gui-apt-key - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: _Import File
pt: _Importar Arquivo

en: _Update Keys
pt: A_tualizar Chaves

en: E_xit
pt: Sai_r

en: _Properties...
pt: _Proriedades...

en: _Delete
pt: _Remover

en: _About
pt: _Sobre

en: _File
pt: _Arquivo

en: _Key
pt: _Chaves

en: _Help
pt: A_juda

en: valid until %s
pt: válida até %s

en: no expiration
pt: não expira

en: expired %s
pt: expirada %s

en: unknown expiration
pt: expiração deconhecida

en: Select keyring file
pt: Selecionar arquivo de chaveiro

en: APT Key Manager
pt: Gerenciador de Chaves do APT

en: Key ID
pt: ID da chave

en: Fingerprint:
pt: Impressão digital:

en: Add this key to the keyring?
pt: Adicionar esta chave ao chaveiro?

en: The key with ID %s could not be imported.
pt: A chave com ID %s não pôde ser importada.

en: Keys
pt: Chaves

en: Expiration
pt: Expiração

en: Add key to the keyring
pt: Adicionar uma chave ao chaveiro

en: Update keys using the keyring package
pt: Atualizar chaves usando o pacote keyring

en: Key Details
pt: Detalhes da Chave

en: Details of 0x%s
pt: Detalhes de 0x%s

en: Owner
pt: Proprietário

en: Key expired on %s
pt: Chave expira em %s

en: Key valid until %s
pt: chave válida até %s

en: Full ID:
pt: ID completo:
