libguestfs 1.39.12 - en to pl translation catalogue (529 entries)

en: alignment < 4K
pl: wyrównanie < 4K

en: alignment < 64K
pl: wyrównanie < 64K

en: %s: %s: integer out of range
pl: %s: %s: liczba całkowita spoza zakresu

en: %s: line %d: error parsing configuration file: %s
pl: %s: %d. wiersz: błąd podczas przetwarzania pliku konfiguracji: %s

en: %s: some filesystems could not be mounted (ignored)
pl: %s: nie można zamontować niektórych systemów plików (zignorowano)

en: Operating system: %s
pl: System operacyjny: %s

en: %s mounted on %s
pl: %s zamontowano w %s

en: Enter key or passphrase ("%s"):
pl: Proszę podać klucz lub hasło („%s”):

en: could not connect to libvirt (code %d, domain %d): %s
pl: nie można połączyć się z biblioteką libvirt (kod %d, domena %d): %s

en: %s: error getting extended attrs for %s %s
pl: %s: błąd podczas uzyskiwania rozszerzonych atrybutów dla %s %s

en: %s: error: cannot parse xattr count for %s %s
pl: %s: błąd: nie można przetworzyć licznika xattr dla %s %s

en: VirtualMachine
pl: Maszyna wirtualna

en: Filesystem
pl: System plików

en: 1K-blocks
pl: K-bloki

en: Size
pl: Rozmiar

en: Used
pl: Użyte

en: Available
pl: Dostępne

en: Use%
pl: Użycie%

en: Inodes
pl: I-węzły

en: IUsed
pl: IUżyte

en: IFree
pl: IWolne

en: IUse%
pl: IUżyte%

en: use 'alloc file size' to create an image
pl: należy użyć „alloc plik rozmiar”, aby utworzyć obraz

en: use 'sparse file size' to create a sparse image
pl: należy użyć „sparse plik rozmiar”, aby utworzyć rzadki obraz

en: Command
pl: Polecenie

en: Description
pl: Opis

en: add a CD-ROM disk image to examine
pl: dodaje obraz płyty CD-ROM do sprawdzenia

en: add the disk(s) from a named libvirt domain
pl: dodaje dyski z nazwanej domeny biblioteki libvirt

en: add an image to examine or modify
pl: dodaje obraz do sprawdzenia lub zmodyfikowania

en: add a drive in snapshot mode (read-only)
pl: dodaje napęd w trybie migawki (tylko do odczytu)

en: add a drive read-only specifying the QEMU block emulation to use
pl: dodaje napęd w trybie tylko do odczytu, określając używaną emulację bloku QEMU

en: add a drive specifying the QEMU block emulation to use
pl: dodaje napęd, określając używaną emulację bloku QEMU

en: allocate and add a disk file
pl: przydziela i dodaje plik dysku

en: clear Augeas path
pl: czyści ścieżkę Augeas

en: close the current Augeas handle
pl: zamyka bieżący program obsługi Augeas

en: define an Augeas node
pl: określa węzeł Augeas

en: define an Augeas variable
pl: określa zmienną Augeas

en: look up the value of an Augeas path
pl: wyszukuje wartość ścieżki Augeas

en: create a new Augeas handle
pl: tworzy nowy program obsługi Augeas

en: insert a sibling Augeas node
pl: umieszcza podrzędny węzeł Augeas

en: load files into the tree
pl: wczytuje pliki do drzewa

en: list Augeas nodes under augpath
pl: wyświetla listę węzłów Augeas pod augpath

en: return Augeas nodes which match augpath
pl: zwraca węzły Augeas, które pasują do augpath

en: move Augeas node
pl: przenosi węzeł Augeas

en: remove an Augeas path
pl: usuwa ścieżkę Augeas

en: write all pending Augeas changes to disk
pl: zapisuje wszystkie oczekujące zmiany Augeas na dysku

en: set Augeas path to value
pl: ustawia ścieżkę Augeas na wartość

en: test availability of some parts of the API
pl: testuje dostępność niektórych części API

en: return a list of all optional groups
pl: zwraca listę wszystkich opcjonalnych grup

en: upload base64-encoded data to file
pl: wysyła dane zakodowane jako base64 do pliku

en: download file and encode as base64
pl: pobiera plik i koduje go jako base64

en: print block device attributes
pl: wyświetla atrybuty urządzenia blokowego

en: flush device buffers
pl: czyści bufory urządzenia

en: get blocksize of block device
pl: ustawia rozmiar bloku urządzenia blokowego

en: is block device set to read-only
pl: jest urządzeniem blokowym tylko do odczytu

en: get total size of device in bytes
pl: uzyskuje całkowity rozmiar urządzenia w bajtach

en: get sectorsize of block device
pl: uzyskuje rozmiar sektora urządzenia blokowego

en: get total size of device in 512-byte sectors
pl: uzyskuje całkowity rozmiar urządzenia w 512-bitowych sektorach

en: reread partition table
pl: ponownie odczytuje tablicę partycji

en: set blocksize of block device
pl: ustawia rozmiar bloku urządzenia blokowego

en: set block device to read-only
pl: ustawia urządzenia blokowe w tryb tylko do odczytu

en: set block device to read-write
pl: ustawia urządzenie blokowe w tryb odczytu i zapisu

en: add devices to a btrfs filesystem
pl: dodaje urządzenia do systemu plików btrfs

en: remove devices from a btrfs filesystem
pl: usuwa urządzenia z systemu plików btrfs

en: resize a btrfs filesystem
pl: zmienia rozmiar systemu plików btrfs

en: check a btrfs filesystem
pl: sprawdza system plików btrfs

en: create a btrfs snapshot
pl: tworzy migawkę btrfs

en: return true path on case-insensitive filesystem
pl: zwraca prawdziwą ścieżkę w systemach plików rozróżniających wielkość znaków

en: list the contents of a file
pl: wyświetla listę zawartości pliku

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of file
pl: oblicza sumy kontrolne MD5, SHAx lub CRC pliku

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of the contents of a device
pl: oblicza sumy kontrolne MD5, SHAx lub CRC zawartości urządzenia

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of files in a directory
pl: oblicza sumy kontrolne MD5, SHAx lub CRC plików w katalogu

en: change file mode
pl: zmienia tryb pliku

en: change file owner and group
pl: zmienia właściciela pliku i grupę

en: run a command from the guest filesystem
pl: wykonuje polecenie z systemu plików gościa

en: run a command, returning lines
pl: wykonuje polecenie, zwracając wiersze

en: output compressed device
pl: wyświetla skompresowane urządzenie

en: output compressed file
pl: wyświetla skompresowany plik

en: copy from source device to destination device
pl: kopiuje z urządzenia źródłowego do urządzenia docelowego

en: copy from source device to destination file
pl: kopiuje z urządzenia źródłowego do pliku docelowego

en: copy from source file to destination device
pl: kopiuje z pliku źródłowego do urządzenia docelowego

en: copy from source file to destination file
pl: kopiuje z pliku źródłowego do pliku docelowego

en: copy local files or directories into an image
pl: kopiuje lokalne pliki lub katalogi do obrazu

en: copy remote files or directories out of an image
pl: kopiuje zdalne pliki lub katalogi z obrazu

en: copy size bytes from source to destination using dd
pl: kopiuje bajty rozmiaru ze źródła do celu za pomocą dd

en: copy a file
pl: kopiuje plik

en: copy a file or directory recursively
pl: rekursywnie kopiuje plik lub katalog

en: copy from source to destination using dd
pl: kopiuje ze źródła do celu za pomocą dd

en: debugging and internals
pl: debugowanie i wewnętrzne

en: debug the drives (internal use only)
pl: debuguje napędy (tylko do użytku wewnętrznego)

en: upload a file to the appliance (internal use only)
pl: wysyła plik do przyrządu (tylko do użytku wewnętrznego)

en: delete a previously registered event handler
pl: usuwa poprzednio zarejestrowany program obsługi

en: report file system disk space usage
pl: zgłasza użycie przestrzeni systemu plików dysku

en: report file system disk space usage (human readable)
pl: zgłasza użycie przestrzeni systemu plików dysku (czytelne dla człowieka)

en: display an image
pl: wyświetla obraz

en: return kernel messages
pl: zwraca komunikaty jądra

en: download a file to the local machine
pl: pobiera plik do lokalnej maszyny

en: download a file to the local machine with offset and size
pl: pobiera plik do lokalnej maszyny z wyrównaniem i rozmiarem

en: drop kernel page cache, dentries and inodes
pl: odrzuca pamięć podręczną stron jądra, wpisy katalogów oraz i-węzły

en: estimate file space usage
pl: szacuje użycie przestrzeni plików

en: check an ext2/ext3 filesystem
pl: sprawdza system plików ext2/ext3

en: display a line of text
pl: wyświetla wiersz tekstu

en: echo arguments back to the client
pl: zwraca parametry z powrotem do klienta

en: edit a file
pl: modyfikuje plik

en: return lines matching a pattern
pl: zwraca wiersze zgadzające się ze wzorem

en: test if two files have equal contents
pl: testuje, czy dwa pliki mają taką samą zawartość

en: register a handler for an event or events
pl: rejestruje program obsługi dla zdarzenia lub zdarzeń

en: test if file or directory exists
pl: testuje, czy plik lub katalog istnieje

en: preallocate a file in the guest filesystem
pl: przydziela przestrzeń plikowi w systemie plików gościa

en: determine file type
pl: określa typ pliku

en: detect the architecture of a binary file
pl: wykrywa architekturę pliku binarnego

en: return the size of the file in bytes
pl: zwraca rozmiar pliku w bajtach

en: check if filesystem is available
pl: sprawdza dostępność systemu plików

en: fill a file with octets
pl: wypełnia plik oktetami

en: fill a file with a repeating pattern of bytes
pl: wypełnia plik powtarzającym się wzorem bajtów

en: find all files and directories
pl: znajduje wszystkie pliki i katalogi

en: find all files and directories, returning NUL-separated list
pl: znajduje wszystkie pliki i katalogi, zwracając listę oddzieloną znakiem NUL

en: find a filesystem by label
pl: znajduje system plików według etykiety

en: find a filesystem by UUID
pl: znajduje system plików według UUID

en: run the filesystem checker
pl: wykonuje sprawdzanie systemu plików

en: get the additional kernel options
pl: uzyskuje dodatkowe opcje jądra

en: get autosync mode
pl: uzyskuje tryb automatycznej synchronizacji

en: get direct appliance mode flag
pl: uzyskuje bezpośrednią flagę trybu przyrządu

en: get the ext2/3/4 filesystem label
pl: uzyskuje etykietę systemu plików ext2/3/4

en: get the ext2/3/4 filesystem UUID
pl: uzyskuje UUID systemu plików ext2/3/4

en: get enable network flag
pl: uzyskuje flagę włączenia sieci

en: get the search path
pl: uzyskuje ścieżkę wyszukiwania

en: get process group flag
pl: uzyskuje flagę grupy procesów

en: get recovery process enabled flag
pl: uzyskuje flagę włączenia procesu przywracania

en: get SELinux enabled flag
pl: uzyskuje flagę włączenia SELinuksa

en: get number of virtual CPUs in appliance
pl: uzyskuje liczbę wirtualnych procesorów w przyrządzie

en: get command trace enabled flag
pl: uzyskuje flagę włączenia śledzenia

en: get the current umask
pl: uzyskuje bieżące „umask”

en: get verbose mode
pl: uzyskuje więcej komunikatów

en: get SELinux security context
pl: uzyskuje kontekst bezpieczeństwa SELinuksa

en: get a single extended attribute
pl: uzyskuje pojedynczy atrybut rozszerzony

en: list extended attributes of a file or directory
pl: wyświetla listę rozszerzonych atrybutów pliku lub katalogu

en: expand wildcards in command
pl: rozwija wieloznaczniki w poleceniach

en: expand a wildcard path
pl: rozwija wieloznaczniki w ścieżkach

en: install GRUB 1
pl: instaluje program GRUB 1

en: return first 10 lines of a file
pl: zwraca pierwsze 10 wierszy pliku

en: return first N lines of a file
pl: zwraca pierwsze N wierszy pliku

en: dump a file in hexadecimal
pl: zrzuca plik w formacie szesnastkowym

en: edit with a hex editor
pl: modyfikuje za pomocą edytora szesnastkowego

en: add a child node
pl: dodaje węzeł potomny

en: delete a node (recursively)
pl: usuwa węzeł (rekurencyjnie)

en: list the contents of a single file in an initrd
pl: wyświetla listę zawartości pojedynczego pliku w initrd

en: list files in an initrd
pl: wyświetla listę plików w initrd

en: add an inotify watch
pl: dodaje obserwację inotify

en: close the inotify handle
pl: zamyka program obsługi inotify

en: return list of watched files that had events
pl: zwraca listę obserwowanych plików, które miały zdarzenia

en: create an inotify handle
pl: tworzy program obsługi inotify

en: return list of inotify events
pl: zwraca listę zdarzeń inotify

en: remove an inotify watch
pl: usuwa obserwację inotify

en: get architecture of inspected operating system
pl: uzyskuje architekturę badanego systemu operacyjnego

en: get distro of inspected operating system
pl: uzyskuje dystrybucję badanego systemu operacyjnego

en: get drive letter mappings
pl: uzyskuje mapowanie liter do dysków

en: get filesystems associated with inspected operating system
pl: uzyskuje systemy plików powiązane z badanym systemem operacyjnym

en: get format of inspected operating system
pl: uzyskuje format badanego systemu operacyjnego

en: get hostname of the operating system
pl: uzyskuje nazwę komputera systemu operacyjnego

en: get the icon corresponding to this operating system
pl: uzyskuje ikonę odpowiednią dla tego systemu operacyjnego

en: get major version of inspected operating system
pl: uzyskuje główną wersję badanego systemu operacyjnego

en: get minor version of inspected operating system
pl: uzyskuje pomniejszą wersję badanego systemu operacyjnego

en: get mountpoints of inspected operating system
pl: uzyskuje punkty montowania badanego systemu operacyjnego

en: get package format used by the operating system
pl: uzyskuje typ formatu pakietów używanego przez system operacyjny

en: get package management tool used by the operating system
pl: uzyskuje narzędzie do zarządzania pakietami używane przez system operacyjny

en: get product name of inspected operating system
pl: uzyskuje nazwę produktu badanego systemu operacyjnego

en: get product variant of inspected operating system
pl: uzyskuje wariant produktu badanego systemu operacyjnego

en: return list of operating systems found by last inspection
pl: zwraca listę systemów operacyjnych odnalezionych przez ostatnie badanie

en: get type of inspected operating system
pl: uzyskuje typ badanego systemu operacyjnego

en: get Windows CurrentControlSet of inspected operating system
pl: uzyskuje wartość CurrentControlSet badanego systemu operacyjnego Windows

en: get Windows systemroot of inspected operating system
pl: uzyskuje systemroot badanego systemu operacyjnego Windows

en: get live flag for install disk
pl: uzyskuje flagę live dla dysku instalacji

en: get multipart flag for install disk
pl: uzyskuje wieloczęściową flagę dla dysku instalacji

en: get netinst (network installer) flag for install disk
pl: uzyskuje flagę „netinst” (instalacji sieciowej) dla dysku instalacji

en: get list of applications installed in the operating system
pl: uzyskuje listę aplikacji zainstalowanych w systemie operacyjnym

en: inspect disk and return list of operating systems found
pl: bada dysk i zwraca listę odnalezionych systemów operacyjnych

en: test if block device
pl: testuje, czy jest urządzeniem blokowym

en: test if character device
pl: testuje, czy jest urządzeniem znakowym

en: is in configuration state
pl: jest w stanie konfiguracji

en: test if a directory
pl: testuje, czy jest katalogiem

en: test if FIFO (named pipe)
pl: testuje, czy jest FIFO (nazwanym potokiem)

en: test if a regular file
pl: testuje, czy jest zwykłym plikiem

en: test if socket
pl: testuje, czy jest gniazdem

en: test if symbolic link
pl: testuje, czy jest dowiązaniem symbolicznym

en: test if a file contains all zero bytes
pl: testuje, czy plik zawiera same zerowe bajty

en: test if a device contains all zero bytes
pl: testuje, czy urządzenie zawiera same zerowe bajty

en: get ISO information from primary volume descriptor of ISO file
pl: pobiera informacje ISO z deskryptora podstawowego woluminu pliku ISO

en: get ISO information from primary volume descriptor of device
pl: pobiera informacje ISO z deskryptora podstawowego woluminu urządzenia

en: change working directory
pl: zmienia katalog roboczy

en: list 9p filesystems
pl: wyświetla listę systemów plików 9p

en: list the block devices
pl: wyświetla listę urządzeń blokowych

en: mapping of disk labels to devices
pl: odwzorowanie etykiet dysków na urządzenia

en: list device mapper devices
pl: wyświetla listę urządzeń mapera urządzeń

en: list event handlers
pl: wyświetla listę programów obsługi zdarzeń

en: list filesystems
pl: wyświetla listę systemów plików

en: list Linux md (RAID) devices
pl: wyświetla listę urządzeń MD (RAID) systemu Linux

en: list the partitions
pl: wyświetla listę partycji

en: list the files in a directory (long format)
pl: wyświetla listę plików w katalogu (długi format)

en: list the files in a directory (long format with SELinux contexts)
pl: wyświetla listę plików w katalogu (długi format z kontekstem SELinuksa)

en: create a hard link
pl: tworzy twarde dowiązanie

en: create a symbolic link
pl: tworzy dowiązanie symboliczne

en: remove extended attribute of a file or directory
pl: usuwa rozszerzony atrybut pliku lub katalogu

en: list the files in a directory
pl: wyświetla listę plików w katalogu

en: get list of files in a directory
pl: pobiera listę plików w katalogu

en: set extended attribute of a file or directory
pl: ustawia rozszerzony atrybut pliku lub katalogu

en: get file information for a symbolic link
pl: uzyskuje informacje o dowiązaniu symbolicznym

en: lstat on multiple files
pl: wykonuje polecenie lstat na wielu plikach

en: add a key on a LUKS encrypted device
pl: dodaje klucz do zaszyfrowanego urządzenia LUKS

en: close a LUKS device
pl: zamyka urządzenie LUKS

en: format a block device as a LUKS encrypted device
pl: formatuje urządzenie blokowe jako zaszyfrowane urządzenie LUKS

en: remove a key from a LUKS encrypted device
pl: usuwa klucz z zaszyfrowanego urządzenia LUKS

en: open a LUKS-encrypted block device
pl: otwiera urządzenie blokowe zaszyfrowane za pomocą LUKS

en: open a LUKS-encrypted block device read-only
pl: otwiera urządzenia blokowe zaszyfrowane za pomocą LUKS w trybie tylko do odczytu

en: create an LVM logical volume
pl: tworzy wolumin logiczny LVM

en: create an LVM logical volume in % remaining free space
pl: tworzy wolumin logiczny LVM w % pozostałego wolnego miejsca

en: get canonical name of an LV
pl: uzyskuje kanoniczną nazwę woluminu logicznego

en: clear LVM device filter
pl: czyści filtr urządzeń LVM

en: remove all LVM LVs, VGs and PVs
pl: usuwa wszystkie woluminy logiczne, grupy woluminów i woluminy fizyczne LVM

en: set LVM device filter
pl: ustawia filtr urządzeń LVM

en: remove an LVM logical volume
pl: usuwa wolumin logiczny LVM

en: rename an LVM logical volume
pl: zmienia nazwę woluminu logicznego LVM

en: resize an LVM logical volume
pl: zmienia rozmiar woluminu logicznego LVM

en: expand an LV to fill free space
pl: rozszerza wolumin logiczny, aby wypełnić wolne miejsce

en: list the LVM logical volumes (LVs)
pl: wyświetla listę woluminów logicznych LVM

en: get the UUID of a logical volume
pl: uzyskuje UUID woluminu logicznego

en: lgetxattr on multiple files
pl: wykonuje polecenie lgetxattr na wielu plikach

en: open the manual
pl: otwiera podręcznik

en: create a Linux md (RAID) device
pl: tworzy urządzenie MD (RAID) systemu Linux

en: obtain metadata for an MD device
pl: pobiera metadane dla urządzenia MD

en: get underlying devices from an MD device
pl: pobiera podstawowe urządzenia z urządzenia MD

en: stop a Linux md (RAID) device
pl: zatrzymuje urządzenie MD (RAID) systemu Linux

en: create a directory
pl: tworzy katalog

en: create a directory with a particular mode
pl: tworzy katalog za pomocą konkretnego trybu

en: create a directory and parents
pl: tworzy katalog i katalogi nadrzędne

en: create a temporary directory
pl: tworzy katalog tymczasowy

en: make ext2/3/4 filesystem with external journal
pl: tworzy system plików ext2/3/4 z zewnętrzną kroniką

en: make ext2/3/4 external journal
pl: tworzy zewnętrzną kronikę ext2/3/4

en: make ext2/3/4 external journal with label
pl: tworzy zewnętrzną kronikę ext2/3/4 za pomocą etykiety

en: make ext2/3/4 external journal with UUID
pl: tworzy zewnętrzną kronikę ext2/3/4 za pomocą UUID

en: make FIFO (named pipe)
pl: tworzy FIFO (nazwany potok)

en: make a filesystem
pl: tworzy system plików

en: make a filesystem with block size
pl: tworzy system plików za pomocą rozmiaru bloków

en: create a btrfs filesystem
pl: tworzy system plików btrfs

en: create a mountpoint
pl: tworzy punkt montowania

en: make block, character or FIFO devices
pl: tworzy urządzenia blokowe, znakowe lub FIFO

en: make block device node
pl: tworzy węzeł urządzenia blokowego

en: make char device node
pl: tworzy węzeł urządzenia znakowego

en: create a swap partition
pl: tworzy partycję wymiany

en: create a swap partition with a label
pl: tworzy partycję wymiany za pomocą etykiety

en: create a swap partition with an explicit UUID
pl: tworzy partycję wymiany za pomocą jawnego UUID

en: create a swap file
pl: tworzy plik wymiany

en: create a temporary file
pl: tworzy plik tymczasowy

en: load a kernel module
pl: wczytuje moduł jądra

en: view a file
pl: wyświetla plik

en: mount a guest disk at a position in the filesystem
pl: montuje dysk gościa na pozycji w systemie plików

en: mount 9p filesystem
pl: montuje system plików 9p

en: mount on the local filesystem
pl: montuje w lokalnym systemie plików

en: run main loop of mount on the local filesystem
pl: wykonuje główną pętlę montowania w lokalnym systemie plików

en: mount a file using the loop device
pl: montuje plik za pomocą urządzenia loop

en: mount a guest disk with mount options
pl: montuje dysk gościa za pomocą opcji montowania

en: mount a guest disk, read-only
pl: montuje dysk gościa, tylko do odczytu

en: mount a guest disk with mount options and vfstype
pl: montuje dysk gościa za pomocą opcji montowania i typu wirtualnego systemu plików

en: show mountpoints
pl: wyświetla punkty montowania

en: show mounted filesystems
pl: wyświetla zamontowane systemy plików

en: move a file
pl: przenosi plik

en: probe NTFS volume
pl: wykrywa wolumin NTFS

en: restore NTFS from backup file
pl: przywraca NTFS z pliku zapasowego

en: save NTFS to backup file
pl: zapisuje NTFS do pliku zapasowego

en: fix common errors and force Windows to check NTFS
pl: naprawia częste błędy i zmusza system Windows do sprawdzenia NTFS

en: resize an NTFS filesystem
pl: zmienia rozmiar systemu plików NTFS

en: resize an NTFS filesystem (with size)
pl: zmienia rozmiar systemu plików NTFS (za pomocą rozmiaru)

en: add a partition to the device
pl: dodaje partycję do urządzenia

en: delete a partition
pl: usuwa partycję

en: partition whole disk with a single primary partition
pl: Partycjonuje cały dysk za pomocą pojedynczej partycji podstawowej

en: return true if a partition is bootable
pl: zwraca wartość „true”, jeśli partycja jest startowa

en: get the MBR type byte (ID byte) from a partition
pl: uzyskuje bajt typu MBR (bajt identyfikatora) z partycji

en: get the partition table type
pl: uzyskuje typ tablicy partycji

en: create an empty partition table
pl: tworzy pustą tablicę partycji

en: list partitions on a device
pl: wyświetla listę partycji na urządzeniu

en: make a partition bootable
pl: zmienia partycję na startową

en: set the MBR type byte (ID byte) of a partition
pl: ustawia bajt typu MBR (bajt identyfikatora) partycji

en: set partition name
pl: ustawia nazwę partycji

en: convert partition name to device name
pl: konwertuje nazwę partycji na nazwę urządzenia

en: convert partition name to partition number
pl: konwertuje nazwę partycji na numer partycji

en: ping the guest daemon
pl: odpytuje usługę gościa

en: read part of a file
pl: odczytuje część pliku

en: read part of a device
pl: odczytuje część urządzenia

en: create an LVM physical volume
pl: tworzy wolumin fizyczny LVM

en: remove an LVM physical volume
pl: usuwa wolumin fizyczny LVM

en: resize an LVM physical volume
pl: zmienia rozmiar woluminu fizycznego LVM

en: resize an LVM physical volume (with size)
pl: zmienia rozmiar woluminu fizycznego LVM (za pomocą rozmiaru)

en: list the LVM physical volumes (PVs)
pl: wyświetla listę woluminów fizycznych LVM

en: get the UUID of a physical volume
pl: uzyskuje UUID woluminu fizycznego

en: write to part of a file
pl: zapisuje do części pliku

en: write to part of a device
pl: zapisuje do części urządzenia

en: read a file
pl: odczytuje plik

en: read file as lines
pl: odczytuje plik jako wiersze

en: read directories entries
pl: odczytuje wpisy katalogów

en: read the target of a symbolic link
pl: odczytuje cel dowiązania symbolicznego

en: readlink on multiple files
pl: wykonuje polecenie readlink na wielu plikach

en: canonicalized absolute pathname
pl: kanoniczna nazwa ścieżki bezwzględnej

en: remove a disk image
pl: usuwa obraz dysku

en: close and reopen libguestfs handle
pl: zamyka i ponownie otwiera program obsługi libguestfs

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem
pl: zmienia rozmiar systemu plików ext2, ext3 lub ext4

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem to the minimum size
pl: zmienia rozmiar systemu plików ext2, ext3 lub ext4 na minimalny

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem (with size)
pl: zmienia rozmiar systemu plików ext2, ext3 lub ext4 (za pomocą rozmiaru)

en: remove a file
pl: usuwa plik

en: remove a file ignoring errors
pl: usuwa wszystkie pliki ignorując błędy

en: remove a file or directory recursively
pl: rekursywnie usuwa plik lub katalog

en: remove a directory
pl: usuwa katalog

en: remove a mountpoint
pl: usuwa punkt montowania

en: synchronize the contents of two directories
pl: synchronizuje zawartość dwóch katalogów

en: scrub (securely wipe) a device
pl: bezpiecznie usuwa zawartość urządzenia

en: scrub (securely wipe) a file
pl: bezpiecznie usuwa plik

en: scrub (securely wipe) free space
pl: bezpiecznie usuwa wolne miejsce

en: add options to kernel command line
pl: dodaje opcje do wiersza poleceń jądra

en: set autosync mode
pl: ustawia tryb automatycznej synchronizacji

en: enable or disable direct appliance mode
pl: włącza lub wyłącza tryb bezpośredniego przyrządu

en: set the ext2/3/4 filesystem label
pl: ustawia etykietę systemu plików ext2/3/4

en: set the ext2/3/4 filesystem UUID
pl: ustawia UUID systemu plików ext2/3/4

en: set filesystem label
pl: ustawia etykietę systemu plików

en: set enable network flag
pl: ustawia flagę włączenia sieci

en: set the search path
pl: ustawia ścieżkę wyszukiwania

en: set process group flag
pl: ustawia flagę grupy procesów

en: enable or disable the recovery process
pl: włącza lub wyłącza proces przywracania

en: set SELinux enabled or disabled at appliance boot
pl: ustawia włączenie lub wyłączenie SELinuksa podczas uruchamiania przyrządu

en: set number of virtual CPUs in appliance
pl: ustawia liczbę wirtualnych procesorów w przyrządzie

en: enable or disable command traces
pl: włącza lub wyłącza śledzenie poleceń

en: set verbose mode
pl: ustawia wyświetlanie więcej komunikatów

en: set SELinux security context
pl: ustawia kontekst bezpieczeństwa SELinuksa

en: set an environment variable
pl: ustawia zmienną środowiskową

en: create partitions on a block device
pl: tworzy partycje na urządzeniu blokowym

en: modify a single partition on a block device
pl: modyfikuje pojedynczą partycję na urządzeniu blokowym

en: display the disk geometry from the partition table
pl: wyświetla geometrię dysku z tablicy partycji

en: display the kernel geometry
pl: wyświetla geometrię jądra

en: display the partition table
pl: wyświetla tablicę partycji

en: run a command via the shell
pl: wykonuje polecenie przez powłokę

en: run a command via the shell returning lines
pl: wykonuje polecenie przez powłokę zwracającą wiersze

en: sleep for some seconds
pl: usypia na kilka sekund

en: create a sparse disk image and add
pl: tworzy rzadki obraz dysku i dodaje go

en: get file information
pl: uzyskuje informacje o pliku

en: get file system statistics
pl: uzyskuje statystyki systemu plików

en: print the printable strings in a file
pl: wyświetla widoczne znaki w pliku

en: list supported groups of commands
pl: wyświetla listę obsługiwanych grup poleceń

en: disable swap on device
pl: wyłącza przestrzeń wymiany na urządzeniu

en: disable swap on file
pl: wyłącza przestrzeń wymiany na pliku

en: disable swap on labeled swap partition
pl: wyłącza przestrzeń wymiany na partycji wymiany z etykietą

en: disable swap on swap partition by UUID
pl: wyłącza przestrzeń wymiany na partycji wymiany według UUID

en: enable swap on device
pl: włącza przestrzeń wymiany na urządzeniu

en: enable swap on file
pl: włącza przestrzeń wymiany w pliku

en: enable swap on labeled swap partition
pl: włącza przestrzeń wymiany na partycji wymiany z etykietą

en: enable swap on swap partition by UUID
pl: włącza przestrzeń wymiany na partycji wymiany według UUID

en: sync disks, writes are flushed through to the disk image
pl: synchronizuje dyski, zapisy są równo rozmieszczone na obrazie dysku

en: return last 10 lines of a file
pl: zwraca ostatnie 10 wierszy pliku

en: return last N lines of a file
pl: zwraca ostatnie N wierszy pliku

en: unpack tarfile to directory
pl: rozpakowuje plik tar do katalogu

en: pack directory into tarfile
pl: pakuje katalog do pliku tar

en: unpack compressed tarball to directory
pl: rozpakowuje skompresowane archiwum tar do katalogu

en: pack directory into compressed tarball
pl: pakuje katalog do skompresowanego archiwum tar

en: print elapsed time taken to run a command
pl: wyświetla czas wykonania polecenia

en: update file timestamps or create a new file
pl: aktualizuje znaczniki czasu plików lub tworzy nowy plik

en: truncate a file to zero size
pl: obcina plik do zerowego rozmiaru

en: truncate a file to a particular size
pl: obcina plik do konkretnego rozmiaru

en: adjust ext2/ext3/ext4 filesystem parameters
pl: dostosowuje parametry systemu plików ext2/ext3/ext4

en: get ext2/ext3/ext4 superblock details
pl: uzyskuje szczegóły superbloków ext2/ext3/ext4

en: set file mode creation mask (umask)
pl: ustawia maskę tworzenia trybu pliku (umask)

en: unmount a filesystem
pl: odmontowuje system plików

en: unmount all filesystems
pl: odmontowuje wszystkie systemy plików

en: unmount a locally mounted filesystem
pl: odmontowuje lokalnie zamontowany system plików

en: unset an environment variable
pl: usuwa ustawienie zmiennej środowiskowej

en: upload a file from the local machine
pl: wysyła plik z lokalnej maszyny

en: upload a file from the local machine with offset
pl: wysyła plik z lokalnej maszyny z wyrównaniem

en: set timestamp of a file with nanosecond precision
pl: ustawia znaczniki czasu pliku z nanosekundową dokładnością

en: get the library version number
pl: uzyskuje numer wersji biblioteki

en: get the filesystem label
pl: uzyskuje etykietę systemu plików

en: get the Linux VFS type corresponding to a mounted device
pl: uzyskuje typ wirtualnego systemu plików systemu Linux odpowiadający zamontowanemu urządzeniu

en: get the filesystem UUID
pl: uzyskuje UUID systemu plików

en: activate or deactivate some volume groups
pl: aktywuje lub dezaktywuje niektóre grupy woluminów

en: activate or deactivate all volume groups
pl: aktywuje lub dezaktywuje wszystkie grupy woluminów

en: create an LVM volume group
pl: tworzy grupę woluminów LVM

en: get the LV UUIDs of all LVs in the volume group
pl: uzyskuje UUID wszystkich woluminów logicznych w grupie woluminów

en: get volume group metadata
pl: pobiera metadane grupy woluminów

en: get the PV UUIDs containing the volume group
pl: uzyskuje UUID woluminów fizycznych zawierających grupę woluminów

en: remove an LVM volume group
pl: usuwa grupę woluminów LVM

en: rename an LVM volume group
pl: zmienia nazwę grupy woluminów LVM

en: list the LVM volume groups (VGs)
pl: wyświetla listę grup woluminów LVM

en: rescan for LVM physical volumes, volume groups and logical volumes
pl: ponownie skanuje woluminy fizyczne, grupy woluminów i woluminy logiczne LVM

en: get the UUID of a volume group
pl: uzyskuje UUID grupy woluminów

en: count characters in a file
pl: liczy znaki w pliku

en: count lines in a file
pl: liczy wiersze w pliku

en: count words in a file
pl: liczy wyrazy w pliku

en: wipe a filesystem signature from a device
pl: usuwa podpis systemu plików z urządzenia

en: create a new file
pl: tworzy nowy plik

en: append content to end of file
pl: dołącza zawartość do końca pliku

en: create a file
pl: tworzy plik

en: change parameters of an XFS filesystem
pl: zmienia parametry systemu plików XFS

en: expand an existing XFS filesystem
pl: rozszerza istniejący system plików XFS

en: repair an XFS filesystem
pl: naprawia system plików XFS

en: write zeroes to the device
pl: zapisuje zera na urządzeniu

en: write zeroes to an entire device
pl: zapisuje zera na całym urządzeniu

en: zero free space in a filesystem
pl: zeruje wolne miejsce w systemie plików

en: zero unused inodes and disk blocks on ext2/3 filesystem
pl: zeruje nieużywane i-węzły i bloki dysków na systemie plików ext2/3

en: determine file type inside a compressed file
pl: ustala typ pliku wewnątrz skompresowanego pliku

en: Use -h <cmd> / help <cmd> to show detailed help for a command.
pl: Należy użyć -h <polecenie>/help <polecenie>, aby wyświetlić szczegółową pomoc polecenia. Użyj -h <cmd>/help <cmd>, aby wyświetlić szczegółową pomoc o poleceniu.

en: use 'copy-in <local> [<local>...] <remotedir>' to copy files into the image
pl: należy użyć „copy-in <lokalny> [<lokalny>…] <zdalny_katalog>”, aby skopiować pliki do obrazu

en: use 'copy-out <remote> [<remote>...] <localdir>' to copy files out of the image
pl: należy użyć „copy-out <zdalny> [<zdalny>…] <lokalny_katalog>”, aby skopiować pliki z obrazu

en: display filename
pl: wyświetla nazwę pliku

en: use '%s filename' to edit a file
pl: należy użyć „%s nazwa_pliku”, aby zmodyfikować plik

en: unknown event name: %s
pl: nieznana nazwa zdarzenia: %s

en: use 'event <name> <eventset> <script>' to register an event handler
pl: należy użyć „event <nazwa> <zestaw_zdarzeń> <skrypt>”, aby zarejestrować program obsługi zdarzenia

en: use 'delete-event <name>' to delete an event handler
pl: należy użyć „delete-event <nazwa>”, aby usunąć program obsługi zdarzenia

en: delete-event: %s: no such event handler
pl: delete-event: %s: nie ma takiego programu obsługi zdarzenia

en: %s: command arguments not separated by whitespace
pl: %s: parametry poleceń nie są oddzielone spacjami

en: %s: unterminated single quote
pl: %s: niezakończony pojedynczy cudzysłów

en: %s: too many arguments
pl: %s: za dużo parametrów

en: %s: invalid escape sequence in string (starting at offset %d)
pl: %s: nieprawidłowa sekwencja sterująca w ciągu (zaczyna się od offsetu %d)

en: %s: unterminated double quote
pl: %s: niezakończony podwójny cudzysłów

en: display a list of commands or help on a command
pl: wyświetla listę poleceń lub pomoc polecenia

en: quit guestfish
pl: kończy działanie programu guestfish

en: quit - quit guestfish
         quit
pl: quit — kończy działanie programu guestfish
         quit

en: Did you mean to open a disk image?  guestfish -a disk.img
    For a list of commands:             guestfish -h
    For complete documentation:         man guestfish
pl: Czy miał zostać otwarty obraz dysku?  guestfish -a dysk.img
    Lista poleceń:                        guestfish -h
    Pełna dokumentacja:                   man guestfish

en: %s:%d: libguestfs: error: %s
pl: %s:%d: libguestfs: błąd: %s

en: Runaway quote in string "%s"
pl: Cytat ucieczki w ciągu „%s”

en: %s: to use Windows drive letters, you must inspect the guest ("-i" option or run "inspect-os" command)
pl: %s: należy zbadać gościa (opcja „-i” lub polecenie „inspect-os”), aby użyć liter napędów systemu Windows

en: %s: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
pl: %s: musi być gościem systemu Windows, aby użyć liter dysków systemu Windows

en: %s: drive '%c:' not found.  To list available drives do:
      inspect-get-drive-mappings %s
pl: %s: nie odnaleziono napędu „%c:”. Aby wyświetlić dostępne napędy, należy wykonać:
      inspect-get-drive-mappings %s

en: %s: to access '%c:', mount %s first.  One way to do this is:
      umount-all
      mount %s /
pl: %s: aby uzyskać dostęp do „%c:”, należy najpierw zamontować %s. Jeden ze sposobów:
      umount-all
      mount %s /

en: use 'glob command [args...]'
pl: należy użyć „glob polecenie [parametry…]”

en: glob: guestfs_glob_expand call failed: %s
pl: glob: wywołanie guestfs_glob_expand się nie powiodło: %s

en: hexedit (device|filename) [max | start max]
pl: hexedit (urządzenie|nazwa_pliku) [maksimum | rozpoczęcie maksimum]

en: hexedit: %s is a zero length file or device
pl: hexedit: %s jest plikiem lub urządzeniem o zerowej długości

en: hexedit: %s is larger than %s. You must supply a limit using
      'hexedit %s <max>' (eg. 'hexedit %s 1M') or a range using
      'hexedit %s <start> <max>'.
pl: hexedit: %s jest dłuższe niż %s. Należy podać ograniczenie
      za pomocą polecenia „hexedit %s <maksimum>” (np.
      „hexedit %s 1M”) lub zakres za pomocą polecenia
      „hexedit %s <rozpoczęcie> <maksymalnie>”.

