gucharmap - en to ka translation catalogue (469 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
ka: სიმბოლოების რუკის აპლიკაცია

en: Insert special characters into documents
ka: დოკუმენტში სპეციალური სიმბოლოების ჩასმა

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
ka: მხოლოდ GPL-3.0+ ან GFDL-1.3

en: ModernToolkit
ka: თანამედროვე ხელსაწყოები

en: UserDocs
ka: მომხმარებლისდოკუმენტაცია

en: All
ka: ყველა

en: Unicode Block
ka: უნიკოდის ბლოკი

en: Korean Education Hanja
ka: კორეული სასწავლო ჰანჯა

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
ka: პირად სახელებში გამოყენებული კორეული ჰანჯა

en: General Character Properties
ka: სიმბოლოს ზოგადი თვისებები

en: In Unicode since:
ka: უნიკოდში ჩამატებულია:

note: character category
en: Unicode category:
ka: უნიკოდის კატეგორია:

en: Various Useful Representations
ka: სასარგებლო წარმოდგენები

en: C octal escaped UTF-8:
ka: რვაობითი კოდი UTF-8-ში ენაზე C:

en: XML decimal entity:
ka: ათობითი ჩანაწერი XML-ში:

en: Annotations and Cross References
ka: ანოტაციები და ჯვარედინი მიმართვები

en: Alias names:
ka: მეტსახელები:

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: See also:
ka: ასევე იხილეთ:

en: Approximate equivalents:
ka: დაახლოებით ეკვივალენტები:

en: Equivalents:
ka: ეკვივალენტები:

en: CJK Ideograph Information
ka: ინფორმაცია ჩიკ იეროგლიფის შესახებ

en: Definition in English:
ka: აღწერა ინგლისურად:

en: Mandarin Pronunciation:
ka: მანდარინის გამოთქმა:

en: Cantonese Pronunciation:
ka: კანტონური გამოთქმა:

en: Japanese On Pronunciation:
ka: გამოთქმა იაპონურ ონზე:

en: Japanese Kun Pronunciation:
ka: გამოთქმა იაპონურ კუნზე:

en: Tang Pronunciation:
ka: გამოთქმა ტანგზე:

en: Korean Pronunciation:
ka: გამოთქმა კორეულად:

en: Vietnamese Pronunciation:
ka: ვიეტნამური გამოთქმა:

en: Characte_r Table
ka: _სიმბოლოების ცხრილი

en: Character _Details
ka: სიმბოლოს _დეტალები

en: Character Table
ka: სიმბოლოების ცხრლი

en: Unknown character, unable to identify.
ka: უცნობი სიმბოლო. გამოცნობა შეუძლებელია.

en: Not found.
ka: ვერ მოიძებნა.

en: Character found.
ka: აღმოჩენილია სიმბოლო.

en: By _Script
ka: _სკრიპტით

en: By _Unicode Block
ka: _უნიკოდის ბლოკით

en: Zoom _In
ka: _გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: _Normal Size
ka: _ნორმალური ზომა

en: _Find
ka: _ძებნა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About
ka: _შესახებ

en: _Close Window
ka: _დახურე ფანჯარა

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _View
ka: _ხედი

en: _Search
ka: _ძებნა

en: Find _Next
ka: შემდეგის _პოვნა

en: Find _Previous
ka: წინას პოვნა

en: _Go
ka: გადასვლა

en: _Next Character
ka: _შემდეგი სიმბოლო

en: _Previous Character
ka: _წინა სიმბოლო

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: Font
ka: შრიფტი

en: Font Family
ka: ფონტების ოჯახი

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Script
ka: სკრიპტი

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Information
ka: ინფორმაცია

note: follow hig guidelines
en: Find
ka: ძებნა

en: _Previous
ka: _წინა

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: _Search:
ka: _ძებნა:

en: Match _whole word
ka: მთლიანი სიტ_ყვის დამთხვევა

en: <Non Private Use High Surrogate>
ka: <მაღალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Private Use High Surrogate>
ka: <მომხმარებლის ტექსტის მაღალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Low Surrogate>
ka: <დაბალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Private Use>
ka: <მომხმარებლის ტექსტი>

en: <not assigned>
ka: <მინიჭებული არაა>

en: Other, Control
ka: სხვა, საკონტროლო

en: Other, Format
ka: სხვა, ფორმატი

en: Other, Not Assigned
ka: სხვა, მიუნიჭებელი

en: Other, Private Use
ka: სხვა, პირადი

en: Other, Surrogate
ka: სხვა, სუროგატი

en: Letter, Lowercase
ka: წერილი, პატარა სიმბოლოები

en: Letter, Modifier
ka: წერილი, მოდიფიკატორი

en: Letter, Other
ka: წერილი, სხვა

en: Letter, Titlecase
ka: წერილი, ზემოდან დასაწერი

en: Letter, Uppercase
ka: წერილი, დიდი სიმბოლოები

en: Mark, Spacing Combining
ka: ნიშანი, დაშორების შეკრება

en: Mark, Enclosing
ka: ნიშანი, ჩასმა

en: Mark, Non-Spacing
ka: ნიშანი, დაშორების-გარეშე

en: Number, Decimal Digit
ka: რიცხვი, ათეული ციფრი

en: Number, Letter
ka: რიცხვი, სიმბოლო

en: Number, Other
ka: რიცხვი, სხვა

en: Punctuation, Connector
ka: პუნქტუაცია, შემაერთებელი

en: Punctuation, Dash
ka: პუნქტუაცია, ტირე

en: Punctuation, Close
ka: პუნქტუაცია, დახურვა

en: Punctuation, Final Quote
ka: პუნქტუაცია, დამხურავი ბრჭყალი

en: Punctuation, Initial Quote
ka: პუნქტუაცია, გამხსნელი ბრჭყალი

en: Punctuation, Other
ka: პუნქტუაცია, სხვა

en: Punctuation, Open
ka: პუნქტუაცია, გახსნა

en: Symbol, Currency
ka: სიმბოლო, ფულის

en: Symbol, Modifier
ka: სიმბოლო, მოდიფიკატორი

en: Symbol, Math
ka: სიმბოლო, მათემატიკური

en: Symbol, Other
ka: სიმბოლო, სხვა

en: Separator, Line
ka: გამყოფი, ხაზი

en: Separator, Paragraph
ka: გამყოფი, პარაგრაფი

en: Separator, Space
ka: გამყოფი, ჰარე

en: GNOME Character Map
ka: GNOME -ის სიმბოლოების რუკა

en: Next Script
ka: შემდეგი სკრიპტი

en: Previous Script
ka: წინა სკრიპტი

en: Next Block
ka: შემდეგი ბლოკი

en: Previous Block
ka: წინა ბლოკი

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
ka: _დასაკროპირებელი ტექსტი:

en: Copy to the clipboard.
ka: ანგარიშის მიმოცვლის ბაფერში კოპირება.

en: Page _Setup
ka: გვერდის _მორგება

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: [STRING…]
ka: [სტრიქონი…]

en: Last selected character
ka: ბოლოს მონიშნული სიმბოლო

en: Adlam
ka: ადლამი

en: Aegean Numbers
ka: ეგეოსური რიცხვები

en: Ahom
ka: აჰომი

en: Alchemical Symbols
ka: ალქიმიური სიმბოლოები

en: Alphabetic Presentation Forms
ka: ანბანური წარმოდგენის ფორმები

en: Anatolian Hieroglyphs
ka: ანატოლიური იეროგლიფები

en: Ancient Greek Musical Notation
ka: ძველბერძნული მუსიკალური ნოტაციები

en: Ancient Greek Numbers
ka: ძველბერძნული ციფრები

en: Ancient Symbols
ka: ძველი სიმბოლოები

en: Arabic
ka: არაბული

en: Arabic Extended-A
ka: არაბული გაფართოებული A

en: Arabic Extended-B
ka: არაბული გაფართოებული B

en: Arabic Extended-C
ka: არაბული  გაფართოებული-C

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
ka: არაბული მათემატიკური ანბანის სიმბოლოები

en: Arabic Presentation Forms-A
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-A

en: Arabic Presentation Forms-B
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-

en: Arabic Supplement
ka: არაბული დამატებებით

en: Armenian
ka: სომხური

en: Arrows
ka: ისრები

en: Avestan
ka: ავესტანი

en: Balinese
ka: ბალინური

en: Bamum
ka: ბამუმი

en: Bamum Supplement
ka: ბამუმი დამატებითი

en: Basic Latin
ka: საბაზისო ლათინური

en: Bassa Vah
ka: ბასა ვაჰ

en: Batak
ka: ბატაკი

en: Bengali
ka: ბენგალური

en: Beria Erfe
ka: ბერია ერფე

en: Bhaiksuki
ka: ბჰაიკსუკი

en: Block Elements
ka: ბლოკის ელემენტები

en: Bopomofo
ka: ბოპომოფო

en: Bopomofo Extended
ka: ბოპომოფო, გაფართოებული

en: Box Drawing
ka: ყუთის ნახატი

en: Brahmi
ka: ბრაჰმი

en: Braille Patterns
ka: ბრაილის შაბლონები

en: Buginese
ka: ბუგინური

en: Buhid
ka: ბუჰიდი

en: Byzantine Musical Symbols
ka: ბიზანტიური მუსიკალური სიმბოლოები

en: CJK Compatibility
ka: CJK-სთან თავსებადობა

en: CJK Compatibility Forms
ka: CJK თავსებადობის ფორმები

en: CJK Compatibility Ideographs
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფები

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფების დამატებები

en: CJK Radicals Supplement
ka: CJK რადიკალების დამატებები

en: CJK Strokes
ka: CJK-ის ჩარტყმები

en: CJK Symbols and Punctuation
ka: CJK სიმბოლოები და პუნქტუაცია

en: CJK Unified Ideographs
ka: CJK გაფართოებული იდეოგრაფები

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება F

en: CJK Unified Ideographs Extension G
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება G

en: CJK Unified Ideographs Extension H
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება H

en: CJK Unified Ideographs Extension I
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება 1

en: CJK Unified Ideographs Extension J
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება J

en: Carian
ka: კარიული

en: Caucasian Albanian
ka: კავკასიური ალბანური

en: Chakma
ka: ჩაკმა

en: Cham
ka: ჩამური

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Cherokee Supplement
ka: ჩეროკი დამატებებით

en: Chess Symbols
ka: ჭადრაკის სიმბოლოები

en: Chorasmian
ka: ხორასნული

en: Combining Diacritical Marks
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები

en: Combining Diacritical Marks Extended
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები, გაფართოებული

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნების დანამატები

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები სიმბოლოებისთვის

en: Combining Half Marks
ka: ნახევრადსანიშნების კომბინირება

en: Common Indic Number Forms
ka: ზოგადი ინდური რიცხვითი ფორმები

en: Control Pictures
ka: საკონტროლო სურათები

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Coptic Epact Numbers
ka: კოპტური ეპაქტის რიცხვები

en: Counting Rod Numerals
ka: ჩხირებით თვლა

en: Cuneiform
ka: ლურსმული

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ka: ლურსმული რიცხვები და პუნქტუაცია

en: Currency Symbols
ka: ფულის სიმბოლოები

en: Cypriot Syllabary
ka: კვიპრიოტული მარცვლოვანი ანბანი

en: Cypro-Minoan
ka: კრიპტო-მინოური

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Cyrillic Extended-A
ka: კირილიცა გაფართოებული-A

en: Cyrillic Extended-B
ka: კირილიცა გაფართოებული-B

en: Cyrillic Extended-C
ka: კირილიცა გაფართოებული-C

en: Cyrillic Extended-D
ka: კირილიცა გაფართოებული-D

en: Cyrillic Supplement
ka: კირილიცა დამატებებით

en: Deseret
ka: უდაბნოური

en: Devanagari
ka: დევაგანური

en: Devanagari Extended
ka: დევაგანური გაფართოებული

en: Devanagari Extended-A
ka: დევანაგარი გაფართოებული-A

en: Dingbats
ka: სისულელეები

en: Dives Akuru
ka: დივეს აკურუ

en: Dogra
ka: დოგრა

en: Domino Tiles
ka: დომინოს ფილები

en: Duployan
ka: დუპლოის სტენოგრაფია

en: Early Dynastic Cuneiform
ka: ადრეული დინასტიური ლურსმული დამწერლობა

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
ka: ეგვიპტური იეროგლიფების დაფორმატების მართვის ელემენტები

en: Egyptian Hieroglyphs
ka: ეგვიპტური იეროგლიფები

en: Egyptian Hieroglyphs Extended-A
ka: ეგვიპტური იეროგლიფები გაფართოებული-A

en: Elbasan
ka: ელბასანი

en: Elymaic
ka: ელიმაური

en: Emoticons
ka: ემოციები

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ka: დამატებით შემოსაზღვრული ციფრები და სიმბოლოები

en: Enclosed Alphanumerics
ka: ჩასმული ასოები და რიცხვები

en: Enclosed CJK Letters and Months
ka: დახურული CJK ასოები და თვეებ

en: Enclosed Ideographic Supplement
ka: დამატებით შემოსაზღვრული იეროგლიფები

en: Ethiopic
ka: ეთიოპიური

en: Ethiopic Extended
ka: გაფართოებული ეთიოპიური

en: Ethiopic Extended-A
ka: ეთიოპიური გაფართოებული-A

en: Ethiopic Extended-B
ka: გაფართოებული ეთიოპიური-B

en: Ethiopic Supplement
ka: ეთიოპური დამატებებით

en: Garay
ka: გარაი

en: General Punctuation
ka: ზოგადი პუნქტუაცია

en: Geometric Shapes
ka: გეომეტრიული ფიგურები

en: Geometric Shapes Extended
ka: გეომეტრიული ფიგურები გაფართოებული

en: Georgian
ka: ქართული

en: Georgian Extended
ka: ქართული გაფართოებული

en: Georgian Supplement
ka: ქართული დამატებებით

en: Glagolitic
ka: გლაგოლიტური

en: Glagolitic Supplement
ka: გლაგოლიცის დამატებები

en: Gothic
ka: გოთური

en: Grantha
ka: გრანტა

en: Greek Extended
ka: გაფართოებული ბერძნული

en: Greek and Coptic
ka: ბერძნული და კოპტური

en: Gujarati
ka: გუჯარათული

en: Gunjala Gondi
ka: გუნჯალა გონდი

en: Gurmukhi
ka: გურმუხული

en: Gurung Khema
ka: გურუნგ ხემა

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ka: ნახევარსიგანიანი და სრულსიგანიანი ფორმები

en: Hangul Compatibility Jamo
ka: Hangul-თან თავსებადი Jamo

en: Hangul Jamo
ka: ჰანგული ჯამო

en: Hangul Jamo Extended-A
ka: ჰანგული ჯამო გაფართოებული-A

en: Hangul Jamo Extended-B
ka: ჰანგული ჯამო გაფართოებული-B

en: Hangul Syllables
ka: ჰანგულის მარცვლები

en: Hanifi Rohingya
ka: ჰანიფი როჰინგია

en: Hanunoo
ka: ჰანუნოო

en: Hatran
ka: ჰატრანული

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: High Private Use Surrogates
ka: მაღალი პირადი გამოყენების სუროგატები

en: High Surrogates
ka: მაღალი სუროგატები

en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

en: IPA Extensions
ka: IPA-ის გაფართოებები

en: Ideographic Description Characters
ka: იდეოგრაფიური აღწერის სიმბოლოები

en: Ideographic Symbols and Punctuation
ka: იდეოგრაფიული სიმბოლოები და პუნქტუაცია

