gvb - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Stop
nl: Stoppen

en: flat
nl: vlak

en: sin
nl: zonde

en: sinusoidal
nl: sinusoidaal

en: _File
nl: _Bestand

en: _Options
nl: _Opties

en: Number of points
nl: Aantal punten

en: Save frames as png
nl: Frames opslaan als PNG

en: Speed
nl: Snelheid

en: Step
nl: Stap

en: calculation ms.
nl: berekening ms.

en: drawing ms.
nl: tekenen ms.

en: Rope
nl: Touw

en: Membrane
nl: Membraan

en: Calculation
nl: Berekening

en: Frames/second
nl: Frames/seconde

en: Graphics
nl: Beeld

en: About Good ViBrations
nl: Over Good ViBrations

en: A waves simulator.
nl: Een golfsimulator.

en: Initial position
nl: Beginpositie

en: Composition rule:
nl: Compositieregel:

en: sum
nl: som

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Reflect
nl: Reflecteren

en: Waveform
nl: Golfvorm

en: Total lenght
nl: Totaallengte

en: Wavelenght
nl: Golflengte

en: Phase
nl: Fase

en: Centering
nl: Centreren

en: Invert
nl: Omkeren

en: Choose a path
nl: Kies een pad

en: File exists
nl: Bestand bestaat al
