gui-ufw - en to sk translation catalogue (270 entries)

en: Please, just one Gufw's instance
sk: Prosím, len jedna inštancia aplikácia Gufw

en: Gufw is already running. If this is wrong, remove the file:
sk: Aplikácia Gufw je už spustená. Ak je to omyl, odstráňte súbor:

en: Deleting previous rules:
sk: Odstránenie predchádzajúcich pravidiel:

en: Appending new rules:
sk: Pridanie nových pravidiel:

en: Home
sk: Doma

note: Filename without path and extension First run
en: Public
sk: Verejný

en: Office
sk: Kancelária

en: Renamed profile:
sk: Premenovaný profil:

en: All Interfaces
sk: Všetky rozhrania

en: Not Forward
sk: Nepresmerovať

note: Append new apps
en: All
sk: Všetko

en: Ports:
sk: Porty:

en: Choose a TCP or UDP Protocol with a range of ports
sk: Zvolí protokol TCP alebo UDP s rozsahom portov

en: The IP/Port will be forward to this interface
sk: Adresa IP/port budú presmerované na toto rozhranie

en: You need to set an Interface for forwarding to this another interface
sk: Musíte nastaviť rozhranie presmerovania na iné rozhranie

en: Error: Firewall is disabled
sk: Chyba: Brána firewall je zakázaná

en: The firewall has to be enabled first
sk: Brána firewall musí byť najskôr povolená

en: Error running:
sk: Chyba pri spúšťaní:

en: Rule(s) added
sk: Pravidlá pridané

en: Warning: Some rules added. Review the log
sk: Upozornenie: Boli pridané niektoré pravidlá. Prezrite záznam

en: Error: No rules added. Review the log
sk: Chyba: Neboli pridané žiadne pravidlá. Prezrite záznam

en: Insert Port
sk: Zadanie portu

en: You need to insert a port in the port field
sk: Musíte zadať port v poli port

en: Edward Snowden's Greatest Fear
sk: Najväčší strach Edwarda Snowdena

en: "Nothing Will Change"
sk: „Nič sa nezmení“

en: Getting started
sk: Začíname

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Report
sk: Hlásenie

en: Log
sk: Záznam

note: Rules Listening Report
en: Nº
sk: Č.

en: Rule
sk: Pravidlo

en: Name
sk: Názov

en: Protocol
sk: Protokol

en: Address
sk: Adresa

en: Application
sk: Aplikácia

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
sk: Jednoduchý spôsob správy vašej brány firewall, založený na ufw. Jednoduchá, krásna a užitočná aplikácia! :)

en: Basic
sk: Základy

en: FAQ
sk: Často kladené otázky

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
sk: Ak ste obvyklým používateľom, budete v bezpečí s týmto nastavením (Stav=Zapnutá, Prichádzajúca komunikácia=Zakázať, Odchádzajúca komunikácia=Povoliť). Nezabudnite pridať pravidlá povolení pre vaše P2P aplikácie:

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
sk: Vaše profily môžete premenovať iba dvoma kliknutiami na ne:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
sk: Názov pravidla vám pomôže identifikovať vaše pravidlá v budúcnosti:

en: How to autostart Gufw with the system?
sk: Ako automaticky spustiť aplikáciu Gufw po spustení počítača?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
sk: Nie je to potrebné. Po vykonaní všetkých zmien v aplikácii Gufw, sú nastavenia aktívne až kým ich opäť nezmeníte.

en: Why is Gufw disabled by default?
sk: Prečo je aplikácia Gufw predvolene zakázaná?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
sk: Brána firewall predvolene neotvára porty vonkajšiemu svetu.

en: Some rules are added by themselves?
sk: Niektoré pravidlá sú pridávané automaticky?

en: Well, the behaviour is such that when you change or import a profile, or when you edit a rule, Gufw will add that rule again, then ufw re-adds that rule for IPv4 and IPv6.
sk: Správanie je také, že ak zmeníte alebo importujete profil, alebo keď upravíte pravidlo, aplikácia Gufw pridá toto pravidlo znovu. Potom ufw znovu pridá toto pravidlo pre IPv4 a IPv6.

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
sk: Čo znamená „Povoliť“, „Zakázať“, „Odmietnuť“ a „Obmedziť“?

en: Allow: Will allow traffic.
sk: Povoliť: Povolí sieťovú komunikáciu.

en: Deny: Will deny traffic.
sk: Zakázať: Zakáže sieťovú komunikáciu.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
sk: Odmietnuť: Odmietne sieťovú komunikáciu a bude informovať o odmietnutí.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
sk: Obmedziť: Obmedzí sieťovú komunikáciu, ak sa adresa IP pokúsi o niekoľko pripojení.

en: I see some rules in all profiles
sk: Vidím niektoré pravidlá vo všetkých profiloch

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
sk: Všetky pravidlá ufw budú zobrazené vo všetkých profiloch.

en: What do I see in the Listening Report?
sk: Čo môžem vidieť v Hláseniach počúvaní

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
sk: Porty živého systému v načúvacom stave pre TCP a otvorenom stave pre UDP.

en: I want even more!
sk: Chcem vedieť ešte viac!

en: You'll find more information in the community documentation :)
sk: Viac informácií nájdete v komunitnej dokumentácii :)

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
sk: Navštívte webovú adresu (prosím, skopírujte a vložte ju do prehliadača):

en: Import Profile
sk: Import profilu

en: Import cancelled
sk: Importovanie zrušené

en: Error
sk: Chyba

en: Filename has wrong permissions (not 600). Trust only on your exported profiles
sk: Názov súboru obsahoval nesprávne oprávnenia (nie 600). Dôveruje sa iba vami exportovaným profilom

en: Filename has not valid characters. Rename the file
    to only letters, numbers, dashes and underscores
sk: Názov súboru neobsahuje platné znaky. Premenujte súbor
    použitím iba znakov, čísel, pomlčiek a podčiarkovníkov

en: Operation cancelled
sk: Operácia zrušená

en: Profile already exists
sk: Profil už existuje

en: Delete it before from the Preferences Window or rename the file (the profile will be the filename)
sk: Najskôr ho odstráňte z okna nastavení, alebo premenujte súbor (profil bude reprezentovaný názvom súboru)

en: Profile imported:
sk: Importovaný profil:

en: Profile imported, now you can choose it in the profiles
sk: Profil bol importovaný. Teraz ho môžete zvoliť spomedzi profilov.

en: Export Profile
sk: Export profilu

en: Export cancelled
sk: Exportovanie zrušené

en: Profile exported:
sk: Exportovaný profil:

en: Profile exported
sk: Profil exportovaný

en: Reset Firewall
sk: Obnovenie brány firewall

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
sk: Týmto sa odstránia všetky pravidlá v aktuálnom
    profile a zakáže sa brána firewall

en: Do you want to continue?
sk: Chcete pokračovať?

en: Removed rules and reset firewall!
sk: Odstránené pravidlá a obnovená brána firewall!

en: Gufw Log: Removed
sk: Záznam aplikácia Gufw: odstránený

en: Gufw Log removed
sk: Záznam aplikácie Gufw odstránený

en: Text copied to clipboard
sk: Text skopírovaný do schránky

en: Incoming:
sk: Prichádzajúca komunikácia:

en: Incoming policy changed
sk: Politika prichádzajúcej komunikácie zmenená

en: There was an error changing the incoming policy
sk: Nastala chyba pri zmene politiky prichádzajúcej komunikácie

