gvfs master - en to ast translation catalogue (516 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
ast: La operación nun ta soportada, los ficheros tán en distintos puntos de montaxe

note: Translators: %s is the name of a programming function
en: Invalid return value from %s
ast: %s devolvió un valor non válidu

en: Couldn't get stream file descriptor
ast: Nun pudo obtenese'l descriptor del ficheru de fluxu

en: Didn't get stream file descriptor
ast: Nun s'obtuvo un descriptor del ficheru de fluxu

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
ast: Nun pudo atopase'l puntu de montaxe axuntu

en: Invalid filename %s
ast: Nome de ficheru non válidu %s

en: Error setting file metadata: %s
ast: Error al afitar los metadatos del ficheru: %s

en: values must be string or list of strings
ast: los valores tienen de ser cadenes o llistes de cadenes

en: Operation was cancelled
ast: Encaboxóse la operación

en: Error in stream protocol: %s
ast: Error nel protocolu de fluxu: %s

en: End of stream
ast: Final de fluxu

en: Seek not supported on stream
ast: Nun se permite guetar nel fluxu

en: Error while getting mount info: %s
ast: Error al obtener la información de montaxe: %s

en: Can't contact session bus
ast: Nun puede coneutar col bus del sistema

en: Error connecting to daemon: %s
ast: Error al coneutar col degorriu: %s

en: Error creating socket: %s
ast: Error al crear el socket: %s

en: Error connecting to socket: %s
ast: Error al coneutar col socket: %s

en: Invalid file info format
ast: Formatu d'información del ficheru non válidu

en: Invalid attribute info list content
ast: El conteníu de la llista d'información del atributu nun ye válidu

en: Error initializing Avahi: %s
ast: Error al anicializar Avahi: %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
ast: Error al criar el resolutor Avahi: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
ast: Error al resolver «%s» serviciu «%s» nel dominiu «%s»

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
ast: Error al resolver «%s» serviciu «%s» nel dominiu «%s». Falten ún o más rexistros TXT. Claves requeríes: «%s».

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
ast: Expiró'l tiempu al resolver «%s» serviciu «%s» nel dominiu «%s»

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
ast: dns-sd triplemente codificáu «%s» mal formáu

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
ast: Nun puede remanase la versión %d de la codificación GVfsIcon

en: Malformed input data for GVfsIcon
ast: Datos d'entrada GVfsIcon malformaos

en: Error connecting to D-Bus: %s
ast: Error al coneutar con D-Bus: %s

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s Filesystem Service
ast: Sistema de ficheros %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
ast: Usu: %s --spawner dbus-id camín_del_oxetu

en: Usage: %s key=value key=value ...
ast: Usu: %s contraseña=valor contraseña=valor …

en: No mount type specified
ast: Nun s'especificó la triba de montaxe

en: mountpoint for %s already running
ast: el puntu de montaxe pa %s yá se ta usando

en: error starting mount daemon
ast: error al aniciar el degorriu de montáu

en: Got EOS
ast: Conseguisti EOS

en: Server doesn't support passwords longer than 256 characters
ast: El sirvidor nun permite contraseñes más llargues de 256 caráuteres

en: An invalid username was provided
ast: Se dió un nome d'usuariu non válidu

en: AFP server %s declined the submitted password
ast: El sirvidor AFP %s refugó la contraseña unviada

en: Login to AFP server %s failed
ast: Falló l'accesu al sirvidor AFP %s

en: Server doesn't support passwords longer than 64 characters
ast: El sirvidor nun permite contraseñes más llargues de 64 caráuteres

en: AFP server %s doesn't support anonymous login
ast: El sirvidor AFP %s nun permite conexones anónimes

en: Anonymous login to AFP server %s failed, got error code: %d
ast: Falló la conexón anónima al sirvidor AFP %s col códigu d'error: %d

en: Login to AFP server %s failed (no suitable authentication mechanism found)
ast: Falló la conexón al sirvidor AFP %s (nun s'alcontró un mecanismu d'autenticación afayadizu)

en: Failed to connect to server (%s)
ast: Nun se pudo coneutar al sirvidor (%s)

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter password for afp as %s on %s
ast: Escribi la contraseña pa afp como %s en %s

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter password for afp on %s
ast: Escribi la contraseña pa afp en %s

en: Password dialog cancelled
ast: Encaboxóse'l diálogu de la contraseña

en: Internal Apple File Control error
ast: Fallu de control de ficheros internu d'Apple

en: File does not exist
ast: El ficheru nun esiste

en: The directory is not empty
ast: El direutoriu nun ta baleru

en: The device did not respond
ast: El preséu nun dio rempuesta

en: The connection was interrupted
ast: Encaboxóse la conexón

en: Invalid Apple File Control data received
ast: Recibiéronse datos non válidos del control de ficheros d'Apple

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
ast: Fallu non remanable de control de ficheros d'Apple (%d)

en: Listing applications installed on device failed
ast: Falló al llistar les aplicaciones instalaes nel dispositivu

en: Accessing application icons on device failed
ast: Falló al acceder a los iconos d'aplicación nel dispositivu

en: Lockdown Error: Invalid Argument
ast: Fallu de bloquéu: argumentu non válidu

en: Permission denied
ast: Permisu denegáu

en: Unhandled Lockdown error (%d)
ast: Fallu de bloquéu non remanable (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
ast: Fallu de libimobiledevice: argumentu non válidu

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
ast: Fallu de libimobiledevice: nun s'alcontró el preséu. Asegúrate de que usbmuxd ta configuráu correchamente.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
ast: Fallu non remanable de libimobiledevice (%d)

en: Try again
ast: Vuelve a intentalo

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Invalid mount spec
ast: Especificación de montaxe non válida

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
ast: Allugamientu AFC non válidu: tien de ser de la forma afc://uuid:númberu-de-puertu

en: Apple Mobile Device
ast: Preséu móvil d'Apple

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
ast: Dispositivu móvil de Apple, desbloquiáu

en: Documents on Apple Mobile Device
ast: Documentos nel preséu móvil de Apple

en: %s (jailbreak)
ast: %s («jailbreak»)

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
ast: Documentación sobre %s

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: The device '%s' is locked. Enter the passcode on the device and click 'Try again'.
ast: El preséu '%s' ta bloqueáu. Escribi la contraseña nel preséu y calca "Volver a intentalo".

en: Can't open directory
ast: Nun puede abrise'l direutoriu

en: File doesn't exist
ast: El ficheru nun esiste

en: Backups are not yet supported.
ast: Entá nun se sofiten los respaldos.

en: Invalid seek type
ast: Triba de gueta non sofitada

en: Operation unsupported
ast: Operación non sofitada

en: Got error code: %d from server
ast: Se recibió del sirvidor un códigu de fallu: %d

en: The file is not a mountable
ast: El ficheru nun puede montase

en: AFP shares for %s on %s
ast: Comparticiones AFP de %s en %s

en: AFP shares on %s
ast: Comparticiones AFP en %s

en: No hostname specified
ast: Nun s'especificó un nome de sirvidor

en: Apple Filing Protocol Service
ast: Serviciu Apple Filing Protocol

en: File is a directory
ast: El ficheru ye un direutoriu

en: Too many files open
ast: Demasiaos ficheros abiertos

en: Not enough space on volume
ast: Nun hai espaciu bastante nel volume

en: Target file is open
ast: El ficheru oxetivu ta abiertu

en: Target file already exists
ast: El ficheru destín yá esiste

en: Ancestor directory doesn't exist
ast: El direutoriu antepasáu nun existe

en: Volume is read-only
ast: El volume ye de sólo llectura

en: Directory not empty
ast: El direutoriu nun ta baleru

en: Target object is marked as DeleteInhibit
ast: L'oxetu destín ta marcáu como DeleteInhibit

en: Target object doesn't exist
ast: L'oxetu destín nun esiste

en: ID not found
ast: Nun s'alcontró la ID

en: Can't move directory into one of it's descendants
ast: Nun se puede mover el direutoriu a ún de los sos descendientes

en: Can't move sharepoint into a shared directory
ast: Nun se puede mover un puntu compartíu a un direutoriu compartíu

en: Can't move a shared directory into the Trash
ast: Nun se puede mover un direutoriu compartíu a la puxarra

en: Object being moved is marked as RenameInhibit
ast: L'oxetu que se ta moviendo ta marcáu como RenameInhibit

en: Object being moved doesn't exist
ast: L'oxetu que se ta moviendo nun existe

en: Server doesn't support the FPCopyFile operation
ast: El sirvidor nun permite la operación FPCopyFile

en: Couldn't open source file as Read/DenyWrite
ast: Nun se puede abrir el ficheru d'orixe como Llectura/Escrituradenegada

en: Source file and/or destination directory doesn't exist
ast: El ficheru d'orixen o'l direutoriu de destín nun existen

en: Source file is a directory
ast: El ficheru d'orixe ye un direutoriu

en: Can't copy directory over directory
ast: Nun puede copiase un direutoriu sobro otru direutoriu

en: File is directory
ast: El ficheru ye un direutoriu

en: Can't recursively copy directory
ast: Nun puede copiase recursivamente un direutoriu

en: Can't move directory over directory
ast: Nun puede movese un direutoriu sobro un direutoriu

en: Can't rename volume
ast: Nun se puede renomar un volume

en: Object with that name already exists
ast: Yá existe un oxetu con esti nome

en: Target object is marked as RenameInhibit
ast: L'oxetu oxetivu ta marcáu como RenameInhibit

en: Volume is flat and doesn't support directories
ast: El volume ye planu y nun permite direutorios

en: Target directory already exists
ast: El direutorio oxetivu yá existe

en: File is not open for write access
ast: El ficheru nun ta abiertu p'accesu d'escritura

en: File is not open for read access
ast: El ficheru nun ta abiertu p'accesu de llectura

en: Range lock conflict exists
ast: Existe un conflictu de bloquéu de rangos

en: Couldn't create temporary file (%s)
ast: Nun se pudo crear el ficheru temporal (%s)

en: The file was externally modified
ast: El ficheru modificóse esternamente

en: backups not supported yet
ast: les copies de respaldu nun tán sofitaes entá

en: Directory doesn't exist
ast: La carpeta nun existe

en: Target object is not a directory
ast: L'oxetu oxetivu nun ye un direutoriu

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ast: Triba d'atributu non válida (esperábase uint32)

en: Command not supported
ast: Orde nun permitida

en: User's password has expired
ast: La contraseña d'usuario caducó

en: User's password needs to be changed
ast: Hai que camudar la contraseña d'usuariu

en: FPGetUserInfo failed (%s)
ast: FPGetUserInfo falló (%s)

en: AFP volume %s for %s on %s
ast: Volume AFP %s pa %s en %s

en: AFP volume %s on %s
ast: Volume AFP %s en %s

en: Couldn't mount AFP volume %s on %s
ast: Nun se puede montar el volume AFP %s en %s

en: No volume specified
ast: Nun s'especificó volume

note: FIXME: this should really be "/ in %s", but can't change due to string freeze. Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
ast: / en %s

en: The file is not a directory
ast: El ficheru nun ye un direutoriu

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
ast: Grabar

en: Unable to create temporary directory
ast: Nun pudo criase'l direutoriu temporal

en: No such file or directory
ast: El ficheru o direutoriu nun esiste

en: Can't copy file over directory
ast: Nun puede copiase un ficheru sobro un direutoriu

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
ast: Creador de CD/DVD

en: File exists
ast: El ficheru yá esiste

en: Operation not supported by backend
ast: El backend nun sofita la operación

en: No such file or directory in target path
ast: El ficheru o direutoriu nun esiste nel camín de destín

en: Target file exists
ast: El ficheru destín yá esiste

en: Not supported
ast: Non sofitáu

en: Unmount Anyway
ast: Desmontar de toes formes

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
ast: El volume ta ocupáu
    Una o más aplicaciones tienen el volume ocupáu.

en: Cannot create gudev client
ast: Nun puede criase'l veceru gudev

en: Cannot connect to the system bus
ast: Nun pudo coneutase col bus del sistema

en: Cannot create libhal context
ast: Nun pudo criase'l contestu libhal

en: Cannot initialize libhal
ast: Nun puede anicializase libhal

en: No drive specified
ast: Nun s'especificó una unidá

en: Cannot find drive %s
ast: Nun pudo atopase la unidá %s

en: Drive %s does not contain audio files
ast: La unidá %s nun caltién ficheros de soníu

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
ast: CDDA montáu en %s

en: Audio Disc
ast: Discu de soníu

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
ast[0]: El sistema de ficheros ta ocupáu: %d ficheru abiertu
ast[1]: El sistema de ficheros ta ocupáu: %d ficheros abiertos

en: No such file %s on drive %s
ast: El ficheru %s nun esiste na unidá %s

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from 'paranoia' on drive %s
ast: Fallu de «paranoia» na unidá %s

en: Error seeking in stream on drive %s
ast: Fallu al guetar nel fluxu na unidá %s

en: No such file
ast: Nun esiste'l ficheru

en: The file does not exist or isn't an audio track
ast: El ficheru nun esiste o nun ye una pista de soníu

en: Audio CD Filesystem Service
ast: Serviciu de sistema de ficheros d'Audio CD

en: Computer
ast: Equipu

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: Can't open mountable file
ast: Nun puede abrise'l ficheru montable

en: Internal error: %s
ast: Fallu internu: %s

en: Can't mount file
ast: Nun puede montase'l ficheru

en: No medium in the drive
ast: Nun hai un soporte na unidá

en: Not a mountable file
ast: Nun ye un ficheru montable

en: Can't unmount file
ast: Nun puede desmontase'l ficheru

en: Can't eject file
ast: Nun puede espulsase'l ficheru

en: Can't start file
ast: Nun puede aniciase'l ficheru

en: Can't stop file
ast: Nun puede parase'l ficheru

en: Can't poll file
ast: Nun puede sondease'l ficheru

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: WebDAV as %s on %s%s
ast: WebDAV como %s en %s%s

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV on <hostname>:<port>"; The ":port" part is again the second %s and it is only shown if it is not the default http(s) port.
en: WebDAV on %s%s
ast: WebDAV en %s%s

en: HTTP Error: %s
ast: Fallu HTTP: %s

en: Could not parse response
ast: Nun pudo analizase la rempuesta

en: Empty response
ast: Rempuesta erma

en: Unexpected reply from server
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor

en: Response invalid
ast: Rempuesta non válida

en: WebDAV share
ast: Compartición WebDAV

en: Enter password for %s
ast: Introduza la contraseña pa %s

en: Please enter proxy password
ast: Introduza la contraseña del proxy

en: Not a WebDAV enabled share
ast: Nun ye una compartición activada WebDAV

en: Could not create request
ast: Nun pudo criase la petición

en: Backup file creation failed
ast: Falló la creación del ficheru de respaldu

note: "separate": a link to dns-sd://local/
en: Local Network
ast: Rede llocal

en: Can't monitor file or directory.
ast: Nun puede monitorizase'l ficheru o direutoriu.

note: TODO: Names, etc
en: Dns-SD
ast: DNS-SD

en: Network
ast: Rede

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter password for FTP as %s on %s
ast: Pon contraseña pa FTP como %s en %s

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter password for FTP on %s
ast: Pon contraseña pa FTP en %s

en: FTP on %s
ast: FTP en %s

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: FTP as %s on %s
ast: FTP como %s en %s

en: Insufficient permissions
ast: Permisos insuficientes

en: %s: %d: Directory or file exists
ast: %s: %d: El direutoriu o ficheru yá esiste

en: %s: %d: No such file or directory
ast: %s: %d: El ficheru o direutoriu nun esiste

en: %s: %d: Invalid filename
ast: %s: %d: Nome de ficheru non válidu

en: %s: %d: Not Supported
ast: %s: %d: Non sofitáu

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
ast: Cámara dixital (%s)

note: Translator: %s is the vendor name, e.g. Panasonic Translators: %s is the device vendor
en: %s Camera
ast: Cámara %s

note: Translator: %s is the vendor name, e.g. Panasonic Translators: %s is the device vendor
en: %s Audio Player
ast: Reproductor de soníu %s

en: Camera
ast: Cámara

en: Audio Player
ast: Reproductor de soníu

en: No device specified
ast: Nun s'especificó'l preséu

en: Cannot create gphoto2 context
ast: Nun puede criase'l contestu gphoto2

en: Error creating camera
ast: Fallu al criar la cámara

en: Error loading device information
ast: Fallu al cargar la información del preséu

en: Error looking up device information
ast: Fallu al guetar la información del preséu

en: Error getting device information
ast: Fallu al obtener la información del preséu

en: Error setting up camera communications port
ast: Fallu al afitar el puertu de comunicaciones de la cámara

en: Error initializing camera
ast: Fallu al anicializar la cámara

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
ast: gphoto2 montáu en %s

en: No camera specified
ast: Nun s'especificó denguna cámara

en: Error creating file object
ast: Fallu al criar el ficheru oxetu

en: Error getting file
ast: Fallu al obtener el ficheru

en: Error getting data from file
ast: Fallu al obtener datos del ficheru

en: Malformed icon identifier '%s'
ast: Identificador d'iconu «%s» mal formáu

en: Error seeking in stream on camera %s
ast: Fallu al guetar nel fluxu na cámara %s

en: Not a directory
ast: Nun ye un direutoriu

en: Failed to get folder list
ast: Falló al obtener la llista de carpetes

en: Failed to get file list
ast: Falló al obtener la llista de ficheros

en: Error creating directory
ast: Fallu al criar el direutoriu

en: Name already exists
ast: El nome yá esiste

en: New name too long
ast: El nuevu nome ye mui llargu

en: Error renaming directory
ast: Fallu al renomar la carpeta

en: Error renaming file
ast: Fallu al renomar el ficheru

en: Directory '%s' is not empty
ast: El direutoriu «%s» nun ta baleru

en: Error deleting directory
ast: Fallu al desaniciar el direutoriu

en: Error deleting file
ast: Fallu al desaniciar el ficheru

en: Can't write to directory
ast: Nun puede escribise nel direutoriu

en: Cannot allocate new file to append to
ast: Nun puede asignase'l nuevu ficheru nel qu'amestar

en: Cannot read file to append to
ast: Nun puede lleese'l ficheru nel qu'amestar

en: Cannot get data of file to append to
ast: Nun pueden obtener los datos del ficheru nel qu'amestar

en: Error writing file
ast: Fallu al escribir el ficheru

en: Not supported (not same directory)
ast: Nun sofitáu (nun ye'l mesmu direutoriu)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
ast: Nun se permite (l'orixe ye un direutoriu, el destín tamién ye un direutoriu)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
ast: Nun se permite (l'orixe ye un direutoriu, pero'l destín ye un ficheru qu'existe)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
ast: Nun se permite (l'orixe ye un ficheru, pero'l destín ye un direutoriu)

en: HTTP Client Error: %s
ast: Fallu HTTP nel veceru: %s

en: Directory notification not supported
ast: Nun se sofita la notificación de direutorios

note: smb:/// root link
en: Windows Network
ast: Rede de Windows

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
ast: Monitor d'allugamientu de rede

note: Set the mountspec according to original uri, no matter whether user changes credentials during mount loop. Nautilus and other gio clients depend on correct mountspec, setting it to real (different) credentials would lead to G_IO_ERROR_NOT_MOUNTED errors Translators: This is "<sharename> on <serverna
en: %s on %s
ast: %s en %s

en: USB support missing. Please contact your software vendor
ast: Falta'l sofitu pa USB. Contaute col fabricante del software.

en: Connection to the device lost
ast: Perdióse la conexón col preséu

en: Device requires a software update
ast: El preséu requier un anovamientu de software

en: Error deleting file: %s
ast: Fallu al desaniciar el ficheru: %s

en: ssh program unexpectedly exited
ast: el programa de ssh finó de sópitu

en: Hostname not known
ast: El nome de sirvidor desconocíu

en: No route to host
ast: Nun hai un camín al sirvidor

en: Connection refused by server
ast: El sirvidor refugó la conexón

en: Host key verification failed
ast: Falló la verificación de la contraseña del sirvidor

en: Unable to spawn ssh program
ast: Nun pudo llanzase'l programa ssh

en: Unable to spawn ssh program: %s
ast: Nun pudo llanzase'l programa ssh: %s

en: Timed out when logging in
ast: Expiró el tiempu p'aniciar la sesión

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
ast: Escribir la contraseña pa la clave ssh como %s en %s

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter password for ssh as %s on %s
ast: Escribir la contraseña pa ssh como %s en %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter passphrase for key for ssh on %s
ast: Escribir la contraseña pa la clave ssh en %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter password for ssh on %s
ast: Escribir la contraseña pa ssh en %s

en: Can't send password
ast: Nun puede unviase la contraseña

en: Log In Anyway
ast: Aniciar sesión de toes formes

en: Cancel Login
ast: Encaboxar aniciu de sesión

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ast: Desconozse la identidá del equipu remotu (%s).
    Esto asocede cuando anicies sesión per primer vegada nun equipu.
    
    La identidá unviada pol equipu remotu ye %s. Contauta col alministrador del sistema si quies tar daveres seguru de que ye seguro siguir.

en: Login dialog cancelled
ast: Encaboxóse l'aniciu de sesión

en: Can't send host identity confirmation
ast: Nun puede unviase la confirmación d'identidá del equipu

en: Protocol error
ast: Fallu de protocolu

note: Translators: This is the name of an SFTP share, like "SFTP for <user> on <hostname>"
en: SFTP for %s on %s
ast: SFTP pa %s en %s

note: Translators: This is the name of an SFTP share, like "SFTP on <hostname>"
en: SFTP on %s
ast: SFTP en %s

en: Unable to find supported ssh command
ast: Nun pudo atopase'l comandu ssh sofitáu

en: Invalid reply received
ast: Recibióse una rempuesta non válida

en:  (invalid encoding)
ast:  (codificación non válida)

en: Failure
ast: Fallu

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
ast: Identificador d'iconu «%s» non válidu en OpenIconForRead

en: Error creating backup file: %s
ast: Error al criar el ficheru de respaldu: %s

en: Unable to create temporary file
ast: Nun pudo criase'l ficheru temporal

note: translators: %s is a server name
en: Password required for %s
ast: Requiese contraseña pa %s

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
ast: Comparticiones Windows en %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server
ast: Falló al obtener la llista de compartición del sirvidor

en: Not a regular file
ast: Nun ye un ficheru regular

en: Windows Network Filesystem Service
ast: Serviciu del sistema de ficheros de rede de Windows

note: translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Password required for share %s on %s
ast: Requierse contraseña pa la compartición %s en %s

en: Internal Error (%s)
ast: Fallu internu (%s)

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share
ast: Falló al montar la compartición Windows

en: Unsupported seek type
ast: Triba de gueta non sofitada

en: Backup file creation failed: %s
ast: Falló la creación del ficheru de respaldu: %s

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ast: Triba d'atributu non válida (esperábase uint64)

en: Can't rename file, filename already exists
ast: Nun se puede renomar el ficheru, el nome yá existe

en: Error moving file: %s
ast: Fallu al mover el ficheru: %s

en: Error removing target file: %s
ast: Fallu al desaniciar el ficheru destín: %s

en: Can't recursively move directory
ast: Nun puede movese recursivamente un direutoriu

en: Windows Shares Filesystem Service
ast: Serviciu del sistema de ficheros compartíos de Windows

en: The trash folder may not be deleted
ast: Nun puede desaniciase la carpeta de la papelera

en: Items in the trash may not be modified
ast: Los elementos na papelera nun han camudase

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
ast: Papelera

en: Invalid backend type
ast: Triba de backend non válida

en: Error sending file descriptor: %s
ast: Fallu al unviar el descriptor de ficheru: %s

en: Unexpected end of stream
ast: Final de fluxu inesperáu

en: Invalid reply
ast: Rempuesta incorreuta

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
ast: Falló al criar la conexón FTP activa. ¿Seique'l so router nun lo sofita?

en: Failed to create active FTP connection.
ast: Falló al criar la conexón FTP activa.

en: Filename contains invalid characters.
ast: El nome de ficheru caltién carauteres non válidos.

en: The FTP server is busy. Try again later
ast: El sirvidor FTP ta ocupáu. Inténtelo de nuevu más sero.

en: Accounts are unsupported
ast: Les cuentes nun tán sofitaes

en: Host closed connection
ast: El sirvidor zarró la conexón

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
ast: Nun puede abrise la conexón de datos. ¿Seique'l so torgafueos tea torgándolo?

en: Data connection closed
ast: Conexón de datos zarrada

en: Operation failed
ast: Falló la operación

en: No space left on server
ast: Nun hai espaciu llibre nel sirvidor

en: Unsupported network protocol
ast: Protocolu de rede non sofitáu

en: Page type unknown
ast: Triba de páxina desconocida

en: Invalid filename
ast: Nome de ficheru non válidu

en: Symlinks not supported by backend
ast: El backend nun sofita enllaces simbólicos

en: Invalid dbus message
ast: Mensax de D-Bus non válidu

en: Filesystem is busy
ast: El sistema de ficheros ta ocupáu

en: Replace old daemon.
ast: Trocar el degorriu antiguu.

en: Don't start fuse.
ast: Nun aniciar fuse.

en: GVFS Daemon
ast: Degorriu GVFS

en: Main daemon for GVFS
ast: Degorriu principal pa GVFS

en: Try "%s --help" for more information.
ast: Intente "%s --help" pa obtener más información.

en: Invalid arguments from spawned child
ast: Argumentos non válidos pal fíu llanzáu

en: Automount failed: %s
ast: Falló automount: %s

en: The specified location is not mounted
ast: L'allugamientu especificáu nun ta montáu

en: The specified location is not supported
ast: L'allugamientu especificáu nun ta sofitáu

en: Location is already mounted
ast: L'allugamientu yá ta montáu

en: Location is not mountable
ast: L'allugamientu nun ye montable

en: Can't find metadata file %s
ast: Nun puede atopase'l ficheru de metadatos %s

en: Unable to set metadata key
ast: Nun puede afitase la contraseña de metadatos

en: Unable to unset metadata key
ast: Nun puede desestablecese la contraseña de metadatos

en: Unable to remove metadata keys
ast: Nun pueden quitase les claves de metadatos

en: Unable to move metadata keys
ast: Nun pueden movese les claves de metadatos

en: GVFS Metadata Daemon
ast: Degorriu de metadatos de GVFS

en: Metadata daemon for GVFS
ast: Degorriu de metadatos pa GVFS

en: GVfs GDU Volume Monitor
ast: Monitor de volúmenes GDU de GVfs

en: Floppy Drive
ast: Disquín

en: Unnamed Drive (%s)
ast: Unidá ensin nome (%s)

en: Unnamed Drive
ast: Unidá ensin nome

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
ast: Falló al espulsar el mediu; ún o más volúmenes tán ocupaos nel mediu.

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
ast: ¿Aniciar la unidá en mou degradáu?
    Aniciar una unidá en mou degradáu significa que la unidá nun tien tolerancia a fallos. Los datos na unidá pueden perdese ensin vuelta si un componente falla.

en: Start Anyway
ast: Aniciar de toes formes

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
ast: Ún o más programes eviten la operación de desmontáu.

en: Cannot get LUKS cleartext slave
ast: Nun puede obtenese l'esclavu LUKS en testu claru

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
ast: Nun puede obtenese l'esclavu LUKS en testu claru dende'l camín «%s»

en: Floppy Disk
ast: Disquín

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
ast: Introducir una contraseña pa desbloquiar el volume
    El preséu «%s» caltién datos cifraos na partición %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
ast: Introducir una contraseña pa desbloquiar el volume
    El preséu «%s» tien datos cifraos.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
ast: Introducir una contraseña pa desbloquiar el volume
    El preséu %s tien datos cifraos.

en: CD-ROM Disc
ast: Discu CD-ROM

en: Blank CD-ROM Disc
ast: Discu CD-ROM virxe

en: CD-R Disc
ast: Discu CD-R

en: Blank CD-R Disc
ast: Discu CD-R virxe

en: CD-RW Disc
ast: Discu CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
ast: Discu CD-RW virxe

en: DVD-ROM Disc
ast: Discu DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
ast: Discu DVD-ROM virxe

en: DVD-RAM Disc
ast: Discu DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
ast: Discu DVD-RAM virxe

en: DVD-RW Disc
ast: Discu DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
ast: Discu DVD-RW virxe

en: DVD+R Disc
ast: Discu DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
ast: Discu DVD+R virxe

en: DVD+RW Disc
ast: Discu DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
ast: Discu DVD+RW virxe

en: DVD+R DL Disc
ast: Discu DVD+R DL

en: Blank DVD+R DL Disc
ast: Discu DVD+R DL virxe

en: Blu-Ray Disc
ast: Discu Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
ast: Discu Blu-Ray virxe

en: Blu-Ray R Disc
ast: Discu Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
ast: Discu Blu-Ray R virxe

en: Blu-Ray RW Disc
ast: Discu Blu-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
ast: Discu Blu-Ray RW virxe

en: HD DVD Disc
ast: Discu HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
ast: Discu DVD HD virxe

en: HD DVD-R Disc
ast: Discu HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
ast: Discu HD DVD-R virxe

en: HD DVD-RW Disc
ast: Discu DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
ast: Discu HD DVD-RW virxe

en: MO Disc
ast: Discu MO

en: Blank MO Disc
ast: Discu MO virxe

en: Disc
ast: Discu

en: Blank Disc
ast: Discu virxe

note: translators: This wis something like "CD-ROM/DVD Drive" or "CD-RW/Blue-ray Drive" depending on the properties of the drive
en: %s/%s Drive
ast: Unidá %s/%s

note: translators: This wis something like "CD-ROM Drive" or "CD-RW Drive depending on the properties of the drive
en: %s Drive
ast: Unidá %s

en: Software RAID Drive
ast: Unidá RAID por software

en: USB Drive
ast: Unidá USB

en: ATA Drive
ast: Unidá ATA

en: SCSI Drive
ast: Unidá SCSI

en: FireWire Drive
ast: Unidá FireWire

en: Tape Drive
ast: Unidá de cinta

en: CompactFlash Drive
ast: Unidá CompactFlash

en: MemoryStick Drive
ast: Unidá MemoryStick

en: SmartMedia Drive
ast: Unidá SmartMedia

en: SD/MMC Drive
ast: Unidá SD/MMC

en: Zip Drive
ast: Unidá Zip

en: Jaz Drive
ast: Unidá Jaz

en: Thumb Drive
ast: Unidá Thumb

en: Mass Storage Drive
ast: Unidá d'atroxu masivu

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
ast: Falló al espulsar el mediu, ún o más volúmenes tán ocupados nel mediu.

en: %.1f kB
ast: %.1f KiB

en: %.1f MB
ast: %.1f MiB

en: %.1f GB
ast: %.1f GiB

en: Mixed Audio/Data Disc
ast: Discu de soníu y datos

note: Translators: %s is the size of the mount (e.g. 512 MB)
en: %s Medium
ast: Soporte %s

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Encrypted Data
ast: Datos cifraos de %s

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Media
ast: Sofitu de %s

en: locations
ast: allugamientos

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
ast: %s: %s: fallu al abrir el ficheru: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file.
en: %s: %s, error writing to stdout
ast: %s: %s, fallu al escribir en stdout

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error reading: %s
ast: %s: %s: fallu al lleer: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s:error closing: %s
ast: %s: %s:fallu al zarrar: %s

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
ast: ALLUGAMIENTU… - concatenar los ALLUGAMIENTOS con una salida standard.

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
ast: Concatenar ficheros n'allugamientos ya imprentalos na salida standard. Furrula igual que la utilidá tradicional «cat», pero usando l'allugamientu gvfs n'arróu de los ficheros llocales: por exemplu, puede usar daqué como smb://sirvidor/recursu/ficheru.txt como un allugamientu pa concatenar.

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
ast: Nota: use una tubería a traviés de «cat» si necesita les opciones de formatéu tales como -n, -T u otres.

en: Error parsing commandline options: %s
ast: Fallu al analizar les opciones de la llinia de comandos: %s

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gvfs-cat without any argument.
en: %s: missing locations
ast: %s: falten allugamientos

en: no target directory
ast: ensin direutoriu de destín

en: show progress
ast: amosar progresu

en: prompt before overwrite
ast: entrugar enantes de sobroscribir

en: preserve all attributes
ast: caltener tolos atributos

en: backup existing destination files
ast: respaldar los ficheros de destín esistentes

en: never follow symbolic links
ast: enxamás siguir enllaces simbólicos

en: progress
ast: progresu

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
ast: ORIXE... DESTÍN: copiar ficheru(os) de ORIXE a DESTÍN

en: Missing operand
ast: Falten operandos

en: Too many arguments
ast: Abondos argumentos

en: Target %s is not a directory
ast: El destín %s nun ye un direutoriu

en: overwrite %s?
ast: ¿sobroscribir %s?

en: Error copying file %s: %s
ast: Fallu al copiar el ficheru %s: %s

en: List writable attributes
ast: Llista de los atributos escribibles

en: Get filesystem info
ast: Obtener la información del sistema de ficheros

en: The attributes to get
ast: Los atributos pa obtener

en: Don't follow symlinks
ast: Nun siguir enllaces simbólicos

en: invalid type
ast: triba non válida

en: unknown
ast: desconocíu

en: directory
ast: direutoriu

en: symlink
ast: enllaz simbólicu

en: special
ast: especial

en: shortcut
ast: atayu

en: mountable
ast: montable

en: attributes:
ast: atributos:

en: display name: %s
ast: amosar nome: %s

en: edit name: %s
ast: editar nome: %s

en: name: %s
ast: nome: %s

en: type: %s
ast: triba: %s

en: size:
ast: tamañu:

en: hidden
ast: anubríu

en: Copy with file
ast: Copiar col ficheru

en: Keep with file when moved
ast: Caltener el ficheru al movelu

en: Error getting writable attributes: %s
ast: Fallu al obtener los atributos escribibles: %s

en: Settable attributes:
ast: Atributos configurables:

en: Writable attribute namespaces:
ast: Espacios de nomes de los atributos escribibles:

en: - show info for <location>
ast: - amosar información pa <location>

en: Show hidden files
ast: Amosar ficheros anubríos

en: Use a long listing format
ast: Usar formatu de llista llarga

en: Show completions
ast: Amosar opciones de completáu

en: - list files at <location>
ast: - llistar los ficheros en <location>

en: Query handler for mime-type
ast: Remanador de consultes pa triba mime

en: Set handler for mime-type
ast: Afitar el remanador de consultes pa triba mime

en: - get/set handler for <mimetype>
ast: - consiguir/afitar el remanador pa <mimetype>

en: Specify one of --query and --set
ast: Especifica ún de --query y --set

en: Must specify a single mime-type.
ast: Tienes d'especificar una triba mime única.

