gui-ufw - en to af translation catalogue (774 entries)

en: Error: %s is writable
af: Fout: %s is skryfbaar

en: Your %s directory is writable.
    Fix it running from Terminal:
af: Jou %s directory is skryfbaar.
    Fix dit hardloop vanaf Terminale:

en: Please, just one Gufw's instance
af: Asseblief, net een Gufw se instance

en: Gufw is already running. If this is wrong, remove the file:
af: Gufw is reeds hardloop. As dit is verkeerd, verwyder die lêer:

en: Deleting previous rules:
af: Skraping vorige reëls:

en: Appending new rules:
af: Aanlasting nuwe reëls:

en: Home
af: Tuiste

note: Filename without path and extension First run
en: Public
af: Publieke

en: Office
af: Kantoor

en: Renamed profile:
af: Profiel hernoem:

en: All Interfaces
af: Alle koppelvlakke

en: Not Forward
af: Nie vorentoe

note: Append new apps
en: All
af: Alle

en: Ports:
af: Poorte:

en: Choose a TCP or UDP Protocol with a range of ports
af: Kies 'n TCP- of UDP-protokol met 'n ramge van poorte

en: The IP/Port will be forward to this interface
af: Die IP/Poort sal vorentoe wees om hierdie koppelvlak

en: You need to set an Interface for forwarding to this another interface
af: Jy nodig het om 'n koppelvlak stel vir aanstuur om hierdie ander koppelvlak

en: Error: Firewall is disabled
af: Fout: Firewall is gedeaktiveer

en: The firewall has to be enabled first
af: Die firewall het om wees in staat gestel eerste

en: Error running:
af: Fout hardloop:

en: Rule(s) added
af: Reël (s) bygevoeg

en: Warning: Some rules added. Review the log
af: Waarskuwing: Sommige reëls bygevoeg. Hersien die log

en: Error: No rules added. Review the log
af: Fout: Geen reëls bygevoeg. Hersien die log

en: Insert Port
af: Insetsel Poort

en: You need to insert a port in the port field
af: Jy behoefte om insetsel 'n poort en die poort veld

en: Edward Snowden's Greatest Fear
af: Edward Snowden's Grootste Vrees

en: Getting started
af: Aan die gang kom

en: Rules
af: Reëls

en: Report
af: Verslag

en: Log
af: Meld

en: Rule
af: Reël

en: Name
af: Naam

en: Protocol
af: Protokol

en: Port
af: Poort

en: Address
af: Adres

en: Application
af: Aansoek

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
af: 'N ongekompliseerde manier om jou firewall te bestuur, aangedryf deur ufw. Maklik, eenvoudig, nice en nuttig! :)

en: Basic
af: Basiese

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
af: As jy 'n normale gebruiker, jy sal veilig wees met hierdie instelling (Status = Op, Inkomende = verloën Outgoing = Toelaat), Onthou om by te voeg toelaat reëls vir jou P2P apps:

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
af: Jy kan jou profiel te hernoem met net 2 kliek op hulle:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
af: Die Reël Naam sal jou hulp om jou reëls te identifiseer in die toekoms:

en: How to autostart Gufw with the system?
af: Hoe kan jy Gufw outo-begin met die stelsel?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
af: U het dit nie nodig nie. Nadat jy al die veranderinge in Gufw doen, die instellings is nog in plek tot die volgende veranderinge.

en: Why is Gufw disabled by default?
af: Waarom is Gufw verstek gedeaktiveer?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
af: By verstek, die firewall nie oop poorts aan die buitewêreld.

en: Some rules are added by themselves?
af: Sommige reëls is bygevoeg deur hulself?

en: Well, the behaviour is such that when you change or import a profile, or when you edit a rule, Gufw will add that rule again, then ufw re-adds that rule for IPv4 and IPv6.
af: Goed, die gedrag is sodanig dat wanneer jy verander of import 'n profiel, of wanneer jy 'n reël wysig, Gufw sal die reël weer byvoeg, dan ufw re-voeg by dat reël vir IPv4 en IPv6.

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
af: Wat is toelaat, ontken, verwerp en beperk?

en: Allow: Will allow traffic.
af: Toelaat: Sal toelaat verkeer.

en: Deny: Will deny traffic.
af: Ontken: sal verkeer weier.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
af: Verwerp-: sal verkeer weier en sal inlig dat dit verwerp is.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
af: Perk: Sal ontken verkeer as 'n IP probeer verskeie verbindings.

en: I see some rules in all profiles
af: Ek sien 'n paar reëls in alle profiele

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
af: Alle die ufw-reëls sal in alle profiele verskyn.

en: What do I see in the Listening Report?
af: Wat sien ek in die Luister Rapport?

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
af: Die poorte op die regstreekse stelsel in die luisterstatus vir TCP en die oop staat vir UDP.

en: I want even more!
af: Ek wil nog meer hê!

en: You'll find more information in the community documentation :)
af: Jy sal meer inligting in die gemeenskap dokumentasie vind :)

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
af: Besoek hierdie web (asseblief, kopieer & plak in jou leser):

en: Import Profile
af: Invoer Profile

en: Import cancelled
af: Invoer-gekanselleer

en: Error
af: Fout

en: Filename has wrong permissions (not 600). Trust only on your exported profiles
af: Lêernaam het verkeerde toestemmings (nie 600). Vertrou-enigste op jou uitgevoer profiele

en: Filename has not valid characters. Rename the file
    to only letters, numbers, dashes and underscores
af: Lêernaam het nie geldige karakters. Hernoem die lêer
    om enigste letters, syfers, streepies en onderstreep

en: Operation cancelled
af: Bewerking gekanselleer

en: Profile already exists
af: Profiel bestaan reeds

en: Delete it before from the Preferences Window or rename the file (the profile will be the filename)
af: Skrap dit voor uit die Voorkeur Venster of hernoem die lêer (die profiel sal die lêernaam wees)

en: Profile imported:
af: Profiel-ingevoer:

en: Profile imported, now you can choose it in the profiles
af: Profiel-ingevoer, nou kan jy dit kies in die profiele

en: Export Profile
af: Uitvoer Profiel

en: Export cancelled
af: Uitvoer gekanselleer

en: Profile exported:
af: Profiel uitgevoer:

en: Profile exported
af: Profiel uitgevoer:

en: Reset Firewall
af: Stel Firewall terug

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
af: Dit sal alle reëls in die huidige
    profiel en afskakel die firewall

en: Do you want to continue?
af: Wil jy voortgaan?

en: Removed rules and reset firewall!
af: Verwyder reëls en stel terug firewall!

en: Gufw Log: Removed
af: Gufw Log: Verwyder

en: Text copied to clipboard
af: Teks na klembord gekopieër

en: Incoming:
af: Inkomende:

en: Incoming policy changed
af: Inkomende beleid veranderd

en: There was an error changing the incoming policy
af: Daar was 'n fout verandering die inkomende beleid

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
af: Herbegin jou firewall om na die real status te verfris
    en rapporteer asseblief hierdie bug

en: Outgoing:
af: Uitgaande:

en: Outgoing policy changed
af: Uitgaande beleid veranderd

en: There was an error changing the outgoing policy
af: Daar was 'n fout te verander die uitgaande beleid

en: Routed policy changed
af: Routed beleid veranderd

en: There was an error changing the routed policy
af: Daar was 'n fout veranderende die routed beleid

en: Select just one row
af: Kies slegs een ry

en: You can create a rule from just one row selected
af: Jy kan 'n reël skep van net een ry gekies

en: Status: Enabled
af: Status: in staatgestel

en: Firewall enabled
af: Firewall geaktiveer

en: Status: Disabled
af: Status: Gestremde

en: Firewall disabled
af: Firewall gestremde

en: There was an error changing the firewall status
af: Daar was 'n fout verandering die firewall status

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
af: Herbegin jou firewall te verfris na die real status en rapporteer asseblief hierdie bug

en: Delete rule
af: Skrap reël

en: You will delete all selected rules
af: Jy sal alle geselekteerde reëls uitvee

en: Rule(s) deleted
af: Reël (s) geskrap

en: Error. Review Gufw Log
af: Fout.Resensie Gufw Log

en: No rule selected
af: Geen reël gekies

en: You have to select a rule
af: Jy hê om selekteer 'n reël

en: You can edit just one rule
af: Jy kan redigeer net een reël

note: ufw rule > inmutable
en: Immutable Rule
af: Onveranderlike Reël

en: You can't edit a rule added from ufw
af: Jy kan 'n reël bygevoeg nie wysig vanaf ufw

en: Changing profile:
af: Veranderende profiel:

en:  ALLOW
af:  TOE LAAT

en:  DENY
af:  ONTKEN

en:  REJECT
af:  VERWERP

en:  LIMIT
af:  LIMIET

en:  OUT
af:  BUITE

en: Anywhere
af: Enigeplek

en: (log-all)
af: (log-alle)

en:  (out)
af:  (buite)

en:  on
af:  op

en: Gufw profile
af: Gufw profiel

en: All files
af: Alle lêers

en: Insert IP/Ports
af: Invoeg IP/Poorte

en: You need to insert IP/ports in to/from fields
af: Jy behoefte om invoeg IP/Poorte in om/vanaf velde

en: Insert number bigger that number of rules
af: Invoeg aantal groter dat die getal van reëls

en: By example, if you have 3 rules, you can't insert a rule into position 4
af: Deur voorbeeld, as jy het 3 reëls, jy kan nie Invoeg 'n reël in om posisie 4

en: Profile
af: Profiel

en: Profile not valid
af: Profiel nie geldig

en: You can't use this profile name
af: JY kan nie gebruik hierdie profiel naam

en: Enter at least one character
af: Ingaan ten minste een karakter

en: Too long! (max. 15 characters)
af: Te lank! (maks. 15 karakters)

en: Use only letters, numbers, dashes and underscores
af: Gebruik enigste letters, syfers, streepies en onderstreep

en: Profile exist
af: Profiel bestaan

en: There is a profile with the same name
af: Daar is 'n profiel met dieselfde naam

en: Current profile
af: Huidige profiel

en: You can't rename the current profile
af: Jy kan die huidige profiel nie hernoem

en: Edited Profile:
af: Geredigeer Profiel:

en: Created Profile:
af: Geskep Profiel:

en: Select a profile
af: Selekteer 'n profiel

en: You need to select a profile for deleting
af: Jy behoefte om selekteer 'n profiel om uitveeing

en: Profile not erasable
af: Profiel nie uitveebaar

en: You can't remove the current profile
af: Jy kan nie remove die huidige profiel

en: Deleted Profile:
af: Geskrap Profiel:

en: ufw Logging:
af: ufw Houtkappery:

en: Gufw Logging: Enabled
af: Gufw Houtkappery: In staatgestel

en: Gufw Logging: Disabled
af: Gufw Houtkappery: Gestremde

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
af: Bevestig Skrap Dialoog: In staatgestel

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
af: Bevestig Skrap Dialoog: Gestremde

en: Refresh Interval:
af: Verfris Interval:

en: You need to set an Interface
af: Jy moet 'n koppelvlak stel

en: No changes were made!
af: Geen veranderinge is gemaak!

en: Editing rule (Removing):
af: Redigering reël (Verwydering):

en: Editing rule (Adding):
af: Redigering reël (Byvoeg):

en: Updated rule
af: Opgedateerde reël

en: About Gufw Firewall
af: Omtrent Gufw Firewall

en: Add a Firewall Rule
af: Voeg 'n Firewall Reël

en: Allow
af: Toelaat

en: Deny
af: Ontken

en: Reject
af: Verwerp

en: Limit
af: Perk

en: Out
af: Buite

en: Both
af: Beide

en: Policy:
af: Beleid:

en: Direction:
af: Rigting:

en: Category:
af: Kategorie:

en: Subcategory:
af: Subkategorie:

en: Application:
af: Toepassing:

en: Application Filter
af: Toepassing filter

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
af: Kopieer app waardes en spring na Gevorderde Oortjie

en: Preconfigured
af: Gepreconfigureerd

en: Protocol:
af: Protokol:

en: Port:
af: Poort:

en: Name:
af: Naam:

en: Rule Description
af: Reël Beskrywing

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
af: Jy kan skryf 'n poort as '22', 'n poort range as '22:24' of 'n diens as 'http'

en: Port or service
af: Poort of diens

en: Simple
af: Eenvoudige

en: Do not Log
af: Moenie Log

en: Log All
af: Log Alle

en: From:
af: Vanaf:

en: To:
af: Aan:

en: Paste your current local IP
af: Plak jou huidige plaaslike IP

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
af: Jy kan 'n poort skryf as '22' of 'n poort range as '22:24'

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
af: Jy kan 'n poort skryf as '22' of 'n poort range as '22:24'.
    As jy is redigering 'n Gepreconfigureerd of Eenvoudige reël, Koppelvlak veld moet wees 'All Interfaces' en die IPs en Vanaf Poort velds moet wees leeg.

en: Insert:
af: Invoeg:

en: Interface:
af: Koppelvlak:

en: Rule number to insert
af: Reël nommer om invoeg

en: At the end
af: Aan die einde

en: Advanced
af: Gevorderde

en: Firewall
af: Brandmuur

en: _File
af: _Lêer

en: _Import profile
af: _Ingvoer profiel

en: _Export this profile
af: _Uitvoer hierdie profiel

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
af: Slegs die reëls wat bygevoeg is van Gufw sal wees uitgevoer (nie ufw reëls)

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Reset Current Profile
af: _Stel huidige profiel terug

en: _Help
af: _Hulp

en: _Profile:
af: _Profiel:

en: _Incoming:
af: _Inkomende:

en: _Outgoing:
af: _Uitgaande:

en: Add a rule...
af: Voeg 'n reël by...

en: Add
af: Voeg by

en: Remove the selected rule(s)
af: Verwyder die geselekteerde reël (s)

en: Remove
af: Verwyder

en: Edit the selected rule
af: Wysig die geselekteerde reël

en: Pause Listening Report
af: Pouse Luister Verslag

en: Pause
af: Pouse

en: See current Listening Report
af: Sien huidige Luister Verslag

en: Create a rule from the listening report...
af: Skep 'n -reël uit die luister verslag

en: Copy log to clipboard
af: Kopieer log na knipbord

en: Remove log
af: Verwyder log

en: Firewall Preferences
af: Firewall Voorkeure

en: _Logging:
af: _Houtkap:

en: Off
af: Af

en: Low
af: Laag

en: High
af: Hoog

en: Full
af: Volle

en: Lo_gging Gufw activity
af: Ho_utkap Gufw aktiwiteit

en: Show confirm dialog for deleting rules
af: Wys dialoog bevestig vir verwydering reëls

en: Refresh Interval:
af: Verfris Interval:

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
af: Minder sekondes gebruik meer CPU
    Hierdie interval sal die volgende keer toe te pas wat jy brei die Luister Verslag

en: <b>Listening Report</b>
af: <b>Luister Verslag</b>

en: Add a profile
af: Voeg 'n profiel by

en: Remove the selected profile
af: Verwyder die gekose profiel

en: <b>Profiles</b>
af: <b>Profiele</b>

en: Update a Firewall Rule
af: Dateer 'n Firewall Reël

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
af: Die reël sal geskuif word na die einde van die lys

en: OpenRPG
af: Oop-RPG

en: A map/chat/dice-rolling tool to allow players to play tabletop games on-line
af: 'N -Map/gesels/dice-rollende instrument om voorsiening te maak spelers om tafelblad speletjies speel op-lyn

en: Network;Games;
af: Netwerk;Speletjies;

en: Computer system monitor, network monitoring and infrastructure monitoring software application
af: Rekenaarstelsel monitor, netwerk monitering en infrastruktuur te monitor sagteware aansoek

en: System;Monitor;
af: Stelsel;Monitor;

en: Web-page based system management utility
af: Web-bladsy gebaseerde stelsel bestuur nut

en: Network;Shell;
af: Netwerk, Shell,

en: Webmin fast RPC
af: Webmin vinnig RPC

en: A turn-based strategy game similar to Colonization by Microprose
af: 'N Turn-based strategie spel soortgelyk aan Colonization deur Microprose

en: Games;Strategy;
af: Speletjies, Strategie;

en: Simple Service Discovery Protocol
af: Eenvoudige Diens Ontdekkings Protokol

en: Network;
af: Netwerk;

en: A game server browser from GameRanger Technologies
af: 'N speletjie bediener blaaier vanaf GameRanger Technologies

en: Text-based remote access (like SSH but without the security)
af: Teks-gebaseerde afgeleë toegang (soos SSH maar sonder die sekuriteit)

en: Telnet is like SSH but without security. It'd be better to use the 'Telnet SSL'
af: Telnet is soos SSH maar sonder sekuriteit. Dit sou beter wees om gebruik die 'Telnet SSL'

en: Text-based remote access (like SSH but without the security) SSL
af: Teks-gebaseerde afgeleë toegang (soos SSH maar sonder die sekuriteit) SSL

en: Crossfire
af: Kruisvuur

en: An open source, cooperative multiplayer graphical RPG and adventure game
af: 'N Oop bron, koöperatiewe grafiese RPG en avontuur spel

en: Games;Role;
af: Speletjies, Rol;

en: Crossfire Metaserver
af: Kruisvuur Metaserver

en: Metaserver for Crossfire RPG
af: Metaserver for Kruisvuur RPG

en: Murmur voice chat server (counterpart to Mumble client)
af: Murmur stem chat server (eweknie om Mumble kliënt)

en: Network;Telephony;
af: Netwerk, Telefonie;

en: Plex Media Server (Main port)
af: Plex Media Bediener (Hoof poort)

en: Network;Audio Video;
af: Netwerk;Oudio Video;

en: Access to the Plex DLNA Server
af: Toegang tot die Plex DLNA Bediener

en: PLEX Companion
af: PLEX Metgesel

en: Controlling Plex Home Theater via Plex Companion
af: Beherende Plex Tuiste Teater via Plex Metgesel

en: PLEX Avahi discovery
af: Plex Avahi ontdekking

en: Older Bonjour/Avahi network discovery
af: Ouer Bonjour / Avahi netwerk ontdekking

en: Controlling Plex for Roku via Plex Companion
af: Beheer van Plex vir Roku via Plex Metgesel

en: GDM network discovery
af: GDM netwerk ontdekking

en: PLEX DLNA Server (Other port)
af: PLEX DLNA Bediener (ander poort)

en: Another port for Plex DLNA Server
af: Nog 'n poort vir Plex DLNA Bediener

en: A Breakout clone
af: 'N Breekuit kloon

en: Games;Arcade;
af: Speletjies, Arkade;

en: LBreakout2 - 2002/udp
af: LBreekuit2 - 2002/udp

en: Postal
af: Pos

en: Violent combat game from Running With Scissors
af: Gewelddadige bestry spel van Running With Scissors

en: Games;Action;
af: Speletjies, Aksie;

en: SEDS Serious Sam
af: SEDS Ernstige Sam

en: Dedicated server for the FPS by Croteam
af: Toegewyde bediener vir die FPS deur Croteam

en: SEDS Remote Admin
af: SEDS Afstand Admin

en: Default remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
af: Verstek afstand administrasie Telnet poort vir Serious Engine toegewyde bediener

en: SEDS - port 25601
af: SEDS - poort 25601

en: Dedicated server for the FPS by Croteam, alternate game port 25601
af: Toegewyde bediener vir die FPS deur Croteam, alternatiewe spel poort 25601

en: SEDS Admin - port 25600
af: SEDS Admin - poort 25600

en: Alternate 25600 remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
af: Alternatiewe 25600 afgeleë administrasie Telnet poort vir Ernstige Engine toegewyde bediener

en: Session Traversal Utilities for NAT
af: Sessie Traversal Nut vir NAT

en: Session Traversal Utilities for NAT with TLS encryption
af: Sessie Traversal Nut vir NAT met TLS enkripsie

en: Serves media files (music, pictures, and video) to clients on a network
af: Bedien medialêers (musiek, foto's en video) aan kliënte op 'n netwerk

en: Audio Video;TV;
af: Oudio Video;TV;

en: Gamer's Internet Tunnel
af: Gamer se Internet Tunnel

en: IPX network emulator from Morpheus Software
af: IPX netwerk emulator van Morpheus Sagteware

en: A source port of Descent II, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
af: 'N Bron poort van Descent II, die 3D Flying FPS deur Outrage Entertainment

en: Yet Another Netplay Guider
af: Nog 'n Netplay Guider

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, default game connection
af: YANG - Nog 'n Netplay Guider, verstek spel verbinding

en: Games;
af: Speletjies;

en: Yet Another Netplay Guider Hosting
af: Nog 'n Netplay Guider Hosting

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, room hosting
af: YANG - Nog 'n Netplay Guider, kamer hosting

en: DXX-Rebirth on YANG
af: DXX-wedergeboorte op YANG

en: DXX-Rebirth, a source port of Descent, connected through YANG
af: DXX-Rebirth, 'n bron poort van Descent, konnekteer deur YANG

en: Network File System protocol with static ports at 32765:32768 (some conflicts with popular games)
af: Netwerk Lêer Stelsel protokol met statiese poorte by 32765:32768 (sommige konflikte met gewilde speletjies)

en: Network;File Transfer;
af: Netwerk; Lêer Oordrag;

en: NFS Quota & TLDP NFS
af: NFS Kwota & TLDP NFS

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 32765:32769 (some conflicts with popular games)
af: NFS met gebruikers-/groep lêerstelsel gebruiks kwota ondersteuning met statiese poorte by 32765:32769 (sommige konflik met gewilde speletjies)

en: A RTS similar to The Settlers I & II from Blue Byte Software
af: 'N RTS soortgelyk aan The Settlers I & II van Blue Byte Sagteware

en: Savage 2: A Tortured Soul
af: Savage 2: 'N Gemartelde Siel

en: A RTS/FPS from S2 Games
af: 'N RTS / FPS van S2 Speletjies

en: A FPS by id Software, server on port 27660
af: 'N FPS deur id Sagteware, bediener op poort 27660

en: A FPS by id Software, server on port 27961
af: 'N FPS deur id Sagteware, bediener op poort 27961

en: A FPS by id Software, server on port 27962
af: 'N FPS deur id Sagteware, bediener op poort 27962

en: A FPS by id Software, server on port 27963
af: 'N FPS deur id Sagteware, bediener op poort 27963

en: Skype Normal
af: Skype Normaal

en: Proprietary Voice over IP service and software application
af: Proprietary Stem oor IP-diens en sagteware aansoek

en: F-22 Lightning 3
af: F-22 Weerlig 3

en: A F-22 Raptor simulation by NovaLogic
af: 'N F-22 Roofvoël simulasie deur NovaLogic

en: Games;Simulation;
af: Speletjies;Simulasie;

en: ChromeCast
af: Chrome-Rolverdeling

en: Google Stream device
af: Google Stroom toestel

en: Icecast stream
af: Icecast stroom

en: Icecast with SHOUTcast-compatible stream
af: Icecast met SHOUTcast-versoenbare stroom

en: Remote Desktop Protocols
af: Afstand-Bureaublad Protokolle

en: Network;Remote Access;
af: Netwerk;Afgeleë Toegang;

en: It may be a security risk to use a default allow policy
af: Dit mag wees 'n veiligheidsrisiko om gebruik verstek toelaat beleid

en: Network support for GNOME Games
af: Netwerk ondersteuning vir GNOME Speletjies

en: Task Force Dagger. A FPS combat game by NovaLogic
af: Task Force Dolk. A FPS bestry spel deur Nova Logic

en: A FPS combat game by NovaLogic
af: A FPS bestry spel deur NovaLogic

en: People Nearby
af: Mense Naby

en: People Nearby (Bonjour/Salut) functionality in Empathy
af: Mense Naby (Bonjour/Salut) funksionaliteit in Empatie

en: Network;Telephony;Instant Messaging;
af: Netwerk;Telefonie;Kits Boodskappe;

en: Bonjour protocol
af: Bonjour protokol

en: MSN Chat
af: MSN Geselsie

en: MSN chat protocol (with file transfer and voice)
af: MSN geselsie protokol (Met lêer oordrag en stem)

en: MSN Chat (SSL)
af: MSN Geselsie (SSL)

en: MSN chat protocol SSL
af: MSN geselsie protokol SSL

en: AIM Talk
af: AIM Praat

en: AIM talk protocol
af: AIM praat protokol

en: Yahoo Chat
af: Yahoo Praat

en: Yahoo chat protocol
af: Yahoo praat protokol

en: Digital Audio Access Protocol
af: Digitalie Oudio Toegang Protokol

en: Network;Audio Video;Audio;
af: Netwerk;Oudit Video;Oudio;

en: Conquest
af: Verowering

en: A space warfare game
af: 'N ruimte oorlogvoering spel

en: Conquest Metaserver
af: Verowering Metaserver

en: An open source telephony switching and private branch exchange service
af: 'N Oop bron telefonie oorskakel en private tak ruil diens

en: Review that ports are the same in /etc/asterisk/rtp.conf
af: Resensie dat poorte is dieselfde in /etc/asterisk/rtp.conf

en: An enhanced version of Duke Nukem 3D
af: 'N Verbeterde weergawe van Duke Nukem 3D

en: Shogo: Mobile Armour Division
af: Shogo: Mobile Pantser Divisie

en: A FPS by Monolith Productions
af: 'N FPS deur Monolith Productions

en: A unofficial online BattleTech game
af: 'N Nie-amptelike aanlyn BattleTech speletjie

en: Games;Strategy;Java;
af: Speletjies;Strategie;Java;

en: File synchronization utility
af: Lêer sinchronisasie nut

en: F-22 Raptor
af: F-22 Roofvoël

en: Delux, Ancient Empires and American History: A turn-based strategy game from Sillysoft influenced by Risk
af: Delux, Antieke Empires en Amerikaanse Geskiedenis: 'n turn-based strategie spel van Sillysoft beïnvloed deur Risiko

en: Post Office Protocol
af: Pos Kantoor Protokol

en: Network;Services;
af: Netwerk;Dienste;

en: Secure mail server
af: Veilige pos bediener

en: Internet Message Access Protocol
af: Internet Boodskappe Toegang Protokol

en: Simple Mail Transfer Protocol
af: Eenvoudige Pos Oordrag Protokol

en: H.323 Call Signaling
af: H323 Bel Aling

en: Network;Telephony;Video Conference;
af: Netwerk;Telefonie;Video Konferensie;

en: H.323 discovery
af: H.323 ontdekking

en: H.323 multicast gatekeeper discovery (H.225)
af: H.323 multicast hekwagter ontdekking (H.225)

en: H.323 Gatekeeper Registration, Admission and Status (H.225)
af: H.323 Hekwagter Registrasie, Toelating en Status (H.225)

en: DXX-Rebirth
af: DXX-Wedergeboorte

en: A source port of Descent, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
af: 'N Bronpoort van Descent, die 3D Flying FPS deur Outrage Entertainment

en: A source port of id Software's Doom engine which supports Doom, Heretic, and Hexen
af: 'N Bron poort van die Doom-enjin van id Sagteware se wat Doom, Heretic en Hexen ondersteun

en: Optimized Link State Routing
af: Geoptimaliseerde Skakel Staat Roetering

en: A mesh networking protocol
af: 'N Maas netwerk protokol

en: Thousand Parsec
af: Duisend Parsec

en: A common framework for building turn based space empire building games
af: 'N Gemeenskaplike raamwerk vir die bou draai-gebaseerde ruimte imperium bou speletjies

en: Thousand Parsec SSL
af: Duisend Parsec SSL

en: Thousand Parsec Admin
af: Duisend Parsec Admin

en: Network Time Protocol
af: Netwerk Tyd Protokol

en: Network;Time;
af: Netwerk;Tyd;

en: Internet game browser and IPX network emulator
af: Internet spel blaaier en IPX netwerk emulator

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; standard ports
af: 'N Aksie/RTS/platform spel deur RedWolf Design; standaard- poorte

en: Clonk Host
af: Clonk Gasheer

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; host ports
af: 'N Aksie/RTS/platform spel deur RedWolf Design; gasheer poorte

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; LAN game discovery port
af: 'N Aksie/RTS/platform spel deur RedWolf Design; LAN spel ontdekking poort

en: Evil Islands: CotLS
af: Bose Eilande: CotLS

en: A RTS game with RPG and stealth elements from Nival Interactive
af: 'N RTS speletjie met RPG en stealth elemente vanaf Nival Interactive

en: A SciFi competitive FPS based on the CRX/id Tech 2 engine
af: 'N SciFi mededingende FPS gebaseer op die CRX/id Tech 2 enjin

en: A FPS by id Software
af: 'N FPS deur id Sagteware

en: An enhanced multiplayer version of Quake by id Software
af: 'N verbeterde multispeler weergawe van Quake deur id Sagteware

en: A top-down 2D clone of Valve Software's Counter-Strike by Unreal Software
af: 'N top-down 2D-kloon van Valve Software se Counter-Strike deur Unreal Sagteware

en: A competitive FPS based on the Qfusion 3D/id tech 2 engine
af: 'N Mededingende FPS gebaseer op die Qfusion 3D/id tech 2 enjin

en: VNC server display :0
af: VNC bediener vertoon: 0

en: Virtual Network Computing standard server display :0
af: Virtuele Netwerk Rekenaar -standaard bediener vertoning: 0

en: VNC displays :0-:1
af: VNC vertoon :0-:1

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :1
af: Virtuele Netwerk Rekenaar -standaard bediener vertoon :0 deur :1

en: VNC displays :0-:3
af: VNC vertoon :0-:3

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :3
af: Virtuele Netwerk Rekenaar Standaard Bediener Vertoon :0 deur :3

en: VNC displays :0-:7
af: VNC vertoon :0-:7

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :7
af: Virtuele Netwerk Rekenaar standaard bediener vertoon :0 deur :7

en: VNC http server display :0
af: VNC http bediener vertoon :0

en: Virtual Network Computing http server display :0
af: Virtuele Netwerk Rekenaar http bediener vertoon :0

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :1
af: Virtuele Netwerk Rekenaar http bediener vertoon :0 deur :1

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :3
af: Virtuele Netwerk Rekenaar http bediener vertoon :0 deur :3

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :7
af: Virtuele Netwerk Rekenaar http bediener vertoon :0 deur :7

en: A turn-based 4X strategy game inspired by Master of Orion from MicroProse
af: 'N 4X-strategie-spel gebaseer op die beurt geïnspireer deur Master of Orion van MicroProse

en: TeamViewer
af: SpanViewer

en: Remote control, desktop sharing, online meetings, web conferencing and file transfer between computers
af: Afstand beheer, bureaublad deel, aanlyn vergaderings, web konferensies en lêer oordrag

en: BitTorrent client used to transfer files via the BitTorrent protocol. Vuze uses the Azureus Engine
af: BitTorrent kliënt word gebruik om lêers oor te dra via Bit Torrent protokol. Vuze gebruik die Azureus Enjin

en: Network;P2P;
af: Netwerk;P2P;

en: You need to add the main random port too that you selected the first time
af: Jy benodig om voeg die belangrikste ewekansige poort te dat jyte dat jy gekies om die eerste keer

en: Lore Invasion. A mech-style FPS by Max Gaming Technologies using the Torque Game Engine
af: Lore inval. 'N Mech-styl FPS deur Max Gaming Technologies met behulp van die Torque Speletjie Enjin

en: Subversion Server
af: Subweergawe Server

en: Subversion server for access to Subversion repositories
af: Subweergawe server vir toegang om Subweergawe bewaarplekke

en: A 2D space combat game
af: 'N 2D ruimte bestry spel

en: XPilot 2-players
af: XPilot 2-spelers

en: XPilot 4-players
af: XPilot 4-spelers

en: XPilot 8-players
af: XPilot 8-spelers

en: XPilot 16-players
af: XPilot 16-spelers

en: Serious Sam
af: Ernstige Sam

en: FPS by Croteam
af: FPS deur Croteam

en: Assault Cube
af: Aanrandings  Kubus

en: A free, multiplayer, first-person shooter game
af: 'N Gratis, veelvuldige, eerst-epersoon skieter spel

en: An arcade combat game inspired by Worms from Team17 Software
af: 'N arcade geveg spel geïnspireer deur Worms vanaf Team17 Sagteware

en: Fantasy combat game by Blizzard Entertainment
af: Fantasie bestry spel deur Blizzard Entertainment

en: Network File System
af: Netwerk Lêer Sisteem

en: TeamSpeak 2 voice
af: TeamSpeak 2 stem

en: TeamSpeak 2 voice service
af: TeamSpeak 2 stem diens

en: TeamSpeak 2 web interface
af: TeamSpeak 2 web koppelvlak

en: TeamSpeak 2 TCP query
af: TeamSpeak 2 TCP navraag

en: Legends
af: Legenden

en: A FPS based on the Torque Engine
af: 'N FPS gebaseer op die Wringkrag Enjin

en: Joint Operations: Typhoon Rising
af: Gesamentlike Bedrywighede: Typhoon Stygende

en: Prey
af: Prooi

en: A SciFi FPS action adventure by 3D Realms
af: 'N SciFi FPS aksie avontuur deur 3D Realms

en: A massively multiplayer online role-playing game
af: 'N Massiewe, veelvuldige aanlyn rol-spel speletjie

en: SciFi strategy game by Firaxis
af: SciFi strategie spel deur Firaxis

en: A FPS by Splash Damage
af: A FPS deur Splash Skade

en: Neverwinter Nights server
af: Neverwinter Nagte bediener

en: Default port for Neverwinter Nights, a RPG from Bioware
af: Verstek poort vir Neverwinter Nagte, 'n RPG uit BioWare

en: Land Warrior. A FPS combat game by NovaLogic
af: Land Warrior. A FPS bestry spel by Nova Logic

en: Armored Fist 3
af: Gepantserde Vuis 3

en: A M1A2 Abrams tank simulation by NovaLogic
af: A M1A2 Abrams tenk simulasie deur Nova Logic

en: SMB/CIFS protocol for Unix systems, allowing you to serve files and printers to Windows, NT, OS/2 and DOS clients
af: SMB/CIFS-protokol vir Unix-stelsels, waardeur u lêers en drukkers aan Windows, NT, OS/2 en DOS kliënte kan bedien

en: Firefly Media Server
af: Firefly Media Bediener

en: DAAP audio server formerly known as mt-daapd
af: DAAP oudio bediener wat voorheen bekend gestaan ​​het as mt-daapd

en: NRPE Nagios Plugin
af: NRPE Nagios Inprop

en: Remote Plugin Executor
af: Afgeleë Inprop Eksekuteur

en: Modular printing system for Unix-like computer operating systems
af: Modulêre drukstelsel vir Unix-agtige rekenaarbedryf stelsels

en: Network;Printing;
af: Netwerk;Druk;

en: Cube 2: Sauerbraten
af: Kubus 2: Sauerbraten

en: A FPS game based on the Cube engine
af: 'N FPS-spel gebaseer op die Kubus enjin

en: A clone of Warlords
af: 'N Kloon van Krygshere

en: Strategy game by Blizzard Entertainment
af: Strategie spel deur Blizzard Entertainment

en: Tachyon: The Fringe
af: Tachyon: Die Fringe

en: A 3D space combat game by NovaLogic
af: 'N 3D ruimte bestry spel deur Nova Logic

en: Vendetta Online
af: Vendetta Aanlyn

en: A twitch-based, science fiction massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
af: 'N twitch-gebaseerde, wetenskaplike fiksie, massiewe veelvuldige aanlyn-rolspel (MMORPG)

en: Serious Sam II
af: Ernstige Sam II

en: WWW standard protocol on port 80/tcp (IANA/Debian www, http)
af: WWW standaard protokol op poort 80/tcp (IANA/Debian www, http)

en: WWW standard protocol with SSL/TLS on port 443/tcp (IANA https)
af: WWW standaard protokol met SSL/TLS op poort 443/tcp (IANA https)

en: WWW standard protocol on port 8008/tcp (IANA http-alt)
af: WWW standaard protokol op poort 8008/tcp (IANA http-alt)

en: Web Server (HTTP,HTTPS)
af: Web Bediener (HTTP,HTTPS)

en: Web Server (8080)
af: Web Bediener  (8080)

en: WWW standard protocol on port 8090/tcp (IANA unassigned, commonly http_alt_alt)
af: WWW standaard protokol op poort 8090/tcp (IANA toegeken, wat algemeen http_alt_alt)

en: A turn-based strategy game similar to Civilization I & II by Microprose
af: 'N Turn-based strategie spel soortgelyk aan Civilization I & II deur Microprose

en: A Doom source port that accurately reproduces the experience of Doom as it was played in the 1990s
af: 'N Doom bron poort wat die ervaring van Doom, soos dit in die negentigerjare gespeel is, akkuraat weergee

en: The Mana World
af: Die Mana Wêreld

en: A fantasy MMORPG
af: 'N Fantasie MMORPG

en: Windows Messenger/Windows Live Messenger application sharing and whiteboard (requires SIP)
af: Windows Messenger / Windows Live Messenger aansoek deel en witbord (vereis SIP)

en: Windows Messenger File
af: Windows Messenger Lêer

en: Windows Messenger/MSN Messenger file transfer
af: Windows Messenger/MSN Messenger lêer oordrag

en: Windows Messenger Assistance
af: Windows Messenger Bystand

en: Remote Assistance/Remote Desktop Protocol/Terminal Services (RDP)
af: Afgeleë Bystand/Afgeleë Bureaublad Protokol/Terminal Services (RDP)

en: Sid Meier's Civilization IV
af: Sid Meier se Beskawing IV

en: A turn-based strategy game from Firaxis Games
af: 'N Beurt-gebaseerde strategie spel vanaf Firaxis Games

en: LPD server
af: LPD bediener

en: A FPS based on the Fasa Battletech universe
af: 'N FPS gebaseer op die Fasa Battletech heelal

en: A Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum simulation by NovaLogic
af: 'N Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum simulasie deur NovaLogic

en: MySQL Database
af: MySQL Databasis

en: Office;Database;
af: Kantoor;Databasis;

en: File Transfer Protocol
af: Lêer Oordrag Protokol

en: F-16 Multirole Fighter
af: F-16 Multirole Vegter

en: A F-16 simulation by NovaLogic
af: 'N F-16 simulasie deur NovaLogic

en: Knights and Merchants TSK
af: Knights en Merchants TSK

en: A RTS by Joymania
af: 'N RTS deur Joymania

en: An ASCII-art 2D deathmatch game
af: 'N ASCII-kuns 2D deathmatch spel

en: A thermo-nuclear war strategy game from Introversion Software
af: 'N Thermo-kern oorlog strategie spel van introversie sagteware

en: Kingpin: Life of Crime
af: Kingpin: Lewe van Misdaad

en: A FPS by Xatrix Entertainment
af: 'N FPS deur Xatrix Entertainment

en: UFO: Alien Invasion
af: UFO: Uitheemse Inval

en: An open-source 3D RTS inspired by X-COM
af: 'N Oop-bron 3D RTS geïnspireer deur X-COM

en: A simultaneous-turns strategy game from Sillysoft influenced by Diplomacy and Axis & Allies
af: 'N gelyktydige-beurte strategie spel van Sillysoft beïnvloed deur Diplomasie en Axis & Geallieerdes

en: Postal 2
af: Pos 2

en: A FPS by Running with Scissors (uses the Unreal engine)
af: 'N FPS deur Hardloop met 'n Skêr (gebruik die Unreal-enjin)

en: Ur-Quan Masters
af: Ur-Quan Meesters

en: An enhanced version of Star Control II from 3DO
af: 'N Verbeterde weergawe van Star Control II van 3DO

en: Games;Adventure;
af: Speletjies;Avontuur;

en: A third-person fantasy combat game by Human Head Studios
af: 'N Fantasie wedstryd van derdepersone deur Human Head Studios

en: Web-based administration for the Rune game by Human Head Studios
af: Web-gebaseerde administrasie vir die Rune spel deur Human Head Studios

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over SSL
af: OpenMeetings Intydse Boodskap Protokol oor SSL

en: Network;Video Conference;
af: Netwerk;Video Konferensie;

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over HTTP
af: OpenMeetings Intydse Boodskap Protokol oor HTTP

en: OpenMeetings HTTP server
af: OpenMeetings HTTP bediener

en: OpenMeetings Desktop Sharing Protocol (ODSP)
af: OpenMeetings Bureaublad Deel Protokol (ODSP)

en: A 2D/3D dungeon adventure game
af: 'N 2D/3D kerker avontuur spel

en: World of Padman - 27960/udp
af: World van Padman - 27960/udp

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27960
af: 'N FPS deur Padworld Entertainment gebaseer op Quake III, bediener op poort 27960

en: World of Padman - 27961/udp
af: World van Padman - 27961/udp

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27961
af: 'N FPS deur Padworld Entertainment gebaseer op Quake III, bediener op poort 27961

en: World of Padman - 27962/udp
af: World van Padman - 27962/udp

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27962
af: 'N FPS deur Padworld Entertainment gebaseer op Quake III, bediener op poort 27962

en: World of Padman - 27963/udp
af: World van Padman - 27963/udp

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27963
af: 'N FPS deur Padworld Entertainment gebaseer op Quake III, bediener op poort 27963

en: Team-based SciFi/alien FPS from Dark Legion Development
af: Span-gebaseer Scifi/uitheemse FPS uit Dark Legion Ontwikkeling

en: Space combat simulation by Volition
af: Ruimte bestry simulasie deur Volition

en: Globulation 2
af: Globulasie 2

en: A FPS tank battle capture the flag game
af: A FPS tenk stryd vang die vlag spel

en: Frostwire peer-peer file sharing on default port
af: FrostWire peer-peer file sharing op verstek poort

en: Network;File Transfer;P2P;
af: Netwerk;Lêer Oordrag;P2P;

en: Remember to open the ports on the router
af: Onthou om die poorte oopmaak op die router

en: Dynamic Host Configuration Protocol
af: Dinamiese Gasheer Konfigurasie Protokol

en: Abuse
af: Misbruik

en: A dark 2D side-scrolling platform game developed by Crack dot Com
af: 'N Donkere 2D kant-scrollen platform speletjie deur ontwikkel deur Crack dot Com

en: Cross-platform BitTorrent client written with Python and GTK+
af: Kruis-platform BitTorrent-kliënt geskryf met Python en GTK +

en: A voice chat application for groups
af: 'N Stem klets annsoek vir groepe

en: Games for Windows - Live
af: Speletjies vir Windows - Live

en: Network games using Games for Windows - Live API
af: Netwerk speletjies wat gebruik Speletjies vir Windows - Live API

en: A strategy game by Blizzard Entertainment
af: 'N Strategie spel deur Blizzard Entertainment

en: WINE: Warcraft III all ports
af: WINE: Warcraft III alle poorte

en: Warcraft III with 6112-6119 TCP ports open
af: Warcraft III met 6112-6119 TCP poorte oop

en: An open source sidescrolling multiplayer shooting game
af: 'N oop bron kant te blaai multispeler skiet spel

en: Store files online and sync them between computers and mobile devices, as well as stream audio and music from cloud to mobile devices
af: Store lêers aanlyn en sync hulle tussen rekenaars en mobiele toestelle, asook stroom klank en musiek van wolk na mobiele toestelle

en: Network;Cloud;
af: Netwerk;Wolk;

en: Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
af: Majesteit: Die Fantasie Koninkryk Sim

en: A RTS by Cyberlore Studios, ported to Linux by Linux Game Publishing
af: A RTS deur Cyberlore Studios, poorted na Linux deur Linux Game Publishing

en: YS FLIGHT SIMULATION 2000
af: YS VLUG SIMULASIE 2000

en: A 3D flight simulator
af: 'N 3D vlug simulator

en: A game server for Monopoly-like board games
af: 'N Speletjie bediener vir monopolieagtige bord speletjies

en: Games;Board;
af: Speletjies;Bord;

en: Sacred - port 2005
af: Gewyde - poort 2005

en: Server port for the fantasy RPG by Ascaron Entertainment
af: Bediener poort vir die fantasie-RPG deur Ascaron Entertainment

en: Sacred - ports 2005:2006
af: Gewyde - poorte 2005:2006

en: Sacred - ports 2005:2007
af: Gewyde - poorte 2005:2007

en: Sacred - ports 2005:2008
af: Gewyde - poorte 2005:2008

en: Sacred - ports 2005:2009
af: Gewyde - poorte 2005:2009

en: Sacred - ports 2005:2010
af: Gewyde - poorte 2005:2010

en: A free, open source 3D RTS game server
af: 'N Gratis oop bron 3D RTS speletjie bediener

en: Internet Relay Chat on official port 194 (rarely used)
af: Internet Relais Geselsie op amptelike poort 194 (word selde gebruik)

en: Network;IRC;
af: Netwerk;IRC;

en: Internet Relay Chat on common default port 6667, using nf_conntrack_irc DCC helper
af: Internet Relais Geselsie op gewone verstek poort 6667, met behulp van nf_conntrack_irc DCC helper

en: Internet Relay Chat on SSL default port 6697
af: Internet Relais Geselsie op SSL verstek poort 6697

en: A clone of Puzzle Bobble/Bust-a-Move
af: 'N Kloon van Puzzle Bobble/Bust-a-Move

en: VLC media player HTTP stream default port
af: VLC media speler HTTP stroom verstek poort

en: Audio Video;
af: Oudio Video;

en: VLC MMS HTTP stream
af: VLC MMS HTTP stroom

en: VLC media player Microsoft Media Server stream over HTTP (Windows Media HTTP Streaming Protocol/MS-WMSP) default port
af: VLC mediaspeler Microsoft Media Server stroom via HTTP (Windows Media HTTP Streaming Protocol / MS-WMSP) verstek poort

en: VLC RTP stream
af: VLC RTP stroom

en: VLC media player Real-time Transport Protocol default port
af: VLC media speler Real-tyd Transport Protokol verstek poort

en: VLC UDP stream
af: VLC UDP stroom

en: VLC media player User Datagram Protocol default port
af: VLC media speler Gebruiker Datagram Protokol verstek poort

en: VLC media player Icecast stream default port
af: VLC media speler Icecast stroom verstek poort

en: Cue sports simulation with Carambol, Snooker, and Pool
af: Cue sport simulasies met Carambol, Snooker en Pool

en: Games;Sports;
af: Speletjies;Sport;

en: Cross-platform BitTorrent client GUI written with Qt4
af: Kruis-platform BitTorrent kliënt GUI geskryf met Qt4

en: Vuze Remote
af: Vuze Afgeleë

en: Remote control for Vuze
af: Afgeleë beheer vir Vuze

en: A Peripheral Bus Extension for Device Sharing over IP Network
af: 'N Perifere Bus Uitbreiding vir die Deling van Toestelle oor IP Netwerk

en: TeamSpeak 3
af: Span Spreek 3

en: TeamSpeak 3 voice service
af: Span Spreek 3 stem diens

en: TeamSpeak 3 File
af: Span Spreek 3 Lêer

en: TeamSpeak 3 file transfer
af: Span Spreek 3 lêer oordrag

en: TeamSpeak 3 Query
af: Span Spreek 3-Navraag

en: TeamSpeak 3 TCP query
af: Span Spreek 3 TCP-navraag

en: Yura.net Domination (jRisk)
af: Yura.net Oorheersing (jRisk)

en: A clone of Risk
af: 'N Kloon van Risiko

en: Kerberos v5 KDC server
af: Kerberos v5 KDC bediener

en: Kerberos v5 server
af: Kerberos v5 bediener

en: Kerberos v5 password
af: Kerberos v5 wagwoord

en: Kerberos v5 Full
af: Kerberos v5 Volle

en: LDAP server
af: LDAP-bediener

en: LDAP server (LDAPS)
af: LDAP bediener (LDAPS)

en: Scorched 3D server
af: Verskroeide 3D bediener

en: A modernization of the classic DOS game Scorched Earth
af: A modernisering van die klassieke DOS spel Verskroeide Aarde

en: A fighting game based on the physics sandbox model with customizable moves
af: A veg spel wat gebaseer is op die fisika sandbox model met aanpas beweeg

en: Toribash Full
af: Toribash Volle

en: Nicotine
af: Nikotien

en: Nicotine is a SoulSeek client written in Python, based on the PySoulSeek project
af: Nikotien is 'n SoulSeek-kliënt wat in Python geskryf is, gebaseer op die PySoulSeek-projek

en: A 3D sandbox construction game by Markus Persson
af: 'N 3D sandbox konstruksie spel deur Markus Persson

en: Full Metal Soccer server
af: Volle Metal Sokker bediener

en: A soccer game played with tanks by QuantiCode
af: 'N Sokkerwedstryd wat met tenks gespeel word deur QuantiCode

en: Full Metal Soccer ranking server
af: Volle Metal Sokker posisie bediener

en: Full Metal Soccer master server
af: Volle Metal Sokker meester bediener

en: RTMP Real Time Messaging Protocol
af: RTMP Real Tyd Boodskap Protokol

en: Real Time Messaging Protocol (Adobe Flash)
af: RTMP Real Tyd Boodskap Protokol (Adobe Flash)

en: Return To Castle Wolfenstein
af: Keer terug na Castle Wolfenstein

en: WWII FPS and sequel from Splash Damage, Gray Matter Interactive, Nerve Software, and id Software
af: WWII FPS en sequel vanaf Splash Skade, Grys Stof Interaktief, SenuweeSagteware, en id Sagteware

en: KDE Connect
af: KDE Konnekteer

en: Communicate across all your devices
af: Kommunikeer oor alle jou toestelle

en: Savage: The Battle for Newerth/Savage XR
af: Savage: Die Battle vir Newerth/Savage XR

en: NASCAR Racing 2002/03 1 player
af: NASCAR Racing 2002/03 1 speler

en: Racing simulators from Papyrus Design Group
af: Wedrenne simulators van Papyrus Design Group

en: NASCAR Racing 2002/03 2 players
af: NASCAR Racing 2002/03 2 spelers

en: NASCAR Racing 2002/03 4 players
af: NASCAR Racing 2002/03 4 spelers

en: NASCAR Racing 2002/03 16 players
af: NASCAR Racing 2002/03 16 spelers

en: NASCAR Racing 2002/03 32 players
af: NASCAR Racing 2002/03 32 spelers

en: NASCAR Racing 2002/03 42 players
af: NASCAR Racing 2002/03 42 spelers

en: A clone of strategy game Moonbase Commander by Humongous Entertainment
af: 'N kloon van die strategie spel Moonbase Commander deur Humongous Entertainment

en: Interface daemon for GPS receivers
af: Koppelvlak daemon vir GPS ontvangers

en: Network;Geography;
af: Netwerk;Aardrykskunde;

en: Red Eclipse
af: Rooi Verduistering

en: An open source first-person shooter that runs on the Cube Engine 2
af: 'N Open source eerste-persoon skut wat op die Cube Engine 2 loop

en: 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
af: 3D Flying FPS deur Outrage Entertainment

en: A free MP3 streaming server
af: 'N Gratis MP3 stroom bediener

en: Transmission Daemon
af: Transmissie Daemon

en: Remote control for Transmission
af: Afstands bediening vir Transmissie

en: HP Linux Imaging and Printing
af: HP Linux beeldvorming en drukwerk

en: An online multiplayer adaptation of the Scotland Yard board game
af: 'N Aanlyn multiplayer aanpassing van die Scotland Yard-bordspel

en: Network File System protocol with static ports at 4000:4002 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
af: Netwerk lêer stelsel protokol met statiese poorte by 4000:4002 (sommige konflikte met gewilde speletjies; statd uitgesaai op ewekansige poort)

en: NFS Quota (Chris Lowth)
af: NFS Kwota (Chris Lowth)

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 4000:4003 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
af: NFS met gebruikers/groep lêerstelsel gebruiks kwota ondersteuning met statiese poorte op 4000:4003 (sommige konflikte met gewilde speletjies; statd uitgesaai op ewekansige poort)

en: A real-time tactics game from Bungie
af: 'N real-time taktiek spel van Bungie

en: USB device sharing system from INCENTIVES Pro
af: USB toestel deelstelsel vanaf INCENTIVES Pro

en: Backup server from Zmanda; standard port with nf_conntrack_amanda
af: Rugsteunbediener van Zmanda; -standaard poort met nf_conntrack_amanda

en: Network;Archiving;
af: Netwerk;Archivering;

en: A web-based file hosting service
af: 'N Web-gebaseerde lêer gasheer diens

en: Steel Storm
af: Staal Storm

en: A top-down arcade shooter with hovertanks by Kot-in-Action Creative Artel
af: 'N top-down arcade shooter met hovertanks deur Kot-in-Aksie Kreatiewe Artel

en: Webcam_server
af: Webcam_bediener

en: A webcam viewer for web servers with an optional Java-based viewer
af: 'N Webcam kyker vir web bedieners met 'n opsionele Java-gebaseerde kyker

en: Network;Audio Video;Video;
af: Netwerk;Oudio Video;Video;

en: BitTorrent client which features a simple interface on top of a cross-platform backend
af: BitTorrent kliënt met 'n eenvoudige koppelvlak bo-op 'n kruis-platform backend

en: Pioneers
af: Pioniers

en: A game based on The Settlers of Catan by Klaus Teuber
af: 'N Speletjie gebaseer op Die Settlers van Catan deur Klaus Teuber

en: Pioneers Metaserver
af: Pioniers Metaserver

en: Metaserver for Pioneers
af: Metaserver vir Pioniers

en: Tribes 2
af: Stammes 2

en: A multiplayer combat online game by Dynamix - main port
af: 'N Multiplayer bestry aanlyn spel deur Dynamix - hoof poort

en: Tribes 2 - 28000:29000/tcp/udp
af: Stammes 2 - 28000:29000/tcp/udp

en: A multiplayer combat online game by Dynamix, all suggested ports open
af: 'N Multispeler-bestry-aanlynspeletjie deur Dynamix, en alle voorgestelde poorte oop

en: UPS Tools daemon
af: UPS Gereedskap daemon

en: Network UPS Tools
af: Netwerk UPS Gereedskap

en: System;
af: Stelsel;

en: The Battle for Wesnoth
af: Die stryd vir Wesnoth

en: Turn-based tactical strategy game
af: Turn-based taktiese strategie spel

en: An original shortest path algorithm and core concept
af: 'N Oorspronklike kortste padalgoritme en kernkonsep

en: Domain Name System
af: Domein Naam Stelsel

en: A volleyball game
af: 'N Vlugbal spel

en: Postfix Mail Server SMTP
af: Postfix Pos Bediener SMTP

en: Postfix is a high-performance mail transport agent
af: Postfix is 'n hoë-prestasie pos vervoer agent

en: Postfix Mail Server SMTPS
af: Postfix Pos Bediener SMTPS

en: Postfix Mail Server Submission
af: Postfix Pos Bediener Voorlegging

en: Heroes of Might and Magic III
af: Helde van Mag en Magic III

en: A fantasy strategy game by 3DO
af: 'N Fantasie strategie spel deur 3DO

en: ManiaDrive game server
af: ManiaDrive speletjie bediener

en: A clone of TrackMania from Nadeo
af: 'N Kloon van TrackMania vanaf Nadeo

en: ManiaDrive/Raydium game monitor HTTP server
af: ManiaDrive/Raydium spel monitor HTTP bediener

en: A Comanche RAH-66 helicopter simulation by NovaLogic
af: 'N Comanche RAH-66 helikopter simulasie deur NovaLogic

en: Snowball Surprise (SnowballZ)
af: Sneeubal Verrassing (SnowballZ)

en: A RTS snowball fight
af: A RTS sneeubal stryd

en: A free/open-source RTS game of ancient warfare from Wildfire Games
af: 'N gratis/oop bron RTS spel van antieke oorlogvoering vanaf Wildfire Games

en: ThinkTanks
af: Dink-Tenks

en: A 3D tank combat game by BraveTree Productions using the Torque Game Engine
af: 'N 3D-tenk geveg spel deur BraveTree Productions met behulp van die Torque Speletjie Enjin

en: GameSpy
af: Speletjie-Spioen

en: GameSpy Arcade
af: Speletjie-Spioen Arkade

en: GameSpy Arcade gaming network
af: Speletjie-Spioen Arkade spel netwerk

en: Socks Proxy
af: Sokkie Volmag

en: SOCKS protocol for proxy server support
af: SOCKS protokol vir die instaan van die instaanbediener ondersteuning

en: Transparent Proxy
af: Deursigtige Proxy

en: Transparent proxy
af: Deursigtige Proxy

en: Port Mapping Protocol
af: Poort Kartering Protokol

en: An online multiplayer tactical warfare game
af: 'N aanlyn multiplayer taktiese oorlogvoering spel

en: Session Initiation Protocol, unencrypted, using nf_conntrack_sip module
af: Session Initiation Protokol, ongeënkripteer, met behulp van die nf_conntrack_sip module

en: Session Initiation Protocol with TLS encryption
af: Sessie-Inisiasie Protokol met TLS kodering

en: An audio streaming server
af: 'N Oudio-streaming bediener

en: NSClient++
af: NSKliënt++

en: Used to monitor Windows machines from a Nagios Server
af: Word gebruik om Windows-masjiene vanaf 'n Nagios-bediener te monitor

en: Games using MSN Gaming Zone API
af: Speletjies gebruik MSN Gaming Zone API

en: OpenTTD server
af: Oop-TTD bediener

en: An enhanced clone of Chris Sawyer's Transport Tycoon Deluxe
af: 'N Verbeterde kloon van Chris Sawyer se Transport Tycoon Deluxe

en: System logging
af: Stelsel houtkap

en: Tor Normal
af: Tor Normaal

en: Tor anonymity network
af: Tor anonimiteit netwerk

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 27660
af: 'N Fantasie FPS deur Raven Software, bediener op poort 27660

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26901
af: 'N Fantasie FPS deur Raven Software, bediener op poort 26901

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26902
af: 'N fantasie FPS deur Raven Sagteware, bediener op poort 26902

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26903
af: 'N fantasie FPS deur Raven Sagteware, bediener op poort 26903

en: HexenWorld server by Raven Software
af: HexenWorld bediener deur Raven Sagteware

en: iMaze
af: iDoolhof

en: A maze combat game in 3D
af: 'N doolhof geveg spel in 3D

en: All Services
af: Alle Dienste

en: Client, dedicated servers, P2P and voice chat
af: Kliënt, toegewyde bedieners, P2P en stem klets

en: Games;Steam;
af: Speletjies;Stoom;

en: Client, Dedicated Servers, P2P and Voice Chat
af: Kliënt, Toegewyde Bedieners, P2P en Stem Klets

en: Client
af: Kliënt

en: Game client traffic, typically Matchmaking and HLTV and Steam downloads
af: Speletjie kliënt verkeer, gewoonlik Matchmaking en HLTV en Steam aflaai

en: Dedicated Servers
af: Toegewyde Bedieners

en: SRCDS Rcon port
af: SRCDS Rcon poort

en: P2P and Voice Chat
af: P2P en Stem Klets

en: Steamworks P2P Networking and Steam Voice Chat
af: Steamworks P2P Netwerk en Steam Stem Klets

en: Call of Duty
af: Roep van Plig

en: Additional Ports for Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
af: Bykomende poorte vir Roep van Plig: Modern Warfare 2 Multiplayer

en: Battlefield 1942
af: Slagveld 1942

en: A WWII FPS from Digital Illusions CE
af: 'N FPS vanaf Tweede Wêreldoorlog van Digital Illusions CE

en: Battlefield 1942 Console
af: Slagveld 1942 Konsole

en: The RemoteConsole administration tool for Battlefield 1942
af: Die AfgeleëKonsole administrasie hulpmiddel vir Slagveld 1942

en: Network File System protocol with static ports at relatively unused 4194:4197 (4195 broadcast out)
af: Netwerk Lêer Stelsel protokol met statiese poorte by relatief ongebruikte 4194:4197 (4195 uitgesaai -uit)

en: NFS Quota (jhansonxi)
af: NFS Kwota (jhansonxi)

en: Network File System protocol with filesystem usage quota support with static ports at relatively unused 4194:4198 (4195 broadcast out)
af: Netwerk Lêer Stelsel protokol met lêerstelsel-gebruikskwota-ondersteuning met statiese poorte by relatief ongebruikte 4194:4198 (4195 uitgesaai -uit)

en: A FPS by Ritual Entertainment
af: 'N FPS deur Ritual Entertainment

en: Data storage device temperature data server
af: Data stoor toestel temperatuur data bediener

en: Feature rich BitTorrent client by KDE
af: Funksie ryk BitTorrent kliënt deur Kde

en: Steam
af: Stoom

en: Software distribution service and game server browser from Valve
af: Sagteware verspreidings diens en speletjie bediener blaaier vanaf Valve

en: For Steam Client see the category: Games / Steam
af: Vir Stoom Kliënt sien die kategorie: Speletjies / Stoom

en: BitTorrent peer-peer file sharing
af: BitTorrent eweknie lêer te deel

en: BitTorrent Full
af: BitTorrent Volle

en: An open-source MMORPG
af: 'N Oop-bron MMORPG

en: File hosting service, that offers cloud storage, file synchronization and client software
af: Lêer hosting service, wat bied wolk stoor, lêer sinchronisasie en kliënt sagteware

en: Spring game engine
af: Spring spel enjin

en: An enhanced clone of RTS game Total Annihilation by Cavedog Entertainment
af: 'N Verbeterde kloon van RTS spel Total Annihilation deur Cavedog Entertainment

en: SANE scanner
af: SANE skandeerder

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server
af: Skandeerder Toegang Nou Maklik - deel skandeerder bediener

en: Network;Scanning;
af: Netwerk;Skandering;

en: SANE Manual
af: SANE Handleiding

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server, manual ports without nf_conntrack_sane module
af: Skandeerder toegang Nou Maklik - deel skandeerder bediener, handleiding hawens sonder nf_conntrack dieselfde module

en: A competitive FPS based on ioquake3/id tech 3 engine
af: 'N mededingende FPS gebaseer op ioquake3/id tech 3-enjin

en: Drakan: Order of the Flame
af: Drakan: Orde van die Vlam

en: A dragon-riding action-adventure from Surreal Software
af: A-draak ry aksie-avontuur vanaf Surreal Sagteware

en: Extensible Messaging and Presence Protocol client connection (Jabber)
af: Extensible Messaging en  Teenwoordigheid Protokol kliënt verband (Jabber)

en: Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber) client connection with SSL encryption
af: Extensible Messaging en  Teenwoordigheid Protokol (Jabber) kliënt verband met SSL enkripsie

en: Extensible Messaging and Presence Protocol server-server connection
af: Extensible Messaging en  Teenwoordigheid Protokol bediener-bediener verband

en: XMPP Serverless
af: XMPP bedienerlose

en: Extensible Messaging and Presence Protocol link-local messaging/serverless messaging
af: Extensible Messaging en  Teenwoordigheid Protokol skakel-local boodskappe/bedienerlose boodskappe

en: Soldier of Fortune
af: Soldaat van Fortune

en: Soldier of Fortune - A FPS by Raven Software
af: Soldaat van Fortune - 'N FPS deur Raven Sagteware

en: A real-time strategy game by TimeGate Studios
af: 'N Intydse strategie speletjie deur TimeGate Studios

en: Virtual Network Computing
af: Virtuele Netwerk Rekenaarkunde

en: A mech FPS based on the Dream Pod 9 universe from Activision and Loki Software
af: 'N Mech FPS gebaseer op die Dream Pod 9 heelal vanaf Activision en Loki Software

en: DirectX 7
af: DirekteX 7

en: Network games using DirectX 7 API
af: Netwerk speletjies met behulp van DirekteX 7 API

en: DirectX 8
af: DirekteX  8

en: Network games using DirectX 8 API
af: Netwerk speletjies met behulp van DirekteX 8 API

en: A MUSH/MUD server
af: 'N MUSH/MUD bediener

en: Unreal Tournament 2004
af: Onwerklike Toernooi 2004

en: A FPS by Epic Games
af: 'N FPS deur Epic Games

en: Unreal Tournament 2004 Admin
af: Onwerklike Toernooi 2004 Admin

en: Web-based administration for the FPS by Epic Games
af: Web-gebaseerde administrasie vir die FPS deur Epic Games

en: Internet Printing Protocol
af: Internet Druk Protokol

en: VoIP client
af: VoIP kliënt

en: VoIP client, suggested alternate port
af: VoIP kliënt, voorgestelde alternatiewe poort

en: Free peer-to-peer file sharing application that works with the EDonkey network and the Kad network
af: Gratis peer-to-peer lêer deling toepassing wat met die EDonkey netwerk en die Kad netwerk

en: Music Player Daemon. A server for streaming music
af: Musiek Speler Daemon. 'N Bediener vir stroom musiek

en: Blood II: The Chosen
af: Bloed II: Die-Gekose

en: A FPS from Monolith Productions
af: 'N FPS vanaf Monolith Productions

en: DOS system emulator
af: DOS stelsel emulator

en: System;Emulator;
af: Stelsel;Emulator;

en: A futuristic RTS based on the Stratagus engine
af: 'N Futuristiese RTS gebaseer op die Stratagus enjin

en: Armagetron Advanced
af: Armagetron Gevorderd

en: A 3D clone of the Light Cycle game in Tron
af: 'N 3D kloon van die Lig Cycle spel in Tron

en: Aleph One
af: Aleph Een

en: An enhanced port of Marathon 2: Durandal from Bungie Software
af: 'N Verbeterde poort van Marathon 2: Durandal vanaf Bungie Sagteware

en: Player vs Player Gaming Network server emulation based on bnetd
af: Speler vs Speler Spel Netwerk bediener emulasie gebaseer op bnetd

en: PvPGN Address Translation
af: PvPGN Adres Vertaling

en: Player vs Player Gaming Network Address translation port
af: Speler vs Speler Spel Netwerk Adres vertaling poort

en: Networked sound server
af: Netwerk klank bediener

en: A free and open source team-based first-person shooter with real-time strategy elements
af: 'N Gratis en oop bron spange-baseerde eerste persoon skut met intydse strategie elemente

en: A RTS game by Pumpkin Studios
af: 'N RTS spel deur Pumpkin Studios

en: Black Hawk Down. A FPS combat game by NovaLogic
af: Black Hawk Down. 'N FPS bestry spel deur Nova Logic

en: It's also known as The Saga of Ryzom, is a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
af: Dit is ook bekend as Die Sage van Ryzom, is 'n groot skaal multiplayer online rol-speel spel (MMORPG)

en: A decentralized peer-to-peer networking framework with file sharing and messaging
af: A gedesentraliseerde peer-to-peer netwerke raamwerk met lêer te deel en boodskappe

en: Castle-Combat - 50386/tcp
af: Kasteel-Bestry - 50386/tcp

en: A clone of Rampart from Atari Games
af: 'N kloon van Rampart vanaf Atari Games

en: Castle-Combat - 8787/tcp
af: Kasteel-Bestry - 8787/tcp

en: Multi-platform music-creation system for production, performance and DJing
af: Multi-platform musiek skepping stelsel vir produksie, uitvoering en DJing

en: Audio Video;Music;
af: Oudio Video;Musiek;

en: Fantasy combat FPS by Raven Software
af: Fantasie bestry FPS deur Raven sagteware

en: Railroad Tycoon II
af: Spoorweg Tycoon II

en: Railroad strategy game by PopTop Software
af: Spoorweg strategie spel deur PopTop Sagteware

en: A FPS based on Darkplaces/Quake engine by id Software
af: A FPS gebaseer op Darkplaces/Quake enjin deur id Software

en: Trivial File Transfer Protocol
af: Trivial Lêer Oordrag Protokol

en: An online tactical turn-based MMORPG
af: 'N aanlyn taktiese turn-based MMORPG

en: Universal Plug and Play. It is a framework which can be used to make networked applications
af: Universele Plug en Play. Dit is 'n raamwerk watter gebruik kan word om 'n netwerked aansoeke te maak

en: System;General;
af: Stelsel;Algemeen;

en: Urban Terror - 27960/udp
af: Stedelike Terreur - 27960 / udp

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27660
af: 'N Realistiese FPS van Frozen Sand, gebaseer op Quake III deur id Sagteware, bediener op poort 27660

en: Urban Terror - 27961/udp
af: Stedelike Terreur - 27961 / udp

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27961
af: 'N Realistiese FPS deur Frozen Sand, gebaseer op Quake III deur id Sagteware, bediener op poort 27961

en: Urban Terror - 27962/udp
af: Stedelike Terreur - 27962 / udp

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27962
af: 'N Realistiese FPS van Frozen Sand, gebaseer op Quake III deur id Sagteware, bediener op poort 27962

en: Urban Terror - 27963/udp
af: Stedelike Terreur - 27963 / udp

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27963
af: 'N Realistiese FPS deur Frozen Sand, gebaseer op Quake III deur id Sagteware, bediener op poort 27963

en: A MMORPG game by Blizzard Entertainment
af: 'N MMORPG speletjie deur Blizzard Entertainment

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
af: Outentisering is nodig om loop die brandmuur konfigurasie

en: Firewall Configuration
af: Brandmuur Konfigurasie

en: An easy way to configure your firewall
af: 'N maklike manier om jou brandmuur te konfigureer
