gutenprint 20110308 - en to gl translation catalogue (862 entries)

en: Default
gl: Predefinido

en: Hybrid EvenTone
gl: EvenTone híbrido

en: Hybrid EvenBetter
gl: EvenBetter híbrido

en: Hybrid UniTone
gl: UniTone híbrido

en: Adaptive Hybrid
gl: Híbrido adaptativo

en: Ordered
gl: Ordenado

en: Ordered New
gl: Novo ordenado

en: Fast
gl: Rápido

en: Very Fast
gl: Moi rápido

en: Hybrid Floyd-Steinberg
gl: Floyd-Steinberg híbrido

en: Predithered Input
gl: Entrada pretramada

en: Drop Size Segmented
gl: Retirar o tamaño segmentado

en: Drop Size Segmented New
gl: Retirar o novo tamaño segmentado

en: Density
gl: Densidade

en: Adjust the density (amount of ink) of the print. Reduce the density if the ink bleeds through the paper or smears; increase the density if black regions are not solid.
gl: Axusta a densidade (cantidade de tinta) da impresión. Reduza a densidade se a tinta chorrea ou mancha o papel; incremente a densidade se as áreas negras non son sólidas

en: Dither Algorithm
gl: Algoritmo de tramado

en: Choose the dither algorithm to be used.
    Adaptive Hybrid usually produces the best all-around quality.
    EvenTone is a new, experimental algorithm that often produces excellent results.
    Ordered is faster and produces almost as good quality on photographs.
    Fast and Very Fast are considerably faster, and work well for text and line art.
    Hybrid Floyd-Steinberg generally produces inferior output.
gl: Elixa o algoritmo de tramado a usar.
    O Híbrido adaptiatvo normalmente produce a mellor calidade en xeral.
    O EvenTone (TonoUniforme) é un algoritmo novo e experimental que a miúdo produce excelentes resultados.
    O Ordenado é o máis rápido e produce unha calidade case tan boa como o anterior para fotografías.
    O Rápido e o Moi rápido son considerablemente máis rápidos, e funcionan ben para texto e arte liñal.
    O Floyd-Steinberg híbrido en xeral produce unha salida inferior.

en: Miscellaneous (unclassified)
gl: Misceláneo (sen clasificar)

en: Family driver
gl: Familia do controlador

en: Color conversion module
gl: Módulo de conversión da  cor

en: Dither algorithm
gl: Algoritmo de tramado

en: Page Size
gl: Tamaño da páxina

en: Size of the paper being printed to
gl: Tamaño do papel onde se imprimirá

en: Media Type
gl: Tipo de medio

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
gl: Tipo de papel (papel normal, papel fotográfico, etc.)

en: Media Source
gl: Orixe dos medios

en: Source (input slot) of the media
gl: Orixe do soporte (rañura de entrada)

en: CD Hub Size
gl: Tamaño do oco do CD

en: Print only outside of the hub of the CD, or all the way to the hole
gl: Imprimir só fora do oco do CD, ou ata o fin do burato

en: CD Size (Custom)
gl: Tamaño de CD (personalizado)

en: Variable adjustment for the outer diameter of CD
gl: Axuste variábel para o diámetro externo do CD

en: CD Hub Size (Custom)
gl: Tamaño do oco do CD (personalizado)

en: Variable adjustment to the inner hub of the CD
gl: Axuste variábel ao oco interior do CD

en: CD Horizontal Fine Adjustment
gl: Axuste fino horizontal do CD

en: Fine adjustment to horizontal position for CD printing
gl: Axuste fino da posición horizontal para impresión de CD

en: CD Vertical Fine Adjustment
gl: Axuste fino vertical do CD

en: Resolution
gl: Resolución

en: Resolution and quality of the print
gl: Resolución e calidade da impresión

en: Ink Type
gl: Tipo de tinta

en: Type of ink in the printer
gl: Tipo de tinta da impresora

en: Ink Channels
gl: Canes de inxección

en: Printing Mode
gl: Modo de impresión

en: Printing Output Mode
gl: Modo de saída de impresión

en: Ink Set
gl: Xogo de tintas

en: Borderless
gl: Sen bordo

en: Print without borders
gl: Imprimir sen bordos

en: Double-Sided Printing
gl: Impresión a dúas caras

en: Duplex/Tumble Setting
gl: Opcións de dúplex/volteado

en: Print Quality
gl: Calidade de impresión

en: Cyan Density
gl: Densidade de cian

en: Adjust the cyan density
gl: Axusta a densidade de cian

en: Magenta Density
gl: Densidade de maxenta

en: Adjust the magenta density
gl: Axusta a densidade de maxenta

en: Yellow Density
gl: Densidade de amarelo

en: Adjust the yellow density
gl: Axusta a densidade doa amarelo

en: Black Density
gl: Densidade de negro

en: Adjust the black density
gl: Axusta a densidade de negro

en: Light Cyan Transition
gl: Transición a cian claro

en: Light Magenta Transition
gl: Transición a maxenta claro

en: Light Yellow Transition
gl: Transición a amarelo claro

en: Off
gl: Desactivado

en: Long Edge (Standard)
gl: Marxe longa (estándar)

en: Short Edge (Flip)
gl: Marxe estreita (xirar)

en: Portrait
gl: Vertical

en: Landscape
gl: Apaisado

en: CD - 5 inch
gl: CD - 5 polgadas

en: CD - 3 inch
gl: CD - 3 polgadas

en: CD - Custom
gl: CD - Personalizado

en: Print To Hub
gl: Imprimir a oco

en: Color
gl: Cor

en: Black and White
gl: Branco e negro

en: Both
gl: Ambos

en: Black
gl: Negro

en: Photo
gl: Fotografía

en: None
gl: Ningún

en: Manual Control
gl: Control manual

en: Standard
gl: Estándar

en: High Accuracy
gl: Alta precisión

en: Bright Colors
gl: Cores brillantes

en: Correct Hue Only
gl: Corrixir só a tonalidade

en: Uncorrected
gl: Sen corrección

en: Desaturated
gl: Sen saturación

en: Threshold
gl: Limiar

en: Raw
gl: Cru

en: Pre-Dithered
gl: Pretramado

en: Grayscale
gl: Escala de grises

en: Whitescale
gl: Escala de brancos

en: Channel
gl: Canle

en: Gamma for raw channel
gl: Gamma para a canle de cru

en: Color Correction
gl: Corrección da cor

en: Color correction to be applied
gl: Corrección da cor a aplicar

en: Channel Bit Depth
gl: Profundidade da canle en bits

en: Bit depth per channel
gl: Profundidade de bits por canle

en: Input Image Type
gl: Tipo de imaxe de entrada

en: Input image type
gl: Tipo de imaxe de entrada

en: Output Image Type
gl: Tipo de imaxe de saída

en: Output image type
gl: Tipo de imaxe de saída

en: Raw Channels
gl: Canles en cru

en: SimpleGamma
gl: GammaSimple

en: Do not correct for screen gamma
gl: Non corrixir para o gamma da pantalla

en: Brightness
gl: Brillo

en: Brightness of the print
gl: Brillo da impresión

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
gl: Contraste da impresión (0 é gris escuro)

en: Linear Contrast Adjustment
gl: Axuste do contraste liñal

en: Use linear vs. fixed end point contrast adjustment
gl: Usar axuste liñal de contraste de punto final no canto deaxuste fijo

en: Composite Gamma
gl: Gamma composto

en: Adjust the gamma of the print. Larger values will produce a generally brighter print, while smaller values will produce a generally darker print.
gl: Ajusta o gamma da impresión. Valores más grandes producirán xeralmente unha impresión máis clara, mentres que valores máis pequenos producirán xeralmente unha impresión máis escura.

en: Gamma value assumed by application
gl: Valor gamma estabelecido polo aplicativo

en: Cyan
gl: Cian

en: Adjust the cyan gamma
gl: Axustar o gamma de cian

en: Magenta
gl: Maxenta

en: Adjust the magenta gamma
gl: Axustar o gamma de maxenta

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Adjust the yellow gamma
gl: Ajustar o gamma de amarelo

en: Red
gl: Vermello

en: Adjust the red gamma
gl: Axustar o gamma de vermello

en: Green
gl: Verde

en: Adjust the green gamma
gl: Axustar o gamma de verde

en: Blue
gl: Azul

en: Adjust the blue gamma
gl: Axustar o gamma de azul

en: Adjust the black gamma
gl: Axustar o gamma de negro

en: Cyan Balance
gl: Balance de cian

en: Adjust the cyan gray balance
gl: Axustar o balance de cian

en: Magenta Balance
gl: Balance de maxenta

en: Adjust the magenta gray balance
gl: Axustar o balance de maxenta

en: Yellow Balance
gl: Balance de amarelo

en: Adjust the yellow gray balance
gl: Axustar o balance de amarelo

en: Saturation
gl: Saturación

en: Adjust the saturation (color balance) of the print
    Use zero saturation to produce grayscale output using color and black inks
gl: Axusta a saturación (balance de cor) da impresión
    Usar saturación cero para producir unha saída de tons de grises usando tintas de cor e negra.

en: Ink Limit
gl: Límite da tinta

en: Limit the total ink printed to the page
gl: Limitar a tinta empregada na páxina

en: GCR Transition
gl: Transición GCR

en: Adjust the gray component transition rate
gl: Axustar a taxa de transición do compoñente gris

en: GCR Lower Bound
gl: Límite inferior RCG

en: Lower bound of gray component reduction
gl: Límite inferior da redución do compoñente gris

en: GCR Upper Bound
gl: Límite superior RCG

en: Upper bound of gray component reduction
gl: Límite superior da redución do compoñente gris

en: LUT dump file
gl: Ficheiro de envorcado LUT

en: Advanced Output Control
gl: Control avanzado de saída

en: Dump file for LUT for external color adjustment
gl: Envorcar o ficheiro para LUT para o axuste de cor externo

en: Curve for raw channel
gl: Curva para a canle de cru

en: Cyan Curve
gl: Curva de cian

en: Cyan curve
gl: Curva de cian

en: Magenta Curve
gl: Curva de maxenta

en: Magenta curve
gl: Curva de maxenta

en: Yellow Curve
gl: Curva de amarelo

en: Yellow curve
gl: Curva de amarelo

en: Black Curve
gl: Curva de negro

en: Black curve
gl: Curva de negro

en: Red Curve
gl: Curva de vermello

en: Red curve
gl: Curva de vermello

en: Green Curve
gl: Curva de verde

en: Green curve
gl: Curva de verde

en: Blue Curve
gl: Curva de azul

en: Blue curve
gl: Curva de azul

en: White Curve
gl: Curva de branco

en: White curve
gl: Curva de branco

en: Hue Map
gl: Mapa de tonalidades

en: Hue adjustment curve
gl: Curva de axuste de tonalidade

en: Saturation Map
gl: Mapa de saturación

en: Saturation adjustment curve
gl: Curva de axuste da saturación

en: Luminosity Map
gl: Mapa de luminosidade

en: Luminosity adjustment curve
gl: Curva de axuste da luminosidade

en: Gray Component Reduction
gl: Redución do compoñente gris

en: Gray component reduction curve
gl: Curva de redución do compoñente gris

en: Traditional Gutenprint color conversion
gl: Conversión da cor tradicional de Gutenprint

en: Value must be set for %s
gl: O valor debese estabelecer a %s

en: `%s' is not a valid %s
gl: «%s» non é un %s corecto

en: %s must be between %f and %f (is %f)
gl: %s debe ser entre %f e %f (es %f)

en: %s must be between %d and %d (is %d)
gl: %s debe ser entre %d e %d (es %d)

en: %s bounds must be between %f and %f
gl: Os límites de %s deben ser entre %f e %f

en: %s wrap mode must be %s
gl: %s o modo de axuste de liña debe ser %s

en: no wrap
gl: sen axuste de liña

en: wrap around
gl: envolver

en: Unknown type parameter %s (%d)
gl: Parámetro de tipo descoñecido %s (%d)

en: %s out of range (value %d, min %d, max %d)
gl: %s fora de límites (valor %d, mín %d, máx %d)

en: Page size is not valid
gl: O tamaño da páxina non é correcto

en: Height must be greater than zero
gl: A altura debe ser maior que cero

en: Width must be greater than zero
gl: A largura debe ser maior que cero

en: Automatic Printing Mode
gl: Modo automático de impresión

en: Automatic printing mode
gl: Modo automático de impresión

en: CD Allow Other Media Sizes
gl: Permitir outros tamaños de soporte CD

en: Allow non-CD media sizes when printing to CD
gl: Permitir outros tamaños de soporte distintos aos dun CD ao imprimir nun CD

en: Resolution of the print
gl: Resolución da impresión

en: Enhanced Gloss
gl: Brillo mellorado

en: Add gloss enhancement
gl: Engadir mellora do brillo

en: Printing Direction
gl: Dirección de impresión

en: Printing direction (unidirectional is higher quality, but slower)
gl: Dirección de impresión (unidireccional da maior calidade, mais é es máis lento)

en: Interleave Method
gl: Método de entrelazado

en: Interleave pattern to use
gl: Modelo de entrelazado a usar

en: Output Order
gl: Orden de saída

en: Alignment Passes
gl: Pasos de aliñamento

en: Alignment Choices
gl: Opcións de aliñamento

en: Ink change command
gl: Orde de cambio de tinta

en: Alternate Alignment Passes
gl: Alternar pasos de aliñamento

en: Alternate Alignment Choices
gl: Alernar opcións de aliñamento

en: Supports Packet Mode
gl: Admite o modo paquete

en: Supports D4 Packet Mode
gl: Admite o modo de paquetes D4

en: Has Interchangeable Ink Cartridges
gl: Ten cartuchos de tinta intercambiábeis

en: Has multiple choices of ink cartridges
gl: Ten múltiples eleccións de cartuchos de tinta

en: Raw Channel Names
gl: Nomes de canles RAW (en cru)

en: Channel Names
gl: Nomes das canles

en: Raw Channel Count
gl: Contador de saída en cru

en: Cyan Map
gl: Mapa de cian

en: Adjust the cyan map
gl: Axustar o mapa de cian

en: Magenta Map
gl: Mapa de maxenta

en: Adjust the magenta map
gl: Axustar o mapa de maxenta

en: Yellow Map
gl: Mapa de amarelo

en: Adjust the yellow map
gl: Axusta o mapa de amarelo

en: Blue Map
gl: Mapa de azul

en: Adjust the blue map
gl: Axustar o mapa de azul

en: Orange Map
gl: Mapa laranxa

en: Adjust the orange map
gl: Axustar o mapa de laranxa

en: Red Map
gl: Mapa de vermello

en: Adjust the red map
gl: Axustar o mapa de vermello

en: Blue Density
gl: Densidade de azul

en: Adjust the blue density
gl: Axustar a densidade de azul

en: Orange Density
gl: Densidade de laranxa

en: Adjust the orange density
gl: Axustar a densidade de laranxa

en: Red Density
gl: Densidad de vermello

en: Adjust the red density
gl: Axustar a densidade d vermello

en: Gloss Level
gl: Nivel de brillo

en: Adjust the gloss level
gl: Axustar o nivel de brillo

en: Drop Size Small
gl: Gota de pequeno tamaño

en: Drop Size 1 (small)
gl: Gota de tamaño 1(pequeno)

en: Drop Size Medium
gl: Gota de tamaño medio

en: Drop Size 2 (medium)
gl: Gota de tamaño 2 (medio)

en: Drop Size Large
gl: Gota de tamaño grande

en: Drop Size 3 (large)
gl: Gota de tamaño 3 (grande)

en: Light Cyan Value
gl: Valor de cian claro

en: Light Cyan Density Scale
gl: Escala de densidade de cian claro

en: Light Magenta Value
gl: Valor de maxenta claro

en: Light Magenta Density Scale
gl: Escala de densidade maxenta claro

en: Dark Yellow Value
gl: Valor de amarelo escuro

en: Dark Yellow Transition
gl: Transición a amarelo escuro

en: Dark Yellow Density Scale
gl: Escala de densidade de amarelo escuro

en: Gray Value
gl: Valor de gris

en: Gray Transition
gl: Transición a gris

en: Gray Density Scale
gl: Escala de densidade de gris

en: Light Gray Value
gl: Valor para gris claro

en: Light Gray Transition
gl: Transición a gris claro

en: Light Gray Density Scale
gl: Escala de densidade de gris claro

en: Dark Gray Value
gl: Valor de gris escuro

en: Dark Gray Transition
gl: Transición a gris escuro

en: Dark Gray Density Scale
gl: Escala de densidade de gris escuro

en: Mid Gray Value
gl: Valor de gris medio

en: Medium Gray Value
gl: Valor de gris medio

en: Mid Gray Transition
gl: Transición de gris medio

en: Medium Gray Transition
gl: Transición de gris medio

en: Mid Gray Density Scale
gl: Escala de densidade de cian medio

en: Medium Gray Density Scale
gl: Escala de densidade de gris medio

en: Hextone Gray 5 Value
gl: Valor de Gris 5 Hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Value
gl: Valor de Gris 5 Hextone (máis escuro)

en: Hextone Gray 5 Transition
gl: Transición de Gris 5 Hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Transition
gl: Transición de Gris 5 Hextone (máis escuro)

en: Hextone Gray 5 Density Scale
gl: Escala de densidade  de Gris 5 Hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Density Scale
gl: Escala de densidade  de Gris 5 Hextone (máis escuro)

en: Hextone Gray 4 Value
gl: Valor de Gris 4 Hextone

en: Hextone Gray 4 Transition
gl: Transición de Gris 4 Hextone

en: Hextone Gray 4 Density Scale
gl: Escala de densidade de Gris 4 Hextone

en: Hextone Gray 3 Value
gl: Valor de Gris 3 Hextone

en: Hextone Gray 3 Transition
gl: Transición de Gris 3 Hextone

en: Hextone Gray 3 Density Scale
gl: Escala de densidade de Gris 3 Hextone

en: Hextone Gray 2 Value
gl: Valor de Gris 2 Hextone

en: Hextone Gray 2 Transition
gl: Transición de Gris 2 Hextone

en: Hextone Gray 2 Density Scale
gl: Escala de densidade de Gris 2 Hextone

en: Hextone Gray 1 Value
gl: Valor de Gris 1 Hextone

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Value
gl: Valor de Gris 1 Hextone (máis claro)

en: Hextone Gray 1 Transition
gl: Transición de Gris 1 Hextone

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Transition
gl: Transición de Gris 1 Hextone (máis claro)

en: Hextone Gray 1 Density Scale
gl: Escala de densidade de Gris 1 Hextone

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Density Scale
gl: Escala de densidade de Gris 1 Hextone (máis claro)

en: Drying Time Per Page
gl: Tempo de secado por páxina

en: Set drying time per page
gl: Estabelecer o tempo de secado por páxina

en: Drying Time Per Scan
gl: Tempo de secado por exploración

en: Set drying time per scan
gl: Estabelecer o tempo de secado por exploración

en: Minimum Drying Time Per Scan
gl: Tempo de secado mínimo por exploración

en: Set minimum drying time per scan
gl: Estabelecer o tempo de secado mínimo por exploración

en: Quality Enhancement
gl: Mellora da calidade

en: Enhance print quality by additional passes
gl: Mellorar a calidade de impresión con pasadas adicionais

en: Paper Thickness
gl: Groso do papel

en: Set printer paper thickness
gl: Estabelecer o grosor do papel de impresión

en: Vacuum Intensity
gl: Intensidade de baleiro

en: Set vacuum intensity (printer-specific)
gl: Estabelecer a intensidade do baleiro (impresora específica)

en: Feed Sequence
gl: Secuencia de alimentación

en: Set paper feed sequence (printer-specific)
gl: Estabelecer a secuencia de alimentación de papel (impresora específica)

en: Print Method
gl: Método de impresión

en: Set print method (printer-specific)
gl: Estabelecer o método de impresión (impresora específica)

en: Platen Gap
gl: Distancia do cabezallo

en: Set platen gap (printer-specific)
gl: Estabelecer a separación entre o cabezallo e o papel (específica da impresora)

en: Feed Adjustment
gl: Axuste de alimentación

en: Set paper feed adjustment (0.01% units)
gl: Estabelecer o axuste de alimentación do papel (0.01% unidades)

en: Full Manual Control
gl: Control manual total

en: Automatic Setting Control
gl: Configuración do control automático

en: Automatic
gl: Automático

en: Bidirectional
gl: Bidireccional

en: Unidirectional
gl: Unidireccional

en: Alternate Fill
gl: Alternar o recheo

en: Ascending Fill
gl: Recheo ascendente

en: Descending Fill
gl: Recheo descendente

en: Ascending Double
gl: Dobre ascendente

en: Nearest Neighbor Avoidance
gl: Evitar aos veciños máis próximos

en: Short Edge(Flip)
gl: Lado curto (voltear)

en: This printer does not support raw printer output at depth %d
gl: Esta impresora non admite a saída en cru á profundidade %d

en: Print options not verified; cannot print.
gl: As opcións de impresión non se poden verifica; non se pode imprimir.

en: 300 DPI x 600 DPI
gl: 300 PPP x 600 PPP

en: 600 DPI
gl: 600 PPP

en: 600 DPI high quality
gl: 600 PPP alta calidade

en: 600 DPI Unidirectional
gl: 600 PPP Unidireccional

en: 1200 DPI
gl: 1200 PPP

en: 1200 DPI high quality
gl: 1200 PPP alta calidade

en: 1200 DPI highest quality
gl: 1200 PPP moi alta calidade

en: 1200 DPI  Unidirectional
gl: 1200 PPP  Unidireccional

en: 2400 DPI x 1200 DPI
gl: 2400 PPP x 1200 PPP

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
gl: 2400 PPP x 1200 PPP alta calidade

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
gl: 2400 PPP x 1200 PPP moi alta calidade

en: test print
gl: proba de impresión

en: Four Color Standard
gl: Estándar de catro cores

en: Three Color Composite
gl: Tres cores compostos

en: Six Color Photo
gl: Fotografia de seis cores

en: Five Color Photo Composite
gl: Composición fotográfica a cinco cores

en: Plain Paper
gl: Papel normal

en: Glossy Film
gl: Filme brillante

en: Transparencies
gl: Transparencias

en: Envelopes
gl: Sobres

en: Matte Paper
gl: Papel mate

en: Inkjet Paper
gl: Papel para chorro de tinta

en: Photo Quality Inkjet Paper
gl: Papel de calidade fotográfica para chorro de tinta

en: Photo Paper
gl: Papel fotográfico

en: Premium Glossy Photo Paper
gl: Papel fotográfico satinado premium

en: Premium Luster Photo Paper
gl: Papel fotográfico lustrado premium

en: Photo Quality Glossy Paper
gl: Papel satinado de calidade fotográfica

en: Ilford Heavy Paper
gl: Papel pesado Ilford

en: Other
gl: Outro

en: Auto Sheet Feeder
gl: Alimentador automático de follas

en: Manual with Pause
gl: Manual con pausa

en: Manual without Pause
gl: Manual sen pausa

en: Coated
gl: Recuberto

en: Glossy
gl: Brillante

en: Texture
gl: Textura

en: Matte
gl: Mate

en: High
gl: Alto

en: Printer Settings
gl: Configuracion da impresora

en: Date
gl: Data

en: On
gl: Activado

en: Output Level Adjustment
gl: Axuste do nivel de saída

en: Adjust the cyan balance
gl: Axustar o balance de cian

en: Adjust the magenta balance
gl: Axustar o balance de maxenta

en: Adjust the yellow balance
gl: Axustar o balance de amarelo

en: Black Balance
gl: Balance de negro

en: Adjust the black balance
gl: Axustar o balance de negro

en: Plain
gl: Simple

en: Bond
gl: Vínculo

en: Glossy Photo
gl: Foto brillante

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Quick-dry Photo
gl: Foto de secado rápido

en: Quick-dry Transparency
gl: Transparencia de secado rápido

en: Manual - Movable Guides
gl: Manual - Guías móbiles

en: Tray 1 - Movable Guides
gl: Bandexa 1 - Guías móbiles

en: Tray 1
gl: Bandexa 1

en: Tray 2 - Movable Guides
gl: Bandexa 2 - Guías móbiles

en: Tray 2
gl: Bandexa 2

en: Tray 3 - Movable Guides
gl: Bandexa 3 - Guías móbiles

en: Tray 3
gl: Bandexa 3

en: Tray 4 - Movable Guides
gl: Bandexa 4 - Guías móbiles

en: Tray 4
gl: Bandexa 4

en: Portable Sheet Feeder
gl: Alimentador de follas portátil

en: Desktop Sheet Feeder
gl: Alimentador de follas de escritorio

en: Tray
gl: Bandexa

en: Optional Source
gl: Orixe opcional

en: Autoselect
gl: Autoseleccionar

en: 150x150 DPI
gl: 150x150 PPP

en: 300x300 DPI
gl: 300x300 PPP

en: 600x300 DPI
gl: 600x300 PPP

en: 600x600 DPI monochrome
gl: 600x600 PPP monocromo

en: 600x600 DPI
gl: 600x600 PPP

en: 1200x600 DPI
gl: 1200x600 PPP

en: 2400x600 DPI
gl: 2400x600 PPP

en: Draft
gl: Borrador

en: Color + Black Cartridges
gl: Cor + cartuchos de negro

en: Color + Photo Cartridges
gl: Cor + cartuchos de fotos

en: PPDFile
gl: FicheiroPPD

en: PPD File
gl: Ficheiro PPD

en: Model Name
gl: Nome do modelo

en: PPD File Model Name
gl: Nome do modelo de ficheiro PPD

en: None; please provide a PPD file
gl: Ningún; forneza un ficheiro PPD

en: Letter
gl: Carta

en: Custom
gl: Personalizado

en: Image dimensions must match paper dimensions
gl: As dimensións da imaxe deben encaix nas do papel

en: Fatal error!
gl: Aconteceu un erro fatal!

en: Please report the above information to gimp-print-devel@lists.sourceforge.net
gl: Informe disto a gimp-print-devel@lists.sourceforge.net

en: Fast Economy
gl: Rápido económico

en: Economy
gl: Económico

en: Super Photo
gl: Super foto

en: Ultra Photo
gl: Ultra foto

en: Best
gl: Mellor

en: Text
gl: Texto

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Mixed Text and Graphics
gl: Texto e gráficos mesturados

en: Photograph
gl: Fotografia

en: Line Art
gl: Arte liñal

en: Page
gl: Páxina

en: Job
gl: Traballo

en: Image Type
gl: Tipo de imaxe

en: Type of image being printed
gl: Tipo de imaxe a imprimir

en: Job Mode
gl: Modo de traballo

en: Job vs. page mode
gl: Modo de traballo vs. página

en: Page Number
gl: Número de páxina

en: Page number
gl: Número de páxina

en: Number of Copies
gl: Número de copias

en: Curve type
gl: Tipo de curva

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
gl: Se esta curva é liñal, spline interpolada ou de forma libre

en: Minimum X
gl: X mínimo

en: Minimum possible value for X
gl: Mínimo valor posíbel para X

en: Maximum X
gl: X máximo

en: Maximum possible X value
gl: Máximo valor posíbel para X

en: Minimum Y
gl: Y mínimo

en: Minimum possible value for Y
gl: Mínimo valor posíbel para Y

en: Maximum Y
gl: Y máximo

en: Maximum possible value for Y
gl: Máximo valor posíbel para Y

en: _Gamma value
gl: Valor do _gamma

en: Inch
gl: Polgada

en: Set the base unit of measurement to inches
gl: Estabelecer a unidade base de medición a polgadas

en: Set the base unit of measurement to centimetres
gl: Estabelecer a unidade base de medición a centímetros

en: Points
gl: Puntos

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
gl: Estabelecer a unidade base de medición a puntos (1/72")

en: Set the base unit of measurement to millimetres
gl: Estabelecer a unidade base de medición a milímetros

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
gl: Estabelecer a unidade base de medición a picas (1/12")

en: Color output
gl: Saída de cor

en: Print in shades of gray using black ink
gl: Imprimir en sombras de grises utilizando a tinta negra

en: Standard Command
gl: Orde estándar

en: Use standard print command
gl: Usar a orde de impresión estándar

en: Custom Command
gl: Orde personalizada

en: Use custom print command
gl: Usar unha orde personalizada para impresión

en: File
gl: Ficheiro

en: Print to a file
gl: Imprimir a un ficheiro

en: Edit Curve...
gl: Editar curva...

en: Set Default
gl: Estabelecer como predeterminado

en: Restore Previous
gl: Restaurar previo

en: OK
gl: Aceptar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Select File...
gl: Escoller un ficheiro...

en: Reset
gl: Restabelecer

en: %s -- Print v%s
gl: %s -- Imprimir v%s

en: About
gl: Sobre

en: Print and
    Save Settings
gl: Imprimir e
    gardar a configuración

en: Save
    Settings
gl: Gardar
    configuración

en: Print
gl: Imprimir

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Position the image on the page.
    Click and drag with the primary button to position the image.
    Click and drag with the second button to move the image with finer precision; each unit of motion moves the image one point (1/72")
    Click and drag with the third (middle) button to move the image in units of the image size.
    Holding down the shift key while clicking and dragging constrains the image to only horizontal or vertical motion.
    If you click another button while dragging the mouse, the image will return to its original position.
gl: Posicione a imaxe na páxina.
    Seleccione e arrastre co botón primario para posicionar a imaxe.
    Seleccione e arrastre co botón secundario para mover a imaxe con
    maior precisión; cada unidade de movimento move a imaxe un punto
    (1/72")
    Seleccione e arrastre co botón central para mover a
    imaxe en unidades do tamaño da imaxe.
    Mantendo premida a tecla Maiús mentres se preme e arrastra
    restrinxese o movimento da imaxe só aos eixes vertical e horizontal.
    Se preme outro botón mentres arrastra o ratón, a imaxe volverá a
    súa posición orixinal.

en: Paper Size
gl: Tamaño do papel

en: Show All Paper Sizes
gl: Mostrar todos os tamaños de papel

en: Dimensions:
gl: Dimensións:

en: Width:
gl: Largura:

en: Width of the paper that you wish to print to
gl: Largo do papel no que se desexa imprimir

en: Height:
gl: Altura:

en: Height of the paper that you wish to print to
gl: Altura do papel no que se desexa imprimir

en: Automatic Paper Size
gl: Tamaño automático de papel

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
gl: Seleccione o número de copias a imprimir; un valor entre 1 e 100

en: Image Position
gl: Posición da imaxe

en: Auto
gl: Automático

en: Upside down
gl: Cara a abaixo

en: Seascape
gl: Horizontal cara abaixo

en: Select the orientation: portrait, landscape, upside down, or seascape (upside down landscape)
gl: Seleccione la orientación: vertical, apaisada, invertida, ou invertida reversa (apaisada invertida)

en: Orientation:
gl: Orientación:

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Distance from the left of the paper to the image
gl: Distancia desde a esquerda do papel ata a imaxe

en: Right:
gl: Dereita:

en: Distance from the left of the paper to the right of the image
gl: Distancia desde a esquerda do papel ata o bordo dereito da imaxe

en: Distance from the right of the paper to the image
gl: Distancia desde a dereita do papel ata a imaxe

en: Top:
gl: Arriba:

en: Distance from the top of the paper to the image
gl: Distancia desde o bordo superior do papel ata a imaxe

en: Bottom:
gl: Abaixo:

en: Distance from the top of the paper to bottom of the image
gl: Distancia desde o bordo superior do papel ata o bordo inferior da imaxe

en: Distance from the bottom of the paper to the image
gl: Distancia desde o bordo inferior do papel ata a imaxe

en: Center:
gl: Centro:

en: Center the image horizontally on the paper
gl: Centrar a imaxe en horizontal no papel

en: Center the image on the paper
gl: Centrar a imaxe no papel

en: Center the image vertically on the paper
gl: Centrar a imaxe en vertical no papel

en: Setup Printer
gl: Configuración da impresora

en: Printer Make:
gl: Fabricante da impresora:

en: Select the make of your printer
gl: Seleccione o fabricante da súa impresora

en: Printer Model:
gl: Modelo da impresora:

en: Select your printer model
gl: Seleccionar o seu modelo de impresora

en: PPD File:
gl: Ficheiro PPD:

en: Enter the correct PPD filename for your printer
gl: Introduxa o nome do ficheiro PPD correcto para a  súa impresora

en: Browse
gl: Examinar

en: Choose the correct PPD filename for your printer
gl: Elixa o nome de ficheiro PPD correcto para a súa impresora

en: Select the name of the output queue (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
gl: Seleccionar o nome da cola de saída (non o tipo, nin o modelo da impresora) pola que desexa imprimir

en: Printer Queue:
gl: Cola da impresora:

en: Enter the correct command to print to your printer.
gl: Introduza a orde correcta para imprimir pola súa impresora.

en: Enter the file to print to.
gl: Introduza o ficheiro polo que desexa imprimir.

en: File to print to
gl: Picheiro polo que imprimir

en: Print To File
gl: Imprimir nun ficheiro

en: Define New Printer
gl: Definir unha nova impresora

en: Printer Name:
gl: Nome da impresora:

en: Enter the name you wish to give this logical printer
gl: Introduza o nome que desxa darlle a esta impresora lóxica

en: About Gutenprint
gl: Sobre Gutenprint

en: Gutenprint Version
gl: Versión de Gutenprint

en: Select the name of the printer (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
gl: Seleccione o nome da impresora (non o tipo ou o modelo da mesma) coa que desexa imprimir

en: Setup Printer...
gl: Configurar a impresora...

en: Choose the printer model, PPD file, and command that is used to print to this printer
gl: Seleccione o modelo da impresora, o ficheiro PPD e a orde utilizada para imprimir nesa impresora

en: New Printer...
gl: Nova impresora...

en: Define a new logical printer. This can be used to name a collection of settings that you wish to remember for future use.
gl: Defina unha nova impresora lóxica. Isto pode ser utilizado para nomear a unha colección de configuracións que vostede desexe lembrar para un futuro uso.

en: Set Printer Option Defaults
gl: Estabelecer as opcións de impresora como predeterminadas

en: Set all printer options to their defaults
gl: Configurar todas as opcións de impresora á súas predeterminadas

en: Image Size
gl: Tamaño da imaxe

en: Scaling:
gl: Escala:

en: Set the scale (size) of the image
gl: Estabelecer a escala (o tamaño) da imaxe

en: Scale by:
gl: Escalar por:

en: Select whether scaling is measured as percent of available page size or number of output dots per inch
gl: Seleccione se o escalado é medido como unha porcentaxe do tamaño de papel dispoñíbel ou como un número de saída de puntos por polgada

en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Scale the print to the size of the page
gl: Escalar a impresión ao tamaño da páxina

en: PPI
gl: PPP

en: Scale the print to the number of dots per inch
gl: Escalar a impresión a un número de puntos por polgada

en: Set the width of the print
gl: Estabelecer o largo da impresión

en: Set the height of the print
gl: Estabelecer o alto da impresión

en: Use Original
    Image Size
gl: Usar o tamaño
    orixinal da imaxe

en: Set the print size to the size of the image
gl: Estabelecer a medida de impresión á medida da imaxe

en: Print Color Adjust
gl: Axuste de impresión a cores

en: Set Defaults
gl: Estabelecer como predeterminados

en: Close
gl: Pechar

en: Image preview
gl: Previsualización da imaxe

en: View Output Channels:
gl: Ver canles de saída:

en: Output
gl: Saída

en: Output Type:
gl: Tipo de saída:

en: Select the desired output type
gl: Seleccionar o tipo de saída desexado

en: Adjust Output...
gl: Axustar a  saída...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
gl: Axustar o balance da cor, brillo, contraste, saturación e o algoritmo de tramado

en: Size Units:
gl: Unidades de tamaño:

en: Units:
gl: Unidades:

en: Select the base unit of measurement for printing
gl: Seleccionar a unidade base de medida para imprimir

en: System V lp
gl: lp de System V

en: Berkeley lpd (/etc/lpc)
gl: lpd de Berkeley (/etc/lpc)

en: Printer
gl: Impresora

en: (Default Printer)
gl: (Impresora predeterminada)

en: Printer Features
gl: Opcións da impresora

en: Output Control
gl: Control de saída

en: Common
gl: Común

note: TRANSLATORS: Specify the language of the PPD translation. * Use the English name of your language here, e.g. "Swedish" instead of * "Svenska".
en: English
gl: Galego

en: Media Size
gl: Tamaño do papel

en: Color Model
gl: Modelo da cor

en: Inverted Grayscale
gl: Escala de gris invertida

en: RGB Color
gl: Cor RGB

en: CMY Color
gl: Cor CMY

en: Color Precision
gl: Precisión da cor

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Value
gl: Valor

en: Fine Adjustment
gl: Axuste fino

en: Reverse
gl: Reverso

en: 2-Sided Printing
gl: Impresión a dobre cara

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
gl: Reducir o tamaño de páxina se é necesario para ajustalo aos bordos

en: Shrink (print the whole page)
gl: Reducir (imprimir a páxina completa)

en: Crop (preserve dimensions)
gl: Cortar (manter as dimensións)

en: Expand (use maximum page area)
gl: Expandir (usar a área máxima da páxina)

en: Escputil version
gl: Escputil versión

en: You may only specify one printer or raw device.
gl: Vostede só pode especificar unha impresora ou dispositivo cru.

en: You may only specify one printer model.
gl: Vostede só pode especificar un modelo de impresora

en: Alignment choices must be at least 1.
gl: Debe elixir alo menos unha opción de aliñamento.

en: Alignment passes must be at least 1.
gl: Os pases de aliñamento deben ser alo menos 1

en: Unknown option %c
gl: Opción descoñecida %c

en: Usage: %s [OPTIONS] command
gl: Uso: %s [OPCIÓNS] orde

en: Type `%s --help' for more information.
gl: Escriba «%s --help» para obter máis información.

en: Type `%s -h' for more information.
gl: Escriba «%s -h» para obter máis información.

en: Cannot open device %s: %s
gl: Non é posíbel abrir o dispositivo %s: %s

en: Cannot print to printer %s with %s
gl: Non é posíbel imprimir á impresora %s con %s

en: Unable to send command to printer
gl: Non é posíbel enviar a orde á impresora

en: Read from printer timed out
gl: Esgotouse o tempo de espera de lectura da impresora

en: Cannot read from %s: %s
gl: Non é posíbel ler %s de: %s

en: Please specify a raw device
gl: Especifique un dispositivo cru (raw)

en: Cannot open %s read/write: %s
gl: Non é posíbel abrir %s  para lectura/escritura: %s

en: Unknown printer %s!
gl: Impresora descoñecida %s

en: Cannot write to %s: %s
gl: Non é posíbel escribir á %s: %s

en: 
    Cannot write to %s: %s
gl: 
    Non é posíbel escribir á %s: %s

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
gl: 
    Non é posíbel detectar o tipo de impresora.
    Empregue -m para especificar o seu modelo de impresora.

en: Photo Black
gl: Negro fotográfico

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Light Cyan
gl: Cian claro

en: Light Magenta
gl: Maxenta claro

en: Light Black
gl: Negro claro

en: Matte Black
gl: Negro mate

en: Gloss Optimizer
gl: Brillante optimizado

en: Light Light Black
gl: Negro moi claro

en: Orange
gl: Laranxa

en: Status: Error
gl: Estado: erro

en: Status: Self-Printing
gl: Estado: autoimpresión

en: Status: Busy
gl: Estado: ocupada

en: Status: Waiting
gl: Estatus: agardando

en: Status: Idle
gl: Estado: inactiva

en: Status: Paused
gl: Estado: en pausa

en: Status: Cleaning
gl: Estado: limpando

en: Status: Factory shipment
gl: Estado: axustes de fábrica

en: Status: Shutting down
gl: Estado: apagándose

en: Status: Unknown (%d)
gl: Estado: descoñecido (%d)

en: Error: Fatal Error
gl: Error: erro fatal

en: Error: Other interface is selected
gl: Error: foi seleccionada outra interface

en: Error: Cover Open
gl: Error: a tapa está aberta

en: Error: Paper jam
gl: Error: atasco do papel

en: Error: Ink out
gl: Error: sen tinta

en: Error: Paper out
gl: Error:sen papel

en: Error: Miscellaneous paper error
gl: Error: erro non específicado de impresora

en: Error: Maintenance cartridge overflow
gl: Error: mantemento por derrame do cartucho

en: Error: Wait return from the tear-off position
gl: Error: agardando o retorno desde a posición de corte

en: Error: Double feed error
gl: Error: erro no dobre alimentador

en: Error: Ink cartridge lever released
gl: Error: a panca do cartucho de tinta está liberada

en: Error: Unrecoverable cutter error
gl: Error: erro non recuperábel no cortador

en: Error: Recoverable cutter jam
gl: Error: atasco recuperábel no cortador

en: Error: No maintenance cartridge present
gl: Error: non hai ningún cartucho de mantemento

