gui-ufw - en to ms translation catalogue (169 entries)

en: Getting started
ms: Memulakan Gufw

en: Rule
ms: Peraturan

en: Name
ms: Nama

en: Protocol
ms: Protokol

en: Address
ms: Alamat

en: Application
ms: Aplikasi

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
ms: Gufw merupakan satu cara yang mudah untuk mengurus dinding api anda, dikuasakan oleh ufw. Mudah, ringkas, menarik dan berguna! :)

en: Basic
ms: Asas

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
ms: Anda boleh namakan semula profil anda hanya mengklik sebanyak dua kali:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
ms: Nama Peraturan akan bantu anda mengenalpasti peraturan yang anda buat dimasa hadapan:

en: How to autostart Gufw with the system?
ms: Bagaimana hendak mulakan Gufw secara automatik melalui sistem?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
ms: Anda tidak memerlukannya. Selepas anda membuat semua perubahan di dalam Gufw, tetapan akan kekal sehinggalah perubahan berikutnya

en: Why is Gufw disabled by default?
ms: Kenapa Gufw dilumpuhkan secara lalai?

en: Reset Firewall
ms: Tetap Semula Dinding api

en: Do you want to continue?
ms: Anda mahu teruskan?

en: Removed rules and reset firewall!
ms: Buang syarat dan tetap semula dinding api!

en: Anywhere
ms: Dimana sahaja

en:  on
ms:  pada

en: Add a Firewall Rule
ms: Tambah Peraturan Dinding Api

en: Allow
ms: Benarkan

en: Deny
ms: Nafikan

en: Reject
ms: Tolak

en: Limit
ms: Had

en: In
ms: Masuk

en: Out
ms: Keluar

en: Both
ms: Kedua-duanya

en: Policy:
ms: Polisi:

en: Direction:
ms: Arah:

en: Category:
ms: Kategori:

en: Subcategory:
ms: Subkategori:

en: Application:
ms: Aplikasi:

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
ms: Salin nilai apl dan lompat ke Tab Lanjutan

en: Preconfigured
ms: Prapenetapan

en: Protocol:
ms: Protokol:

en: Name:
ms: Nama:

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
ms: Anda boleh tulis port sebagai '22', julat port sebagai '22:24' atau perkhidmatan sebagai 'http'

en: Simple
ms: Mudah

en: Do not Log
ms: Jangan Log

en: Log All
ms: Log Semua

en: From:
ms: Dari:

en: To:
ms: Kepada:

en: Paste your current local IP
ms: Tampal IP setempat semasa anda

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
ms: Anda boleh tulis port seperti '22' atau jula port seperti '22:24'

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
ms: Anda boleh tulis port seperti '22' atau jula port seperti '22:24'.
    Jika anda menyunting peratuan Pra-konfigur atau Ringkas, medan antaramuka mestilah 'Semua Antaramuka' dan IP Dari medan port mesti dikosongkan.

en: Insert:
ms: Sisip:

en: Interface:
ms: Antaramuka:

en: Rule number to insert
ms: Bilangan syarat untuk disisipkan

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Firewall
ms: Dindingapi

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Help
ms: _Bantuan

en: <b>Firewall</b>
ms: <b>Dinding Api</b>

en: Add a rule...
ms: Tambah syarat...

en: Add
ms: Tambah

en: Remove the selected rule(s)
ms: Buang syarat yang dipilih

en: Remove
ms: Buang

en: Firewall Preferences
ms: Keutamaan Dinding Api

en: _Logging:
ms: Penge_logan:

en: Off
ms: Dimatikan

en: Low
ms: Rendah

en: Medium
ms: Sederhana

en: High
ms: Tinggi

en: Full
ms: Penuh

en: Lo_gging Gufw activity
ms: Pen_gelogan aktiviti Gufw

en: Show confirm dialog for deleting rules
ms: Tunjuk dialog pengesahan untuk memadam peraturan

en: <b>Listening Report</b>
ms: <b>Mendengar Laporan</b>

en: Add a profile
ms: Tambah satu profil

en: Remove the selected profile
ms: Buang profil terpilih

en: Update a Firewall Rule
ms: Kemaskini Peraturan Dinding Api

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
ms: Peraturan akan dialih ke penghujung senarai

en: Computer system monitor, network monitoring and infrastructure monitoring software application
ms: Aplikasi pPemantau sistem komputer, pemantauan rangkaiaan dan perisian pemantauan infrastruktur

en: System;Monitor;
ms: Sistem;Pemantau;

en: Games;Strategy;
ms: Permainan;Strategi;

en: Network;
ms: Rangkaian;

en: Games;Role;
ms: Permainan;Peranan;

en: Murmur voice chat server (counterpart to Mumble client)
ms: Pelayan sembang bersuara Murmur (sebahagian daripada klien Mumble)

en: Network;Telephony;
ms: Rangkaian;Telefoni;

en: Network;Audio Video;
ms: Rangkaian;Audio Video;

en: Games;Arcade;
ms: Permainan;Arked;

en: Violent combat game from Running With Scissors
ms: Permainan pertempuran ganas yang Dijalankan Dengan Scissors

en: Games;Action;
ms: Permainan;Aksi;

en: Games;
ms: Permainan;

en: Network File System protocol with static ports at 32765:32768 (some conflicts with popular games)
ms: Protokol Sistem Fail Rangkaian dengan  port statik pada 32765:32768 (terdapat konflik dengan beberapa permainan popular)

en: Network;File Transfer;
ms: Rangkaian;Pemindahan Fail;

en: NFS Quota & TLDP NFS
ms: KuotaNFS & TLDP NFS

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 32765:32769 (some conflicts with popular games)
ms: NFS dengan sokongan kuota sistem fail pengguna/kumpulan dengan port statik pada 32765:32769 (terdapat konflik dengan beberapa permainan popular)

en: A F-22 Raptor simulation by NovaLogic
ms: Simulasi Raptor F-22 oleh NovaLogic

en: Games;Simulation;
ms: Permainan;Simulasi;

en: Icecast stream
ms: Strim Icecast

en: Icecast - 8000:8001/tcp
ms: cecast - 8000:8001/tcp

en: Icecast with SHOUTcast-compatible stream
ms: Icecast dengan strim serasi-SHOUTcast

en: Network;Remote Access;
ms: Rangkaian;Capaian Jauh;

en: Network;Audio Video;Audio;
ms: Rangkaian;Audio Video;Audio;

en: A space warfare game
ms: Permainan perperangan di angkasa lepas

en: Conquest Metaserver
ms: Pelayan Meta Conquest

en: Network;Services;
ms: Rangkaian;Perkhidmatan;

en: A FPS by id Software
ms: FPS oleh id Software

en: A turn-based 4X strategy game inspired by Master of Orion from MicroProse
ms: Permainan strategi berasaskan-giliran 4X yang diilham oleh Master of Orion daripada MicroProse

en: Network;P2P;
ms: Rangkaian;P2P;

en: FPS by Croteam
ms: FPS oleh Croteam

en: An arcade combat game inspired by Worms from Team17 Software
ms: Permainan tempur arked yang diilham dari permainan Worm daripada Team17 Software

en: A FPS by Splash Damage
ms: FPS oleh Splash Damage

en: SMB/CIFS protocol for Unix systems, allowing you to serve files and printers to Windows, NT, OS/2 and DOS clients
ms: Protokol SMB/CIFS untuk sistem Unix, membolehkan anda layan fail dan pencetak dari klien Windows, NT, OS/2 dan DOS

en: Remote Plugin Executor
ms: Pelaku Pemalam Jauh

en: Strategy game by Blizzard Entertainment
ms: Permainan strategi oleh Blizzard Entertainment

en: The Mana World
ms: Dunia Mana

en: A fantasy MMORPG
ms: MMORPG fantasi

en: Windows Messenger/Windows Live Messenger application sharing and whiteboard (requires SIP)
ms: Perkongsian dan papan putih aplikasi Windows Messenger/Windows Live Messenger (memerlukan SIP)

en: Windows Messenger File
ms: Fail Windows Messenge

en: Windows Messenger/MSN Messenger file transfer
ms: Pemindahan fail Windows Messenger/MSN Messenger

en: Windows Messenger Assistance
ms: Bantuan Windows Messenger

en: Remote Assistance/Remote Desktop Protocol/Terminal Services (RDP)
ms: Pembantu/Protokol Desktop Jauh/Perkhidmatan Terminal Jauh (RDP)

en: File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail

en: A RTS by Joymania
ms: RTS oleh Joymania

en: A thermo-nuclear war strategy game from Introversion Software
ms: Permainan strategi perang termo-nuklear dari ntroversion Software

en: A FPS by Xatrix Entertainment
ms: FPS oleh Xatrix Entertainment

en: An enhanced version of Star Control II from 3DO
ms: Versi dipertingkat Star Control II daripada 3DO

en: Games;Adventure;
ms: Permainan;Penggembaraan;

en: Network;Video Conference;
ms: Rangkaian; Sidang Video;

en: OpenMeetings HTTP
ms: HTTP OpenMeetings

en: OpenMeetings HTTP server
ms: Pelayan HTTP OpenMeetings

en: OpenMeetings DSP
ms: DSP OpenMeetings

en: OpenMeetings Desktop Sharing Protocol (ODSP)
ms: Protokol Perkongsian Desktop OpenMeetings (ODSP)

en: Remember to open the ports on the router
ms: Ingat buka port dalam penghala

en: Dynamic Host Configuration Protocol
ms: Protokol Konfigurasi Hos Dinamik

en: Cross-platform BitTorrent client written with Python and GTK+
ms: Klien BitTorrent platform-berbilang yang ditulis dengan bahasa Python dan GTK+

en: Network games using Games for Windows - Live API
ms: Permainan rangkaian menggunakan API Games for Windows - Live

en: An open source sidescrolling multiplayer shooting game
ms: Permainan tembak berbilang pemain penatalan-sisi bersumber terbuka

en: Server port for the fantasy RPG by Ascaron Entertainment
ms: Port pelayan untuk RPG fantasi oleh Ascaron Entertainment

en: Sacred - ports 2005:2008
ms: Sacred - port 2005:2008

en: Games;Sports;
ms: Permainan;Sukan;

en: Scorched 3D server
ms: Pelayan Scorched 3D

en: A modernization of the classic DOS game Scorched Earth
ms: Pemodernan permainan DOS klasik Scorched Earth

en: Full Metal Soccer server
ms: Pelayan Full Metal Soccer

en: A soccer game played with tanks by QuantiCode
ms: Permainan bola sepak yang dimainkan dengan kereta kebal oleh QuantiCode

en: Full Metal Soccer ranking server
ms: Pelayan kedudukan Full Metal Soccer

en: Full Metal Soccer master server
ms: Pelayan master Full Metal Soccer

en: Vibe Streamer
ms: Penstrim Vibe

en: A free MP3 streaming server
ms: Pelayan penstriman MP3 percuma

en: NFS Quota (Chris Lowth)
ms: Kuota NFS (Chris Lowth)

en: Dropbox LanSync
ms: LanSync Dropbox

en: A web-based file hosting service
ms: Perkhidmatan pengehosan fail berasaskan-sesawang

en: A multiplayer combat online game by Dynamix - main port
ms: Permainan atas-talian pertempuran berbilang-pemain oleh Dynamix - port utama

en: A multiplayer combat online game by Dynamix, all suggested ports open
ms: Permainan atas-talian pertempuran pemain-berbiang oleh Dynamix, semua ports terbuka yang disarankan

en: Postfix Mail Server SMTP
ms: Pelayan Mel Postfix SMTP

en: Postfix is a high-performance mail transport agent
ms: Postfix ialah ejen angkutan mel berprestasi-tinggi

en: Postfix Mail Server SMTPS
ms: Pelayan Mel Postfix SMTPS

en: Postfix Mail Server Submission
ms: Penyerahan Pelayan Mel Postfix

en: GameSpy Arcade
ms: Arked GameSpy

en: GameSpy Arcade gaming network
ms: Rangkaian permainan Arked GameSpy

en: An online multiplayer tactical warfare game
ms: Permainan perang taktikal berbilang pemain atas-talian

en: Tor Normal
ms: Tor Biasa

en: Tor anonymity network
ms: Rangkaian awanama Tor

en: A maze combat game in 3D
ms: Permainan tempur dalam pagar sesat berformat 3D

en: Network File System protocol with static ports at relatively unused 4194:4197 (4195 broadcast out)
ms: Protokol Sistem Fail Rangkaian dengan port statik secara relatif tidak menggunakan 4194:4197 (4195 siaran keluar)

en: NFS Quota (jhansonxi)
ms: Kuota NFS (jhansonxi)

en: Network File System protocol with filesystem usage quota support with static ports at relatively unused 4194:4198 (4195 broadcast out)
ms: Protokol Sistem Fail Rangkaian dengan sokongan kuota penggunaan sistem fail port statik secara relatif tidak menggunakan 4194:4198 (4195 siaran keluar)

en: BitTorrent peer-peer file sharing
ms: Perkongsian fail rakan-rakan BitTorrent

en: BitTorrent Full
ms: BitTorrent Penuh

en: An open-source MMORPG
ms: MMORPG bersumber-terbuka

en: A FPS from Monolith Productions
ms: FPS daripada Monolith Productions

en: Networked sound server
ms: belayan bunyi berangkaian

en: A RTS game by Pumpkin Studios
ms: Permainan RTS oleh Pumpkin Studios

en: A decentralized peer-to-peer networking framework with file sharing and messaging
ms: Bingkai kerja perangkaian rakan-ke-rakan tidak sepusat dengan perkongsian fail dan pemesejan

en: Railroad Tycoon II
ms: Railroad Tycoon I

en: Railroad strategy game by PopTop Software
ms: Permainan strategi landasan keretapi oleh PopTop Software

en: Firewall Configuration
ms: Konfigurasi Dinding Api

en: An easy way to configure your firewall
ms: Merupakan cara mudah mengkonfigur dinding api anda
