gui-apt-key - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: _Import File
pt: _Importar Ficheiro

en: _Update Keys
pt:  Act_Ualizar Chaves

en: E_xit
pt: _x Sair

en: _Properties...
pt: _Propriedades...

en: _Delete
pt: _D Apagar

en: _About
pt: _Acerca

en: _File
pt: _Ficheiro

en: _Key
pt: _K Chaves

en: _Help
pt: _H Ajuda

en: valid until %s
pt: válido até %s

en: no expiration
pt: sem expirar

en: expired %s
pt: expirou em %s

en: unknown expiration
pt: data de expiração desconhecida

en: Select keyring file
pt: Escolher ficheiro keyring

en: APT Key Manager
pt: Gestor de Chaves do APT

en: Key ID
pt: ID Chave

en: Fingerprint:
pt: Impressão Digital:

en: Add this key to the keyring?
pt: Acrescentar esta chave ao chaveiro?

en: The key with ID %s could not be imported.
pt: A chave com ID %s não pode ser importada.

en: Keys
pt: Chaves

en: Expiration
pt: Expiração

en: Add key to the keyring
pt: Adicionar chave ao chaveiro

en: Update keys using the keyring package
pt: Actualizar chaves utilizando o pacote keyring

en: Key Details
pt: Detalhes da Chave

en: Details of 0x%s
pt: Detalhes de 0x%s

en: Owner
pt: Dono

en: Key expired on %s
pt: A chave expirou em %s

en: Key valid until %s
pt: Chave válida até %s

en: Full ID:
pt: ID Completo:
