libguestfs 1.39.12 - en to uk translation catalogue (1041 entries)

en: Try ‘%s --help’ for more information.
uk: Віддайте команду «%s --help», щоб дізнатися більше.

en: unknown long option: %s (%d)
uk: невідомий довгий варіант параметра: %s (%d)

en: -P option is not numeric
uk: Аргумент параметра -P не є числовим

en: compiled without support for libvirt
uk: зібрано без підтримки libvirt

en: --uuid option cannot be used with -a or -d
uk: Параметр --uuid не можна використовувати разом із -a або -d

en: alignment < 4K
uk: вирівнювання < 4кБ

en: alignment < 64K
uk: вирівнювання < 64кБ

en: %s: %s: error closing input file: %m (ignored)
uk: %s: %s: помилка під час спроби закрити файл вхідних даних: %m (проігноровано)

en: ‘%s’ could not be validated, see errors above
uk: «%s» не може бути визначено, див. повідомлення про помилки, наведені вище

en: %s contains comments which will not work with virt-builder 1.24.1
uk: %s містить коментарі, у virt-builder 1.24.1 такі коментарі не працюватимуть

en: %s: section [%s] has invalid characters which will not work with virt-builder 1.24.0
uk: %s: розділ [%s] містить некоректні символи, його не можна використовувати у virt-builder 1.24.0

en: %s: section [%s], field ‘%s’ has invalid characters which will not work with virt-builder 1.24.0
uk: %s: розділ [%s], поле «%s» містить некоректні символи, його не можна використовувати у virt-builder 1.24.0

en: %s: section [%s], field ‘%s’ has invalid characters which will not work with virt-builder 1.24.1
uk: %s: розділ [%s], поле «%s» містить некоректні символи, його не можна використовувати у virt-builder 1.24.0

en: %s: section [%s] is missing a ‘sig’ field which will not work with virt-builder 1.24.0
uk: %s: у розділі [%s] пропущено поле «sig», так не можна робити у virt-builder 1.24.0

en: %s: error: you must specify at least one -a or -d option.
uk: %s: помилка: вам слід вказати один із параметрів, -a або -d.

en: %s: error: extra argument ‘%s’ on command line.
    Make sure to specify the argument for --format like '--format=%s'.
uk: %s: помилка: зайвий аргумент «%s» у рядку команди.
    Не забувайте вказувати аргумент до --format, ось так: «--format=%s».

en: you cannot use -h and --csv options together.
uk: не можна одночасно використовувати параметри -h та --csv.

en: %s: cannot determine the subvolume for %s: %s: %s
uk: %s: не вдалося визначити підтом для %s: %s: %s

en: %s: Windows Event Log for pre-Vista guests is not supported.
uk: %s: підтримки Windows Event Log для гостьових систем, старіших за Vista не передбачено.

en: %s: could not format journal entry timestamp
uk: %s: не вдалося виконати форматування часової позначки запису журналу

en: %s: you need to install ‘evtxdump.py’ (from the python-evtx package)
    in order to parse Windows Event Logs.  If you cannot install this, then
    use virt-copy-out(1) to copy the contents of /Windows/System32/winevt/Logs
    from this guest, and examine in a binary file viewer.
uk: %s: вам слід встановити програму evtxdump.py з пакунка python-evtx для
    того, щоб обробляти журнали подій Windows. Якщо ви не можете встановити
    цю програму, скористайтеся virt-copy-out(1) для копіювання вмісту /Windows/System32/winevt/Logs
    цієї гостьової системи і вивчіть його у програмі для перегляду бінарних файлів.

en: %s: Windows Event Log file (%s) not found
uk: %s: не знайдено файла Windows Event Log (%s)

en: used a flag which can only be combined with -lR mode
    For more information, read the virt-ls(1) man page.
uk: використано прапорець, який можна використовувати лише разом з режимом -lR
    Докладніші дані наведено на сторінці довідника (man) virt-ls(1).

en: %s: error: missing filenames on command line.
    Please specify at least one file to follow.
uk: %s: помилка: у рядку команди пропущено назви файлів.
    Будь ласка, вкажіть хоч один файл для стеження.

en: %s: error: none of the files were found in the disk image
uk: %s: помилка: на образі диска не було знайдено жодного з вказаних файлів

en: %s: all files deleted, exiting
uk: %s: усі файли вилучено, завершуємо роботу

en: Try ‘%s --help’ or consult %s(1) for more information.
uk: Щоб дізнатися більше, скористайтеся командою «%s --help» або зверніться до підручника з %s(1).

en: %s: ‘%s’ is not a numeric value.
uk: %s: «%s» не є числовим значенням.

en: %s: %s: integer out of range
uk: %s: %s: ціле значення поза межами діапазону

en: %s: ‘%s’ is not allowed for -%c; allowed values are:
uk: %s: «%s» не можна використовувати з -%c; дозволені значення:

en: %s: ‘%s’ is not allowed for %s%s; allowed values are:
uk: %s: «%s» не можна використовувати з %s%s; дозволені значення:

en: Extra parameter on the command line: ‘%s’.
uk: Зайвий параметр у рядку команди: «%s».

en: %s: line %d: error parsing configuration file: %s
uk: %s: рядок %d: помилка під час спроби обробки файла налаштувань: %s

en: don’t use --live and -i options together
uk: не використовуйте одразу параметри --live і -i

en: %s: no operating system was found on this disk
    
    If using guestfish ‘-i’ option, remove this option and instead
    use the commands ‘run’ followed by ‘list-filesystems’.
    You can then mount filesystems you want by hand using the
    ‘mount’ or ‘mount-ro’ command.
    
    If using guestmount ‘-i’, remove this option and choose the
    filesystem(s) you want to see by manually adding ‘-m’ option(s).
    Use ‘virt-filesystems’ to see what filesystems are available.
    
    If using other virt tools, this disk image won’t work
    with these tools.  Use the guestfish equivalent commands
    (see the virt tool manual page).
uk: %s: на диску не знайдено жодної операційної системи
    
    Якщо було використано параметр «-i» guestfish, вилучіть цей
    параметр і замість нього використовуйте команди «run» з
    наступним «list-filesystems». Після виконання цих команд
    ви зможете змонтувати бажані файлові системи за допомогою
    команди «mount» або «mount-ro».
    
    Якщо було використано параметр «-i» guestmount, вилучіть цей
    параметр і виберіть файлові системи, які ви бажаєте бачити,
    вручну за допомогою додавання параметрів «-m».
    Для перегляду списку доступних файлових систем скористайтеся
    командою «virt-filesystems».
    
    Якщо ви користуєтеся іншими інструментами віртуалізації, ви
    не зможете скористатися цим образом диска. Скористайтеся
    відповідними командами guestfish (докладний опис можна знайти
    на сторінках довідника (man) щодо інструмента віртуалізації).

en: %s: multi-boot operating systems are not supported
    
    If using guestfish ‘-i’ option, remove this option and instead
    use the commands ‘run’ followed by ‘list-filesystems’.
    You can then mount filesystems you want by hand using the
    ‘mount’ or ‘mount-ro’ command.
    
    If using guestmount ‘-i’, remove this option and choose the
    filesystem(s) you want to see by manually adding ‘-m’ option(s).
    Use ‘virt-filesystems’ to see what filesystems are available.
    
    If using other virt tools, multi-boot operating systems won’t work
    with these tools.  Use the guestfish equivalent commands
    (see the virt tool manual page).
uk: %s: підтримки операційних систем з варіантами завантаження не
    передбачено
    
    Якщо було використано параметр «-i» guestfish, вилучіть цей
    параметр і замість нього використовуйте команди «run» з
    наступним «list-filesystems». Після виконання цих команд
    ви зможете змонтувати бажані файлові системи за допомогою
    команди «mount» або «mount-ro».
    
    Якщо було використано параметр «-i» guestmount, вилучіть цей
    параметр і виберіть файлові системи, які ви бажаєте бачити,
    вручну за допомогою додавання параметрів «-m».
    Для перегляду списку доступних файлових систем скористайтеся
    командою «virt-filesystems».
    
    Якщо ви користуєтеся іншими інструментами віртуалізації, ви
    не зможете скористатися операційними системами з варіантами
    завантаження. Скористайтеся відповідними командами guestfish
    (докладний опис можна знайти на сторінках довідника (man)
    щодо інструмента віртуалізації).

en: %s: some filesystems could not be mounted (ignored)
uk: %s: деякі з файлових систем не вдалося змонтувати (проігноровано)

en: Operating system: %s
uk: Операційна система: %s

en: %s mounted on %s
uk: %s змонтовано до %s

en: Enter key or passphrase ("%s"):
uk: Введіть ключ або пароль («%s»):

en: %s: ‘%s’ could not be mounted.
uk: %s: не вдалося змонтувати «%s».

en: %s: Check mount(8) man page to ensure options ‘%s’
    %s: are supported by the filesystem that is being mounted.
uk: %s: зверніться до сторінки довідника mount(8), щоб ознайомитися з параметрами «%s»
    %s: підтримуються файловою системою, яка монтується.

en: %s: Did you mean to mount one of these filesystems?
uk: %s: ви хотіли змонтувати одну з цих файлових систем?

en: cannot determine the subvolume for %s: %s (%d)
uk: не вдалося визначити підтом для %s: %s (%d)

en: %s: --add: could not parse URI ‘%s’
uk: %s: --add: не вдалося обробити адресу «%s»

en: %s: %s: scheme of URI is NULL or empty
uk: %s: %s: схема адреси є нульовою або порожньою

en: %s: %s: cannot both a server name and a socket query parameter
uk: %s: %s: не можна вказувати одразу назву сервера та параметр запиту до сокета

en: could not connect to libvirt (code %d, domain %d): %s
uk: не вдалося встановити з’єднання з libvirt (код %d, домен %d): %s

en: could not get number of running domains (code %d, domain %d): %s
uk: не вдалося визначити кількість запущених доменів (код %d, домен %d): %s

en: could not list running domains (code %d, domain %d): %s
uk: не вдалося побудувати список запущених доменів (код %d, домен %d): %s

en: could not get number of inactive domains (code %d, domain %d): %s
uk: не вдалося отримати дані щодо кількості неактивних доменів (код %d, домен %d): %s

en: could not list inactive domains (code %d, domain %d): %s
uk: не вдалося побудувати список неактивних доменів (код %d, домен %d): %s

en: %s exited successfully
uk: Успішно завершено роботу %s

en: %s exited with error status %d
uk: Роботу %s завершено зі станом виходу %d

en: %s killed by signal %d (%s)
uk: Роботу %s припинено за допомогою сигналу %d (%s)

en: %s stopped by signal %d (%s)
uk: Роботу %s завершено за допомогою сигналу %d (%s)

en: %s exited for an unknown reason (status %d)
uk: Роботу %s завершено з невідомої причини (стан %d)

en: %s: error getting extended attrs for %s %s
uk: %s: помилка під час спроби отримання розширених атрибутів %s %s

en: %s: error: cannot parse xattr count for %s %s
uk: %s: помилка: не вдалося обробити числове значення xattr для %s %s

en: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
uk: для використання літерних позначень дисків Windows ваша система має бути гостьовою системою Windows

en: drive '%c:' not found.
uk: диска «%c:» не знайдено.

en: compiled without support for libvirt.
uk: зібрано без підтримки libvirt.

en: VirtualMachine
uk: Віртуальна машина

en: Filesystem
uk: Файлова система

en: 1K-blocks
uk: 1кБ-блоків

en: Size
uk: Розмір

en: Used
uk: Використано

en: Available
uk: Доступно

en: Use%
uk: % використання

en: Inodes
uk: Inode-и

en: IUsed
uk: IВикористано

en: IFree
uk: IВільно

en: IUse%
uk: % IВикористання

en: %s: error: you must specify at least one -A or -D option.
uk: %s: помилка: вам слід вказати один із параметрів, -A або -D.

en: %s: error: extra argument ‘%s’ on command line.
    Make sure to specify the argument for --checksum or --format like '--format=%s'.
uk: %s: помилка: зайвий аргумент «%s» у рядку команди.
    Не забувайте вказувати аргумент до --checksum або --format, ось так: «--format=%s».

en: %s: external diff command failed
uk: %s: спроба використання зовнішньої програми визначення різниці (diff) зазнала невдачі

en: End of diff
uk: Кінець різниці

en: -b option given multiple times
uk: параметр -b вказано декілька разів

en: -e option given multiple times
uk: параметр -e вказано декілька разів

en: use 'alloc file size' to create an image
uk: скористайтеся командою «alloc розмір_файла» для створення образу

en: use 'sparse file size' to create a sparse image
uk: скористайтеся командою «sparse розмір_файла» для створення розрідженого образу

en: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
uk: %s: некоректний цілий параметр (%s повернуто %u)

en: Command
uk: Команда

en: Description
uk: Опис

en: delete the default POSIX ACL of a directory
uk: вилучити типовий ACL POSIX каталогу

en: get the POSIX ACL attached to a file
uk: отримати ACL POSIX, пов’язаний з файлом

en: set the POSIX ACL attached to a file
uk: встановити ACL POSIX, пов’язаний з файлом

en: alias for '%s'
uk: псевдонім для «%s»

en: add a CD-ROM disk image to examine
uk: додати образ диска CD-ROM для вивчення

en: add the disk(s) from a named libvirt domain
uk: додати диски з іменованого домену libvirt

en: add an image to examine or modify
uk: додати образ для вивчення або внесення змін

en: add a drive in snapshot mode (read-only)
uk: додати пристрій у режимі знімка даних (лише для читання)

en: add a drive read-only specifying the QEMU block emulation to use
uk: додати пристрій у режимі лише читання з визначенням режиму емуляції блоків QEMU

en: add a temporary scratch drive
uk: додати тимчасовий фальшивий диск

en: add a drive specifying the QEMU block emulation to use
uk: додати пристрій з визначенням режиму емуляції блоків QEMU

en: allocate and add a disk file
uk: виокремити місце і додати файл диска

en: clear Augeas path
uk: спорожнити адресу каталогу Augeas

en: close the current Augeas handle
uk: закрити поточний елемент керування Augeas

en: define an Augeas node
uk: визначити вузол Augeas

en: define an Augeas variable
uk: визначити змінну Augeas

en: look up the value of an Augeas path
uk: шукати значення запису каталогу Augeas

en: create a new Augeas handle
uk: створити елемент керування Augeas

en: insert a sibling Augeas node
uk: вставити вузол Augeas того самого рівня

en: return the label from an Augeas path expression
uk: повернути мітку на основі виразу шляху Augeas

en: load files into the tree
uk: завантажити файли до ієрархії

en: list Augeas nodes under augpath
uk: повернути список вузлів Augeas у каталозі augpath

en: return Augeas nodes which match augpath
uk: повернути вузли Augeas, які відповідають вказаному значенню augpath

en: move Augeas node
uk: пересунути вузол Augeas

en: remove an Augeas path
uk: вилучити запис каталогу Augeas

en: write all pending Augeas changes to disk
uk: записати всі зміни з черги змін Augeas на диск

en: set Augeas path to value
uk: встановити для шляху Augeas вказане значення

en: set multiple Augeas nodes
uk: встановити декілька вузлів Augeas

en: add/remove an Augeas lens transformation
uk: додати/вилучити перетворення лінзи Augeas

en: test availability of some parts of the API
uk: перевірити доступність певних частин програмного інтерфейсу

en: return a list of all optional groups
uk: повернути список всіх додаткових груп

en: upload base64-encoded data to file
uk: вивантажити дані, закодовані у форматі base64, до файла

en: download file and encode as base64
uk: отримати файл і закодувати його у форматі base64

en: discard all blocks on a device
uk: відкинути усі блоки на пристрої

en: return true if discarded blocks are read as zeroes
uk: повертає true, якщо відкинуті блоки було прочитано як нулі

en: print block device attributes
uk: вивести атрибути блокового пристрою

en: flush device buffers
uk: спорожнити буфери пристрою

en: get blocksize of block device
uk: отримати розмір у блоках блокового пристрою

en: is block device set to read-only
uk: визначити, чи працює блоковий пристрій у режимі лише читання

en: get total size of device in bytes
uk: отримати дані щодо загального об’єму зберігання пристрою у байтах

en: get sectorsize of block device
uk: отримати розмір сектора блокового пристрою

en: get total size of device in 512-byte sectors
uk: отримати загальний об’єм зберігання на пристрої у 512-байтових секторах

en: reread partition table
uk: повторно прочитати таблицю розділів

en: set blocksize of block device
uk: встановити розмір у блоках блокового пристрою

en: set readahead
uk: встановити прапорець випереджального читання

en: set block device to read-only
uk: перевести блоковий пристрій у режим лише читання

en: set block device to read-write
uk: перевести блоковий пристрій у режим читання-запису

en: cancel a running or paused balance
uk: скасувати використовуваний або призупинений баланс

en: pause a running balance
uk: призупинити використовуваний баланс

en: resume a paused balance
uk: відновити призупинений баланс

en: show the status of a running or paused balance
uk: показати стан використовуваного або призупиненого балансу

en: add devices to a btrfs filesystem
uk: додати пристрої до файлової системи btrfs

en: remove devices from a btrfs filesystem
uk: вилучити пристрої з файлової системи btrfs

en: balance a btrfs filesystem
uk: збалансувати файлову систему btrfs

en: defragment a file or directory
uk: виконати дефрагментацію файла або каталогу

en: resize a btrfs filesystem
uk: змінити розмір файлової системи btrfs

en: list devices for btrfs filesystem
uk: вивести список пристроїв для файлової системи btrfs

en: sync a btrfs filesystem
uk: синхронізувати файлову систему btrfs

en: check a btrfs filesystem
uk: перевірити файлову систему btrfs

en: create an image of a btrfs filesystem
uk: створити образ файлової системи btrfs

en: add a qgroup to a parent qgroup
uk: додати qgroup до батьківської qgroup

en: create a subvolume quota group
uk: створити групу квот підтомів

en: destroy a subvolume quota group
uk: знищити групу квот підтомів

en: limit the size of a subvolume
uk: обмежити розмір підтому

en: remove a qgroup from its parent qgroup
uk: вилучити qgroup із батьківської qgroup

en: show subvolume quota groups
uk: показати групи квот підтомів

en: enable or disable subvolume quota support
uk: увімкнути або вимкнути підтримку квот підтомів

en: trash all qgroup numbers and scan the metadata again with the current config
uk: викинути усі числові дані qgroup і виконати повторне сканування з поточними налаштуваннями

en: replace a btrfs managed device with another device
uk: замінити керований btrfs пристрій іншим пристроєм

en: recover the chunk tree of btrfs filesystem
uk: відновити дерево фрагментів файлової системи btrfs

en: recover bad superblocks from good copies
uk: відновити пошкоджені суперблоки із якісних копій

en: cancel a running scrub
uk: скасувати витирання, що виконується

en: resume a previously canceled or interrupted scrub
uk: відновити раніше скасована або перерване витирання

en: read all data from all disks and verify checksums
uk: прочитати усі дані з усіх дисків і перевірити контрольні суми

en: show status of running or finished scrub
uk: показати дані щодо стану витирання, яке виконується або завершено

en: enable or disable the seeding feature of device
uk: увімкнути або вимкнути можливість поширення даних з пристрою

en: create a btrfs subvolume
uk: створити підтом btrfs

en: delete a btrfs subvolume or snapshot
uk: вилучити підтом або знімок btrfs

en: get the default subvolume or snapshot of a filesystem
uk: отримати типовий підтом або знімок файлової системи

en: list btrfs snapshots and subvolumes
uk: показати список знімків і підтомів btrfs

en: set default btrfs subvolume
uk: встановити типовий підтом btrfs

en: return detailed information of the subvolume
uk: повернути докладні дані щодо підтому

en: create a btrfs snapshot
uk: створити знімок btrfs

en: enable extended inode refs
uk: увімкнути розширені посилання inode

en: enable skinny metadata extent refs
uk: увімкнути розширені посилання на спрощені метадані

en: enable or disable seeding of a btrfs device
uk: увімкнути або вимкнути розсіювання пристрою btrfs

en: return the C pointer to the guestfs_h handle
uk: повернути вказівник C на дескриптор guestfs_h

en: return canonical device name
uk: повернути стандартну назву пристрою

en: get the Linux capabilities attached to a file
uk: отримати можливості Linux, пов’язані з файлом

en: set the Linux capabilities attached to a file
uk: встановити можливості Linux, пов’язані з файлом

en: return true path on case-insensitive filesystem
uk: повернути справжню адресу у файловій системі без врахування регістру символів

en: list the contents of a file
uk: показати вміст файла

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of file
uk: обчислити контрольну суму MD5, SHAx або CRC файла

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of the contents of a device
uk: обчислити контрольну суму MD5, SHAx або CRC вмісту пристрою

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of files in a directory
uk: обчислити контрольну суму MD5, SHAx або CRC файлів у каталозі

en: change file mode
uk: змінити режим доступу до файла

en: change file owner and group
uk: змінити власника і групу належності файла

en: remove a single per-backend settings string
uk: вилучити окремий рядок параметрів, специфічний для модуля

en: run a command from the guest filesystem
uk: виконати команду з гостьової файлової системи

en: run a command, returning lines
uk: виконати команду, повернути виведені рядки

en: output compressed device
uk: вивести на пристрій зі стисканням

en: output compressed file
uk: вивести до файла зі стисканням

en: add hypervisor parameters
uk: додати параметри гіпервізора

en: copy the attributes of a path (file/directory) to another
uk: копіювати атрибути за шляхом (для файла або каталогу) до іншого шляху

en: copy from source device to destination device
uk: копіювати з пристрою джерела на пристрій призначення

en: copy from source device to destination file
uk: копіювати з пристрою джерела до файла призначення

en: copy from source file to destination device
uk: копіювати з файла джерела на пристрій призначення

en: copy from source file to destination file
uk: копіювати з файла джерела до файла призначення

en: copy local files or directories into an image
uk: копіювати локальні файли або каталоги на образ

en: copy remote files or directories out of an image
uk: копіювати файли або каталоги з віддалених джерел поза межі образу

en: copy size bytes from source to destination using dd
uk: копіювати вказану кількість байтів з джерела до призначення за допомогою dd

en: copy a file
uk: копіювати файл

en: copy a file or directory recursively
uk: копіювати файл або каталог рекурсивно

en: pack directory into cpio file
uk: запакувати каталог до файла cpio

en: copy from source to destination using dd
uk: копіювати з джерела до призначення за допомогою dd

en: debugging and internals
uk: діагностика і внутрішні функції

en: debug the drives (internal use only)
uk: діагностика дисків (лише для внутрішнього використання)

en: upload a file to the appliance (internal use only)
uk: вивантажити файл на пристрій (лише для внутрішнього використання)

en: delete a previously registered event handler
uk: вилучити раніше зареєстрований обробник подій

en: convert device to index
uk: перетворити пристрій на покажчик

en: report file system disk space usage
uk: повідомити про використання файлової системи

en: report file system disk space usage (human readable)
uk: повідомити про використання файлової системи (у зручному для читання форматі)

en: create a blank disk image
uk: створити порожній образ диска

en: detect the disk format of a disk image
uk: визначити формат диска образу

en: return whether disk has a backing file
uk: повернути дані щодо існування резервного файла диска

en: return virtual size of a disk
uk: повернути віртуальний розмір диска

en: display an image
uk: показати зображення

en: return kernel messages
uk: повернути повідомлення ядра

en: download a file to the local machine
uk: зберегти файл у локальній системі

en: download the given data units from the disk
uk: отримати дані у вказаних одиницях із диска

en: download a file to the local machine given its inode
uk: зберегти файл у локальній системі за заданим inode

en: download a file to the local machine with offset and size
uk: зберегти файл у локальній системі з вказаним зсувом та розміром

en: drop kernel page cache, dentries and inodes
uk: скинути кеш сторінок ядра, записи dentry та inode.

en: estimate file space usage
uk: оцінити об’єм даних файлів

en: check an ext2/ext3 filesystem
uk: перевірити файлову систему ext2/ext3

en: display a line of text
uk: показати рядок тексту

en: echo arguments back to the client
uk: повернути копію параметрів клієнту

en: edit a file
uk: редагувати файл

en: return lines matching a pattern
uk: повернути рядки, що відповідають зразку

en: test if two files have equal contents
uk: перевірити, чи є вміст двох файлів тотожнім

en: register a handler for an event or events
uk: зареєструвати обробник для події або подій

en: test if file or directory exists
uk: перевірити, чи існує файл або каталог

en: install the SYSLINUX bootloader on an ext2/3/4 or btrfs filesystem
uk: встановити завантажувач SYSLINUX на файлову систему ext2/3/4 або btrfs

en: expand a f2fs filesystem
uk: розгорнути файлову систему f2fs

en: preallocate a file in the guest filesystem
uk: попередньо виокремити місце для файла на гостьовій файловій системі

en: determine file type
uk: визначити тип файла

en: detect the architecture of a binary file
uk: визначити архітектуру бінарного файла

en: return the size of the file in bytes
uk: повернути розмір файла у байтах

en: check if filesystem is available
uk: перевірити, чи є доступною файлова система

en: walk through the filesystem content
uk: пройти вмістом файлової системи

en: fill a file with octets
uk: заповнити файл вісімковими значеннями

en: fill a directory with empty files
uk: заповнити каталог порожніми файлами

en: fill a file with a repeating pattern of bytes
uk: заповнити файл повторюваним зразком рядка байтів

en: find all files and directories
uk: знайти всі файли і каталоги

en: find all files and directories, returning NUL-separated list
uk: знайти всі файли і каталоги, повернути відокремлений символами NUL список

en: search the entries associated to the given inode
uk: шукати записи, пов’язані із заданим inode

en: find a filesystem by label
uk: знайти файлову систему за міткою

en: find a filesystem by UUID
uk: знайти файлову систему за UUID

en: run the filesystem checker
uk: виконати перевірку файлової системи

en: trim free space in a filesystem
uk: обрізати вільне місце у файловій системі

en: get the additional kernel options
uk: отримати додаткові параметри ядра

en: get the backend
uk: отримати назву модуля

en: get autosync mode
uk: отримати значення режиму автосинхронізації

en: get a single per-backend settings string
uk: отримати окремий рядок параметрів, специфічний для модуля

en: get per-backend settings
uk: отримати параметри окремого модуля

en: get the appliance cache directory
uk: отримати назву каталогу кешування системи розгортання

en: get direct appliance mode flag
uk: отримати значення режиму безпосередньої роботи з пристроєм

en: get ext2 file attributes of a file
uk: отримати атрибути файла у ext2

en: get ext2 file generation of a file
uk: отримати стан створення файла у ext2

en: get the ext2/3/4 filesystem label
uk: отримати мітку файлової системи ext2/3/4

en: get the ext2/3/4 filesystem UUID
uk: отримати UUID файлової системи ext2/3/4

en: get the hypervisor binary
uk: отримати назву виконуваного файла гіпервізора

en: get the handle identifier
uk: отримати ідентифікатор дескриптора

en: challenge of i'th requested credential
uk: випробування i-их запитаних реєстраційних даних

en: default result of i'th requested credential
uk: типовий результат i-го запиту щодо реєстраційних даних

en: prompt of i'th requested credential
uk: запит щодо i-их запитаних реєстраційних даних

en: get list of credentials requested by libvirt
uk: отримати список реєстраційних даних, запит щодо яких надсилався libvirt

en: get memory allocated to the hypervisor
uk: отримати об’єм пам’яті, отриманий гіпервізором

en: get enable network flag
uk: отримати значення прапорця вмикання мережі

en: get the search path
uk: отримати адресу каталогу пошуку

en: get process group flag
uk: отримати значення прапорця групи обробки

en: get PID of hypervisor
uk: отримати PID гіпервізора

en: get the program name
uk: отримати назву програми

en: get the hypervisor binary (usually qemu)
uk: отримати назву виконуваного файла гіпервізора (зазвичай, qemu)

en: get recovery process enabled flag
uk: отримати значення прапорця відновлення процесу

en: get SELinux enabled flag
uk: отримати значення прапорця вмикання SELinux

en: get number of virtual CPUs in appliance
uk: отримати дані щодо кількості віртуальних процесорів на пристрої

en: get the temporary directory for sockets
uk: отримати тимчасовий каталог для сокетів

en: get the temporary directory
uk: отримати назву тимчасового каталогу

en: get command trace enabled flag
uk: отримати значення вмикання трасування команди

en: get the current umask
uk: отримати поточне значення umask

en: get verbose mode
uk: отримати значення режиму докладних повідомлень

en: get SELinux security context
uk: отримати значення контексту захисту SELinux

en: get a single extended attribute
uk: отримати окремий додатковий атрибут

en: list extended attributes of a file or directory
uk: показати список додаткових атрибутів файла або каталогу

en: expand wildcards in command
uk: розгорнути шаблони заміни у команду

en: expand a wildcard path
uk: розгорнути адресу каталогу з шаблонами заміни

en: install GRUB 1
uk: встановити GRUB 1

en: return first 10 lines of a file
uk: повернути перші 10 рядків файла

en: return first N lines of a file
uk: повернути перші N рядків файла

en: dump a file in hexadecimal
uk: створити шістнадцятковий дамп файла

en: edit with a hex editor
uk: редагувати за допомогою шістнадцяткового редактора

en: close the current hivex handle
uk: закрити поточний елемент керування hivex

en: commit (write) changes back to the hive
uk: внести (записати) зміни назад до гілки реєстру

en: add a child node
uk: додати дочірній вузол

en: return list of nodes which are subkeys of node
uk: повернути список вузлів, які є підключами вказаного вузла

en: delete a node (recursively)
uk: вилучити вузол (рекурсивно)

en: return the named child of node
uk: повернути дочірній вузол вказаного вузла за вказаною назвою

en: return the named value
uk: повернути значення з вказаною назвою

en: return the name of the node
uk: повернути назву вузла

en: return the parent of node
uk: повернути батьківський вузол вказаного вузла

en: set or replace a single value in a node
uk: встановити або замінити окреме значення у вузлі

en: return list of values attached to node
uk: повернути список значень, долучених до вузла

en: open a Windows Registry hive file
uk: відкрити файл гілки реєстру Windows

en: return the root node of the hive
uk: повернути кореневий вузол гілки

en: return the key field from the (key, datatype, data) tuple
uk: повернути поле ключа за кортежем (ключ, тип даних, дані)

en: return the data field as a UTF-8 string
uk: повернути значення поля даних у форматі рядка UTF-8

en: return the data type from the (key, datatype, data) tuple
uk: повернути тип даних за кортежем (ключ, тип даних, дані)

en: return the data field from the (key, datatype, data) tuple
uk: повернути поле даних за кортежем (ключ, тип даних, дані)

en: list the contents of a single file in an initrd
uk: показати вміст окремого файла у initrd

en: list files in an initrd
uk: показати список файлів у initrd

en: add an inotify watch
uk: додати спостереження за inotify

en: close the inotify handle
uk: закрити елемент керування inotify

en: return list of watched files that had events
uk: повернути список файлів, за якими ведеться спостереження, для яких сталися події

en: create an inotify handle
uk: створити елемент керування inotify

en: return list of inotify events
uk: повернути список подій inotify

en: remove an inotify watch
uk: вилучити спостереження за inotify

en: get architecture of inspected operating system
uk: отримати значення архітектури операційної системи, яка вивчається

en: get distro of inspected operating system
uk: отримати значення запису дистрибутива операційної системи, яка вивчається

en: get drive letter mappings
uk: отримати прив’язку дисків до літер

en: get filesystems associated with inspected operating system
uk: отримати значення записів файлових систем, пов’язаних з операційною системою, яка вивчається

en: get format of inspected operating system
uk: отримати значення запису формату операційної системи, яка вивчається

en: get hostname of the operating system
uk: отримати значення назви вузла операційної системи

en: get the icon corresponding to this operating system
uk: отримати піктограму відповідної операційної системи

en: get major version of inspected operating system
uk: отримати значення основної версії операційної системи, яка вивчається

en: get minor version of inspected operating system
uk: отримати значення версії виправлення операційної системи, яка вивчається

en: get mountpoints of inspected operating system
uk: отримати значення точок монтування операційної системи, яка вивчається

en: get a possible osinfo short ID corresponding to this operating system
uk: отримати можливий короткий ідентифікатор цієї операційної системи

en: get package format used by the operating system
uk: отримати значення формату пакунків, що використовується операційною системою

en: get package management tool used by the operating system
uk: отримати значення назви програми для керування пакунками, що використовується операційною системою

en: get product name of inspected operating system
uk: отримати значення назви продукту операційної системи, яка вивчається

en: get product variant of inspected operating system
uk: отримати значення варіанта продукту операційної системи, яка вивчається

en: return list of operating systems found by last inspection
uk: повернути список операційних систем, знайдених під час останньої перевірки

en: get type of inspected operating system
uk: отримати значення типу операційної системи, яка вивчається

en: get Windows CurrentControlSet of inspected operating system
uk: отримати значення CurrentControlSet Windows операційної системи, яка вивчається

en: get the path of the Windows software hive
uk: отримати шлях до вулика software Windows

en: get the path of the Windows system hive
uk: отримати шлях до вулика system Windows

en: get Windows systemroot of inspected operating system
uk: отримати значення кореневого каталогу Windows операційної системи, яка вивчається

en: get live flag for install disk
uk: отримати значення прапорця портативного носія для диска для встановлення

en: get multipart flag for install disk
uk: отримати значення прапорця носія з декількох частин для диска для встановлення

en: get netinst (network installer) flag for install disk
uk: отримати значення прапорця netinst (встановлення з мережі) для диска для встановлення

en: get list of applications installed in the operating system
uk: отримати список програм, встановлених у операційній системі

en: inspect disk and return list of operating systems found
uk: вивчити диск і повернути список знайдених операційних систем

en: cause the daemon to exit (internal use only)
uk: спричинити вихід із фонової служби (лише для внутрішнього використання)

en: test if block device
uk: перевірити, чи є пристрій блоковим

en: test if character device
uk: перевірити, чи є пристрій символьним

en: is in configuration state
uk: у стані налаштування

en: test if a directory
uk: перевірити, чи є каталогом

en: test if FIFO (named pipe)
uk: перевірити, чи є FIFO (іменованим каналом)

en: test if a regular file
uk: перевірити, чи є звичайним файлом

en: test if mountable is a logical volume
uk: перевірити, чи є придатний до монтування том логічним

en: test if socket
uk: перевірити, чи є сокетом

en: test if symbolic link
uk: перевірити, чи є символічним посиланням

en: test if a device is a whole device
uk: перевірити чи займає логічний пристрій весь фізичний пристрій

en: test if a file contains all zero bytes
uk: визначити, чи містить файл всі нульові байти

en: test if a device contains all zero bytes
uk: визначити, чи містить диск всі нульові байти

en: get ISO information from primary volume descriptor of ISO file
uk: отримати дані щодо ISO з дескриптора основного тому файла ISO

en: get ISO information from primary volume descriptor of device
uk: отримати дані щодо ISO з дескриптора основного тому пристрою

en: close the systemd journal
uk: закрити журнал systemd

en: read the current journal entry
uk: прочитати поточний запис журналу

en: get the data threshold for reading journal entries
uk: отримати значення порогу читання даних записів журналу

en: get the timestamp of the current journal entry
uk: отримати часову позначку поточного запису журналу

en: move to the next journal entry
uk: перейти до наступного запису журналу

en: open the systemd journal
uk: відкрити журнал systemd

en: set the data threshold for reading journal entries
uk: встановити поріг читання даних записів журналу

en: skip forwards or backwards in the journal
uk: пересунутися до кінця або початку журналу

en: kill the hypervisor
uk: припинити роботу гіпервізора

en: launch the backend
uk: запустити вказаний модуль

en: change working directory
uk: змінити робочий каталог

en: scan and create Windows dynamic disk volumes
uk: виявити і створити динамічні дискові томи Windows

en: return the disks in a Windows dynamic disk group
uk: повернути список дисків у динамічній групі дисків Windows

en: return the name of a Windows dynamic disk group
uk: повернути назву динамічної групи дисків Windows

en: return the volumes in a Windows dynamic disk group
uk: повернути список томів у динамічній групі дисків Windows

en: remove all Windows dynamic disk volumes
uk: вилучити всі динамічні дискові томи Windows

en: scan for Windows dynamic disks
uk: виявити динамічні диски Windows

en: return the hint field of a Windows dynamic disk volume
uk: повернути вміст поля підказки динамічного дискового тому Windows

en: return the partitions in a Windows dynamic disk volume
uk: повернути список розділів на динамічному дисковому томі Windows

en: return the type of a Windows dynamic disk volume
uk: повернути тип динамічного дискового тому Windows

en: list 9p filesystems
uk: показати список файлових систем 9p

en: list the block devices
uk: показати список блокових пристроїв

en: mapping of disk labels to devices
uk: відображення міток дисків на пристрої

en: list device mapper devices
uk: показати список пристроїв відображення пристроїв

en: list event handlers
uk: показати список обробників подій

en: list filesystems
uk: показати список файлових систем

en: list all Windows dynamic disk partitions
uk: показати список всіх динамічних дискових розділів Windows

en: list all Windows dynamic disk volumes
uk: показати список всіх динамічних дискових томів Windows

en: list Linux md (RAID) devices
uk: показати список пристроїв md (RAID) Linux

en: list the partitions
uk: показати список розділів

en: list the files in a directory (long format)
uk: показати список файлів у каталозі (у розширеному форматі)

en: list the files in a directory (long format with SELinux contexts)
uk: показати список файлів у каталозі (у розширеному форматі з контекстами SELinux)

en: create a hard link
uk: створити жорстке посилання

en: create a symbolic link
uk: створити символічне посилання

en: remove extended attribute of a file or directory
uk: вилучити додатковий атрибут файла або каталогу

en: list the files in a directory
uk: показати список файлів у каталозі

en: get list of files in a directory
uk: отримати список файлів у каталозі

en: set extended attribute of a file or directory
uk: встановити додатковий атрибут файла або каталогу

en: get file information for a symbolic link
uk: отримати дані щодо файла за символічним посиланням

en: lstat on multiple files
uk: lstat для декількох файлів

en: add a key on a LUKS encrypted device
uk: додати ключ на зашифрованому LUKS пристрої

en: close a LUKS device
uk: закрити пристрій LUKS

en: format a block device as a LUKS encrypted device
uk: форматувати блоковий пристрій як зашифрований LUKS пристрій

en: remove a key from a LUKS encrypted device
uk: вилучити ключ з зашифрованого LUKS пристрою

en: open a LUKS-encrypted block device
uk: відкрити зашифрований LUKS блоковий пристрій

en: open a LUKS-encrypted block device read-only
uk: відкрити зашифрований LUKS блоковий пристрій у режимі лише для читання

en: create an LVM logical volume
uk: створити логічний том LVM

en: create an LVM logical volume in % remaining free space
uk: створити логічний том LVM на вказаному у відсотках вільному місці на диску

en: get canonical name of an LV
uk: отримати канонічну назву логічного тому

en: clear LVM device filter
uk: спорожнити фільтр пристроїв LVM

en: remove all LVM LVs, VGs and PVs
uk: вилучити всі логічні томи, групи томів та фізичні томи LVM

en: scan for LVM physical volumes, volume groups and logical volumes
uk: шукати фізичні томи, групи томів та логічні томи LVM

en: set LVM device filter
uk: встановити фільтр пристроїв LVM

en: remove an LVM logical volume
uk: вилучити логічний том LVM

en: rename an LVM logical volume
uk: перейменувати логічний том LVM

en: resize an LVM logical volume
uk: змінити розміри логічного тому LVM

en: expand an LV to fill free space
uk: розширити логічний том для заповнення вільного місця

en: list the LVM logical volumes (LVs)
uk: показати список логічних томів LVM

en: get the UUID of a logical volume
uk: отримати UUID логічного тому

en: lgetxattr on multiple files
uk: lgetxattr для декількох файлів

en: open the manual
uk: відкрити сторінку довідки

en: maximum number of disks that may be added
uk: максимальна кількість дисків, які може бути додано

en: create a Linux md (RAID) device
uk: створити запис пристрою md (RAID) Linux

en: obtain metadata for an MD device
uk: отримати метадані щодо пристрою MD

en: get underlying devices from an MD device
uk: отримати дані щодо підлеглих пристроїв з пристрою MD

en: stop a Linux md (RAID) device
uk: зупинити роботу пристрою md (RAID) Linux

en: create a directory
uk: створити каталог

en: create a directory with a particular mode
uk: створити каталог у вказаному режимі

en: create a directory and parents
uk: створити каталог і його батьківські каталоги

en: create a temporary directory
uk: створити тимчасовий каталог

en: create an ext2/ext3/ext4 filesystem on device
uk: створити на пристрої файлову систему ext2, ext3 або ext4

en: make ext2/3/4 filesystem with external journal
uk: створити файлову систему ext2/3/4 з зовнішнім журналом

en: make ext2/3/4 external journal
uk: створити зовнішній журнал ext2/3/4

en: make ext2/3/4 external journal with label
uk: створити зовнішній журнал ext2/3/4 з міткою

en: make ext2/3/4 external journal with UUID
uk: створити зовнішній журнал ext2/3/4 з UUID

en: make FIFO (named pipe)
uk: створити FIFO (іменований канал)

en: make a filesystem
uk: створити файлову систему

en: make a filesystem with block size
uk: створити файлову систему з розміром блоку

en: create a btrfs filesystem
uk: створити файлову систему btrfs

en: make lost+found directory on an ext2/3/4 filesystem
uk: створити каталог lost+found у файловій системі ext2/3/4

en: create a mountpoint
uk: створити точку монтування

en: make block, character or FIFO devices
uk: створити блокові, символьні пристрої або пристрої FIFO

en: make block device node
uk: створити вузол блокового пристрою

en: make char device node
uk: створити вузол символьного пристрою

en: create a squashfs filesystem
uk: створити файлову систему squashfs

en: create a swap partition
uk: створити розділ резервних даних (свопінгу)

en: create a swap partition with a label
uk: створити розділ резервних даних (свопінгу) з міткою

en: create a swap partition with an explicit UUID
uk: створити розділ резервних даних (свопінгу) з явним визначенням UUID

en: create a swap file
uk: створити файл резервної пам’яті

en: create a temporary file
uk: створити тимчасовий файл

en: load a kernel module
uk: завантажити модуль ядра

en: view a file
uk: переглянути файл

en: mount a guest disk at a position in the filesystem
uk: змонтувати гостьовий диск до вказаного каталогу файлової системи

en: mount 9p filesystem
uk: змонтувати файлову систему 9p

en: mount on the local filesystem
uk: змонтувати локальну файлову систему

en: run main loop of mount on the local filesystem
uk: виконати основний цикл монтування на локальній файловій системі

en: mount a file using the loop device
uk: змонтувати файли за допомогою петльового пристрою

en: mount a guest disk with mount options
uk: змонтувати гостьовий диск з вказаними параметрами монтування

en: mount a guest disk, read-only
uk: змонтувати гостьовий диск у режимі лише читання

en: mount a guest disk with mount options and vfstype
uk: змонтувати гостьовий диск з вказаними параметрами монтування та типом ВФС

en: extract the device part of a mountable
uk: видобути частину, пов’язану із пристроєм, зі змонтованого диска

en: extract the subvolume part of a mountable
uk: видобути частину, пов’язану із підтомами, зі змонтованого диска

en: show mountpoints
uk: показати точки монтування

en: show mounted filesystems
uk: показати список змонтованих файлових систем

en: move a file
uk: пересунути файл

en: return number of whole block devices (disks) added
uk: повернути кількість доданих цілих блокових пристроїв (дисків)

en: probe NTFS volume
uk: зондувати том NTFS

en: restore NTFS from backup file
uk: відновити NTFS з файла резервної копії

en: save NTFS to backup file
uk: зберегти NTFS до файла резервної копії

en: fix common errors and force Windows to check NTFS
uk: виправити загальні помилки і наказати Windows виконати перевірку NTFS

en: resize an NTFS filesystem
uk: змінити розміри файлової системи NTFS

en: resize an NTFS filesystem (with size)
uk: змінити розміри файлової системи NTFS (з визначенням розміру)

en: parse the environment and set handle flags accordingly
uk: обробити параметри середовища і встановити прапорці обробки відповідним чином

en: add a partition to the device
uk: додати розділ на пристрій

en: delete a partition
uk: вилучити розділ

en: partition whole disk with a single primary partition
uk: поділити на розділи весь диск з єдиним основним розділом

en: move backup GPT header to the end of the disk
uk: пересунути заголовок резервної копії GPT у кінець диска

en: return true if a partition is bootable
uk: повернути «true», якщо розділ придатний до завантаження

en: get the GUID of a GPT-partitioned disk
uk: отримати значення для GUID диска із поділом GPT

en: get the attribute flags of a GPT partition
uk: отримати прапорці атрибутів розділу GPT

en: get the GUID of a GPT partition
uk: отримати GUID розділу GPT

en: get the type GUID of a GPT partition
uk: отримати тип GUID розділу GPT

en: get the MBR type byte (ID byte) from a partition
uk: отримати байт типу MBR (байт-ідентифікатор) з розділу

en: get the MBR partition type
uk: отримати тип розділу MBR

en: get partition name
uk: отримати назву розділу

en: get the partition table type
uk: отримати тип таблиці розділів

en: create an empty partition table
uk: створити порожню таблицю розділів

en: list partitions on a device
uk: показати список розділів на пристрої

en: resize a partition
uk: змінити розміри розділу

en: make a partition bootable
uk: зробити розділ придатним до завантаження

en: set the GUID of a GPT-partitioned disk
uk: встановити значення для GUID диска із поділом GPT

en: set the GUID of a GPT-partitioned disk to random value
uk: встановити випадкове значення для GUID диска із поділом GPT

en: set the attribute flags of a GPT partition
uk: встановити прапорці атрибутів розділу GPT

en: set the GUID of a GPT partition
uk: встановити GUID розділу GPT

en: set the type GUID of a GPT partition
uk: встановити тип GUID розділу GPT

en: set the MBR type byte (ID byte) of a partition
uk: встановити байт типу MBR (байт-ідентифікатор) розділу

en: set partition name
uk: встановити назву розділу

en: convert partition name to device name
uk: перетворити назву розділу на назву пристрою

en: convert partition name to partition number
uk: перетворити назву розділу на номер розділу

en: ping the guest daemon
uk: перевірити луна-імпульсом фонову службу гостьових систем

en: read part of a file
uk: прочитати частину файла

en: read part of a device
uk: прочитати частину пристрою

en: generate a new random UUID for a physical volume
uk: створити новий випадковий UUID для фізичного тому

en: generate new random UUIDs for all physical volumes
uk: створити нові випадкові UUID для всіх фізичних томів

en: create an LVM physical volume
uk: створити фізичний том LVM

en: remove an LVM physical volume
uk: вилучити фізичний том LVM

en: resize an LVM physical volume
uk: змінити розміри фізичного тому LVM

en: resize an LVM physical volume (with size)
uk: змінити розміри фізичного тому LVM (з визначенням розміру)

en: list the LVM physical volumes (PVs)
uk: показати список фізичних томів LVM

en: get the UUID of a physical volume
uk: отримати значення UUID фізичного тому

en: write to part of a file
uk: записати частину файла

en: write to part of a device
uk: записати частину пристрою

en: read a file
uk: прочитати файл

en: read file as lines
uk: прочитати файл як набір рядків

en: read directories entries
uk: прочитати записи каталогів

en: read the target of a symbolic link
uk: прочитати файл, на який вказує символічне посилання

en: readlink on multiple files
uk: readlink для декількох файлів

en: canonicalized absolute pathname
uk: канонічний запис абсолютного шляху

en: remount a filesystem with different options
uk: повторно змонтувати файлову систему з іншими параметрами

en: remove a disk image
uk: вилучити образ диска

en: rename a file on the same filesystem
uk: перейменувати файл на тій самій файловій системі

en: close and reopen libguestfs handle
uk: закрити, а потім повторно відкрити елемент керування libguestfs

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem
uk: змінити розміри файлової системи ext2, ext3 або ext4

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem to the minimum size
uk: змінити розміри файлової системи ext2, ext3 або ext4 до мінімальних

en: resize an ext2, ext3 or ext4 filesystem (with size)
uk: змінити розміри файлової системи ext2, ext3 або ext4 (з визначенням розміру)

en: remove a file
uk: вилучити файл

en: remove a file ignoring errors
uk: вилучити файл, помилки ігнорувати

en: remove a file or directory recursively
uk: вилучити файл або каталог рекурсивно

en: remove a directory
uk: вилучити каталог

en: remove a mountpoint
uk: вилучити точку монтування

en: synchronize the contents of two directories
uk: синхронізувати вміст двох каталогів

en: synchronize host or remote filesystem with filesystem
uk: синхронізувати вузол або віддалену файлову систему з файловою системою

en: synchronize filesystem with host or remote filesystem
uk: синхронізувати файлову систему з вузлом або віддаленою файловою системою

en: scrub (securely wipe) a device
uk: витерти (безпечно спорожнити) пристрій

en: scrub (securely wipe) a file
uk: витерти (безпечно спорожнити) файл

en: scrub (securely wipe) free space
uk: витерти (безпечно спорожнити) вільний об’єм

en: relabel parts of the filesystem
uk: змінити мітки частин файлової системи

en: add options to kernel command line
uk: додати параметри до командного рядка ядра

en: set the backend
uk: встановити модуль

en: set autosync mode
uk: встановити режим автоматичної синхронізації

en: set a single per-backend settings string
uk: встановити окремий рядок параметрів, специфічний для модуля

en: replace per-backend settings strings
uk: замінити рядки параметрів окремих модулів

en: set the appliance cache directory
uk: встановити адресу каталогу кешування системи розгортання

en: enable or disable direct appliance mode
uk: увімкнути або вимкнути режим безпосередньої роботи з пристроєм

en: set ext2 file attributes of a file
uk: встановити атрибути файла у ext2

en: set ext2 file generation of a file
uk: встановити стан створення файла у ext2

en: set the ext2/3/4 filesystem label
uk: встановити мітку файлової системи ext2/3/4 filesystem

en: set the ext2/3/4 filesystem UUID
uk: встановити UUID файлової системи ext2/3/4

en: set the hypervisor binary
uk: встановити назву виконуваного файла гіпервізора

en: set the handle identifier
uk: встановити ідентифікатор дескриптора

en: set filesystem label
uk: встановити мітку файлової системи

en: pass requested credential back to libvirt
uk: передати запитані реєстраційні дані назад до libvirt

en: set libvirt credentials supported by calling program
uk: встановити реєстраційні дані libvirt, підтримувані програмою, яка надсилала виклик

en: set memory allocated to the hypervisor
uk: встановити об’єм пам’яті, отриманий гіпервізором

en: set enable network flag
uk: встановити значення прапорця вмикання мережі

en: set the search path
uk: встановити адресу каталогу пошуку

en: set process group flag
uk: встановити прапорець групи обробки

en: set the program name
uk: встановити назву програми

en: set the hypervisor binary (usually qemu)
uk: встановити назву виконуваного файла гіпервізора (зазвичай, qemu)

en: enable or disable the recovery process
uk: увімкнути або вимкнути процес відновлення

en: set SELinux enabled or disabled at appliance boot
uk: встановити параметр вмикання або вимикання SELinux під час завантаження з пристрою

en: set number of virtual CPUs in appliance
uk: встановити кількість віртуальних процесорів на пристрої

en: set the temporary directory
uk: встановити адресу тимчасового каталогу

en: enable or disable command traces
uk: увімкнути або вимкнути трасування команд

en: set the filesystem UUID
uk: встановити UUID файлової системи

en: set a random UUID for the filesystem
uk: встановити випадковий UUID для файлової системи

en: set verbose mode
uk: увімкнути докладний режим

en: set SELinux security context
uk: встановити значення контексту захисту SELinux

en: set an environment variable
uk: встановити змінну середовища

en: create partitions on a block device
uk: створити розділи на блоковому пристрої

en: modify a single partition on a block device
uk: змінити окремий розділ на блоковому пристрої

en: display the disk geometry from the partition table
uk: показати дані щодо конфігурації диска з таблиці розділів

en: display the kernel geometry
uk: показати дані щодо конфігурації ядра

en: display the partition table
uk: показати таблицю розділів

en: run a command via the shell
uk: запустити команду у оболонці

en: run a command via the shell returning lines
uk: виконати команду за допомогою оболонки, повернути виведені рядки

en: shutdown the hypervisor
uk: завершити роботу гіпервізора

en: sleep for some seconds
uk: призупинити обробку на декілька секунд

en: create a sparse disk image and add
uk: створити розріджений образ диска та додати

en: get file information
uk: отримати дані щодо файла

en: get file system statistics
uk: отримати статистичні дані щодо файлової системи

en: print the printable strings in a file
uk: вивести придатні до друку рядки до файла

en: list supported groups of commands
uk: показати список підтримуваних груп команд

en: disable swap on device
uk: вимкнути резервування місця на диску

en: disable swap on file
uk: вимкнути резервування місця у файлі

en: disable swap on labeled swap partition
uk: вимкнути резервування місця на позначеному розділі резервної пам’яті

en: disable swap on swap partition by UUID
uk: вимкнути резервування місця на розділі резервної пам’яті, вказаному за допомогою UUID

en: enable swap on device
uk: увімкнути резервну пам’ять на диску

en: enable swap on file
uk: увімкнути резервну пам’ять у файлі

en: enable swap on labeled swap partition
uk: увімкнути резервування місця на позначеному розділі резервної пам’яті

en: enable swap on swap partition by UUID
uk: увімкнути резервування місця на розділі резервної пам’яті, вказаному за допомогою UUID

en: sync disks, writes are flushed through to the disk image
uk: синхронізувати диски, буфери запису буде випорожнено до образу диска

en: install the SYSLINUX bootloader
uk: встановити завантажувач SYSLINUX

en: return last 10 lines of a file
uk: повернути останні 10 рядків файла

en: return last N lines of a file
uk: повернути останні N рядків файла

en: unpack tarfile to directory
uk: розпакувати архів tar до каталогу

en: pack directory into tarfile
uk: запакувати каталог до архіву tar

en: unpack compressed tarball to directory
uk: розпакувати стиснений архів tar до каталогу

en: pack directory into compressed tarball
uk: запакувати каталог до стиснутого архіву tar

en: print elapsed time taken to run a command
uk: показувати час, витрачений на виконання команди

en: update file timestamps or create a new file
uk: оновити позначки часу файла або створити новий файл

en: truncate a file to zero size
uk: обрізати файл до нульового розміру

en: truncate a file to a particular size
uk: обрізати файл до вказаного розміру

en: adjust ext2/ext3/ext4 filesystem parameters
uk: виправити параметри файлової системи ext2/ext3/ext4

en: get ext2/ext3/ext4 superblock details
uk: отримати дані щодо суперблоку ext2/ext3/ext4

en: set file mode creation mask (umask)
uk: встановити маску режиму створення файла (umask)

en: unmount a filesystem
uk: демонтувати файлову систему

en: unmount all filesystems
uk: демонтувати всі файлові системи

en: unmount a locally mounted filesystem
uk: демонтувати змонтовану локально файлову систему

en: unset an environment variable
uk: скасувати визначення змінної середовища

en: upload a file from the local machine
uk: вивантажити файл з локальної системи

en: upload a file from the local machine with offset
uk: вивантажити файл з локальної системи зі зсувом

en: cancel the current upload or download operation
uk: скасувати поточну дію з вивантаження або отримання даних

en: set timestamp of a file with nanosecond precision
uk: встановити часову позначку файла з точністю до наносекунди

en: appliance kernel version
uk: версія ядра системи для розгортання

en: get the library version number
uk: отримати номер версії бібліотеки

en: get the filesystem label
uk: отримати значення мітки файлової системи

en: get minimum filesystem size
uk: отримати мінімальний розмір файлової системи

en: get the Linux VFS type corresponding to a mounted device
uk: отримати тип віртуальної файлової системи Linux, відповідний до змонтованого пристрою

en: get the filesystem UUID
uk: отримати UUID файлової системи

en: activate or deactivate some volume groups
uk: задіяти або вимкнути певні групи томів

en: activate or deactivate all volume groups
uk: задіяти або вимкнути всі групи томів

en: generate a new random UUID for a volume group
uk: створити новий випадковий UUID для групи томів

en: generate new random UUIDs for all volume groups
uk: створити нові випадкові UUID для всіх груп томів

en: create an LVM volume group
uk: створити групу томів LVM

en: get the LV UUIDs of all LVs in the volume group
uk: отримати UUID всіх логічних томів у групі томів

en: get volume group metadata
uk: отримати метадані щодо групи томів

en: get the PV UUIDs containing the volume group
uk: отримати UUID фізичних томів, що містяться у групі томів

en: remove an LVM volume group
uk: вилучити групу томів LVM

en: rename an LVM volume group
uk: перейменувати групу томів LVM

en: list the LVM volume groups (VGs)
uk: показати список груп томів LVM

en: rescan for LVM physical volumes, volume groups and logical volumes
uk: виконати повторне сканування фізичних томів, груп томів та логічних томів LVM

en: get the UUID of a volume group
uk: отримати UUID групи томів

en: count characters in a file
uk: порахувати символи у файлі

en: count lines in a file
uk: порахувати рядки у файлі

en: count words in a file
uk: порахувати слова у файлі

en: wipe a filesystem signature from a device
uk: витерти підпис файлової системи з пристрою

en: create a new file
uk: створити новий файл

en: append content to end of file
uk: дописати дані в кінці файла

en: create a file
uk: створити файл

en: change parameters of an XFS filesystem
uk: змінити параметри файлової системи XFS

en: expand an existing XFS filesystem
uk: розширити вже створену файлову систему XFS

en: get geometry of XFS filesystem
uk: отримати дані щодо геометрії файлової системи XFS

en: repair an XFS filesystem
uk: відновити файлову систему XFS

en: destroy previously loaded yara rules
uk: знищити раніше завантажені правила yara

en: load yara rules within libguestfs
uk: завантажити правила yara у libguestfs

en: scan a file with the loaded yara rules
uk: виконати сканування файла на основі завантажених правил yara

en: write zeroes to the device
uk: записати нулі на пристрій

en: write zeroes to an entire device
uk: занулити весь пристрій

en: zero free space in a filesystem
uk: у файловій системі немає вільного місця

en: zero unused inodes and disk blocks on ext2/3 filesystem
uk: занулити невикористані inode і дискові блоки на файловій системі ext2/3

en: determine file type inside a compressed file
uk: визначити тип файлів у стиснутому файлі

en: Use -h <cmd> / help <cmd> to show detailed help for a command.
uk: Скористайтеся -h <команда> або help <команда>, щоб переглянути докладну довідку щодо команди.

