gui-ufw - en to ca translation catalogue (289 entries)

en: Please, just one Gufw's instance
ca: Si us plau, només una instància de Gufw

en: Gufw is already running. If this is wrong, remove the file:
ca: Gufw ja s'està executant. Si això és erroni, suprimiu el fitxer:

en: Deleting previous rules:
ca: S'estan suprimint les regles anteriors:

en: Appending new rules:
ca: S'estan afegint les regles noves:

en: Home
ca: Casa

note: Filename without path and extension First run
en: Public
ca: Públic

en: Office
ca: Oficina

en: Renamed profile:
ca: Perfil reanomenat:

en: All Interfaces
ca: Totes les interfícies

note: Append new apps
en: All
ca: Tot

en: Error: Firewall is disabled
ca: Error: el tallafoc està inhabilitat

en: The firewall has to be enabled first
ca: Primer s'ha d'habilitar el tallafoc

en: Error running:
ca: Error en executar:

en: Rule(s) added
ca: Regles afegides

en: Warning: Some rules added. Review the log
ca: Avís: s'han afegit algunes regles. Reviseu el registre

en: Error: No rules added. Review the log
ca: Avís: no s'ha afegit cap regla. Reviseu el registre

en: Getting started
ca: Com començar

en: Rules
ca: Regles

en: Report
ca: Informe

en: Log
ca: Registre

en: Rule
ca: Regla

en: Name
ca: Nom

en: Address
ca: Adreça

en: Application
ca: Aplicació

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
ca: Una manera senzilla per gestionar el tallafoc, impulsada per ufw. Fàcil, senzilla, agradable i útil! :)

en: Basic
ca: Bàsic

en: FAQ
ca: PMF

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
ca: Si sou un usuari normal, estareu segur amb aquesta configuració (Estat = Activat, Entrada = Denega, Sortida = Permet). Recordeu afegir les regles permet per a les vostres aplicacions P2P:

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
ca: Podeu canviar el nom dels vostres perfils en fer-hi només 2 clics:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
ca: El nom de la regla us ajudarà a identificar les vostres regles en el futur:

en: How to autostart Gufw with the system?
ca: Com s'inicia automàticament Gufw amb el sistema?

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
ca: No ho necessiteu. Després de fer tots els canvis a Gufw, es mantindran els paràmetres fins que es produeixin els canvis següents.

en: Why is Gufw disabled by default?
ca: Per què està inhabilitat per defecte Gufw?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
ca: Per defecte, el tallafoc no obre els ports cap al món exterior.

en: Some rules are added by themselves?
ca: Algunes regles s'afegeixen per si mateixes?

en: Well, the behaviour is such that when you change or import a profile, or when you edit a rule, Gufw will add that rule again, then ufw re-adds that rule for IPv4 and IPv6.
ca: Bé, el comportament és tal que quan canvieu o importeu un perfil, o quan editeu una regla, Gufw afegirà aquesta regla de nou, i ufw tornarà a afegir aquesta regla per IPv4 i IPv6.

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
ca: Què vol dir Permet, Denega, Rebutja i Limita?

en: Allow: Will allow traffic.
ca: Permet: permetrà el trànsit.

en: Deny: Will deny traffic.
ca: Denega: denegarà el trànsit.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
ca: Rebutja: denegarà el trànsit i informarà que s'ha rebutjat.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
ca: Limita: denegarà el trànsit si una IP ha intenta diverses connexions.

en: I see some rules in all profiles
ca: Veig algunes regles en tots els perfils

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
ca: Totes les regles d'ufw apareixeran en tots els perfils.

en: What do I see in the Listening Report?
ca: Què veig en l'Informe d'escoltes?

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
ca: Els ports del sistema, en directe, amb estat d'escolta per a TCP i amb estat obert per a UDP.

en: I want even more!
ca: Encara vull més!

en: You'll find more information in the community documentation :)
ca: Trobareu més informació a la documentació de la comunitat :)

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
ca: Visiteu aquest web (si us plau, no ho copieu i enganxeu al vostre navegador):

en: Import Profile
ca: Importa un perfil

en: Import cancelled
ca: Importació cancel·lada

en: Filename has wrong permissions (not 600). Trust only on your exported profiles
ca: El fitxer té permisos incorrectes (no 600). Confieu només amb els vostres perfils exportats

en: Operation cancelled
ca: Operació cancel·lada

en: Profile already exists
ca: El perfil ja existeix

en: Delete it before from the Preferences Window or rename the file (the profile will be the filename)
ca: Elimineu-lo abans des de la finestra de les preferències o canvieu el nom del fitxer (el perfil serà el nom de fitxer)

en: Profile imported:
ca: Perfil importat:

en: Export Profile
ca: Exporta un perfil

en: Profile exported:
ca: Perfil exportat:

en: Profile exported
ca: Perfil exportat

en: Reset Firewall
ca: Restabliment el tallafoc

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
ca: Això suprimirà totes les regles del perfil
    actual i inhabilitarà el tallafoc

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Removed rules and reset firewall!
ca: Regles eliminades i restabliment del tallafoc!

en: Gufw Log: Removed
ca: Registre de Gufw: suprimit

en: Gufw Log removed
ca: S'ha suprimit el registre de Gufw

en: Incoming:
ca: Entrada:

en: Incoming policy changed
ca: Política d'entrada canviada

en: There was an error changing the incoming policy
ca: S'ha produït un error en canviar la política d'entrada

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
ca: Reinicieu el vostre tallafoc per refrescar l'estat real
    i informeu d'aquest error

en: Outgoing:
ca: Sotida:

en: Outgoing policy changed
ca: Política de sortida canviada

en: There was an error changing the outgoing policy
ca: S'ha produït un error en canviar la política de sortida

en: Routed policy changed
ca: Política d'encaminament canviada

en: You can create a rule from just one row selected
ca: Podeu crear una regla a partir d'una fila seleccionada

en: Status: Enabled
ca: Estat: habilitat

en: Firewall enabled
ca: Tallafoc habilitat

en: Status: Disabled
ca: Estat: inhabilitat

en: Firewall disabled
ca: Tallafoc inhabilitat

en: There was an error changing the firewall status
ca: S'ha produït un error en canviar l'estat del tallafoc

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
ca: Reinicieu el tallafoc per actualitzar l'estat real i informeu d'aquest error

en: Delete rule
ca: Suprimeix la regla

en: You will delete all selected rules
ca: Suprimireu totes les regles seleccionades

en: Rule(s) deleted
ca: Regla suprimides

en: Error. Review Gufw Log
ca: Error. Reviseu el registre de Gufw

en: No rule selected
ca: No s'ha seleccionat cap regla

en: You have to select a rule
ca: Heu de seleccionar una regla

en: You can edit just one rule
ca: Només podeu editar una sola regla

note: ufw rule > inmutable
en: Immutable Rule
ca: Regla immutable

en: You can't edit a rule added from ufw
ca: No podeu editar una regla afegida d'ufw

en: Changing profile:
ca: Canvi de perfil:

en:  ALLOW
ca:  PERMET

en:  DENY
ca:  DENEGA

en:  REJECT
ca:  REBUTJA

en:  LIMIT
ca:  LIMITA

en:  OUT
ca:  SORTIDA

en:  IN
ca:  ENTRADA

en: Anywhere
ca: Qualsevol lloc

en:  (out)
ca:  (sortida)

en: Gufw profile
ca: Perfil de Gufw

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Insert number bigger that number of rules
ca: Introduïu un nombre més gran que el nombre de regles

en: By example, if you have 3 rules, you can't insert a rule into position 4
ca: Per exemple,  si teniu 3 regles, podeu introduir una regla a la posició 4

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile not valid
ca: Perfil no vàlid

en: You can't use this profile name
ca: No podeu utilitzar aquest nom de perfil

en: Enter at least one character
ca: Introduïu com a mínim un caràcter

en: Profile exist
ca: Perfil existent

en: There is a profile with the same name
ca: Hi ha un perfil amb el mateix nom

en: Current profile
ca: Perfil actual

en: You can't rename the current profile
ca: No podeu canviar el nom del perfil actual

en: Edited Profile:
ca: Perfil editat:

en: Created Profile:
ca: Perfil creat:

en: Select a profile
ca: Seleccioneu un perfil

en: You need to select a profile for deleting
ca: Heu de seleccionar un perfil per suprimir-lo

en: Profile not erasable
ca: El perfil no es pot esborrar

en: You can't remove the current profile
ca: No podeu suprimir el perfil actual

en: Deleted Profile:
ca: Perfil suprimit:

en: ufw Logging:
ca: Enregistrament d'ufw:

en: Gufw Logging: Enabled
ca: Enregistrament de Gufw: habilitat

en: Gufw Logging: Disabled
ca: Enregistrament de Gufw: inhabilitat

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
ca: Confirmació del diàleg de supressió: habilitada

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
ca: Confirmació del diàleg de supressió: inhabilitada

en: Refresh Interval:
ca: Interval de refresc:

en: You need to set an Interface
ca: Heu d'establir una interfície

en: No changes were made!
ca: No s'ha realitzat cap canvi

en: Editing rule (Removing):
ca: Edició de la regla (supressió):

en: Editing rule (Adding):
ca: Edició de la regla (afegiment):

en: Updated rule
ca: S'ha actualitzat la regla

en: About Gufw Firewall
ca: Quant al tallafoc Gufw

en: Add a Firewall Rule
ca: Afegeix una regla de tallafoc

en: Allow
ca: Permet

en: Deny
ca: Denega

en: Reject
ca: Rebutja

en: Limit
ca: Limita

en: In
ca: Entrada

en: Out
ca: Sortida

en: Both
ca: Ambdós

en: Policy:
ca: Política:

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Category:
ca: Categoria:

en: Subcategory:
ca: Subcategoria:

en: Application:
ca: Aplicació:

en: Application Filter
ca: Filtre d'aplicacions

en: Preconfigured
ca: Preconfigurada

en: Name:
ca: Nom:

en: Rule Description
ca: Descripció de la regla

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
ca: Podeu escriure un port com '22', un interval de ports com '22: 24 ' o un servei com 'http'

en: Port or service
ca: Port o servei

en: Simple
ca: Senzilla

en: Log:
ca: Registre:

en: Do not Log
ca: No enregistris

en: Log All
ca: Enregistra-ho tot

en: From:
ca: Des de:

en: To:
ca: Cap a:

en: Paste your current local IP
ca: Enganxeu la vostra IP local actual

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
ca: Podeu escriure un port com '22' o un interval de ports com '22: 24 '

en: Insert:
ca: Insereix:

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Rule number to insert
ca: Nombre de regla a inserir

en: Advanced
ca: Avançada

en: Firewall
ca: Tallafoc

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Import profile
ca: _Importa un perfil

en: _Export this profile
ca: _Exporta aquest perfil

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
ca: Només s'exportaran les regles afegides de Gufw (no les regles d'ufw)

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Reset Current Profile
ca: _Restableix el perfil actual

en: _Help
ca: A_juda

en: _Profile:
ca: _Perfil:

en: S_tatus:
ca: Es_tat:

en: _Incoming:
ca: _Entrada:

en: _Outgoing:
ca: S_otida:

en: <b>Firewall</b>
ca: <b>Tallafoc</b>

en: Add a rule...
ca: Afegeix una regla...

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove the selected rule(s)
ca: Suprimeix les regles seleccionades

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Edit the selected rule
ca: Edita la regla seleccionada

en: Pause
ca: Pausa

en: Create a rule from the listening report...
ca: Crea una regla a partir de l'informe d'escoltes...

en: Copy log to clipboard
ca: Copia el registre al porta-retalls

en: Remove log
ca: Suprimeix el registre

en: Firewall Preferences
ca: Preferències del tallafoc

en: _Logging:
ca: _Enregistrament:

en: Off
ca: Desactivat

en: Low
ca: Baix

en: Medium
ca: Mitjà

en: High
ca: Alt

en: Full
ca: Complet

en: Lo_gging Gufw activity
ca: Enre_gistrament de l'activitat de Gufw

en: Show confirm dialog for deleting rules
ca: Mostra el diàleg de confirmació per a la supressió de les regles

en: Refresh Interval:
ca: Interval de refresc:

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
ca: Menys segons utilitza més CPU
    Aquest interval s'aplicarà la propera vegada que expandiu l'informe d'escoltes

en: <b>Listening Report</b>
ca: <b>Informe d'escoltes</b>

en: Add a profile
ca: Afegeix un perfil

en: Remove the selected profile
ca: Suprimeix el perfil seleccionat

en: <b>Profiles</b>
ca: <b>Perfils</b>

en: Update a Firewall Rule
ca: Actualitza una regla de tallafoc

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
ca: La regla es mourà al final de la llista

en: Network;Games;
ca: Xarxa;Jocs;

en: System;Monitor;
ca: Sistema;Monitor;

en: Network;Shell;
ca: Xarxa;Shell;

en: Games;Strategy;
ca: Jocs;Estratègia;

en: Network;
ca: Xarxa;

en: Games;Role;
ca: Jocs;Rol;

en: Network;Telephony;
ca: Xarxa;Telefonia;

en: PLEX DLNA Server (Other port)
ca: Servidor DLNA de Plex (un altre port)

en: Another port for Plex DLNA Server
ca: Un altre port per al servidor DLNA de Plex

en: A Breakout clone
ca: Un clon de Breakout

en: Games;Action;
ca: Jocs;Acció;

en: Games;
ca: Jocs;

en: Network;File Transfer;
ca: Xarxa;Transferència de fitxers;

en: Skype Normal
ca: Skype normal

en: Games;Simulation;
ca: Jocs;Simulació;

en: Network;Remote Access;
ca: Xarxa;Accès remot;

en: GGZ Gaming Zone
ca: Zona de joc del GGZ

en: MythTV backend
ca: Dorsal de MythTV

en: People Nearby
ca: Gent propera

en: Bonjour protocol
ca: Protocol Bonjour

en: MSN Chat
ca: Xat de MSN

en: MSN Chat (SSL)
ca: Xat de MSN (SSL)

en: AIM Talk
ca: Conversa d'AIM

en: AIM talk protocol
ca: Protocol de la conversa d'AIM

en: Yahoo Chat
ca: Xat de Yahoo

en: Yahoo chat protocol
ca: Protocol de xat de Yahoo

en: Games;Strategy;Java;
ca: Jocs;Estratègia;Java;

en: rsync daemon
ca: Dimoni rsync

en: Network;Services;
ca: Xarxa;Serveis;

en: Network;P2P;
ca: Xarxa;P2P;

en: XPilot 2-players
ca: XPilot 2 jugadors

en: XPilot 4-players
ca: XPilot 4 jugadors

en: XPilot 8-players
ca: XPilot 8 jugadors

en: XPilot 16-players
ca: XPilot 16 jugadors

en: Network;Printing;
ca: Xarxa;Impressió;

en: A clone of Warlords
ca: Un clon de Warlords

en: Vendetta Online
ca: Vendetta en línia

en: Web Server (HTTP,HTTPS)
ca: Servidor web (HTTP,HTTPS)

en: Web Server (8080)
ca: Servidor web (8080)

en: LPD server
ca: Servidor LPD

en: MySQL Database
ca: Base de dades de MySQL

en: Office;Database;
ca: Oficina; Base de dades;

en: Games;Adventure;
ca: Jocs;Aventura;

en: Network;Video Conference;
ca: Xarxa;Videoconferència;

en: OpenMeetings HTTP
ca: HTTP d'OpenMeetings

en: OpenMeetings HTTP server
ca: Servidor HTTP d'OpenMeetings

en: OpenMeetings DSP
ca: DSP d'OpenMeetings

en: Network;File Transfer;P2P;
ca: Xarxa;Transferència de fitxers;P2P;

en: Remember to open the ports on the router
ca: Recordeu d'obrir els ports de l'encaminador

en: Games for Windows - Live
ca: Jocs per al Windows - Live

en: WINE: Warcraft III all ports
ca: WINE: tots els ports de Warcraft III

en: Network;Cloud;
ca: Xarxa;Núvol;

en: A 3D flight simulator
ca: Un simulador de vol en 3D

en: Games;Board;
ca: Jocs;Tauler;

en: Network;IRC;
ca: Xarxa;IRC;

en: Games;Sports;
ca: Jocs;Esports;

en: Vuze Remote
ca: Control de Vuze

en: Remote control for Vuze
ca: Control remot per Vuze

en: A clone of Risk
ca: Un clone de Risk

en: Kerberos v5 password
ca: Contrasenya de Kerberos v5

en: LDAP server
ca: Servidor LDAP

en: LDAP server (LDAPS)
ca: Servidor LDAP (LDAPS)

en: Communicate across all your devices
ca: Comuniqueu-vos amb tots els vostres dispositius

en: Network;Geography;
ca: Xarxa;Geografia;

en: NFS Quota (Chris Lowth)
ca: Quota NFS (Chris Lowth)

en: System;
ca: Sistema;

en: MSN Gaming Zone
ca: Zona de jocs de MSN

en: OpenTTD server
ca: Servidor d'OpenTTD

en: Tor Normal
ca: Tor normal

en: Tor anonymity network
ca: Xarxa anònima Tor

en: All Services
ca: Tots els serveis

en: Games;Steam;
ca: Jocs;Steam;

en: Dedicated Servers
ca: Servidors dedicats

en: P2P and Voice Chat
ca: P2P i xat de veu

en: Battlefield 1942 Console
ca: Consola de Battlefield 1942

en: NFS Quota (jhansonxi)
ca: Quota NFS (jhansonxi)

en: SANE scanner
ca: Escàner SANE

en: Network;Scanning;
ca: Xarxa;Escaneig;

en: SANE Manual
ca: Manual de SANE

en: A MUSH/MUD server
ca: Un servidor de MUSH/MUD

en: VoIP client
ca: Client VoIP

en: VoIP client, suggested alternate port
ca: Client VoIP, port alternatiu suggerit

en: DOSBox IPX
ca: IPX DOSBox

en: DOS system emulator
ca: Emulador de sistema DOS

en: System;Emulator;
ca: Sistema;Emulador;

en: DOSBox Modem
ca: Mòdem DOSBox

en: Networked sound server
ca: Servidor de so en xarxa

en: System;General;
ca: Sistema;General;

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
ca: Cal autenticació per executar la configuració del tallafoc

en: Firewall Configuration
ca: Configuració del tallafoc

en: An easy way to configure your firewall
ca: Una forma senzilla per configurar el vostre tallafoc
