libguestfs 1.39.12 - en to nl translation catalogue (591 entries)

en: alignment < 4K
nl: uitlijning < 4K

en: alignment < 64K
nl: uitlijning < 64K

en: %s: %s: integer out of range
nl: %s: %s: geheel getal ligt buiten de reeks

en: %s: some filesystems could not be mounted (ignored)
nl: %s: sommige bestandssystemen konden niet aangekoppeld worden (genegeerd)

en: Operating system: %s
nl: Besturingssysteem: %s

en: %s mounted on %s
nl: %s aangekoppeld op %s

en: Enter key or passphrase ("%s"):
nl: Vul sleutel of wachtzin in ("%s"):

en: %s: Did you mean to mount one of these filesystems?
nl: %s: Bedoelde je het om een van deze bestandssystemen aan te koppelen?

en: could not connect to libvirt (code %d, domain %d): %s
nl: kon niet naar libvirt converteren (code %d, domein %d): %s

en: %s: error getting extended attrs for %s %s
nl: %s: fout bij het verkrijgen van uitgebreide attributen voor %s %s

en: %s: error: cannot parse xattr count for %s %s
nl: %s: error: kan xattr telling niet ontleden voor %s %s

en: VirtualMachine
nl: Virtuele machine

en: Filesystem
nl: Bestandssysteem

en: 1K-blocks
nl: 1K-blokken

en: Size
nl: Grootte

en: Used
nl: Gebruikt

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Use%
nl: Gebruik%

en: use 'alloc file size' to create an image
nl: gebruik 'alloc file size' om een image aan te maken

en: use 'sparse file size' to create a sparse image
nl: gebruik 'sparse file size' om een sparse image aan te maken

en: Command
nl: Commando

en: Description
nl: Beschrijving

en: delete the default POSIX ACL of a directory
nl: verwijder de standaard POSIX ACL van een map

en: get the POSIX ACL attached to a file
nl: haal de POSIX ACL toegekend aan een bestand

en: set the POSIX ACL attached to a file
nl: stel de POSIX ACL in toegekend aan een bestand

en: add a CD-ROM disk image to examine
nl: voeg een CD-ROM schijf image toe voor onderzoek

en: add the disk(s) from a named libvirt domain
nl: voeg de schijf(ven) toe van een benoemd libvirt domein

en: add an image to examine or modify
nl: voeg een image toe voor onderzoek of te veranderen

en: add a drive in snapshot mode (read-only)
nl: voeg een station toe in snapshot mode (alleen-lezen)

en: add a drive read-only specifying the QEMU block emulation to use
nl: voeg een station alleen-lezen toe met het specificeren van de te gebruiken QEMU blok emulatie

en: add a drive specifying the QEMU block emulation to use
nl: voeg een station toe met het specificeren van de te gebruiken QEMU blok emulatie

en: allocate and add a disk file
nl: wijs een schijfbestand toe en voeg deze toe

en: clear Augeas path
nl: Augeas pad opschonen

en: close the current Augeas handle
nl: sluit de huidige Augeas hendel

en: define an Augeas node
nl: definieer een Augeas node

en: define an Augeas variable
nl: definieer een Augeas variabele

en: look up the value of an Augeas path
nl: zoek de waarde op van een Augeas pad

en: create a new Augeas handle
nl: maak een nieuwe Augeas hendel aan

en: insert a sibling Augeas node
nl: voeg in broer Augeas node in

en: load files into the tree
nl: laad bestanden in de boom

en: list Augeas nodes under augpath
nl: laat Augeas nodes onder augpath zien

en: return Augeas nodes which match augpath
nl: geef Augeas nodes terug die overeenkomen met augpath

en: move Augeas node
nl: verplaats Augeas node

en: remove an Augeas path
nl: verwijder een Augeas pad

en: write all pending Augeas changes to disk
nl: schrijf alle wachtende Augeas veranderingen naar schijf

en: set Augeas path to value
nl: stel Augeas pad in op waarde

en: test availability of some parts of the API
nl: testen beschikbaarheid van bepaalde onderdelen van de API

en: return a list of all optional groups
nl: geeft een lijst terug van alle optionele groepen

en: upload base64-encoded data to file
nl: base64-gecodeerde data uploaden naar bestand

en: download file and encode as base64
nl: download bestand en codeer deze als base64

en: print block device attributes
nl: print block device attributen

en: flush device buffers
nl: maak apparaat buffers leeg

en: get blocksize of block device
nl: verkrijg blok grootte van blok apparaat

en: is block device set to read-only
nl: blok apparaat ingesteld op alleen-lezen

en: get total size of device in bytes
nl: verkrijgen van totale grootte van apparaat in bytes

en: get sectorsize of block device
nl: verkrijg sector grootte van blok apparaat

en: get total size of device in 512-byte sectors
nl: verkrijg totale grootte van apparaat in 512-byte sectoren

en: reread partition table
nl: herlees partitie tabel

en: set blocksize of block device
nl: stel blok grootte van blok apparaat in

en: set block device to read-only
nl: blok apparaat instellen op alleen-lezen

en: set block device to read-write
nl: blok apparaat instellen op lezen-schrijven

en: add devices to a btrfs filesystem
nl: voeg apparaten toe aan een btrfs bestandssysteem

en: remove devices from a btrfs filesystem
nl: verwijder apparaten van een btrfs bestandssysteem

en: balance a btrfs filesystem
nl: balanceer een btrfs bestandssysteem

en: resize a btrfs filesystem
nl: verander de grootte van een btrfs bestandssysteem

en: sync a btrfs filesystem
nl:  synchroniseer een btrfs bestandssysteem

en: check a btrfs filesystem
nl: controleer een btrfs bestandssysteem

en: enable or disable the seeding feature of device
nl: aanzetten of uitzetten van de zaai functie van een apparaat

en: list btrfs snapshots and subvolumes
nl: toon btrfs snapshots en sub-volumes

en: set default btrfs subvolume
nl: stel standaard btrfs sub-volume in

en: create a btrfs snapshot
nl: maak een btrfs snapshot aan

en: return canonical device name
nl: kan canonieke apparaat naam niet teruggeven

en: get the Linux capabilities attached to a file
nl: haal de Linux mogelijkheden toegekend aan een bestand

en: set the Linux capabilities attached to a file
nl: stel de Linux mogelijkheden toegekend aan een bestand in

en: return true path on case-insensitive filesystem
nl: geef echte pad terug voor hoofdletter-ongevoelige bestandssystemen

en: list the contents of a file
nl: laat de inhoud van een bestand zien

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of file
nl: Bereken MD5, SHAx of CRC checksum van bestand

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of the contents of a device
nl: Bereken MD5, SHAx of CRC checksum van de inhoud van een apparaat

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of files in a directory
nl: Bereken MD5, SHAx of CRC checksum van bestanden in een map

en: change file mode
nl: verander bestand mode

en: change file owner and group
nl: verander bestand eigenaar en groep

en: run a command from the guest filesystem
nl: voer een commando uit in het gast bestandssysteem

en: run a command, returning lines
nl: voer een opdracht uit, regels worden teruggegeven

en: output compressed device
nl: output gecomprimeerd apparaat

en: output compressed file
nl: output gecomprimeerd bestand

en: copy from source device to destination device
nl: kopieer van bron apparaat naar doel apparaat

en: copy from source device to destination file
nl: kopieer van bron apparaat naar doel bestand

en: copy from source file to destination device
nl: kopieer van bron bestand naar doel apparaat

en: copy from source file to destination file
nl: kopieer van bron bestand naar doel bestand

en: copy local files or directories into an image
nl: kopieer locale bestanden op mappen naar een image

en: copy remote files or directories out of an image
nl: kopieer bestanden of mappen op afstand uit een image

en: copy size bytes from source to destination using dd
nl: kopieer grootte bits van bron naar bestemming met dd

en: copy a file
nl: kopieer een bestand

en: copy a file or directory recursively
nl: kopieer een bestand of map recursief

en: copy from source to destination using dd
nl: kopieer van bron naar bestemming met dd

en: debugging and internals
nl: debug en interne

en: debug the drives (internal use only)
nl: debug de stations (alleen voor intern gebruik)

en: upload a file to the appliance (internal use only)
nl: upload een bestand naar het toestel (alleen voor intern gebruik)

en: delete a previously registered event handler
nl: delete een eerder registreerde event handler

en: convert device to index
nl: converteer apparaat naar index

en: report file system disk space usage
nl: rapporteer bestandssysteem schijfruimte gebruik

en: report file system disk space usage (human readable)
nl: rapporteer bestandssysteem schijfruimte gebruik (leesbaar)

en: detect the disk format of a disk image
nl: detecteer schijfformaat van een schijfimage

en: return whether disk has a backing file
nl: geeft terug of schijf een back-up bestand heeft

en: return virtual size of a disk
nl: geeft virtuele grootte van een schijf terug

en: display an image
nl: toon een image

en: return kernel messages
nl: geef kernel boodschappen terug

en: download a file to the local machine
nl: download een bestand naar de lokale machine

en: download a file to the local machine with offset and size
nl: download een bestand naar de locale machine met offset en grootte

en: drop kernel page cache, dentries and inodes
nl: laag kernel pagina cache, dentries en inodes weg

en: estimate file space usage
nl: schat bestand ruimte gebruik

en: check an ext2/ext3 filesystem
nl: controleer een ext2/ext3 bestandssysteem

en: display a line of text
nl: laat een regel tekst zien

en: echo arguments back to the client
nl: echo argumenten terug naar de cliënt

en: edit a file
nl: bewerk een bestand

en: return lines matching a pattern
nl: geef regels terug die overeenkomen met een patroon

en: test if two files have equal contents
nl: test of twee bestanden dezelfde inhoud hebben

en: register a handler for an event or events
nl: registreer een handler voor een event of events

en: test if file or directory exists
nl: test of bestand of map bestaat

en: preallocate a file in the guest filesystem
nl: pre-allocate een bestand in het gast bestandssysteem

en: determine file type
nl: bepaal bestand type

en: detect the architecture of a binary file
nl: detecteer de architectuur van een binair bestand

en: return the size of the file in bytes
nl: geef de grootte van het bestand terug in bytes

en: check if filesystem is available
nl: controleer of bestandssysteem beschikbaar is

en: fill a file with octets
nl: vul een bestand met octetten

en: fill a directory with empty files
nl: vul een map met lege bestanden

en: fill a file with a repeating pattern of bytes
nl: vul een bestand met een herhalend patroon van bytes

en: find all files and directories
nl: zoek alle bestanden en mappen op

en: find all files and directories, returning NUL-separated list
nl: zoek alle bestanden en mappen op, geef een door NUL gescheiden lijst terug

en: find a filesystem by label
nl: zoek een bestandssysteem op volgens label

en: find a filesystem by UUID
nl: zoek een bestandssysteem op volgens UUID

en: run the filesystem checker
nl: voer de bestandssysteem checker uit

en: trim free space in a filesystem
nl: trim vrije ruimte in een bestandssysteem

en: get the additional kernel options
nl: verkrijg de extra kernel opties

en: get autosync mode
nl: verkrijg automatische synchronisatie mode

en: get the appliance cache directory
nl: haal de appliance cache map op

en: get direct appliance mode flag
nl: verkrijg directe toepassing mode vlag

en: get ext2 file attributes of a file
nl: haal ext2 bestandsattributen van een bestand op

en: get ext2 file generation of a file
nl: haal ext2 bestandsgeneratie van een bestand op

en: get the ext2/3/4 filesystem label
nl: verkrijg het ext2/3/4 bestandssysteem label

en: get the ext2/3/4 filesystem UUID
nl: verkrijg het ext2/3/4 bestandssysteem UUID

en: challenge of i'th requested credential
nl: betwisten van de n-de aangevraagde referentie

en: default result of i'th requested credential
nl: standaard resultaat voor de n-de aangevraagde referentie

en: prompt of i'th requested credential
nl: prompt voor de n-de aangevraagde referentie

en: get list of credentials requested by libvirt
nl: haal de lijst met referenties op waar libvirt om vraagt

en: get enable network flag
nl: verkrijg netwerk aanzetten vlag

en: get the search path
nl: verkrijg het zoek pad

en: get process group flag
nl: verkrijg proces groep vlag

en: get recovery process enabled flag
nl: verkrijg herstel proces aanzetten vlag

en: get SELinux enabled flag
nl: verkrijg SELinux aanzetten vlag

en: get number of virtual CPUs in appliance
nl: verkrijg aantal virtuele CPU's in toepassing

en: get the temporary directory
nl: haal de tijdelijke map op

en: get command trace enabled flag
nl: verkrijg commando trace aanzetten vlag

en: get the current umask
nl: verkrijg de huidige umask

en: get verbose mode
nl: verkrijg breedsprakige mode

en: get SELinux security context
nl: verkrijg SELinux beveiliging context

en: get a single extended attribute
nl: verkrijg een enkele uitgebreide attribuut

en: list extended attributes of a file or directory
nl: laat uitgebreide attributen zien van een bestand of map

en: expand wildcards in command
nl: expandeer wildcards in commando

en: expand a wildcard path
nl: expandeer een wildcard pad

en: install GRUB 1
nl: installeer GRUB 1

en: return first 10 lines of a file
nl: geef de eerste 10 regels van een bestand terug

en: return first N lines of a file
nl: geef de eerste N regels van een bestand terug

en: dump a file in hexadecimal
nl: dump een bestand in hexadecimaal

en: edit with a hex editor
nl: bewerk met een hex verwerker

en: close the current hivex handle
nl: sluit de huidige hivex handvat

en: commit (write) changes back to the hive
nl: schrijf veranderingen terug naar de zwerm

