gupnp-tools master - en to sr translation catalogue (127 entries)

en: GUPnP AV CP - Metadata View
sr: ГУПнП АВ ЦП — Преглед метаподатака

en: UPnP AV Control Point
sr: УПнП АВ управљачка тачка

en: Browse and control UPnP multimedia devices
sr: Прегледаје и управљање УПнП мултимедијалним уређајима

en: _Play
sr: _Пусти

en: Fetch the DIDL-Lite XML for this media object
sr: Довуците ДИДЛ-Лајт ИксМЛ за овај објекат медија

en: Fetch _DIDL-Lite
sr: Довуци _ДИДЛ-Лајт

en: Search…
sr: Тражи…

en: GUPnP AV Control Point
sr: ГУПнП АВ управљачка тачка

en: _File
sr: _Датотека

en: Close
sr: Затвори

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Lenient Mode
sr: _Режим попустљивости

en: _Help
sr: По_моћ

en: About
sr: О програму

en: P_ause
sr: З_астани

en: _Stop
sr: _Заустави

en: Pre_vious
sr: _Претходно

en: _Next
sr: _Следеће

en: _Rescan
sr: П_оново претражи

en: Clears the CP's idea of the state of the currently selected AV Renderer. Useful for dealing with AV Renderers that don't report state changes.
sr: Чисти идеје управљачких тачака стања тренутно изабраног АВ исцртавача. Корисно за руковање АВ исцртавачима који не извештавају о променама стања.

en: _Clear state
sr: _Очисти стање

en: _Renderer:
sr: _Исцртавач:

en: Copyright (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)
sr: Ауторска права © 2007 Зишан Али (Khattak)

en: An UPnP AV Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: УПНП АВ управљачка тачка заснована на ГУПнП радном оквиру.
    Идеја је виђена у Интеловим алатима за УПнП.

en: GUPnP homepage
sr: ГУПнП матична страница

en: UPnP Network Light
sr: УПнП мрежно светло

en: Sample UPnP application for controlling lights
sr: Примерак УПнП програма за управљање светлима

en: A virtual network light bulb based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: Лампица виртуелне мреже заснована на ГУПнП радном оквиру.
    Идеја је виђена у Интеловим алатима за УПнП.

en: GUPnP Network Light
sr: ГУПнП мрежно светло

[ctx: network-light]
en: _On
sr: _Укљ.

en: _Increase luminance by 20%
sr: _Повећај осветљај за 20%

en: _Decrease luminance by 20%
sr: _Умањи осветљај за 20%

en: _About
sr: _О програму

en: UPnP Universal Control Point
sr: УПнП свеопшта управљачка тачка

en: Inspect and control UPnP devices across your local network
sr: Проверавајте и управљајте УПнП уређајима унутар ваше локалне мреже

en: A Generic Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: Општа управљачка тачка заснована на ГУПнП радном оквиру.
    Идеја је виђена у Интеловим алатима за УПнП.

en: Action Invocation
sr: Призивање радње

en: _Invoke
sr: _Призови

en: device
sr: уређај

en: service
sr: услуга

en: action
sr: радња

en: 'in' arguments
sr: „улазни“ аргументи

en: 'out' arguments
sr: „излазни“ аргументи

en: Copy value
sr: Умножи вредност

en: Copy all details
sr: Умножи све појединости

en: Invoke
sr: Призови

en: Subscribe to events
sr: Претплатите се на догађаје

en: _Expand all devices
sr: _Рашири све уређаје

en: _Collapse all devices
sr: _Скупи све уређаје

en: Copy event
sr: Умножи догађај

en: Copy all events
sr: Умножи све догађаје

en: _Clear event log
sr: _Очисти дневник догађаја

note: default details
en: GUPnP Universal Control Point
sr: ГУПнП свеопшта управљачка тачка

en: Clear event log
sr: Очисти дневик догађаја

en: Quit
sr: Изађи

en: _View
sr: _Преглед

en: Event _log
sr: Дневник _догађаја

en: _Close
sr: _Затвори

en: UPnP search expression
sr: Израз УПнП претраге

en: column
sr: колона

en: Network PORT to use for UPnP
sr: Мрежни ПРИКЉУЧНИК за коришћење за УПнП

en: Network interfaces to use for UPnP communication
sr: Мрежно сучеље које се користи за УПнП везе

en: Application part of the User-Agent header to use for UPnP communication
sr: Апликативни део заглавља корисничког агента које се користи за УПнП комуникацију

en: Use the IPv4 protocol family
sr: Користи фамилију ИПв4 протокола

en: Use the IPv6 protocol family
sr: Користи фамилију ИПв6 протокола

en: Do not use the IPv4 protocol family
sr: Не користи фамилију ИПв4 протокола

en: Do not use the IPv6 protocol family
sr: Не користи фамилију ИПв6 протокола

en: - UPnP AV control point
sr: — УПнП АВ управљачка тачка

en: Could not parse options: %s
sr: Не могу да обрадим могућности: %s

en: Show _DIDL…
sr: Прикажи _ДИДЛ…

en: Search failed
sr: Претрага није успела

en: Error message was: %s
sr: Порука грешке беше: %s

en: Searching on %s
sr: Тражим на „%s“

en: Searching in %s on %s
sr: Тражим у „%s“ на „%s“

en: Search criteria invalid: %s
sr: Услов претраге је неисправан: %s

en: Error fetching detailed information: %s
sr: Грешка довлачења опширних података: %s

en: Friendly name for this UPnP light
sr: Пријатељско име за ово УПнП светло

en: Apply change exclusively to this UPnP light
sr: Примени измену само на ово УПнП светло

en: Use IPv4
sr: Користи ИПв4

en: Use IPv6
sr: Користи ИПв6

en: Do not use IPv4
sr: Немој користити ИПв4

en: Do not use IPv6
sr: Немој користити ИПв6

en: Action failed.
    
    Error %d: %s
sr: Радња није успела.
    
    Грешка %d: %s

en: Name
sr: Назив

en: Direction
sr: Усмерење

en: Related State Variable
sr: Променљива односног стања

en: Is Return Value
sr: Је вратила вредност

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Number of Arguments
sr: Број аргумената

en: Send Events
sr: Догађаји слања

en: GType
sr: Гврста

en: Default Value
sr: Основна вредност

en: Minimum
sr: Најмање

en: Maximum
sr: Највише

en: Step
sr: Корак

en: Allowed Values
sr: Допуштене вредности

en: Location
sr: Место

en: UDN
sr: УДН

en: Type
sr: Врста

en: Base URL
sr: Основна адреса

en: Service ID
sr: ИБ услуге

en: Service URL
sr: Адреса услуге

en: Control URL
sr: Адреса управљања

en: Event Subscription URL
sr: Адреса претплате догађаја

en: Friendly Name
sr: Име за пријатеље

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Manufacturer URL
sr: Адреса произвођача

en: Model Description
sr: Опис модела

en: Model Name
sr: Назив модела

en: Model Number
sr: Број модела

en: Model URL
sr: Адреса модела

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: UPC
sr: УПЦ

en: Presentation URL
sr: Адреса излагања

en: Value
sr: Вредност

en: Software
sr: Софтвер

en: Version
sr: Издање

en: Author
sr: Аутор

en: State variables
sr: Променљиве стања

en: Information not available
sr: Подаци нису доступни

en: UPnP Network
sr: УПнП мрежа

en: Device
sr: Уређај

en: Time
sr: Време

en: Service
sr: Услуга

en: State Variable
sr: Променљива стања

en: The UDA version to use
sr: UDA издање за коришћење
