Guifications 2.0 - en to he translation catalogue (102 entries)

note: add the join item, possibly redundant..
en: Join
he: הצטרף

note: create all of our default events
en: Sign on
he: התחבר

en: Displayed when a buddy comes online.
he: מוצג כאשר חבר מתחבר

en: Sign off
he: התנתק

en: Displayed when a buddy goes offline.
he: מוצג כאשר חבר מתנתק

en: Away
he: לא כאן

en: Displayed when a buddy goes away.
he: מוצג כאשר חבר עובר למצב לא כאן

en: Back
he: חזר

en: Displayed when a buddy returns from away.
he: מוצג כאשר חבר חוזר ממצב לא כאן

en: Idle
he: בטל

en: Displayed when a buddy goes idle.
he: מוצג כאשר חבר עובר למצב בטל

en: Unidle
he: לא בטל

en: Displayed when a buddy returns from idle.
he: מוצג כאשר חבר חוזר ממצב בטל

en: IM message
he: הודעה

en: Displayed when someone sends you a message.
he: מוצג כאשר מישהו שולח לך הודעה

en: Typing
he: מקליד

en: Displayed when someone is typing a message to you.
he: מוצג כאשר מישהו שאתה מדבר איתו מקליד

en: Stopped typing
he: הפסיק להקליד

en: Chat message
he: הודעה בצ'ט

en: Displayed when someone talks in a chat.
he: מוצג כאשר מישהו מדבר בצ'ט

en: Displayed when someone joins a chat.
he: מוצג כאשר מישהו מצטרף לצ'ט

en: Leave
he: יוצא

en: Displayed when someone leaves a chat.
he: מוצג כאשר מישהו עוזב את הצ'ט

en: Invited
he: מוזמן

en: Displayed when someone invites you to a chat.
he: מוצג כאשר מישהו מזמין אותך לצ'ט

en: Icon
he: סמל

en: Image
he: תמונה

en: Text
he: טקסט

en: North West
he: צפון מערב

en: North
he: צפון

en: North East
he: צפון מזרח

en: West
he: מערב

en: Center
he: מרכז

en: East
he: מזרח

en: South West
he: דרום מערב

en: South
he: דרום

en: South East
he: דרום מזרח

en: Top Left
he: פינה שמאלית עליונה

en: Top Right
he: פינה שמאלית עליונה

en: Bottom Left
he: פינה שמאלית תחתונה

en: Bottom Right
he: פינה ימנית תחתונה

en: Buddy
he: חבר

en: Protocol
he: פרוטוקול

en: Status
he: מצב

en: Huge (144x144)
he: עצום

en: Large (96x96)
he: ענק

en: Big (64x64)
he: גדול

en: Normal (48x48)
he: ממוצע

en: Little (32x32)
he: קטן

en: Small (24x24)
he: קטנטן

en: Tiny (16x16)
he: פצפון

en: Truncate
he: השמט

en: Ellipsis at the end
he: השמט את הסוף

en: Ellipsis in the middle
he: השמט את האמצע

en: Ellipsis at the beginning
he: השמט את ההתחלה

note: Display Options
en: Display Options
he: הגדרות תצוגה

en: _Position:
he: _מיקום:

en: _Display Time:
he: _זמן לתצוגה:

en: seconds
he: שניות

en: Show
he: הצג

en: Event
he: אירוע

en: Description
he: תיאור

en: Notifications
he: הודעות

en: New
he: חדש

en: Edit
he: ערוך

en: Delete
he: מחק

en: Refresh
he: רענן

en: Loaded
he: נטען

en: Name
he: שם

en: Summary
he: סיכום

en: Themes
he: ערכות נושא

en: Version
he: גירסא

en: Author
he: עורך

en: Website
he: אתר אינטרנט

en: Advanced
he: מתקדם

en: Theme
he: ערכת נושא

en: Info
he: מידע

en: Options
he: אפשרויות

en: Guifications
he: גואיפיקציות

en: Name:
he: שם:

en: Version:
he: גירסא:

en: Summary:
he: סיכום:

en: Description:
he: תיאור:

en: Author:
he: עורך:

en: Website:
he: אתר אינטרנט:

en: Date Format:
he: צורת תאריך:

en: Time Format:
he: צורת זמן:

en: Warning:
he: אזהרה:

en: Ellipsis:
he: השמטה:

en: Background:
he: רקע:

en: Width:
he: רוחב:

en: _Horizontal Offset:
he: סטייה א_ופקית:

en: Percentage
he: אחזוים

en: _Vertical Offset:
he: סטייה א_נכית:

en: _Type:
he: _סוג

en: _Size:
he: _גודל

en: Image:
he: תמונה:

en: Format:
he: צורה:

en: Clipping:
he: גיזור:

en: Guifications Theme Editor
he: עורך ערכות הנושא של גואיפיקציות

en: The end all, be all, toaster popup plugin
he: גומר הכל, עושה הכל, פלאג-אין הודעות הטוסטר הקופצות

en: Guifications:
    The end all, be all, toaster popup plugin
he: גואיפיקציות
    גומר הכל, עושה הכל, פלאג-אין הודעות הטוסטר הקופצות
