guvcview - en to sr translation catalogue (163 entries)

en: guvcview
sr: Камерица

en: GTK UVC video viewer
sr: ГТК УВЦ видео приказивач

en: A video viewer and capturer for the linux uvc driver
sr: Приказивач и снимач видеа за линуксов увц управљачки програм

note: * needed only for language files (not used) V4L2 control strings
en: User Controls
sr: Контроле корисника

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Contrast
sr: Контраст

en: Hue
sr: Нијанса

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Sharpness
sr: Оштрина

en: Gamma
sr: Гама

en: Backlight Compensation
sr: Поправка светла позадине

en: Power Line Frequency
sr: Учесталост освежавања

en: Hue, Automatic
sr: Нијанса, аутоматски

en: Focus, Auto
sr: Фокус, ауто

en: Manual Mode
sr: Ручно

en: Auto Mode
sr: Аутоматски

en: Shutter Priority Mode
sr: Приоритет затварача

en: Aperture Priority Mode
sr: Приоритет бленде

en: Black Level
sr: Ниво црне

en: White Balance, Automatic
sr: Равнотежа белог, аутоматски

en: Do White Balance
sr: Уравнотежавање белог

en: Red Balance
sr: Равнотежа црвеног

en: Blue Balance
sr: Равнотежа плавог

en: Exposure
sr: Излагање

en: Gain, Automatic
sr: Појачање, аутоматски

en: Gain
sr: Појачање

en: Horizontal Flip
sr: Водоравно превртање

en: Vertical Flip
sr: Усправно превртање

en: Horizontal Center
sr: Водоравно центрирање

en: Vertical Center
sr: Усправно центрирање

en: Chroma AGC
sr: АГЦ хроминансе

en: Color Killer
sr: Укидач боје

en: Color Effects
sr: Ефекти боје

note: CAMERA CLASS control strings
en: Camera Controls
sr: Контроле камере

en: Auto Exposure
sr: Аутоматска експозиција

en: Exposure Time, Absolute
sr: Време излагања, апсолутно

en: Exposure, Dynamic Framerate
sr: Излагање, динамички проток кадра

en: Pan, Relative
sr: Праћење, релативно

en: Tilt, Relative
sr: Нагибање, релативно

en: Pan, Reset
sr: Праћење, поновно

en: Tilt, Reset
sr: Нагибање, поновно

en: Pan, Absolute
sr: Праћење, апсолутно

en: Focus, Absolute
sr: Фокус, апсолутни

en: Focus, Relative
sr: Фокус, релативни

en: Focus, Automatic
sr: Фокус, аутоматски

en: Zoom, Absolute
sr: Зум, апсолутни

en: Zoom, Relative
sr: Зум, релативни

en: Zoom, Continuous
sr: Зум, непрекидни

en: Privacy
sr: Приватност

note: UVC specific control strings
en: Exposure, Auto
sr: Излагање, аутоматско

en: Exposure, Auto Priority
sr: Излагање, приоритет аутоматског

en: Exposure (Absolute)
sr: Излагање (апсолутно)

en: White Balance Temperature, Auto
sr: Температура равнотеже белог, ауто

en: White Balance Temperature
sr: Температура равнотеже белог

en: White Balance Component, Auto
sr: Састојак равнотеже белог, ауто

en: White Balance Blue Component
sr: Плави састојак равнотеже белог

en: White Balance Red Component
sr: Црвени састојак равнотеже белог

note: libwebcam specific control strings
en: Focus
sr: Фокус

en: Focus (Absolute)
sr: Фокус (апсолутни)

en: Off
sr: Искљ.

en: On
sr: Укљ.

en: Blinking
sr: Треперење

en: Auto
sr: Самостално

en: Pan (relative)
sr: Праћење (релативно)

en: Tilt (relative)
sr: Нагибање (релативно)

en: Pan Reset
sr: Поновно праћење

en: Tilt Reset
sr: Поновно нагибање

en: LED1 Mode
sr: ЛЕД1 режим

en: LED1 Frequency
sr: ЛЕД1 учесталост

en: Disable video processing
sr: Онемогући обрађивање видеа

en: Raw bits per pixel
sr: Сирових бита по тачци

en: Vorbis
sr: Ворбис

en: MJPG - compressed
sr: МЈПГ — сажети

en: MPEG video 1
sr: МПЕГ видео 1

en: FLV1 - flash video 1
sr: ФЛВ1 — флеш видео 1

en: WMV1 - win. med. video 7
sr: ВМВ1 — виндоуз медија видео 7

en: MPG2 - MPG2 format
sr: МПГ2 — МПГ2 формат

en: MS MP4 V3
sr: МС МП4 В3

en: MPEG4-ASP
sr: МПЕГ4-АСП

en: MPEG4-AVC (H264)
sr: МПЕГ4-АВЦ (Х264)

