guvcview - en to si translation catalogue (137 entries)

en: GTK UVC video viewer
si: GTK UVC වීඩියෝ දකින්නා

en: A video viewer and capturer for the linux uvc driver
si: ලිනක්ස් uvc ඩ්‍රයිවරය සඳහා වීඩියෝ පෙන්වන්නා සහ ග්‍රහණය කරන්නා

note: * needed only for language files (not used) V4L2 control strings
en: User Controls
si: පරිශ්‍රීලක පාලකයන්

en: Brightness
si: දීප්තිය

en: Contrast
si: දීප්ති වෙනස

en: Hue
si: පැහැය

en: Saturation
si: පරිපූර්ණබව

en: Sharpness
si: තියුණු බව

en: Gamma
si: ගැමා

en: Backlight Compensation
si: පසු ආලෝකන හානිපූරණය

en: Power Line Frequency
si: බල සැපයුම් සංඛ්‍යාතය

en: Hue, Automatic
si: පැහැය, ස්වයංක්‍රීයව

en: Focus, Auto
si: ස්වයංක්‍රීයව නාභිගත කරන්න

en: Manual Mode
si: අත්පොත් ක්‍රමය

en: Auto Mode
si: ස්වයංක්‍රීය ක්‍රමය

en: Shutter Priority Mode
si: සංවෘත ප්‍රමුඛතා ක්‍රමය

en: Aperture Priority Mode
si: විවෘත ප්‍රමුඛතා ක්‍රමය

en: Black Level
si: කළු පාට මට්ටම

en: White Balance, Automatic
si: සුදු පාට සමබරතාවය, ස්වයංක්‍රීය

en: Do White Balance
si: සුදු සමබර කරන්න

en: Red Balance
si: රතු සමබරතාවය

en: Blue Balance
si: නිල් සමබරතාවය

en: Exposure
si: අනාවර්ණය

en: Gain, Automatic
si: ලබාගන්න, ස්වයංක්‍රීයව

en: Gain
si: ලබාගන්න

en: Horizontal Flip
si: තිරස් හැරවුම

en: Vertical Flip
si: සිරස් හැරවුම

en: Horizontal Center
si: තිරස් මධ්‍යය

en: Vertical Center
si: සිරස් මධ්‍යය

en: Chroma AGC
si: AGC වර්ණතීව‍්‍රතාව

en: Color Killer
si: වර්ණ නැතිකරන්නා

en: Color Effects
si: වර්ණ සැරසිලි

note: CAMERA CLASS control strings
en: Camera Controls
si: කැමරා පාලකයන්

en: Auto Exposure
si: ස්වයංක්‍රීය අනාවරණය

en: Exposure Time, Absolute
si: නිරපේක්ෂ කාලය අනාවරණ කරන්න

en: Exposure, Dynamic Framerate
si: වෙනස්වන  රාමු ශ්‍රීඝ‍්‍රතාව අනාවරණ කරන්න

en: Pan, Relative
si: තිරස් ලෙස කරකවන්න, සාපේක්ෂව

en: Tilt, Relative
si: සිරස් ලෙස කරකවන්න, සාපේක්ෂව

en: Pan, Reset
si: තිරස් ලෙස කරකැවීම නැවත අරඹන්න

en: Tilt, Reset
si: සිරස් ලෙස කරකැවීම නැවත අරඹන්න

en: Pan, Absolute
si: තිරස් ලෙස කරකවන්න, නිරපේක්ෂ

en: Focus, Absolute
si: නිරපේක්ෂව නාභිගත කරන්න

en: Focus, Relative
si: සාපේක්ෂව නාභිගත කරන්න

en: Focus, Automatic
si: ස්වයංක්‍රීයව නාභිගත කරන්න

en: Zoom, Absolute
si: සමීප දුරස්ථ රූප ගැනීම සඳහා කැමරාව හසුරුවන්න, නිරපේක්ෂව

en: Zoom, Relative
si: සමීප දුරස්ථ රූප ගැනීම සඳහා කැමරාව හසුරුවන්න, සාපේක්ෂව

en: Zoom, Continuous
si: සමීප දුරස්ථ රූප ගැනීම සඳහා කැමරාව හසුරුවන්න, අඛණ්ඩව

en: Privacy
si: පුද්ගලිකත්වය

note: UVC specific control strings
en: Exposure, Auto
si: ස්වයංක්‍රීයව අනාවරණය කරන්න

en: Exposure, Auto Priority
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමුඛතාව අනාවරණය කරන්න

en: Exposure (Absolute)
si: අනාවරණය කරන්න (නිරපේක්ෂව)

en: White Balance Temperature, Auto
si: සුදු පැහැය සැසඳීමේ උෂ්ණත්වය, ස්වයංක්‍රීයව

en: White Balance Temperature
si: සුදු පැහැය සැසඳීමේ උෂ්ණත්වය

en: White Balance Component, Auto
si: සුදු පැහැය සැසඳීමේ උපාංගය, ස්වයංක්‍රීයව

en: White Balance Blue Component
si: සුදු පැහැය සැසඳීමේ නිල් පැහැයේ උපාංගය

en: White Balance Red Component
si: සුදු පැහැය සැසඳීමේ රතු පැහැයේ උපාංගය

note: libwebcam specific control strings
en: Focus
si: නාභාගත කරන්න

en: Focus (Absolute)
si: නාභාගත කරන්න (නිරපේක්ෂව)

en: Off
si: අක්‍රීය

en: On
si: සක්‍රීය

en: Blinking
si: ක්ෂණික ආලෝකය

en: Auto
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Pan (relative)
si: තිරස් ලෙස කරකවන්න (සාපේක්ෂව)

en: Tilt (relative)
si: සිරස් ලෙස කරකවන්න (සාපේක්ෂව)

en: Pan Reset
si: තිරස් ලෙස කරකැවීම නැවත සකසන්න

en: Tilt Reset
si: සිරස් ලෙස කරකැවීම නැවත සකසන්න

en: LED1 Mode
si: LED1 ක්‍රමය

en: LED1 Frequency
si: LED1 සංඛ්‍යාතය

en: Disable video processing
si: වීඩියෝව සැකසීමට නොහැක

en: Raw bits per pixel
si: පික්සල් එකක් සඳහා දළ බිට් ප්‍රමාණය

en: MJPG - compressed
si: MJPG - සම්පීඩන කරන ලද

en: MPEG video 1
si: MPEG වීඩියෝ 1

en: FLV1 - flash video 1
si: FLV1 - ෆ්ලෑෂ් වීඩියෝ 1

en: WMV1 - win. med. video 7
si: WMV1 - win. med. වීඩියෝ 7

en: MPG2 - MPG2 format
si: MPG2 - MPG2 ආකෘතිය

note: API
en: Audio API:
si: ශ්‍රව්‍ය API:

en: Input Device:
si: යෙදවුම් උපකරණය:

en: Sample Rate:
si: ආදර්ශ අනුපාතය:

en: Channels:
si: නාලිකාවන්:

en: 1 - mono
si: 1 - එකක්

en: 2 - stereo
si: 2 - ත්‍රිමාන

note: Echo FX
en:  Echo
si:  අනුකරණය කරන්න

en: Stop Video (V)
si: වීඩියෝව නවත්වන්න (V)

note: video button
en: Cap. Video (V)
si: වීඩියෝව ග්‍රහණය කරගන්න (V)

en: Error
si: දෝෂය

note: ---- Devices ----
en: Device:
si: උපකරණය:

note: check for device errors if(!device) { gui_error("Guvcview error", "no video device found", 1); return -1; }
en: Guvcview Video Capture
si: Guvcview වීඩියෝ ග්‍රහණය කරගැනීම

en: Cap. Image (I)
si: රූපය ග්‍රහණය කරගන්න (I)

en: Image Controls
si: රූප පාලක

en: Save Profile
si: ආකෘතිය සුරකින්න

en: Load Profile
si: ආකෘතිය ප්‍රවේශනය කරන්න

en: File Format:
si: ගොනු ආකෘතිය:

en: start new
si: අලුතින් අරඹන්න

en: restart
si: නැවත අරඹන්න

en: new
si: අලුත් එකක්

en: cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: launch new process or restart?.
si: අලුත් ක්‍රියාවලියක් දියත් කරන්න හෝ නැවත අරඹන්නද?.

en:                               encoder fps:   
     (0 - use fps combobox value)
si:                               fps සංකේතකය:   
     (0 - fps  ලැයිස්තුවක් සහිත රාමුවේ අගය පාවිච්චි කරන්න)

en:  monotonic pts
si:  ඒකවිධ pts

note: bit rate
en: bit rate:
si: බිට් අනුපාතය:

en: max. qdiff:
si: උපරිම qdiff:

en: last predictor count:
si: අවසාන අනාවැකි ගණන:

en: max B frames:
si: උපරිම B රාමු:

en: num threads:
si: num සම්බන්ධයන්:

en: audio codec values
si: ශ්‍රව්‍ය කොඩෙක් අගයන්

note: sample format
en: sample format:
si: ආදර්ශ ආකෘතිය:

en: Settings
si: සැකසුම්

en: Hardware Defaults
si: ස්වභාවික දෘඩාංග

en: Camera Button
si: කැමරා බොත්තම

en: Capture Image
si: රූපය ග්‍රහණය කරගන්න

en: Capture Video
si: වීඩියෝව ග්‍රහණය කරගන්න

note: photo menu
en: Photo
si: ඡායාරූපය

en: File
si: ගොනුව

en: Increment Filename
si: වර්ධක ගොනු නාමය

note: video menu
en: Video
si: වීඩියෝ

note: video codecs
en: Video Codec
si: වීඩියෝ කොඩෙක්

en: Video Codec Properties
si: වීඩියෝ කොඩෙක් ගුණාංග

note: audio codec menu
en: Audio Codec
si: ශ්‍රව්‍ය කොඩෙක්

en: Audio Codec Properties
si: ශ්‍රව්‍ය කොඩෙක් ගුණාංග

en: Left
si: වම

en: Right
si: දකුණ

en: Down
si: පහලට

en: Up
si: ඉහළට

note: turn it into a menu control
en: 8 bit
si: බිට් 8

en: 12 bit
si: බිට් 12

note: add a virtual control for software autofocus
en: Auto Focus (continuous)
si: ස්වයංක්‍රීයව නාභිගත කරන්න (අඛණ්ඩව)

en: set Focus
si: නාභිගත වීම සකස් කරන්න

en: Frame Rate:
si: රාමු ශීඝ්‍රතාවය:

en: Resolution:
si: තීරණය:

en: Camera Output:
si: කැමරා නිමැවුම:

en: ---- Video Filters ----
si: ---- වීඩියෝ පෙරනයන්----

note: Mirror FX
en:  Mirror
si:  කැඩපත

note: Upturn FX
en:  Invert
si:  යටිකුරු කරන්න

note: Negate FX
en:  Negative
si:  ප්‍රතික්ෂේප කරන්න

note: Mono FX
en:  Mono
si:  එකක්

note: Pieces FX
en:  Pieces
si:  කොටස්

note: Particles
en:  Particles
si:  ඉතා කුඩා කොටස්