en: Imperial Aramaic
ka: იმპერიული არამეული

en: Indic Siyaq Numbers
ka: ინდური სიაქის რიცხვები

en: Inscriptional Pahlavi
ka: ფეჰლევის დამწერლობა

en: Inscriptional Parthian
ka: პართიული დამწერლობა

en: Javanese
ka: იავური

en: Kaithi
ka: კაიტხი

en: Kaktovik Numerals
ka: კაკტოვიკის ციფრები

en: Kana Extended-A
ka: კანა გაფართოებული-A

en: Kana Extended-B
ka: კანა გაფართოებული-B

en: Kana Supplement
ka: კანა დამატებითი

en: Kanbun
ka: კანბუნი

en: Kangxi Radicals
ka: Kangxi-ის რადიკალები

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Katakana
ka: კატაკანა

en: Katakana Phonetic Extensions
ka: კატაკანის ფონეტიკური გაფართოებები

en: Kawi
ka: კავი

en: Kayah Li
ka: კაია-ლი

en: Kharoshthi
ka: ხაროშტი

en: Khitan Small Script
ka: კიდანური მცირე დამწერლობა

en: Khmer
ka: ხმერული

en: Khmer Symbols
ka: ხმერული სიმბოლოები

en: Khojki
ka: ქოჯკი

en: Khudawadi
ka: ქუდავადი

en: Kirat Rai
ka: კირატ რაი

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Latin Extended Additional
ka: ლათინური დამატებით გაფართოებული

en: Latin Extended-A
ka: ლათინური გაფართოებული-A

en: Latin Extended-B
ka: ლათინური გაფართოებული-B

en: Latin Extended-C
ka: ლათინური გაფართოებული-C

en: Latin Extended-D
ka: ლათინური გაფართოებული-D

en: Latin Extended-E
ka: ლათინური გაფართოებული-E

en: Latin Extended-F
ka: ლათინური გაფართოებული-F

en: Latin Extended-G
ka: ლათინური გაფართოებული-G

en: Latin-1 Supplement
ka: Latin-1 დამატებებით

en: Lepcha
ka: ლეპჩა

en: Letterlike Symbols
ka: ასოს-მსგავსი სიმბოლოები

en: Limbu
ka: ლიმბუ

en: Linear A
ka: ხაზოვანი A

en: Linear B Ideograms
ka: წრფივი B იდეოგრამები

en: Linear B Syllabary
ka: წრფივი B მარცვლოვანი ანბანი

en: Lisu
ka: ლისუ

en: Lisu Supplement
ka: ლისუს დამატებები

en: Low Surrogates
ka: დაბალი სუროგატები

en: Lycian
ka: ლიდიის

en: Lydian
ka: ლიდიური

en: Mahajani
ka: მაჰაჯანი

en: Mahjong Tiles
ka: მაჰჯონგის ფილები

en: Makasar
ka: მაკასარი

en: Malayalam
ka: მალაიამი

en: Mandaic
ka: მანდეური

en: Manichaean
ka: მანიქეური

en: Marchen
ka: მარჩენი

en: Masaram Gondi
ka: მასარამი გონდი

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ka: მათემატიკური ალფარიცხვული სიმბოლოები

en: Mathematical Operators
ka: მათემატიკური ოპერატორები

en: Mayan Numerals
ka: მაიას ციფრები

en: Medefaidrin
ka: მედეფედრინი

en: Meetei Mayek
ka: მანიპურული

en: Meetei Mayek Extensions
ka: მანიპურული გაფართოებული

en: Mende Kikakui
ka: მენდე კიკაკუი

en: Meroitic Cursive
ka: მეროიტული კურსივი

en: Meroitic Hieroglyphs
ka: მეროიტული იეროგლიფები

en: Miao
ka: მიაო

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - B

en: Miscellaneous Symbols
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები

en: Miscellaneous Symbols Supplement
ka: სხვადასხვა სიმბოლოების დანამატი

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები და ისრები

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები და პიქტოგრამები

en: Miscellaneous Technical
ka: დანარჩენი ტექნიკური

en: Modi
ka: მოდი

en: Modifier Tone Letters
ka: ტონის მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Mongolian Supplement
ka: მონღოლურის დამატებები

en: Mro
ka: მრო

en: Multani
ka: მულტანი

en: Musical Symbols
ka: მუსიკალური სიმბოლოები

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Myanmar Extended-A
ka: მიანმარი გაფართოებული-A