en: use 'copy-in <local> [<local>...] <remotedir>' to copy files into the image
uk: скористайтеся командою «copy-in <локальний файл> [<локальний файл>...] <віддалений каталог>» для копіювання файлів на образ

en: use 'copy-out <remote> [<remote>...] <localdir>' to copy files out of the image
uk: скористайтеся командою «copy-out <віддалений файл> [<віддалений файл>...] <локальний каталог>» для копіювання файлів з образу

en: display filename
uk: показати назву файла

en: use '%s filename' to edit a file
uk: скористайтеся командою «%s назва_файла» для редагування файла

en: unknown event name: %s
uk: невідома назва події: %s

en: use 'event <name> <eventset> <script>' to register an event handler
uk: щоб зареєструвати обробник події, скористайтеся командою «event <назва> <набір_подій> <скрипт>»

en: use 'delete-event <name>' to delete an event handler
uk: щоб вилучити обробник події, скористайтеся командою «delete-event <назва>»

en: delete-event: %s: no such event handler
uk: delete-event: %s: такого обробника подій не виявлено

en: use ‘list-events’ to list event handlers
uk: щоб переглянути список обробників подій, скористайтеся командою «list-events»

en: --listen=PID: PID was not a number: %s
uk: --listen=PID: PID не є числом: %s

en: remote: $GUESTFISH_PID must be set to the PID of the remote process
uk: remote: для ідентифікатора віддаленого процесу має $GUESTFISH_PID

en: %s: warning: -D option is deprecated, use --no-dest-paths instead
uk: %s: попередження: параметр -D застарів, замість нього слід користуватися --no-dest-paths

en: only one -f parameter can be given
uk: можна вказувати лише один параметр -f

en: cannot use --listen and --remote options at the same time
uk: не можна одночасно використовувати параметри --listen і --remote

en: extra parameters on the command line with --listen flag
uk: зайві параметри у командному рядку з прапорцем --listen

en: cannot use --listen and --file options at the same time
uk: не можна одночасно використовувати параметри --listen і --file

en: 
    Welcome to guestfish, the guest filesystem shell for
    editing virtual machine filesystems and disk images.
    
    Type: ‘help’ for help on commands
          ‘man’ to read the manual
          ‘quit’ to quit the shell
uk: 
    Ласкаво просимо до guestfish, оболонки файлової гостьової системи для
    редагування файлових систем віртуальних машин та образів дисків.
    
    Введіть команду «help», щоб отримати довіку щодо команд,
          «man», щоб ознайомитися зі сторінкою довідника,
          «quit», щоб вийти з оболонки

en: %s: command arguments not separated by whitespace
uk: %s: аргументи команди не відокремлено пробілами

en: %s: unterminated single quote
uk: %s: не виявлено завершальних одинарних лапок

en: %s: internal error parsing string at ‘%s’
uk: %s: внутрішня помилка під час обробки рядка, «%s»

en: %s: too many arguments
uk: %s: занадто багато аргументів

en: %s: invalid escape sequence in string (starting at offset %d)
uk: %s: некоректна керівна послідовність у рядку (починаючи з позиції %d)

en: %s: unterminated double quote
uk: %s: не виявлено завершальних подвійних лапок

en: empty command on command line
uk: порожня команда у командному рядку

en: display a list of commands or help on a command
uk: показати список команд або довідку щодо команди

en: quit guestfish
uk: вийти з guestfish

en: help - display a list of commands or help on a command
         help --list
         help cmd
         help
uk: help - вивести список команд або довідку з команди
         help --list
         help команда
         help

en: quit - quit guestfish
         quit
uk: quit — завершити роботу guestfish
         quit

en: %s: command not known:
uk: %s: невідома команда:

en: use 'help --list' to list all commands
uk: скористайтеся командою «help --list», щоб переглянути список усіх команд

en: use -h to list all commands
uk: скористатися -h, щоб переглянути список усіх команд

en: Did you mean to open a disk image?  guestfish -a disk.img
    For a list of commands:             guestfish -h
    For complete documentation:         man guestfish
uk: Хочете відкрити образ диска?        guestfish -a диск.img
    Отримати список команд:             guestfish -h
    Ознайомитися з документацією:       man guestfish

en: %s:%d: libguestfs: error: %s
uk: %s:%d: libguestfs: помилка: %s

en: Runaway quote in string "%s"
uk: У рядку «%s» не вистачає лапок

en: %s: to use Windows drive letters, you must inspect the guest ("-i" option or run "inspect-os" command)
uk: %s: щоб скористатися літерними позначеннями дисків Windows, вам слід вивчити гостьову систему (використати параметр "-i" або виконати команду "inspect-os")

en: %s: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
uk: %s: для використання літерних позначень дисків Windows ваша система має бути гостьовою системою Windows

en: %s: drive '%c:' not found.  To list available drives do:
      inspect-get-drive-mappings %s
uk: %s: диска '%c:' не знайдено. Для перегляду доступних дисків віддайте команду
      inspect-get-drive-mappings %s

en: %s: to access '%c:', mount %s first.  One way to do this is:
      umount-all
      mount %s /
uk: %s: для доступу до '%c:' спочатку змонтуйте %s. Один зі способів це зробити:
      umount-all
      mount %s /

en: use 'glob command [args...]'
uk: скористайтеся «glob команда [аргументи...]»

en: glob: guestfs_glob_expand call failed: %s
uk: glob: помилка під час виклику guestfs_glob_expand: %s

en: Add disk images to examine using the ‘-a’ or ‘-d’ options, or the ‘add’
    command.
    Or create a new disk image using ‘-N’, or the ‘alloc’ or ‘sparse’ commands.
    Once you have done this, use the ‘run’ command.
uk: Додайте образи дисків для вивчення за допомогою параметра -a або -d чи команди «add».
    Ви також можете створити новий образ диска за допомогою параметра -N або команд «alloc» і «sparse».
    Після додавання або створення образів скористайтеся командою «run».

en: Find out what filesystems are available using ‘list-filesystems’ and then
    mount them to examine or modify the contents using ‘mount-ro’ or
    ‘mount’.
uk: Визначте перелік доступних файлових систем за допомогою «list-filesystems», потім
    змонтуйте їх для вивчення або внесення змін до вмісту за допомогою «mount-ro» або
    «mount».

en: For more information about a command, use ‘help cmd’.
    
    To read the manual, type ‘man’.
uk: Щоб дізнатися більше про команду, скористайтеся командою «help команда».
    
    Щоб ознайомитися зі сторінкою довідника (man), відайте команду «man».

en: use 'help', 'help <cmd>' or 'help -l|--list' to list all commands
uk: скористатися «help», «help <команда>» або «help -l|--list», щоб переглянути список усіх команд

en: hexedit (device|filename) [max | start max]
uk: hexedit (пристрій|назва файла) [максимум | початок максимум]

en: hexedit: %s is a zero length file or device
uk: hexedit: %s є файлом або пристроєм нульового розміру

en: hexedit: %s is larger than %s. You must supply a limit using
      'hexedit %s <max>' (eg. 'hexedit %s 1M') or a range using
      'hexedit %s <start> <max>'.
uk: hexedit: %s більше за %s. Вам слід вказати обмеження за допомогою команди
      «hexedit %s <максимум>» (наприклад, «hexedit %s 1M») або діапазон за допомогою
      «hexedit %s <початок> <максимум>».

en: hexedit: invalid range
uk: hexedit: некоректний діапазон

en: use 'lcd directory' to change local directory
uk: скористайтеся командою «lcd каталог», щоб змінити локальний каталог

en: use ‘man’ without parameters to open the manual
uk: скористайтеся «man» без параметрів, щоб відкрити сторінку довідника

en: use '%s filename' to page a file
uk: скористайтеся командою «%s назва_файла» для поділу вмісту файла під час перегляду на сторінки

en: failed to allocate disk
uk: не вдалося отримати простір для диска

en: could not parse boot size
uk: не вдалося обробити розмір завантажувача

en: failed to get sector size of disk: %s
uk: не вдалося отримати розмір сектора диска: %s

en: failed to partition disk: %s
uk: не вдалося поділити диск на розділи: %s

en: failed to add boot partition: %s
uk: не вдалося додати розділ завантаження: %s

en: failed to add root partition: %s
uk: не вдалося додати кореневий розділ: %s

en: failed to create boot filesystem: %s
uk: не вдалося створити файлову систему завантажувача: %s

en: failed to create root filesystem: %s
uk: не вдалося створити кореневу файлову систему: %s

en: incorrect format for LV name, use '/dev/VG/LV'
uk: некоректний формат назви логічного тому, має бути «/dev/група_томів/логічний_том»

en: failed to create PV: %s: %s
uk: не вдалося створити фізичний том: %s: %s

en: failed to create VG: %s: %s
uk: не вдалося створити групу томів: %s: %s

en: failed to create LV: /dev/%s/%s: %s
uk: не вдалося створити логічний том: /dev/%s/%s: %s

en: failed to create filesystem (%s): %s
uk: не вдалося створити файлову систему (%s): %s

en: List of available prepared disk images:
uk: Список доступних приготованих образів дисків:

en:   Optional parameters:
uk:   Додаткові параметри:

en: <%s> %s (default: %s)
uk: <%s> %s (типове значення: %s)

en: Prepared disk images are written to file "test1.img" in the local
    directory.  ("test2.img" etc if -N option is given multiple times).
    You can override the name by providing a filename before the type, eg:
    
      guestfish -N blank.img=fs
    
    For more information see the guestfish(1) manual.
uk: Приготовані образи дисків записано до файла «test1.img» у локальному
    каталозі. («test2.img» тощо, якщо параметр -N було вказано декілька разів).
    Ви можете визначити іншу назву файла перед типом. Приклад:
    
      guestfish -N blank.img=fs
    
    Докладніший опис можна знайти у підручнику (man) до guestfish(1).

en: -N parameter ‘%s’: no such prepared disk image known.
    Use 'guestfish -N help' to list possible values for the -N parameter.
uk: у параметрі -N, «%s»: невідомий приготований диск.
    Скористайтеся командою «guestfish -N help», щоб переглянути список можливих значень для параметра -N.

en: guestfish: error creating prepared disk image ‘%s’ on ‘%s’:
uk: guestfish: помилка під час спроби створення приготованого образу диска «%s» на «%s»:

en: ‘%s’ is not a directory or has insecure owner or permissions
uk: «%s» не є каталогом або належить такому власнику і має такі права доступу, які не є безпечними

en: guestfish: protocol error: could not read ‘hello’ message
uk: guestfish: помилка протоколу: не вдалося прочитати вітальне повідомлення

en: guestfish: protocol error: version mismatch, server version ‘%s’ does not match client version ‘%s’.  The two versions must match exactly.
uk: guestfish: помилка протоколу: версії не збігаються: версія сервера «%s» не збігається з версією клієнтської частини, «%s». Версії мають збігатися.

en: guestfish: remote: looks like the server is not running
uk: guestfish: remote: здається, сервер не працює

en: guestfish: protocol error: could not send initial greeting to server
uk: guestfish: помилка протоколу: не вдалося надіслати початкове вітальне повідомлення до сервера

en: guestfish: protocol error: could not decode reply from server
uk: guestfish: помилка протоколу: не вдалося декодувати відповідь сервера

en: ‘reopen’ command takes no parameters
uk: для команди «reopen» не передбачено жодних параметрів

en: reopen: guestfs_create: failed to create handle
uk: reopen: guestfs_create: не вдалося створити елемент керування

en: %s: '%s': invalid boolean value, use 'true' or 'false'
uk: %s: «%s»: некоректне булеве значення, має бути 'true' або 'false'

en: %s: unknown optional argument "%s"
uk: %s: невідомий додатковий аргумент «%s»

en: %s: optional argument "%s" given more than once
uk: %s: необов'язковий аргумент «%s» вказано декілька разів

en: %s: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
uk: %s: %s: некоректний цілий параметр (%s повернуто %u)

en: use '%s VAR value' to set an environment variable
uk: скористайтеся командою «%s ЗМІННА значення» для встановлення змінної середовища

en: use '%s VAR' to unset an environment variable
uk: скористайтеся командою «%s ЗМІННА», щоб скасувати визначення змінної середовища

en: yes
uk: так

en: no
uk: ні

en: use 'time command [args...]'
uk: скористайтеся командою «time команда [аргументи...]»

en: IMPORTANT NOTE: This program ERASES ALL DATA on disks.
uk: ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: ця програма ВИТИРАЄ ВСІ ДАНІ з дисків.

en: Try ‘%s --help’ for more information.
    %s
uk: Щоб дізнатися більше, віддайте команду «%s --help».
    %s

en: no filesystem was specified
uk: не вказано файлової системи

en: --lvm option cannot be given multiple times
uk: параметр --lvm можна визначати лише один раз

en: %s: error: extra argument ‘%s’ on command line.
    Make sure to specify the argument for --format, --lvm or --partition like '--format=%s'.
uk: %s: помилка: зайвий аргумент «%s» у рядку команди.
    Не забудьте вказати аргумент --format, --lvm або --partition, ось так: «--format=%s».

