gucharmap - en to pl translation catalogue (454 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
pl: Tablica znaków

en: Insert special characters into documents
pl: Wstawienie znaków specjalnych do dokumentów

en: font;unicode;
pl: czcionka;font;pismo;unicode;unikod;mapa;

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
pl: Tablica znaków GNOME to tablica znaków Unicode, będąca częścią środowiska GNOME. Umożliwia wyświetlanie znaków według bloku lub typu pisma wraz z krótkimi opisami znaków pokrewnych oraz sporadycznie ze znaczeniem danego znaku.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
pl: Umożliwia również wprowadzanie znaków (poprzez kopiowanie i wklejanie) oraz zapewnia wiele metod wyszukiwania, w tym: wyszukiwanie według nazwy Unicode lub punktu kodowego danego znaku.

en: All
pl: Wszystkie

en: Unicode Block
pl: Blok Unicode

en: Korean Education Hanja
pl: Hancha używane w koreańskim systemie edukacji

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
pl: Hancha używane w koreańskich nazwiskach

en: later removed at the code point
pl: później usunięte w punkcie kodowym

en: Font variant of
pl: Wariant czcionki

en: No-break version of
pl: Niełamiąca wersja

en: Initial presentation form of
pl: Początkowa forma prezentacyjna

en: Medial presentation form of
pl: Wewnątrzwyrazowa forma prezentacyjna

en: Final presentation form of
pl: Końcowa forma prezentacyjna

en: Isolated presentation form of
pl: Odizolowana forma prezentacyjna

en: Encircled form of
pl: Forma w okręgu

en: Superscript form of
pl: Forma indeksu górnego

en: Subscript form of
pl: Forma indeksu dolnego

en: Vertical layout presentation form of
pl: Forma prezentacyjna układu pionowego

en: Wide compatibility character of
pl: Szeroki zgodny znak

en: Narrow compatibility character of
pl: Wąski zgodny znak

en: Small variant form of
pl: Forma małego wariantu

en: CJK squared font variant of
pl: Wariant czcionki CJK w kwadracie

en: Vulgar fraction form of
pl: Forma ułamka zwykłego

en: Unspecified compatibility character of
pl: Nieokreślony znak zgodności

en: Compatibility decomposition:
pl: Zgodna postać rozkładu:

en: Canonical decomposition:
pl: Kanoniczna postać rozkładu:

en: [not a printable character]
pl: (niedrukowalny znak)

en: General Character Properties
pl: Ogólne właściwości znaku

en: In Unicode since:
pl: Dodany do Unicode:

note: character category
en: Unicode category:
pl: Kategoria Unicode:

en: Various Useful Representations
pl: Przydatne reprezentacje

en: C octal escaped UTF-8:
pl: Ósemkowa reprezentacja UTF-8 (w języku C):

en: XML decimal entity:
pl: Postać dziesiętna w XML:

en: Annotations and Cross References
pl: Przypisy i odsyłacze

en: Alias names:
pl: Nazwy alternatywne:

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: See also:
pl: Proszę zobaczyć także:

en: Approximate equivalents:
pl: Przybliżone odpowiedniki:

en: Equivalents:
pl: Odpowiedniki:

en: CJK Ideograph Information
pl: Informacje obrazkowego CJK

en: Definition in English:
pl: Definicja angielska:

en: Mandarin Pronunciation:
pl: Wymowa mandaryńska:

en: Cantonese Pronunciation:
pl: Wymowa kantońska:

en: Japanese On Pronunciation:
pl: Wymowa japońska On:

en: Japanese Kun Pronunciation:
pl: Wymowa japońska Kun:

en: Tang Pronunciation:
pl: Wymowa Tang:

en: Korean Pronunciation:
pl: Wymowa koreańska:

en: Vietnamese Pronunciation:
pl: Wymowa wietnamska:

en: Characte_r Table
pl: Tablica z_naków

en: Character _Details
pl: Informacje o _znaku

en: Character Table
pl: Tablica znaków

en: Unknown character, unable to identify.
pl: Nieznany znak, nie można go zidentyfikować.

en: Not found.
pl: Nie odnaleziono.

en: Character found.
pl: Odnaleziono znak.

en: By _Script
pl: Według pi_sma

en: By _Unicode Block
pl: Według bloku _Unicode

en: Sho_w only glyphs from this font
pl: _Wyświetlanie tylko glifów z tej czcionki

en: Snap _Columns to Power of Two
pl: Łamanie _kolumn na potęgach dwójki

en: Zoom _In
pl: P_owiększ

en: Zoom _Out
pl: Pom_niejsz

en: _Normal Size
pl: Zwykły _rozmiar

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: _O programie

en: _Close Window
pl: Za_mknij okno

en: _File
pl: _Plik

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _View
pl: _Widok

en: _Search
pl: Wy_szukiwanie

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Find _Previous
pl: Znajdź pop_rzednie

en: _Go
pl: Przej_dź

en: _Next Character
pl: _Następny znak

en: _Previous Character
pl: P_oprzedni znak

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Font
pl: Czcionka

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Script
pl: Pismo

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
pl: Nieznane

en: Information
pl: Informacje

note: follow hig guidelines
en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: _Search:
pl: Wy_szukiwanie:

en: Match _whole word
pl: Dopasowanie _całego słowa

en: Search in character _details
pl: Wyszukiwanie w inf_ormacjach o znaku

en: <Non Private Use High Surrogate>
pl: <Starszy surogat nieprywatnego użytku>

en: <Private Use High Surrogate>
pl: <Starszy surogat prywatnego użytku>

en: <Low Surrogate>
pl: <Młodszy surogat>

en: <Private Use>
pl: <Prywatny użytek>

en: <Plane 15 Private Use>
pl: <Poziom 15 prywatnego użytku>

en: <Plane 16 Private Use>
pl: <Poziom 16 prywatnego użytku>

en: <not assigned>
pl: <nieprzypisany>

en: Other, Control
pl: Inne, sterowanie

en: Other, Format
pl: Inne, formatowanie

en: Other, Not Assigned
pl: Inne, nieprzypisany

en: Other, Private Use
pl: Inne, prywatny użytek

en: Other, Surrogate
pl: Inne, surogat

en: Letter, Lowercase
pl: Litera, mała

en: Letter, Modifier
pl: Litera, modyfikator

en: Letter, Other
pl: Litera, inna

en: Letter, Titlecase
pl: Litera, tytułowa

en: Letter, Uppercase
pl: Litera, wielka

en: Mark, Spacing Combining
pl: Znak, łączenie odstępów

en: Mark, Enclosing
pl: Znak, otaczanie

en: Mark, Non-Spacing
pl: Znak, niebędący odstępem

en: Number, Decimal Digit
pl: Liczba, cyfra dziesiętna

en: Number, Letter
pl: Liczba, litera

en: Number, Other
pl: Liczba, inna

en: Punctuation, Connector
pl: Interpunkcja, łącznik

en: Punctuation, Dash
pl: Interpunkcja, myślnik

en: Punctuation, Close
pl: Interpunkcja, zamknięcie

en: Punctuation, Final Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów zamykający

en: Punctuation, Initial Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów otwierający

en: Punctuation, Other
pl: Interpunkcja, inny

en: Punctuation, Open
pl: Interpunkcja, otwarcie

en: Symbol, Currency
pl: Symbol, waluta

en: Symbol, Modifier
pl: Symbol, modyfikator

en: Symbol, Math
pl: Symbol, matematyczny

en: Symbol, Other
pl: Symbol, inny

en: Separator, Line
pl: Separator, wiersz

en: Separator, Paragraph
pl: Separator, akapit

en: Separator, Space
pl: Separator, spacja

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program Gucharmap jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji trzeciej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
pl: Każda osoba, otrzymująca kopię plików danych Unicodu, otrzymuje bezpłatnie pozwolenie na korzystanie z nich bez ograniczeń, włącznie z nieograniczonym prawem do kopiowania, modyfikowania, łączenia, publikowania, dystrybucji i/lub sprzedaży kopii.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
pl: Program Gucharmap oraz pliki danych Unicode rozpowszechniane są z nadzieją, iż będą one użyteczne — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU i Prawami Autorskimi Unicode.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
pl: Z pewnością wraz z programem Gucharmap dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335, USA.

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
pl: Wraz z programem Gucharmap dostarczono także kopię licencji Unicode; można też znaleźć ją na stronie: https://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
pl: Tablica znaków dla środowiska GNOME

en: Based on the Unicode Character Database 17.0.0
pl: Na podstawie Bazy danych znaków Unicode 17.0.0

en: Next Script
pl: Następne pismo

en: Previous Script
pl: Poprzednie pismo

en: Next Block
pl: Następny blok

en: Previous Block
pl: Poprzedni blok

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
pl: _Tekst do skopiowania:

en: Copy to the clipboard.
pl: Kopiuje do schowka

en: Page _Setup
pl: Usta_wienia strony

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
pl: Początkowa czcionka; np.: „Serif 27”

en: FONT
pl: CZCIONKA

en: [STRING…]
pl: [CIĄG…]

en: Character map grouping method
pl: Metoda grupowania tablicy znaków

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
pl: Określa, jak grupowane są znaki na tablicy: według pisma („script”) lub bloku („block”).

en: Character map font description
pl: Opis czcionki tablicy znaków

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
pl: Czcionka używana przez tablicę znaków. Jeśli ustawiono na wartość „nothing”, to domyślna jest czcionka systemowa o podwójnym rozmiarze. W innym przypadku powinien to być ciąg opisu, taki jak „Sans 24”.

en: Snap number of columns to a power of two
pl: Łamanie liczby kolumn na potęgach dwójki

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
pl: Liczba kolumn na siatce tablicy znaków jest określana przez szerokość okna. Jeśli ustawiono na wartość „true”, to liczba zostanie wymuszona na najbliższą potęgę dwójki.

en: Last selected character
pl: Ostatni zaznaczony znak

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
pl: To jest ostatni zaznaczony znak na tablicy znaków. Zostanie on zaznaczony po następnym uruchomieniu tablicy znaków.
    
    Domyślnie jest to pierwsza litera alfabetu bieżącej lokalizacji.

en: Aegean Numbers
pl: Cyfry egejskie

en: Alchemical Symbols
pl: Symbole alchemiczne

en: Alphabetic Presentation Forms
pl: Alfabetyczne formy prezentacyjne

en: Anatolian Hieroglyphs
pl: Hieroglify anatolijskie

en: Ancient Greek Musical Notation
pl: Starożytna grecka notacja muzyczna

en: Ancient Greek Numbers
pl: Starożytne cyfry greckie

en: Ancient Symbols
pl: Symbole starożytne

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arabic Extended-A
pl: Rozszerzony arabski A

en: Arabic Extended-B
pl: Rozszerzony arabski B

en: Arabic Extended-C
pl: Rozszerzony arabski C

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
pl: Arabskie matematyczne symbole alfabetyczne

en: Arabic Presentation Forms-A
pl: Arabskie formy prezentacyjne A

en: Arabic Presentation Forms-B
pl: Arabskie formy prezentacyjne B

en: Arabic Supplement
pl: Uzupełnienie arabskiego

en: Armenian
pl: Ormiański

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Avestan
pl: Awestyjski

en: Balinese
pl: Balijski

en: Bamum Supplement
pl: Uzupełnienie bamum

en: Basic Latin
pl: Podstawowy łaciński

en: Bassa Vah
pl: Bassa vah

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Beria Erfe
pl: Beria erfe

en: Block Elements
pl: Elementy blokowe

en: Bopomofo Extended
pl: Rozszerzone bopomofo

en: Box Drawing
pl: Rysowanie ramek

en: Braille Patterns
pl: Pismo Braille’a

en: Buginese
pl: Bugiński

en: Buhid
pl: Buid

en: Byzantine Musical Symbols
pl: Bizantyjskie symbole muzyczne

en: CJK Compatibility
pl: Znaki zgodności CJK

en: CJK Compatibility Forms
pl: Formy zgodności CJK

en: CJK Compatibility Ideographs
pl: Ideogramy zgodności CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
pl: Dodatkowe ideogramy zgodności CJK

en: CJK Radicals Supplement
pl: Radykały CJK

en: CJK Strokes
pl: Kreski CJK

en: CJK Symbols and Punctuation
pl: Symbole i znaki interpunkcyjne CJK

en: CJK Unified Ideographs
pl: Ujednolicone ideogramy CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
pl: Rozszerzenie A ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension B
pl: Rozszerzenie B ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension C
pl: Rozszerzenie C ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension D
pl: Rozszerzenie D ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension E
pl: Rozszerzenie E ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension F
pl: Rozszerzenie F ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension G
pl: Rozszerzenie G ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension H
pl: Rozszerzenie H ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension I
pl: Rozszerzenie I ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension J
pl: Rozszerzenie J ujednoliconych ideogramów CJK

en: Carian
pl: Karyjski

en: Caucasian Albanian
pl: Kaukasko-albański

en: Chakma
pl: Czakma

en: Cham
pl: Czamski

en: Cherokee
pl: Czirokeski

en: Cherokee Supplement
pl: Uzupełnienie czirokeskiego

en: Chess Symbols
pl: Symbole szachowe

en: Chorasmian
pl: Chorezmijski

en: Combining Diacritical Marks
pl: Składające znaki diakrytyczne

en: Combining Diacritical Marks Extended
pl: Rozszerzone składające znaki diakrytyczne

en: Combining Diacritical Marks Supplement
pl: Uzupełnienie składających znaków diakrytycznych

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
pl: Składające znaki diakrytyczne dla symboli

en: Combining Half Marks
pl: Składające półznaki

en: Common Indic Number Forms
pl: Wspólne indyjskie formy liczbowe

en: Control Pictures
pl: Obrazy znaków sterujących

en: Coptic
pl: Koptyjski

en: Coptic Epact Numbers
pl: Koptyjskie cyfry epakta

en: Counting Rod Numerals
pl: Cyfry w chińskim zapisie pałeczkowym

en: Cuneiform
pl: Pismo klinowe

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
pl: Cyfry i interpunkcja pisma klinowego

en: Currency Symbols
pl: Symbole walutowe

en: Cypriot Syllabary
pl: Sylabariusz cypryjski

en: Cypro-Minoan
pl: Cypryjsko-minojski

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic Extended-A
pl: Rozszerzona cyrylica A

en: Cyrillic Extended-B
pl: Rozszerzona cyrylica B

en: Cyrillic Extended-C
pl: Rozszerzona cyrylica C

en: Cyrillic Extended-D
pl: Rozszerzona cyrylica D

en: Cyrillic Supplement
pl: Uzupełnienie cyrylicy

en: Devanagari
pl: Dewanagari

en: Devanagari Extended
pl: Rozszerzone dewanagari

en: Devanagari Extended-A
pl: Rozszerzone dewanagari A

en: Dingbats
pl: Ozdoby drukarskie

en: Dives Akuru
pl: Dives akuru

en: Domino Tiles
pl: Klocki domina

en: Duployan
pl: Stenografia Duployé’a

en: Early Dynastic Cuneiform
pl: Wczesnodynastyczne pismo klinowe

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
pl: Modyfikatory formatu hieroglifów egipskich

en: Egyptian Hieroglyphs
pl: Hieroglify egipskie

en: Egyptian Hieroglyphs Extended-A
pl: Rozszerzone hieroglify egipskie A

en: Elbasan
pl: Elbasański

en: Elymaic
pl: Elamicki

en: Emoticons
pl: Emotikony

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
pl: Uzupełnienie otoczonych symboli alfanumerycznych

en: Enclosed Alphanumerics
pl: Otoczone symbole alfanumeryczne

en: Enclosed CJK Letters and Months
pl: Otoczone litery i miesiące CJK

en: Enclosed Ideographic Supplement
pl: Uzupełnienie otoczonych ideogramów

en: Ethiopic
pl: Etiopski

en: Ethiopic Extended
pl: Rozszerzony etiopski

en: Ethiopic Extended-A
pl: Rozszerzony etiopski A

en: Ethiopic Extended-B
pl: Rozszerzony etiopski B

en: Ethiopic Supplement
pl: Uzupełnienie etiopskiego

en: General Punctuation
pl: Ogólne znaki interpunkcyjne

en: Geometric Shapes
pl: Kształty geometryczne

en: Geometric Shapes Extended
pl: Rozszerzone kształty geometryczne

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Georgian Extended
pl: Rozszerzony gruziński

en: Georgian Supplement
pl: Uzupełnienie gruzińskiego

en: Glagolitic
pl: Głagolica

en: Glagolitic Supplement
pl: Uzupełnienie głagolicy

en: Gothic
pl: Gocki

en: Greek Extended
pl: Grecki rozszerzony

en: Greek and Coptic
pl: Grecki i koptyjski

en: Gujarati
pl: Gudżarati

en: Gunjala Gondi
pl: Gondi gunjala

en: Gurung Khema
pl: Gurung khema

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
pl: Formy połowy i pełnej szerokości

en: Hangul Compatibility Jamo
pl: Dzamo zgodności dla hangyl

en: Hangul Jamo
pl: Dzamo hangyl

en: Hangul Jamo Extended-A
pl: Rozszerzony dzamo hangyl A

en: Hangul Jamo Extended-B
pl: Rozszerzony dzamo hangyl B

en: Hangul Syllables
pl: Sylaby Hangyl

en: Hanifi Rohingya
pl: Rohingya hanifi

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: High Private Use Surrogates
pl: Starsze surogaty prywatnego użytku

en: High Surrogates
pl: Starsze surogaty

en: IPA Extensions
pl: Rozszerzenia IPA

en: Ideographic Description Characters
pl: Znaki opisu ideograficznego

en: Ideographic Symbols and Punctuation
pl: Ideograficzne symbole i znaki interpunkcyjne

en: Imperial Aramaic
pl: Aramejski imperialny

en: Indic Siyaq Numbers
pl: Indyjskie cyfry siyaq

en: Inscriptional Pahlavi
pl: Inskrypcyjny pahlawi

en: Inscriptional Parthian
pl: Inskrypcyjny partyjski

en: Javanese
pl: Jawajski

en: Kaktovik Numerals
pl: Cyfry Kaktovik

en: Kana Extended-A
pl: Rozszerzony kana A

en: Kana Extended-B
pl: Rozszerzony kana B

en: Kana Supplement
pl: Uzupełnienie kana

en: Kangxi Radicals
pl: Radykały Kangxi

en: Katakana Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne katakana

en: Kharoshthi
pl: Charosti

en: Khitan Small Script
pl: Kitańskie małe

en: Khmer
pl: Khmerski

en: Khmer Symbols
pl: Symbole khmerskie

en: Khojki
pl: Chodżycki

en: Kirat Rai
pl: Kirat rai

en: Lao
pl: Laotański

en: Latin Extended Additional
pl: Łaciński rozszerzony dodatkowy

en: Latin Extended-A
pl: Rozszerzony łaciński A

en: Latin Extended-B
pl: Rozszerzony łaciński B

en: Latin Extended-C
pl: Rozszerzony łaciński C

en: Latin Extended-D
pl: Rozszerzony łaciński D

en: Latin Extended-E
pl: Rozszerzony łaciński E

en: Latin Extended-F
pl: Rozszerzony łaciński F

en: Latin Extended-G
pl: Rozszerzony łaciński G

en: Latin-1 Supplement
pl: Uzupełnienie Latin-1

en: Lepcha
pl: Lepczowski

en: Letterlike Symbols
pl: Symbole literopodobne

en: Linear A
pl: Linearne A

en: Linear B Ideograms
pl: Ideogramy pisma linearnego B

en: Linear B Syllabary
pl: Sylabariusz pisma linearnego B

en: Lisu Supplement
pl: Uzupełnienie lisu

en: Low Surrogates
pl: Młodsze surogaty

en: Lycian
pl: Licyjski

en: Lydian
pl: Lidyjski

en: Mahajani
pl: Mahajański

en: Mahjong Tiles
pl: Klocki Mahjong

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Mandaic
pl: Mandejski

en: Manichaean
pl: Manichejski

en: Masaram Gondi
pl: Gondi masarama

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
pl: Matematyczne symbole alfanumeryczne

en: Mathematical Operators
pl: Operatory matematyczne

en: Mayan Numerals
pl: Cyfry Majów

en: Meetei Mayek Extensions
pl: Rozszerzenia Meetei Mayek

en: Mende Kikakui
pl: Pismo ki-ka-ku

en: Meroitic Cursive
pl: Kursywa meroicka

en: Meroitic Hieroglyphs
pl: Hieroglify meroickie

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
pl: Różne symbole matematyczne A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
pl: Różne symbole matematyczne B

en: Miscellaneous Symbols
pl: Różnorodne symbole

en: Miscellaneous Symbols Supplement
pl: Uzupełnienie różnorodnych symboli

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
pl: Różne symbole i strzałki

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
pl: Różne symbole i piktogramy

en: Miscellaneous Technical
pl: Różne znaki techniczne

en: Modifier Tone Letters
pl: Modyfikujące litery tonów

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Mongolian Supplement
pl: Uzupełnienie mongolskiego

en: Musical Symbols
pl: Symbole muzyczne

en: Myanmar
pl: Birmański

en: Myanmar Extended-A
pl: Rozszerzony birmański A

en: Myanmar Extended-B
pl: Rozszerzony birmański B

en: Myanmar Extended-C
pl: Rozszerzony birmański C

en: N'Ko
pl: N’Ko

en: Nabataean
pl: Nabatejski

en: Nag Mundari
pl: Nag mundari

en: New Tai Lue
pl: Nowy tai le

en: Number Forms
pl: Formy liczbowe

en: Nushu
pl: Nüshu

en: Nyiakeng Puachue Hmong
pl: Nyiakeng puachue hmong

en: Ogham
pl: Ogamiczny

en: Old Hungarian
pl: Starowęgierski

en: Old Italic
pl: Staroitalski

en: Old North Arabian
pl: Północnoarabski epigraficzny

en: Old Permic
pl: Staropermski

en: Old Persian
pl: Staroperski

en: Old Sogdian
pl: Starosogdyjski

en: Old South Arabian
pl: Południowoarabski epigraficzny

en: Old Turkic
pl: Staroturecki

en: Old Uyghur
pl: Staroujgurski

en: Optical Character Recognition
pl: Optyczne rozpoznawanie znaków

en: Oriya
pl: Orija

en: Ornamental Dingbats
pl: Ozdoby drukarskie Dingbat

en: Osmanya
pl: Osmański

en: Ottoman Siyaq Numbers
pl: Osmańskie cyfry siyaq

en: Pahawh Hmong
pl: Pahawh hmong

en: Palmyrene
pl: Palmyreński

en: Phags-pa
pl: Phags-Pa

en: Phaistos Disc
pl: Dysk z Fajstos

en: Phoenician
pl: Fenicki

en: Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne

en: Phonetic Extensions Supplement
pl: Uzupełnienie rozszerzeń fonetycznych

en: Playing Cards
pl: Karty do gry

en: Private Use Area
pl: Obszar prywatnego użytku

en: Psalter Pahlavi
pl: Psałterzowy pahlawi

en: Rumi Numeral Symbols
pl: Symbole numeryczne rumi

en: Runic
pl: Runiczny

en: Samaritan
pl: Samarytański

en: Sharada
pl: Śarada

en: Sharada Supplement
pl: Uzupełnienie śarada

en: Shavian
pl: Alfabet Shawa

en: Shorthand Format Controls
pl: Modyfikatory formatu stenograficznego

en: Sidetic
pl: Sydetyjski

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Sinhala Archaic Numbers
pl: Archaiczne cyfry syngaleskie

