gupnp-tools master - en to fur translation catalogue (118 entries)

en: GUPnP AV CP - Metadata View
fur: CP AV di GUPnP - Viodude Metadâts

en: UPnP AV Control Point
fur: Pont di control AV di UPnP

en: Browse and control UPnP multimedia devices
fur: Esplore e controle i dispositîfs multimediâi UPnP

en: _Play
fur: _Riprodûs

en: Fetch the DIDL-Lite XML for this media object
fur: Tire fûr il XML dal DIDL-Lite par chest ogjet multimediâl

en: Fetch _DIDL-Lite
fur: Tire fûr _DIDL-Lite

en: Search…
fur: Cîr…

en: GUPnP AV Control Point
fur: Pont di control AV di GUPnP

en: Close
fur: Siere

en: _Tools
fur: _Struments

en: _Lenient Mode
fur: Modalitât _indulgjente

en: _Help
fur: _Jutori

en: About
fur: Informazions

en: _Stop
fur: _Ferme

en: Pre_vious
fur: Preced_ent

en: _Next
fur: _Prossim

en: _Rescan
fur: _Torne analize

en: Clears the CP's idea of the state of the currently selected AV Renderer. Useful for dealing with AV Renderers that don't report state changes.
fur: Al nete il stât di ce che al crôt il Pont di Control, dal disegnadôr AV selezionât. Util par lavorâ cun disegnadôrs AV che no informin dal cambi di stât.

en: _Clear state
fur: _Nete stât

en: _Renderer:
fur: _Disegnadôr:

en: An UPnP AV Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
fur: Un pont di control AV UPnP basât sul framework GUPnP.
    Ispirât dai struments Intel par UPnP.

en: GUPnP homepage
fur: Sît web GUPnP

en: UPnP Network Light
fur: Lûs di rêt UPnP

en: Sample UPnP application for controlling lights
fur: Semplice aplicazion UPnP par controlâ lis lûs

en: A virtual network light bulb based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
fur: Une lampadine di rêt virtuâl basade sul framework GUPnP.
    Ispirât dai struments Intel par UPnP.

en: GUPnP Network Light
fur: Lûs di rêt GUPnP

[ctx: network-light]
en: _On
fur: _Impiade

en: _Increase luminance by 20%
fur: _Aumente luminositât dal 20%

en: _Decrease luminance by 20%
fur: _Diminuìs luminositât dal 20%

en: _About
fur: _Informazions

en: UPnP Universal Control Point
fur: Pont di control universâl UPnP

en: Inspect and control UPnP devices across your local network
fur: Ispezione e controle i dispositîfs UPnP ator pe tô rêt locâl

en: A Generic Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
fur: Un Pont di Control Gjeneric basât sul framework GUPnP.
    Ispirât dai struments Intel par UPnP.

en: Action Invocation
fur: Invocazion de azion

en: _Invoke
fur: _Invoche

en: device
fur: dispositîf

en: service
fur: servizi

en: action
fur: azion

en: 'in' arguments
fur: argoments di jentrade

en: 'out' arguments
fur: argoments di jessude

en: Copy value
fur: Copie valôr

en: Copy all details
fur: Copie ducj i detais

en: Invoke
fur: Invoche

en: Subscribe to events
fur: Sotscrîf ai events

en: _Expand all devices
fur: _Pant ducj i dispositîfs

en: _Collapse all devices
fur: _Colasse ducj i dispositîf

en: Copy event
fur: Copie event

en: Copy all events
fur: Copie ducj i events

en: _Clear event log
fur: _Nete regjistri event

note: default details
en: GUPnP Universal Control Point
fur: Pont di control universâl GUPnP

en: Clear event log
fur: Nete regjistri event

en: Quit
fur: Jes

en: _View
fur: _Visualize

en: Event _log
fur: _Regjistri event

en: _Close
fur: _Siere

en: UPnP search expression
fur: Espression di ricercje UPnP

en: column
fur: colone

en: Network PORT to use for UPnP
fur: PUARTE di rêt di doprâ par UPnP

en: Network interfaces to use for UPnP communication
fur: Interfacis di rêt di doprâ pe comunicazion UPnP

en: Application part of the User-Agent header to use for UPnP communication
fur: Part de aplicazion de intestazion dal Agjent-Utent di doprâ pes comunicazions UPnP

en: Use the IPv4 protocol family
fur: Dopre la famee di protocoi IPv4

en: Use the IPv6 protocol family
fur: Dopre la famee di protocoi IPv6

en: Do not use the IPv4 protocol family
fur: No sta doprâ la famee di protocoi IPv4

en: Do not use the IPv6 protocol family
fur: No sta doprâ la famee di protocoi IPv6

en: - UPnP AV control point
fur: - Pont di control AV di UPnP

en: Could not parse options: %s
fur: Impussibil analizâ lis opzions: %s

en: Show _DIDL…
fur: Mostre _DIDL…

en: Search failed
fur: Ricercje falide

en: Error message was: %s
fur: Il messaç di erôr al jere: %s

en: Searching on %s
fur: Daûr a cirî su %s

en: Searching in %s on %s
fur: Daûr a cirî in %s su %s

en: Search criteria invalid: %s
fur: Criteri di ricercje no valit: %s

en: Error fetching detailed information: %s
fur: Erôr tal otignî lis informazions detaiadis: %s

en: Friendly name for this UPnP light
fur: Non selezionât dal utent par cheste lûs UPnP

en: Apply change exclusively to this UPnP light
fur: Apliche cambi dome par cheste lûs UPnP

en: Use IPv4
fur: Dopre IPv4

en: Use IPv6
fur: Dopre IPv6

en: Do not use IPv4
fur: No sta doprâ IPv4

en: Do not use IPv6
fur: No sta doprâ IPv6

en: Action failed.
    
    Error %d: %s
fur: Azion falide.
    
    Erôr %d: %s

en: Name
fur: Non

en: Direction
fur: Direzion

en: Related State Variable
fur: Variabile di stât relazionade

en: Is Return Value
fur: Al è il valôr tornât indaûr

en: Yes
fur: Sì

en: Number of Arguments
fur: Numar di argoments

en: Send Events
fur: Invie events

en: Default Value
fur: Valôr predefinît

en: Minimum
fur: Minim

en: Maximum
fur: Massim

en: Step
fur: Pas

en: Allowed Values
fur: Valôrs permès

en: Location
fur: Lûc

en: Type
fur: Gjenar

en: Base URL
fur: URL base

en: Service ID
fur: ID servizi

en: Service URL
fur: URL servizi

en: Control URL
fur: URL control

en: Event Subscription URL
fur: URL sotscrizion event

en: Friendly Name
fur: Non facil

en: Manufacturer
fur: Produtôr

en: Manufacturer URL
fur: URL produtôr

en: Model Description
fur: Descrizion model

en: Model Name
fur: Non model

en: Model Number
fur: Numar model

en: Model URL
fur: URL model

en: Serial Number
fur: Numar seriâl

en: Presentation URL
fur: URL presentazion

en: Value
fur: Valôr

en: Author
fur: Autôr

en: State variables
fur: Variabilis di stât

en: Information not available
fur: Informazion no disponibile

en: UPnP Network
fur: Rêt UPnP

en: Device
fur: Dispositîf

en: Time
fur: Ore

en: Service
fur: Servizi

en: State Variable
fur: Variabile di stât

en: The UDA version to use
fur: La version di UDA di doprâ