en: %s: error: you must specify at least one -a option.
uk: %s: помилка: вам слід вказати принаймні параметр -a.

en: failed to rescan the disks after two attempts.  This
    may mean there is some sort of partition table or disk
    data which we are unable to remove.  If you think this
    is a bug, please file a bug at http://libguestfs.org/
uk: у результаті двох спроб не вдалося виконати повторне
    дисків. Це може означати, що існує певна таблиця
    розділів або дані на диску, які не вдалося вилучити.
    Якщо ви вважаєте, що зіткнулися з вадою, будь ласка,
    повідомте про це на сайті http://libguestfs.org/

en: cannot parse --lvm option (%s)
uk: не вдалося обробити параметр --lvm (%s)

en: unable to parse --fd option value: %s
uk: не вдалося обробити значення параметра --fd: %s

en: %s: error: you must specify either -i at least one -m option.
uk: %s: помилка: вам слід вказати або параметр -i, або принаймні один параметр -m.

en: --live is not compatible with --ro option
uk: параметр --live несумісний з параметром --ro

en: --live is not compatible with -i option
uk: параметр --live несумісний з параметром -i

en: with --live, you must use exactly one -d option
uk: з параметром --live можна вказувати лише один параметр -d

en: --live is not compatible with -a option
uk: параметр --live несумісний з параметром -a

en: you must specify a mountpoint in the host filesystem
uk: вам слід вказати точку монтування у основній файловій системі

en: %s: clean up a mounted filesystem
    Copyright (C) 2013 Red Hat Inc.
    Usage:
      %s [--fd=FD] mountpoint
    Options:
      --fd=FD              Pipe file descriptor to monitor
      --help               Display help message and exit
      -q|--quiet           Don't print fusermount errors
      --no-retry           Don't retry fusermount
      --retry=N            Retry fusermount N times (default: 5)
      -v|--verbose         Verbose messages
      -V|--version         Display version and exit
uk: %s: спорожнити змонтовану файлову систему
    © Red Hat Inc., 2013
    Користування:
      %s [--fd=дескриптор] точка монтування
    Параметри:
      --fd=дескриптор      передати дескриптор файла монітору
      --help               показати довідкове повідомлення і завершити роботу
      -q|--quiet           не виводити повідомлень про помилки fusermount
      --no-retry           не виконувати повторних спроб з fusermount
      --retry=N            виконати повторні спроби з fusermount N разів (типово 5)
      -v|--verbose         режим докладних повідомлень
      -V|--version         вивести дані щодо версії і завершити роботу

en: cannot parse fd option ‘%s’
uk: не вдалося обробити параметр дескриптора файла, «%s»

en: cannot parse retries option or value is too large ‘%s’
uk: не вдалося обробити параметр повторних спроб або маємо надто велике значення, «%s»

en: you must specify a mountpoint in the host filesystem
uk: вам слід вказати точку монтування у основній файловій системі

en: %s: failed to unmount %s: %s
uk: %s: не вдалося демонтувати %s: %s

en: %s: %s is not mounted: %s
uk: %s: %s не змонтовано: %s

en: cannot use --xpath together with other options.
uk: не можна використовувати --xpath разом з іншими параметрами.

en: no operating system could be detected inside this disk image.
    
    This may be because the file is not a disk image, or is not a virtual machine
    image, or because the OS type is not understood by libguestfs.
    
    NOTE for Red Hat Enterprise Linux 6 users: for Windows guest support you must
    install the separate libguestfs-winsupport package.
    
    If you feel this is an error, please file a bug report including as much
    information about the disk image as possible.
uk: у цьому образі диска не вдалося виявити операційної системи.
    
    Причиною може бути те, що файл не є файлом образу диска, не є образом віртуальної
    машини або його тип ОС не підтримується libguestfs.
    
    Зауваження для користувачів Red Hat Enterprise Linux 6: щоб скористатися підтримкою гостьових систем Windows,
    вам слід встановити окремий пакунок libguestfs-winsupport.
    
    Якщо вам здається, що сталася якась помилка, будь ласка, створіть повідомлення про ваду,
    додавши до нього максимум можливої інформації щодо образу диска.

en: xmlOutputBufferCreateFd: failed to open stdout
uk: xmlOutputBufferCreateFd: не вдалося відкрити stdout

en: xmlNewTextWriter: failed to create libxml2 writer
uk: xmlNewTextWriter: не вдалося створити процес запису libxml2

en: unable to parse XML from stdin
uk: не вдалося обробити код XML з stdin

en: unable to create new XPath context
uk: не вдалося створити контекст XPath

en: unable to evaluate XPath expression
uk: не вдалося сформувати вираз XPath

en: xmlSaveToFd failed
uk: помилка xmlSaveToFd

en: xmlNewDoc failed
uk: помилка xmlNewDoc

en: xmlCopyNode failed
uk: помилка xmlCopyNode

en: xmlSaveDoc failed
uk: помилка xmlSaveDoc

en: cannot find any suitable libguestfs supermin, fixed or old-style appliance on LIBGUESTFS_PATH (search path: %s)
uk: не вдалося знайти відповідного supermin libguestfs, фіксованого розгортання або розгортання у застарілому стилі за адресою LIBGUESTFS_PATH (каталог пошуку: %s)

en: %s: unknown group
uk: %s: невідома група

en: %s: group not available
uk: %s: недоступна група

en: accept_connection called twice
uk: accept_connection викликано двічі

en: read_data: socket not connected
uk: read_data: сокет не з’єднано

en: can_read_data: socket not connected
uk: can_read_data: сокет не з’єднано

en: write_data: socket not connected
uk: write_data: сокет не з’єднано

en: error reading console messages from the appliance
uk: помилка під час читання повідомлень консолі з базової системи

en: console socket not connected
uk: сокет консолі не з'єднано

en: source ‘%s’ does not exist (or cannot be read)
uk: джерела «%s» не існує (або воно непридатне до читання)

en: target ‘%s’ is not a directory
uk: призначення «%s» не є каталогом

en: ‘%s’ is not a file or directory
uk: «%s» не є файлом або каталогом

en: error: argument is zero length or longer than maximum permitted
uk: помилка: аргумент має нульову довжину або є довшим за максимальне значення

en: if using a backing file, size must be passed as -1
uk: якщо використовується файл резервної копії, розмір має бути передано як -1

en: invalid size: %<PRIi64>
uk: некоректний розмір: %<PRIi64>

en: backingfile cannot be used for raw format disks
uk: backingfile не можна використовувати для неформатованих дисків (raw)

en: unsupported format ‘%s’
uk: непідтримуваний формат «%s»

en: cannot open block device: %s
uk: не вдалося відкрити блоковий пристрій: %s

en: backingformat parameter cannot be used with raw format
uk: параметр backingformat не можна використовувати, якщо використовується формат raw

en: invalid value for preallocation parameter ‘%s’
uk: некоректне значення для параметра preallocation, «%s»

en: compat parameter cannot be used with raw format
uk: параметр compat не можна використовувати, якщо використовується формат raw

en: clustersize parameter cannot be used with raw format
uk: параметр clustersize не можна використовувати, якщо використовується формат raw

en: refusing to overwrite char device ‘%s’
uk: відмова у перезаписі символьного пристрою «%s»

en: cannot create raw file: %s
uk: не вдалося створити файл raw: %s

en: %s: truncate
uk: %s: обрізати

en: %s: write
uk: %s: записати

en: %s: close
uk: %s: закрити

en: invalid value for backingformat parameter ‘%s’
uk: некоректне значення для параметра backingformat, «%s»

en: invalid value for compat parameter ‘%s’
uk: некоректне значення для параметра compat, «%s»

en: invalid value for clustersize parameter ‘%d’
uk: некоректне значення для параметра clustersize, «%d»

en: %s: unexpected error or end of output
uk: %s: неочікувана помилка або завершення виведених даних

en: unexpected line from db_dump command, no space prefix
uk: неочікуваний рядок, виведений командою db_dump, не починається з пробілу

en: unexpected non-hex digits in output of db_dump command
uk: неочікувані не шістнадцяткові цифри у виводі команди db_dump

en: this backend does not support adding read-only drives
uk: у цьому модулі обробки не передбачено підтримки додавання пристроїв лише для читання

en: curl: you must specify exactly one server
uk: curl: слід вказати точно один сервер

en: curl: only tcp transport is supported
uk: curl: передбачено передавання даних лише за допомогою tcp

en: curl: pathname should not be an empty string
uk: curl: шлях не повинен бути порожнім рядком

en: curl: pathname must begin with a '/'
uk: curl: шлях має починатися з «/»

en: gluster: you cannot specify a username with this protocol
uk: gluster: не можна вказувати ім’я користувача, якщо використовується цей протокол

en: gluster: you cannot specify a secret with this protocol
uk: gluster: не можна вказувати пароль, якщо використовується цей протокол protocol

en: gluster: you must specify exactly one server
uk: gluster: слід вказати точно один сервер

en: gluster: volume name parameter should not be an empty string
uk: gluster: параметр назви тому не може бути порожнім рядком

en: gluster: volume/image must not begin with a '/'
uk: gluster: назва тому або образу не повинна починатися з символу «/»

en: nbd: you cannot specify a username with this protocol
uk: nbd: не можна вказувати ім’я користувача, якщо використовується цей протокол

en: nbd: you cannot specify a secret with this protocol
uk: nbd: не можна вказувати пароль, якщо використовується цей протокол

en: nbd: you must specify exactly one server
uk: nbd: слід вказати точно один сервер

en: rbd: only tcp transport is supported
uk: rbd: передбачено передавання даних лише за допомогою tcp

en: rbd: port number must be specified
uk: rbd: слід вказати номер порту

en: rbd: image name parameter should not be an empty string
uk: rbd: параметр назви образу не повинен бути порожнім рядком

en: rbd: image name must not begin with a '/'
uk: rbd: назва образу не повинна починатися з символу «/»

en: sheepdog: you cannot specify a username with this protocol
uk: sheepdog: не можна вказувати ім’я користувача, якщо використовується цей протокол

en: sheepdog: you cannot specify a secret with this protocol
uk: sheepdog: не можна вказувати пароль, якщо використовується цей протокол

en: sheepdog: only tcp transport is supported
uk: sheepdog: передбачено передавання даних лише за допомогою tcp

en: sheepdog: port number must be specified
uk: sheepdog: слід вказати номер порту

en: sheepdog: volume parameter should not be an empty string
uk: sheepdog: параметр тому не може бути порожнім рядком

en: sheepdog: volume parameter must not begin with a '/'
uk: sheepdog: параметр тому не повинен починатися з «/»

en: ssh: you must specify exactly one server
uk: ssh: слід вказати точно один сервер

en: ssh: only tcp transport is supported
uk: ssh: передбачено передавання даних лише за допомогою tcp

en: ssh: pathname should not be an empty string
uk: ssh: шлях не може бути порожнім рядком

en: ssh: pathname must begin with a '/'
uk: ssh: шлях має починатися з «/»

en: ssh: username should not be an empty string
uk: ssh: ім’я користувача не може бути порожнім рядком

en: iscsi: you must specify exactly one server
uk: iscsi: слід вказати точно один сервер

en: iscsi: only tcp transport is supported
uk: iscsi: передбачено передавання даних лише за допомогою tcp

en: iscsi: target name should not be an empty string
uk: iscsi: назва призначення не може бути порожнім рядком

en: iscsi: target string must not begin with a '/'
uk: iscsi: рядок призначення не повинен починатися з «/»

en: for device ‘/dev/null’, format must be ‘raw’
uk: для пристрою /dev/null слід вказувати формат raw

en: missing Unix domain socket path
uk: не вказано шляху до сокета домену Unix

en: invalid port number ‘%s’
uk: некоректний номер порту, «%s»

en: invalid hostname ‘%s’
uk: некоректна назва вузла, «%s»

en: invalid hostname or server string ‘%s’
uk: некоректний рядок назви вузла або сервера, «%s»

en: discard parameter must be ‘disable’, ‘enable’ or ‘besteffort’
uk: значенням параметра discard має бути «disable», «enable» або «besteffort»

en: discard support cannot be enabled on read-only drives
uk: підтримку discard не можна вмикати для дисків, призначених лише для читання

en: %s parameter is empty or contains disallowed characters
uk: параметр %s є порожнім або містить заборонені до використання символи

en: label parameter is empty, too long, or contains disallowed characters
uk: параметр мітки є порожнім, занадто довгим або містить заборонені символи

en: cachemode parameter must be ‘writeback’ (default) or ‘unsafe’
uk: параметром режиму кешування має бути «writeback» (типово) або «unsafe»

en: you cannot specify a server with file-backed disks
uk: не можна вказувати сервер з резервними копіями дисків у файлах

en: you cannot specify a username with file-backed disks
uk: не можна вказувати ім’я користувача для резервних копій дисків у файлах

en: you cannot specify a secret with file-backed disks
uk: не можна вказувати пароль з резервними копіями дисків у файлах

en: unknown protocol ‘%s’
uk: невідомий протокол «%s»

en: the current backend does not support hotplugging drives
uk: у поточному модулі не передбачено підтримки інтерактивного з’єднання дисків

en: ‘label’ is required when hotplugging drives
uk: для інтерактивного з’єднання дисків слід вказати «label»

en: disk with label ‘%s’ not found
uk: диска з міткою «%s» не знайдено

en: libguestfs: error: %s
uk: libguestfs: помилка: %s

en: <truncated, original size %zu bytes>
uk: <скорочено, початковий розмір — %zu байтів>

en: guestfs_launch failed, see earlier error messages
uk: спроба виклику guestfs_launch була невдалою, ознайомтеся з попередніми повідомленнями

en: guestfs_launch failed.
    This usually means the libguestfs appliance failed to start or crashed.
uk: Не вдалося виконати guestfs_launch.
    Це, зазвичай означає, що не вдалося запустити базову систему libguestfs або система завершила роботу у аварійному режимі.

en: appliance closed the connection unexpectedly, see earlier error messages
uk: базова система несподівано розірвала з’єднання, див. попередні повідомлення про помилки

en: appliance closed the connection unexpectedly.
    This usually means the libguestfs appliance crashed.
uk: базова система несподівано розірвала з’єднання.
    Це, зазвичай, означає, що базова система libguestfs завершила роботу у аварійному режимі.

