gui-ufw - en to pl translation catalogue (714 entries)

en: Error: %s is writable
pl: Błąd: %s jest zapisywalne

en: Your %s directory is writable.
    Fix it running from Terminal:
pl: Twój katalog %s jest zapisywalny.
    Napraw to, uruchamiając z pozycji terminala:

en: Please, just one Gufw's instance
pl: Proszę, tylko jeden proces Gufw

en: Gufw is already running. If this is wrong, remove the file:
pl: Gufw jest już uruchomiony. Jeżeli nie jest to prawda, usuń plik:

en: Deleting previous rules:
pl: Usuwanie poprzednich reguł:

en: Appending new rules:
pl: Dołączanie nowych reguł:

en: Home
pl: Domowy

note: Filename without path and extension First run
en: Public
pl: Publiczny

en: Office
pl: Biurowy

en: Renamed profile:
pl: Profil ze zmienioną nazwą:

en: All Interfaces
pl: Wszystkie interfejsy

en: Not Forward
pl: Nie przekierowywuj

note: Append new apps
en: All
pl: Wszystkie

en: Ports:
pl: Porty:

en: Choose a TCP or UDP Protocol with a range of ports
pl: Wybierz protokół TCP lub UDP z zakresem portów

en: The IP/Port will be forward to this interface
pl: IP/port będzie przekierowywany do tego interfejsu

en: You need to set an Interface for forwarding to this another interface
pl: Musisz ustawić interfejs, aby przekierować do innego interfejsu

en: Error: Firewall is disabled
pl: Błąd: zapora jest wyłączona

en: The firewall has to be enabled first
pl: Zapora musi wpierw zostać uruchomiona

en: Error running:
pl: Błąd działania:

en: Rule(s) added
pl: Dodano regułę(-y)

en: Warning: Some rules added. Review the log
pl: Uwaga: dodano niektóre reguły. Sprawdź zapis dziennika

en: Error: No rules added. Review the log
pl: Błąd: nie dodano reguł. Sprawdź zapis dziennika

en: Insert Port
pl: Wstaw port

en: You need to insert a port in the port field
pl: Musisz wstawić port w polu portu

en: Edward Snowden's Greatest Fear
pl: Największa obawa Edwarda Snowdena

en: "Nothing Will Change"
pl: "Nic się nie zmieni"

en: Getting started
pl: Wprowadzenie

en: Rules
pl: Reguły

en: Report
pl: Raport

en: Log
pl: Rejestruj

note: Rules Listening Report
en: Nº
pl: Nr

en: Rule
pl: Reguła

en: Name
pl: Nazwa

en: Protocol
pl: Protokół

en: Address
pl: Adres

en: Application
pl: Program

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
pl: Nieskomplikowany sposób na zarządzanie Twoją zaporą sieciową opartą na ufw. Prosto, łatwo, przyjemnie i użytecznie! :)

en: Basic
pl: Podstawy

en: FAQ
pl: Często zadawane pytania (FAQ)

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
pl: Jeśli jesteś niezaawansowanym użytkownikiem, będzie lepiej, jeśli zachowasz te ustawienia (Stan=Wł., Przychodzące=Odmów, Wychodzące=Pozwól). Pamiętaj, aby ustawić reguły zezwalające dla programów P2P:

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
pl: Możesz zmienić nazwę swoich profili za pomocą zaledwie 2 kliknięć:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
pl: Nazwa reguły pomoże Ci zidentyfikować Twoje reguły w przyszłości:

en: How to autostart Gufw with the system?
pl: Jak uruchomić Gufw przy starcie systemu?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
pl: Nie potrzebujesz tego. Po tym, jak dokonasz zmian w ustawieniach Gufw, ustawienia zostaną zachowane do czasu następnych zmian.

en: Why is Gufw disabled by default?
pl: Dlaczego Gufw jest domyślnie wyłączony?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
pl: Domyślnie zapora nie otwiera portów dla pakietów przychodzących.

en: Some rules are added by themselves?
pl: Pewne reguły są dodane same przez siebie?

en: Well, the behaviour is such that when you change or import a profile, or when you edit a rule, Gufw will add that rule again, then ufw re-adds that rule for IPv4 and IPv6.
pl: A więc, zachowanie jest takie, że kiedy zmienisz lub zaimportujesz profil, lub gdy edytujesz regułę, Gufw ponownie doda tę regułę, a następnie ufw doda tę regułę dla IPv4 i IPv6.

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
pl: Co to jest Pozwól, Odmów, Odrzuć i Ogranicz?

en: Allow: Will allow traffic.
pl: Pozwól: pozwala na prowadzenie ruchu sieciowego.

en: Deny: Will deny traffic.
pl: Odmów: blokuje ruch sieciowy.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
pl: Odrzuć: blokuje ruch sieciowy i informuje, że został on odrzucony.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
pl: Ogranicz: blokuje ruch sieciowy, jeśli adres IP próbuje wielu połączeń.

en: I see some rules in all profiles
pl: Widzę pewne reguły we wszystkich profilach

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
pl: Wszystkie reguły ufw będą wyświetlane we wszystkich profilach.

en: What do I see in the Listening Report?
pl: Co mogę zobaczyć w raporcie nasłuchiwania?

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
pl: Porty w systemie live w stanie nasłuchiwania dla TCP i w stanie otwartym dla UDP.

en: I want even more!
pl: Chcę jeszcze więcej!

en: You'll find more information in the community documentation :)
pl: Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji społeczności ;)

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
pl: Odwiedź tę stronę (prosimy o skopiowanie i wklejenie adresu do przeglądarki):

en: Import Profile
pl: Importuj profil

en: Import cancelled
pl: Anulowano importowanie

en: Error
pl: Błąd

en: Filename has wrong permissions (not 600). Trust only on your exported profiles
pl: Nazwa pliku posiada złe uprawnienia (nie 600). Ufaj tylko eksportowanym profilom.

en: Filename has not valid characters. Rename the file
    to only letters, numbers, dashes and underscores
pl: Nazwa pliku nie zawiera poprawnych znaków. Zmień nazwę pliku
    na składającą się tylko z liter, cyfr, myślników i podkreśleń

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Profile already exists
pl: Profil już istnieje

en: Delete it before from the Preferences Window or rename the file (the profile will be the filename)
pl: Usuń to w oknie ustawień lub zmień nazwę pliku (profil będzie nazwą pliku)

en: Profile imported:
pl: Importowano profil:

en: Profile imported, now you can choose it in the profiles
pl: Profil został importowany, teraz możesz go wybrać spośród profili

en: Export Profile
pl: Eksportuj profil

en: Export cancelled
pl: Anulowano eksportowanie

en: Profile exported:
pl: Wyeksportowano profil:

en: Profile exported
pl: Wyeksportowano profil

en: Reset Firewall
pl: Resetuj zaporę

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
pl: To usunie wszystkie reguły w bieżącym
    profilu i wyłączy zaporę sieciową

en: Do you want to continue?
pl: Kontynuować?

en: Removed rules and reset firewall!
pl: Usunięto reguły i zrestartowano zaporę!

en: Gufw Log: Removed
pl: Dziennik Gufw: usunięty

en: Gufw Log removed
pl: Usunięto dziennik Gufw

en: Text copied to clipboard
pl: Tekst skopiowany do schowka

en: Incoming:
pl: Przychodzące:

en: Incoming policy changed
pl: Polityka wobec połączeń przychodzących została zmieniona

en: There was an error changing the incoming policy
pl: Wystąpił błąd podczas zmiany polityki wobec połączeń przychodzących

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
pl: Zrestartuj swoją zaporę sieciową, aby odświeżyć do realnego stanu,
    i zgłoś ten błąd.

en: Outgoing:
pl: Wychodzące:

en: Outgoing policy changed
pl: Polityka wobec połączeń wychodzących została zmieniona

en: There was an error changing the outgoing policy
pl: Wystąpił błąd podczas zmiany polityki wobec połączeń wychodzących

en: Routed:
pl: Trasowanie:

en: Routed policy changed
pl: Zmieniono zasady trasowania:

en: There was an error changing the routed policy
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania zasad trasowania

en: Select just one row
pl: Wybierz tylko jeden wiersz

en: You can create a rule from just one row selected
pl: Można utworzyć regułę z jednego wybranego wiersza

en: Status: Enabled
pl: Stan: włączona

en: Firewall enabled
pl: Zapora włączona

en: Status: Disabled
pl: Stan: wyłączona

en: Firewall disabled
pl: Zapora wyłączona

en: There was an error changing the firewall status
pl: Wystąpił błąd przy zmianie stanu zapory

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
pl: Zrestartuj swoją zaporę sieciową, aby odświeżyć do realnego stanu, i zgłoś ten błąd.

