gui-ufw - en to ast translation catalogue (630 entries)

en: Deleting previous rules:
ast: Desaniciando les regles anteriores:

en: Appending new rules:
ast: Amestando regles nueves:

en: Home
ast: Domiciliu

note: Filename without path and extension First run
en: Public
ast: Públicu

en: Office
ast: Oficina

en: Renamed profile:
ast: Perfil renomáu:

en: All Interfaces
ast: Toles interfaces

note: Append new apps
en: All
ast: Too

en: Ports:
ast: Puertos:

en: Error: Firewall is disabled
ast: Error: El torgafueos ta desactiváu

en: The firewall has to be enabled first
ast: Primero tien d'activar el torgafueos

en: Error running:
ast: Error al executar:

en: Rule(s) added
ast: Regla(es) amestada(es)

en: Warning: Some rules added. Review the log
ast: Avisu: Amestáronse delles regles. Revise'l rexistru

en: Error: No rules added. Review the log
ast: Error: Nun s'amestaron regles. Revise'l rexistru

en: Insert Port
ast: Escriba'l puertu

en: You need to insert a port in the port field
ast: Necesita escribir un puertu nel campu de puertu

en: Edward Snowden's Greatest Fear
ast: La mayor medrana d'Edward Snowden

en: "Nothing Will Change"
ast: "Nun cambiará nada"

en: Getting started
ast: Cómo entamar

en: Rules
ast: Regles

en: Report
ast: Informe

en: Log
ast: Rexistrar

en: Rule
ast: Regla

en: Name
ast: Nome

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Port
ast: Puertu

en: Address
ast: Direición

en: Application
ast: Aplicación

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
ast: Una manera nun complicada de xestionar el so torgafueos, basada en ufw. ¡Fácil, cenciellu, guapu y útil! :)

en: Basic
ast: Básicu

en: FAQ
ast: Entrugues frecuentes

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
ast: Si ye un usuariu normal, tará seguru con esta configuración (Estáu=Activáu, Entrante=Refugar, Saliente=Permitir). Recuerde amestar les regles que permitan les aplicaciones P2P:

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
ast: Pues renomar los tos perfiles namái con facer 2 clicks nellos:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
ast: El nome de la regla va ayudate a identificar les tos regles nel futuru:

en: How to autostart Gufw with the system?
ast: ¿Cómo autoarrancar Gufw col sistema?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
ast: Nun lo necesita. En faciendo los cambios en Gufw, la configuración remanecerá fasta los siguientes cambios.

en: Why is Gufw disabled by default?
ast: ¿Por qué Gufw ta desactiváu de manera predeterminada?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
ast: Por defeutu, el torgafueos nun abre puertos al mundu esterior.

en: Some rules are added by themselves?
ast: ¿Hai regles que s'amiesten soles?

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
ast: ¿Qué ye Permitir, Denegar, Refugar y Llimitar?

en: Allow: Will allow traffic.
ast: Permitir: Permitirá tráficu.

en: Deny: Will deny traffic.
ast: Denegar: Denegará tráficu.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
ast: Refugar: Refugará tráficu ya informaráte de que se refugó.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
ast: Llimitar: Denegará tráficu si una IP intenta abondes conexones.

en: I see some rules in all profiles
ast: Veo dalgunas regles en tolos perfiles

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
ast: Toles regles d'ufw van apaecer en tolos perfiles.

en: What do I see in the Listening Report?
ast: ¿Qué veo nel Informe d'escucha?

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
ast: Los puertos del sistema activu n'estáu d'escucha pa TCP y n'estáu abiertu para UDP.

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
ast: Visite esta web (por favor, copie y apegue nel navegador):

en: Import Profile
ast: Importar perfil

en: Import cancelled
ast: Importación encaboxada

en: Filename has not valid characters. Rename the file
    to only letters, numbers, dashes and underscores
ast: El nome de ficheru tien caráuteres inválidos. Renome'l ficheru
    a sólo lletres, númberos, guiones o guiones baxos

en: Operation cancelled
ast: Operación encaboxada

en: Profile already exists
ast: El perfil yá esiste

en: Profile imported:
ast: Perfil importáu:

en: Profile imported, now you can choose it in the profiles
ast: Perfil importáu, agora pue seleicionalu nos perfiles

en: Export Profile
ast: Esportar perfil

en: Export cancelled
ast: Esportación encaboxada

en: Profile exported:
ast: Perfil esportáu:

en: Profile exported
ast: Perfil esportáu

en: Reset Firewall
ast: Resetear Tornafueos

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
ast: Esto desaniciará toles regles del perfil
    actual y desactivará'l torgafueos

en: Do you want to continue?
ast: ¿Quies siguir?

en: Removed rules and reset firewall!
ast: ¡Desaniciaes toles regles y reafitáu'l tornafueos!

en: Gufw Log: Removed
ast: Rexistru de Gufw: Desaniciáu

en: Gufw Log removed
ast: Desaniciáu el rexistru de Gufw

en: Text copied to clipboard
ast: Testu copiáu al cartafueyu

en: Incoming:
ast: Entrante:

en: Incoming policy changed
ast: Camudó la política d'entraes

en: There was an error changing the incoming policy
ast: Hebo un error al camudar la política d'entraes

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
ast: Rainicie'l torgafueos pa refrescar l'estáu real
    y por favor, informe d'esti bug

en: Outgoing:
ast: Saliente:

en: Outgoing policy changed
ast: Camudó la política de salíes

en: There was an error changing the outgoing policy
ast: Hebo un error al camudar la política de salíes

en: Select just one row
ast: Seleicione sólo una filera

en: You can create a rule from just one row selected
ast: Pue crear una regla dende sólo una fila seleicionada

en: Status: Enabled
ast: Estáu: Activáu

en: Firewall enabled
ast: Torgafueos activáu

en: Status: Disabled
ast: Estáu: Desactiváu

en: Firewall disabled
ast: Torgafueos desactiváu

en: There was an error changing the firewall status
ast: Hebo un error al camudar l'estáu del torgafueos

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
ast: Reanicie'l torgafueos pa refrescar l'estáu real y, por favor, informe d'esti error

en: Delete rule
ast: Desaniciar regla

en: You will delete all selected rules
ast: Desaniciará toles regles esbillaes

en: Rule(s) deleted
ast: Regla(es) desaniciada(es)

en: Error. Review Gufw Log
ast: Error: Revise'l rexistru de Gufw

en: No rule selected
ast: Nun hai nenguna regla seleicionada

en: You have to select a rule
ast: Tien de seleicionar una regla

en: You can edit just one rule
ast: Pue editar sólo una regla

note: ufw rule > inmutable
en: Immutable Rule
ast: Regla inalterable

en: You can't edit a rule added from ufw
ast: Nun pue editar una regla amestada dende ufw

en: Changing profile:
ast: Cambiar el perfil:

en:  ALLOW
ast:  PERMITIR

en:  DENY
ast:  REFUGAR

en:  REJECT
ast:  REFUGAR

en:  LIMIT
ast:  LLENDAR

en:  OUT
ast:  SALIENTE

en:  IN
ast:  ENTRANTE

en: Anywhere
ast: Cualesquier sitiu

en:  (out)
ast:  (saliente)

en: Gufw profile
ast: Perfil de Gufw

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Insert IP/Ports
ast: Escriba IP/Puertos

en: You need to insert IP/ports in to/from fields
ast: Necesitas escribir IP/puertos nos campos A/Desde

en: Profile
ast: Perfil

en: Profile not valid
ast: Perfil inválidu

en: You can't use this profile name
ast: Nun pue usar esti nome de perfil

en: Enter at least one character
ast: Escriba polo menos un caráuter

en: Too long! (max. 15 characters)
ast: ¡Enforma llargu! (máx. 15 caráuteres)

en: Use only letters, numbers, dashes and underscores
ast: Use sólo lletres, númberos, guiones y guiones baxos

en: Profile exist
ast: El perfil esiste

en: There is a profile with the same name
ast: Hai un perfil col mesmu nome

en: Current profile
ast: Perfil actual

en: You can't rename the current profile
ast: Nun pue cambiar de nome'l perfil actual

en: Edited Profile:
ast: Perfil editáu:

en: Created Profile:
ast: Perfil creáu:

en: Select a profile
ast: Seleicione un perfil

en: You need to select a profile for deleting
ast: Necesita seleicionar un perfil pa desanicialu

en: Profile not erasable
ast: El perfil nun ye desaniciable

en: You can't remove the current profile
ast: Nun pue desaniciar el perfil actual

en: Deleted Profile:
ast: Perfil desaniciáu:

en: ufw Logging:
ast: Rexistru de ufw:

en: Gufw Logging: Enabled
ast: Rexistru de Gufw: Activáu

en: Gufw Logging: Disabled
ast: Rexistru de Gufw: Desactiváu

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
ast: Diálogu de confirmación de desaniciu: Activáu

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
ast: Diálogu de confirmación de desaniciu: Desactiváu

en: Refresh Interval:
ast: Intervalu de refrescu:

en: Editing rule (Removing):
ast: Editando regla (Desaniciando):

en: Editing rule (Adding):
ast: Editando regla (Amestando):

en: Updated rule
ast: Regla anovada

en: About Gufw Firewall
ast: Tocante al torgafueos Gufw

en: Add a Firewall Rule
ast: Amestar una regla al torgafueos

en: Allow
ast: Permitir

en: Deny
ast: Torgar

en: Reject
ast: Refugar

en: Limit
ast: Llendar

en: In
ast: Entrada

en: Out
ast: Salida

en: Both
ast: Ambos

en: Policy:
ast: Política:

en: Direction:
ast: Direición:

en: Category:
ast: Categoría:

en: Subcategory:
ast: Subcategoría:

en: Application:
ast: Aplicación:

en: Application Filter
ast: Filtru d'aplicación

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
ast: Copiar valores de la aplicación y dir a la llingüeta Avanzao

en: Preconfigured
ast: Preconfigurada

en: Protocol:
ast: Protocolu:

en: Port:
ast: Puertu:

en: Name:
ast: Nome:

en: Rule Description
ast: Descripción de la regla

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
ast: Pue escribir un puertu como '22', un rangu de puertos como '22:24' o un serviciu como 'http'

en: Port or service
ast: Puertu o serviciu

en: Simple
ast: Cenciella

en: Log:
ast: Rexistru:

en: Do not Log
ast: Nun rexistrar

en: Log All
ast: Rexistrar too

en: From:
ast: Dende:

en: To:
ast: A:

en: Paste your current local IP
ast: Apega la to IP llocal actual

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
ast: Pues escribir un puertu como '22' o un rangu de puertos como '22:24'

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
ast: Pues escribir un puertu como '22' o un rangu de puertos como '22:24'.
    Si tas editando una regla Preconfigurada o Simple, el campu Interfaz tien de ser &apos;Toles Interfaces&apos; y los campos IPs y Del Puertu han tar baleros.

en: Insert:
ast: Inxertar:

en: Interface:
ast: Interfaz:

en: Rule number to insert
ast: Númberu de regla a inxertar

en: At the end
ast: Al final

en: Advanced
ast: Avanzada

en: Firewall
ast: Tornafuéu

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Import profile
ast: _Importar perfil

en: _Export this profile
ast: _Esportar esti perfil

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
ast: Sólo s'esportarán les regles amestaes dende Gufw (non les regles de ufw)

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Reset Current Profile
ast: _Reestablecer el perfil actual

en: _Help
ast: _Aida

en: _Profile:
ast: _Perfil

en: S_tatus:
ast: Es_táu:

en: _Incoming:
ast: _Entrante:

en: _Outgoing:
ast: Sal_iente

en: <b>Firewall</b>
ast: <b>Torgafueos</b>

en: Add a rule...
ast: Amestar una regla...

en: Add
ast: Amestar

en: Remove the selected rule(s)
ast: Desaniciar la regla(es) seleicionada(es)

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Edit the selected rule
ast: Editar la regla seleicionada

en: Create a rule from the listening report...
ast: Crear una regla dende l'informe d'escucha...

en: Copy log to clipboard
ast: Copiar rexistru al cartafueyu

en: Remove log
ast: Desaniciar rexistru

en: Firewall Preferences
ast: Preferencies del torgafueos

en: _Logging:
ast: _Rexistru:

en: Off
ast: Desactiváu

en: Low
ast: Baxa

en: Medium
ast: Media

en: High
ast: Alta

en: Full
ast: Completa

en: Lo_gging Gufw activity
ast: Re_xistrar la actividá de Gufw

en: Show confirm dialog for deleting rules
ast: Ver un diálogu de confirmación pa les regles de desaniciu

en: Refresh Interval:
ast: Intervalu de refrescu:

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
ast: Menos segundos usará más CPU
    Este intervalu aplicaráse la próxima vez que despliegue l'Informe d'escucha

en: <b>Listening Report</b>
ast: <b>Informe d'escucha</b>

en: Add a profile
ast: Amestar un perfil

en: Remove the selected profile
ast: Desaniciar el perfil seleicionáu

en: <b>Profiles</b>
ast: <b>Perfiles</b>

en: Update a Firewall Rule
ast: Anovar una regla del torgafueos

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
ast: La regla moveráse al final de la llista

en: A map/chat/dice-rolling tool to allow players to play tabletop games on-line
ast: Una ferramienta de mapa/charra/tiraes de dados, que permite que los xugadores xueguen xuegos de mesa en llinia

en: Network;Games;
ast: Rede;Xuegos;

en: Computer system monitor, network monitoring and infrastructure monitoring software application
ast: Aplicación de software de monitorización del sistema, de la rede y de la infraestructura

en: System;Monitor;
ast: Sistema;Monitor;

en: Web-page based system management utility
ast: Utilidá d'alministración de sistemes basada en páxines web

en: Network;Shell;
ast: Rede;Shell;

en: Webmin fast RPC
ast: Webmin RPC rápidu

en: A turn-based strategy game similar to Colonization by Microprose
ast: Un xuegu d'estratexa por turnos asemeyáu a Colonization de Microprose

en: Games;Strategy;
ast: Xuegos;Estratexa;

en: Network;
ast: Rede;

en: A game server browser from GameRanger Technologies
ast: Un navegador de sirvidores de xuegos de GameRanger Technologies

en: Text-based remote access (like SSH but without the security)
ast: Accesu remotu basáu en testu (como SSH, pero ensin la seguridá)

en: Telnet is like SSH but without security. It'd be better to use the 'Telnet SSL'
ast: Telnet ye como SSH pero ensin seguridá. Sedría meyor usar el 'Telnet SSL'

en: Text-based remote access (like SSH but without the security) SSL
ast: Accesu remotu SSL basáu en testu (como SSH, pero ensin la seguridá)