en: appliance launch timed out, see earlier error messages
uk: перевищено час очікування на запуск базової системи, див. попередні повідомлення про помилки

en: appliance launch timed out.
    This usually means the kernel or appliance hung during launch.
uk: перевищено час очікування на запуск базової системи.
    Це, зазвичай, означає, що ядро або базова система зависли під час запуску.

en: %s, see debug messages above
uk: %s, див. діагностичні повідомлення вище

en: %s: %s: %s, see debug messages above
uk: %s: %s: %s, див. діагностичні повідомлення вище

en: %s.
    To see full error messages you may need to enable debugging.
uk: %s.
    Щоб переглянути повідомлення щодо помилок повністю, вам, можливо, слід увімкнути діагностику.

en: %s: %s: %s.
    To see full error messages you may need to enable debugging.
uk: %s: %s: %s.
    Щоб переглянути повідомлення щодо помилок повністю, вам, можливо, слід увімкнути діагностику.

en: filesystem is already mounted in another thread
uk: файлову систему вже змонтовано у іншому потоці виконання команд

en: fuse_mount failed: %s, see error messages above
uk: помилка fuse_mount: %s, ознайомтеся із повідомленнями про помилки, наведеними вище

en: you must call guestfs_mount_local first
uk: вам слід спочатку викликати guestfs_mount_local

en: you must call ‘guestfs_mount’ first to mount a filesystem on '/'.
    Note: ‘%s’ is still mounted.  Use ‘guestunmount %s’ to clean up.
uk: спочатку вам слід викликати «guestfs_mount» для монтування файлової системи на «/».
    Зауваження: «%s» все ще змонтовано. Скористайтеся командою «guestunmount %s» для чищення списку монтування.

en: no filesystem is mounted
uk: не змонтовано жодної файлової системи

en: could not initialize dir cache hashtables
uk: не вдалося ініціалізувати таблиці хешів каталогів кешу

en: FUSE is not supported in this build of libguestfs because libfuse was not found when libguestfs was compiled
uk: У цій збірці libguestfs не підтримується FUSE, оскільки під час збирання libguestfs не було виявлено libfuse

en: libguestfs was built with an invalid default backend, using ‘direct’ instead
uk: libguestfs було зібрано з некоректним типовим модулем, будемо використовувати замість нього модуль «direct»

en: ‘direct’ backend does not work
uk: модуль «direct» не працює

en: %s=%s: non-boolean value
uk: %s=%s: не булеве значення

en: non-numeric value for LIBGUESTFS_MEMSIZE
uk: нечислове значення LIBGUESTFS_MEMSIZE

en: guestfs_close: called twice on the same handle
uk: guestfs_close: викликано двічі для того самого елемента керування

en: configured --without-qemu so calling guestfs_set_qemu with qemu == NULL is an error
uk: зібрано з --without-qemu, отже спроба виклику guestfs_set_qemu з qemu == NULL призводить до помилки

en: too small value for memsize (must be at least %d)
uk: надто мале значення для розміру пам’яті (має бути принаймні %d)

en: identifier must contain only alphanumeric characters, underscore or minus sign
uk: ідентифікатор має складатися із літер латинської абетки, цифр, символів підкреслювання або дефісів

en: setting not found
uk: параметра не знайдено

en: qemu-img info: JSON output did not contain ‘format’ key
uk: Інформація від qemu-img: дані, виведені JSON, не містять ключа «format»

en: qemu-img info: JSON output did not contain ‘virtual-size’ key
uk: Інформація від qemu-img: дані, виведені JSON, не містять ключа «virtual-size»

en: qemu-img info: JSON output was not an object
uk: Інформація від qemu-img: дані, виведені JSON, не є об’єктом

en: qemu-img info command produced no output, but didn't return an error status code
uk: командою info qemu-img не виведено жодних даних, але і не повернуто коду стану помилки

en: qemu-img info: JSON parse error: %s
uk: Інформація від qemu-img: помилка під час обробки JSON: %s

en: qemu-img info: unknown JSON parse error
uk: Інформація від qemu-img: невідома помилка під час обробки JSON

en: size of %s is unreasonably large (%<PRIi64> bytes)
uk: розмір %s неймовірно великий (%<PRIi64> байтів)

en: current user is not a member of the KVM group (group ID %d). This user cannot access /dev/kvm, so libguestfs may run very slowly. It is recommended that you 'chmod 0666 /dev/kvm' or add the current user to the KVM group (you might need to log out and log in again).
uk: поточний користувач не є учасником групи KVM (ідентифікатор групи ID %d). Цей користувач не зможе отримати доступ до /dev/kvm, отже libguestfs може працювати дуже повільно. Рекомендуємо вам виконати команду «chmod 0666 /dev/kvm» або додати поточного користувача до групи KVM (ймовірно, вам доведеться вийти і знову увійти до облікового запису цього користувача).

en: you must call guestfs_add_drive before guestfs_launch
uk: вам слід викликати guestfs_add_drive перед викликом guestfs_launch

en: qemu launched and contacted daemon, but state != READY
uk: qemu запущено, встановлено зв’язок з фоновою службою, але стан процесу не дорівнює READY

en: %s:%d: error constructing libvirt XML near call to "%s"
uk: %s:%d: помилка під час побудови XML для libvirt поряд з викликом «%s»

en: could not auto-detect the format.
    If the format is known, pass the format to libguestfs, eg. using the
    ‘--format’ option, or via the optional ‘format’ argument to ‘add-drive’.
uk: не вдалося автоматично визначити формат.
    Якщо вам відомий формат, передайте його назву libguestfs, наприклад за допомогою
    параметра «--format» або за допомогою додаткового параметра аргументу формату до «add-drive».

en: could not auto-detect the format when using a non-file protocol.
    If the format is known, pass the format to libguestfs, eg. using the
    ‘--format’ option, or via the optional ‘format’ argument to ‘add-drive’.
uk: не вдалося автоматично визначити формат у разі використання нефайлового протоколу.
    Якщо вам відомий формат, передайте його назву libguestfs, наприклад за допомогою
    параметра «--format» або за допомогою додаткового параметра аргументу формату до «add-drive».

en: direct mode flag is not supported yet for libvirt backend
uk: у модулі libvirt ще не передбачено підтримки прапорця безпосереднього режиму

en: you must have libvirt >= %d.%d.%d to use the ‘libvirt’ backend
uk: щоб скористатися модулем «libvirt», вам слід встановити libvirt >= %d.%d.%d

en: could not connect to libvirt (URI = %s)
uk: не вдалося встановити з’єднання з libvirt (URI = %s)

en: could not get libvirt capabilities
uk: не вдалося визначити можливості libvirt

en: could not create appliance through libvirt.
    
    Try running qemu directly without libvirt using this environment variable:
    export LIBGUESTFS_BACKEND=direct
    
    Original error from libvirt
uk: не вдалося створити базову систему засобами libvirt.
    
    Спробуйте запустити qemu безпосередньо без libvirt з використанням такого значення змінної середовища:
    export LIBGUESTFS_BACKEND=direct
    
    Початкове повідомлення від libvirt

en: unable to parse capabilities XML returned by libvirt
uk: не вдалося обробити запис можливостей у форматі XML, повернутий libvirt

en: unable to evaluate XPath expression: %s
uk: не вдалося обробити вираз XPath: %s

en: libvirt hypervisor doesn’t support qemu or KVM,
    so we cannot create the libguestfs appliance.
    The current backend is ‘%s’.
    Check that the PATH environment variable is set and contains
    the path to the qemu (‘qemu-system-*’) or KVM (‘qemu-kvm’, ‘kvm’ etc).
    Or: try setting:
      export LIBGUESTFS_BACKEND=libvirt:qemu:///session
    Or: if you want to have libguestfs run qemu directly, try:
      export LIBGUESTFS_BACKEND=direct
    For further help, read the guestfs(3) man page and libguestfs FAQ.
uk: У гіпервізорі libvirt не передбачено підтримки qemu або KVM,
    отже створення базової системи libguestfs неможливе.
    Зараз використовуємо модуль «%s».
    Перевірте, чи встановлено належним чином змінну середовища PATH і
    чи вказано у ній шлях до qemu ('qemu-system-*') або KVM ('qemu-kvm',
    'kvm' тощо).
    Також можна віддати команду:
      export LIBGUESTFS_BACKEND=libvirt:qemu:///session
    Або наказати libguestfs запустити qemu безпосередньо:
      export LIBGUESTFS_BACKEND=direct
    Щоб дізнатися більше, ознайомтеся зі сторінкою підручника (man)
    guestfs(3) та списком поширених питань щодо libguestfs та відповідей
    на ці питання.

en: ‘iface’ parameter is not supported by the libvirt backend
uk: підтримки параметра «iface» у модулі libvirt не передбачено

en: realpath: could not convert ‘%s’ to absolute path
uk: realpath: не вдалося перетворити «%s» на абсолютний шлях

en: libvirt does not support the qemu curl driver protocols (ftp, http, etc.); try setting LIBGUESTFS_BACKEND=direct
uk: у libvirt не передбачено підтримки драйверів протоколів curl qemu (ftp, http тощо); спробуйте встановити LIBGUESTFS_BACKEND=direct

en: could not define libvirt secret
uk: не вдалося визначити реєстраційні дані libvirt

en: rbd protocol secret must be base64 encoded
uk: реєстраційні дані протоколу rbd має бути закодовано за допомогою base64

en: could not set libvirt secret value
uk: не вдалося встановити значення реєстраційних даних libvirt

en: could not get UUID from libvirt secret
uk: не вдалося отримати UUID із реєстраційних даних libvirt

en: could not destroy libvirt domain
uk: не вдалося знищити домен libvirt

en: %s: internal error forming error message
uk: %s: внутрішня помилка формування повідомлення щодо помилки

en: could not attach disk to libvirt domain
uk: не вдалося долучити диск до домену libvirt

en: could not detach disk from libvirt domain
uk: не вдалося від’єднати диск від домену libvirt

en: uml backend does not support networking
uk: у модулі uml не передбачено підтримки роботи у мережі

en: uml backend does not support SMP
uk: у модулі uml не передбачено підтримки SMP (одночасної обробки багатьма процесорами)

en: uml backend does not support remote drives
uk: у модулі uml не передбачено підтримки віддалених дисків

en: uml backend does not support non-raw-format drives
uk: у модулі uml не передбачено підтримки дисків з особливим форматуванням

en: uml backend does not support drives with ‘iface’ parameter
uk: у модулі uml не передбачено підтримки дисків з параметром «iface»

en: uml backend does not support drives with ‘label’ parameter
uk: у модулі uml не передбачено підтримки дисків з параметром «label»

en: uml backend does not support drives with ‘discard’ parameter set to ‘enable’
uk: у модулі uml не передбачено підтримки дисків зі значенням параметра discard рівним enable

en: vmlinux launched and contacted daemon, but state != READY
uk: vmlinux запущено, встановлено зв’язок з фоновою службою, але стан процесу не дорівнює READY

en: cannot set hv parameters with the 'unix:' backend
uk: не можна встановлювати параметри гіпервізора за допомогою модуля «unix:»

en: socket filename too long (more than %d characters): %s
uk: назва файла сокета є надто довгою (перевищує обмеження у %d символів): %s

en: guestfs_launch failed, unexpected initial message from guestfsd
uk: помилка guestfs_launch, мало бути початкове повідомлення від guestfsd

en: contacted guestfsd, but state != READY
uk: встановлено зв’язок з guestfs, але стан процесу не дорівнює READY

en: the libguestfs handle has already been launched
uk: елемент керування libguestfs вже запущено

en: too many drives have been added, the current backend only supports %d drives
uk: було додано забагато дисків, у поточному модулі передбачено підтримку лише %d дисків

en: get-pid can only be called after launch
uk: get-pid можна викликати лише після launch

en: the current backend does not support ‘get-pid’
uk: у поточному модулі не передбачено підтримки «get-pid»

en: the current backend does not allow max disks to be queried
uk: у поточному модулі не передбачено опитування щодо максимальної кількості дисків

en: qemu has not been launched yet
uk: qemu ще не запущено

en: parameter ‘%s’ isn't allowed
uk: не можна використовувати параметр «%s»

en: socket path too long: %s/%s
uk: шлях до сокета є надто довгим: %s/%s

en: unknown credential type ‘%s’
uk: невідомий тип реєстраційних даних, «%s»

en: list of supported credentials is too long
uk: список підтримуваних реєстраційних даних є надто довгим

en: libvirt needs authentication to connect to libvirt URI %s
    (see also: http://libvirt.org/auth.html http://libvirt.org/uri.html)
uk: Для встановлення зв’язку з адресою libvirt %s слід пройти розпізнавання
    (див. також: http://libvirt.org/auth.html http://libvirt.org/uri.html)

en: %s should only be called from within the GUESTFS_EVENT_LIBVIRT_AUTH event handler
uk: %s слід викликати лише з обробника подій GUESTFS_EVENT_LIBVIRT_AUTH

en: credential index out of range
uk: індекс реєстраційних даних лежить поза допустимим діапазоном

en: libvirt authentication APIs not available since this version of libguestfs was compiled without libvirt
uk: Програмні інтерфейси розпізнавання libvirt недоступні, оскільки цю версію libguestfs було зібрано без підтримки libvirt

en: you cannot set both live and readonly flags
uk: не можна одночасно встановлювати атрибути live і readonly

en: no libvirt domain called ‘%s’: %s
uk: не виявлено домену libvirt з назвою «%s»: %s

en: unknown readonlydisk parameter
uk: невідомий параметр readonlydisk

en: error getting domain info: %s
uk: помилка під час отримання даних щодо домену: %s

en: error: domain is a live virtual machine.
    Writing to the disks of a running virtual machine can cause disk corruption.
    Either use read-only access, or if the guest is running the guestfsd daemon
    specify live access.  In most libguestfs tools these options are --ro or
    --live respectively.  Consult the documentation for further information.
uk: помилка: домен є запущеною віртуальною машиною.
    Запис на диски запущеної віртуальної машини може призвести до пошкодження диска.
    Ви можете або скористатися доступом лише для читання, або, якщо у гостьовій системі
    працює фонова служба guestfsd, вказати інтерактивний доступ. Відповідними параметрами
    інструментів libguestfs є --ro і --live. Докладніші дані можна знайти у документації.