en: Error: Rear cover open
gl: Error: tapa traseira aberta

en: Error: CD Tray Out
gl: Error: bandexa de CD aberta

en: Error: Card loading error
gl: Error: erro ao cargar as tarxetas

en: Error: Tray cover open
gl: Error: a tapa da bandexa está aberta

en: Error: Maintenance cartridge cover open
gl: Error: a tapa do cartucho de mantemento está aberta

en: Error: Front cover open
gl: Error: a tapa frontal está aberta

en: Error: Maintenance request
gl: Error: solicitude de mantemento

en: Error: Unknown (%d)
gl: Error: descoñecido (%d)

en: Warning: %s Ink Low
gl: Aviso: tinta %s baixa

en: Warning: Channel %d Ink Low
gl: Aviso: canle de tinta %d baixo

en: Warning: %s Cleaning Disabled
gl: Aviso: %s limpeza desactivada

en: Warning: Channel %d Cleaning
gl: Aviso: limpando a canle %d

en: Warning: Maintenance cartridge near full
gl: Aviso: cartucho de mantemento case cheno

en: Warning: Maintenance request pending
gl: Aviso: solicitude de mantemento pendiente

en: Warning: Unknown (%d)
gl: Advertencia: descoñecido (%d)

en: Printing nozzle self-test
gl: Imprimindo a autocomprobación do inxector

en: Printer Name: %s
gl: Nome da impresora: %s

en: Ink Levels:
gl: Niveis de tinta:

en: Ink color
gl: Cor de tinta

en: Percent remaining
gl: Porcentaxe restante

en: Job Name:
gl: Nome do traballo:

en: ink levels
gl: niveis de tinta

en: status
gl: estado

en: Obtaining %s requires using a raw device.
gl: Obter %s require empregar un dispositivo cru (raw).

en: Ink cartridge
gl: Cartucho de tinta

en: Part number
gl: Número de peza

en: Obtaining extended ink information requires using a raw device.
gl: A obtención dos niveis de tinta require empregar un dispositivo cru (raw).

en: Printer identification requires using a raw device.
gl: A identificación da impresora require o emprego dun dispositivo cru (raw).

en: Cannot identify printer model.
gl: Non foi posíbel identificar o modelo da impresora.

en: Cleaning heads...
gl: Limpando inxectores...

en: Running nozzle check, please ensure paper is in the printer.
gl: Executando a proba dos inxectores de tinta, asegurese de que haxa papel na impresora.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints %d test patterns.  Each pattern looks very similar.
    The patterns consist of a series of pairs of vertical lines that overlap.
    Below each pair of lines is a number between %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical line.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    Each pattern is similar, but later patterns use finer dots for more
    critical alignment.  You must run all of the passes to correctly align your
    printer.  After running all the alignment passes, the alignment
    patterns will be printed once more.  You should find that the middle-most
    pair (#%d out of the %d) is the best for all patterns.
    
    After the passes are printed once more, you will be offered the
    choices of (s)aving the result in the printer, (r)epeating the process,
    or (q)uitting without saving.  Quitting will not restore the previous
    settings, but powering the printer off and back on will.  If you quit,
    you must repeat the entire process if you wish to later save the results.
    It is essential that you not turn your printer off during this procedure.
gl: Faga o favor de ler estas instrucións moi cuidadosamente antes de proceder.
    
    Esta utilidade permitelle aliñar o cabezallo de impresión da súa impresora
    de chorro de tinta Epson Stylus. O mal uso desta utilidade pode provocar
    unha degradación da calidade de impresión e posíbelmente danos na súa
    impresora. Esta utilidade non foi probada por Seiko Epson no que atinxe ao
    correcto funcionamento e ofrecese sen ningunha garantía. O risco do uso
    desta utilidade é da exclusiva responsabilidade do usuario.
    
    Esta utilidade imprime %d patróns de proba. Cada patrón ten un aspecto moi
    semellante. Os patróns consisten nunha serie de pares de liñas verticais
    que se solapan. Debaixo de cada par de liñas hai un número entre %d e %d.
    
    Cando inspeccione os pares de liñas, deberá buscar o par de liñas que
    estea mellor aliñado, é decir, que forma mellor unha sóa liña vertical.
    Inspeccione os pares moi coidadosamente para atopar o mellor axuste.
    Recomendase o uso dunha lupa ou lente de aumento para unha inspección
    máis crítica.
    Tamén se suxire que use un papel de boa calidade para as probas, para
    que as liñas queden ben formadas e non se dispersen sobre o papel.
    Despois de escoller o número correspondente ao par mellor axustado,
    poña de novo o papel na impresora antes de escribilo.
    
    Cada patrón é semellante, pero os últimos patróns usan puntos máis finos
    para un aliñamento máis crítico. Vostede debe facer todas as pasadas para
    aliñar correctamente a impresora. Despois de executar todas as pasadas
    de aliñamento, os patróns de aliñamento imprimiranse unha vez máis. Debe
    observarse que o par medio entre todos (#%d de %d) é o mellor de todos
    os patróns.
    
    Despois de que os patróns sexan impresos unha vez máis, ofreceráselle
    a opción de gardar (s) o resultado na impresora, repetir o proceso (r),
    ou saír sen gardar (q). Saír sen guardar non restaurará a configuración
    previa, pero se a apaga e a volve a acender si o fará.
    Se sáe sen gardar, deberá repetir o proceso por completo se, máis tarde,
    quere gardar os resultados. É moi importante que non apague a
    impresora durante éste proceso.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints a test pattern that consist of a series of pairs of
    vertical lines that overlap.  Below each pair of lines is a number between
    %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical align.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    After running the alignment pattern, it will be printed once more.  You
    should find that the middle-most pair (#%d out of the %d) is the best.
    You will then be offered the choices of (s)aving the result in the printer,
    (r)epeating the process, or (q)uitting without saving.  Quitting will not
    restore the previous settings, but powering the printer off and back on will.
    If you quit, you must repeat the entire process if you wish to later save
    the results.  It is essential that you not turn off your printer during
    this procedure.
gl: Faga o favor de ler estas instrucións moi cuidadosamente antes de proceder.
    
    Esta utilidade permitelle aliñar o cabezallo de impresión da súa impresora
    de chorro de tinta Epson Stylus. O mal uso desta utilidade pode provocar
    unha degradación da calidade de impresión e posíbelmente danos na súa
    impresora. Esta utilidade non foi probada por Seiko Epson no que atinxe ao
    correcto funcionamento e ofrecese sen ningunha garantía. O risco do uso
    desta utilidade é da exclusiva responsabilidade do usuario.
    
    Esta utilidade imprime un patrón de proba consistente nunha serie de
    pares de liñas verticais que se solapan. Debaixo de cada par de liñas
    hai un número entre %d e %d.
    
    Cando inspeccione os pares de liñas, deberá buscar o par de liñas que
    estea mellor aliñado, é decir, que forma mellor unha sóa liña vertical.
    Inspeccione os pares moi coidadosamente para atopar o mellor axuste.
    Recomendase o uso dunha lupa ou lente de aumento para unha inspección
    máis crítica.
    Tamén se suxire que use un papel de boa calidade para as probas, para
    que as liñas queden ben formadas e non se dispersen sobre o papel.
    Despois de escoller o número correspondente ao par mellor axustado,
    poña de novo o papel na impresora antes de escribilo.
    
    Despois de executar el patrón de aliñamento, imprimiranse unha vez máis,
    Debe observarse que o par medio entre todos (#%d de %d) é o mellor.
    De seguido ofreceráselle  a opción de gardar (s) o resultado na impresora,
    repetir o proceso (r), ou saír sen gardar (q). Saír sen guardar non restaurará
    a configuración previa, pero se a apaga e a volve a acender si o fará.
    Se sáe sen gardar, deberá repetir o proceso por completo se, máis tarde, quere
    gardar os resultados. É moi importante que non apague a impresora durante éste
    proceso.

en: Unable to send command to the printer, exiting.
gl: Non é posíbel enviar a orde á impresora, saíndo.

en: Exiting
gl: Saíndo

en: Please inspect the final output very carefully to ensure that your
    printer is in proper alignment. You may now:
      (s)ave the results in the printer,
      (q)uit without saving the results, or
      (r)epeat the entire process from the beginning.
    You will then be asked to confirm your choice.
    What do you want to do (s, q, r)?
gl: Inspeccione a saída final moi detidamente para asegurar que
    a súa impresora estea ben aliñada. Vostede agora pode:
      (s) Gardar os resultados na impresora,
      (q) Saír sen gardar os resultados, ou
      (r) Repetir o proceso completamente desde o principio.
    Despois solicitaráselle que confirme a súa elección.
    Qué opción elixe? (s), (q), (r).

en: Please confirm by typing 'q' again that you wish to quit without saving:
gl: Escriba «q» para confirmar outra vez que quere saír sen gardar:

en: OK, your printer is aligned, but the alignment has not been saved.
    If you wish to save the alignment, you must repeat this process.
gl: De acordo, a súa impresora está aliñada, pero o aliñamento non foi gardado.
    Se quere gardar o aliñamento, deberá repetir éste proceso.

en: Please confirm by typing 'r' again that you wish to repeat the
    alignment process:
gl: Escriba «r»  'r' para confirmar outra vez que quere repetir o
    proceso de aliñamento:

en: Repeating the alignment process.
gl: Repetindo o proceso de aliñamento.

en: This will permanently alter the configuration of your printer.
    WARNING: this procedure has not been approved by Seiko Epson, and
    it may damage your printer. Proceed?
    Please confirm by typing 's' again that you wish to save the settings
    to your printer:
gl: Isto alterará permanentemente a configuración da súa impresora.
    AVISO: este procedimento non está aprobado por Seiko Epson, e
    pode danar a súa impresora. Desexa facelo?
    Confirme que desexa guardar a configuración da súa impresora
    escribindo «s» de novo.

en: About to save settings...
gl: Sobre gardar a configuración...

en: failed!
gl: fallou!

en: Your settings were not saved successfully.  You must repeat the
    alignment procedure.
gl: Nos se gardou como era debido a súa configuración. Debe repetir o
    proceso de aliñamento.

en: succeeded!
gl: correcto!

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
gl: Gardouse na impresora a súa configuración de aliñamento.

en: Unrecognized command.
gl: Orde non recoñecida.

en: Final command was not confirmed.
gl: A orde final non foi confirmada.

en: This procedure assumes that your printer is an %s.
    If this is not your printer model, please type control-C now and
    choose your actual printer model.
    
    Please place a sheet of paper in your printer to begin the head
    alignment procedure.
gl: Éste procedimento asume que a súa impresora é unha %s.
    Se non é este o modelo da súa impresora, prema Ctrl-C agora e
    elixa o modelo correcto de impresora.
    
    Poña unha folla de papel na impresora para comezar o
    procedimento de aliñamento do cabezallo.

en: Press enter to continue >
gl: Prema Intro para continuar >

en: Please inspect the print, and choose the best pair of lines in each pattern.
    Type a pair number, '?' for help, or 'r' to repeat the procedure.
gl: Inspeccione a impresión e elixa o mellor par de liñas en cada patrón.
    Escriba un número par, «?» para obter  axuda, ou «r» para repetir o procedimento.

en: Pass #%d
gl: Pasar #%d

en: Please insert a fresh sheet of paper.
gl: Insira unha folla de papel sen imprimir.

en: Number out of range!
gl: Número fora de límites!

en: I cannot understand what you typed!
gl: Non se entende o que escribiu!

en: The best pair of lines should be numbered between 1 and %d.
gl: O mellor par de liñas  debe ser numerado entre 1 e %d.

en: Attempting to set alignment...
gl: Tentando definir o aliñamento...

en: succeeded.
gl: correcto.

en: Please verify that the alignment is correct.  After the alignment pattern
    is printed again, please ensure that the best pattern for each line is
    pattern %d.  If it is not, you should repeat the process to get the best
    quality printing.
gl: Verifique que o aliñamento é correcto. Despois de que se imprima o
    de novo o patrón de aliñamento, asegúrese de que o mellor patrón
    para cada liñea é o patrón %d. Se non o é, debe repetir o proceso para
    obter a mellor calidade de impresión.

en: Error in input
gl: Aconteceu un error na entrada

en: Printing...
gl: Imprimindo...

note: TRANSLATORS: All strings in this file must be no more than 80 bytes in length. Please take into account expansion due to multi-byte characters, as the limit is *bytes*, not characters!
en: EPSON Standard Inks
gl: Tintas estándar EPSON

en: One Color Raw
gl: Unha cor en cru

en: Three Color Raw
gl: Tres cores en cru

en: Four Color Raw
gl: Catro cores en cru

en: Five Color Raw
gl: Cinco cores en cru

en: Six Color Raw
gl: Seis cores en cru

en: Gray 3
gl: Gris 3

en: Gray 2
gl: Gris 2

en: Gray 1
gl: Gris 1

en: MIS Six Tone
gl: MIS seis tons

en: Gray 5
gl: Gris 5

en: Gray 4
gl: Gris 4

en: One Color Raw Enhanced Gloss
gl: Un brillo mellorado que realza unha cor en cru

en: Three Color Raw Gloss
gl: Tres cores en cru con brillo

en: Four Color Raw Gloss
gl: Cuatro cores en cru con brillo

en: Six Color Enhanced Gloss Raw
gl: Seis cores en cru con brillo mellorado

en: Seven Color Enhanced Gloss Raw
gl: Sete cores en cru con brillo mellorado

en: MatteBlack
gl: Negro mate

en: Default Black
gl: Negro predeterminado

en: Seven Color Photo
gl: Fotografía de sete cores

en: Dark Yellow
gl: Amarelo escuro

en: Six Color Enhanced Composite
gl: Seis cores compostos mellorados

en: Seven Color Raw
gl: Sete colores en cru

en: UltraChrome Photo Black
gl: Fotografía negro UltraChrome

en: Two Level Grayscale
gl: Escala de grises de dous niveis

en: Two Color Raw
gl: Dúas cores en cru

en: UltraChrome Matte Black
gl: Negro mate UltraChrome

en: Eight Color Photo
gl: Fotografía de oito cores

en: Eight Color Raw
gl: Oito colores en cru

en: Four Color Photo
gl: Fotografía de catro cores

en: Main Tray
gl: Bandexa principal

en: Photo Tray
gl: Bandexa de fotos

en: Print to CD
gl: Imprimir a CD

en: Rear Tray
gl: Bandexa traseira

en: Front Tray
gl: Bandexa frontal

en: Manual Feed
gl: Alimentación manual

en: Roll Feed (cut each page)
gl: Alimentación por rolo (cortando cada páxina)

en: Roll Feed (do not cut)
gl: Alimentación por rolo (sen cortar cada páxina)

en: Roll Feed
gl: Alimentador por rolo

en: Manual Sheet Guide
gl: Guía manual de follas

en: Manual Feed (Front)
gl: Alimentación manual (frontal)

en: Roll Feed (borderless with single cut)
gl: Alimentador de rodillo (sen bordo, con corte simple)

en: Roll Feed (borderless with double cut)
gl: Alimentador de rodillo (sen bordo, con corte duplo)

en: Photo Board
gl: Taboleiro de fotografías

en: Cut Sheet Bin 1
gl: Caixón de folla de corte 1

en: Cut Sheet Bin 2
gl: Caixón de folla de corte 2

en: Cut Sheet Autoselect
gl: Autoselección de folla de corte

en: Manual Selection
gl: Selección manual

en: Black 1
gl: Negro 1

en: Black 2
gl: Negro 2

en: 360 x 180 DPI Draft
gl: 360 x 180 PPP borrador

en: 360 DPI
gl: 360 PPP

en: 360 DPI Enhanced
gl: 360 PPP mellorado

en: 720 x 360 DPI
gl: 720 x 360 PPP

en: 720 x 360 DPI Enhanced
gl: 720 x 360 PPP mellorado

en: 720 DPI
gl: 720 PPP

en: 720 DPI High Quality
gl: 720 PPP alta calidade

en: 1440 x 720 DPI
gl: 1440 x 720 PPP

en: 1440 x 1440 DPI
gl: 1440 x 1440 PPP

en: 2880 x 1440 DPI
gl: 2880 x 1440 PPP

en: 5760 x 1440 DPI
gl: 5760 x 1440 PPP

en: 2880 x 2880 DPI
gl: 2880 x 2880 PPP

en: 5760 x 2880 DPI
gl: 5760 x 2880 PPP

en: 360 x 120 DPI Economy
gl: 360 x 120 PPP económico

en: 360 x 240 DPI Draft
gl: 360 x 240 PPP borrador

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
gl: 1440 x 720 PPP moi alta calidade

en: 1440 x 720 DPI Transposed
gl: 1440 x 720 PPP trasladadoo

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
gl: 360 x 90 PPP rápido económico

en: 180 DPI Economy
gl: 180 PPP económico

en: 360 DPI High Quality
gl: 360 PPP alta calidade

en: 720 DPI Highest Quality
gl: 720 PPP moi alta calidade

en: 2880 x 720 DPI
gl: 2880 x 720 PPP

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
gl: 2880 x 720 PPP moi alta calidade

en: 1440 x 720 DPI High Quality
gl: 1440 x 720 PPP alta calidade

en: Vivid Light Magenta
gl: Maxenta claro vívido

en: Vivid Magenta
gl: Maxenta vívido

en: Bright White Paper
gl: Papel branco brillante

en: Postcard
gl: Tarxeta postal

en: Back Light Film
gl: Filme para Retro-iluminación

en: Matte Paper Heavyweight
gl: Papel mate pesado

en: Premium Presentation Paper Matte
gl: Papel mate presentación premiun

en: Ultra Glossy Photo Paper
gl: Papel fotográfico ultra brillante

en: Premium Semigloss Photo Paper
gl: Papel fotográfico premiun semibrillante

en: Ultra Premium Photo Paper Luster
gl: Papel fotográfico lustrado ultra premium

en: CD or DVD
gl: CD ou DVD

en: ColorLife Paper
gl: Papel de cires vivos ColorLife

en: Premium Glossy Photo Paper 170 wt
gl: Papel fotográfico brillante premium de 170 gr/m2

en: Premium Glossy Photo Paper 250 wt
gl: Papel fotográfico brillante premium de 250 gr/m2

en: Premium Semigloss Photo Paper 170 wt
gl: Papel fotográfico semibrillante premium de 170 gr/m2

en: Premium Semigloss Photo Paper 250 wt
gl: Papel fotográfico semibrillante premium de 250 gr/m2

en: Premium Luster Photo Paper 250 wt
gl: Papel fotográfico lustrado premium 250 gr/m2

en: Plain Paper Fast Load
gl: Carga rápida de papel normal

en: Archival Matte Paper
gl: Papel libre de ácido mate

en: Watercolor Paper - Radiant White
gl: Papel acuarela - Blanco radiante

en: Interleave
gl: Entrelazado

en: Full Overlap
gl: Solapado completo

en: Four Pass
gl: Catro pasos

en: Full Overlap 2
gl: Solapado completo 2

en: Interleave 2
gl: Entrelazado 2

en: Eight Pass
gl: Oito pasos

en: Legal
gl: Oficio

en: Tabloid
gl: Tabloide

en: Executive
gl: Executivo

en: Epson 4x6 Photo Paper (tear-off borders)
gl: Papel Epson 4x6 de fotografía

en: Epson L Photo Paper (tear-off borders)
gl: Papel de fotografía Epson L (Bordos desprendibles)

en: Engineering C 17x22
gl: Enxeñería C 17x22

en: C0 landscape
gl: C0 apaisado

en: C1 landscape
gl: C1 apaisado

en: C2 landscape
gl: C2 apaisado

en: C3 landscape
gl: C3 apaisado

en: C4 landscape
gl: C4 apaisado

en: C5 landscape
gl: C5 apaisado

en: B6-C4 landscape
gl: B6-C4 apaisado

en: C6 landscape
gl: C6 apaisado

en: DL landscape
gl: DL apaisado

en: C7-6 landscape
gl: C7-6 apaisado

en: C7 landscape
gl: C7 apaisado

en: C8 landscape
gl: C8 apaisado

en: C9 landscape
gl: C9 apaisado

en: C10 landscape
gl: C10 apaisado

en: EA5 landscape
gl: EA5 apaisado

en: ArchA transposed
gl: ArchA transportado

en: ArchB transposed
gl: ArchB transportado

en: ArchC transposed
gl: ArchC transportado

en: ArchD transposed
gl: ArchD transportado

en: ArchE transposed
gl: ArchE transportado

en: American foolscap
gl: Prego americano

en: European foolscap
gl: Prego europeo

en: Crown Quarto
gl: Cuarto de Crown

en: Large Crown Quarto
gl: Cuarto de Crown longo

en: Demy Quarto
gl: Cuarto de Demy

en: Royal Quarto
gl: Cuarto de Royal

en: Crown Octavo
gl: Oitavo de Crown

en: Large Crown Octavo
gl: Oitavo de Crown longo

en: Demy Octavo
gl: Oitavo de Demy

en: Royal Octavo
gl: Oitavo de Royal

en: Small paperback
gl: Libro de peto pequeno

en: Penguin small paperback
gl: Libro de peto «Penguin» pequeno

en: Penguin large paperback
gl: Libro de peto «Penguin» grande

en: Hagaki Card
gl: Tarxeta «Hagaki»

en: Oufuku Card
gl: Tarxeta «Oufuku

en: Japanese long envelope #3
gl: Sobre xaponés longo num. 3

en: Japanese long envelope #3 landscape
gl: Sobre xaponés longo num. 3 apaisado

en: Japanese long envelope #4
gl: Sobre xaponés longo num. 4

en: Japanese long envelope #4 landscape
gl: Sobre xaponés longo num. 4 apaisado

en: Japanese Kaku envelope #4
gl: Sobre xaponés «Kaku» num. 4

en: Japanese Kaku envelope #4 landscape
gl: Sobre xaponés «Kaku» num. 4 apaisado

en: Commercial 10
gl: Comercial 10

en: Commercial 10 landscape
gl: Comercial 10 apaisado

en: A2 Invitation
gl: Convite A2

en: Monarch Envelope
gl: Sobre Monarch

en: Monarch Envelope landscape
gl: Sobre Monarch apaisado

en: Wide 101.6x180.6
gl: Ancha 101.6x180.6

en: Wide Postcard
gl: Tarxeta postal longa

en: Chilean Office
gl: Oficio chileno

en: Chilean Double Letter
gl: Dobre carta chilena

en: Chilean Double Office
gl: Dobre oficio chileno

en: 89 mm Roll Paper
gl: Papel de rolo de 89 mm

en: 4 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 4 polgadas

en: 5 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 5 polgadas

en: 210 mm Roll Paper
gl: Papel de rolo de 210 mm

en: 13 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 13 polgadas

en: 17 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 17 polgadas

en: 22 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 22 polgadas

en: 24 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 24 polgadas

en: 36 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 36 polgadas

en: 44 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 44 polgadas

en: 60 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 60 polgadas

en: 64 Inch Roll Paper
gl: Papel de rolo de 64 polgadas

en: Kodak Easyshare-Printer-Dock
gl: Kodak Easyshare-Printer-DOCk

en: Epson Stylus Pro 4800/4880 Back Compatible
gl: Epson Stylus Pro 4800/4880 Compatíbel cara atrás

en: Epson Stylus Pro 11800/11880 Back Compatible
gl: Epson Stylus Pro 11800/11880 compatíbel cara atrás

en: Epson PictureMate Deluxe
gl: pson PictureMate Deluxe

en: Generic PCL 4 Printer
gl: Impresora xenérica PCL 4

en: Generic PCL 4 LF Printer
gl: Impresora xenérica PCL 4 LF

en: Generic PCL 5 Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5

en: Generic PCL 5 LF Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5 LF

en: Generic PCL 5c Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5c

en: Generic PCL 5c LF Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5c LF

en: Generic PCL 5e Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5e

en: Generic PCL 5e LF Printer
gl: Impresora xenérica PCL 5e LF

en: Generic PCL 6/PCL XL Printer
gl: Impresora xenérica PCL 6/PCL XL

en: Generic PCL 6/PCL XL LF Printer
gl: Impresora xenérica PCL 6/PCL XL LF

en: HP Color LaserJet 4550
gl: HP Color LaserJet 4500

en: HP LaserJet 3P w/ PCL5
gl: HP LaserJet 3P con PCL5

en: HP LaserJet 3P w/PS
gl: HP LaserJet 3P con PS

en: HP OfficeJet Pro 1175C
gl: HP OfficeJet 1175C

en: PostScript Level 1
gl: PostScript nivel 1

en: PostScript Level 2
gl: PostScript nivel 2

en: RAW DATA 16 bit
gl: Datos en cru a 16 bits

en: RAW DATA 8 bit
gl: Datos en cru a 8 bits