en: An open source, cooperative multiplayer graphical RPG and adventure game
ast: Un xuegu de RPG gráficu y d'aventures, multixugador cooperativu, de códigu abiertu

en: Games;Role;
ast: Xuegos;Rol;

en: Metaserver for Crossfire RPG
ast: Metasirvidor pal RPG Crossfire

en: Murmur voice chat server (counterpart to Mumble client)
ast: Sirvidor de charra y voz Murmur (complementu del cliente Mumble)

en: Network;Telephony;
ast: Rede;Telefonía;

en: Network;Audio Video;
ast: Rede;Soníu Videu;

en: A Breakout clone
ast: Un clon de Breakout

en: Games;Arcade;
ast: Xuegos;Arcade;

en: Violent combat game from Running With Scissors
ast: Xuegu de combate violentu de Running With Scissors

en: Games;Action;
ast: Xuegos;Aición;

en: Dedicated server for the FPS by Croteam
ast: Sirvidor dedicáu pal FPS de Croteam

en: SEDS Remote Admin
ast: Alministración remota de SEDS

en: Default remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
ast: Puertu Telnet predetermináu d'alministración remota pal sirvidor dedicáu Serious Engine

en: SEDS - port 25601
ast: SEDS - puertu 25601

en: Dedicated server for the FPS by Croteam, alternate game port 25601
ast: Sirvidor dedicáu pal FPS de Croteam, puertu de xuegu alternativu 25601

en: SEDS Admin - port 25600
ast: Alministración SEDS - puertu 25600

en: Alternate 25600 remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
ast: Puertu Telnet alternativu 25600 d'alministración remota pal sirvidor dedicáu Serious Engine

en: Session Traversal Utilities for NAT
ast: Session Traversal Utilities pa NAT

en: Session Traversal Utilities for NAT with TLS encryption
ast: Session Traversal Utilities pa NAT con cifráu TLS

en: Audio Video;TV;
ast: Soníu Videu;TV;

en: IPX network emulator from Morpheus Software
ast: Emulador de rede IPX de Morpheus Software

en: A source port of Descent II, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
ast: Una adautación de la fonte de Descent II, el FPS de vuelu 3D de Outrage Entertainment

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, default game connection
ast: YANG - Yet Another Netplay Guider, conexón predeterminada del xuegu

en: Games;
ast: Xuegos;

en: Yet Another Netplay Guider Hosting
ast: Agospiamientu de Yet Another Netplay Guider

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, room hosting
ast: YANG - Yet Another Netplay Guider, agospiamientu de sales

en: DXX-Rebirth on YANG
ast: DXX-Rebirth en YANG

en: DXX-Rebirth, a source port of Descent, connected through YANG
ast: DXX-Rebirth, una adautación del códigu de Descent, conectáu per YANG

en: Network File System protocol with static ports at 32765:32768 (some conflicts with popular games)
ast: Protocolu NFS con puertos estáticos en 32765:32768 (dalgunos tienen conflictos con xuegos populares)

en: Network;File Transfer;
ast: Rede;Tresferencia de ficheros;

en: NFS Quota & TLDP NFS
ast: NFS Quota y TLDP NFS

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 32765:32769 (some conflicts with popular games)
ast: NFS con soporte de cuota d'usu del sistema de ficheros por usuariu/grupu con puertos estáticos en 32765:32769 (dalgunos tienen conflictos con xuegos populares)

en: A RTS similar to The Settlers I & II from Blue Byte Software
ast: Un RTS paecíu a The Settlers I & II de Blue Byte Software

en: A RTS/FPS from S2 Games
ast: Un RTS/FPS de S2 Games

en: A FPS by id Software, server on port 27660
ast: Un FPS de id Software, sirvidor nel puertu 27660

en: A FPS by id Software, server on port 27961
ast: Un FPS de id Software, sirvidor nel puertu 27961

en: A FPS by id Software, server on port 27962
ast: Un FPS de id Software, sirvidor nel puertu 27962

en: A FPS by id Software, server on port 27963
ast: Un FPS de id Software, sirvidor nel puertu 27963

en: Proprietary Voice over IP service and software application
ast: Aplicación de software y serviciu de voz sobro IP privativa

en: A F-22 Raptor simulation by NovaLogic
ast: Un simulador de F-22 Raptor de NovaLogic

en: Games;Simulation;
ast: Xuegos;Simuladores;

en: Icecast stream
ast: Canal Icecast

en: Icecast with SHOUTcast-compatible stream
ast: Icecast con canal compatible con SHOUTcast

en: Remote Desktop Protocols
ast: Protocolos d'escritoriu remotu

en: Network;Remote Access;
ast: Rede;Accesu remotu;

en: Network support for GNOME Games
ast: Encontu de rede pa Xuegos de GNOME

en: Task Force Dagger. A FPS combat game by NovaLogic
ast: Task Force Dagger. Un xuegu FPS de combate de NovaLogic

en: A FPS combat game by NovaLogic
ast: Un FPS de combate de NovaLogic

en: MythTV backend
ast: Backend de MythTV

en: People Nearby (Bonjour/Salut) functionality in Empathy
ast: Funcionalidá People Nearby (Bonjour/Salut) en Empathy

en: Network;Telephony;Instant Messaging;
ast: Rede;Telefonía;Mensaxería nel intre;

en: Bonjour protocol
ast: Protocolu Bonjour

en: MSN Chat
ast: Charra MSN

en: MSN chat protocol (with file transfer and voice)
ast: Protocolu de charra MSN (con tresferencia de ficheros y voz)

en: MSN Chat (SSL)
ast: Charra MSN (SSL)

en: MSN chat protocol SSL
ast: Protocolu de charra MSN SSL

en: AIM talk protocol
ast: Protocolu de charra AIM

en: Yahoo chat protocol
ast: Protocolu de charra de Yahoo

en: Network;Audio Video;Audio;
ast: Rede;Audiu Videu;Audiu;

en: A space warfare game
ast: Un xuegu de guerra espacial

en: Conquest Metaserver
ast: Metasirvidor de Conquest

en: An enhanced version of Duke Nukem 3D
ast: Una versión ameyorada de Duke Nukem 3D

en: A FPS by Monolith Productions
ast: Un FPS de Monolith Productions

en: A unofficial online BattleTech game
ast: Un xuegu en llinia nun oficial de BattleTech

en: Games;Strategy;Java;
ast: Xuegos;Estratexa;Java;

en: rsync daemon
ast: Demoniu rsync

en: File synchronization utility
ast: Utilidá de sincronización de ficheros

en: Delux, Ancient Empires and American History: A turn-based strategy game from Sillysoft influenced by Risk
ast: Delux, Ancient Empires y American History: Un xuegu d'estratexa por turnos de Sillysoft con influencia de Risk

en: Network;Services;
ast: Rede;Servicios;

en: Secure mail server
ast: Sirvidor seguru de corréu

en: Simple Mail Transfer Protocol
ast: Protocolu simple de tresferencia de corréu (SMTP)

en: H.323 Call Signaling
ast: Señalización de llamada H.323

en: Network;Telephony;Video Conference;
ast: Rede;Telefonía;Videu-conferencia;

en: H.323 Gatekeeper Registration, Admission and Status (H.225)
ast: Rexistru, almisión y estáu H.323 Gatekeeper (H.225)

en: A source port of Descent, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
ast: Una adautación de la fonte de Descent, el FPS de vuelu en 3D d'Outrage Entertainment

en: A source port of id Software's Doom engine which supports Doom, Heretic, and Hexen
ast: Una adautación de la fonte del motor Doom de id Software's con encontu pa Doom, Heretic y Hexen

en: A mesh networking protocol
ast: Un protocolu de rede en malla

en: A common framework for building turn based space empire building games
ast: Una infraestructura común pa fabricar xuegos de construcción d'imperios espaciales por turnos

en: Network;Time;
ast: Rede;Hora;

en: Internet game browser and IPX network emulator
ast: Navegador de xuegos n'Internet y emulador de rede IPX

