gupnp-tools master - en to sr translation catalogue (112 entries)

en: GUPnP AV CP - Metadata View
sr: GUPnP AV CP — Pregled metapodataka

en: UPnP AV Control Point
sr: UPnP AV upravljačka tačka

en: _Play
sr: _Pusti

en: Fetch the DIDL-Lite XML for this media object
sr: Dovucite DIDL-Lajt IksML za ovaj objekat medija

en: Fetch _DIDL-Lite
sr: Dovuci _DIDL-Lajt

en: Search…
sr: Traži…

en: GUPnP AV Control Point
sr: GUPnP AV upravljačka tačka

en: _File
sr: _Datoteka

en: Close
sr: Zatvori

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Lenient Mode
sr: _Režim popustljivosti

en: _Help
sr: Po_moć

en: About
sr: O programu

en: P_ause
sr: Z_astani

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: Pre_vious
sr: _Prethodno

en: _Next
sr: _Sledeće

en: _Rescan
sr: P_onovo pretraži

en: Clears the CP's idea of the state of the currently selected AV Renderer. Useful for dealing with AV Renderers that don't report state changes.
sr: Čisti ideje upravljačkih tačaka stanja trenutno izabranog AV iscrtavača. Korisno za rukovanje AV iscrtavačima koji ne izveštavaju o promenama stanja.

en: _Clear state
sr: _Očisti stanje

en: _Renderer:
sr: _Iscrtavač:

en: Copyright (C) 2007 Zeeshan Ali (Khattak)
sr: Autorska prava © 2007 Zišan Ali (Khattak)

en: An UPnP AV Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: UPNP AV upravljačka tačka zasnovana na GUPnP radnom okviru.
    Ideja je viđena u Intelovim alatima za UPnP.

en: GUPnP homepage
sr: GUPnP matična stranica

en: UPnP Network Light
sr: UPnP mrežno svetlo

en: A virtual network light bulb based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: Lampica virtuelne mreže zasnovana na GUPnP radnom okviru.
    Ideja je viđena u Intelovim alatima za UPnP.

en: GUPnP Network Light
sr: GUPnP mrežno svetlo

[ctx: network-light]
en: _On
sr: _Uklj.

en: _Increase luminance by 20%
sr: _Povećaj osvetljaj za 20%

en: _Decrease luminance by 20%
sr: _Umanji osvetljaj za 20%

en: _About
sr: _O programu

en: UPnP Universal Control Point
sr: UPnP sveopšta upravljačka tačka

en: A Generic Control Point based on GUPnP framework.
    Inspired by Intel Tools for UPnP.
sr: Opšta upravljačka tačka zasnovana na GUPnP radnom okviru.
    Ideja je viđena u Intelovim alatima za UPnP.

en: Action Invocation
sr: Prizivanje radnje

en: _Invoke
sr: _Prizovi

en: device
sr: uređaj

en: service
sr: usluga

en: action
sr: radnja

en: 'in' arguments
sr: „ulazni“ argumenti

en: 'out' arguments
sr: „izlazni“ argumenti

en: Copy value
sr: Umnoži vrednost

en: Copy all details
sr: Umnoži sve pojedinosti

en: Invoke
sr: Prizovi

en: Subscribe to events
sr: Pretplatite se na događaje

en: _Expand all devices
sr: _Raširi sve uređaje

en: _Collapse all devices
sr: _Skupi sve uređaje

en: Copy event
sr: Umnoži događaj

en: Copy all events
sr: Umnoži sve događaje

en: _Clear event log
sr: _Očisti dnevnik događaja

note: default details
en: GUPnP Universal Control Point
sr: GUPnP sveopšta upravljačka tačka

en: Clear event log
sr: Očisti dnevik događaja

en: Quit
sr: Izađi

en: _View
sr: _Pregled

en: Event _log
sr: Dnevnik _događaja

en: Show _DIDL…
sr: Prikaži _DIDL…

en: _Close
sr: _Zatvori

en: UPnP search expression
sr: Izraz UPnP pretrage

en: column
sr: kolona

en: Network PORT to use for UPnP
sr: Mrežni PRIKLJUČNIK za korišćenje za UPnP

en: Network interfaces to use for UPnP communication
sr: Mrežno sučelje koje se koristi za UPnP veze

en: - UPnP AV control point
sr: — UPnP AV upravljačka tačka

en: Could not parse options: %s
sr: Ne mogu da obradim mogućnosti: %s

en: Search failed
sr: Pretraga nije uspela

en: Error message was: %s
sr: Poruka greške beše: %s

en: Searching on %s
sr: Tražim na „%s“

en: Searching in %s on %s
sr: Tražim u „%s“ na „%s“

en: Search criteria invalid: %s
sr: Uslov pretrage je neispravan: %s

en: Error fetching detailed information: %s
sr: Greška dovlačenja opširnih podataka: %s

en: Friendly name for this UPnP light
sr: Prijateljsko ime za ovo UPnP svetlo

en: Apply change exclusively to this UPnP light
sr: Primeni izmenu samo na ovo UPnP svetlo

en: Action failed.
    
    Error %d: %s
sr: Radnja nije uspela.
    
    Greška %d: %s

en: Name
sr: Naziv

en: Direction
sr: Usmerenje

en: Related State Variable
sr: Promenljiva odnosnog stanja

en: Is Return Value
sr: Je vratila vrednost

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: Number of Arguments
sr: Broj argumenata

en: Send Events
sr: Događaji slanja

en: GType
sr: Gvrsta

en: Default Value
sr: Osnovna vrednost

en: Minimum
sr: Najmanje

en: Maximum
sr: Najviše

en: Step
sr: Korak

en: Allowed Values
sr: Dopuštene vrednosti

en: Location
sr: Mesto

en: Type
sr: Vrsta

en: Base URL
sr: Osnovna adresa

en: Service ID
sr: IB usluge

en: Service URL
sr: Adresa usluge

en: Control URL
sr: Adresa upravljanja

en: Event Subscription URL
sr: Adresa pretplate događaja

en: Friendly Name
sr: Ime za prijatelje

en: Manufacturer
sr: Proizvođač

en: Manufacturer URL
sr: Adresa proizvođača

en: Model Description
sr: Opis modela

en: Model Name
sr: Naziv modela

en: Model Number
sr: Broj modela

en: Model URL
sr: Adresa modela

en: Serial Number
sr: Serijski broj

en: Presentation URL
sr: Adresa izlaganja

en: Value
sr: Vrednost

en: Software
sr: Softver

en: Version
sr: Izdanje

en: Author
sr: Autor

en: State variables
sr: Promenljive stanja

en: Information not available
sr: Podaci nisu dostupni

en: UPnP Network
sr: UPnP mreža

en: Device
sr: Uređaj

en: Time
sr: Vreme

en: Service
sr: Usluga

en: State Variable
sr: Promenljiva stanja