en: Small Form Variants
pl: Różne małe formy

en: Small Kana Extension
pl: Rozszerzenie małej kany

en: Sogdian
pl: Sogdyjski

en: Sora Sompeng
pl: Sorang sompeng

en: Soyombo
pl: Sojombo

en: Spacing Modifier Letters
pl: Oddzielone litery modyfikujące

en: Specials
pl: Specjalne

en: Sundanese
pl: Sundajski

en: Sundanese Supplement
pl: Uzupełnienie sundajskiego

en: Superscripts and Subscripts
pl: Indeksy górne i dolne

en: Supplemental Arrows-A
pl: Dodatkowe strzałki A

en: Supplemental Arrows-B
pl: Dodatkowe strzałki B

en: Supplemental Arrows-C
pl: Uzupełnienie strzałek C

en: Supplemental Mathematical Operators
pl: Dodatkowe operatory matematyczne

en: Supplemental Punctuation
pl: Dodatkowe znaki interpunkcyjne

en: Supplemental Symbols and Pictographs
pl: Uzupełnienie symboli i piktogramów

en: Supplementary Private Use Area-A
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku A

en: Supplementary Private Use Area-B
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku B

en: Symbols and Pictographs Extended-A
pl: Rozszerzone symbole i piktogramy A

en: Symbols for Legacy Computing
pl: Symbole dla starych komputerów

en: Symbols for Legacy Computing Supplement
pl: Uzupełnienie symboli dla starych komputerów

en: Syriac
pl: Syryjski

en: Syriac Supplement
pl: Uzupełnienie syryjskiego

en: Tagalog
pl: Tagalski

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Tai Le
pl: Tai le

en: Tai Xuan Jing Symbols
pl: Symbole Tai xuan Jing

en: Tai Yo
pl: Tai yo

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Tamil Supplement
pl: Uzupełnienie tamilskiego

en: Tangut
pl: Tangucki

en: Tangut Components
pl: Składniki tanguckie

en: Tangut Components Supplement
pl: Uzupełnienie składników tanguckich

en: Tangut Supplement
pl: Uzupełnienie tanguckiego

en: Thai
pl: Tajski

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: Tolong Siki
pl: Tolong siki

en: Transport and Map Symbols
pl: Symbole transportowe i dla map

en: Ugaritic
pl: Ugarycki

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
pl: Ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
pl: Rozszerzony ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
pl: Rozszerzony ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków A

en: Vai
pl: Wai

en: Variation Selectors
pl: Przełączniki wariantów glifów

en: Variation Selectors Supplement
pl: Dodatkowe przełączniki wariantów glifów

en: Vedic Extensions
pl: Rozszerzenia wed

en: Vertical Forms
pl: Formy pionowe

en: Vithkuqi
pl: Vithkuq

en: Warang Citi
pl: Varang kshiti

en: Yezidi
pl: Jezydyjski

en: Yi Radicals
pl: Radykały Yi

en: Yi Syllables
pl: Sylaby Yi

en: Yijing Hexagram Symbols
pl: Heksagramy Yijing

en: Zanabazar Square
pl: Kwadratowe Zanabazara

en: Znamenny Musical Notation
pl: Znamenna notacja muzyczna

en: Braille
pl: Alfabet Braille’a

en: Canadian Aboriginal
pl: Rdzenny kanadyjski

en: Common
pl: Wspólne

en: Cypriot
pl: Cypryjski

en: Cypro Minoan
pl: Cypryjsko-minojski

en: Greek
pl: Grecki

en: Hangul
pl: Hangyl

en: Inherited
pl: Dziedziczony

en: Latin
pl: Łaciński

en: Linear B
pl: Linearne B

en: Phags Pa
pl: Phags-Pa

en: Signwriting
pl: SignWriting

en: Tulu Tigalari
pl: Tulu tigalari