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; standard ports
ast: Un xuegu d'aición/RTS/plataformes de RedWolf Design; puertos estándar

en: Clonk Host
ast: Host de Clonk

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; host ports
ast: Un xuegu d'aición/RTS/plataformes de RedWolf Design; puertos del host

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; LAN game discovery port
ast: Un xuegu d'aición/RTS/plataformes de RedWolf Design; puertu de descubrimientu de xuegu en LAN

en: A RTS game with RPG and stealth elements from Nival Interactive
ast: Un xuegu RTS con RPG y elementos tapecíos de Nival Interactive

en: A SciFi competitive FPS based on the CRX/id Tech 2 engine
ast: Un FPS competitivu de ciencia ficción basáu nel motor de CRX/id Tech 2

en: A FPS by id Software
ast: Un FPS de id Software

en: An enhanced multiplayer version of Quake by id Software
ast: Una versión multixugador ameyorada de Quake de id Software

en: A top-down 2D clone of Valve Software's Counter-Strike by Unreal Software
ast: Un clon 2D d'arriba a babaxo del Counter-Strike de Valve Software de Unreal Software

en: A competitive FPS based on the Qfusion 3D/id tech 2 engine
ast: Un FPS competitivu basáu nel motor Qfusion 3D/id tech 2

en: VNC server display :0
ast: Sirvidor VNC pantalla :0

en: Virtual Network Computing standard server display :0
ast: Sirvidor estándar Virtual Network Computing pantalla :0

en: VNC displays :0-:1
ast: VNC pantalles :0-:1

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :1
ast: Sirvidor estándar Virtual Network Computing pantalles :0 a :1

en: VNC displays :0-:3
ast: VNC pantalles :0-:3

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :3
ast: Sirvidor estándar Virtual Network Computing pantalles :0 a :3

en: VNC displays :0-:7
ast: VNC pantalles :0-:7

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :7
ast: Sirvidor estándar Virtual Network Computing pantalles :0 a :7

en: VNC http server display :0
ast: Sirvidor http VNC pantalla :0

en: Virtual Network Computing http server display :0
ast: Sirvidor http Virtual Network Computing pantalla :0

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :1
ast: Sirvidor http Virtual Network Computing pantalles :0 a :1

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :3
ast: Sirvidor http Virtual Network Computing pantalles :0 a :3

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :7
ast: Sirvidor http Virtual Network Computing pantalles :0 a :7

en: A turn-based 4X strategy game inspired by Master of Orion from MicroProse
ast: Un xuegu d'estratexa 4X  por turnos inspiráu por Master of Orion de MicroProse

en: Network;P2P;
ast: Rede;P2P;

en: You need to add the main random port too that you selected the first time
ast: Tamién tien d'amestar el puertu al debalu principal que seleicionó la primera vez

en: Lore Invasion. A mech-style FPS by Max Gaming Technologies using the Torque Game Engine
ast: Lore Invasion. Un FPS d'estilu robots de Max Gaming Technologies usando'l motor de Torque Game

en: Subversion Server
ast: Sirvidor Subversion

en: Subversion server for access to Subversion repositories
ast: Sirvidor Subversion pa tener accesu a repositorios de Subversion

en: A 2D space combat game
ast: Un xuegu de combate espacial 2D

en: XPilot 2-players
ast: XPilot 2-xugadores

en: XPilot 4-players
ast: XPilot 4-xugadores

en: XPilot 8-players
ast: XPilot 8-xugadores

en: XPilot 16-players
ast: XPilot 16-xugadores

en: FPS by Croteam
ast: FPS de Croteam

en: A free, multiplayer, first-person shooter game
ast: Un xuegu llibre, multixugador, de disparar en primera persona

en: An arcade combat game inspired by Worms from Team17 Software
ast: Un xuegu de combate arcade inspiráu por Worms de Team17 Software

en: Fantasy combat game by Blizzard Entertainment
ast: Xuegu de combate de fantasía de Blizzard Entertainment

en: Network File System
ast: Sistema de Ficheros en Rede (NFS)

en: TeamSpeak 2 voice
ast: TeamSpeak 2 voz

en: TeamSpeak 2 voice service
ast: Serviciu de voz TeamSpeak 2

en: TeamSpeak 2 web interface
ast: Interfaz web de TeamSpeak 2

en: TeamSpeak 2 TCP query
ast: Consulta TCP TeamSpeak 2

en: A FPS based on the Torque Engine
ast: Un FPS basáu nel motor Torque

en: A SciFi FPS action adventure by 3D Realms
ast: Un FPS d'aición d'aventura de ciencia ficción de 3D Realms

en: A massively multiplayer online role-playing game
ast: Un xuegu de rol en llinia multixugador masivu

en: Sid Meier's Alpha Centauri
ast: Alpha Centauri de Sid Meier

en: SciFi strategy game by Firaxis
ast: Xuegu d'estratexa de ciencia ficción de Firaxis

en: A FPS by Splash Damage
ast: Un FPS de Splash Damage

en: Neverwinter Nights server
ast: Sirvidor Neverwinter Nights

en: Default port for Neverwinter Nights, a RPG from Bioware
ast: Puertu predetermináu pa Neverwinter Nights, un RPG de Bioware

en: Land Warrior. A FPS combat game by NovaLogic
ast: Land Warrior. Un xuegu de combate FPS de NovaLogic

en: A M1A2 Abrams tank simulation by NovaLogic
ast: Un simulador del tanque M1A2 Abrams de NovaLogic

en: SMB/CIFS protocol for Unix systems, allowing you to serve files and printers to Windows, NT, OS/2 and DOS clients
ast: Protocolu SMB/CIFS para sistemes Unix, que permite sirvir ficheros ya imprentadores a veceros Windows, NT, OS/2 y DOS

en: Firefly Media Server
ast: Sirvidor multimedia Firefly

en: DAAP audio server formerly known as mt-daapd
ast: Sirvidor de soníu DAAP antes conocíu como mt-daapd

en: Remote Plugin Executor
ast: Executor de complementu remotu

en: Modular printing system for Unix-like computer operating systems
ast: Sistema d'impresión modular pa sistemes operativos asemeyaos a Unix

en: Network;Printing;
ast: Rede;Impresión;

en: A FPS game based on the Cube engine
ast: Un xuegu FPS basáu nel motor de Cube

en: A clone of Warlords
ast: Un clon de Warlords

en: Strategy game by Blizzard Entertainment
ast: Xuegu d'estratexa de Blizzard Entertainment

en: A 3D space combat game by NovaLogic
ast: Un xuegu de combate espacial 3D de NovaLogic

en: A twitch-based, science fiction massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
ast: Un xuegu de rol multixugador masivu (MMORPG) en llinia de ciencia ficción, basáu en sacudíes

en: WWW standard protocol on port 80/tcp (IANA/Debian www, http)
ast: Protocolu estándar WWW nel puertu 80/tcp (IANA/Debian www, http)

en: WWW standard protocol with SSL/TLS on port 443/tcp (IANA https)
ast: Protocolu estándar WWW con SSL/TLS nel puertu 443/tcp (IANA https)

en: WWW standard protocol on port 8008/tcp (IANA http-alt)
ast: Protocolu estándar WWW nel puertu 8008/tcp (IANA http-alt)

en: Web Server (HTTP,HTTPS)
ast: Sirvidor web (HTTP,HTTPS)

en: Web Server (8080)
ast: Sirvidor web (8080)

en: WWW standard protocol on port 8090/tcp (IANA unassigned, commonly http_alt_alt)
ast: Protocolu estándar WWW nel puertu 8090/tcp (IANA ensin asignar, comúnmente http_alt_alt)

en: A turn-based strategy game similar to Civilization I & II by Microprose
ast: Un xuegu d'estratexa por turnos asemeyáu a Civilization I & II de Microprose

en: A Doom source port that accurately reproduces the experience of Doom as it was played in the 1990s
ast: Una adautación de la fonte de Doom que reproduz fielmente la esperiencia de Doom como se xugaba nos años 90

en: A fantasy MMORPG
ast: Un MMORPG de fantasía

en: Windows Messenger/Windows Live Messenger application sharing and whiteboard (requires SIP)
ast: Aplicaciones compartíes y pizarra Windows Messenger/Windows Live Messenger (requier SIP)

en: Windows Messenger File
ast: Ficheru Windows Messenger

en: Windows Messenger/MSN Messenger file transfer
ast: Tresferencia de ficheros Windows Messenger/MSN Messenger

en: Windows Messenger Assistance
ast: Asistencia Windows Messenger

en: Sid Meier's Civilization IV
ast: Civilization IV de Sid Meier

en: A turn-based strategy game from Firaxis Games
ast: Un xuegu d'estratexa basáu en turnos de Firaxis Games

en: LPD server
ast: Sirvidor LPD

en: A FPS based on the Fasa Battletech universe
ast: Un FPS basáu nel universu de Fasa Battletech

en: A Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum simulation by NovaLogic
ast: Un simulador del Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum de NovaLogic

en: MySQL Database
ast: Base de datos MySQL

en: Office;Database;
ast: Oficina;Base de datos;

en: File Transfer Protocol
ast: Protocolu de Tresferencia de Ficheros

en: A F-16 simulation by NovaLogic
ast: Un simulador de F-16 de NovaLogic

en: A RTS by Joymania
ast: Un RTS de Joymania

en: An ASCII-art 2D deathmatch game
ast: Un xuegu de llucha 2D en ASCII-art

en: A thermo-nuclear war strategy game from Introversion Software
ast: Un xuegu d'estratexa de guerra termonuclear d'Introversion Software

en: A FPS by Xatrix Entertainment
ast: Un FPS de Xatrix Entertainment

en: An open-source 3D RTS inspired by X-COM
ast: Un RTS 3D de códigu abiertu inspiráu por X-COM

en: A simultaneous-turns strategy game from Sillysoft influenced by Diplomacy and Axis & Allies
ast: Un xuegu d'estratexa simultánea-de turnos de Sillysoft influenciáu por Diplomacy y Axis & Allies

en: A FPS by Running with Scissors (uses the Unreal engine)
ast: Un FPS de Running with Scissors (usa'l motor d'Unreal)

en: An enhanced version of Star Control II from 3DO
ast: Una versión ameyorada de Star Control II de 3DO

en: Games;Adventure;
ast: Xuegos;Aventura;

en: A third-person fantasy combat game by Human Head Studios
ast: Un xuegu de combate de fantasia en tercera persona de Human Head Studios

en: Rune admin
ast: Almistración de Rune

en: Web-based administration for the Rune game by Human Head Studios
ast: Alministración web pal xuegu Rune de Human Head Studios

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over SSL
ast: OpenMeetings Protocolu de mensaxería en tiempu real sobro SSL

en: Network;Video Conference;
ast: Rede;Videuconferencia;

en: OpenMeetings Tunneled RTMP
ast: OpenMeetings RTMP per túnel

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over HTTP
ast: OpenMeetings Protocolu de mensaxería en tiempu real sobro HTTP

en: OpenMeetings HTTP server
ast: Sirvidor HTTP OpenMeetings

en: A 2D/3D dungeon adventure game
ast: Xuegu d'aventura de mazmorres 2D/3D

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27960
ast: Un FPS de Padworld Entertainment basáu en Quake III, sirvidor nel puertu 27960

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27961
ast: Un FPS de Padworld Entertainment basáu en Quake III, sirvidor nel puertu 27961

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27962
ast: Un FPS de Padworld Entertainment basáu en Quake III, sirvidor nel puertu 27962

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27963
ast: Un FPS de Padworld Entertainment basáu en Quake III, sirvidor nel puertu 27963

en: Team-based SciFi/alien FPS from Dark Legion Development
ast: FPS de ciencia-ficción/alien por equipos de Dark Legion Development

en: Space combat simulation by Volition
ast: Simulador de combate espacial de Volition

en: A RTS
ast: Un RTS

en: A FPS tank battle capture the flag game
ast: Un FPS de batalles con tanques para capturar la bandera

en: Frostwire peer-peer file sharing on default port
ast: Compartición de ficheros ente pares Frostwire nel puertu predetermináu

en: Network;File Transfer;P2P;
ast: Rede;Tresferencia de ficheros;P2P;

en: Remember to open the ports on the router
ast: Recuerda abrir los puertos nel router

en: A dark 2D side-scrolling platform game developed by Crack dot Com
ast: Un xuegu escuru 2D de plataformes con movimientu llateral desendolcáu por Crack dot Com

en: Cross-platform BitTorrent client written with Python and GTK+
ast: Veceru BitTorrent multi-plataforma escritu con Python y GTK+

en: Games for Windows - Live
ast: Xuegos pa Windows - Live

en: Network games using Games for Windows - Live API
ast: Xuegos en rede usando Games for Windows - Live API

en: A strategy game by Blizzard Entertainment
ast: Un xuegu d'estratexa de Blizzard Entertainment

en: WINE: Warcraft III all ports
ast: WINE: Warcraft III tolos puertos

en: Warcraft III with 6112-6119 TCP ports open
ast: Warcraft III colos puertos 6112-6119 TCP abiertos

en: An open source sidescrolling multiplayer shooting game
ast: Un xuegu multixugador de disparos con pantalles llaterales de códigu abiertu

en: Store files online and sync them between computers and mobile devices, as well as stream audio and music from cloud to mobile devices
ast: Guardar ficheros en llinia y sincronizalos ente ordenadores y móviles, y tamién tresmitir soníu y música de la nube a preseos móviles

en: Network;Cloud;
ast: Rede;Nube;

en: A RTS by Cyberlore Studios, ported to Linux by Linux Game Publishing
ast: Un RTS de Cyberlore Studios, adautáu a Linux por Linux Game Publishing

en: A 3D flight simulator
ast: Un simulador de vuelu 3D

en: A game server for Monopoly-like board games
ast: Un sirvidor pa xuegos de mesa tipu Monopoly

en: Games;Board;
ast: Xuegos;Mesa;

en: Server port for the fantasy RPG by Ascaron Entertainment
ast: Adautación del sirvidor del xuegu de rol d'Ascaron Entertainment

en: A free, open source 3D RTS game server
ast: Un sirvidor de xuegos RTS 3D llibre

en: Internet Relay Chat on official port 194 (rarely used)
ast: Internet Relay Chat nel puertu oficial 194 (poco usáu)

en: Network;IRC;
ast: Rede;IRC;

en: Internet Relay Chat on common default port 6667, using nf_conntrack_irc DCC helper
ast: Internet Relay Chat nel puertu predetermináu 6667, usando nf_conntrack_irc DCC helper

en: Internet Relay Chat on SSL default port 6697
ast: Internet Relay Chat sobro SSL nel puertu predetermináu 6697

en: A clone of Puzzle Bobble/Bust-a-Move
ast: Un clon de Puzzle Bobble/Bust-a-Move

en: VLC media player HTTP stream default port
ast: Puertu predetermináu pa stream HTTP del reproductor multimedia VLC

en: Audio Video;
ast: Soníu Videu;

en: VLC MMS HTTP stream
ast: MMS HTTP stream de VLC

en: VLC media player Microsoft Media Server stream over HTTP (Windows Media HTTP Streaming Protocol/MS-WMSP) default port
ast: Puertu predetermináu de stream sobre HTTP Microsoft Media Server del reproductor VLC (Windows Media HTTP Streaming Protocol/MS-WMSP)

en: VLC RTP stream
ast: Stream RTP de VLC

en: VLC media player Real-time Transport Protocol default port
ast: Puertu predetermináu pa Real-time Transport Protocol del reproductor multimedia VLC

en: VLC UDP stream
ast: Stream UDP de VLC

en: VLC media player User Datagram Protocol default port
ast: Puertu predetermináu pa User Datagram Protocol del reproductor multimedia VLC

en: VLC media player Icecast stream default port
ast: Puertu predetermináu p streama Icecast del reproductor multimedia VLC

en: Cue sports simulation with Carambol, Snooker, and Pool
ast: Simulador de billar, colos xuegos de Carambola, Snooker y Pool

en: Games;Sports;
ast: Xuegos;Deportes;

en: Cross-platform BitTorrent client GUI written with Qt4
ast: Cliente gráficu de BitTorrent multiplataforma escritu con QT4

en: A Peripheral Bus Extension for Device Sharing over IP Network
ast: Una Estensión del Bus de Periféricos pa compartir preseos sobre rede IP

en: TeamSpeak 3 voice service
ast: Serviciu de voz TeamSpeak 3

en: TeamSpeak 3 File
ast: Ficheros TeamSpeak 3

en: TeamSpeak 3 file transfer
ast: Tresferencia de ficheros TeamSpeak 3

en: TeamSpeak 3 Query
ast: Consulta TeamSpeak 3

en: TeamSpeak 3 TCP query
ast: Consulta TCP de TeamSpeak 3

en: A clone of Risk
ast: Un clón de Risk

en: Kerberos v5 KDC server
ast: Sirvidor KDC Kerberos v5

en: Kerberos v5 admin
ast: Alministración de Kerberos v5

en: Kerberos v5 server
ast: Sirvidor Kerberos v5

en: Kerberos v5 password
ast: Contraseña Kerberos v5

en: Kerberos v5 Full
ast: Kerberos v5 completu

en: LDAP server
ast: Sirvidor LDAP

en: LDAP server (LDAPS)
ast: Sirvidor LDAP (LDAPS)

en: Scorched 3D server
ast: Sirvidor Scorched 3D

en: A modernization of the classic DOS game Scorched Earth
ast: Una modernización del xuegu clásicu pa DOS Scorched Earth

en: A fighting game based on the physics sandbox model with customizable moves
ast: Un xuegu de combate basáu nun modelu físicu con movimientos personalizables

en: Toribash Full
ast: Toribash completu

en: Nicotine is a SoulSeek client written in Python, based on the PySoulSeek project
ast: Nicotine ye un cliente SoulSeek escritu en Python, basáu nel proyeutu PySoulSeek

en: A 3D sandbox construction game by Markus Persson
ast: Un xuegu de pruebes de construcciones 3D de Markus Persson

en: Full Metal Soccer server
ast: Sirvidor de Full Metal Soccer

en: A soccer game played with tanks by QuantiCode
ast: Un partíu de fútbol xugáu con tanques de QuantiCode

en: Full Metal Soccer ranking server
ast: Full Metal Soccer sirvidor de puntuaciones

en: Full Metal Soccer master server
ast: Full Metal Soccer sirvidor maestru

en: RTMP Real Time Messaging Protocol
ast: RTMP Protocolu de Mensaxería en Tiempu Real

en: Real Time Messaging Protocol (Adobe Flash)
ast: Protocolu de Mensaxería en Tiempu Real (Adobe Flash)

en: WWII FPS and sequel from Splash Damage, Gray Matter Interactive, Nerve Software, and id Software
ast: FPS de la II Guerra Mundial y secuela de Splash Damage, Gray Matter Interactive, Nerve Software e id Software

en: NASCAR Racing 2002/03 1 player
ast: NASCAR Racing 2002/03 1 xugador

en: Racing simulators from Papyrus Design Group
ast: Simuladores de carreres de Papyrus Design Group

en: NASCAR Racing 2002/03 2 players
ast: NASCAR Racing 2002/03 2 xugadores

en: NASCAR Racing 2002/03 4 players
ast: NASCAR Racing 2002/03 4 xugadores

en: NASCAR Racing 2002/03 16 players
ast: NASCAR Racing 2002/03 16 xugadores

en: NASCAR Racing 2002/03 32 players
ast: NASCAR Racing 2002/03 32 xugadores

en: NASCAR Racing 2002/03 42 players
ast: NASCAR Racing 2002/03 42 xugadores

en: A clone of strategy game Moonbase Commander by Humongous Entertainment
ast: Un clon del xuegu d'estratexa Moonbase Commander de Humongous Entertainment

en: Interface daemon for GPS receivers
ast: Demoniu d'interfaz pa receptores de GPS

en: Network;Geography;
ast: Rede;Xeografía;

en: An open source first-person shooter that runs on the Cube Engine 2
ast: Un xuegu abiertu de disparos en primera persona que s'executa nel Cube Engine 2

en: 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
ast: FPS de vuelu 3D de Outrage Entertainment

en: A free MP3 streaming server
ast: Un sirvidor de streaming MP3 llibre

en: Transmission Daemon
ast: Daemon de Transmission

en: HP Linux Imaging and Printing
ast: Imaxes ya impresión en Linux de HP

en: An online multiplayer adaptation of the Scotland Yard board game
ast: Una adautación multixugador en llinia del xuegu de mesa Scotland Yard

en: Network File System protocol with static ports at 4000:4002 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
ast: Protocolu Network File System con puertos estáticos 4000:4002 (esisten algunos conflictos con xuegos populares; statd broadcast en puertu al debalu)

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 4000:4003 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
ast: NFS con sofitu pa cuotes d'usu del sistema de ficheros por usuariu/grupu, colos puertos estáticos 4000:4003 (esisten conflictos con algunos xuegos populares; statd broadcast en puertu al debalu)

en: A real-time tactics game from Bungie
ast: Un xuegu de táctica en tiempu real de Bungie

en: USB device sharing system from INCENTIVES Pro
ast: Sistema pa compartir preseos USB de INCENTIVES Pro

en: Backup server from Zmanda; standard port with nf_conntrack_amanda
ast: Sirvidor de copia de seguridá de Zmanda; puertu estándar con nf_conntrack_amanda

en: Network;Archiving;
ast: Rede;Archiváu;

en: A web-based file hosting service
ast: Un serviciu d'almacenamientu de ficheros basáu na web

en: A top-down arcade shooter with hovertanks by Kot-in-Action Creative Artel
ast: Un arcade de disparos d'arriba a abaxo con tanques voladores de Kot-in-Action Creative Artel

en: A webcam viewer for web servers with an optional Java-based viewer
ast: Un visor de webcam pa sirvidores web con un visor opcional basáu en Java

en: Network;Audio Video;Video;
ast: Rede;Soníu Videu; Videu;

en: BitTorrent client which features a simple interface on top of a cross-platform backend
ast: Cliente BitTorrent que tien una interfaz simple sobro una infraestructura multiplataforma

en: A game based on The Settlers of Catan by Klaus Teuber
ast: Un xuegu basáu en The Settlers of Catan de Klaus Teuber

en: Pioneers Metaserver
ast: Metasirvidor de Pioneers

en: Metaserver for Pioneers
ast: Metasirvidor pa Pioneers

en: A multiplayer combat online game by Dynamix - main port
ast: Un xuegu en llinia de combate multixugador de Dynamix - puertu principal

en: A multiplayer combat online game by Dynamix, all suggested ports open
ast: Un xuegu en llinia de combate multixugador de Dynamix, tolos puertos suxeríos abiertos

en: UPS Tools daemon
ast: Demoniu de ferramientes UPS

en: Network UPS Tools
ast: Ferramientes de rede UPS

en: System;
ast: Sistema;

en: Turn-based tactical strategy game
ast: Xuegu d'estratexa táctica por turnos

en: An original shortest path algorithm and core concept
ast: Un algoritmu orixinal del camín más cortu y conceptu básicu

en: Domain Name System
ast: Sistema de nomes de dominiu

en: A volleyball game
ast: Un xuegu de voleibol

en: Postfix Mail Server SMTP
ast: Sirvidor de corréu SMTP Postfix

en: Postfix is a high-performance mail transport agent
ast: Postfix ye un axente de tresporte de corréu d'altu rindimientu

en: Postfix Mail Server SMTPS
ast: Sirvidor de corréu SMTPS Postfix

en: Postfix Mail Server Submission
ast: Unviu del sirvidor de corréu Postfix

en: A fantasy strategy game by 3DO
ast: Un xuegu d'estratexa de fantasía de 3DO

en: ManiaDrive game server
ast: Sirvidor de xuegu ManiaDrive

en: A clone of TrackMania from Nadeo
ast: Un clon de TrackMania de Nadeo

en: ManiaDrive/Raydium game monitor HTTP server
ast: Sirvidor HTTP de monitorización del xuegu ManiaDrive/Raydium

en: A Comanche RAH-66 helicopter simulation by NovaLogic
ast: Un simulador del helicópteru Comanche RAH-66 de NovaLogic

en: A RTS snowball fight
ast: Un RTS de pelea con boles de nieve

en: A free/open-source RTS game of ancient warfare from Wildfire Games
ast: Un xuegu RTS llibre de códigu abiertu de guerra antigua de Wildfire Games

en: A 3D tank combat game by BraveTree Productions using the Torque Game Engine
ast: Un xuegu de combate de tanques en 3D de BraveTree Productions, usando'l motor Torque Game Engine

en: GameSpy Arcade gaming network
ast: Rede del xuegu GameSpy Arcade

en: Socks Proxy
ast: Proxy Socks

en: SOCKS protocol for proxy server support
ast: Protocolu SOCKS pa sofitu del sirvidor proxy

en: Transparent proxy
ast: Proxy tresparente

en: Port Mapping Protocol
ast: Protocolu de mapéu de puertos

en: An online multiplayer tactical warfare game
ast: Un xuegu multixugador en llinia de táctiques de guerra

en: Session Initiation Protocol, unencrypted, using nf_conntrack_sip module
ast: Session Initiation Protocol, ensin cifrar, usando'l módulu nf_conntrack_sip

en: Session Initiation Protocol with TLS encryption
ast: Session Initiation Protocol con cifráu TLS

en: An audio streaming server
ast: Un sirvidor de streaming de soníu

en: Used to monitor Windows machines from a Nagios Server
ast: Usáu pa monitorizar máquines Windows dende un sirvidor Nagios

en: MSN Gaming Zone
ast: Zona de Xuegos MSN

en: Games using MSN Gaming Zone API
ast: Xuegos qu'usan la API MSN Gaming Zone

en: OpenTTD server
ast: Sirvidor OpenTTD

en: An enhanced clone of Chris Sawyer's Transport Tycoon Deluxe
ast: Un clon enantáu de Transport Tycoon Deluxe de Chris Sawyer

en: System logging
ast: Rexistru del sistema

en: Tor anonymity network
ast: Rede anónima Tor

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 27660
ast: Un FPS de fantasía de Raven Software, sirvidor nel puertu 27660

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26901
ast: Un FPS de fantasía de Raven Software, sirvidor nel puertu 26901

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26902
ast: Un FPS de fantasía de Raven Software, sirvidor nel puertu 26902

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26903
ast: Un FPS de fantasía de Raven Software, sirvidor nel puertu 26903

en: HexenWorld server by Raven Software
ast: Sirvidor HexenWorld de Raven Software

en: A maze combat game in 3D
ast: Un xuegu de combate de llaberintos en 3D

en: All Services
ast: Tolos servicios

en: Client, dedicated servers, P2P and voice chat
ast: Cliente, sirvidores dedicaos, P2P y charra por voz

en: Games;Steam;
ast: Xuegos;Steam;

en: Client, Dedicated Servers, P2P and Voice Chat
ast: Cliente, sirvidores dedicaos, P2P y charra por voz

en: Client
ast: Cliente

en: Game client traffic, typically Matchmaking and HLTV and Steam downloads
ast: Tráficu del cliente del xuegu, normalmente Matchmaking y HLTV y descargues Steam

en: Dedicated Servers
ast: Sirvidores dedicaos

en: SRCDS Rcon port
ast: Puertu Rcon SRCDS

en: P2P and Voice Chat
ast: P2P y charra de voz

en: Steamworks P2P Networking and Steam Voice Chat
ast: Rede P2P Steamworks y charra de voz de Steam

en: Additional Ports for Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
ast: Más puertos pa Call of Duty: Modern Warfare 2 Multixugador

en: A WWII FPS from Digital Illusions CE
ast: Un FPS de la II Guerra Mundial de Digital Illusions CE

en: Battlefield 1942 Console
ast: Battlefield 1942 Consola

en: The RemoteConsole administration tool for Battlefield 1942
ast: La ferramienta d'alministración RemoteConsole pa Battlefield 1942

en: Network File System protocol with static ports at relatively unused 4194:4197 (4195 broadcast out)
ast: Protocolu NFS con puertos estáticos nos relativamente poco usaos 4194:4197 (4195 broadcast out)

en: Network File System protocol with filesystem usage quota support with static ports at relatively unused 4194:4198 (4195 broadcast out)
ast: Protocolu NFS, con sofitu pa cuota d'usu del sistema de ficheros, con puertos estáticos nos relativamente poco usaos 4194:4198 (4195 broadcast out)

en: A FPS by Ritual Entertainment
ast: Un FPS de Ritual Entertainment

en: Data storage device temperature data server
ast: Sirvidor de datos de temperatura pa preseos d'almacenamientu de datos

en: Feature rich BitTorrent client by KDE
ast: Un cliente BitTorrent llenu de carauterístiques de KDE

en: Software distribution service and game server browser from Valve
ast: Serviciu de distribución de software y navegador de sirvidores de xuegos de Valve

en: For Steam Client see the category: Games / Steam
ast: Pal cliente Steam ver la categoría: Xuegos / Steam

en: BitTorrent Minimum
ast: BitTorrent Mínimu

en: BitTorrent peer-peer file sharing
ast: Ficheros compartíos ente pares BitTorrent

en: BitTorrent Full
ast: BitTorrent Completu

en: An open-source MMORPG
ast: Un MMORPG de códigu abiertu

en: File hosting service, that offers cloud storage, file synchronization and client software
ast: Serviciu d'agospiamientu de ficheros, qu'ufre almacenamientu na ñube, sincronización de ficheros y software de cliente

en: Spring game engine
ast: Motor xuegu Spring

en: An enhanced clone of RTS game Total Annihilation by Cavedog Entertainment
ast: Un clon enantáu del xuegu RTS Total Annihilation de Cavedog Entertainment

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server
ast: Scanner Access Now Easy - sirvidor pa compartir un escáner

en: Network;Scanning;
ast: Rede;Escanéu;

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server, manual ports without nf_conntrack_sane module
ast: Scanner Access Now Easy - sirvidor para compartir un escáner, puertos manuales ensin el módulu without nf_conntrack_sane

en: A competitive FPS based on ioquake3/id tech 3 engine
ast: UN FPS competitivu basáu nel motor ioquake3/id tech 3

en: A dragon-riding action-adventure from Surreal Software
ast: Una aición-aventura d'acabalgar dragones de Surreal Software

en: Extensible Messaging and Presence Protocol client connection (Jabber)
ast: Conexón cliente pa Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber)

en: Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber) client connection with SSL encryption
ast: Conexón de cliente pa Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber) con cifráu SSL

en: XMPP Interserver
ast: Intersirvidor XMPP

en: Extensible Messaging and Presence Protocol server-server connection
ast: Conexón sirvidor-sirvidor pa Extensible Messaging and Presence Protocol

en: XMPP Serverless
ast: XMPP ensin sirvidor

en: Extensible Messaging and Presence Protocol link-local messaging/serverless messaging
ast: Extensible Messaging and Presence Protocol enllaz mensaxería llocal/mensaxería ensin sirvidor

en: Soldier of Fortune - A FPS by Raven Software
ast: Soldier of Fortune - Un FPS de Raven Software

en: A real-time strategy game by TimeGate Studios
ast: Un xuegu d'estratexa en tiempu real de TimeGate Studios

en: A mech FPS based on the Dream Pod 9 universe from Activision and Loki Software
ast: Un FPS de robots basáu nel universu Dream Pod 9 d'Activision y Loki Software

en: Network games using DirectX 7 API
ast: Xuegos en rede usando la API DirectX 7

en: Network games using DirectX 8 API
ast: Xuegos en rede usando la API DirectX 8

en: A MUSH/MUD server
ast: Un sirvidor MUSH/MUD

en: A FPS by Epic Games
ast: Un FPS de Epic Games

en: Unreal Tournament 2004 Admin
ast: Unreal Tournament 2004 Alministración

en: Web-based administration for the FPS by Epic Games
ast: Alministración web pa los FPS de Epic Games

en: Internet Printing Protocol
ast: Protocolu d'impresión d'Internet

en: VoIP client
ast: Cliente VoIP

en: VoIP client, suggested alternate port
ast: Cliente VoIP, puertu alternativu suxeríu

en: Free peer-to-peer file sharing application that works with the EDonkey network and the Kad network
ast: Aplicación llibre para compartir ficheros ente pares que funciona coles redes EDonkey y Kad

en: Music Player Daemon. A server for streaming music
ast: Music Player Daemon. Un sirvidor para facer stream de música

en: A FPS from Monolith Productions
ast: Un xuegu DPP de Monolith Productions

en: DOS system emulator
ast: Emulador del sistema DOS

en: System;Emulator;
ast: Sistema;Emulador;

en: A futuristic RTS based on the Stratagus engine
ast: Un RTS futurista basáu nel motor de Stratagus

en: Armagetron Advanced
ast: Armagetron avanzáu

en: A 3D clone of the Light Cycle game in Tron
ast: Un clon 3D del xuegu de Motos de Lluz de Tron

en: An enhanced port of Marathon 2: Durandal from Bungie Software
ast: Una adautación ameyorada de Marathon 2: Durandal de Bungie Software

en: Player vs Player Gaming Network server emulation based on bnetd
ast: Emulación de sirvidor de Rede de Xuegos xugador contra xugador sobre bnetd

en: PvPGN Address Translation
ast: Traducción de direición PvPGN

en: Player vs Player Gaming Network Address translation port
ast: Puertu de traducción de direiciones de Rede de Xuegos xugador contra xugador

en: Networked sound server
ast: Sirvidor de soníu en rede

en: A free and open source team-based first-person shooter with real-time strategy elements
ast: Un xuegu de disparos en primera persona llibre y de códigu abiertu basáu na collaboración n'equipu con elementos d'estratexa en tiempu real

en: A RTS game by Pumpkin Studios
ast: Un xuegu de STR de Pumpkin Studios

en: Black Hawk Down. A FPS combat game by NovaLogic
ast: Black Hawk Derribáu. Un FPS de combate de NovaLogic

en: It's also known as The Saga of Ryzom, is a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
ast: Tamién conocíu como La Saga de Ryzom, ye un xuego de rol en llinia multixugador masivu (MMORPG)

en: A decentralized peer-to-peer networking framework with file sharing and messaging
ast: Una infraestructura de rede ente pares descentralizada con ficheros compartíos y mensaxería

en: A clone of Rampart from Atari Games
ast: Un clon de Rampart d'Atari Games

en: Fantasy combat FPS by Raven Software
ast: FPS de combate fantásticu de Raven Software

en: Railroad strategy game by PopTop Software
ast: Xuegu d'estratexa ferroviaria de PopTop Software

en: A FPS based on Darkplaces/Quake engine by id Software
ast: Un FPS basáu nel motor Darkplaces/Quake de id Software

en: An online tactical turn-based MMORPG
ast: Un MMORPG tácticu en llinia por turnos

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27660
ast: Un FPS realista de Frozen Sand, basáu en Quake III de id Software, sirvidor nel puertu 27660

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27961
ast: Un FPS realista de Frozen Sand, basáu en Quake III de id Software, sirvidor nel puertu 27961

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27962
ast: Un FPS realista de Frozen Sand, basáu en Quake III de id Software, sirvidor nel puertu 27962

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27963
ast: Un FPS realista de Frozen Sand, basáu en Quake III de id Software, sirvidor nel puertu 27963

en: A MMORPG game by Blizzard Entertainment
ast: Un xuegu MMORPG de Blizzard Entertainment

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
ast: Se requier identificación pa executar la configuración del torgafueos

en: Firewall Configuration
ast: Configuración del tornafueos

en: An easy way to configure your firewall
ast: Un mou cenciellu de configurar el to tornafueos