en: add a child node
nl: voeg een kind node toe

en: return list of nodes which are subkeys of node
nl: geeft lijst met nodes die sub sleutels van doe zijn

en: delete a node (recursively)
nl: verwijderen een node (recursief)

en: return the named child of node
nl: geeft de kind naam van node terug

en: return the named value
nl: geef de waarde naam terug

en: return the name of the node
nl: geef de naam van de node terug

en: return the parent of node
nl: geeft de ouders van de node terug

en: set or replace a single value in a node
nl: stel een enkele waarde in een node in of vervang deze

en: return list of values attached to node
nl: geef waarde lijsten terug die gekoppeld zijn aan de node

en: open a Windows Registry hive file
nl: open een Windows Registry hive bestand

en: return the root node of the hive
nl: geef de root node van de hive terug

en: return the key field from the (key, datatype, data) tuple
nl: geef het sleutel veld van de (sleutel, datatype, data) tuple terug

en: return the data type from the (key, datatype, data) tuple
nl: geef het datatype van de (sleutel, datatype, data) tuple terug

en: return the data field from the (key, datatype, data) tuple
nl: geef het dataveld van de (sleutel, datatype, data) tuple terug

en: list the contents of a single file in an initrd
nl: laat de inhoud van een enkel bestand in een initrd zien

en: list files in an initrd
nl: laat bestanden in een initrd zien

en: add an inotify watch
nl: voeg een inotify bewaker toe

en: close the inotify handle
nl: sluit de inotify hendel

en: return list of watched files that had events
nl: geef lijst terug van bewaakte bestanden met gebeurtenissen

en: create an inotify handle
nl: maak een inotify hendel aan

en: return list of inotify events
nl: geef een lijst van inotify gebeurtenissen terug

en: remove an inotify watch
nl: verwijder een inotify bewaker

en: get architecture of inspected operating system
nl: verkrijg architectuur van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get distro of inspected operating system
nl: verkrijg distributie van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get drive letter mappings
nl: verkrijg station letter afbeelding

en: get filesystems associated with inspected operating system
nl: verkrijg bestandssystemen geassocieerd met geïnspecteerd besturingssysteem

en: get format of inspected operating system
nl: verkrijg formaat van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get hostname of the operating system
nl: verkrijg hostnaam van het besturingssysteem

en: get the icon corresponding to this operating system
nl: verkrijg de icoon die overeenkomt met dit besturingssysteem

en: get major version of inspected operating system
nl: verkrijg major versie van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get minor version of inspected operating system
nl: verkrijg minor versie van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get mountpoints of inspected operating system
nl: verkrijg aankoppel punten van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get package format used by the operating system
nl: verkrijg pakket formaat gebruikt door het besturingssysteem

en: get package management tool used by the operating system
nl: verkrijg pakketbeheersgereedschap gebruikt door het besturingssysteem

en: get product name of inspected operating system
nl: verkrijg prouct naam van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get product variant of inspected operating system
nl: verkrijg product variant van geinspecteerd bestandssysteem

en: return list of operating systems found by last inspection
nl: geef de lijst van besturingssystemen terug gevonden tijdens de laatste inspectie

en: get type of inspected operating system
nl: verkrijg type van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get Windows CurrentControlSet of inspected operating system
nl: verkrijg Windows CurrentControlSet van geinspecteerd besturingssysteem

en: get Windows systemroot of inspected operating system
nl: verkrijg Windows systeem root van geïnspecteerd besturingssysteem

en: get live flag for install disk
nl: verkrijg live vlag voor installatie schijf

en: get multipart flag for install disk
nl: verkrijg multipart vlag voor installatie schijf

en: get netinst (network installer) flag for install disk
nl: verkrijg netinst (netwerk installer) vlag voor installatie schijf

en: get list of applications installed in the operating system
nl: verkrijg lijst van toepassingen geïnstalleerd voor het besturingssysteem

en: inspect disk and return list of operating systems found
nl: inspecteer schijf en geef lijst van gevonden besturingssystemen terug

en: test if block device
nl: test voor blokapparaat

en: test if character device
nl: test voor karakterapparaat

en: is in configuration state
nl: is in de configuratie toestand

en: test if a directory
nl: test voor een map

en: test if FIFO (named pipe)
nl: test voor een FIFO (benoemde pipe)

en: test if a regular file
nl: test voor een standaard bestand

en: test if socket
nl: test voor een socket

en: test if symbolic link
nl: test voor een symbolische link

en: test if a file contains all zero bytes
nl: test of een bestand alleen nul bytes bevat

en: test if a device contains all zero bytes
nl: test of een apparaat alleen nul bytes bevat

en: get ISO information from primary volume descriptor of ISO file
nl: haal ISO informatie van primaire volume descriptor van ISO bestand

en: get ISO information from primary volume descriptor of device
nl: haal ISO informatie van primaire volume descriptor van apparaat

en: change working directory
nl: verander werkmap

en: list 9p filesystems
nl: toon 9p bestandssystemen

en: list the block devices
nl: laat de blok apparaten zien

en: mapping of disk labels to devices
nl: afbeelden van schijflabels op apparaten

en: list device mapper devices
nl: toon apparaat mapper apparaten

en: list event handlers
nl: Toon event handlers

en: list filesystems
nl: toon bestandssystemen

en: list Linux md (RAID) devices
nl: Toon Linux md (RAID) devices

en: list the partitions
nl: laat de partities zien

en: list the files in a directory (long format)
nl: laat de bestanden in een map zien (lang formaat)

en: list the files in a directory (long format with SELinux contexts)
nl: toon de bestanden in een map (lang format met SELinux contexts)

en: create a hard link
nl: maak een harde link aan

en: create a symbolic link
nl: maak een symbolische link aan

en: remove extended attribute of a file or directory
nl: verwijder uitgebreide attribuut van een bestand of map

en: list the files in a directory
nl: laat de bestanden in een map zien

en: get list of files in a directory
nl: haal de lijst van bestanden in een map op

en: set extended attribute of a file or directory
nl: stel uitgebreide attribuut van een bestand of map in

en: get file information for a symbolic link
nl: verkrijg bestand informatie voor een symbolische link

en: lstat on multiple files
nl: lstat op meerdere bestanden

en: add a key on a LUKS encrypted device
nl: voeg een sleutel toe aan een LUKS versleuteld apparaat

en: close a LUKS device
nl: sluit een LUKS apparaat

en: format a block device as a LUKS encrypted device
nl: formatteer een blok apparaat als een LUKS versleuteld apparaat

en: remove a key from a LUKS encrypted device
nl: verwijder een sleutel toe van een LUKS versleuteld apparaat

en: open a LUKS-encrypted block device
nl: open een LUKS versleuteld blok apparaat

en: open a LUKS-encrypted block device read-only
nl: open een LUKS versleuteld blok alleen-lezen apparaat