en: Myanmar Extended-B
ka: მიანმარი გაფართოებული-B

en: Myanmar Extended-C
ka: მიანმარი გაფართოებული-C

en: N'Ko
ka: N'ko

en: Nabataean
ka: ნაბატეური

en: Nag Mundari
ka: ნაგ-მუნდარი

en: Nandinagari
ka: ნანდინაგარი

en: New Tai Lue
ka: ახალი ტაი ლუ

en: Newa
ka: ნევა

en: Number Forms
ka: რიცხვითი ფორმები

en: Nushu
ka: ნუშუ

en: Nyiakeng Puachue Hmong
ka: ჰმონგი

en: Ogham
ka: ოგხამი

en: Ol Chiki
ka: ოლ ჩიკი

en: Ol Onal
ka: ოლ ონალი

en: Old Hungarian
ka: ძველი უნგრული

en: Old Italic
ka: ძველი დახრილი

en: Old North Arabian
ka: ძველი ჩრდილოეთ არაბული

en: Old Permic
ka: ძველი პერმული

en: Old Persian
ka: ძველი სპარსული

en: Old Sogdian
ka: ძველი სოგდანური

en: Old South Arabian
ka: ძველი სამხრეთ არაბული

en: Old Turkic
ka: ძველი თურქული

en: Old Uyghur
ka: ძველი უიღურული

en: Optical Character Recognition
ka: სიმბოლოების ოპტიკური გამოცნობა

en: Oriya
ka: ორია

en: Ornamental Dingbats
ka: ორნამენტის დეკორატიული ნიშნები

en: Osage
ka: ოსეიჯი

en: Osmanya
ka: ოსმანია

en: Ottoman Siyaq Numbers
ka: სიაქის ოტომანური რიცხვები

en: Pahawh Hmong
ka: პაჰაუ ჰმონგი

en: Palmyrene
ka: პალმირული

en: Phaistos Disc
ka: ფესტოსის დისკო

en: Phoenician
ka: ფონეტიკური

en: Phonetic Extensions
ka: ფონეტიკური გაფართოებები

en: Phonetic Extensions Supplement
ka: ფონეტიკური გაფართოებების დამატებები

en: Playing Cards
ka: კარტის თამაში

en: Private Use Area
ka: პირადი გამოყენების ადგილი

en: Psalter Pahlavi
ka: ფსალტერული პაჰლავი

en: Rejang
ka: რეჯანგი

en: Rumi Numeral Symbols
ka: რუმის რიცხვითი სიმბოლოები

en: Runic
ka: რუნები

en: Samaritan
ka: სამარიტული

en: Saurashtra
ka: საურაშტრა

en: Sharada
ka: შარადა

en: Sharada Supplement
ka: შაჰარადას შემცვლელი

en: Shavian
ka: შავიური

en: Shorthand Format Controls
ka: სტენოგრაფიის მმართველი სიმბოლოები

en: Siddham
ka: სიდჰამი

en: Sidetic
ka: საიდური

en: Sinhala
ka: სინჰალური

en: Sinhala Archaic Numbers
ka: სინჰალური უძველესი რიცხვები

en: Small Form Variants
ka: პატარა ფორმის ვარიანტები

en: Small Kana Extension
ka: პატარა კანას გაფართოება

en: Sogdian
ka: სოღდური

en: Sora Sompeng
ka: სორანგ სომპენგი

en: Soyombo
ka: სოიომბო

en: Spacing Modifier Letters
ka: ჰარეს მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Specials
ka: სპეციალური სიმბოლოები

en: Sundanese
ka: სუნდური

en: Sundanese Supplement
ka: სუნდურის დანამატები

en: Sunuwar
ka: სუნუარი

en: Superscripts and Subscripts
ka: ზედა და ქვედა სკრიპტები

en: Supplemental Arrows-A
ka: დამატებითი ისრები - A

en: Supplemental Arrows-B
ka: დამატებითი ისრები - B

en: Supplemental Arrows-C
ka: დამატებითი ისრები - C

en: Supplemental Mathematical Operators
ka: დამატებითი მათემატიკური ოპერატორები

en: Supplemental Punctuation
ka: დამატებითი პუნქტუაცია

en: Supplemental Symbols and Pictographs
ka: დამატებითი სიმბოლოები და პიქტოგრამები

en: Supplementary Private Use Area-A
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-A

en: Supplementary Private Use Area-B
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-B

en: Sutton SignWriting
ka: ჟესტური დამწერლობა სატონი

en: Symbols and Pictographs Extended-A
ka: სიმბოლოები და პიქტოგრამები გაფართოებული-A

en: Symbols for Legacy Computing
ka: მოძველებული კომპიუტერული სმბოლოები

en: Symbols for Legacy Computing Supplement
ka: მოძველებული კომპიუტერული სიმბოლოები

en: Syriac
ka: სირიული

en: Syriac Supplement
ka: სირიულის შემცვლელი

en: Tagalog
ka: ტაგალოგური

en: Tagbanwa
ka: ტაგბანვა

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Tai Le
ka: ტაი ლე

en: Tai Tham
ka: ტაი ენა

en: Tai Viet
ka: ტაი ვიეტური

en: Tai Xuan Jing Symbols
ka: Tai Xuan Jing-ის სიმბოლოები

en: Tai Yo
ka: ტაი იო

en: Takri
ka: ტაკრი

en: Tamil
ka: თამილური

en: Tamil Supplement
ka: ტამილის დამატებები

en: Tangsa
ka: ტანგსა

en: Tangut
ka: ტანღუტური

en: Tangut Components
ka: ტანგუტური კომპონენტები

en: Tangut Components Supplement
ka: ტანგუტური კომპონენტები დამატებები

en: Tangut Supplement
ka: ტანგუტის დამატებები

en: Telugu
ka: ტელუგური

en: Thaana
ka: თაანური

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Tifinagh
ka: ტიფინაგური

en: Tirhuta
ka: ტირჰუტა

en: Todhri
ka: ტოდჰრი

en: Tolong Siki
ka: ტოლონგ სიკი

en: Toto
ka: ტოტო

en: Transport and Map Symbols
ka: ტრანსპორტისა და რუკის სიმბოლოები

en: Tulu-Tigalari
ka: თულუ-ტიგალარი

en: Ugaritic
ka: უგარათული

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ka: კანადური აბორიგინალური

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ka: უნიფიცირებული კანადური აბორიგინალური მარცვლები, გაფართოებული

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
ka: გაერთიანებული კანადური აბორიგინალური გაფართოებული

en: Vai
ka: ვაი

en: Variation Selectors
ka: ვარიაციული სელექტორები

en: Variation Selectors Supplement
ka: ვარიაციული სელექტორების დამატება

en: Vedic Extensions
ka: ვედიიური გაფართოებები

en: Vertical Forms
ka: ვერტიკალური ფორმები

en: Vithkuqi
ka: ვითკუქი

en: Wancho
ka: ვანჩო

en: Warang Citi
ka: ვარანგ ჩიტი

en: Yezidi
ka: იეზიდური

en: Yi Radicals
ka: იჩინგის რადიკალები

en: Yi Syllables
ka: იჩიგის მარცვლები

en: Yijing Hexagram Symbols
ka: იჩინგის ჰექსაგრამული სიბოლოები

en: Zanabazar Square
ka: ზანაბაზარი კვადრატული

en: Znamenny Musical Notation
ka: ზნამენი მუსიკალური ნოტაცია

en: Braille
ka: ბრაილური

en: Canadian Aboriginal
ka: კანადური აბორიგინალური

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Cypriot
ka: კვიპრიოტი

en: Cypro Minoan
ka: კრიპტო-მინოური

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Han
ka: ჰანური

en: Hangul
ka: ჰანგული

en: Inherited
ka: მემკვიდრეობით

en: Latin
ka: ლათინური

en: Linear B
ka: წრფივი B

en: Signwriting
ka: საინრაითინგი

en: Tulu Tigalari
ka: ტულუ ტიგალარი

en: Yi
ka: იოქტი
