gui-ufw - en to el translation catalogue (57 entries)

en: Getting started
el: Για να ξεκινήσετε

en: Log
el: Καταγραφή

en: Rule
el: Κανόνας

en: Name
el: Όνομα

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Port
el: Θύρα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Application
el: Εφαρμογή

en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
el: Μπορείτε να μετονομάσετε το προφίλ σας με μόλις 2 κλικ σε αυτό:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
el: Το όνομα του κανόνα θα σας βοηθήσει να αναγνωρίζετε τους κανόνες σας στο μέλλον:

en: How to autostart Gufw with the system?
el: Πως γίνεται αυτόματη εκκίνηση του Gufw μαζί με το σύστημά μου;

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
el: Από προεπιλογή, το τείχος προστασία δεν ανοίγει θύρες προς τα έξω.

en: Import Profile
el: Εισαγωγή προφίλ

en: Error
el: Σφάλμα

en: Reset Firewall
el: Επαναφορά Ρυθμίσεων Τείχους Προστασίας

en: Do you want to continue?
el: Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: Removed rules and reset firewall!
el: Αφαιρέθηκαν οι κανόνες και έγινε επαναφορά του τείχους προστασίας

en: Anywhere
el: Οπουδήποτε

en:  on
el:  ενεργό

en: Add a Firewall Rule
el: Προσθήκη ενός κανόνα του τείχους προστασίας

en: Allow
el: Αποδοχή

en: Deny
el: Άρνηση

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Both
el: Και τα δυο

en: Policy:
el: Πολιτική:

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Subcategory:
el: Υποκατηγορία:

en: Preconfigured
el: Προδιαμορφωμένη

en: Protocol:
el: Πρωτόκολλο:

en: Port:
el: Θύρα:

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
el: Μπορείτε να γράψετε μία θύρα όπως '22', ένα εύρος θυρών όπως'22:24' ή μία υπηρεσία όπως 'http'

en: Simple
el: Απλό

en: Log All
el: Καταγραφή όλων

en: From:
el: Από:

en: To:
el: Μέχρι:

en: Paste your current local IP
el: Επικόλληση της τρέχουσα τοπικής διεύθυνσης IP

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
el: Μπορείτε να γράψετε μια θύρα όπως '22' ή ένα εύρος θυρών όπως '22:24'

en: Interface:
el: Διεπαφή:

en: Rule number to insert
el: Αριθμός κανόνα για εισαγωγή

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Firewall
el: Τείχος προστασίας

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: <b>Firewall</b>
el: <b>Τείχος Προστασίας</b>

en: Add a rule...
el: Προσθήκη ενός κανόνα...

en: Add
el: Προσθήκη

en: Remove the selected rule(s)
el: Αφαίρεση επιλεγμένων κανόνων

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Firewall Preferences
el: Ρυθμίσεις τείχους προστασίας

en: <b>Listening Report</b>
el: <b>Αναφορά Ακρόασης</b>

en: Add a profile
el: Προσθήκη ενός προφίλ

en: Remove the selected profile
el: Αφαίρεση του επιλεγμένου προφίλ

en: Update a Firewall Rule
el: Ενημέρωση ενός κανόνα του τείχους προστασίας

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
el: Ο κανόνας θα μετακινηθεί στο τέλος αυτής της λίστας

en: Firewall Configuration
el: Ρύθμιση τείχους προστασίας
