gui-ufw - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Home
ja: 自宅

note: Filename without path and extension First run
en: Public
ja: パブリック

en: Office
ja: 会社

note: Append new apps
en: All
ja: すべて

en: Getting started
ja: はじめよう

en: Rules
ja: ルール

en: Report
ja: レポート

en: Log
ja: ログ

en: Rule
ja: ルール

en: Name
ja: 名前

en: Protocol
ja: プロトコル

en: Port
ja: ポート

en: Address
ja: アドレス

en: Application
ja: アプリケーション

en: Basic
ja: 基本

en: Reset Firewall
ja: ファイアウォールのリセット

en: Do you want to continue?
ja: 作業を続行しますか？

en: Removed rules and reset firewall!
ja: ルールを削除してファイアウォールをリセットします！

en: All files
ja: すべてのファイル

en: About Gufw Firewall
ja: Gufw Firewallについて

en: Add a Firewall Rule
ja: ファイアウォールのルールを追加

en: Both
ja: 両方

en: Policy:
ja: ポリシー:

en: Direction:
ja: 方向:

en: Category:
ja: カテゴリー:

en: Subcategory:
ja: サブカテゴリー:

en: Preconfigured
ja: サービス

en: Protocol:
ja: プロトコル:

en: Port:
ja: ポート:

en: Name:
ja: 名前:

en: Simple
ja: 簡易

en: Log:
ja: ログ:

en: Do not Log
ja: ログ出力しない

en: Log All
ja: すべてログ出力する

en: Insert:
ja: 挿入:

en: Interface:
ja: インターフェース:

en: Advanced
ja: 詳細

en: Firewall
ja: ファイアウォール

en: _File
ja: ファイル(_F)

en: _Import profile
ja: プロファイルをインポート(_I)

en: _Export this profile
ja: プロファイルをエクスポート(_E)

en: _Edit
ja: 編集(_E)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: _Profile:
ja: プロファイル(_P):

en: <b>Firewall</b>
ja: <b>ファイアウォール</b>

en: Add a rule...
ja: ルールを追加する...

en: Add
ja: 追加

en: Remove
ja: 削除

en: <b>Listening Report</b>
ja: <b>リスニングレポート</b>

en: <b>Profiles</b>
ja: <b>プロファイル</b>

en: Remote Desktop Protocols
ja: RDP(リモートデスクトッププロトコル)

en: MythTV backend
ja: MythTVバックエンド

en: File Transfer Protocol
ja: FTP(ファイル転送プロトコル)

en: Kerberos v5 KDC server
ja: Kerberos v5 KDCサーバー

en: Kerberos v5 server
ja: Kerberos v5サーバー

en: Kerberos v5 password
ja: Kerberos v5パスワード

en: Spring game engine
ja: Springゲームエンジン

en: SANE scanner
ja: SANEスキャナー

en: Firewall Configuration
ja: ファイアウォール設定ツール

en: An easy way to configure your firewall
ja: ファイアウォールの設定を簡単に行えます
