg: Букви и цифри в кръгче

en: Box Drawing
bg: Правоъгълни форми

en: Block Elements
bg: Блокови елементи

en: Geometric Shapes
bg: Геометрични форми

en: Miscellaneous Symbols
bg: Разни знаци

en: Dingbats
bg: Картинки

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bg: Разни математически знаци — A

en: Supplemental Arrows-A
bg: Допълнителни стрелки — A

en: Braille Patterns
bg: Брайлови шаблони

en: Supplemental Arrows-B
bg: Допълнителни стрелки — B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bg: Разни математически знаци — B

en: Supplemental Mathematical Operators
bg: Допълнителни математически операции

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bg: Разни знаци и стрелки

en: Glagolitic
bg: Глаголица

en: Latin Extended-C
bg: Разширена латиница — C

en: Coptic
bg: Коптски

en: Georgian Supplement
bg: Грузински, допълнителни

en: Tifinagh
bg: Тифинаг

en: Ethiopic Extended
bg: Разширен етиопски

en: Cyrillic Extended-A
bg: Разширена кирилица — A

en: Supplemental Punctuation
bg: Пунктуация, допълнителни

en: CJK Radicals Supplement
bg: Корени от CJK — допълнителни

en: Kangxi Radicals
bg: Кангкски корени

en: Ideographic Description Characters
bg: Идеограмни знаци за описание

en: CJK Symbols and Punctuation
bg: Знаци и пунктуация от CJK

en: Hiragana
bg: Хирагана

en: Katakana
bg: Катакана

en: Bopomofo
bg: Бопомофо

en: Hangul Compatibility Jamo
bg: Хангул съвместим с Джамо

en: Kanbun
bg: Канбун

en: Bopomofo Extended
bg: Разширен бопомофо

en: CJK Strokes
bg: Щрихи за CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения на Катакана

en: Enclosed CJK Letters and Months
bg: Заградени букви и месеци от CJK

en: CJK Compatibility
bg: Съвместимост със CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение A

en: Yijing Hexagram Symbols
bg: Шестоъгълни знаци на Иджинг

en: CJK Unified Ideographs
bg: Унифицирани идеограми от CJK

en: Yi Syllables
bg: Срички И

en: Yi Radicals
bg: Корени И

en: Lisu
bg: Лису

en: Vai
bg: Ваи

en: Cyrillic Extended-B
bg: Разширена кирилица — B

en: Bamum
bg: Бамум

en: Modifier Tone Letters
bg: Знаци променящи тоновете

en: Latin Extended-D
bg: Разширена латиница — D

en: Syloti Nagri
bg: Силоти Нагри

en: Common Indic Number Forms
bg: Общи индийски числови форми

en: Phags-pa
bg: Фагс Па

en: Saurashtra
bg: Саураштра

en: Devanagari Extended
bg: Разширена Деванагари

en: Kayah Li
bg: Кая Ли

en: Rejang
bg: Режанг

en: Hangul Jamo Extended-A
bg: Разширена Хангул Джамо — A

en: Javanese
bg: Явански

en: Myanmar Extended-B
bg: Разширена мианмар — B

en: Cham
bg: Чам

en: Myanmar Extended-A
bg: Разширена мианмар — A

en: Tai Viet
bg: Тай Виет

en: Meetei Mayek Extensions
bg: Разширения на Мейтей Майек

en: Ethiopic Extended-A
bg: Разширен етиопски — А

en: Latin Extended-E
bg: Разширена латиница — E

en: Meetei Mayek
bg: Мейтей Майек

en: Hangul Syllables
bg: Срички на Хангул

en: Hangul Jamo Extended-B
bg: Разширена Хангул Джамо — B

en: High Surrogates
bg: Високи заместители

en: High Private Use Surrogates
bg: Високи лични заместители

en: Low Surrogates
bg: Ниски заместители

en: Private Use Area
bg: Област за лична употреба

en: CJK Compatibility Ideographs
bg: Идеограми за съвместимост със CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
bg: Азбучни представящи форми

en: Arabic Presentation Forms-A
bg: Арабски представящи форми — A

en: Variation Selectors
bg: Избор на вариант

en: Vertical Forms
bg: Вертикални форми

en: Combining Half Marks
bg: Комбиниращи полузнаци

en: CJK Compatibility Forms
bg: Форми за съвместимост със CJK

en: Small Form Variants
bg: Варианти с малък размер

en: Arabic Presentation Forms-B
bg: Арабски представящи форми — B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
bg: Форми с половин и пълна дължина

en: Specials
bg: Специални

en: Linear B Syllabary
bg: Линейна сричкова азбука — B

en: Linear B Ideograms
bg: Линейни идеограми — B

en: Aegean Numbers
bg: Егейски числа

en: Ancient Greek Numbers
bg: Древни гръцки цифри

en: Ancient Symbols
bg: Древни знаци

en: Phaistos Disc
bg: Дискът от Фестос

en: Lycian
bg: Ликийски

en: Carian
bg: Кариански

en: Coptic Epact Numbers
bg: Коптски — цифри епакт

en: Old Italic
bg: Стар италиански

en: Gothic
bg: Готически

en: Old Permic
bg: Стар пермски

en: Ugaritic
bg: Угаритик

en: Old Persian
bg: Стар персийски

en: Deseret
bg: Десерет

en: Shavian
bg: Знаци на Бърнард Шоу

en: Osmanya
bg: Османя

en: Elbasan
bg: Елбасан

en: Caucasian Albanian
bg: Кавказки албански

en: Linear A
bg: Линейни идеограми — A

en: Cypriot Syllabary
bg: Кипърска сричкова азбука

en: Imperial Aramaic
bg: Имперски арамейски

en: Palmyrene
bg: Палмирен

en: Nabataean
bg: Набатейски

en: Phoenician
bg: Финикийски

en: Lydian
bg: Лидийски

en: Meroitic Hieroglyphs
bg: Мероитски йероглифи

en: Meroitic Cursive
bg: Ръкописен мероитски

en: Kharoshthi
bg: Карощи

en: Old South Arabian
bg: Стар южноарабски

en: Old North Arabian
bg: Стар северноарабски

en: Manichaean
bg: Манихейски

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Inscriptional Parthian
bg: Партски

en: Inscriptional Pahlavi
bg: Пахлави

en: Psalter Pahlavi
bg: Пахлави — псалтир

en: Old Turkic
bg: Стар тюркски

en: Rumi Numeral Symbols
bg: Цифрови знаци руми

en: Brahmi
bg: Брахмански

en: Kaithi
bg: Кайтхи

en: Sora Sompeng
bg: Сора сомпенг

en: Chakma
bg: Чакма

en: Mahajani
bg: Махаджани

en: Sharada
bg: Шарада

en: Sinhala Archaic Numbers
bg: Синхала — стари цифри

en: Khojki
bg: Коджики

en: Khudawadi
bg: Кудабади

en: Grantha
bg: Гранта

en: Tirhuta
bg: Тирхута

en: Siddham
bg: Сидам

en: Modi
bg: Моди

en: Takri
bg: Такри

en: Warang Citi
bg: Варанг Кшити

en: Pau Cin Hau
bg: Пау Син Хау

en: Cuneiform
bg: Клинопис

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
bg: Клинописни цифри и пунктуация

en: Egyptian Hieroglyphs
bg: Египетски йероглифи

en: Bamum Supplement
bg: Бамум, допълнителни

en: Mro
bg: Мро

en: Bassa Vah
bg: Баса Вах

en: Pahawh Hmong
bg: Пхахау Монг

en: Miao
bg: Миао

en: Kana Supplement
bg: Кана, допълнителни

en: Duployan
bg: Дуплоян

en: Shorthand Format Controls
bg: Контролни форматиращи стенографски знаци

en: Byzantine Musical Symbols
bg: Византийски музикални знаци

en: Musical Symbols
bg: Музикални знаци

en: Ancient Greek Musical Notation
bg: Древногръцки музикални знаци

en: Tai Xuan Jing Symbols
bg: Знаци Тай Ксуан Джинг

en: Counting Rod Numerals
bg: Китайски числа на рабош

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
bg: Математически буквеноцифрови знаци

en: Mende Kikakui
bg: Менде Кикауи

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
bg: Арабски математически азбучни знаци

en: Mahjong Tiles
bg: Плочки на Маджонг

en: Domino Tiles
bg: Плочки на домино

en: Playing Cards
bg: Игрални карти

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
bg: Букви и цифри в кръгче, допълнителни

en: Enclosed Ideographic Supplement
bg: Заградени идеограми, допълнителни

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
bg: Разни знаци и пиктограми

en: Emoticons
bg: Емотикони

en: Ornamental Dingbats
bg: Орнаментални картинки

en: Transport and Map Symbols
bg: Транспортни и картографски знаци

en: Alchemical Symbols
bg: Алхимически знаци

en: Geometric Shapes Extended
bg: Геометрични форми — разширени

en: Supplemental Arrows-C
bg: Допълнителни стрелки — C

en: CJK Unified Ideographs Extension B
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение D

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
bg: Идеограми за съвместимост със CJK — допълнителни

en: Tags
bg: Етикети

en: Variation Selectors Supplement
bg: Избор на вариант — допълнителни

en: Supplementary Private Use Area-A
bg: Допълнителна област за лично използване — A

en: Supplementary Private Use Area-B
bg: Допълнителна област за лично използване — B

en: Braille
bg: Брайлови

en: Canadian Aboriginal
bg: Канадски аборигенски

en: Cypriot
bg: Кипърски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Han
bg: Хан

en: Hangul
bg: Хангул

en: Inherited
bg: Наследен

en: Latin
bg: Латиница

en: Linear B
bg: Линейна сричкова азбука — B

en: Phags Pa
bg: Фагс Па

en: Yi
bg: И