en: create an LVM logical volume
nl: maak een LVM logische volume aan

en: create an LVM logical volume in % remaining free space
nl: maak een LVM logische volume aan in % overblijvende vrije ruimte

en: get canonical name of an LV
nl: verkrijg gezaghebbende naam van een LV

en: clear LVM device filter
nl: wis LVM apparaat filter

en: remove all LVM LVs, VGs and PVs
nl: verwijder alle LVM LV's, VG's en PV's

en: set LVM device filter
nl: stel LVM apparaat filter in

en: remove an LVM logical volume
nl: verwijder een LVM logische volume

en: rename an LVM logical volume
nl: hernoem een LVM logische volume

en: resize an LVM logical volume
nl: verander grootte van een LVM logische volume

en: expand an LV to fill free space
nl: expandeer een LV om vrije ruimte te vullen

en: list the LVM logical volumes (LVs)
nl: laat de LVM logische volumes (LV's) zien

en: get the UUID of a logical volume
nl: verkrijg de UUID van een logische volume

en: lgetxattr on multiple files
nl: lgetxattr op meerdere bestanden

en: open the manual
nl: open de manual

en: maximum number of disks that may be added
nl: Maximale aantal schijven dat toegevoegd mag worden

en: create a Linux md (RAID) device
nl: creëer een Linux md (RAID) device

en: obtain metadata for an MD device
nl: verkrijg metadata voor een MD device

en: get underlying devices from an MD device
nl: haal onderliggende apparaten van een MD apparaat op

en: stop a Linux md (RAID) device
nl: stop een Linux md (RAID) device

en: create a directory
nl: maak een map aan

en: create a directory with a particular mode
nl: maak een map aan met een bepaalde mode

en: create a directory and parents
nl: maak en map en ouders aan

en: create a temporary directory
nl: maak een tijdelijke map aan

en: create an ext2/ext3/ext4 filesystem on device
nl: maak een ext2/ext3/ext4 bestandssysteem aan op apparaat

en: make ext2/3/4 filesystem with external journal
nl: maak een ext2/3/4 bestandssysteem met extern journaal

en: make ext2/3/4 external journal
nl: maak een ext2/3/4 extern journaal

en: make ext2/3/4 external journal with label
nl: maak een ext2/3/4 extern journaal met label

en: make ext2/3/4 external journal with UUID
nl: maak een ext2/3/4 extern journaal met UUID

en: make FIFO (named pipe)
nl: maak een FIFO (benoemde pipe)

en: make a filesystem
nl: maak een bestandssysteem

en: make a filesystem with block size
nl: maak een bestandssysteem met blok grootte

en: create a btrfs filesystem
nl: maak een btrfs bestandssysteem aan

en: make lost+found directory on an ext2/3/4 filesystem
nl: maak een lost+found map aan op een ext2/3/4 bestandssysteem

en: create a mountpoint
nl: maak een aankoppel punt aan

en: make block, character or FIFO devices
nl: maak blok, karakter, of FIFO apparaten

en: make block device node
nl: maak een blok apparaat node

en: make char device node
nl: maak een karakter apparaat node

en: create a swap partition
nl: maak een swap partitie aan

en: create a swap partition with a label
nl: maak een swap partitie met een label aan

en: create a swap partition with an explicit UUID
nl: maak een swap partitie met een expliciete UUID aan

en: create a swap file
nl: maak een swap bestand aan

en: create a temporary file
nl: maak een tijdelijk bestand aan

en: load a kernel module
nl: laad een kernel module

en: view a file
nl: bekijk een bestand

en: mount a guest disk at a position in the filesystem
nl: koppel een gast schijf aan op een plaats in het bestandssysteem

en: mount 9p filesystem
nl: koppel 9p bestandssysteem aan

en: mount on the local filesystem
nl: koppel aan op het lokale bestandssysteem

en: run main loop of mount on the local filesystem
nl: voer hoofd loop uit van aankoppeling op het lokale bestandssysteem

en: mount a file using the loop device
nl: koppel een bestand aan met het loop apparaat

en: mount a guest disk with mount options
nl: koppel een gast schijf aan met aankoppel opties

en: mount a guest disk, read-only
nl: koppel een gast schijf alleen-lezen aan

en: mount a guest disk with mount options and vfstype
nl: koppel een gast schijf aan met aankoppel opties en vfstype

en: show mountpoints
nl: laat aankoppel punten zien

en: show mounted filesystems
nl: laat aangekoppelde bestandssystemen zien

en: move a file
nl: verplaats een bestand

en: return number of whole block devices (disks) added
nl: geeft aantal toegevoegde gehele blokapparaten (schijven) terug

en: probe NTFS volume
nl: onderzoek NTFS volume

en: restore NTFS from backup file
nl: restore NTFS vanuit backup bestand

en: save NTFS to backup file
nl: sla NTFS op naar backup bestand

en: fix common errors and force Windows to check NTFS
nl: repareer veel voorkomende fouten en forceer Windows om NTFS te controleren

en: resize an NTFS filesystem
nl: verander grootte van een NTFS bestandssysteem

en: resize an NTFS filesystem (with size)
nl: verander grootte van een NTFS bestandssysteem (met grootte)

en: parse the environment and set handle flags accordingly
nl: onderzoek de omgeving en stel de afhandelingsvlaggen overeenkomstig in

en: add a partition to the device
nl: voeg een partiie toe aan een apparaat

en: delete a partition
nl: verwijder een partitie

en: partition whole disk with a single primary partition
nl: partitioneer gehele schijf met een enkele primaire partitie

en: return true if a partition is bootable
nl: geef waar terug als een partitie opstartbaar is

en: get the MBR type byte (ID byte) from a partition
nl: verkrijg het MBR type byte (ID byte) van een partitie

en: get the partition table type
nl: verkrijg het partitie abel type

en: create an empty partition table
nl: maak een lege partitie tabel aan

en: list partitions on a device
nl: laat partities op een apparaat zien

en: make a partition bootable
nl: maak een partitie opstartbaar

en: set the MBR type byte (ID byte) of a partition
nl: stel het MBR type byte (ID byte) van een partitie in

en: set partition name
nl: stel partitie naam in

en: convert partition name to device name
nl: converteer partitie naam naar apparaat naam

en: convert partition name to partition number
nl: converteer partitie naam naar partitie nummer

en: ping the guest daemon
nl: ping de gast daemon

en: read part of a file
nl: lees deel van een bestand

en: read part of a device
nl: lees deel van een apparaat

en: generate a new random UUID for a physical volume
nl: genereer een nieuwe willekeurige UUID voor een fysieke volume

en: generate new random UUIDs for all physical volumes
nl: genereer nieuwe willekeurige UUID's voor alle fysieke volumes

en: create an LVM physical volume
nl: maak een LVM fysieke volume aan

en: remove an LVM physical volume
nl: verwijder een LVM fysieke volume

en: resize an LVM physical volume
nl: verander grootte van een LVM fysieke volume