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
sk: Reštartujte vašu bránu firewall na obnovenie
    skutočného stavu a nahláste túto chybu, prosím

en: Outgoing:
sk: Odchádzajúca komunikácia:

en: Outgoing policy changed
sk: Politika odchádzajúcej komunikácie zmenená

en: There was an error changing the outgoing policy
sk: Nastala chyba pri zmene politiky odchádzajúcej komunikácie

en: Routed:
sk: Presmerovanie:

en: Routed policy changed
sk: Politika presmerovania zmenená

en: There was an error changing the routed policy
sk: Nastala chyba pri zmene politiky presmerovania

en: Select just one row
sk: Výber iba jedného riadku

en: You can create a rule from just one row selected
sk: Pravidlo môžete vytvoriť iba z jedného vybraného riadku

en: Status: Enabled
sk: Stav: povolená

en: Firewall enabled
sk: Brána firewall povolená

en: Status: Disabled
sk: Stav: zakázaná

en: Firewall disabled
sk: Brána firewall zakázaná

en: There was an error changing the firewall status
sk: Nastala chyba pri zmene stavu brány firewall

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
sk: Reštartujte vašu bránu firewall na obnovenie skutočného stavu a nahláste túto chybu, prosím.

en: Delete rule
sk: Odstránenie pravidla

en: You will delete all selected rules
sk: Odstránite všetky vybrané pravidlá

en: Rule(s) deleted
sk: Pravidlá odstránené

en: Error. Review Gufw Log
sk: Chyba. Prezrite záznam aplikácie Gufw

en: No rule selected
sk: Nie je vybrané žiadne pravidlo

en: You have to select a rule
sk: Musíte vybrať pravidlo

en: You can edit just one rule
sk: Môžete upraviť iba jedno pravidlo

note: ufw rule > inmutable
en: Immutable Rule
sk: Nezmeniteľné pravidlo

en: You can't edit a rule added from ufw
sk: Nemôžete zmeniť pravidlo pridané službou ufw

en: Changing profile:
sk: Zmena profilu:

en:  ALLOW
sk:  POVOLIŤ

en:  DENY
sk:  ZAKÁZAŤ

en:  REJECT
sk:  ODMIETNUŤ

en:  LIMIT
sk:  OBMEDZIŤ

en:  OUT
sk:  VÝSTUP

en:  IN
sk:  VSTUP

en:  FWD
sk:  PRESMEROVAŤ

en: Anywhere
sk: Kdekoľvek

en: (log)
sk: (zaznamenať)

en: (log-all)
sk: (zaznamenať všetko)

en:  (out)
sk:  (výstup)

en: Gufw profile
sk: Profil aplikácie Gufw

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Insert IP/Ports
sk: Zadanie adries IP/portov

en: You need to insert IP/ports in to/from fields
sk: Musíte zadať adresy IP/porty do polí od/do

en: Insert number bigger that number of rules
sk: Číslo pozície je väčšie ako počet pravidiel

en: By example, if you have 3 rules, you can't insert a rule into position 4
sk: Napríklad, ak máte 3 pravidlá, nemôžete vložiť pravidlo na pozíciu 4

en: Profile
sk: Profil

en: Profile not valid
sk: Profil nie je platný

en: You can't use this profile name
sk: Nemôžete použiť tento názov profilu

en: Enter at least one character
sk: Zadajte aspoň jeden znak

en: Too long! (max. 15 characters)
sk: Názov je príliš dlhý! (použite max. 15 znakov)

en: Use only letters, numbers, dashes and underscores
sk: Použite iba písmená, čísla, pomlčky a podčiarkovníky

en: Profile exist
sk: Profil už existuje

en: There is a profile with the same name
sk: Profil s rovnakým názvom už existuje

en: Current profile
sk: Aktuálny profil

en: You can't rename the current profile
sk: Nemôžete premenovať aktuálny profil

en: Edited Profile:
sk: Upravený profil:

en: Created Profile:
sk: Vytvorený profil:

en: Select a profile
sk: Výber profilu

en: You need to select a profile for deleting
sk: Musíte vybrať profil na odstránenie

en: Profile not erasable
sk: Nezmazateľný profil

en: You can't remove the current profile
sk: Nemôžete odstrániť aktuálny profil

en: Deleted Profile:
sk: Odstránený profil:

en: ufw Logging:
sk: Zaznamenávanie ufw:

en: Gufw Logging: Enabled
sk: Zaznamenávanie aplikácie Gufw: povolené

en: Gufw Logging: Disabled
sk: Zaznamenávanie aplikácie Gufw: zakázané

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
sk: Dialógové okno pre potvrdenie odstránenia: povolené

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
sk: Dialógové okno pre potvrdenie odstránenia: zakázané

en: Refresh Interval:
sk: Obnovovací interval:

en: You need to set an Interface
sk: Musíte nastaviť rozhranie

en: No changes were made!
sk: Neboli vykonané žiadne zmeny!

en: Editing rule (Removing):
sk: Úprava pravidla (odstránenie):

en: Editing rule (Adding):
sk: Úprava pravidla (pridanie):

en: Updated rule
sk: Pravidlo aktualizované

en: About Gufw Firewall
sk: O aplikácii Gufw Firewall

en: Add a Firewall Rule
sk: Pridať pravidlo firewallu

en: Allow
sk: Povoliť

en: Deny
sk: Zakázať

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Limit
sk: Obmedziť

en: In
sk: Vstup

en: Out
sk: Výstup

en: Both
sk: Obidva

en: Policy:
sk: Politika:

en: Direction:
sk: Smer:

en: Category:
sk: Kategória:

en: Subcategory:
sk: Podkategória:

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Application Filter
sk: Filter aplikácií

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
sk: Skopíruje hodnoty aplikácie a prejde na kartu rozšírené

en: Preconfigured
sk: Prednastavené

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: Name:
sk: Názov:

en: Rule Description
sk: Popis pravidla

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
sk: Môžete napísať ako port v tvare „22“, ako rozsah portov v tvare „22:24“, alebo ako službu v tvare „http“

en: Port or service
sk: Port alebo služba

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Log:
sk: Záznam:

en: Do not Log
sk: Nezaznamenávať

en: Log All
sk: Zaznamenať všetko

en: From:
sk: Od:

en: To:
sk: Do:

en: IP
sk: Adresa IP

en: Paste your current local IP
sk: Vloží vašu aktuálnu lokálnu adresu IP

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
sk: Môžete napísať ako port v tvare „22“ alebo ako rozsah portov v tvare „22:24“

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
sk: Môžete napísať ako port v tvare „22“, ako rozsah portov v tvare „22:24“.
    Ak upravujete prednastavené alebo jednoduché pravidlo, v poli rozhranie musí byť vybrané „Všetky rozhrania“ a polia adries IP a portu od musia byť prázdne.

en: Insert:
sk: Pozícia:

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Rule number to insert
sk: Číslo pozície pravidla na vloženie

en: At the end
sk: Na koniec

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Firewall
sk: Brána firewall

en: _File
sk: _Súbor

en: _Import profile
sk: _Importovať profil

en: _Export this profile
sk: _Exportovať tento profil

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
sk: Budú exportované iba pravidlá pridané aplikáciou Gufw (nie pravidlá ufw)

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Reset Current Profile
sk: O_bnoviť aktuálny profil

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Profile:
sk: _Profil:

en: S_tatus:
sk: S_tav:

en: _Incoming:
sk: Pr_ich. kom.:

en: _Outgoing:
sk: _Odch. kom.:

en: _Routed:
sk: P_resmerované:

en: <b>Firewall</b>
sk: <b>Brána firewall</b>

en: Add a rule...
sk: Pridá pravidlo...

en: Add
sk: Pridať

en: Remove the selected rule(s)
sk: Odstráni vybrané pravidlá

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Edit the selected rule
sk: Upraví vybrané pravidlo

en: Create a rule from the listening report...
sk: Vytvorí pravidlo z hlásenia načúvaní...

en: Copy log to clipboard
sk: Skopíruje záznam do schránky

en: Remove log
sk: Odstráni záznam

en: Firewall Preferences
sk: Nastavenia brány firewall

en: _Logging:
sk: _Zaznamenávanie:

en: Off
sk: Vypnuté

en: Low
sk: Nízke

en: Medium
sk: Stredné

en: High
sk: Vysoké

en: Full
sk: Plné

en: Lo_gging Gufw activity
sk: Zaz_namenávanie aktivity aplikácie Gufw

en: Show confirm dialog for deleting rules
sk: Zobraziť potvrdzovacie dialógové okno pri odstraňovaní pravidiel

en: Refresh Interval:
sk: Obnovovací interval:

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
sk: Kratší čas viac zaťažuje procesor
    Tento interval sa použije pri najbližšom otvorení hlásenia načúvaní

en: <b>Listening Report</b>
sk: <b>Hlásenie načúvaní</b>

en: Add a profile
sk: Pridá profil

en: Remove the selected profile
sk: Odstráni vybraný profil

en: <b>Profiles</b>
sk: <b>Profily</b>

en: Update a Firewall Rule
sk: Aktualizácia pravidla brány firewall

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
sk: Pravidlo bude presunuté na koniec zoznamu

en: Network;Shell;
sk: Sieť;Terminál;

en: Network;
sk: Sieť;

en: Network;Telephony;
sk: Sieť;Telefonovanie;

en: Session Traversal Utilities for NAT
sk: Session Traversal Utilities pre NAT

en: Session Traversal Utilities for NAT with TLS encryption
sk: Session Traversal Utilities pre NAT so šifrovaním TLS

en: Network;File Transfer;
sk: Sieť;Prenos súborov;

en: Icecast stream
sk: Prúd Icecast

en: Network;Remote Access;
sk: Sieť;Vzdialený prístup;

en: MythTV backend
sk: Podporný program MythTV

en: Network;Services;
sk: Sieť;Služby;

en: A FPS by id Software
sk: FPS od spoločnosti id Software

en: Network;P2P;
sk: Sieť;P2P;

en: Network File System
sk: Network File System - Systém sieťových súborov

en: A SciFi FPS action adventure by 3D Realms
sk: SciFi FPS akčná adventúra od spoločnosti 3D Realms

en: Modular printing system for Unix-like computer operating systems
sk: Modulárny tlačový systém pre operačné systémy typu Unix

en: Network;Printing;
sk: Sieť;Tlač;

en: LPD server
sk: Server LPD

en: File Transfer Protocol
sk: File Transfer Protocol - Protokol prenosu súborov

en: A F-16 simulation by NovaLogic
sk: Simulácia F-16 od spoločnosti NovaLogic

en: Remember to open the ports on the router
sk: Nezabudnite otvoriť porty v smerovači

en: WINE: Warcraft III all ports
sk: WINE: Warcraft III všetky porty

en: Warcraft III with 6112-6119 TCP ports open
sk: Warcraft III s otvorenými TCP portami 6112-6119

en: A 3D flight simulator
sk: 3D letecký simulátor

en: TeamSpeak 3 voice service
sk: TeamSpeak 3 hlasová služba

en: An online multiplayer adaptation of the Scotland Yard board game
sk: Online adaptácia pre viacerých hráčov stolovej hry Scotland Yard

en: A volleyball game
sk: Volejbalová hra

en: Port Mapping Protocol
sk: Protokol mapovania portov

en: All Services
sk: Všetky služby

en: Games;Steam;
sk: Hry;Steam;

en: Client, Dedicated Servers, P2P and Voice Chat
sk: Klient, dedikované servery, P2P a hlasové rozhovory

en: Client
sk: Klient

en: Game client traffic, typically Matchmaking and HLTV and Steam downloads
sk: Prenos herných klientov, typicky preberania Matchmaking, HLTV a Steam

en: Dedicated Servers
sk: Dedikované servery

en: Software distribution service and game server browser from Valve
sk: Služba distribúcie softvéru a herný server od spoločnosti Valve

en: SANE scanner
sk: Skener SANE

en: Scanner Access Now Easy - scanner sharing server
sk: Scanner Access Now Easy - server zdieľania skeneru

en: Network;Scanning;
sk: Sieť;Skenovanie;

en: Networked sound server
sk: Sieťový zvukový server

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
sk: Na spustenie nastavení brány firewall sa vyžaduje overenie totožnosti

en: Firewall Configuration
sk: Nastavenia brány firewall

en: An easy way to configure your firewall
sk: Jednoduchý spôsob nastavenia vašej brány firewall
