gui-apt-key - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: _Import File
nl: Bestand _Importeren

en: _Update Keys
nl: Sleutels Bij_werken

en: E_xit
nl: _Afsluiten

en: _Properties...
nl: _Eigenschappen...

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: _About
nl: I_nfo

en: _File
nl: _Bestand

en: _Key
nl: Sleutel

en: valid until %s
nl: geldig tot %s

en: no expiration
nl: vervalt niet

en: expired %s
nl: vervallen %s

en: unknown expiration
nl: onbekende vervaldatum

en: Select keyring file
nl: Sleutelring selecteren

en: APT Key Manager
nl: APT-Sleutelbeheerder

en: Key ID
nl: Sleutel-ID

en: Fingerprint:
nl: Vingerafdruk:

en: Add this key to the keyring?
nl: Wilt u deze sleutel aan de sleutelring toevoegen?

en: The key with ID %s could not be imported.
nl: De sleutel met ID %s kon niet geïmporteerd worden.

en: Keys
nl: Sleutels

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Add key to the keyring
nl: Sleutel aan sleutelring toevoegen

en: Update keys using the keyring package
nl: Sleutels bijwerken d.m.v. het sleutelring-pakket

en: Key Details
nl: Sleuteldetails

en: Details of 0x%s
nl: Details van 0x%s

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Key expired on %s
nl: Sleutel is vervallen op %s

en: Key valid until %s
nl: Sleutel is geldig tot %s

en: Full ID:
nl: Volledige ID:
