gupnp-tools master - en to el translation catalogue (96 entries)

en: UPnP AV Control Point
el: Σημείο ελέγχου UPnP AV

en: Copyright (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)

en: An UPnP AV Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
el: Ένα σημείο ελέγχου UPnP AV με βάση τον σκελετό GUPnP.
    Εμπνευσμένο από τα εργαλεία Intel για UPnP.

en: GUPnP homepage
el: Αρχική σελίδα GUPnP

en: GUPnP AV Control Point
el: Σημείο Ελέγχου UPnP AV

en: _File
el: _Αρχείο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: _Lenient Mode
el: Ή_πια κατάσταση

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: About
el: Περί

en: _Play
el: _Αναπαραγωγή

en: P_ause
el: Παύ_ση

en: _Stop
el: _Διακοπή

en: Pre_vious
el: Προη_γούμενο

en: _Next
el: _Επόμενο

en: Rescan
el: Επανασάρωση

en: Clears the CP's idea of the state of the currently selected AV Renderer. Useful for dealing with AV Renderers that don't report state changes.
el: Καθαρίζει την ιδέα της κατάστασης του τρέχοντος επιλεγμένου αποτυπωτή AV του CP. Χρήσιμη για αντιμετώπιση αποτυπωτών AV, που δεν αναφέρουν αλλαγές κατάστασης.

en: _Clear state
el: _Καθαρισμός κατάστασης

en: _Renderer:
el: _Αποτυπωτής:

en: GUPnP AV CP - Metadata View
el: GUPnP AV CP - Προβολή μεταδεδομένων

en: Fetch the DIDL-Lite XML for this media object
el: Ανάκτηση του DIDL-Lite XML για αυτό το αντικείμενο μέσων

en: Fetch _DIDL-Lite
el: Ανάκτηση _DIDL-Lite

en: A virtual network light bulb based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
el: Ένα εικονικό δίκτυο λαμπτήρα με βάση τον σκελετό GUPnP.
    Εμπνευσμένο από τα εργαλεία Intel για UPnP.

[ctx: network-light]
en: _On
el: _Σε

en: _Increase luminance by 20%
el: _Αύξηση λαμπρότητας κατά 20%

en: _Decrease luminance by 20%
el: _Μείωση λαμπρότητας κατά 20%

en: _About
el: _Περί

en: UPnP Universal Control Point
el: Γενικό σημείο ελέγχου UPnP

en: A Generic Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
el: Ένα γενικό σημείο ελέγχου με βάση τον σκελετό GUPnP.
    Εμπνευσμένο από τα εργαλεία Intel για UPnP.

en: Action Invocation
el: Κλήση ενέργειας

en: _Invoke
el: _Κλήση

en: device
el: συσκευή

en: service
el: υπηρεσία

en: action
el: ενέργεια

en: 'in' arguments
el: 'εισερχόμενα' ορίσματα

en: 'out' arguments
el: 'εξερχόμενα' ορίσματα

en: Copy value
el: Αντιγραφή τιμής

en: Copy all details
el: Αντιγραφή όλων των λεπτομερειών

en: Invoke
el: Κλήση

en: Subscribe to events
el: Εγγραφή στα συμβάντα

en: _Expand all devices
el: Α_νάπτυξη όλων των συσκευών

en: _Collapse all devices
el: _Σύμπτυξη όλων των συσκευών

en: Copy event
el: Αντιγραφή συμβάντος

en: Copy all events
el: Αντιγραφή όλων των συμβάντων

en: _Clear event log
el: Κα_θαρισμός καταγραφής συμβάντων

note: default details
en: GUPnP Universal Control Point
el: Γενικό σημείο ελέγχου GUPnP

en: Clear event log
el: Καθαρισμός καταγραφής συμβάντων

en: Quit
el: Έξοδος

en: _View
el: _Προβολή

en: Event _log
el: Κα_ταγραφή συμβάντων

en: Network PORT to use for UPnP
el: ΘΥΡΑ δίκτυου για χρήση με UPnP

en: Network interfaces to use for UPnP communication
el: Διεπαφές δικτύου που θα χρησιμοποιηθούν για την επικοινωνία UPnP

en: - UPnP AV control point
el: - Σημείο ελέγχου UPnP AV

en: Could not parse options: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση επιλογών: %s

en: Action failed.
    
    Error %d: %s
el: Αποτυχία ενέργειας.
    
    Σφάλμα %d: %s

en: Name
el: Όνομα

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Related State Variable
el: Σχετική μεταβλητή κατάσταση

en: Is Return Value
el: Αν είναι επιστρεφόμενη τιμή

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Number of Arguments
el: Αριθμός ορισμάτων

en: Send Events
el: Αποστολή συμβάντων

en: Default Value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Minimum
el: Ελάχιστη

en: Maximum
el: Μέγιστη

en: Step
el: Βήμα

en: Allowed Values
el: Επιτρεπόμενες τιμές

en: Location
el: Θέση

en: Type
el: Τύπος

en: Base URL
el: Διεύθυνση βάσης

en: Service ID
el: Αναγνωριστικό υπηρεσίας

en: Service URL
el: Διεύθυνση υπηρεσίας

en: Control URL
el: Διεύθυνση ελέγχου

en: Event Subscription URL
el: Διεύθυνση εγγραφής συμβάντων

en: Friendly Name
el: Φιλικό όνομα

en: Manufacturer
el: Κατασκευαστής

en: Manufacturer URL
el: Διεύθυνση κατασκευαστή

en: Model Description
el: Περιγραφή μοντέλου

en: Model Name
el: Όνομα μοντέλου

en: Model Number
el: Αριθμός μοντέλου

en: Model URL
el: Διεύθυνση μοντέλου

en: Serial Number
el: Σειριακός αριθμός

en: Presentation URL
el: Διεύθυνση παρουσίασης

en: Value
el: Τιμή

en: Software
el: Λογισμικό

en: Version
el: Έκδοση

en: Author
el: Δημιουργός

en: State variables
el: Μεταβλητές κατάστασης

en: Information not available
el: Οι πληροφορίες δεν είναι διαθέσιμες

en: UPnP Network
el: Δίκτυο UPnP

en: Device
el: Συσκευή

en: Time
el: Ώρα

en: Service
el: Υπηρεσία

en: State Variable
el: Μεταβλητή κατάστασης