en: VP8 (VP8)
sr: ВП8 (VP8)

en: Theora (ogg theora)
sr: Теора (ogg theora)

note: API
en: Audio API:
sr: Аудио АПИ:

en: PORTAUDIO
sr: ПОРТАУДИО

en: PULSEAUDIO
sr: ПУЛСЕАУДИО

en: Input Device:
sr: Улазни уређај:

en: Sample Rate:
sr: Проток узорка:

en: Dev. Default
sr: Основни са уређаја

en: Channels:
sr: Број канала:

en: 1 - mono
sr: 1 — моно

en: 2 - stereo
sr: 2 — стерео

note: Echo FX
en:  Echo
sr:  Ехо

note: Reverb FX
en:  Reverb
sr:  Одјек

note: Fuzz FX
en:  Fuzz
sr:  Маљ

note: WahWah FX
en:  WahWah
sr:  ВауВау

note: Ducky FX
en:  Ducky
sr:  Паче

en: Stop Video (V)
sr: Заустави видео (V)

note: video button
en: Cap. Video (V)
sr: Сними видео (V)

en: Error
sr: Грешка

note: ---- Devices ----
en: Device:
sr: Уређај:

note: check for device errors if(!device) { gui_error("Guvcview error", "no video device found", 1); return -1; }
en: Guvcview Video Capture
sr: Камерица — видео снимање

en: Cap. Image (I)
sr: Сними слику (I)

en: Image Controls
sr: Контроле слике

en: Save Profile
sr: Сачувај профил

en: Load Profile
sr: Учитај профил

en: File Format:
sr: Запис датотеке:

en: start new
sr: покрени нови

en: restart
sr: поново покрени

en: new
sr: нови

en: cancel
sr: откажи

en: launch new process or restart?.
sr: да покренем нови процес или да се поново покренем?.

en:                               encoder fps:   
     (0 - use fps combobox value)
sr:                               ф/с енкодера:   
     (0 — користите вредност ф/с поља за бирање)

en:  monotonic pts
sr:  једнообразне тачке

note: bit rate
en: bit rate:
sr: проток бита:

en: max. qdiff:
sr: max. q разл:

en: dia size:
sr: диа величина:

en: pre dia size:
sr: пре диа величина:

en: pre me:
sr: пре ме:

en: pre cmp:
sr: пре цмп:

en: cmp:
sr: цмп:

en: sub cmp:
sr: под цмп:

en: last predictor count:
sr: последњи број предсказивача:

en: gop size:
sr: гоп величина:

en: qcompress:
sr: q-сажимање:

en: qblur:
sr: q-замућење:

en: subq:
sr: под-q:

en: me method:
sr: ме начин:

en: mb decision:
sr: мб одлука:

en: max B frames:
sr: највише Б оквира:

en: num threads:
sr: бр. нити:

en: audio codec values
sr: вредност кодека звука

note: sample format
en: sample format:
sr: запис узорка:

en: Settings
sr: Подешавања

en: Hardware Defaults
sr: Основно са уређаја

en: Camera Button
sr: Дугме фото-апарата

en: Capture Image
sr: Сними слику

en: Capture Video
sr: Сними видео

note: photo menu
en: Photo
sr: Фотографија

en: File
sr: Датотека

en: Increment Filename
sr: Назив датотеке увећања

note: video menu
en: Video
sr: Видео

note: video codecs
en: Video Codec
sr: Видео кодек

en: Video Codec Properties
sr: Својства видео кодека

note: audio codec menu
en: Audio Codec
sr: Аудио кодек

en: Audio Codec Properties
sr: Својства аудио кодека

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Down
sr: Доле

en: Up
sr: Горе

note: turn it into a menu control
en: 8 bit
sr: 8 бита

en: 12 bit
sr: 12 бита

note: add a virtual control for software autofocus
en: Auto Focus (continuous)
sr: Самостално фокусирање (непрекидно)

en: set Focus
sr: подеси фокус

en: Frame Rate:
sr: Проток кадра:

en: Resolution:
sr: Резолуција:

en: Camera Output:
sr: Излаз камере:

en: ---- Video Filters ----
sr: ———— Видео филтери ————

note: Mirror FX
en:  Mirror
sr:  Огледало

note: Upturn FX
en:  Invert
sr:  Обрнуто

note: Negate FX
en:  Negative
sr:  Негатив

note: Mono FX
en:  Mono
sr:  Моно

note: Pieces FX
en:  Pieces
sr:  Комадићи

note: Particles
en:  Particles
sr:  Честице