en: hexedit: invalid range
pl: hexedit: nieprawidłowy zakres

en: use 'lcd directory' to change local directory
pl: należy użyć „lcd katalog”, aby zmienić lokalny katalog

en: use '%s filename' to page a file
pl: należy użyć „%s nazwa_pliku”, aby wyświetlić plik

en: failed to allocate disk
pl: przydzielenie dysku się nie powiodło

en: could not parse boot size
pl: nie można przetworzyć rozmiaru partycji startowej

en: failed to get sector size of disk: %s
pl: uzyskanie rozmiaru sektora dysku się nie powiodło: %s

en: failed to partition disk: %s
pl: partycjonowanie dysku się nie powiodło: %s

en: failed to add boot partition: %s
pl: dodanie partycji startowej się nie powiodło: %s

en: failed to add root partition: %s
pl: dodanie partycji głównej się nie powiodło: %s

en: failed to create boot filesystem: %s
pl: utworzenie startowego systemu plików się nie powiodło: %s

en: failed to create root filesystem: %s
pl: utworzenie głównego systemu plików się nie powiodło: %s

en: incorrect format for LV name, use '/dev/VG/LV'
pl: niepoprawny format dla nazwy woluminu logicznego, należy użyć „/dev/VG/LV”

en: failed to create PV: %s: %s
pl: utworzenie woluminu fizycznego się nie powiodło: %s: %s

en: failed to create VG: %s: %s
pl: utworzenie grupy woluminów się nie powiodło: %s: %s

en: failed to create LV: /dev/%s/%s: %s
pl: utworzenie woluminu logicznego się nie powiodło: /dev/%s/%s: %s

en: failed to create filesystem (%s): %s
pl: utworzenie systemu plików (%s) się nie powiodło: %s

en: List of available prepared disk images:
pl: Lista dostępnych przygotowanych obrazów dysków:

en: guestfish -N %-8s - %s
    
    %s
pl: guestfish -N %-8s — %s
    
    %s

en:   Optional parameters:
pl:   Opcjonalne parametry:

en: <%s> %s (default: %s)
pl: <%s> %s (domyślnie: %s)

en: guestfish: remote: looks like the server is not running
pl: guestfish: zdalnie: serwer nie jest uruchomiony

en: guestfish: protocol error: could not send initial greeting to server
pl: guestfish: błąd protokołu: nie można wysłać początkowego powitania do serwera

en: guestfish: protocol error: could not decode reply from server
pl: guestfish: błąd protokołu: nie można rozszyfrować odpowiedzi od serwera

en: reopen: guestfs_create: failed to create handle
pl: reopen: guestfs_create: utworzenie programu obsługi się nie powiodło

en: %s: '%s': invalid boolean value, use 'true' or 'false'
pl: %s: „%s”: nieprawidłowa wartość logiczna, należy użyć „true” lub „false”

en: %s: unknown optional argument "%s"
pl: %s: nieznany opcjonalny parametr „%s”

en: use '%s VAR value' to set an environment variable
pl: używa „%s VAR wartość”, aby ustawić zmienną środowiskową

en: use '%s VAR' to unset an environment variable
pl: używa „%s VAR”, aby usunąć ustawienie zmiennej środowiskowej

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: use 'time command [args...]'
pl: należy użyć „time polecenie [parametry…]”

en: IMPORTANT NOTE: This program ERASES ALL DATA on disks.
pl: WAŻNA UWAGA: ten program USUWA WSZYSTKIE DANE na dyskach.

en: unable to create new XPath context
pl: nie można utworzyć nowego kontekstu XPath

en: unable to evaluate XPath expression
pl: nie można sprawdzić wyrażenia XPath

en: cannot find any suitable libguestfs supermin, fixed or old-style appliance on LIBGUESTFS_PATH (search path: %s)
pl: nie można odnaleźć żadnego odpowiedniego przyrządu biblioteki libguestfs typu „supermin”, „fixed” lub „old-style” w LIBGUESTFS_PATH (ścieżka wyszukiwania: %s)

en: unexpected line from db_dump command, no space prefix
pl: nieoczekiwany wiersz polecenia db_dump, brak przedrostka w formie spacji

en: unexpected non-hex digits in output of db_dump command
pl: nieoczekiwane nieszesnastkowe cyfry w wyjściu polecenia db_dump

en: %s parameter is empty or contains disallowed characters
pl: parametr %s jest pusty lub zawiera niedozwolone znaki

en: libguestfs: error: %s
pl: libguestfs: błąd: %s

en: <truncated, original size %zu bytes>
pl: <skrócone, pierwotny rozmiar %zu bajtów>

en: guestfs_launch failed, see earlier error messages
pl: guestfs_launch się nie powiodło, proszę zobaczyć wcześniejsze komunikaty o błędach

en: filesystem is already mounted in another thread
pl: system plików jest już zamontowany w innym wątku

en: you must call guestfs_mount_local first
pl: należy najpierw wywołać guestfs_mount_local

en: no filesystem is mounted
pl: żaden system plików nie jest zamontowany

en: could not initialize dir cache hashtables
pl: nie można zainicjować tablic sum mieszania katalogu pamięci podręcznej

en: guestfs_close: called twice on the same handle
pl: guestfs_close: wywołano dwa razy w tym samym programie obsługującym

en: size of %s is unreasonably large (%<PRIi64> bytes)
pl: rozmiar %s jest nierozsądnie duży (%<PRIi64> bajtów)

en: you must call guestfs_add_drive before guestfs_launch
pl: należy wywołać guestfs_add_drive przed guestfs_launch

en: qemu launched and contacted daemon, but state != READY
pl: QEMU zostało uruchomione i skontaktowano się z usługą, ale stan != GOTOWY

en: could not attach disk to libvirt domain
pl: nie można dołączyć dysku do domeny biblioteki libvirt

en: could not detach disk from libvirt domain
pl: nie można odłączyć dysku od domeny biblioteki libvirt

en: guestfs_launch failed, unexpected initial message from guestfsd
pl: guestfs_launch się nie powiodło, nieoczekiwany komunikat początkowy od usługi guestfsd

en: contacted guestfsd, but state != READY
pl: skontaktowano się z guestfsd, ale stan != GOTOWY

en: the libguestfs handle has already been launched
pl: program obsługi libguestfs został już uruchomiony

en: qemu has not been launched yet
pl: QEMU nie zostało jeszcze uruchomione

en: you cannot set both live and readonly flags
pl: nie można ustawić jednocześnie flag live i readonly

en: unknown readonlydisk parameter
pl: nieznany parametr readonlydisk

en: error getting domain info: %s
pl: błąd podczas uzyskiwania informacji o domenie: %s

en: error: domain is a live virtual machine.
    Writing to the disks of a running virtual machine can cause disk corruption.
    Either use read-only access, or if the guest is running the guestfsd daemon
    specify live access.  In most libguestfs tools these options are --ro or
    --live respectively.  Consult the documentation for further information.
pl: błąd: domena jest maszyną wirtualną live.
    Zapisywanie na dyskach uruchomionej maszyny wirtualnej może spowodować
    uszkodzenie danych. Należy użyć dostępu tylko do odczytu lub jeśli gość
    ma uruchomioną usługę guestfsd, należy podać dostęp live.
    W większości narzędzi biblioteki libguestfs te opcje to odpowiednio --ro
    lub --live. Dokumentacja zawiera więcej informacji.

