guvcview - en to eu translation catalogue (33 entries)

en: Brightness
eu: Distira

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Saturation
eu: Asetasuna

en: Sharpness
eu: Garbitasuna

en: Focus, Auto
eu: Foku automatikoa

en: Manual Mode
eu: Eskuzko modua

en: Auto Mode
eu: Modu automatikoa

en: Shutter Priority Mode
eu: Obturadore lehentasun modua

en: Black Level
eu: Beltz-maila

en: White Balance, Automatic
eu: Zuri-balantzea,automatikoa

en: Do White Balance
eu: Zuri-balantzea egin

en: Red Balance
eu: Gorri balantzea

en: Blue Balance
eu: Urdin balantzea

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Gain, Automatic
eu: Irabazia, Automatikoa

en: Gain
eu: Irabazia

en: Horizontal Flip
eu: Irauli horizontalki

en: Vertical Flip
eu: Irauli bertikalki

en: Stop Video (V)
eu: Bideoa gelditu (V)

note: video button
en: Cap. Video (V)
eu: Kaptura (V):

en: Cap. Image (I)
eu: Kaptura (I):

en: Image Controls
eu: Irudi kontrolak

en: start new
eu: Berria hasi

en: restart
eu: berrabiarazi

en: new
eu: berria

en: cancel
eu: utzi

en: launch new process or restart?.
eu: prozesu berria hasi edo berrabiarazi?

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Right
eu: Eskuina

en: Down
eu: Behera

en: Up
eu: Gora

en: set Focus
eu: Fokatu