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: You will delete all selected rules
pl: Usuniesz wszystkie wybrane reguły.

en: Rule(s) deleted
pl: Usunięto regułę(-y)

en: Error. Review Gufw Log
pl: Błąd: zobacz dziennik Gufw

en: No rule selected
pl: Nie wybrano reguły

en: You have to select a rule
pl: Musisz wybrać regułę

en: You can edit just one rule
pl: Możesz edytować tylko jedną regułę

note: ufw rule > inmutable
en: Immutable Rule
pl: Niezmienna reguła

en: You can't edit a rule added from ufw
pl: Nie możesz edytować reguły dodanej przez ufw

en: Changing profile:
pl: Zmiana profilu:

en:  ALLOW
pl:  POZWÓL

en:  DENY
pl:  ODMÓW

en:  REJECT
pl:  ODRZUĆ

en:  LIMIT
pl:  OGRANICZ

en:  OUT
pl:  WYCH.

en:  IN
pl:  PRZYCH.

en:  FWD
pl:  PRZEKIER.

en: Anywhere
pl: Gdziekolwiek

en: (log)
pl: (rejestruj)

en: (log-all)
pl: (rejestruj wszystko)

en:  (out)
pl:  (wychodzące)

en:  on
pl:  na

en: Gufw profile
pl: Profil Gufw

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Insert IP/Ports
pl: Wstaw IP/porty

en: You need to insert IP/ports in to/from fields
pl: Musisz wstawić IP/porty w polach do/z

en: Insert number bigger that number of rules
pl: Wstaw liczbę większą od liczby reguł.

en: By example, if you have 3 rules, you can't insert a rule into position 4
pl: Na przykład, jeśli masz 3 reguły, nie możesz wstawić reguły na pozycji 4.

en: Profile
pl: Profil

en: Profile not valid
pl: Profil jest niepoprawny

en: You can't use this profile name
pl: Nie możesz użyć tej nazwy profilu

en: Enter at least one character
pl: Wpisz przynajmniej jeden znak

en: Too long! (max. 15 characters)
pl: Za długi! (maks. 15 znaków)

en: Use only letters, numbers, dashes and underscores
pl: Należy używać tylko liter, cyfr, myślników i podkreśleń

en: Profile exist
pl: Profil istnieje

en: There is a profile with the same name
pl: Już istnieje profil o tej nazwie

en: Current profile
pl: Bieżący profil

en: You can't rename the current profile
pl: Nie możesz zmienić nazwy bieżącego profilu

en: Edited Profile:
pl: Edytowany profil:

en: Created Profile:
pl: Utworzony profil:

en: Select a profile
pl: Wybierz profil

en: You need to select a profile for deleting
pl: Musisz wybrać profil do usunięcia

en: Profile not erasable
pl: Profil jest nieusuwalny

en: You can't remove the current profile
pl: Nie możesz usunąć bieżącego profilu

en: Deleted Profile:
pl: Usunięty profil:

en: ufw Logging:
pl: Zapisywanie dziennika ufw:

en: Gufw Logging: Enabled
pl: Zapisywanie dziennika Gufw: włączone

en: Gufw Logging: Disabled
pl: Zapisywanie dziennika Gufw: wyłączone

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
pl: Okno potwierdzenia usunięcia: włączone

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
pl: Okno potwierdzenia usunięcia: wyłączone

en: Refresh Interval:
pl: Odstęp odświeżania:

en: You need to set an Interface
pl: Musisz ustawić interfejs

en: No changes were made!
pl: Nie dokonano żadnych zmian!

en: Editing rule (Removing):
pl: Edytowanie reguły (usuwanie):

en: Editing rule (Adding):
pl: Edytowanie reguły (dodawanie):

en: Updated rule
pl: Zaktualizowano regułę

en: About Gufw Firewall
pl: O zaporze sieciowej Gufw

en: An easy, simple, nice and useful firewall!
pl: Łatwa, prosta, ładna i użyteczna zapora sieciowa!

en: Add a Firewall Rule
pl: Dodaj regułę zapory

en: Allow
pl: Pozwól

en: Deny
pl: Odmów

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Limit
pl: Ogranicz

en: In
pl: Wejście

en: Out
pl: Wyjście

en: Both
pl: Oba

en: Policy:
pl: Metoda:

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Subcategory:
pl: Podkategoria:

en: Application:
pl: Program:

en: Application Filter
pl: Filtr programów

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
pl: Kopiowanie wartości programu i przejście na kartę Zaawansowane

en: Preconfigured
pl: Prekonfigurowana

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Rule Description
pl: Opis reguły

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
pl: Możesz zapisać port jako '22', zakres portów jako '22:24' lub usługę jako 'http'

en: Port or service
pl: Port lub usługa

en: Simple
pl: Prosta

en: Log:
pl: Dziennik:

en: Do not Log
pl: Nie rejestruj

en: Log All
pl: Rejestruj wszystko

en: From:
pl: Z:

en: To:
pl: Do:

en: IP
pl: Adres IP

en: Paste your current local IP
pl: Wprowadź swój bieżący lokalny IP

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
pl: Możesz zapisać port jako '22' lub zakres portów jako '22:24'

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
pl: Możesz zapisać port jako '22' lub zakres portów jako '22:24'.
    Jeżeli edytujesz regułę prekonfigurowaną lub prostą, to pole interfejsu musi być 'Wszystkie interfejsy', a IP i pole portu muszą być puste.

en: Insert:
pl: Wstaw:

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Rule number to insert
pl: Numer reguły do wstawienia

en: At the end
pl: Na końcu

en: Advanced
pl: Zaawansowana

en: Firewall
pl: Zapora sieciowa

en: _File
pl: _Plik

en: _Import profile
pl: _Importuj profil

en: _Export this profile
pl: _Eksportuj ten profil

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
pl: Tylko reguły dodane za pomocą Gufw zostaną wyeksportowane (reguły Ufw nie)

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Reset Current Profile
pl: _Resetuj bieżący profil

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Profile:
pl: _Profil:

en: S_tatus:
pl: S_tan:

en: _Incoming:
pl: _Przychodzące:

en: _Outgoing:
pl: _Wychodzące:

en: _Routed:
pl: T_rasowane:

en: <b>Firewall</b>
pl: <b>Zapora sieciowa</b>

en: Add a rule...
pl: Dodaj regułę...

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove the selected rule(s)
pl: Usuń wybraną(-e) regułę(-y)

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit the selected rule
pl: Edytuj wybraną regułę

en: Pause Listening Report
pl: Wstrzymaj raport nasłuchiwania

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: See current Listening Report
pl: Zobacz obecny raport nasłuchiwania

en: Create a rule from the listening report...
pl: Utwórz regułę z raportu nasłuchiwania...

en: Copy log to clipboard
pl: Kopiuj dziennik do schowka

en: Remove log
pl: Usuń dziennik

en: Firewall Preferences
pl: Preferencje zapory sieciowej

en: _Logging:
pl: _Zapisywanie dziennika:

en: Off
pl: Wyłączony

en: Low
pl: Niski

en: Medium
pl: Średni

en: High
pl: Wysoki

en: Full
pl: Pełny

en: Lo_gging Gufw activity
pl: Za_pisywanie aktywności Gufw

en: Show confirm dialog for deleting rules
pl: Pokaż okno potwierdzenia usuwania reguły

en: Refresh Interval:
pl: Odstęp odświeżania:

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
pl: Mniej sekund używa więcej CPU
    Ten odstęp zostanie zastosowany przy następnym rozwinięciu raportu nasłuchiwania

en: <b>Listening Report</b>
pl: <b>Raport nasłuchiwania</b>

en: Add a profile
pl: Dodaj profil

en: Remove the selected profile
pl: Usuń wybrany profil

en: <b>Profiles</b>
pl: <b>Profile</b>

en: Update a Firewall Rule
pl: Aktualizacja reguł zapory

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
pl: Reguła zostanie przeniesiona na koniec listy

en: A map/chat/dice-rolling tool to allow players to play tabletop games on-line
pl: Mapa/czat/narzędzie do rzucania kostkami, które umożliwia granie w gry stołowe on-line

en: Network;Games;
pl: Sieć;Gry;

en: Computer system monitor, network monitoring and infrastructure monitoring software application
pl: Monitor systemu komputerowego, oprogramowanie do monitorowania sieci i infrastruktury

en: System;Monitor;
pl: System;Monitorowanie;

en: Web-page based system management utility
pl: Oparte na przeglądarce narzędzie do zarządzania systemem

en: Network;Shell;
pl: Sieć;Powłoka;

en: Webmin fast RPC
pl: Webmin - szybkie RPC

en: A turn-based strategy game similar to Colonization by Microprose
pl: Strategia turowa podobna do Colonization firmy Microprose

en: Games;Strategy;
pl: Gry;Strategie;

en: Network;
pl: Sieć;

en: A game server browser from GameRanger Technologies
pl: Przeglądarka serwerów gier od firmy GameRanger Technologies

en: Text-based remote access (like SSH but without the security)
pl: Zdalny dostęp tekstowy (jak SSH, ale bez zabezpieczeń)

en: Telnet is like SSH but without security. It'd be better to use the 'Telnet SSL'
pl: Telnet jest jak SSH, ale bez zabezpieczeń. Lepiej użyć „Telnet SSL”

en: Text-based remote access (like SSH but without the security) SSL
pl: Zdalny dostęp tekstowy (jak SSH, ale bez zabezpieczeń) SSL

en: An open source, cooperative multiplayer graphical RPG and adventure game
pl: Otwarta, kooperacyjna, graficzna gra RPG i gra przygodowa dla wielu graczy

en: Games;Role;
pl: Gry;Rola;

en: Crossfire Metaserver
pl: Crossfire - metaserwer

en: Metaserver for Crossfire RPG
pl: Metaserwer dla RPG Crossfire

en: Murmur voice chat server (counterpart to Mumble client)
pl: Serwer czatu głosowego Murmur (odpowiednik klienta Mumble)

en: Network;Telephony;
pl: Sieć;Telefonia;

en: Plex Media Server (Main port)
pl: Serwer multimediów Plex (główny port)

en: Network;Audio Video;
pl: Sieć;Audio-wideo;

en: Access to the Plex DLNA Server
pl: Dostęp do serwera DLNA Plex

en: Controlling Plex Home Theater via Plex Companion
pl: Sterowanie kinem domowym Plex za pomocą aplikacji Plex Companion

en: PLEX Avahi discovery
pl: Wykrywanie Avahi PLEX

en: Older Bonjour/Avahi network discovery
pl: Starsze wykrywanie sieci Bonjour/Avahi

en: Controlling Plex for Roku via Plex Companion
pl: Kontrolowanie Plex dla Roku za pomocą Plex Companion

en: GDM network discovery
pl: Wykrywanie sieci GDM

en: PLEX DLNA Server (Other port)
pl: Serwer PLEX DLNA (inny port)

en: Another port for Plex DLNA Server
pl: Inny port serwera Plex DLNA

en: A Breakout clone
pl: Klon Breakouta

en: Games;Arcade;
pl: Gry;Akcja;

en: Violent combat game from Running With Scissors
pl: Brutalna strzelanka od Running With Scissors

en: Games;Action;
pl: Gry;Akcja;

en: Dedicated server for the FPS by Croteam
pl: Dedykowany serwer dla gry FPS firmy Croteam

en: SEDS Remote Admin
pl: SEDS - zdalna administracja

en: Default remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
pl: Domyślny port Telnet do zdalnej administracji dla serwera dedykowanego Serious Engine

en: Dedicated server for the FPS by Croteam, alternate game port 25601
pl: Dedykowany serwer dla gry FPS firmy Croteam, alternatywny port gry 25601

en: SEDS Admin - port 25600
pl: SEDS (administracja) - port 25600

en: Alternate 25600 remote administration Telnet port for Serious Engine dedicated server
pl: Alternatywny port Telnet do zdalnej administracji 25600 dla serwera dedykowanego Serious Engine

en: Session Traversal Utilities for NAT
pl: Session Traversal Utilities dla NAT

en: Session Traversal Utilities for NAT with TLS encryption
pl: Session Traversal Utilities dla NAT z szyfrowaniem TLS

en: Serves media files (music, pictures, and video) to clients on a network
pl: Wysyła pliki multimedialne (muzyka, zdjęcia, filmy) do urządzeń w sieci

en: Audio Video;TV;
pl: Audio-wideo;TV;

en: IPX network emulator from Morpheus Software
pl: Emulator sieci IPX autorstwa Morpheus Software

en: A source port of Descent II, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
pl: Port źródłowy Descent II, gry FPS autorstwa Outrage Entertainment

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, default game connection
pl: YANG - Yet Another Netplay Guider, domyślne połączenie gry

en: Games;
pl: Gry;

en: Yet Another Netplay Guider Hosting
pl: Yet Another Netplay Guider - hostowanie

en: YANG - Yet Another Netplay Guider, room hosting
pl: YANG - Yet Another Netplay Guider, hosting pokoju

en: DXX-Rebirth on YANG
pl: DXX-Rebirth na YANG

en: DXX-Rebirth, a source port of Descent, connected through YANG
pl: DXX-Rebirth, port źródłowy gry Descent, połączony przez YANG

en: Network File System protocol with static ports at 32765:32768 (some conflicts with popular games)
pl: Protokół Network File System ze statycznymi portami 32765:32768 (niektóre konfliktują z popularnymi grami)

en: Network;File Transfer;
pl: Sieć;Transfer plików;

en: NFS Quota & TLDP NFS
pl: NFS (limity) oraz TLDP NFS

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 32765:32769 (some conflicts with popular games)
pl: NFS z obsługą limitów wykorzystania systemu plików użytkowników/grup ze statycznymi portami 32765:32769 (niektóre konfliktują z popularnymi grami)

en: A RTS similar to The Settlers I & II from Blue Byte Software
pl: RTS podobny do The Settlers I & II od Blue Byte Software

en: A RTS/FPS from S2 Games
pl: Gra RTS/FPS firmy S2 Games

en: A FPS by id Software, server on port 27660
pl: Gra FPS firmy id Software, serwer na porcie 27660

en: A FPS by id Software, server on port 27961
pl: Gra FPS firmy id Software, serwer na porcie 27961

en: A FPS by id Software, server on port 27962
pl: Gra FPS firmy id Software, serwer na porcie 27962

en: A FPS by id Software, server on port 27963
pl: Gra FPS firmy id Software, serwer na porcie 27963

en: Skype Normal
pl: Skype - normalny

en: Proprietary Voice over IP service and software application
pl: Własnościowa usługa VoIP i oprogramowanie

en: A F-22 Raptor simulation by NovaLogic
pl: Symulator F-22 Raptor firmy NovaLogic

en: Games;Simulation;
pl: Gry;Symulatory;

en: Google Stream device
pl: Urządzenie Google Stream

en: Icecast stream
pl: Strumień Icecast

en: Icecast with SHOUTcast-compatible stream
pl: Icecast ze strumieniem zgodnym z SHOUTcast

en: Remote Desktop Protocols
pl: Protokoły Zdalnego Pulpitu (RDP)

en: Network;Remote Access;
pl: Sieć;Zdalny dostęp;

en: It may be a security risk to use a default allow policy
pl: Korzystanie z domyślnej zasady zezwalania może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

en: Network support for GNOME Games
pl: Sieciowe wsparcie dla Gier GNOME

en: Task Force Dagger. A FPS combat game by NovaLogic
pl: Task Force Dagger. Strzelanka FPS od studia NovaLogic

en: A FPS combat game by NovaLogic
pl: Gra wojenna FPS firmy NovaLogic

en: MythTV backend
pl: Backend MythTV

en: People Nearby
pl: Osoby w pobliżu

en: People Nearby (Bonjour/Salut) functionality in Empathy
pl: Funkcjonalność "Osoby w pobliżu" w Empathy

en: Network;Telephony;Instant Messaging;
pl: Sieć;Telefonia;Komunikatory;

en: Bonjour protocol
pl: Protokół Bonjour

en: MSN chat protocol (with file transfer and voice)
pl: Protokół rozmów MSN (wraz z transferem plików i głosu)

en: MSN chat protocol SSL
pl: Protokół SSL czatu MSN

en: AIM talk protocol
pl: Protokół czatu AIM

en: Yahoo chat protocol
pl: Protokół czatu Yahoo

en: Network;Audio Video;Audio;
pl: Sieć;Audio-wideo;Audio;

en: A space warfare game
pl: Kosmiczna gra wojenna

en: Conquest Metaserver
pl: Conquest - metaserwer

en: An open source telephony switching and private branch exchange service
pl: Usługa centrali telefonicznej typu open source i usługi wymiany prywatnych oddziałów

en: Review that ports are the same in /etc/asterisk/rtp.conf
pl: Sprawdź, czy porty są takie same w pliku /etc/asterisk/rtp.conf

en: An enhanced version of Duke Nukem 3D
pl: Ulepszona wersja Duke Nukem 3D

en: A FPS by Monolith Productions
pl: Gra FPS od Monolith Productions

en: A unofficial online BattleTech game
pl: Nieoficjalna, sieciowa gra BattleTech

en: Games;Strategy;Java;
pl: Gry;Strategiczne;Java;

en: rsync daemon
pl: rsync - demon

en: File synchronization utility
pl: Narzędzie synchronizacji plików

en: Delux, Ancient Empires and American History: A turn-based strategy game from Sillysoft influenced by Risk
pl: Lux: Ancient Empires and American History: Turowa gra strategiczna studia Sillysoft inspirowana Risk

en: Network;Services;
pl: Sieć;Usługi;

en: Secure mail server
pl: Bezpieczny serwer poczty

en: H.323 Call Signaling
pl: H.323 - sygnalizacja wywołania

en: Network;Telephony;Video Conference;
pl: Sieć;Telefonia;Wideokonferencje;

en: H.323 discovery
pl: H.323 - wykrycie

en: H.323 multicast gatekeeper discovery (H.225)
pl: H.323 - wykrycie strażnika rozsyłania grupowego (H.225)

en: H.323 RAS
pl: H.323 - RAS

en: H.323 Gatekeeper Registration, Admission and Status (H.225)
pl: H.323 - rejestracja strażnika, dopuszczenie i status (H.225)

en: A source port of Descent, the 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
pl: Port ze źródeł Descent, trójwymiarowego, powietrznego FPS-a autorstwa Outrage Entertainment

en: A source port of id Software's Doom engine which supports Doom, Heretic, and Hexen
pl: Port źródłowy silnika Doom firmy id Software, który obsługuje gry Doom, Heretic i Hexen

en: Secure Shell
pl: Powłoka SSH

en: A mesh networking protocol
pl: Protokół sieci typu mesh

en: A common framework for building turn based space empire building games
pl: Popularny szkielet używany do tworzenia gier turowych o budowaniu imperium kosmicznego

en: Thousand Parsec Admin
pl: Thousand Parsec - administracja

en: Network Time Protocol
pl: Sieciowy Protokół Czasu (NTP)

en: Network;Time;
pl: Sieć;Czas;

en: Internet game browser and IPX network emulator
pl: Przeglądarka gier internetowych i emulator sieci IPX

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; standard ports
pl: Gra akcji/RTS/platformówka studia RedWolf Design; standardowe porty

en: Clonk Host
pl: Clonk - host

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; host ports
pl: Gra akcji/RTS/platformówka studia RedWolf Design; porty hosta

en: Clonk LAN
pl: Clonk - LAN

en: An action/RTS/platform game by RedWolf Design; LAN game discovery port
pl: Gra akcji/RTS/platformówka studia RedWolf Design; port wykrywania gier LAN

en: A RTS game with RPG and stealth elements from Nival Interactive
pl: Gra RTS z elementami RPG i skradanki od Nival Interactive

en: A SciFi competitive FPS based on the CRX/id Tech 2 engine
pl: Wyczynowy FPS w klimatach science fiction oparty na silniku CRX/id Tech 2

en: A FPS by id Software
pl: FPS firmy id Software

en: An enhanced multiplayer version of Quake by id Software
pl: Ulepszona wieloosobowa wersja gry Quake autorstwa id Software

en: A top-down 2D clone of Valve Software's Counter-Strike by Unreal Software
pl: Klon 2D z widokiem z góry gry Counter-Strike firmy Valve Software autorstwa Unreal Software

en: A competitive FPS based on the Qfusion 3D/id tech 2 engine
pl: Wyczynowy FPS oparty na silniku Qfusion 3D/id tech 2

en: VNC server display :0
pl: VNC - wyświetlacz serwera :0

en: Virtual Network Computing standard server display :0
pl: Standardowy wyświetlacz serwera Virtual Network Computing :0

en: VNC displays :0-:1
pl: VNC - wyświetlacz serwera :0-:1

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :1
pl: Standardowy wyświetlacz serwera Virtual Network Computing :0 poprzez :1

en: VNC displays :0-:3
pl: VNC - wyświetlacz serwera :0-:3

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :3
pl: Standardowy wyświetlacz serwera Virtual Network Computing :0 poprzez :3

en: VNC displays :0-:7
pl: VNC - wyświetlacz serwera :0-:7

en: Virtual Network Computing standard server displays :0 through :7
pl: Standardowy wyświetlacz serwera Virtual Network Computing :0 poprzez :7

en: VNC http server display :0
pl: VNC - wyświetlacz serwera HTTP :0

en: Virtual Network Computing http server display :0
pl: Standardowy wyświetlacz serwera HTTP Virtual Network Computing :0

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :1
pl: Standardowy wyświetlacz serwera HTTP Virtual Network Computing :0 poprzez :1

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :3
pl: Standardowy wyświetlacz serwera HTTP Virtual Network Computing :0 poprzez :3

en: Virtual Network Computing http server displays :0 through :7
pl: Standardowy wyświetlacz serwera HTTP Virtual Network Computing :0 poprzez :7

en: A turn-based 4X strategy game inspired by Master of Orion from MicroProse
pl: Turowa strategia 4X inspirowana grą Master of Orion firmy MicroProse

en: Remote control, desktop sharing, online meetings, web conferencing and file transfer between computers
pl: Zdalne sterowanie, udostępnianie pulpitu, spotkania online, konferencje internetowe i przesyłanie plików między komputerami

en: BitTorrent client used to transfer files via the BitTorrent protocol. Vuze uses the Azureus Engine
pl: Klient BitTorrent używany do przesyłania plików za pośrednictwem protokołu BitTorrent. Vuze korzysta z Azureus Engine

en: Network;P2P;
pl: Sieć;P2P;

en: You need to add the main random port too that you selected the first time
pl: Musisz dodać także losowy port główny, który wybrałeś po raz pierwszy

en: Lore Invasion. A mech-style FPS by Max Gaming Technologies using the Torque Game Engine
pl: Lore Invasion. Mechowa gra FPS od Max Gaming Technologies, wykorzystująca silnik Torque Game Engine

en: Subversion Server
pl: Subversion - serwer

en: Subversion server for access to Subversion repositories
pl: Serwer Subversion zapewniający dostęp do repozytoriów Subversion

en: A 2D space combat game
pl: Kosmiczna strzelanka 2D

en: XPilot 2-players
pl: XPilot - 2graczy

en: XPilot 4-players
pl: XPilot - 4 graczy

en: XPilot 8-players
pl: XPilot - 8 graczy

en: XPilot 16-players
pl: XPilot - 16 graczy

en: FPS by Croteam
pl: FPS firmy Croteam

en: A free, multiplayer, first-person shooter game
pl: Darmowa, wieloosobowa strzelanina z widokiem pierwszoosobowym

en: An arcade combat game inspired by Worms from Team17 Software
pl: Wojenna gra akcji inspirowana Wormsami od firmy Team17 Software

en: Fantasy combat game by Blizzard Entertainment
pl: Bijatyka fantasy autorstwa Blizzard Entertainment

en: Network File System
pl: Sieciowy System Plików (NFS)

en: TeamSpeak 2 voice
pl: TeamSpeak 2 - głos

en: TeamSpeak 2 voice service
pl: TeamSpeak 2 - usługa głosowa

en: TeamSpeak 2 web
pl: TeamSpeak 2 - sieć

en: TeamSpeak 2 web interface
pl: TeamSpeak 2 - interfejs sieciowy

en: TeamSpeak 2 TCP query
pl: TeamSpeak 2 - zapytanie TCP

en: A FPS based on the Torque Engine
pl: FPS na podstawie Torque Engine

en: A SciFi FPS action adventure by 3D Realms
pl: Przygodowa gra akcji FPS w klimatach science fiction od studia 3D Realms

en: A massively multiplayer online role-playing game
pl: Wieloosobowa gra online typu RPG

en: SciFi strategy game by Firaxis
pl: Gra strategiczna science-fiction firmy Firaxis

en: Remote control for KODI
pl: Pilot do KODI

en: A FPS by Splash Damage
pl: FPS firmy Splash Damage

en: Neverwinter Nights server
pl: Neverwinter Nights - serwer

en: Default port for Neverwinter Nights, a RPG from Bioware
pl: Domyślny port dla Neverwinter Nights, gry RPG od Bioware

en: Land Warrior. A FPS combat game by NovaLogic
pl: Strzelanina pierwszoosobowa Land Warrior od NovaLogic

en: A M1A2 Abrams tank simulation by NovaLogic
pl: Symulacja czołgu M1A2 Abrams firmy NovaLogic

en: SMB/CIFS protocol for Unix systems, allowing you to serve files and printers to Windows, NT, OS/2 and DOS clients
pl: Protokół SMB/CIFS dla systemów Unix, umożliwiający udostępnianie plików i drukarek klientom Windows, NT, OS/2 i DOS

en: Network;Services;|Network;File Transfer;
pl: Sieć;Usługi;|Sieć;Przesyłanie plików;

en: DAAP audio server formerly known as mt-daapd
pl: Serwer dźwięku DAAP znany wcześniej jako mt-daapd

en: NRPE Nagios Plugin
pl: NRPE - wyczka Nagios

en: Remote Plugin Executor
pl: Zdalny wykonywacz wtyczek

en: Modular printing system for Unix-like computer operating systems
pl: Modułowy system drukowania dla komputerowych systemów operacyjnych typu Unix

en: Network;Printing;
pl: Sieć;Drukowanie;

en: A FPS game based on the Cube engine
pl: Strzelanina pierwszoosobowa oparta na silniku Cube

en: A clone of Warlords
pl: Klon Warlords

en: Warcraft II Battle.net
pl: Warcraft II: Battle.net Edition

en: Strategy game by Blizzard Entertainment
pl: Gra strategiczna firmy Blizzard Entertainment

en: A 3D space combat game by NovaLogic
pl: Kosmiczna strzelanka 3D od studia NovaLogic

en: A twitch-based, science fiction massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
pl: Oparta na Twitchu, gra science fiction RPG dla wielu graczy (MMORPG)

en: WWW standard protocol on port 80/tcp (IANA/Debian www, http)
pl: Standardowy protokół WWW na porcie 80/tcp (www ISANA/Debian, http)

en: WWW standard protocol with SSL/TLS on port 443/tcp (IANA https)
pl: Standardowy protokół WWW z SSL/TLS na porcie 443/tcp (IANA https)

en: WWW standard protocol on port 8008/tcp (IANA http-alt)
pl: Standardowy protokół WWW na porcie 8008/tcp (IANA http-alt)

en: Web Server (HTTP,HTTPS)
pl: Serwer sieciowy (HTTP, HTTPS)

en: Web Server (8080)
pl: Serwer sieciowy (8080)

en: WWW standard protocol on port 8090/tcp (IANA unassigned, commonly http_alt_alt)
pl: Standardowy protokół WWW na porcie 8090/tcp (nieprzypisany w IANA, zwykle http_alt_alt)

en: A turn-based strategy game similar to Civilization I & II by Microprose
pl: Strategia turowa, podobna do Civilization I i II studia Microprose

en: A Doom source port that accurately reproduces the experience of Doom as it was played in the 1990s
pl: Port źródłowy gry Doom, który wiernie odwzorowuje wrażenia z rozgrywki w Dooma z lat 90.

en: A fantasy MMORPG
pl: MMORPG świata fantasy

en: Windows Messenger/Windows Live Messenger application sharing and whiteboard (requires SIP)
pl: Udostępnianie aplikacji Windows Messenger/Windows Live Messenger i tablica (wymaga SIP)

en: Windows Messenger File
pl: Windows Messenger - pliki

en: Windows Messenger/MSN Messenger file transfer
pl: Windows Messenger/MSN Messenger - transfer plików

en: Windows Messenger Assistance
pl: Windows Messenger - pomoc

en: Remote Assistance/Remote Desktop Protocol/Terminal Services (RDP)
pl: Pomoc zdalna/Remote Desktop Protocol/Usługi terminalowe (RDP)

en: A turn-based strategy game from Firaxis Games
pl: Strategia turowa studia Firaxis Games

en: LPD server
pl: Serwer LPD

en: Mechwarrior 4
pl: MechWarrior 4

en: A FPS based on the Fasa Battletech universe
pl: FPS oparty na uniwersum BattleTech studia FASA

en: A Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum simulation by NovaLogic
pl: Symulacja samolotu Mikojana i Guriewicza MiG-29 Fulcrum autorstwa NovaLogic

en: MySQL Database
pl: Baza danych MySQL

en: Office;Database;
pl: Biuro;Bazy danych;

en: File Transfer Protocol
pl: Protokół Transferu Plików (FTP)

en: A F-16 simulation by NovaLogic
pl: Symulator F-16 firmy NovaLogic

en: Knights and Merchants TSK
pl: Knights & Merchants: The Shattered Kingdom

en: A RTS by Joymania
pl: RTS firmy Joymania

en: An ASCII-art 2D deathmatch game
pl: ASCII-artowa gra 2D typu deathmatch

en: A thermo-nuclear war strategy game from Introversion Software
pl: Gra strategiczna z wojną termojądrową od studia Introversion Software

en: A FPS by Xatrix Entertainment
pl: FPS firmy Xatrix Entertainment

en: An open-source 3D RTS inspired by X-COM
pl: RTS 3D typu open source inspirowany przez X-COM

en: A simultaneous-turns strategy game from Sillysoft influenced by Diplomacy and Axis & Allies
pl: Gra strategiczna z jednoczesnymi turami firmy Sillysoft inspirowana Diplomacy oraz Axis & Allies

en: A FPS by Running with Scissors (uses the Unreal engine)
pl: FPS autorstwa Running with Scissors (wykorzystuje silnik Unreal)

en: An enhanced version of Star Control II from 3DO
pl: Ulepszona wersja Star Control II od 3DO

en: Games;Adventure;
pl: Gry;Przygodowe;

en: A third-person fantasy combat game by Human Head Studios
pl: Trzecioosobowa gra bitewna fantasy od Human Head Studios

en: Rune admin
pl: Rune - administracja

en: Web-based administration for the Rune game by Human Head Studios
pl: Webowa administracja grą Rune autorstwa Human Head Studios

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over SSL
pl: Protokół przesyłania wiadomości w czasie rzeczywistym OpenMeetings poprzez SSL

en: Network;Video Conference;
pl: Sieć;Wideokonferencje;

en: OpenMeetings Real Time Messaging Protocol over HTTP
pl: Protokół przesyłania wiadomości w czasie rzeczywistym OpenMeetings poprzez HTTP

en: OpenMeetings HTTP server
pl: OpenMeetings HTTP - serwer

en: A 2D/3D dungeon adventure game
pl: Gra przygodowa 2D/3D w lochach

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27960
pl: FPS firmy Padworld Entertainment oparty na Quake III, serwer na porcie 27960

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27961
pl: FPS firmy Padworld Entertainment oparty na Quake III, serwer na porcie 27961

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27962
pl: FPS firmy Padworld Entertainment oparty na Quake III, serwer na porcie 27962

en: A FPS by Padworld Entertainment based on Quake III, server on port 27963
pl: FPS firmy Padworld Entertainment oparty na Quake III, serwer na porcie 27963

en: Team-based SciFi/alien FPS from Dark Legion Development
pl: Drużynowy FPS science fiction/z obcymi od Dark Legion Development

en: Space combat simulation by Volition
pl: Kosmiczna symulacja walki autorstwa Volition

en: A RTS
pl: Strategia czasu rzeczywistego

en: A FPS tank battle capture the flag game
pl: Bitwa czołgów FPS o zdobycie flagi

en: Frostwire peer-peer file sharing on default port
pl: Udostępnianie plików P2P Frostwire na domyślnym porcie

en: Network;File Transfer;P2P;
pl: Sieć;Transfer plików;P2P;

en: Remember to open the ports on the router
pl: Pamiętaj, aby otworzyć porty w routerze

en: A dark 2D side-scrolling platform game developed by Crack dot Com
pl: Mroczna platformówka 2D z przewijaniem bocznym, opracowana przez studio Crack dot Com

en: Cross-platform BitTorrent client written with Python and GTK+
pl: Między platformowy klient BitTorrent napisany przy użyciu języka Python i GTK+

en: A voice chat application for groups
pl: Aplikacja czatu głosowego dla grup

en: Network games using Games for Windows - Live API
pl: Gry sieciowe używające API Games for Windows - Live

en: Media System
pl: System multimedialny

en: A strategy game by Blizzard Entertainment
pl: Gra strategiczna od Blizzard Entertainment

en: WINE: Warcraft III all ports
pl: WINE: Warcraft III - wszystkie porty

en: Warcraft III with 6112-6119 TCP ports open
pl: Warcraft III z otwartymi portami 6112-6119 TCP

en: An open source sidescrolling multiplayer shooting game
pl: Strzelanka wieloosobowa typu open source z przewijaniem bocznym

en: Doom3
pl: Doom 3

en: Store files online and sync them between computers and mobile devices, as well as stream audio and music from cloud to mobile devices
pl: Przechowuj pliki online i synchronizuj je między komputerami oraz urządzeniami mobilnymi, a także przesyłaj strumieniowo dźwięk i muzykę z chmury do urządzeń mobilnych

en: Network;Cloud;
pl: Sieć;Chmura;

en: A RTS by Cyberlore Studios, ported to Linux by Linux Game Publishing
pl: RTS autorstwa Cyberlore Studios, przeportowany na Linuksa przez Linux Game Publishing

en: A 3D flight simulator
pl: Trójwymiarowy symulator lotu

en: A game server for Monopoly-like board games
pl: Serwer gier dla gier planszowych podobnych do Monopoly

en: Games;Board;
pl: Gry;Planszowe;

en: TV streaming server and digital video recorder
pl: Serwer transmisji strumieniowej TV i cyfrowy rejestrator wideo

en: Media;Multimedia;Network;Streaming;TV;
pl: Media;Multimedia;Sieć;Streaming;Telewizja;

en: Server port for the fantasy RPG by Ascaron Entertainment
pl: Port serwera dla gry fantasy RPG firmy Ascaron Entertainment

en: Sacred - ports 2005:2006
pl: Sacred - porty 2005:2006

en: Sacred - ports 2005:2007
pl: Sacred - porty 2005:2007

en: Sacred - ports 2005:2008
pl: Sacred - porty 2005:2008

en: Sacred - ports 2005:2009
pl: Sacred - porty 2005:2009

en: Sacred - ports 2005:2010
pl: Sacred - porty 2005:2010

en: A free, open source 3D RTS game server
pl: Darmowy serwer gier RTS w 3D typu open source

en: Internet Relay Chat on official port 194 (rarely used)
pl: IRC na oficjalnym porcie 194 (rzadko używany)

en: Network;IRC;
pl: Sieć;IRC;

en: Internet Relay Chat on common default port 6667, using nf_conntrack_irc DCC helper
pl: Internet Relay Chat na wspólnym domyślnym porcie 6667, przy użyciu pomocnika DCC nf_conntrack_irc

en: Internet Relay Chat on SSL default port 6697
pl: IRC z SSL na domyślnym porcie 6697

en: A clone of Puzzle Bobble/Bust-a-Move
pl: Klon Puzzle Bobble/Bust-a-Move

en: VLC HTTP stream
pl: VLC - strumień HTTP

en: VLC media player HTTP stream default port
pl: Domyślny port strumienia HTTP odtwarzacza multimedialnego VLC

en: Audio Video;
pl: Audio-wideo;

en: VLC MMS HTTP stream
pl: VLC - strumień HTTP MMS

en: VLC media player Microsoft Media Server stream over HTTP (Windows Media HTTP Streaming Protocol/MS-WMSP) default port
pl: Strumień Microsoft Media Server poprzez domyślny port HTTP (Windows Media HTTP Streaming Protocol/MS-WMSP) odtwarzacza multimedialnego VLC

en: VLC RTP stream
pl: VLC - strumień RTP

en: VLC media player Real-time Transport Protocol default port
pl: Domyślny port Real-time Transport Protocol odtwarzacza multimedialnego VLC

en: VLC UDP stream
pl: VLC - strumień UDP

en: VLC media player User Datagram Protocol default port
pl: Domyślny port User Datagram Protocol odtwarzacza multimedialnego VLC

en: VLC media player Icecast stream default port
pl: Domyślny port strumienia Icecast odtwarzacza multimedialnego VLC

en: Cue sports simulation with Carambol, Snooker, and Pool
pl: Symulacja sportów bilardowych z karambolem, snookerem i bilardem

en: Games;Sports;
pl: Gry;Sportowe;

en: Cross-platform BitTorrent client GUI written with Qt4
pl: Wieloplatformowy interfejs klienta BitTorrent napisany w Qt4

en: Remote control for Vuze
pl: Pilot do Vuze

en: A Peripheral Bus Extension for Device Sharing over IP Network
pl: Rozszerzenie magistrali urządzeń peryferyjnych do udostępniania urządzeń w sieci IP

en: TeamSpeak 3 voice service
pl: TeamSpeak 3 - usługa głosowa

en: TeamSpeak 3 File
pl: TeamSpeak 3 - pliki

en: TeamSpeak 3 file transfer
pl: TeamSpeak 3 - transfer plików

en: TeamSpeak 3 Query
pl: TeamSpeak 3 - zapytania

en: TeamSpeak 3 TCP query
pl: TeamSpeak 3 - zapytania TCP

en: A clone of Risk
pl: Klon gry Risk

en: Kerberos v5 KDC server
pl: Kerberos v5 - serwer KDC

en: Kerberos v5 admin
pl: Kerberos v5 - administracja

en: Kerberos v5 server
pl: Kerberos v5 - serwer

en: Kerberos v5 password
pl: Kerberos v5 - hasło

en: Kerberos v5 Full
pl: Kerberos v5 - pełen

en: LDAP server
pl: Serwer LDAP

en: LDAP server (LDAPS)
pl: Serwer LDAP (LDAPS)

en: Scorched 3D server
pl: Serwer Scorched 3D

en: A modernization of the classic DOS game Scorched Earth
pl: Modernizacja klasycznej gry DOS Scorched Earth

en: A fighting game based on the physics sandbox model with customizable moves
pl: Bijatyka oparta na modelu piaskownicy fizyki z dostosowywanymi ruchami

en: Toribash Full
pl: Toribash - pełen

en: Nicotine is a SoulSeek client written in Python, based on the PySoulSeek project
pl: Nicotine to klient SoulSeek napisany w języku Python, oparty na projekcie PySoulSeek

en: A 3D sandbox construction game by Markus Persson
pl: Piaskownica 3D autorstwa Markusa Perssona

en: Full Metal Soccer server
pl: Full Metal Soccer - serwer

en: A soccer game played with tanks by QuantiCode
pl: Gra w piłkę nożną czołgami autorstwa QuantiCode

en: Full Metal Soccer ranking server
pl: Full Metal Soccer - serwer rankingowy

en: Full Metal Soccer master server
pl: Full Metal Soccer - serwer główny

en: RTMP Real Time Messaging Protocol
pl: Protokół wiadomości czasu rzeczywistego RTMP

en: Real Time Messaging Protocol (Adobe Flash)
pl: Protokół wiadomości czasu rzeczywistego (Adobe Flash)

en: Return To Castle Wolfenstein
pl: Return to Castle Wolfenstein

en: WWII FPS and sequel from Splash Damage, Gray Matter Interactive, Nerve Software, and id Software
pl: Drugowojenny FPS i kontynuacja od Splash Damage, Gray Matter Interactive, Nerve Software i id Software

en: Communicate across all your devices
pl: Komunikuj się pomiędzy swoimi urządzeniami

en: NASCAR Racing 2002/03 1 player
pl: NASCAR Racing 2002/03 1 gracz

en: Racing simulators from Papyrus Design Group
pl: Symulatory wyścigów od Papyrus Design Group

en: NASCAR Racing 2002/03 2 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 2 graczy

en: NASCAR Racing 2002/03 4 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 4 graczy

en: NASCAR Racing 2002/03 8 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 8 graczy

en: NASCAR Racing 2002/03 16 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 16 graczy

en: NASCAR Racing 2002/03 32 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 32 graczy

en: NASCAR Racing 2002/03 42 players
pl: NASCAR Racing 2002/03 42 graczy

en: A clone of strategy game Moonbase Commander by Humongous Entertainment
pl: Klon gry strategicznej Moonbase Commander studia Humongous Entertainment

en: Interface daemon for GPS receivers
pl: Demon interfejsu dla odbiorników GPS

en: Network;Geography;
pl: Sieć;Położenie;

en: An open source first-person shooter that runs on the Cube Engine 2
pl: Strzelanka pierwszoosobowa typu open source działająca na silniku Cube Engine 2

en: 3D Flying FPS by Outrage Entertainment
pl: Latający FPS w 3D autorstwa Outrage Entertainment

en: A free MP3 streaming server
pl: Darmowy serwis streamingowy MP3

en: Transmission Daemon
pl: Transmission - demon

en: Remote control for Transmission
pl: Zdalna obsługa programu Transmission

en: HP Linux Imaging and Printing
pl: Skanowanie i drukowanie w Linuksie z HP

en: An online multiplayer adaptation of the Scotland Yard board game
pl: Internetowa adaptacja gry planszowej Scotland Yard dla wielu graczy

en: Network File System protocol with static ports at 4000:4002 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
pl: Protokół Network File System ze statycznymi portami 4000:4002 (niektóre konfliktują z popularnymi grami; rozgłaszanie stad na losowym porcie)

en: NFS Quota (Chris Lowth)
pl: NFS - limity (Chris Lowth)

en: NFS with user/group filesystem usage quota support with static ports at 4000:4003 (some conflicts with popular games; statd broadcast on random port)
pl: NFS z obsługą limitów wykorzystania systemu plików użytkowników/grup ze statycznymi portami 4000:4003 (niektóre konfliktują z popularnymi grami; rozgłaszanie statd na losowym porcie)

en: A real-time tactics game from Bungie
pl: Gra taktyczna czasu rzeczywistego od Bungie

en: USB device sharing system from INCENTIVES Pro
pl: System udostępniania urządzeń USB firmy INCENTIVES Pro

en: Backup server from Zmanda; standard port with nf_conntrack_amanda
pl: Serwer kopii zapasowych od Zmanda; standardowy port z nf_conntrack_amanda

en: Network;Archiving;
pl: Sieć;Archiwizacja;

en: Dropbox LanSync
pl: Dropbox LAN Sync

en: A web-based file hosting service
pl: Oparty na przeglądarce serwis hostingu plików

en: A top-down arcade shooter with hovertanks by Kot-in-Action Creative Artel
pl: Zręcznościowa strzelanka z widokiem z góry z poduszkowcami autorstwa Kot-in-Action Creative Artel

en: A webcam viewer for web servers with an optional Java-based viewer
pl: Przeglądarka kamer internetowych dla serwerów WWW z opcjonalną przeglądarką opartą na Javie

en: Network;Audio Video;Video;
pl: Sieć;Audio-wideo;Wideo;

en: BitTorrent client which features a simple interface on top of a cross-platform backend
pl: Klient BitTorrent, który oferuje prosty interfejs na wieloplatformowym backendzie.

en: A game based on The Settlers of Catan by Klaus Teuber
pl: Gra oparta na The Settlers of Catan Klausa Teubera

en: Pioneers Metaserver
pl: Pioneers - metaserwer

en: Metaserver for Pioneers
pl: Metaserwer dla Pioneers

en: A multiplayer combat online game by Dynamix - main port
pl: Wieloosobowa sieciowa gra bitewna od Dynamix - główny port

en: A multiplayer combat online game by Dynamix, all suggested ports open
pl: Internetowa strzelanka dla wielu graczy firmy Dynamix, wszystkie sugerowane porty są otwarte

en: UPS Tools daemon
pl: UPS Tools - demon

en: Turn-based tactical strategy game
pl: Turowa taktyczna gra strategiczna

en: An original shortest path algorithm and core concept
pl: Oryginalny algorytm najkrótszej ścieżki i podstawowa koncepcja

en: Domain Name System
pl: System nazw domenowych (DNS)

en: A volleyball game
pl: Gra w siatkówkę

en: Postfix Mail Server SMTP
pl: Postfix - SMTP serwera pocztowego

en: Postfix is a high-performance mail transport agent
pl: Postfix to wydajny agent transportu poczty

en: Postfix Mail Server SMTPS
pl: Postfix - SMTPS serwera pocztowego

en: Postfix Mail Server Submission
pl: Postfix - zgłaszanie serwera pocztowego

en: Easier media sharing between Ubuntu and smart TVs, games consoles, and even other computers
pl: Łatwiejsze udostępnianie multimediów między Ubuntu a inteligentnymi telewizorami, konsolami do gier, a nawet innymi komputerami

en: A fantasy strategy game by 3DO
pl: Gra strategiczna fantasy od 3DO

en: ManiaDrive game server
pl: Serwer gry ManiaDrive

en: A clone of TrackMania from Nadeo
pl: Klon TrackManii od Nadeo

en: ManiaDrive HTTP server
pl: ManiaDrive - serwer HTTP

en: ManiaDrive/Raydium game monitor HTTP server
pl: Serwer HTTP monitora gier ManiaDrive/Raydium

en: A Comanche RAH-66 helicopter simulation by NovaLogic
pl: Symulacja śmigłowca RAH-66 Comanche firmy NovaLogic

en: A RTS snowball fight
pl: RTS z bitwami na śnieżki

en: A free/open-source RTS game of ancient warfare from Wildfire Games
pl: Darmowa/z otwartym źródłem gra RTS przedstawiająca starożytną wojnę od Wildfire Games

en: A 3D tank combat game by BraveTree Productions using the Torque Game Engine
pl: Gra walki czołgów 3D autorstwa BraveTree Productions wykorzystująca silnik Torque Game Engine

en: GameSpy Arcade gaming network
pl: Sieć gier GameSpy Arcade

en: Socks Proxy
pl: Proxy Socks

en: SOCKS protocol for proxy server support
pl: Protokół SOCKS dla lepszego wsparcia proxy

en: Transparent Proxy
pl: Niewidoczne proxy

en: Transparent proxy
pl: Niewidoczne proxy

en: Port Mapping Protocol
pl: Protokół mapowania portów

en: An online multiplayer tactical warfare game
pl: Sieciowa wojenna gra taktyczna dla wielu graczy

en: Session Initiation Protocol, unencrypted, using nf_conntrack_sip module
pl: Protokół inicjowania sesji, niezaszyfrowany, z wykorzystaniem modułu nf_conntrack_sip

en: Session Initiation Protocol with TLS encryption
pl: Protokół inicjacji sesji z szyfrowaniem TLS

en: An audio streaming server
pl: Serwer strumieniowania audio

en: Used to monitor Windows machines from a Nagios Server
pl: Służy do monitorowania komputerów z systemem Windows z serwera Nagios

en: MSN Gaming Zone
pl: Strefa Gier MSN

en: Games using MSN Gaming Zone API
pl: Gry korzystające z interfejsu API MSN Gaming Zone

en: OpenTTD server
pl: Serwer OpenTTD

en: An enhanced clone of Chris Sawyer's Transport Tycoon Deluxe
pl: Ulepszony klon gry Transport Tycoon Deluxe Chrisa Sawyera

en: Syslog
pl: Dziennik systemowy

en: System logging
pl: Systemowe tworzenie dziennika

en: Tor Normal
pl: Tor - normalny

en: Tor anonymity network
pl: Anonimowa sieć Tor

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 27660
pl: FPS w świecie fantasy firmy Raven Software, serwer na porcie 27660

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26901
pl: FPS w świecie fantasy firmy Raven Software, serwer na porcie 26901

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26902
pl: FPS w świecie fantasy firmy Raven Software, serwer na porcie 26902

en: A fantasy FPS by Raven Software, server on port 26903
pl: FPS w świecie fantasy firmy Raven Software, serwer na porcie 2690

en: HexenWorld server by Raven Software
pl: Serwer HexenWorld firmy Raven Software

en: A maze combat game in 3D
pl: Strzelanka 3D w labiryncie

en: All Services
pl: Wszystkie usługi

en: Client, dedicated servers, P2P and voice chat
pl: Klient, serwery dedykowane, P2P i czat głosowy

en: Games;Steam;
pl: Gry;Steam;

en: Client, Dedicated Servers, P2P and Voice Chat
pl: Klient, serwery dedykowane, P2P i czat głosowy

en: Client
pl: Klient

en: Game client traffic, typically Matchmaking and HLTV and Steam downloads
pl: Ruch związany z klientem gry, zazwyczaj wyszukiwanie gier, HLTV i pobieranie gier przez Steam

en: Dedicated Servers
pl: Dedykowane serwery

en: SRCDS Rcon port
pl: SRCDS - port Rcon

en: P2P and Voice Chat
pl: P2P i czat głosowy

en: Steamworks P2P Networking and Steam Voice Chat
pl: Sieć P2P Steamworks i czat głosowy Steam

en: Additional Ports for Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
pl: Dodatkowe porty dla trybu wieloosobowego Call of Duty: Modern Warfare 2

en: A WWII FPS from Digital Illusions CE
pl: Drugowojenny FPS od Digital Illusions CE

en: Battlefield 1942 Console
pl: Battlefield 1942 - konsola

en: The RemoteConsole administration tool for Battlefield 1942
pl: Narzędzie administracyjne RemoteConsole dla Battlefield 1942

en: Network File System protocol with static ports at relatively unused 4194:4197 (4195 broadcast out)
pl: Protokół Network File System ze statycznymi portami na stosunkowo nieużywanych 4194:4197 (port rozgłaszania 4195)

en: NFS Quota (jhansonxi)
pl: NFS - limity (jhansonxi)

en: Network File System protocol with filesystem usage quota support with static ports at relatively unused 4194:4198 (4195 broadcast out)
pl: Protokół Network File System z obsługą limitów wykorzystania systemu plików ze statycznymi portami na stosunkowo nieużywanych 4194:4198 (port rozgłaszania 4195)

en: A FPS by Ritual Entertainment
pl: Gra FPS firmy Ritual Entertainment

en: Data storage device temperature data server
pl: Serwer danych o temperaturze urządzeń do przechowywania danych

en: Feature rich BitTorrent client by KDE
pl: Funkcjonalny klient BitTorrent projektu KDE

en: Software distribution service and game server browser from Valve
pl: Usługa dystrybucji oprogramowania i przeglądarka serwerów gier od firmy Valve

en: For Steam Client see the category: Games / Steam
pl: W przypadku klienta Steam zobacz kategorię: Gry / Steam

en: BitTorrent Minimum
pl: BitTorrent - minimalny

en: BitTorrent peer-peer file sharing
pl: Udostępnianie plików w sieci BitTorrent

en: BitTorrent Full
pl: BitTorrent - pełny

en: An open-source MMORPG
pl: Otwarto-źródłowy MMORPG

en: File hosting service, that offers cloud storage, file synchronization and client software
pl: Usługa hostingu plików, która oferuje przechowywanie w chmurze, synchronizację plików i oprogramowanie klienckie

en: Spring game engine
pl: Spring Engine

en: An enhanced clone of RTS game Total Annihilation by Cavedog Entertainment
pl: Udoskonalony klon gry RTS Total Annihilation autorstwa studia Cavedog Entertainment

en: SANE scanner
pl: SANE - skaner

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server
pl: Scanner Access Now Easy - serwer współdzielący skanery

en: Network;Scanning;
pl: Sieć;Skanowanie;

en: SANE Manual
pl: SANE - podręcznik

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server, manual ports without nf_conntrack_sane module
pl: Scanner Access Now Easy - serwer współdzielący skanery, ręczne porty bez modułu nf_conntrack_sane

en: A competitive FPS based on ioquake3/id tech 3 engine
pl: Wyczynowy FPS oparty na silniku ioquake3/id tech 3

en: A dragon-riding action-adventure from Surreal Software
pl: Przygodowa gra akcji z ujeżdżaniem smoka od Surreal Software

en: Extensible Messaging and Presence Protocol client connection (Jabber)
pl: Połączenie klienckie Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber)

en: Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber) client connection with SSL encryption
pl: Połączenie klienckie Extensible Messaging and Presence Protocol (Jabber) z szyfrowaniem SSL

en: XMPP Interserver
pl: XMPP - międzyserwer

en: Extensible Messaging and Presence Protocol server-server connection
pl: Połączenie serwer-serwer Extensible Messaging and Presence Protocol

en: XMPP Serverless
pl: XMPP - bez serwera

en: Extensible Messaging and Presence Protocol link-local messaging/serverless messaging
pl: Przesyłanie wiadomości za pośrednictwem łącza lokalnego/komunikacja bezserwerowa Extensible Messaging and Presence Protocol

en: Soldier of Fortune - A FPS by Raven Software
pl: Soldier of Fortune - FPS firmy Raven Software

en: A real-time strategy game by TimeGate Studios
pl: Strategiczna gra czasu rzeczywistego firmy TimeGate Studios

en: Virtual Network Computing
pl: Przetwarzanie w sieci wirtualnej

en: A mech FPS based on the Dream Pod 9 universe from Activision and Loki Software
pl: Gra FPS z mechami wzorowana na uniwersum Dream Pod 9 od Activision i Loki Software

en: Network games using DirectX 7 API
pl: Gry sieciowe używające DirectX 7 API

en: Network games using DirectX 8 API
pl: Gry sieciowe używające DirectX 8 API

en: A MUSH/MUD server
pl: Serwer MUSH/MUD

en: A FPS by Epic Games
pl: Gra FPS od Epic Games

en: Unreal Tournament 2004 Admin
pl: Unreal Tournament 2004 - Administrator

en: Web-based administration for the FPS by Epic Games
pl: Webowa administracja grą FPS firmy Epic Games

en: Internet Printing Protocol
pl: Internetowy protokół drukowania

en: VoIP client
pl: Klient VoIP

en: VoIP client, suggested alternate port
pl: Klient VoIP, sugerowany port alternatywny

en: Free peer-to-peer file sharing application that works with the EDonkey network and the Kad network
pl: Bezpłatna aplikacja do udostępniania plików peer-to-peer, która współpracuje z siecią EDonkey i siecią Kad

en: Music Player Daemon. A server for streaming music
pl: Demon odtwarzacza muzyki. Serwer do strumieniowego przesyłania muzyki

en: A FPS from Monolith Productions
pl: FPS firmy Monolith Productions

en: DOS system emulator
pl: Emulator systemu DOS

en: System;Emulator;
pl: System;Emulatory;

en: DOSBox Modem
pl: DOSBox - modem

en: A futuristic RTS based on the Stratagus engine
pl: Futurystyczna strategia czasu rzeczywistego oparta na silniku Stratagus

en: A 3D clone of the Light Cycle game in Tron
pl: Klon 3D gry Light Cycle z filmu "Tron"

en: An enhanced port of Marathon 2: Durandal from Bungie Software
pl: Ulepszony port gry Marathon 2: Durandal od Bungie Software

en: Player vs Player Gaming Network server emulation based on bnetd
pl: Emulacja serwera Player vs Player Gaming Network oparta na bnetd

en: PvPGN Address Translation
pl: PvPGN - translacja adresów

en: Player vs Player Gaming Network Address translation port
pl: Port translacji adresów Player vs Player Gaming Network

en: Networked sound server
pl: Sieciowy serwer dźwięku

en: A free and open source team-based first-person shooter with real-time strategy elements
pl: Bezpłatna, drużynowa strzelanka pierwszoosobowa typu open source z elementami strategii czasu rzeczywistego

en: A RTS game by Pumpkin Studios
pl: Gra RTS firmy Pumpkin Studios

en: Black Hawk Down. A FPS combat game by NovaLogic
pl: Black Hawk Down. Strzelanka FPS od studia NovaLogic

en: It's also known as The Saga of Ryzom, is a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
pl: Znana również jako The Saga of Ryzom, internetowa gra fabularna dla wielu graczy (MMORPG)

en: A decentralized peer-to-peer networking framework with file sharing and messaging
pl: Zdecentralizowana struktura sieci peer-to-peer z udostępnianiem plików i przesyłaniem wiadomości

en: A clone of Rampart from Atari Games
pl: Klon Ramparta od Atari Games

en: Multi-platform music-creation system for production, performance and DJing
pl: Wieloplatformowy system do tworzenia muzyki do produkcji, występów i DJ-ów

en: Audio Video;Music;
pl: Audio-wideo;Muzyka;

en: Fantasy combat FPS by Raven Software
pl: Strzelanka FPS w świecie fantasy autorstwa Raven Software

en: Railroad strategy game by PopTop Software
pl: Kolejowa gra strategiczna firmy PopTop Software

en: A FPS based on Darkplaces/Quake engine by id Software
pl: Gra FPS oparta na silniku Darkplaces/Quake autorstwa id Software

en: An online tactical turn-based MMORPG
pl: Internetowa taktyczna turowa gra MMORPG

en: Universal Plug and Play. It is a framework which can be used to make networked applications
pl: Universal Plug and Play. Jest to framework, który można wykorzystać do tworzenia aplikacji sieciowych

en: System;General;
pl: System;Ogólne;

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27660
pl: Realistyczny FPS autorstwa Frozen Sand, bazujący na Quake 3 studia id Software, serwer na porcie 27660

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27961
pl: Realistyczny FPS autorstwa Frozen Sand, bazujący na Quake 3 studia id Software, serwer na porcie 27961

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27962
pl: Realistyczny FPS autorstwa Frozen Sand, bazujący na Quake 3 studia id Software, serwer na porcie 27962

en: A realistic FPS by Frozen Sand, based on Quake III by id Software, server on port 27963
pl: Realistyczny FPS autorstwa Frozen Sand, bazujący na Quake 3 studia id Software, serwer na porcie 27963

en: A MMORPG game by Blizzard Entertainment
pl: Gra MMORPG firmy Blizzard Entertainment

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
pl: Aby uruchomić konfigurację zapory sieciowej, konieczne jest uwierzytelnienie

en: Firewall Configuration
pl: Konfiguracja zapory sieciowej

en: An easy way to configure your firewall
pl: Prosty sposób na skonfigurowanie zapory sieciowej
