GNU guix - en to tr translation catalogue (69 entries)

en: module ~a not found
tr: modül ~a bulunamadı

en: Try adding @code{(use-package-modules ~a)}.
tr: Eklemeyi deneyin @code{(use-package-modules ~a)}.

en: Try adding @code{(use-service-modules ~a)}.
tr: Eklmeyi deneyin @code{(use-service-modules ~a)}.

en: ~a: patch not found
tr: ~a: yama bulunamadı

en: ambiguous package specification `~a'~%
tr: belirsiz paket belirtimi `~a'~%

en: package '~a' has been superseded by '~a'~%
tr: paket '~a' ~a'~% yerine geçti

en: ~A: package not found for version ~a~%
tr: ~A: bu sürüm için paket bulunamadı ~a~%

en: ~A: unknown package~%
tr: ~A: bilinmeyen paket ~%

en: package `~a' lacks output `~a'~%
tr: paket ~a  çıktıdan yoksun ~a ~%

en: ~a: no value specified for service of type '~a'
tr: ~a: hizmet türü için hiçbir değer belirtilmedi'~a'

en: This is a simple service.
tr: Bu basit bir servis.

en: Add special files to the root file system---e.g.,
    @file{/usr/bin/env}.
tr: Kök sistemine özel bir dosya ekle--- örnek olarak,
    @file{/usr/bin/env}.

en: duplicate '~a' entry for /etc
tr: çift kopya '~a' girişi /etc için

en: Populate the @file{/etc} directory.
tr: @file{/etc}'deki dizini doldur.

en: Make ``firmware'' files loadable by the operating system
    kernel.  Firmware may then be uploaded to some of the machine's devices, such
    as Wifi cards.
tr: ``aygıt yazılım'' dosyalarını işletim sistemi çekirdeği tarafından yüklenebilir hale getir.
    Aygıt yazılımları ancak işlem tamamlandıktan sonra makinenin cihazlarının üzerine yüklenebilir,
    Wifi kartları gibi.

en: no target of type '~a' for service '~a'
tr: '~a' hizmeti için '~a' türünde bir hedef yok

en: more than one target service of type '~a'
tr: '~a' türünde birden fazla hedef hizmet mevcut

en: service of type '~a' not found
tr: '~a' türünde hizmet bulunamadı

en: unrecognized uuid ~a at '~a'~%
tr: tanınmayan uuid ~a '~a'~% konumunda

en: unrecognized crypto-devices ~S at '~a'~%
tr: tanınmayan kripto cihazları ~S '~a'~% konumunda

en: unrecognized boot parameters at '~a'~%
tr: '~a'~% konumunda tanınmayan önyükleme parametreleri

en: mapped device '~a' may be ignored by bootloader~%
tr: eşlenen aygıt '~a', önyükleyici tarafından yoksayılabilir ~%

en: using a monadic value for '~a' is deprecated; use 'plain-file' instead~%
tr: '~a' için bir monadik değer kullanılması kullanımdan kaldırılmıştır; bunun yerine 'düz metin dosya' kullanın~%

en: missing root file system
tr: eksik kök dosya sistemi

en: ~a: invalid locale name
tr: ~a: geçersiz yerel ayar adı

en: service '~a' provided more than once
tr: '~a' hizmeti birden fazla kez sağlandı

en: Set the environment variables.
tr: Ortam değişkenlerini ayarlayın.

en:  done (~a)
tr:  yapıldı (~a)

note: TRANSLATORS: 'on-change' is the name of a service type, it probably shouldn't be translated.
en: Evaluating on-change gexps.
tr: Değişim sırasındaki gexp'lerin değerlendirilmesi.

en: On-change gexps evaluation finished.
tr: On-change gexps değerlendirmesi tamamlandı.

en:  done
tr:  bitti

en: Cleaning up symlinks from previous home at ~a.~%
tr: eskiden home ~a.~%'da olan sembolik bağlantılar temizleniyor

en: Removing ~a...
tr: ~a Kaldırılıyor...

en: Skipping ~a (not a symlink to store)... done
tr: ~a es geçiliyor (depolanmak için bir sembolik bağlantı değil)... done

en: Removed ~a.
tr: ~a. Kaldırıldı.

en: Skipping ~a (not an empty directory)... done
tr: ~a es geçiliyorI(boş bir dizin değil)... bitti

en: Cleanup finished.
tr: temizleme bitti

en: Symlinking ~a -> ~a...
tr: sembolik bağlantı ~a ->~a...

en: failed to create directory ~a: ~s~%
tr: dizinin oluşturulması başarız oldu ~a:~s~%

en:  done
    Finished updating symlinks.
tr:  bitti
    Sembolik bağlantıların güncellenmesi tamamlandı.

en: invalid file system mount flag:~{ ~s~}~% | invalid file system mount flags:~{ ~s~}~%
tr[0]: geçersiz dosya sistemi bağlama işareti::~{ ~s~}~%
tr[1]: geçersiz dosya sistemi bağlama işaretleri:~{ ~s~}~%

en: unsupported image type: ~a
tr: desteklenmeyen resim türü: ~a

en: unsupported partition type: ~a
tr: desteklenmeyen bölüm türü: ~a

en: ~a: no such image type
tr: ~a: böyle bir görüntü türü yok

en: system container is running as PID ~a~%
tr: sistem container PID ~a~% olarak çalışıyor

en: or run 'sudo nsenter -a -t ~a' to get a shell into it.~%
tr: veya içine bir shell eklemek için 'sudo nsenter -a -t ~a' komutunu çalıştırın.~%

en: Map a device node using Linux's device mapper.
tr: Linux'un aygıt eşleyicisini kullanarak bir aygıt düğümünü eşleyin.

en: no LUKS partition with UUID '~a'
tr: UUID '~a' ile LUKS bölümü yok

en: the following accounts appear more than once:~{ ~a~}~%
tr: aşağıdaki hesaplar bir kereden fazla görünüyor:~{ ~a~}~%

en: the following groups appear more than once:~{ ~a~}~%
tr: aşağıdaki gruplar birden fazla kez görünür:~{ ~a~}~%

en: supplementary group '~a' of user '~a' is undeclared
tr: '~a' kullanıcısının '~a' ek grubu bildirilmemiş

en: Services
tr: Hizmetler

en: Updater for packages hosted on kernel.org
tr: kernel.org'da barındırılan paketler için güncelleyici

en: Updater that crawls HTML pages.
tr: HTML sayfalarını tarayan güncelleyici.

en: guix container: missing action~%
tr: guix kapsayıcı: eksik eylem~%

en: guix container: invalid action~%
tr: guix container: geçersiz eylem~%

en: no pid specified~%
tr: pid belirtilmedi~%

en: no command specified~%
tr: komut belirtilmedi~%

en: no such process ~d~%
tr: böyle bir işlem yok ~d~%

en: invalid replacement specification: ~s
tr: geçersiz değiştirme özelliği: ~s

en: the source of ~a is not a Git reference
tr: ~a kaynağı bir Git referansı değil

en: failed to determine which compiler is used
tr: hangi derleyicinin kullanıldığını belirleyemedi

en: failed to determine whether ~a supports ~a
tr: ~a'nın ~a'yı destekleyip desteklemediğini belirleyemedi

en: compiler ~a does not support micro-architecture ~a
tr: derleyici ~a mikro mimariyi desteklemiyor ~a

en: ~a: invalid package patch specification
tr: ~a: geçersiz paket yaması belirtimi

en: could not determine latest upstream release of '~a'~%
tr: '~a'~% için en son yukarı akış sürümünü belirleyemedi

en: cannot authenticate source of '~a', version ~a~%
tr: '~a' kaynağının kimliğini doğrulayamıyor, sürüm ~a~%

en: Available package transformation options:~%
tr: Mevcut paket dönüştürme seçenekleri:~%

en: socket-activated with %1% socket | socket-activated with %1% sockets
tr[0]: soket-etkinleştirildi beraber %1% soket
tr[1]: soket-etkinleştirildi beraber %1% soketlerle