en: resize an LVM physical volume (with size)
nl: verander grootte van een LVM fysieke volume (met grootte)

en: list the LVM physical volumes (PVs)
nl: laat de LVM fysieke (PV's) zien

en: get the UUID of a physical volume
nl: verkrijg de UUID van een fysieke volume

en: write to part of a file
nl: schrijf naar deel van een bestand

en: write to part of a device
nl: schrijf naar deel van een apparaat

en: read a file
nl: lees een bestand

en: read file as lines
nl: lees een bestand als regels

en: read directories entries
nl: lees map ingangen

en: read the target of a symbolic link
nl: lees het doel van een symbolische link

en: readlink on multiple files
nl: readlink op meerdere bestanden

en: canonicalized absolute pathname
nl: gezaghebbende absolute pad naam

en: remove a disk image
nl: verwijder een schijfimage

en: close and reopen libguestfs handle
nl: sluit en open libguestfs hendel

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem
nl: verander grootte van een ext2, ext3 of ext4 bestandssysteem

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem to the minimum size
nl: verklein een ext2, ext3 of ext4 bestandssysteem naar de minimale grootte

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem (with size)
nl: verander grootte van een ext2, ext3 of ext4 bestandssysteem (met grootte)

en: remove a file
nl: verwijder een bestand

en: remove a file ignoring errors
nl: verwijder een bestand en negeer fouten

en: remove a file or directory recursively
nl: verwijder een bestand of map recursief

en: remove a directory
nl: verwijder een map

en: remove a mountpoint
nl: verwijder een aankoppel punt

en: synchronize the contents of two directories
nl: synchroniseer de inhoud van twee mappen

en: synchronize host or remote filesystem with filesystem
nl: synchroniseer host of bestandssysteem op afstand met bestandssysteem

en: synchronize filesystem with host or remote filesystem
nl: synchroniseer bestandssysteem met host of bestandssysteem op afstand

en: scrub (securely wipe) a device
nl: boen (veilig schoonmaken) een apparaat

en: scrub (securely wipe) a file
nl: boen (veilig schoonmaken) een bestand

en: scrub (securely wipe) free space
nl: boen (veilig schoonmaken) vrije ruimte

en: add options to kernel command line
nl: voeg opties toe aan kernel commando regel

en: set autosync mode
nl: stel autosync mode in

en: set the appliance cache directory
nl: stel de appliance cache map in

en: enable or disable direct appliance mode
nl: zet directe apparaat mode aan of uit

en: set ext2 file attributes of a file
nl: stel ext2 bestandsattributen van een bestand in

en: set ext2 file generation of a file
nl: stel ext2 bestandsgeneratie van een bestand in

en: set the ext2/3/4 filesystem label
nl: stel het ext2/3/4 bestandssysteem label in

en: set the ext2/3/4 filesystem UUID
nl: stel het ext2/3/4 bestandssysteem UUID in

en: set filesystem label
nl: stel bestandssysteem label in

en: pass requested credential back to libvirt
nl: geeft gevraagde referenties terug aan libvirt

en: set libvirt credentials supported by calling program
nl: stel libvirt referenties in ondersteund door het aanroepende programma

en: set enable network flag
nl: stel netwerk aanzetten vlag in

en: set the search path
nl: stel het zoek pad in

en: set process group flag
nl: stel proces groep vlag in

en: enable or disable the recovery process
nl: zet het herstel proces aan of uit

en: set SELinux enabled or disabled at appliance boot
nl: zet SELinux aan of uit bij opstarten van het toestel

en: set number of virtual CPUs in appliance
nl: stel aantal virtuele CPU's in toepassing in

en: set the temporary directory
nl: stel de tijdelijke map in

en: enable or disable command traces
nl: zet commando traces aan of uit

en: set verbose mode
nl: stel breedsprakige mode in

en: set SELinux security context
nl: stel SELinux beveiliging context in

en: set an environment variable
nl: stel een omgevingsvariabele in

en: create partitions on a block device
nl: maak partities aan op een blok apparaat

en: modify a single partition on a block device
nl: verander een enkele partitie op een blok apparaat

en: display the disk geometry from the partition table
nl: laat de schijf geometrie van de partitie tabel zien

en: display the kernel geometry
nl: laat de kernel geometrie zien

en: display the partition table
nl: laat de partitie tabel zien

en: run a command via the shell
nl: voer een commando uit via de shell

en: run a command via the shell returning lines
nl: voer een commando uit via de shell met het teruggeven van regels

en: sleep for some seconds
nl: slaap gedurende een paar seconden

en: create a sparse disk image and add
nl: maak een sparse schijf image aan en voeg deze toe

en: get file information
nl: verkrijg bestand informatie

en: get file system statistics
nl: verkrijg bestandssysteem statistieken

en: print the printable strings in a file
nl: druk de afdrukbare tekenreeksen ad in een bestand

en: list supported groups of commands
nl: laat ondersteunde groep commando's zien

en: disable swap on device
nl: zet swap op een apparaat uit

en: disable swap on file
nl: zet swap op een bestand uit

en: disable swap on labeled swap partition
nl: zet swap op een gelabelde swap partitie uit

en: disable swap on swap partition by UUID
nl: zet swap op swap partitie volgens UUID uit

en: enable swap on device
nl: zet swap op een apparaat aan

en: enable swap on file
nl: zet swap op een bestand aan

en: enable swap on labeled swap partition
nl: zet swap op een gelabelde swap partitie aan

en: enable swap on swap partition by UUID
nl: zet swap op swap partitie volgens UUID aan

en: sync disks, writes are flushed through to the disk image
nl: synchroniseer schijven, schrijven wordt doorgespoeld naar het schijf image

en: return last 10 lines of a file
nl: geef de laatste 10 regels van een bestand terug

en: return last N lines of a file
nl: geef de laatste N regels van een bestand terug

en: unpack tarfile to directory
nl: tar bestand uitpakken naar map

en: pack directory into tarfile
nl: map inpakken in tar bestand

en: unpack compressed tarball to directory
nl: gecomprimeerde tar bal uitpakken naar map

en: pack directory into compressed tarball
nl: map inpakken in gecomprimeerde tar bal

en: print elapsed time taken to run a command
nl: print de verstreken tijd om een commando uit te voeren

en: update file timestamps or create a new file
nl: vernieuw tijd stempels of maak een nieuw bestand aan

en: truncate a file to zero size
nl: kap een bestand af op grootte nul

en: truncate a file to a particular size
nl: kap een bestand af op een bepaalde grootte

en: adjust ext2/ext3/ext4 filesystem parameters
nl: pas ext2/ext3/ext4 filesystem parameters aan

en: get ext2/ext3/ext4 superblock details
nl: verkrijg ext2/ext3/ext4 super-blok details

en: set file mode creation mask (umask)
nl: stel bestande mode aanmaak masker (umask) in

