gui-ufw - en to la translation catalogue (13 entries)

en: Port
la: Portus

en: Do you want to continue?
la: Dēsīderās continuāre?

en:  on
la:  super

en: Simple
la: Simplex

en: From:
la: De

en: To:
la: A

en: Advanced
la: Difficilis

en: Firewall
la: Vallum ignis

en: _File
la: _Codicillus

en: _Edit
la: _Mutare

en: _Help
la: _Auxilium

en: Add
la: Addere

en: Remove
la: Removere
