gupnp-tools master - en to ro translation catalogue (122 entries)

en: GUPnP AV CP - Metadata View
ro: Vizualizare de date meta - GUPnP AV CP

en: UPnP AV Control Point
ro: Punct de control UPnP AV

en: Browse and control UPnP multimedia devices
ro: Navighează și controlează dispozitivele multimedia UPnP

en: _Play
ro: Re_dare

en: Fetch the DIDL-Lite XML for this media object
ro: Aduce XML-ul DIDL-Lite pentru acest obiect media

en: Fetch _DIDL-Lite
ro: Aduce _DIDL-Lite

en: Search…
ro: Caută…

en: GUPnP AV Control Point
ro: Punct de control GUPnP AV

en: _File
ro: _Fișier

en: Close
ro: Închide

en: _Tools
ro: Unel_te

en: _Lenient Mode
ro: Mod î_ngăduitor

en: _Help
ro: _Ajutor

en: About
ro: Despre

en: P_ause
ro: P_auză

en: Pre_vious
ro: _Anterior

en: _Next
ro: _Următor

en: _Rescan
ro: _Rescanează

en: Clears the CP's idea of the state of the currently selected AV Renderer. Useful for dealing with AV Renderers that don't report state changes.
ro: Curăță ideea lui CP despre starea randorului AV selectat curent. Util pentru tratarea randoarelor AV care nu raportează modificările de stare.

en: _Clear state
ro: _Curăță starea

en: _Renderer:
ro: _Randor:

en: Copyright (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)
ro: Drepturi de autor (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)

en: An UPnP AV Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
ro: Un punct de control UPnP AV bazat pe platforma GUPnP.
    Inspirat de Uneltele Intel pentru UPnP.

en: GUPnP homepage
ro: Pagină principală GUPnP

en: UPnP Network Light
ro: Lumină de rețea UPnP

en: Sample UPnP application for controlling lights
ro: Aplicație UPnP mostră pentru controlul luminilor

en: A virtual network light bulb based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
ro: Un bec de lumină de rețea virtual bazat pe platforma GUPnP.
    Inspirat de Unelte Intel pentru UPnP.

en: GUPnP Network Light
ro: Lumină de rețea GUPnP

[ctx: network-light]
en: _On
ro: _Pornit

en: _Increase luminance by 20%
ro: _Crește luminanța cu 20%

en: _Decrease luminance by 20%
ro: _Descrește luminanța cu 20%

en: _About
ro: _Despre

en: UPnP Universal Control Point
ro: Punct de control universal UPnP

en: Inspect and control UPnP devices across your local network
ro: Inspectează și controlează dispozitivele UPnP peste rețeaua locală

en: A Generic Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
ro: Un punct de control generic bazat pe platforma GUPnP.
    Inspirat de Unelte Intel pentru UPnP.

en: Action Invocation
ro: Invocarea acțiunii

en: _Invoke
ro: _Invocă

en: device
ro: dispozitiv

en: service
ro: serviciu

en: action
ro: acțiune

en: 'in' arguments
ro: argumente „înăuntru”

en: 'out' arguments
ro: argumente „înafară”

en: Copy value
ro: Copiază valoarea

en: Copy all details
ro: Copiază toate detaliile

en: Invoke
ro: Invocă

en: Subscribe to events
ro: Abonați-vă la evenimente

en: _Expand all devices
ro: _Extinde toate dispozitivele

en: _Collapse all devices
ro: _Restrânge toate dispozitivele

en: Copy event
ro: Copiază evenimentul

en: Copy all events
ro: Copiază toate evenimentele

en: _Clear event log
ro: _Curăță istoricul evenimentelor

note: default details
en: GUPnP Universal Control Point
ro: Punct de control universal GUPnP

en: Clear event log
ro: Curăță istoricul evenimentelor

en: Quit
ro: Ieșire

en: _View
ro: _Vizualizare

en: Event _log
ro: _Istoric evenimente

en: _Close
ro: În_chide

en: UPnP search expression
ro: Expresie de căutare UPnP

en: column
ro: coloană

en: Network PORT to use for UPnP
ro: PORT de rețea de utilizat pentru UPnP

en: Network interfaces to use for UPnP communication
ro: Interfețe de rețea de utilizat pentru comunicația UPnP

en: Application part of the User-Agent header to use for UPnP communication
ro: Partea de aplicație a antetului Utilizator-Agent de utilizat pentru comunicația UPnP

en: Use the IPv4 protocol family
ro: Utilizează familia de protocoale IPv4

en: Use the IPv6 protocol family
ro: Utilizează familia de protocoale IPv6

en: Do not use the IPv4 protocol family
ro: Nu utiliza familia de protocoale IPv4

en: Do not use the IPv6 protocol family
ro: Nu utiliza familia de protocoale IPv6

en: - UPnP AV control point
ro: - Punct de control UPnP AV

en: Could not parse options: %s
ro: Nu s-au putut parsa opțiunile: %s

en: Show _DIDL…
ro: Arată _DIDL…

en: Search failed
ro: Căutarea a eșuat

en: Error message was: %s
ro: Mesajul de eroare a fost: %s

en: Searching on %s
ro: Se caută pe %s

en: Searching in %s on %s
ro: Se caută în %s pe %s

en: Search criteria invalid: %s
ro: Criterii de căutare nevalide: %s

en: Error fetching detailed information: %s
ro: Eroare la aducerea informațiilor detaliate: %s

en: Friendly name for this UPnP light
ro: Nume prietenos pentru această lumină UPnP

en: Apply change exclusively to this UPnP light
ro: Aplică modificarea exclusiv la această lumină UPnP

en: Use IPv4
ro: Utilizează IPv4

en: Use IPv6
ro: Utilizează IPv6

en: Do not use IPv4
ro: Nu utiliza IPv4

en: Do not use IPv6
ro: Nu utiliza IPv6

en: Action failed.
    
    Error %d: %s
ro: Acțiunea a eșuat.
    
    Eroare %d: %s

en: Name
ro: Nume

en: Direction
ro: Direcție

en: Related State Variable
ro: Variabilă de stare asemănătoare

en: Is Return Value
ro: Este valoare de întoarcere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Number of Arguments
ro: Număr de argumente

en: Send Events
ro: Trimite evenimentele

en: Default Value
ro: Valoare implicită

en: Minimum
ro: Minim

en: Maximum
ro: Maxim

en: Step
ro: Pas

en: Allowed Values
ro: Valori permise

en: Location
ro: Locație

en: Type
ro: Tip

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Service ID
ro: ID serviciu

en: Service URL
ro: URL serviciu

en: Control URL
ro: URL control

en: Event Subscription URL
ro: URL abonament de eveniment

en: Friendly Name
ro: Nume prietenos

en: Manufacturer
ro: Producător

en: Manufacturer URL
ro: URL producător

en: Model Description
ro: Descriere model

en: Model Name
ro: Nume model

en: Model Number
ro: Număr model

en: Model URL
ro: URL model

en: Serial Number
ro: Număr de serie

en: Presentation URL
ro: URL prezentare

en: Value
ro: Valoare

en: Version
ro: Versiune

en: Author
ro: Autor

en: State variables
ro: Variabile de stare

en: Information not available
ro: Informațiile nu sunt disponibile

en: UPnP Network
ro: Rețea UPnP

en: Device
ro: Dispozitiv

en: Time
ro: Timp

en: Service
ro: Serviciu

en: State Variable
ro: Variabilă de stare

en: The UDA version to use
ro: Versiunea UDA de utilizat