en: %s: disk is marked <readonly/> in libvirt XML, and readonlydisk was set to "error"
pl: %s: dysk jest oznaczony jako <readonly/> w pliku XML biblioteki libvirt, a parametr readonlydisk został ustawiony na „error”

en: libvirt domain has no disks
pl: domena biblioteki libvirt nie ma dysków

en: this guest has no libvirt <channel> definition for guestfsd
    See ATTACHING TO RUNNING DAEMONS in guestfs(3) for further information.
pl: ten gość nie ma określenia <channel> biblioteki libvirt dla usługi guestfsd
    „ATTACHING TO RUNNING DAEMONS” w guestfs(3) zawiera więcej informacji.

en: error reading libvirt XML information: %s
pl: błąd podczas odczytywania informacji XML biblioteki libvirt: %s

en: unable to parse XML information returned by libvirt
pl: nie można przetworzyć informacji XML zwróconej przez bibliotekę libvirt

en: xdr_guestfs_message_header failed
pl: xdr_guestfs_message_header się nie powiodło

en: dispatch failed to marshal args
pl: rozdzielenie parametrów marszałka się nie powiodło

en: operation cancelled by user
pl: działanie zostało anulowane przez użytkownika

en: xdr_guestfs_chunk failed (buf = %p, buflen = %zu)
pl: xdr_guestfs_chunk się nie powiodło (bufor = %p, długość bufora = %zu)

en: received magic signature from guestfsd, but in state %d
pl: otrzymano podpis magic z guestfsd, ale w stanie %d

en: message length (%u) > maximum possible size (%d)
pl: długość komunikatu (%u) > maksymalny możliwy rozmiar (%d)

en: write to daemon socket
pl: zapisuje do gniazda usługi

en: receive_file_data: unexpected flag received when reading file chunks
pl: receive_file_data: otrzymano nieoczekiwaną flagę podczas odczytywania fragmentów pliku

en: failed to parse file chunk
pl: przetworzenie fragmentu pliku się nie powiodło

en: file receive cancelled by daemon
pl: otrzymanie pliku zostało anulowane przez usługę

en: %s: cannot create temporary directory
pl: %s: nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: security: cached appliance %s is not a directory (mode %o)
pl: bezpieczeństwo: przyrząd %s w pamięci podręcznej nie jest katalogiem (tryb %o)

en: security: cached appliance %s is writable by group or other (mode %o)
pl: bezpieczeństwo: przyrząd %s w pamięci podręcznej jest zapisywalny przez grupę lub innych (tryb %o)

en: could not parse integer in version number: %s
pl: nie można przetworzyć liczby całkowitej w numerze wersji: %s

en: read: %s: unexpected end of file
pl: odczyt: %s: nieoczekiwany koniec pliku

en: Inspecting the virtual machine or disk image ...
pl: Badanie maszyny wirtualnej lub obrazu dysku…

en: This disk contains one or more operating systems.  You can use these mount
    commands in virt-rescue (at the ><rescue> prompt) to mount the filesystems.
pl: Ten dysk zawiera jeden lub więcej systemów operacyjnych. Można użyć poleceń
    mount w virt-rescue (po znaku zachęty ><rescue>), aby zamontować systemy
    plików.

en: # %s is the root of a %s operating system
    # type: %s, distro: %s, version: %d.%d
    # %s
pl: # %s jest rootem systemu operacyjnego %s
    # typ: %s, dystrybucja: %s, wersja: %d.%d
    # %s

en: virt-list-filesystems: no image or VM name given
pl: virt-list-filesystems: nie podano obrazu lub nazwy maszyny wirtualnej

en: virt-list-partitions: no image or VM name given
pl: virt-list-partitions: nie podano obrazu lub nazwy maszyny wirtualnej

en: virt-tar: no image, VM names, directory or filename given
pl: virt-tar: nie podano obrazu, nazw maszyn wirtualnych, katalogu lub nazwy pliku

en: virt-tar: either -x or -u must be specified on the command line
pl: virt-tar: należy podać opcję -x lub -u w wierszu poleceń

en: virt-tar: {tarball}: file not found
pl: virt-tar: {tarball}: nie odnaleziono pliku

en: virt-tar: {dir}: directory name must start with '/' character
pl: virt-tar: {dir}: nazwa katalogu musi zaczynać się od znaku „/”

en: {prog}: No operating system could be detected inside this disk image.
    
    This may be because the file is not a disk image, or is not a virtual machine
    image, or because the OS type is not understood by libguestfs.
    
    If you feel this is an error, please file a bug report including as much
    information about the disk image as possible.
pl: {prog}: nie wykryto żadnego systemu operacyjnego wewnątrz tego obrazu dysku.
    
    Może to być spowodowane faktem, że plik nie jest obrazem dysku, nie jest maszyną wirtualną lub biblioteka libguestfs nie rozumie tego typu systemu.
    
    Jeśli jest to błąd, proszę wypełnić zgłoszenie błędu, dołączając tak dużo informacji o pliku obrazu, jak to tylko możliwe (w języku angielskim).

en: {prog}: multiboot operating systems are not supported.
pl: {prog}: systemy operacyjne „multiboot” nie są obsługiwane.

en: no libvirt domain name or disk image given
pl: nie podano nazwy domeny libvirt lub obrazu dysku

en: expecting 1 or 2 more parameters, subkey path and optionally the value to export
pl: oczekiwano jednego lub dwóch parametrów, ścieżki do podklucza i opcjonalnie wartości do wyeksportowania

en: virt-win-reg: {p}: cannot find user directory
pl: virt-win-reg: {p}: nie można odnaleźć katalogu użytkownika

en: virt-win-reg: {p}: not a supported Windows Registry path
pl: virt-win-reg: {p}: nie jest obsługiwaną ścieżką rejestru systemu Windows

en: virt-win-reg: {p}: could not download registry file: {err}
pl: virt-win-reg: {p}: nie można pobrać pliku rejestru: {err}

en: virt-win-reg: {p}: could not upload registry file: {err}
pl: virt-win-reg: {p}: nie można wysłać pliku rejestru: {err}