en: %s: disk is marked <readonly/> in libvirt XML, and readonlydisk was set to "error"
uk: %s: диск позначено теґом <readonly/> у XML libvirt, readonlydisk було встановлено у значення «error»

en: expected <seclabel/> to be an XML element
uk: очікувалося, що <seclabel/> має бути елементом XML

en: no secret with UUID ‘%s’: %s
uk: немає ключа з UUID «%s»: %s

en: cannot get the value of the secret with UUID ‘%s’: %s
uk: не вдалося отримати значення ключа з UUID «%s»: %s

en: no secret for usage ‘%s’: %s
uk: немає ключа для використання «%s»: %s

en: cannot get the value of the secret with usage ‘%s’: %s
uk: не вдалося отримати значення ключа із використанням «%s»: %s

en: libvirt domain has no disks
uk: у домені libvirt немає дисків

en: this guest has no libvirt <channel> definition for guestfsd
    See ATTACHING TO RUNNING DAEMONS in guestfs(3) for further information.
uk: для цієї гостьової системи не вказано визначення <channel> libvirt для guestfsd
    Докладнішу довідкову інформацію можна знайти у розділі ATTACHING TO RUNNING DAEMONS сторінки довідника (man) guestfs(3).

en: error reading libvirt XML information: %s
uk: помилка під час читання XML-даних libvirt: %s

en: unable to parse XML information returned by libvirt
uk: не вдалося обробити дані XML, повернуті libvirt

en: no libvirt pool called ‘%s’: %s
uk: немає буфера libvirt із назвою «%s»: %s

en: no volume called ‘%s’ in the libvirt pool ‘%s’: %s
uk: немає тому з назвою «%s» у буфері libvirt «%s»: %s

en: cannot get information of the libvirt volume ‘%s’: %s
uk: не вдалося отримати дані щодо тому libvirt «%s»: %s

en: cannot get the filename of the libvirt volume ‘%s’: %s
uk: не вдалося отримати назву файла для тому libvirt «%s»: %s

en: add-domain API not available since this version of libguestfs was compiled without libvirt
uk: програмний інтерфейс add-domain недоступний, оскільки цю версію libguestfs було зібрано без підтримки бібліотеки libvirt

en: check_daemon_socket: read 0x%x from daemon, expected 0x%x.  Lost protocol synchronization (bad!)
uk: check_daemon_socket: від фонової служби прочитано 0x%x, мало бути 0x%x. Втрачено синхронізацію протоколу (погано!)

en: xdr_guestfs_message_header failed
uk: помилка xdr_guestfs_message_header

en: dispatch failed to marshal args
uk: помилка розподілу на основні аргументи

en: operation cancelled by user
uk: дію скасовано користувачем

en: xdr_guestfs_chunk failed (buf = %p, buflen = %zu)
uk: помилка xdr_guestfs_chunk (буфер = %p, довжина буфера = %zu)

en: received magic signature from guestfsd, but in state %d
uk: отримано керівну послідовність байтів від guestfsd, але маємо стан %d

en: message length (%u) > maximum possible size (%d)
uk: довжина повідомлення (%u) перевищує максимальний можливий розмір (%d)

en: write to daemon socket
uk: записати до сокета фонової служби

en: receive_file_data: unexpected flag received when reading file chunks
uk: receive_file_data: під час читання фрагментів файла отримано неочікуване значення прапорця

en: failed to parse file chunk
uk: не вдалося обробити фрагмент файла

en: file receive cancelled by daemon
uk: отримання файла було скасовано фоновою службою

en: discard cannot be enabled on this drive: qemu < 1.5
uk: не можна вмикати discard для цього диска: qemu < 1.5

en: discard cannot be enabled on this drive: the drive has a read-only overlay
uk: не можна вмикати discard для цього диска: на диску є призначена лише для читання накладка

en: discard cannot be enabled on this drive: you have to specify the format of the file
uk: не можна вмикати discard для цього диска: вам слід вказати формат файла

en: discard cannot be enabled on this drive: qemu < 1.6 cannot do discard on qcow2 files
uk: не можна вмикати discard для цього диска: у qemu < 1.6  не передбачено підтримки discard для файлів qcow2

en: discard cannot be enabled on this drive: qemu does not support discard for ‘%s’ format files
uk: не можна вмикати discard для цього диска: у qemu не передбачено підтримки discard для файлів у форматі «%s»

en: discard cannot be enabled on this drive: protocol ‘%s’ does not support discard
uk: не можна вмикати discard для цього диска: у протоколі «%s» не передбачено підтримки discard

en: no console socket, the handle must be launched
uk: немає сокета консолі, має бути запущено обробник

en: connection class does not support getting the console socket
uk: у класі з'єднання не передбачено підтримки отримання сокета консолі

en: converting path to absolute path: %s: %s: realpath
uk: перетворюємо шлях на абсолютний: %s: %s: realpath

en: setting temporary directory
uk: встановлюємо тимчасовий каталог

en: %s: %s: ‘%s’ is not a directory
uk: %s: %s: «%s» не є каталогом

en: %s: cannot create temporary directory
uk: %s: не вдалося створити тимчасовий каталог

en: %s: cannot create temporary directory.  It may be that $XDG_RUNTIME_DIR is pointing to a directory which we cannot write to, for example if you used ‘su [user]’ to change to this user account (see https://bugzilla.redhat.com/967509).  You can correct this by adjusting XDG_RUNTIME_DIR and possibly creating /run/user/%d with the right ownership.
uk: %s: не вдалося створити тимчасовий каталог. Можливо, $XDG_RUNTIME_DIR вказує на каталог, до якого не можна записувати дані. Таке може статися, якщо ви скористалися командою «su [користувач]» для зміни облікового запису користувача (див. https://bugzilla.redhat.com/967509). Виправити цю помилку можна коригуванням значення XDG_RUNTIME_DIR і, ймовірно, створенням /run/user/%d із відповідною належністю користувачу.

en: stat: %s
uk: статистика: %s

en: security: cached appliance %s is not owned by UID %ju
uk: безпека: кешований пристрій %s не належить UID %ju

en: security: cached appliance %s is not a directory (mode %o)
uk: безпека: кешований пристрій %s не є каталогом (режим %o)

en: security: cached appliance %s is writable by group or other (mode %o)
uk: безпека: кешований пристрій %s доступний для запису учасниками групи або іншими користувачами (режим %o)

en: could not parse integer in version number: %s
uk: не вдалося обробити ціле число у номері версії: %s

en: read: %s: unexpected end of file
uk: читання: %s: неочікуваний кінець файла

en: %s: missing input and output arguments on the command line
uk: %s: у командному рядку не вказано аргументів вхідних даних і результату

en: %s: NTFS support was disabled when libguestfs was compiled
uk: %s: підтримку NTFS було вимкнено під час збирання libguestfs

en: %s: %s command failed
uk: %s: не вдалося виконати команду %s

en: %s: cannot parse the output of ‘du’ command: %s
uk: %s: не вдалося виконати обробку результатів виконання команди du: %s

en: %s: %s: input is not a directory, tar archive or compressed tar archive
uk: %s: %s: вхідний об’єкт не є каталогом, архівом tar або стисненим архівом tar

en: %s: %s: unknown compressed input format (%s)
uk: %s: %s: невідомий формат стискання вхідних даних (%s)

en: %s: %s: invalid size parameter ‘%s’ (%s returned %u)
uk: %s: %s: некоректний параметр розміру «%s» (%s повернуто %u)

en: %s: subprocess failed
uk: %s: помилка підпроцесу

en: attempting to sync filesystems ...
uk: намагаємося синхронізувати файлові системи...

en: unmounting filesystems ...
uk: демонтуємо файлові системи...

en: virt-rescue escape sequences:
uk: керівні послідовності virt-rescue:

en:  ? - print this message
uk:  ? - вивести це повідомлення

en:  h - print this message
uk:  h - вивести це повідомлення

en:  i - print inspection data
uk:  i - вивести дані перевірки

en:  q - quit virt-rescue
uk:  q - вийти з virt-rescue

en:  s - sync the filesystems
uk:  s - синхронізувати файлові системи

en:  u - unmount filesystems
uk:  u - демонтувати файлові системи

en:  x - quit virt-rescue
uk:  x - вийти з virt-rescue

en:  z - suspend virt-rescue
uk:  z - призупинити virt-rescue

en: to pass the escape key through to the rescue shell, type it twice
uk: щоб передати ключ керівної послідовності оболонці порятунку, введіть відповідний символ двічі

en: root device: %s
uk: кореневий пристрій: %s

en:   product name: %s
uk:   назва продукту: %s

en:   type: %s
uk:   тип: %s

en:   distro: %s
uk:   дистрибутив: %s

en: could not parse --smp parameter ‘%s’
uk: не вдалося обробити параметр --smp «%s»

en: --smp parameter ‘%s’ should be >= 1
uk: значенням параметра --smp «%s» має бути число >= 1

en: could not parse --scratch parameter ‘%s’
uk: не вдалося обробити параметр --scratch, «%s»

en: --scratch parameter ‘%s’ should be >= 1
uk: значенням у параметрі --scratch «%s» має бути число >= 1

en: could not parse memory size ‘%s’
uk: не вдалося обробити запис об’єму пам’яті «%s»

en: unrecognized escape key: %s
uk: нерозпізнаний ключ керівної послідовності: %s

en: %s: error: extra argument ‘%s’ on command line.
    Make sure to specify the argument for --format or --scratch like '--format=%s'.
uk: %s: помилка: зайвий аргумент «%s» у рядку команди.
    Переконайтеся, що вказано аргумент до --format або --scratch, ось так: «--format=%s».

en: Inspecting the virtual machine or disk image ...
uk: Вивчення віртуальної машини або образу диска...

en: This disk contains one or more operating systems.  You can use these mount
    commands in virt-rescue (at the ><rescue> prompt) to mount the filesystems.
uk: На цьому диску зберігаються дані однієї або декількох операційних систем. Ви
    можете скористатися цими командами монтування у virt-rescue (у відповідь на
    запит ><rescue>) для монтування файлових систем.

en: # %s is the root of a %s operating system
    # type: %s, distro: %s, version: %d.%d
    # %s
uk: # %s є кореневим каталогом операційної системи %s
    # тип: %s, дистрибутив: %s, версія: %d.%d
    # %s

en: This disk contains no mountable filesystems that we recognize.
    
    However you can still use virt-rescue on the disk image, to try to mount
    filesystems that are not recognized by libguestfs, or to create partitions,
    logical volumes and filesystems on a blank disk.
uk: На цьому диску не зберігається жодних придатних до розпізнавання
    монтованих файлових систем.
    
    Втім, ви можете скористатися virt-rescue для образ у диску у спробі
    змонтувати файлові системи, які не було розпізнано libguestfs або
    створити розділи, логічні томи та файлові системи на порожньому
    диску.

en: This disk contains one or more filesystems, but we don’t recognize any
    operating system.  You can use these mount commands in virt-rescue (at the
    ><rescue> prompt) to mount these filesystems.
uk: На цьому диску зберігається одна або декілька файлових систем, але
    програмі не вдалося виявити жодної операційної системи. Ви можете
    скористатися цими командами монтування у консолі virt-rescue (у
    відповідь на запит ><rescue>) для монтування цих файлових систем.

en: # %s has type ‘%s’
uk: # %s належить до типу «%s»

en: invalid timeout: %s
uk: некоректний час очікування: %s

en: unexpected command line option %d
uk: неочікуваний параметр командного рядка %d

en: extra arguments on the command line
uk: зайві аргументи у командному рядку

en: failed parsing environment variables.
    Check earlier messages, and the output of the ‘printenv’ command.
uk: не вдалося обробити змінні середовища.
    Ознайомтеся з попередніми повідомленнями та даними, виведеними командою «printenv».

en: LIBGUESTFS_HV/LIBGUESTFS_QEMU environment variable is already set, so
    --qemu/--qemudir options cannot be used.
uk: Значення змінної середовища LIBGUESTFS_HV або LIBGUESTFS_QEMU вже встановлено, отже
    не можна використовувати параметри --qemu/--qemudir.

en: binary ‘%s’ does not exist or is not executable
uk: виконуваного файла «%s» не існує або вказаний файл не є виконуваним

en: path does not look like a qemu source directory: %s
uk: шлях не є каталогом початкових кодів qemu: %s

en: virt-list-filesystems: no image or VM name given
uk: virt-list-filesystems: не вказано образу або назви віртуальної машини

en: virt-list-partitions: no image or VM name given
uk: virt-list-partitions: не вказано образу або назви віртуальної машини

en: virt-tar: extract/upload mode specified more than once on the command line
uk: virt-tar: у командному рядку вказано декілька параметрів режиму видобування або вивантаження

en: virt-tar: no image, VM names, directory or filename given
uk: virt-tar: не вказано образу, назв віртуальних машин, каталогу або назви файла

en: virt-tar: either -x or -u must be specified on the command line
uk: virt-tar: у командному рядку має бути вказано -x або -u

en: virt-tar: {tarball}: file not found
uk: virt-tar: {tarball}: файла не знайдено

en: virt-tar: {dir}: directory name must start with '/' character
uk: virt-tar: {dir}: запис каталогу має починатися з символу «/»

en: {prog}: No operating system could be detected inside this disk image.
    
    This may be because the file is not a disk image, or is not a virtual machine
    image, or because the OS type is not understood by libguestfs.
    
    If you feel this is an error, please file a bug report including as much
    information about the disk image as possible.
uk: {prog}: у цьому образі диска не вдалося виявити операційної системи
    
    Причиною може бути те, що файл не є файлом образу диска, не є образом віртуальної
    машини або його тип ОС не підтримується libguestfs.
    
    Якщо вам здається, що сталася якась помилка, будь ласка, створіть повідомлення про ваду,
    додавши до нього максимум можливої інформації щодо образу диска.

en: {prog}: multiboot operating systems are not supported.
uk: {prog}: підтримки операційних систем з варіантами завантаження не передбачено.

en: no libvirt domain name or disk image given
uk: не вказано назви домену або образу диска libvirt

en: expecting 1 or 2 more parameters, subkey path and optionally the value to export
uk: мало бути вказано 1 або 2 додаткових параметри, шлях до підключа і необов’язкове значення для експортування

en: virt-win-reg: {p}: cannot find user directory
uk: virt-win-reg: {p}: не вдалося знайти каталог користувача

en: virt-win-reg: {p}: not a supported Windows Registry path
uk: virt-win-reg: {p}: непідтримуваний запис шляху у регістрі Windows

en: virt-win-reg: {p}: could not download registry file: {err}
uk: virt-win-reg: {p}: не вдалося отримати файл регістра: {err}

en: virt-win-reg: {p}: could not upload registry file: {err}
uk: virt-win-reg: {p}: не вдалося вивантажити файл регістра: {err}
