GNU guix - en to fi translation catalogue (61 entries)

en: ~A: unknown package~%
fi: ~A: tuntematon paketti~%

en:  done
fi:  valmis

en: failed to create directory ~a: ~s~%
fi: hakemiston luonti epäonnistui ~a: ~s~%

en: Locale
fi: Maa-asetus

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Hostname
fi: Koneen nimi

en: Network selection
fi: Verkon valinta

en: User creation
fi: Käyttäjän luominen

en: Services
fi: Palvelut

en: Partitioning
fi: Osiointi

en: Configuration file
fi: Asetustiedosto

en: Exit
fi: Lopeta

en: External command ~s terminated by signal ~a
fi: Ulkoinen komento ~s pysäytetty signaalilla ~a

en: External command ~s stopped by signal ~a
fi: Ulkoinen komento ~s pysäytetty signaalilla ~a

en: Installation complete
fi: Asennus valmistui

en: Reboot
fi: Käynnistä uudelleen

en: Installation failed
fi: Asennus epäonnistui

en: Resume
fi: Jatka

en: Back
fi: Takaisin

en: Continue
fi: Jatka

en: Connection error
fi: Yhteysvirhe

en: Show
fi: Näytä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Ok
fi: OK

en: Disk
fi: Levy

en: Partition table
fi: Osiotaulukko

en: Partition type
fi: Osion tyyppi

en: File-system type
fi: Tiedostojärjestelmän tyyppi

en: Manual
fi: Käsikirja

en: Desktop environment
fi: Työpöytäympäristö

en: Network service
fi: Verkkopalvelut

en: Console services
fi: Konsolipalvelut

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Name
fi: Nimi

en: Home directory
fi: Kotihakemisto

en: Password
fi: Salasana

en: Root account
fi: Root-tili

en: Add
fi: Lisää

en: Delete
fi: Poista

en: Free space
fi: Vapaa tila

en: None
fi: Ei mitään

en: invalid argument: ~a~%
fi: virheellinen argumentti: ~a~%

note: TRANSLATORS: The goal is to emit "warning:" followed by a short phrase; "~a" is a placeholder for that phrase.
en: warning:
fi: varoitus:

en: error:
fi: virhe:

en: ~a: unknown graph backend
fi: ~a: tuntematon graafinen taustaohjelma

en: description should not be empty
fi: Kuvaus ei saa olla tyhjä

en: unsupported source type
fi: lähdetyyppi ei tuettu

en: nothing to do~%
fi: Ei mitään tehtävää~%

en: too few arguments~%
fi: Liian vähän argumentteja~%

en: too many arguments~%
fi: Liian monta argumenttia~%

en: invalid signature: ~a
fi: virheellinen allekirjoitus: ~a

en: unknown
fi: tuntematon

en: total
fi: yhteensä

en: invalid signature
fi: virheellinen allekirjoitus

en: process terminated with signal ~a~%
fi: prosessi päättyi signaalilla ~a~%

en: process stopped with signal ~a~%
fi: prosessi pysäytetty signaalilla ~a~%

en: Available updaters:~%
fi: Saatavilla olevat päivitykset:~%

en: ~a: unknown styling~%
fi: ~a: tuntematon muotoilu~%

en: SYSTEM
fi: JÄRJESTELMÄ

en: DIR
fi: HAKEMISTO