en: unmount a filesystem
nl: koppel een bestandssysteem af

en: unmount all filesystems
nl: koppel alle bestandssystemen af

en: unmount a locally mounted filesystem
nl: koppel een lokaal aangekoppeld bestandssysteem los

en: unset an environment variable
nl: verwijdereen omgevingsvariabele

en: upload a file from the local machine
nl: upload een bestand van de lokale machine

en: upload a file from the local machine with offset
nl: upload een bestand van de locale machine met offset

en: set timestamp of a file with nanosecond precision
nl: stel tijd stempel van een bestand in met nanoseconde precisie

en: appliance kernel version
nl: appliance kernel versie

en: get the library version number
nl: verkrijg het bibliotheek versie nummer

en: get the filesystem label
nl: verkrijg het bestandssysteem label

en: get the Linux VFS type corresponding to a mounted device
nl: verkrijg het Linux VFS type dat correspondeert met een aangekoppeld apparaat

en: get the filesystem UUID
nl: verkrijg het bestandssysteem UUID

en: activate or deactivate some volume groups
nl: activeer of de-activeer sommige volume groepen

en: activate or deactivate all volume groups
nl: activeer of de-activeer alle volume groepen

en: generate a new random UUID for a volume group
nl: genereer een nieuwe willekeurige UUID voor een volumegroep

en: generate new random UUIDs for all volume groups
nl: genereer nieuwe willekeurige UUID's voor alle volumegroepen

en: create an LVM volume group
nl: maak een LVM volume groep aan

en: get the LV UUIDs of all LVs in the volume group
nl: verkrijg de LV UUID's van alle LV's in de volume groep

en: get volume group metadata
nl: haal volumegroep metadata op

en: get the PV UUIDs containing the volume group
nl: verkrijg de PV UUID's die de volume groep bevatten

en: remove an LVM volume group
nl: verwijder een LVM volume groep

en: rename an LVM volume group
nl: wijzig de naam van een LVM volume groep

en: list the LVM volume groups (VGs)
nl: laat de LVM volume groepen (VG's) zien

en: rescan for LVM physical volumes, volume groups and logical volumes
nl: opnieuw scannen voor LVM fysiwkw volumes, volume groepen en logische volumes

en: get the UUID of a volume group
nl: verkrijg de UUID van een volume groep

en: count characters in a file
nl: tel aantal karakters in een bestand

en: count lines in a file
nl: tel aantal regels in een bestand

en: count words in a file
nl: tel aantal woorden in een bestand

en: wipe a filesystem signature from a device
nl: wis een bestandssysteem ondertekening van een apparaat

en: create a new file
nl: maak een nieuw bestand aan

en: append content to end of file
nl: voeg inhoud toe aan eind van bestand

en: create a file
nl: maak een bestand aan

en: change parameters of an XFS filesystem
nl: verander parameters van een XFS bestandssysteem

en: expand an existing XFS filesystem
nl: expandeer een bestaand XFS bestandssysteem

en: get geometry of XFS filesystem
nl: stel de geometrie van XFS bestandssysteem in

en: repair an XFS filesystem
nl: repareer een XFS bestandssysteem

en: write zeroes to the device
nl: schrijf nullen naar het apparaat

en: write zeroes to an entire device
nl: schrijf nullen naar een heel apparaat

en: zero free space in a filesystem
nl: nul vrije ruimte in een bestandssysteem

en: zero unused inodes and disk blocks on ext2/3 filesystem
nl: nul ongebruikte inodes en schijf blokken op ext2/3 bestandssysteem

en: determine file type inside a compressed file
nl: bepaal bestand type in een gecomprimeerd bestand

en: Use -h <cmd> / help <cmd> to show detailed help for a command.
nl: Gebruik -h <cmd> / help <cmd> om gedetailleerde hulp voor een commando te tonen.

en: use 'copy-in <local> [<local>...] <remotedir>' to copy files into the image
nl: gebruik 'copy-in <local> [<local>...] <remotedir>' om bestanden naar de image te kopieren

en: use 'copy-out <remote> [<remote>...] <localdir>' to copy files out of the image
nl: gebruik 'copy-out <remote> [<remote>...] <localdir>' om bestanden uit de image te kopieren

en: display filename
nl: toon bestandsnaam

en: use '%s filename' to edit a file
nl: gebruik '%s bestandsnaam' om een bestand te bewerken

en: unknown event name: %s
nl: onbekende event naam: %s

en: use 'event <name> <eventset> <script>' to register an event handler
nl: gebruik 'event <naam> <eventset> <script>' om een event handler te registreren

en: use 'delete-event <name>' to delete an event handler
nl: gebruik 'delete-event <naam>' een event handler te verwijderen

en: delete-event: %s: no such event handler
nl: delete-event: %s: zo'n event handler is niet bekend

en: %s: command arguments not separated by whitespace
nl: %s: commando argumenten niet gescheiden door spaties

en: %s: unterminated single quote
nl: %s: niet afgesloten enkel aanhalingsteken

en: %s: too many arguments
nl: %s: teveel argumenten

en: %s: invalid escape sequence in string (starting at offset %d)
nl: %s: ongeldige escape volgorde in string (begint bij offset %d)

en: %s: unterminated double quote
nl: %s: niet afgesloten dubbel aanhalingsteken

en: display a list of commands or help on a command
nl: laat een lijst van commando's of hulp over een commando zien

en: quit guestfish
nl: sluit guestfish af

en: quit - quit guestfish
         quit
nl: quit - sluit guestfish af
         quit

en: Did you mean to open a disk image?  guestfish -a disk.img
    For a list of commands:             guestfish -h
    For complete documentation:         man guestfish
nl: Wilde je een schijf image openen?  guestfish -a disk.img
    Voor een lijst commando's:         guestfish -h
    Voor complete documentatie:        man guestfish

en: %s:%d: libguestfs: error: %s
nl: %s:%d: libguestfs: fout: %s

en: Runaway quote in string "%s"
nl: Los aanhalingsteken in tekenreeks "%s"

en: %s: to use Windows drive letters, you must inspect the guest ("-i" option or run "inspect-os" command)
nl: %s: om Windows station letters te gebruiken, moet je de gast inspecteren ("-i" optie of draai het "inspect-os" commando)

en: %s: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
nl: %s: om Windows schijf letters te gebruiken, moet dit een Windows gast zijn

en: %s: drive '%c:' not found.  To list available drives do:
      inspect-get-drive-mappings %s
nl: %s: station '%c:' niet gevonden.  Om de beschikbare stations te tonen voer je uit:
      inspect-get-drive-mappings %s

en: %s: to access '%c:', mount %s first.  One way to do this is:
      umount-all
      mount %s /
nl: %s: toegang tot '%c:', koppel %s eerst aan.  Een manier om dit te doen is:
      umount-all
      mount %s /

en: use 'glob command [args...]'
nl: gebruik 'glob command [args...]'

