GNU guix - en to uk translation catalogue (150 entries)

en: module ~a not found
uk: модуль ~a не знайдено

en: You may use @command{guix package --show=foo | grep location} to search
    for the location of package @code{foo}.
    If you get the line @code{location: gnu/packages/bar.scm:174:2},
    add @code{bar} to the @code{use-package-modules} form.
uk: Ви можете використовувати @command{guix package --show=foo | grep location},
    щоб знайти розташування @code{foo}.
    Якщо ви отримаєте рядок @code{location: gnu/packages/bar.scm:174:2},
    додайте @code{bar} у форму @code{use-package-modules}.

en: Try adding @code{(use-package-modules ~a)}.
uk: Спробуйте додати @code{(use-package-modules ~a)}.

en: You may use @command{guix system search ~a} to search for a service
    matching @code{~a}.
    If you get the line @code{location: gnu/services/foo.scm:188:2},
    add @code{foo} to the @code{use-service-modules} form.
uk: Ви можете використовувати @command{guix system search ~a},
    щоб знайти відповідний сервіс @code{~a}.
    Якщо ви отримаєте рядок @code{location: gnu/services/foo.scm:188:2},
    додайте @code{foo} у форму @code{use-service-modules}.

en: Try adding @code{(use-service-modules ~a)}.
uk: Спробуйте додати @code{(use-service-modules ~a)}.

en: ~a: patch not found
uk: ~a: латку не знайдено

en: ambiguous package specification `~a'~%
uk: двозначна специфікація пакету `~a'~%

en: choosing ~a@~a from ~a~%
uk: обираємо ~a@~a з ~a~%

en: package '~a' has been superseded by '~a'~%
uk: пакет '~a' був заміщений на '~a'~%

en: ~A: package not found for version ~a~%
uk: ~A: для пакета не знайдено версію ~a~%

en: ~A: unknown package~%
uk: ~A: невідомий пакунок~%

en: package `~a' lacks output `~a'~%
uk: для пакета '~a' не знайдено результату '~a'~%

en: ~a: no value specified for service of type '~a'
uk: ~a: не було вказано значення для сервісу типу '~a'

en: This is a simple service.
uk: Це простий сервіс.

en: Build the operating system top-level directory, which in
    turn refers to everything the operating system needs: its kernel, initrd,
    system profile, boot script, and so on.
uk: Створює кореневий каталог операційної системи, яка, у свою чергу,
    містить посилання на все, що потрібно операційній системі: ядро, initrd,
    системні профілі, скрипт автозапуску і таке інше.

en: Produce the operating system's boot script, which is spawned
    by the initrd once the root file system is mounted.
uk: Надає скрипт автозапуску операційної системи,
    який викликається initrd, як тільки коренева файлова
    система змонтована.

en: Store provenance information about the system in the system
    itself: the channels used when building the system, and its configuration
    file, when available.
uk: Зберігає інформацію про походження системи у самій системі:
    канали, використані при побудові системи, та файл конфігурації,
    якщо такий є.

en: Delete files from @file{/tmp}, @file{/var/run}, and other
    temporary locations at boot time.
uk: Видаляє файли з @file{/tmp}, @file{/var/run} та інші
    тимчасові каталоги на етапі завантаження.

en: Run @dfn{activation} code at boot time and upon
    @command{guix system reconfigure} completion.
uk: Запускає код @dfn{активації} на етапі завантаження та після закінчення
    @command{guix system reconfigure}.

en: This service creates an @file{rc} script in the
    system; that script is responsible for booting the Hurd.
uk: Ця служба створює сценарій @file{rc} у
    системі; цей сценарій відповідає за завантаження Hurd.

en: Add special files to the root file system---e.g.,
    @file{/usr/bin/env}.
uk: Додає спеціальні файли до кореневої файлової системи,
    наприклад, @file{/usr/bin/env}.

en: duplicate '~a' entry for /etc
uk: дублікат запису '~a' для /etc

en: Populate the @file{/etc} directory.
uk: Заповнює каталог @file{/etc}.

en: Populate @file{/run/setuid-programs} with the specified
    executables, making them setuid and/or setgid.
uk: Заповнює @file{/run/setuid-programs} вказаними
    виконуваними файлами, зробивши їх setuid та/або setgid.

en: This is the @dfn{system profile}, available as
    @file{/run/current-system/profile}.  It contains packages that the sysadmin
    wants to be globally available to all the system users.
uk: Це @dfn{системний профіль}, розташований у @file{/run/current-system/profile}.
    Він містить пакети, надані системним адміністратором для
    всіх користувачів системи.

en: Make ``firmware'' files loadable by the operating system
    kernel.  Firmware may then be uploaded to some of the machine's devices, such
    as Wifi cards.
uk: Компілює файли "прошивки", що завантажуються ядром операційної системи.
    Далі прошивка може бути завантажена на зовнішні пристрої,
    такі як Wifi карти.

en: Register garbage-collector roots---i.e., store items that
    will not be reclaimed by the garbage collector.
uk: Реєструє кореневі об'єкти збирача сміття, тобто такі
    об'єкти сховища, які не будуть видалені збирачем сміття.

en: Builds the linux-libre kernel profile, containing
    the kernel itself and any linux-loadable kernel modules.  This can be extended
    with a function that accepts the current configuration and returns a new
    configuration.
uk: Створює профіль ядра linux-libre, що містить саме
    ядро і будь-які модулі ядра, що завантажуються в Linux. Це можна розширити
    за допомогою функції, яка приймає поточну конфігурацію та повертає нову
    конфігурацію.

en: Adds packages and package outputs as modules
    included in the booted linux-libre profile.  Other services can extend this
    service type to add particular modules to the set of linux-loadable modules.
uk: Додає пакети та вихідні дані пакетів як модулі
    включених в профіль, що завантажується linux-libre. Інші сервіси можуть продовжити цей
    тип служби для додавання певних модулів до набору модулів, що завантажуються Linux.

en: no target of type '~a' for service '~a'
uk: немає мети типу '~a' для сервісу '~a'

en: more than one target service of type '~a'
uk: більш ніж один цільовий сервіс типу '~a'

en: service of type '~a' not found
uk: сервіс типу '~a' не знайдено

en: unrecognized uuid ~a at '~a'~%
uk: нерозпізнаний uuid ~a на '~a'~%

en: unrecognized crypto-devices ~S at '~a'~%
uk: нерозпізнані шифровані пристрої ~S на '~a'~%

en: unrecognized boot parameters at '~a'~%
uk: нерозпізнані параметри завантаження на '~a'~%

en: This probably means that this version
    of Guix is older than the one that created @file{~a}.  To address this, you
    need to update Guix:
    
    @example
    guix pull
    @end example
uk: Ймовірно, це означає що ця версія
    Guix старіша за ту, яка створила @file{~a}. Щоб вирішити це питання, вам
    потрібно оновити Guix:
    
    @example
    guix pull
    @end example

en: List elements of the field 'swap-devices' should now use the <swap-space> record, as the old method is deprecated. See "(guix) operating-system Reference" for more details.~%
uk: Елементи списку поля 'swap-devices' тепер мають використовувати запис <swap-space>, оскільки старий метод застарів. Дивіться "Довідник операційної системи (guix)" для отримання додаткової інформації.~%

en: using a string for file '~a' is deprecated; use 'plain-file' instead~%
uk: опис файлу '~a' рядком застарів; використовуйте натомість 'plain-file'~%

en: using a monadic value for '~a' is deprecated; use 'plain-file' instead~%
uk: опис '~a' монадним значенням застаріло; використовуйте натомість 'plain-file'~%

en: representing setuid programs with file-like objects is deprecated; use 'setuid-program' instead~%
uk: представлення програм setuid файловими об'єктами застаріло; замість цього використовуйте "setuid-program" ~%

en: missing root file system
uk: відсутня коренева файлова система

en: ~a: invalid locale name
uk: ~a: неправильна назва локалі

en: invalid value ~s for field '~a'
uk: недійсне значення ~s для поля '~a'

en: The GRAMMAR value must be 'infix or 'suffix, but ~a provided.
uk: ГРАМАТИКА має бути 'infix або 'suffix, але вказано ~a.

en: Run the GNU Shepherd as PID 1---i.e., the operating system's first
    process.  The Shepherd takes care of managing services such as daemons by
    ensuring they are started and stopped in the right order.
uk: Запускає GNU Shepherd як PID 1, тобто, як перший процес 
    операційної системи. Shepherd управляє сервісами, такими як демони, 
    упевнюючись, що вони запускаються та зупиняються у правильному порядку.

en: service '~a' provided more than once
uk: сервіс '~a' надано більш ніж один раз

en: service '~a' requires '~a', which is not provided by any service
uk: сервіс '~a' вимагає '~a', який не надано будь-яким сервісом

en: The @code{user-processes} service is responsible for
    terminating all the processes so that the root file system can be re-mounted
    read-only, just before rebooting/halting.  Processes still running after a few
    seconds after @code{SIGTERM} has been sent are terminated with
    @code{SIGKILL}.
uk: Сервіс @code{user-processes} відповідає за припинення всіх процесів,
    внаслідок чого прямо перед перезавантаженням/вимиканням коренева
    файлова система може бути знову монтована в режимі "тільки для читання".
    Процеси, що не припинилися за кілька секунд після подачі сигналу
    @code{SIGTERM}, зупиняють командою @code(SIGKILL).

en: Run @uref{https://www.samba.org/, Samba}, a network file and
    print service for all clients using the SMB/CIFS protocol.  Samba is an
    important component to seamlessly integrate Linux/Unix Servers and Desktops
    into Active Directory environments.  It can function both as a domain
    controller or as a regular domain member.
uk: Запускає @uref{https://www.samba.org/, Samba}, мережевий файл і
    службу друку для всіх клієнтів, які використовують протокол SMB/CIFS. Самба - це
    важливий компонент для бездоганної інтеграції серверів і настільних ПК Linux/Unix
    в середовищах Active Directory. Він може функціонувати як контролюючий
    домен або як звичайний член домену.

en: Web Service Discovery Daemon
uk: Демон виявлення веб-служб

en: Build the home environment top-level directory,
    which in turn refers to everything the home environment needs: its
    packages, configuration files, activation script, and so on.
uk: Створює каталог верхнього рівня домашнього середовища,
    що, у свою чергу, відноситься до всього, що потрібно домашньому середовищу: його
    пакети, конфігураційні файли, сценарій активації тощо.

en: This is the @dfn{home profile} and can be found in
    @file{~/.guix-home/profile}.  It contains packages and
    configuration files that the user has declared in their
    @code{home-environment} record.
uk: Це @dfn{home profile}, і його можна знайти в
    @file{~/.guix-home/profile}. Він містить пакети і
    файли конфігурації, які користувач оголосив у своєму
    @code{home-environment} записі.

en: duplicate definition for `~a' environment variable ~%
uk: повторюване визначення для змінної середовища `~a' ~%

en: Set the environment variables.
uk: Встановити змінні середовища.

en: duplicate '~a' entry for files/
uk: дублікат запису '~a' для файлів/

en: Files that will be put in
    @file{~~/.guix-home/files}, and further processed during activation.
uk: Файли, які будуть вставлені у
    @file{~~/.guix-home/files} і далі оброблятися під час активації.

en: Files that will be put in
    @file{~~/.guix-home/files/.config}, and further processed during activation.
uk: Файли, які будуть вставлені у
    @file{~~/.guix-home/files/.config} і далі оброблятися під час активації.

en: Files that will be put in
    @file{~~/.guix-home/files/.local/share}, and further processed during
    activation.
uk: Файли, які будуть вставлені у
    @file{~~/.guix-home/files/.local/share} і далі оброблятися під час 
    активації.

en: Comparing ~a and
    ~10t~a...
uk: Порівняння ~a і
    ~10t~a...

en:  done (~a)
uk:  виконано (~a)

en: Backing up ~a...
uk: Резервне копіювання ~a...

en:  done
uk:  виконано

en: Cleaning up symlinks from previous home at ~a.~%
uk: Очищення символічних посилань у старому каталозі користувача ~a.~%

en: Removing ~a...
uk: Видаляємо ~a...

en: Skipping ~a (not a symlink to store)... done
uk: Пропускаємо ~a (не символічне посилання до сховища)... зроблено

en: Removed ~a.
uk: Видалено ~a.

en: Skipping ~a (not an empty directory)... done
uk: Пропускаємо ~a (не пусту теку)... зроблено

en: Cleanup finished.
uk: Очищення завершено.

en: ~A: unrecognized option~%
uk: ~A: нерозпізнана опція~%

en: GitHub rate limit exceeded; disallowing requests for ~a seconds~%
uk: Перевищено ліміт запитів GitHub; заборона запитів на ~a сек~%

en: Updater for GitHub packages
uk: Утиліта оновлення пакетів GitHub

en: no valid tags found
uk: не знайдено дійсних тегів

en: no tags were found
uk: теги не знайдено

en: ~a for ~a~%
uk: ~a для ~a~%

en: failed to fetch Git repository for ~a~%
uk: не вдалося завантажити репозиторій Git для ~a~%

en: Updater for packages hosted on Git repositories
uk: Утиліта оновлення пакетів, розміщених у репозиторіях Git

en: no GNU package found for ~a
uk: не знайдено пакет GNU для ~a

en: failed to determine latest release of GNU ~a
uk: не вдалося визначити останній випуск GNU ~a

en: unsupported vcs type '~a' for package '~a'
uk: непідтримуваний тип vcs '~a' для пакета '~a'

en: version ~a of ~a is not available~%
uk: версія ~a пакету ~a недоступна~%

en: Pick one of the following available versions:~{ ~a~}.
uk: Виберіть одну з доступних версій:~{ ~a~}.

en: Failed to import package ~s.
    reason: ~s could not be fetched: HTTP error ~a (~s).
    This package and its dependencies won't be imported.~%
uk: Не вдалося імпортувати пакет ~s.
    причина: ~s не вдалося отримати: помилка HTTP ~a (~s).
    Цей пакет та його залежності не будуть імпортовані.~%

en: Did you mean @code{~a}?
uk: Ви мали на увазі @code{~a}?

en: main commands
uk: основні команди

en: software development commands
uk: команди для розробки

en: packaging commands
uk: команди для пакування

en: plumbing commands
uk: команди транспортування

en: internal commands
uk: внутрішні команди

en: extension commands
uk: команди розширення

en: invalid argument: ~a~%
uk: некоректний аргумент: ~a~%

en: Did you mean @code{~a}?~%
uk: Ви мали на увазі @code{~a}?~%

en: package '~a' no longer exists~%
uk: пакет '~a' більше не існує~%

en: Usage: guix package [OPTION]...
    Install, remove, or upgrade packages in a single transaction.
uk: Використання: guix package [КЛЮЧ]...
    Оновити, видалити, або оновити пакети одною транзакцією.

en: is this intended?~%
uk: це навмисно?~%

en: nothing to do~%
uk: нічого робити~%

en: Usage: guix install [OPTION] PACKAGES...
    Install the given PACKAGES.
    This is an alias for 'guix package -i'.
uk: Використання: guix install [КЛЮЧ] ПАКЕТИ...
    Встановити ПАКЕТИ.
    Це скорочення для 'guix package -i'.

en: Usage: guix remove [OPTION] PACKAGES...
    Remove the given PACKAGES.
    This is an alias for 'guix package -r'.
uk: Використання: guix remove [КЛЮЧ] ПАКЕТИ...
    Видалити ПАКЕТИ.
    Це скорочення для 'guix package -r'.

en: Usage: guix upgrade [OPTION] [REGEXP]
    Upgrade packages that match REGEXP.
    This is an alias for 'guix package -u'.
uk: Використання: guix remove [OPTION] ВИРАЗ...
    Оновити пакети які відповідають регулярному ВИРАЗУ.
    Це скорочення для 'guix package -u'.

en: Usage: guix search [OPTION] REGEXPS...
    Search for packages matching REGEXPS.
uk: Використання: guix search [КЛЮЧ] ВИРАЗИ...
    Шукати пакети, які відповідають ВИРАЗАМ.

en: 
    This is an alias for 'guix package -s'.
uk: 
    Це скорочення для 'guix package -s'.

en: Usage: guix show [OPTION] PACKAGE...
    Show details about PACKAGE.
uk: Використання: guix show [КЛЮЧ] ПАКЕТ...
    Показати деталі ПАКЕТУ.

en: 
    This is an alias for 'guix package --show='.
uk: 
    Це скорочення для 'guix package --show='.

en: missing arguments: no package to show~%
uk: нема аргументів: нема пакетів щоб показати~%

en: New in this revision:
uk: Нове у цій ревізії:

note: TRANSLATORS: This describes a "channel"; the first placeholder is the channel name (e.g., "guix") and the second placeholder is its URL.
en:     ~a at ~a~%
uk:     ~a у ~a~%

en: News for channel '~a'~%
uk: Новиини для каналу '~a'~%

en:   ~a new channel:~% |   ~a new channels:~%
uk[0]:   ~a новий канал:~%
uk[1]:   ~a нові канали:~%
uk[2]:   ~a нових каналів:~%

en:   ~a channel removed:~% |   ~a channels removed:~%
uk[0]:   ~a канал видалено:~%
uk[1]:   ~a канали видалено:~%
uk[2]:   ~a каналів видалено:~%

en: no channel news since generation ~a~%
uk: нема новин з покоління ~a~%

en: updating substitutes from '~a'... ~5,1f%
uk: оновлюємо замінники з '~a'... ~5,1f%

en: Downloading ~a...~%
uk: Завантажуємо ~a...~%

en: download from '~a' failed: ~a, ~s~%
uk: завантаження з '~a' не вдалося: ~a, ~s~%

en: hint:
uk: підказка:

en: the Guix authors
uk: автор(к)и Guix

en: 
    ~a home page: <~a>
uk: 
    Веб-сторінка ~a: <~a>

en: 
    General help using Guix and GNU software: <~a>
uk: 
    Допомога з користуванням Guix та програмами GNU: <~a>

note: TRANSLATORS: Change the "/en" bit of this URL appropriately if the web site is translated in your language.
en: https://guix.gnu.org/en/help/
uk: https://guix.gnu.org/uk/help/

note: TRANSLATORS: This is a format-string for date->string. Please choose a format that corresponds to the usual way of presenting dates in your locale. See https://www.gnu.org/software/guile/manual/html_node/SRFI_002d19-Date-to-string.html for details.
en: ~b ~d ~Y ~T
uk: ~d ~b ~Y ~T

en: deleting ~a~%
uk: видаляємо ~a~%

en: Try `guix --help' for more information.~%
uk: Спробуйте «guix --help», щоб дізнатись більше.~%

en: Usage: guix OPTION | COMMAND ARGS...
    Run COMMAND with ARGS, if given.
uk: Використання: guix КЛЮЧ | КОМАНДА АРГУМЕНТИ...
    Виконати команду з аргументами, якщо є.

en: 
      -h, --help             display this helpful text again and exit
uk: 
      -h, --help             показати цей допоміжний текст знову та вийти

en: 
      -V, --version          display version and copyright information and exit
uk: 
      -V, --version          показати версію й інформацію про копірайт і вийти

en: COMMAND must be one of the sub-commands listed below:
uk: КОМАНДА має бути одною з під-команд написаних нижче:

en: guix: ~a: command not found~%
uk: guix: ~a: команду не знайдено~%

en: guix: missing command name~%
uk: guix: немає імені команди

en: guix: unrecognized option '~a'~%
uk: guix: нерозпізнана опція: '~a'~%

note: TRANSLATORS: The word "phase" here denotes a "build phase"; "~a" is a placeholder for the untranslated name of the current build phase--e.g., 'configure' or 'build'.
en: '~a' phase
uk: фаза '~a'

en: building directory of Info manuals...
uk: будуємо теку посібників Info...

en: building GHC package cache...
uk: будуємо кеш пакетів GHC...

en: building CA certificate bundle...
uk: будуємо пакет сертифікатів CA...

en: listing Emacs sub-directories...
uk: читаємо під-директорії Emacs...

en: generating GdkPixbuf loaders cache...
uk: генеруємо кеш модулів завантажувачів піксельний буферів GdkPixbuf...

en: generating GLib schema cache...
uk: генеруємо кеш схем GLib...

en: creating GTK+ icon theme cache...
uk: створюємо кеш тем піктограм GTK+...

en: building cache files for GTK+ input methods...
uk: будуємо файли кешу для методів вводу GTK+...

en: building XDG desktop file cache...
uk: будуємо кеш файлів XDG desktop...

en: building XDG MIME database...
uk: будуємо базу даних XDG MIME...

en: building fonts directory...
uk: будуємо директорію шрифтів...

en: building TeX Live font maps...
uk: будуємо мапи шрифтів TeX Live...

en: building database for manual pages...
uk: будуємо бази даних для сторінок man...

en: building package cache...
uk: будуємо кеш пакетів...

en: applying ~a graft for ~a ... | applying ~a grafts for ~a ...
uk[0]: додаємо ~a ґрафт до ~a ...
uk[1]: додаємо ~a ґрафти до ~a ...
uk[2]: додаємо ~a ґрафтів до ~a ...

en: building profile with ~a package... | building profile with ~a packages...
uk[0]: будуємо профіль з ~a пакетом
uk[1]: будуємо профіль з ~a пакетами
uk[2]: будуємо профіль з ~a пакетами

en: running profile hook of type '~a'...
uk: виконуємо гак профілю типу '~a'...

en: building ~a...
uk: будуємо ~a...

en: successfully built ~a
uk: успішно збудували ~a

en: ~a: command not found~%
uk: ~a: команду не знайдено~%

en: Did you mean '~a'?~%
uk: Ви мали на увазі '~a'?~%

en: file '~a' not found on load path
uk: файл '~a' не знайдено у шляху