en: Must specify the mime-type followed by the default handler.
ast: Tienes d'especificar la triba mime siguida del remanador predetermináu.

en: No default applications for '%s'
ast: Nun hai aplicación predeterminada pa «%s»

en: Default application for '%s': %s
ast: Aplicación predeterminada pa «%s»: %s

en: Registered applications:
ast: Aplicaciones registraes:

en: Failed to load info for handler '%s'
ast: Fallu al cargar la información pal remanador «%s»

en: Failed to set '%s' as the default handler for '%s': %s
ast: Fallu al afitar «%s» como remanador predetermináu pa «%s»: %s

en: create parent directories
ast: criar direutorios padre

en: - create directories
ast: - crear direutorios

en: Error creating directory: %s
ast: Fallu al criar el direutoriu: %s

en: Don't send single MOVED events.
ast: Nun unviar eventos MOVED individuales.

en: Mount as mountable
ast: Montar como montable

en: Mount volume with device file
ast: Montar el volume col ficheru de preséu

en: Unmount
ast: Desmontar

en: Unmount all mounts with the given scheme
ast: Desmontar tolos puntos montaos col esquema proporcionáu

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
ast: Llista

en: Show extra information for List and Monitor
ast: Amosar información adicional pa Llista y Monitorizar

en: Monitor events
ast: Monitorizar eventos

en: Error mounting location: %s
ast: Fallu al montar l'allugamientu: %s

en: Error unmounting mount: %s
ast: Fallu al desmontar el puntu de montaxe: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
ast: Fallu al atopar el montaxe axuntu: %s

en: Error mounting %s: %s
ast: Fallu al montar %s: %s

en: Mounted %s at %s
ast: %s montáu en %s

en: No volume for device file %s
ast: Nun esiste un volume pal ficheru de preséu %s

en: - mount <location>
ast: - montar <allugamientu>

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
ast: ORIXE... DESTÍN: mover ficheru(os) de ORIXE a DESTÍN

en: Error moving file %s: %s
ast: Fallu al mover el ficheru %s: %s

en: files
ast: ficheros

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening location: %s
ast: %s: %s: Fallu al abrir l'allugamientu: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error launching application: %s
ast: %s: %s: Fallu al llanzar l'aplicación: %s

en: FILES... - open FILES with registered application.
ast: FICHEROS… - abre FICHEROS cola aplicación rexistrada.

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
ast: Abre'l/los ficheru/os cola aplicación predeterminada rexistrada pa remanar la triba de ficheru.

en: - rename file
ast: - renomar ficheru

en: Rename successful. New uri: %s
ast: Renomáu correchu. URI nuevu: %s

en: ignore nonexistent files, never prompt
ast: inorar ficheros esistentes, enxamás entrugar

en: - delete files
ast: - desaniciar ficheros

en: Create backup
ast: Criar respaldu

en: Only create if not existing
ast: Criar namái si nun esisten

en: Append to end of file
ast: Amestar al final del ficheru

en: When creating a file, restrict access to the current user only
ast: Al criar el ficheru restrinxir l'accesu namái pal usuariu actual

en: Print new etag at end
ast: Imprentar una etiqueta-e nueva al final

en: The etag of the file being overwritten
ast: La etiqueta-e del ficheru sobroscribiéndose

en: Error opening file: %s
ast: Fallu al abrir el ficheru: %s

en: Error reading stdin
ast: Fallu al lleer stdin

en: Error closing: %s
ast: Fallu al zarrar: %s

en: Etag not available
ast: Etiqueta-e non disponible

en: DEST - read from standard input and save to DEST
ast: DESTÍN: lleer d'entrada estándar y guardar en DESTÍN

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
ast: triba d'atributu [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
ast:  <location> <attribute> <values> - afitar atributu

en: Location not specified
ast: Nun s'especificó un allugamientu

en: Attribute not specified
ast: Nun s'especificó un atributu

en: Value not specified
ast: Valor ensin conseñar

en: Invalid attribute type %s
ast: Triba d'atributu non válidu %s

en: Error setting attribute: %s
ast: Fallu al afitar el ficheru: %s

en: - move files to trash
ast: - mover ficheros a la papelera

en: Error trashing file: %s
ast: Fallu al desaniciar el ficheru: %s

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts like directories
ast: Siguir venceyos simbólicos, montaxes y atayos como direutorios

en: - list contents of directories in a tree-like format
ast: - llistar los conteníos de los direutorios nuna vista d'árbol