en: glob: guestfs_glob_expand call failed: %s
nl: glob: guestfs_glob_expand aanroep mislukte: %s

en: hexedit (device|filename) [max | start max]
nl: hexedit (apparaat|bestandsnaam) [max | start max]

en: hexedit: %s is a zero length file or device
nl: hexedit: %s is een bestand of apparaat met lengte nul

en: hexedit: %s is larger than %s. You must supply a limit using
      'hexedit %s <max>' (eg. 'hexedit %s 1M') or a range using
      'hexedit %s <start> <max>'.
nl: hexedit: %s is groter dan %s. Je moet een limit opgeven met
      'hexedit %s <max>' (b.v. 'hexedit %s 1M') of een reeks met
      'hexedit %s <start> <max>'.

en: hexedit: invalid range
nl: hexedit: ongeldige reeks

en: use 'lcd directory' to change local directory
nl: gebruik 'lcd map' om de locale map te veranderen

en: use '%s filename' to page a file
nl: gebruik '%s bestandsnaam' voor het pagen van een bestand

en: failed to allocate disk
nl: toewijzen van schijf mislukte

en: could not parse boot size
nl: kon boot grootte niet ontleden

en: failed to get sector size of disk: %s
nl: sector grootte van schijf verkrijgen mislukte: %s

en: failed to partition disk: %s
nl: schijf partitioneren mislukte:  %s

en: failed to add boot partition: %s
nl: boot partitie toevoegen mislukte: %s

en: failed to add root partition: %s
nl: toevoegen van root partitie mislukte: %s

en: failed to create boot filesystem: %s
nl: aanmaken van boot bestandssysteem mislukte: %s

en: failed to create root filesystem: %s
nl: aanmaken van root bestandssysteem mislukte: %s

en: incorrect format for LV name, use '/dev/VG/LV'
nl: incorrect formaat voor LV naam, gebruik

en: failed to create PV: %s: %s
nl: PV aanmaken mislukte: %s: %s

en: failed to create VG: %s: %s
nl: VG aanmaken mislukte: %s: %s

en: failed to create LV: /dev/%s/%s: %s
nl: LV aanmaken mislukte: /dev/%s/%s: %s

en: failed to create filesystem (%s): %s
nl: aanmaken van bestandssysteem (%s) mislukte: %s

en: List of available prepared disk images:
nl: Lijst van beschikbare aangemaakte schijf images:

en:   Optional parameters:
nl:   Optionele parameters:

en: <%s> %s (default: %s)
nl: <%s> %s (standaard: %s)

en: guestfish: remote: looks like the server is not running
nl: guestfish: remote: het lijkt erop dat de server niet draait

en: guestfish: protocol error: could not send initial greeting to server
nl: guestfish: protocol fout: kon initiële groeten niet naar de server sturen

en: guestfish: protocol error: could not decode reply from server
nl: guestfish: protocol fout: kon antwoord van de server niet decoderen

en: reopen: guestfs_create: failed to create handle
nl: reopen: guestfs_create: hendel aanmaken mislukte

en: %s: unknown optional argument "%s"
nl: %s: onbekend optioneel argument "%s"

en: use '%s VAR value' to set an environment variable
nl: gebruik '%s VAR waarde' om een omgevingsvariabele in te stellen

en: use '%s VAR' to unset an environment variable
nl: gebruik '%s VAR' om een omgevingsvariabele te verwijderen

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: use 'time command [args...]'
nl: gebruik 'time command [args...]'

en: IMPORTANT NOTE: This program ERASES ALL DATA on disks.
nl: BELANGRIJK: Dit programma WIST ALLE DATA op schijven.

en: unable to create new XPath context
nl: kan nieuwe XPath context niet aanmaken

en: unable to evaluate XPath expression
nl: kan XPath expressie niet evalueren

en: cannot find any suitable libguestfs supermin, fixed or old-style appliance on LIBGUESTFS_PATH (search path: %s)
nl: kan geen geschikte libguestfs supermin vinden, fixed of oude-stijl toepassing op LIBGUESTFS_PATH (zoek pad: %s)

en: %s: unexpected error or end of output
nl: %s: onverwacht fout of het einde van output

en: unexpected line from db_dump command, no space prefix
nl: onverwachte regel van db_dump commando, geen spatie prefix

en: unexpected non-hex digits in output of db_dump command
nl: onverwachte niet-hex tekens in output van db_dump commando

en: %s parameter is empty or contains disallowed characters
nl: %s parameter is leeg of bevat niet geoorloofde karakters

en: label parameter is empty, too long, or contains disallowed characters
nl: label parameter is leeg, te lang of bevat niet toegestane karakters

en: libguestfs: error: %s
nl: libguestfs: fout: %s

en: <truncated, original size %zu bytes>
nl: <afgekort, originele grootte %zu bytes>

en: guestfs_launch failed, see earlier error messages
nl: guestfs_launch mislukte, bekijk de eerdere fout boodschap

en: filesystem is already mounted in another thread
nl: bestandssysteem is al aangekoppeld in een andere thread

en: you must call guestfs_mount_local first
nl: je moet guestfs_mount_local eerst aanroepen

en: no filesystem is mounted
nl: er is geen bestandssysteem aangekoppeld

en: could not initialize dir cache hashtables
nl: kon map cache hashtabellen niet initialiseren

en: guestfs_close: called twice on the same handle
nl: guestfs_close: twee keer dezelfde hendel aangeroepen

en: size of %s is unreasonably large (%<PRIi64> bytes)
nl: groote van %s is buitensporig groot (%<PRIi64> bytes)

en: you must call guestfs_add_drive before guestfs_launch
nl: je moet guestfs_add_drive aanroepen voor guestfs_launch

en: qemu launched and contacted daemon, but state != READY
nl: qemu gelanceerd en contact opgenomen met daemon, maar toestand != READY

en: could not connect to libvirt (URI = %s)
nl: kon niet verbinden met libvirt (URI = %s)

en: could not get libvirt capabilities
nl: kon libvirt mogelijkheden niet verkrijgen

en: could not destroy libvirt domain
nl: kon libvirt domein niet vernietigen

en: %s: internal error forming error message
nl: %s: interne fout bij formuleren van foutboodschap

en: could not attach disk to libvirt domain
nl: kon schijf niet koppelen aan libvirt domein

en: could not detach disk from libvirt domain
nl: kon schijf niet loskoppelen van libvirt domein

en: guestfs_launch failed, unexpected initial message from guestfsd
nl: guestfs_launch mislukte, onverwachte initiele boodschap van guestfsd

en: contacted guestfsd, but state != READY
nl: contact gemaakt met guestfsd, maar toestand != READY

en: the libguestfs handle has already been launched
nl: de libguestfs hendel is al gelanceerd

en: get-pid can only be called after launch
nl: get-pid kan alleen na het lanceren aangeroepen worden

en: qemu has not been launched yet
nl: qemu is nog niet gelanceerd

en: list of supported credentials is too long
nl: lijst met ondersteunde referenties is te lang

en: %s should only be called from within the GUESTFS_EVENT_LIBVIRT_AUTH event handler
nl: %s moet alleen aangeroepen worden vanuit de GUESTFS_EVENT_LIBVIRT_AUTH event afhandeling

en: credential index out of range
nl: referentie index is buiten het bereik

en: you cannot set both live and readonly flags
nl: je kunt niet zowel live als readonly vlaggen instellen

en: unknown readonlydisk parameter
nl: onbekende readonlydisk parameter

en: error getting domain info: %s
nl: fout bij verkrijgen van domein info: %s

en: error: domain is a live virtual machine.
    Writing to the disks of a running virtual machine can cause disk corruption.
    Either use read-only access, or if the guest is running the guestfsd daemon
    specify live access.  In most libguestfs tools these options are --ro or
    --live respectively.  Consult the documentation for further information.
nl: fout: domein is een live virtuele machine.
    Schrijven naar de schijven van een draaiende virtuele machine kan schijf corruptie veroorzaken.
    Gebruik read-only toegang, of als de gast de guestfsd daemon draait
    specificeer je live toegang.  In de meeste libguestfs gereedschappen zijn deze opties respectievelijk
    --ro of --live.  Raadpleeg de documentatie voor meer informatie.

en: %s: disk is marked <readonly/> in libvirt XML, and readonlydisk was set to "error"
nl: %s: schijf is in libvirt XML  <readonly/> gemarkeerd, en readonlydisk was ingesteld op "error"

en: libvirt domain has no disks
nl: libvirt domein heeft geen schijven

en: this guest has no libvirt <channel> definition for guestfsd
    See ATTACHING TO RUNNING DAEMONS in guestfs(3) for further information.
nl: deze gast heeft geen libvirt <channel> definitie voor guestfsd
    Zie ATTACHING TO RUNNING DAEMONS in guestfs(3) voor meer informate.

en: error reading libvirt XML information: %s
nl: fout bij het lezen van libvirt XML informatie: %s

en: unable to parse XML information returned by libvirt
nl: kan XML informatie teruggegeven door libvirt niet ontleden

en: xdr_guestfs_message_header failed
nl: xdr_guestfs_message_header mislukte

en: dispatch failed to marshal args
nl: verzending faalde om argumenten te rangschikken

en: operation cancelled by user
nl: bewerking afgebroken door gebruiker

en: xdr_guestfs_chunk failed (buf = %p, buflen = %zu)
nl: xdr_guestfs_chunk mislukted (buf = %p, buflen = %zu)

en: received magic signature from guestfsd, but in state %d
nl: magie ondertekening ontvangen van guestfsd, maar de toestand is %d

en: message length (%u) > maximum possible size (%d)
nl: boodschap lengte (%u) > maximaal mogelijke grootte (%d)

en: write to daemon socket
nl: schrijven naar daemon socket

en: receive_file_data: unexpected flag received when reading file chunks
nl: receive_file_data: onverwachte vlag ontvangen bij het lezen van bestand chunks

en: failed to parse file chunk
nl: bestand chunk ontleden mislukte

en: file receive cancelled by daemon
nl: bestand ontvangen geannuleerd door daemon

en: %s: cannot create temporary directory
nl: %s: kan geen tijdelijke map aanmaken

en: security: cached appliance %s is not a directory (mode %o)
nl: beveiliging: toepassing %s in cache is geen map (mode %o)

en: security: cached appliance %s is writable by group or other (mode %o)
nl: beveiliging: toepassing %s in cache is beschrijfbaar door groep of anderen (mode %o)

en: could not parse integer in version number: %s
nl: kon integer in versie nummer niet ontleden: %s

en: read: %s: unexpected end of file
nl: lezen: %s: onverwacht einde van bestand

en: Inspecting the virtual machine or disk image ...
nl: Inspecteren van virtuele machine of disk image ...

en: This disk contains one or more operating systems.  You can use these mount
    commands in virt-rescue (at the ><rescue> prompt) to mount the filesystems.
nl: Deze schijf bevat een of meer besturingssystemen.  Je kunt deze mount
    commando's gebruiken in virt-rescue (op de ><rescue> prompt) voor het aankoppelen van bestandssystemen.

en: # %s is the root of a %s operating system
    # type: %s, distro: %s, version: %d.%d
    # %s
nl: # %s is de root van een %s besturingssysteem
    # type: %s, distro: %s, versie: %d.%d
    # %s

en: virt-list-filesystems: no image or VM name given
nl: virt-list-filesystems: geen image of VM naam opgegeven

en: virt-list-partitions: no image or VM name given
nl: virt-list-partitions: geen image of VM naam opgegeven

en: virt-tar: no image, VM names, directory or filename given
nl: virt-tar: geen image, VM namen, map of bestandsnaam opgegeven

en: virt-tar: either -x or -u must be specified on the command line
nl: virt-tar: -x of -u  moet opgegeven worden op de commando-regel

en: virt-tar: {tarball}: file not found
nl: virt-tar: {tarball}: bestand niet gevonden

en: virt-tar: {dir}: directory name must start with '/' character
nl: virt-tar: {dir}: map naam moet beginnen met het '/' karakter

en: {prog}: No operating system could be detected inside this disk image.
    
    This may be because the file is not a disk image, or is not a virtual machine
    image, or because the OS type is not understood by libguestfs.
    
    If you feel this is an error, please file a bug report including as much
    information about the disk image as possible.
nl: {prog}: In deze schijf image kon geen besturingssysteem ontdekt worden.
    
    Dit kan zijn omdat het bestand geen schijf image is, of geen virtuele machine
    image is, of omdat het besturingssysteem type niet door libguestfs wordt begrepen.
    
    Als je vindt dat dit een fout is, dien dan een bug rapport in met zoveel mogelijk informatie over de schijf image.

en: {prog}: multiboot operating systems are not supported.
nl: {prog}: multi-boot besturingssystemen worden niet ondersteund.

en: no libvirt domain name or disk image given
nl: geen libvirt domein naam of schijf image gegeven

en: expecting 1 or 2 more parameters, subkey path and optionally the value to export
nl: verwacht 1 of 2 extra parameters, subkey pad en optioneel de waarde om te exporteren

en: virt-win-reg: {p}: cannot find user directory
nl: virt-win-reg: {p}: kan gebruikers map niet vinden

en: virt-win-reg: {p}: not a supported Windows Registry path
nl: virt-win-reg: {p}: geen ondersteund Windows Registry pad

en: virt-win-reg: {p}: could not download registry file: {err}
nl: virt-win-reg: {p}: kon registry bestand niet downloaden: {err}

en: virt-win-reg: {p}: could not upload registry file: {err}
nl: virt-win-reg: {p}: kon registry bestand niet uploaden: {err}
