gui-apt-key 0.6.46.4 - en to it translation catalogue (27 entries)

en: _Import File
it: _Importa file

en: _Update Keys
it: Aggio_rna chiavi

en: E_xit
it: _Esci

en: _Properties...
it: _Proprietà...

en: _Delete
it: Cancella

en: _About
it: I_nformazioni

en: _Key
it: Chiave

en: _Help
it: A_iuto

en: valid until %s
it: valido fino %s

en: no expiration
it: nessuna scadenza

en: expired %s
it: scaduto %s

en: unknown expiration
it: scadenza sconosciuta

en: Select keyring file
it: Seleziona portachiavi

en: Key ID
it: ID chiave

en: Fingerprint:
it: Impronta:

en: Add this key to the keyring?
it: Aggiungere questa chiave al portachiavi?

en: The key with ID %s could not be imported.
it: Non è stato possibile importare la chiave con ID %s.

en: Keys
it: Chiavi

en: Expiration
it: Scadenza

en: Add key to the keyring
it: Aggiunge una chiave al portachiavi

en: Update keys using the keyring package
it: Aggiorna le chiavi utilizzando il pacchetto «keyring»

en: Key Details
it: Dettagli chiave

en: Details of 0x%s
it: Dettagli di 0x%s

en: Owner
it: Proprietario

en: Key expired on %s
it: Chiave scaduta il %s

en: Key valid until %s
it: Chiave valida fino a %s

en: Full ID:
it: ID completo:
