gucharmap - en to fa translation catalogue (415 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
fa: جدول نویسه‌ها

en: Insert special characters into documents
fa: درج نویسه‌های خاص در نوشتار

en: font;unicode;
fa: قلم;یونیکد;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
fa: GPL-3.0+ یا GFDL-1.3-only

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
fa: جدول نویسه‌های گنوم یک برنامه‌ی جدول یونیکد است، که بخشی از میزکار گنوم است. این برنامه به نویسه‌ها اجازه می‌دهد تا در یک بلوک یونیکد یا انواع اسکریپت‌ها نمایش داده شوند. شامل یک توضیح خلاصه از نویسه‌های مرتبط است و معمولا تعریف نویسه‌ی مورد سوال.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
fa: برنامه Gucharmap همچنین می‌تواند برای ورود نویسه‌ها استفاده شود (با استفاده از رونوشت و چسباندن). توابع جست‌وجو اجازه استفاده از روش‌های مختلف جست‌وجو را می‌دهد، شامل امکان جست‌وجو براساس نام یا کد نقطه‌ی یک نویسه.

en: ModernToolkit
fa: جعبه‌ابزار پیشرفته

en: UserDocs
fa: مستندات کاربری

en: GNOME
fa: گنوم

en: All
fa: همه

en: Unicode Block
fa: بلوک یونی‌کد

en: Font variant of
fa: دگرگونهٔ قلم

en: Canonical decomposition:
fa: تجزیه‌ی متعارفی:

en: [not a printable character]
fa: [‌نویسه‌ی چاپ‌نشدنی]

en: General Character Properties
fa: ویژگی‌های عمومی نویسه

en: In Unicode since:
fa: در یونیکد از زمان:

note: character category
en: Unicode category:
fa: دسته‌ی یونی‌کد:

en: Various Useful Representations
fa: نمایش‌های کاربردی گوناگون

en: UTF-8:
fa: ‏UTF-8‏:

en: C octal escaped UTF-8:
fa: ‏UTF-8 گریخته‌ی مبنای هشت C:

en: XML decimal entity:
fa: واحد دهدهی XML:

en: Annotations and Cross References
fa: توضیحات و ارجاعات

en: Alias names:
fa: نام‌های مستعار:

en: Notes:
fa: نکات:

en: See also:
fa: هم‌چنین نگاه کنید به:

en: Approximate equivalents:
fa: معادل‌های تقریبی:

en: Equivalents:
fa: معادل‌ها:

en: CJK Ideograph Information
fa: اطلاعات ایده‌نگار چ‌ژک

en: Definition in English:
fa: شرح به انگلیسی:

en: Mandarin Pronunciation:
fa: تلفظ ماندارین:

en: Cantonese Pronunciation:
fa: تلفظ کانتونی:

en: Japanese On Pronunciation:
fa: تلفظ ژاپنی اُن:

en: Japanese Kun Pronunciation:
fa: تلفظ ژاپنی کون:

en: Tang Pronunciation:
fa: تلفظ تانگ:

en: Korean Pronunciation:
fa: تلفظ کره‌ای:

en: Characte_r Table
fa: جدول _نویسه‌ها

en: Character _Details
fa: _جزئیات نویسه

en: Character Table
fa: جدول نویسه‌ها

en: Unknown character, unable to identify.
fa: نویسه‌ی نامعلوم، شناسایی ممکن نیست.

en: Not found.
fa: یافت نشد.

en: Character found.
fa: نویسه پیدا شد.

en: By _Script
fa: بر مبنای خط

en: By _Unicode Block
fa: بر مبنای بلوک‌ یونی‌کد

en: Sho_w only glyphs from this font
fa: فقط نمایش _نشان‌ها از این قلم

en: Snap _Columns to Power of Two
fa: _ستون‌ها به توان دو

en: Zoom _In
fa: _بزرگنمایی

en: Zoom _Out
fa: _کوچک‌نمایی

en: _Normal Size
fa: _اندازه عادی

en: _Find
fa: _پیدا کردن

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About
fa: _درباره

en: _Close Window
fa: _بستن پنجره

en: _File
fa: _پرونده

en: _Close
fa: _بستن

en: _View
fa: _نمایش

en: _Search
fa: _جستجو

en: Find _Next
fa: یافتن _بعدی

en: Find _Previous
fa: یافتن _قبلی

en: _Go
fa: _رفتن

en: _Next Character
fa: نویسه‌ی _بعد

en: _Previous Character
fa: نویسه‌ی _قبل

en: _Contents
fa: _محتویات

en: Font
fa: قلم

en: Font Family
fa: خانواده‌ی قلم

en: Font Size
fa: اندازه‌ی قلم

en: Script
fa: خط

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Information
fa: اطلاعات

note: follow hig guidelines
en: Find
fa: پیدا کن

en: _Previous
fa: _قبلی

en: _Next
fa: _بعدی

en: _Search:
fa: _جستجو:

en: Match _whole word
fa: تطابق با _کل کلمه

en: Search in character _details
fa: جستجو در _جزئیات نویسه‌ها

en: <Non Private Use High Surrogate>
fa: <جایگزین بالای غیر خصوصی>

en: <Private Use High Surrogate>
fa: <جایگزین بالای خصوصی>

en: <Low Surrogate>
fa: <جایگزین پایین>

en: <Private Use>
fa: <خصوصی>

en: <Plane 15 Private Use>
fa: <خصوصی صفحه‌ی ۱۵>

en: <Plane 16 Private Use>
fa: <خصوصی صفحه‌ی ۱۶>

en: <not assigned>
fa: <تخصیص نیافته>

en: Other, Control
fa: غیره، کنترلی

en: Other, Format
fa: غیره، قالب‌بندی

en: Other, Not Assigned
fa: غیره، تخصیص نیافته

en: Other, Private Use
fa: غیره، خصوصی

en: Other, Surrogate
fa: غیره، جایگزین

en: Letter, Lowercase
fa: حرف، کوچک

en: Letter, Modifier
fa: حرف، تغییردهنده

en: Letter, Other
fa: حرف، غیره

en: Letter, Titlecase
fa: حرف، تیتری

en: Letter, Uppercase
fa: حرف، بزرگ

en: Mark, Spacing Combining
fa: نشانه، عرض‌دار ترکیب‌شونده

en: Mark, Enclosing
fa: نشانه، دربرگیرنده

en: Mark, Non-Spacing
fa: نشانه، بی‌عرض

en: Number, Decimal Digit
fa: عدد، رقم دهدهی

en: Number, Letter
fa: عدد، حرف

en: Number, Other
fa: عدد، غیره

en: Punctuation, Connector
fa: نقطه‌گذاری، اتصال

en: Punctuation, Dash
fa: نقطه‌گذاری، خط تیره

en: Punctuation, Close
fa: نقطه‌گذاری، بسته

en: Punctuation, Final Quote
fa: نقطه‌گذاری، پایان نقل‌قول

en: Punctuation, Initial Quote
fa: نقطه‌گذاری، شروع نقل‌قول

en: Punctuation, Other
fa: نقطه‌گذاری، غیره

en: Punctuation, Open
fa: نقطه‌گذاری، باز

en: Symbol, Currency
fa: نماد، واحد پول

en: Symbol, Modifier
fa: نماد، تغییردهنده

en: Symbol, Math
fa: نماد، ریاضی

en: Symbol, Other
fa: نماد، غیره

en: Separator, Line
fa: جداکننده، خط

en: Separator, Paragraph
fa: جداکننده، بند

en: Separator, Space
fa: جداکننده، فاصله

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
fa: برنامه‌ی Gucharmap ناتیلوس نرم‌افزار آزاد است؛ شما می‌توانید آن را تحت شرایط اجازه‌نامه‌ی همگانی عمومی گنو که بنیاد نرم‌افزارهای آزاد منتشر کرده است،‌ تغییر دهید یا دوباره توزیع کنید. یا نسخه‌ی 2 اجازه‌نامه یا (به اختیار خودتان) هر نسخه‌ی بالاتر دیگری.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
fa: بدینوسیله اجازه داده می‌شود، بدون هزینه، به هرکسی که یک رونوشت از اطلاعات پرونده‌های یونیکد بگیرد و از آنها بدون هیچ انحصاری استفاده کند، به اضافه‌ی هرگونه محدودیت در استفاده، رونوشت، تغییر، ادغام، انتشار، توزیع، و/یا فروش رونوشت‌ها.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
fa: برنامه Gucharmap و پرونده‌های اطلاعاتی یونیکد با این امید توزیع شده است که به درد بخور باشد، اما بدون هر گونه ضمانتی؛ حتی بدون ضمانت ضمنی قابل فروش بودن یا مناسب بودن برای یک هدف مشخص. برای جزئیات بیشتر به اجازه‌نامه‌ی همگانی عمومی گنو را ببینید.

en: GNOME Character Map
fa: جدول نویسه‌های گنوم

en: Next Script
fa: خط بعد

en: Previous Script
fa: خط قبل

en: Next Block
fa: بلوک بعد

en: Previous Block
fa: بلوک قبل

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
fa: _متن برای رونوشت:

en: Copy to the clipboard.
fa: نسخه‌برداری به تخته‌برش.

en: Page _Setup
fa: _برپاسازی صفحه

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
fa: _چاپ

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
fa: قلم شروع؛ مثلاً «Serif 27»

en: Character map grouping method
fa: روش دسته‌بندی جدول نویسه‌ها

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
fa: این نحوه‌ی دسته‌بندی نویسه‌ها در جدول نویسه‌ها است. نویسه می‌تواند هم بر اساس «script» و هم بر اساس «block» دسته‌بندی شود.

en: Character map font description
fa: توضیح قلم جدول نویسه‌ها

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
fa: قلمی که برای جدول نویسه‌ها استفاده می‌شود. اگر بر روی «nothing» تنظیم شود، پیش‌فرض قلم سیستم با اندازه دو برابر خواهد بود. در غیر این صورت باید رشته‌ای حاوی توضیحات قلم مثل «Sans 24» باشد.

en: Snap number of columns to a power of two
fa: تنظیم تعداد ستون‌ها به یکی از توان‌های دو

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
fa: تعداد ستون در جدول نویسه‌ها بر اساس اندازه پنجره تشخیص داده می‌شود. اگر این گزینه «true» باشد، مقدار به نزدیک‌ترین عدد توان دو انتخاب می‌شود.

en: Last selected character
fa: آخرین نویسه انتخاب شده

en: Adlam
fa: ادلم

en: Aegean Numbers
fa: اعداد اژه‌ای

en: Ahom
fa: آهوم

en: Alchemical Symbols
fa: نمادهای شیمی

en: Alphabetic Presentation Forms
fa: صورت‌های نمایشی الفبایی

en: Anatolian Hieroglyphs
fa: هیروگلیف آناتولی

en: Ancient Greek Musical Notation
fa: نت‌های موزیک‌های قدیمی یونانی

en: Ancient Greek Numbers
fa: اعداد یونانی باستانی

en: Ancient Symbols
fa: نمادهای قدیمی

en: Arabic
fa: عربی

en: Arabic Extended-A
fa: عربی گسترش‌یافته‐الف

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
fa: نمادهای الفبا عددی ریاضی عربی

en: Arabic Presentation Forms-A
fa: صورت‌های نمایشی عربی‐الف

en: Arabic Presentation Forms-B
fa: صورت‌های نمایشی عربی‐ب

en: Arabic Supplement
fa: مکمل عربی

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Arrows
fa: پیکان‌ها

en: Avestan
fa: اوستایی

en: Balinese
fa: بالینسی

en: Bamum
fa: باموم

en: Bamum Supplement
fa: مکمل باموم

en: Basic Latin
fa: لاتینی پایه

en: Bassa Vah
fa: بسا وا

en: Batak
fa: باتاکی

en: Bengali
fa: بنگالی

en: Bhaiksuki
fa: بهایک‌سوکی

en: Block Elements
fa: اجزای بلوکی

en: Bopomofo
fa: بوپوموفو

en: Bopomofo Extended
fa: بوپوموفوی گسترش‌یافته

en: Box Drawing
fa: کادر‌کِشی

en: Brahmi
fa: برهمی

en: Braille Patterns
fa: الگوهای بریل

en: Buginese
fa: باگینسی

en: Buhid
fa: بوهید

en: Byzantine Musical Symbols
fa: نمادهای موسیقی بیزانسی

en: CJK Compatibility
fa: سازگاری چ‌ژک

en: CJK Compatibility Forms
fa: صورت‌های سازگاری چ‌ژک

en: CJK Compatibility Ideographs
fa: ایده‌نگارهای سازگاری چ‌ژک

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
fa: ایده‌نگارهای سازگاری چ‌ژک تکمیلی

en: CJK Radicals Supplement
fa: رادیکال‌های چ‌ژک تکمیلی

en: CJK Strokes
fa: استرس‌های چ‌ژک

en: CJK Symbols and Punctuation
fa: نمادها و نقطه‌گذاری چ‌ژک

en: CJK Unified Ideographs
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده

en: CJK Unified Ideographs Extension A
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده گسترش الف

en: CJK Unified Ideographs Extension B
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده گسترش ب

en: CJK Unified Ideographs Extension C
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده گسترش پ

en: CJK Unified Ideographs Extension D
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده گسترش چ

en: CJK Unified Ideographs Extension E
fa: ایده‌نگارهای چ‌ژک یکی‌شده گسترش ج

en: Carian
fa: کاریایی

en: Caucasian Albanian
fa: آلبانیایی قزازی

en: Chakma
fa: چاکما

en: Cham
fa: چم

en: Cherokee
fa: چروکیایی

en: Cherokee Supplement
fa: مکمل چروکی

en: Combining Diacritical Marks
fa: اعراب‌های ترکیب‌شونده

en: Combining Diacritical Marks Extended
fa: اعراب‌های ترکیب‌شونده گسترش‌یافته

en: Combining Diacritical Marks Supplement
fa: مکمل اعراب‌های ترکیب‌شونده

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
fa: اعراب‌های ترکیب‌شونده برای نمادها

en: Combining Half Marks
fa: نیم‌نشانه‌های ترکیب‌شونده

en: Common Indic Number Forms
fa: صورت‌های عددی معمول هندی

en: Control Pictures
fa: شکل‌های کنترلی

en: Coptic
fa: کوپتیک

en: Coptic Epact Numbers
fa: اعداد قبطی Epact

en: Counting Rod Numerals
fa: اعداد راد شمارشی

en: Cuneiform
fa: خط میخی

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
fa: نمادها و اعداد میخی

en: Currency Symbols
fa: نمادهای واحد پول

en: Cypriot Syllabary
fa: سیلابی قبرسی

en: Cyrillic
fa: سیریلی

en: Cyrillic Extended-A
fa: سیریلیک گسترش‌یافته‐الف

en: Cyrillic Extended-B
fa: سریلیک گسترش یافته‐ب

en: Cyrillic Supplement
fa: مکمل سیریلی

en: Deseret
fa: دزرت

en: Devanagari
fa: دوناگری

en: Devanagari Extended
fa: دوناگری گسترش‌یافته

en: Dingbats
fa: تزئینی

en: Domino Tiles
fa: مهره‌های دومینو

en: Duployan
fa: دوپلویان

en: Early Dynastic Cuneiform
fa: سلسله خط میخی ابتدایی

en: Egyptian Hieroglyphs
fa: هیروگلیف مصری

en: Elbasan
fa: الباسان

en: Emoticons
fa: شکلک‌ها

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
fa: مکمل الفباعددی ضمیمه

en: Enclosed Alphanumerics
fa: الفبارقمی‌های محصور

en: Enclosed CJK Letters and Months
fa: حروف و ماه‌های چ‌ژک محصور

en: Enclosed Ideographic Supplement
fa: مکمل ایده‌نگارهای ضمیمه

en: Ethiopic
fa: اتیوپیایی

en: Ethiopic Extended
fa: اتیوپی گسترش‌یافته

en: Ethiopic Extended-A
fa: اتیوپی گسترش‌یافته‐الف

en: Ethiopic Supplement
fa: مکمل اتیوپی

en: General Punctuation
fa: نقطه‌گذاری عمومی

en: Geometric Shapes
fa: شکل‌های هندسی

en: Geometric Shapes Extended
fa: شکل‌های هندسی گسترش‌یافته

en: Georgian
fa: گرجی

en: Georgian Supplement
fa: مکمل گرجی

en: Glagolitic
fa: گلاگولیتسه

en: Gothic
fa: گوتیک

en: Grantha
fa: گرانتا

en: Greek Extended
fa: یونانی گسترش‌یافته

en: Greek and Coptic
fa: یونانی و قبطی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Gurmukhi
fa: گورمکهی

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
fa: صورت‌های نیم‌عرض و تمام‌عرض

en: Hangul Compatibility Jamo
fa: جمو منطبق هنگول

en: Hangul Jamo
fa: هانگول جامو

en: Hangul Jamo Extended-A
fa: هانگول جامو گسترش‌یافته‐الف

en: Hangul Jamo Extended-B
fa: هانگول جام گسترش یافته‐ب

en: Hangul Syllables
fa: سیلاب‌های هانگول

en: Hanunoo
fa: هانونو

en: Hatran
fa: هتران

en: Hebrew
fa: عبری

en: High Private Use Surrogates
fa: جایگزین‌های بالای خصوصی

en: High Surrogates
fa: جایگزین‌های بالا

en: Hiragana
fa: هیراگانا

en: IPA Extensions
fa: گسترش‌های IPA

en: Ideographic Description Characters
fa: نویسه‌های تشریحی ایده‌نگار

en: Imperial Aramaic
fa: ارمنی پادشاهی

en: Inscriptional Pahlavi
fa: پهلوی خطی

en: Inscriptional Parthian
fa: اشکانی خطی

en: Javanese
fa: جاوه‌ای

en: Kaithi
fa: کایسی

en: Kana Supplement
fa: مکمل غنا

en: Kanbun
fa: کانبون

en: Kangxi Radicals
fa: کنگسی رادیکال

en: Kannada
fa: کناده‌ای

en: Katakana
fa: کاتاکانا

en: Katakana Phonetic Extensions
fa: گسترش‌های فونتیکی کاتاکانا

en: Kayah Li
fa: کایاح لی

en: Kharoshthi
fa: خروشتی

en: Khmer
fa: خمری

en: Khmer Symbols
fa: نمادهای خمری

en: Khojki
fa: خوجکی

en: Khudawadi
fa: خودآوادی

en: Lao
fa: لائوسی

en: Latin Extended Additional
fa: لاتینی گسترش‌یافته اضافی

en: Latin Extended-A
fa: لاتینی گسترش‌یافته‐الف

en: Latin Extended-B
fa: لاتینی گسترش یافته‐ب

en: Latin Extended-C
fa: لاتینی گسترش‌یافته‐پ

en: Latin Extended-D
fa: لاتینی گسترش‌یافته‐د

en: Latin Extended-E
fa: لاتینی گسترش‌یافته‐E

en: Latin-1 Supplement
fa: مکمل Latin-1

en: Lepcha
fa: لِپچا

en: Letterlike Symbols
fa: نمادهای شبیه حرف

en: Limbu
fa: لیمبو

en: Linear A
fa: خطی A

en: Linear B Ideograms
fa: مفهوم‌نگاشت‌های خطی B

en: Linear B Syllabary
fa: هجابندی خطی B

en: Lisu
fa: لیسو

en: Low Surrogates
fa: جایگزین‌های پایین

en: Lycian
fa: لیکیایی

en: Lydian
fa: لیدیایی

en: Mahajani
fa: ماهاجانی

en: Mahjong Tiles
fa: مهره‌های ماهجانگ

en: Malayalam
fa: مالایالامی

en: Mandaic
fa: مندایی

en: Manichaean
fa: مانوی

en: Marchen
fa: مرچن

en: Masaram Gondi
fa: گندی ماسارام

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
fa: نمادهای الفباعددی ریاضی

en: Mathematical Operators
fa: عملگرهای ریاضی

en: Meetei Mayek
fa: میتی مایِک

en: Meetei Mayek Extensions
fa: گسترش‌های میتی مایک

en: Mende Kikakui
fa: مند کیکاکو

en: Meroitic Cursive
fa: مروتیک خط شکسته

en: Meroitic Hieroglyphs
fa: مریوتیک هیروگلیف

en: Miao
fa: میائو

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
fa: نمادهای متفرقه ریاضی‐الف

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
fa: نمادهای متفرقه‌ی ریاضی‐ب

en: Miscellaneous Symbols
fa: نمادهای متفرقه

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
fa: نمادها و پیکان‌های متفرقه

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
fa: نمادهای متفرقه یا علائم ویدئویی

en: Miscellaneous Technical
fa: فنی متفرقه

en: Modi
fa: مودی

en: Modifier Tone Letters
fa: حروف تغییردهنده‌ی آوایی

en: Mongolian
fa: مغولی

en: Mro
fa: مرو

en: Multani
fa: مولتانی

en: Musical Symbols
fa: نمادهای موسیقی

en: Myanmar
fa: میانمار

en: Myanmar Extended-A
fa: میانمار گسترش‌یافته‐الف

en: Myanmar Extended-B
fa: میانمار گسترش‌یافته‐B

en: N'Ko
fa: نکو

en: Nabataean
fa: نبطی

en: New Tai Lue
fa: تای لو جدید

en: Newa
fa: نه‌وا

en: Number Forms
fa: صورت‌های عددی

en: Nushu
fa: نوشو

en: Ogham
fa: اوغم

en: Ol Chiki
fa: اُل چیکی

en: Old Hungarian
fa: مجارستانی قدیمی

en: Old Italic
fa: ایتالیک قدیمی

en: Old North Arabian
fa: عربی جنوبی قدیمی

en: Old Permic
fa: پرمی قدیمی

en: Old Persian
fa: فارسی قدیمی

en: Old South Arabian
fa: عربی جنوبی قدیمی

en: Old Turkic
fa: ترکی قدیمی

en: Optical Character Recognition
fa: تشخیص نوری نویسه‌ها

en: Oriya
fa: اوریه‌ای

en: Osage
fa: اوساگه‌ای

en: Osmanya
fa: عثمانی

en: Pahawh Hmong
fa: پاها مونگ

en: Palmyrene
fa: پالمیرن

en: Pau Cin Hau
fa: پاسین‌ها

en: Phags-pa
fa: فاگس-پا

en: Phaistos Disc
fa: صفحه فستوس

en: Phoenician
fa: فیتیقی

en: Phonetic Extensions
fa: گسترش‌های فونتیک

en: Phonetic Extensions Supplement
fa: مکمل گسترش‌های فونتیک

en: Playing Cards
fa: کارت‌های بازی

en: Private Use Area
fa: ناحیه‌ی خصوصی

en: Psalter Pahlavi
fa: پهلوی خطی

en: Rejang
fa: ریجانگ

en: Rumi Numeral Symbols
fa: نمادهای عددی روسی

en: Runic
fa: رونی

en: Samaritan
fa: سامری

en: Saurashtra
fa: سائوراشترا

en: Sharada
fa: شارادا

en: Shavian
fa: شاوی

en: Shorthand Format Controls
fa: کنترل‌های قالب کوتاه

en: Siddham
fa: سیدهام

en: Sinhala
fa: سینهالا

en: Sinhala Archaic Numbers
fa: اعداد سینهالی

en: Small Form Variants
fa: انوع فرم کوچک

en: Sora Sompeng
fa: سورا سومپنگ

en: Soyombo
fa: سویوم‌بو

en: Spacing Modifier Letters
fa: حروف تغییردهنده‌ی عرض‌دار

en: Specials
fa: خاص

en: Sundanese
fa: سوندایی

en: Sundanese Supplement
fa: مکمل سوندایی

en: Superscripts and Subscripts
fa: بالانوشت‌ها و زیرنوشت‌ها

en: Supplemental Arrows-A
fa: پیکان‌های تکمیلی‐الف

en: Supplemental Arrows-B
fa: پیکان‌های تکمیلی‐ب

en: Supplemental Arrows-C
fa: پیکان‌های تکمیلی‐C

en: Supplemental Mathematical Operators
fa: عملگرهای ریاضی تکمیلی

en: Supplemental Punctuation
fa: نقطه‌گذاری مکمل

en: Supplemental Symbols and Pictographs
fa: علائم مکمل و خط‌تصویری

en: Supplementary Private Use Area-A
fa: ناحیه‌ی خصوصی تکمیلی‐الف

en: Supplementary Private Use Area-B
fa: ناحیه‌ی خصوصی تکمیلی‐ب

en: Sutton SignWriting
fa: نگارش اشاره ساتون

en: Syloti Nagri
fa: سیلوتی ناگری

en: Syriac
fa: سریانی

en: Tagalog
fa: تاگالوگ

en: Tagbanwa
fa: تاگبانوا

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Tai Le
fa: تای لی

en: Tai Tham
fa: تای تام

en: Tai Viet
fa: تای ویتنام

en: Tai Xuan Jing Symbols
fa: نمادهای تای خوای جینگ

en: Takri
fa: تاکری

en: Tamil
fa: تامیلی

en: Tangut
fa: تن‌گوت

en: Telugu
fa: تلوگویی

en: Thaana
fa: تانا

en: Thai
fa: تایلندی

en: Tibetan
fa: تبتی

en: Tifinagh
fa: بربری

en: Tirhuta
fa: تیرهوتا

en: Transport and Map Symbols
fa: نمادهای حمل و نقل و نقشه

en: Ugaritic
fa: اوگاریتی

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
fa: هجاهای بومی کانادایی یکی‌شده

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
fa: گسترش یافته هجاهای بومی کانادایی یکی‌شده

en: Vai
fa: وای

en: Variation Selectors
fa: انواع انتخابگرها

en: Variation Selectors Supplement
fa: مکمل انواع انتخابگرها

en: Vedic Extensions
fa: گسترش‌های ودایی

en: Vertical Forms
fa: صورت‌های عمودی

en: Warang Citi
fa: واراگ سیتی

en: Yi Radicals
fa: رادیکال‌های یی

en: Yi Syllables
fa: سیلاب‌های یی

en: Yijing Hexagram Symbols
fa: نمادهای شش‌تایی یی‌چینگ

en: Zanabazar Square
fa: اسکوار زنزیبار

en: Braille
fa: بریل

en: Canadian Aboriginal
fa: بومی کانادایی

en: Common
fa: مشترک

en: Cypriot
fa: قبرسی

en: Greek
fa: یونانی

en: Han
fa: هان

en: Hangul
fa: هانگول

en: Inherited
fa: جانشین شده

en: Latin
fa: لاتینی

en: Linear B
fa: خطی B

en: Phags Pa
fa: فگس پا

en: Signwriting
fa: نگارش اشاره

en: Yi
fa: یی
