gvfs master - en to be translation catalogue (399 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
be: Аперацыя не падтрымліваецца, файлы размяшчаюцца на розных пунктах мантавання

en: Couldn’t get stream file descriptor
be: Не ўдалося атрымаць файлавы дэскрыптар струменя

en: Didn’t get stream file descriptor
be: Дэскрыптар файла струменя не атрыманы

en: Invalid return value from %s
be: Функцыя %s вярнула хібнае значэнне

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
be: Не ўдалося знайсці адпаведны пункт мантавання

en: Invalid filename %s
be: Хібная назва файла %s

en: Error setting file metadata: %s
be: Памылка пры наладцы метаданых файла: %s

en: can’t open metadata tree
be: немагчыма адкрыць дрэва метаданых

en: can’t get metadata proxy
be: немагчыма атрымаць проскі метаданых

en: values must be string or list of strings
be: значэнні павінны быць радкамі або спісамі радкоў

en: Error in stream protocol: %s
be: Памылка ў пратаколе струменя: %s

en: End of stream
be: Канец струменя

en: Operation was cancelled
be: Аперацыя скасавана

en: Seek not supported on stream
be: Струмень не падтрымлівае пошуку

en: Truncate not supported on stream
be: Струмень не падтрымлівае абразанне

en: Error while getting mount info: %s
be: Памылка пры атрыманні звестак пра мантаванне: %s

en: Permission denied
be: Доступ забаронены

en: Invalid file info format
be: Хібны фармат звестак пра файл

en: Error initializing Avahi: %s
be: Памылка пры ініцыялізацыі Avahi: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
be: Памылка пры вызначэнні адрасу «%s» сэрвісу «%s» на дамене «%s»

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
be: Памылка пры вызначэнні адрасу «%s» сэрвісу «%s» на дамене «%s». Адсутнічае адзін ці некалькі запісаў TXT. Патрабуюцца ключы: «%s».

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
be: Сышоў тэрмін чакання для вызначэння адрасу «%s» паслугі «%s» на дамене «%s»

en: Error initializing Avahi resolver
be: Памылка пры ініцыялізацыі вызначальніка адрасоў Avahi

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
be: Хібны DNS-SD encoded_triple «%s»

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
be: Немагчыма апрацаваць версію %d кадавання GVfsIcon

en: Malformed input data for GVfsIcon
be: Хібныя ўваходныя даныя для GVfsIcon

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
be: Сэрвіс файлавай сістэмы %s

en: Error: %s
be: Памылка: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
be: Выкарыстанне: %s --spawner dbus-id шлях_да_аб'екта

en: Usage: %s key=value key=value …
be: Выкарыстанне: %s ключ=значэнне ключ=значэнне …

en: No mount type specified
be: Тып мантавання не вызначаны

en: mountpoint for %s already running
be: пункт мантавання для %s ужо задзейнічаны

en: error starting mount daemon
be: памылка пры запуску дэмана мантавання

en: The connection is not opened
be: Злучэнне не адкрыта

en: The connection is closed
be: Злучэнне закрыта

en: Got EOS
be: Атрыманы EOS

en: Host closed connection
be: Хост закрыў злучэнне

en: Connection unexpectedly went down
be: Злучэнне нечакана абарвалася

en: Got unexpected end of stream
be: Атрыманы нечаканы канец струменя

note: Translators: %d is a constant, currently hardcoded to 256
en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
be[0]: Сервер не падтрымлівае пароляў даўжэй за %d сімвал.
be[1]: Сервер не падтрымлівае пароляў даўжэй за %d сімвалы.
be[2]: Сервер не падтрымлівае пароляў даўжэй за %d сімвалаў.

en: An invalid username was provided.
be: Пададзена хібнае імя карыстальніка.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
be: Немагчыма ўвайсці на сервер «%s» з гэтым паролем.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
be: Немагчыма злучыцца з серверам «%s». Узнікла памылка сувязі.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
be: Немагчыма злучыцца з серверам «%s» з гэтым паролем.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
be: Сервер «%s» не падтрымлівае ананімны доступ.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
be: Немагчыма злучыцца з серверам «%s». Не знойдзены прыдатны спосаб аўтэнтыфікацыі.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
be: Немагчыма злучыцца з серверам «%s». Сервер не падтрымлівае AFP версіі 3.0 або пазнейшай.

en: Permission denied.
be: Доступ забаронены.

en: The command is not supported by the server.
be: Загад не падтрымліваецца серверам.

en: Your password has expired.
be: Ваш пароль састарэў.

en: Your password needs to be changed.
be: Патрэбна змяніць пароль.

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце пароль для «%s» на «%s»:

note: Translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце імя карыстальніка і пароль для «%s»:

en: The password prompt was cancelled.
be: Увод пароля скасаваны.

en: Unable to disconnect from the server.
be: Немагчыма адлучыцца ад сервера.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
be: Немагчыма злучыцца з серверам. Узнікла памылка сувязі.

en: Identification not found.
be: Ідэнтыфікацыя адсутнічае.

en: Got error “%s” from server
be: Сервер адправіў памылку «%s»

en: Got unknown error code %d from server
be: Сервер адправіў невядомы код памылкі %d

en: Volume doesn’t exist
be: Том не існуе

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn’t load %s on %s
be: Не ўдалося загрузіць %s на %s

en: File doesn’t exist
be: Файл не існуе

en: File is directory
be: Гэты файл - каталог

en: Too many files open
be: Занадта шмат адкрытых файлаў

en: Target file is open
be: Мэтавы файл адкрыты

en: Directory not empty
be: Каталог не пусты

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
be: Мэтавы аб'ект пазначаны як аб'ект, які немагчыма выдаліць (DeleteInhibit)

en: Target object doesn’t exist
be: Мэтавы аб'ект не існуе

en: Volume is read-only
be: Том даступны толькі для чытання

en: Not enough space on volume
be: На томе не стае вольнай прасторы

en: Target file already exists
be: Мэтавы файл ужо існуе

en: Ancestor directory doesn’t exist
be: Бацькоўскі каталог не існуе

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn’t support directories
be: Том плоскі і не падтрымлівае падкаталогаў

en: Target directory already exists
be: Мэтавы каталог ужо існуе

en: Can’t rename volume
be: Немагчыма перайменаваць том

en: Object with that name already exists
be: Аб'ект з такой назвай ужо існуе

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
be: Мэтавы аб'ект пазначаны як аб'ект, назву якога немагчыма змяніць (RenameInhibit)

en: Can’t move directory into one of its descendants
be: Немагчыма перамясціць каталог у адзін з укладзеных у яго падкаталогаў

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
be: Немагчыма перамясціць пункт супольнага рэсурсу ў агульнадаступны каталог

en: Can’t move a shared directory into the Trash
be: Немагчыма перамясціць агульнадаступны каталог у сметніцу

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
be: Аб'ект для перамяшчэння пазначаны як недаступны для перайменавання (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn’t exist
be: Аб'ект для перамяшчэння не існуе

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
be: Сервер не падтрымліваю аперацыю FPCopyFile

en: Unable to open source file for reading
be: Немагчыма адкрыць зыходны файл для чытання

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
be: Зыходны файл і/або мэтавы каталог не існуе

en: Source file is a directory
be: Мэтавы файл - каталог

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
be: Канфлікт блакавання дыяпазону

en: Directory doesn’t exist
be: Каталог не існуе

en: Target object is not a directory
be: Мэтавы файл - не каталог

en: File is not open for write access
be: Файл не адкрыты для запісу

en: File is locked by another user
be: Файл заблакаваны іншым карыстальнікам

en: File is not open for read access
be: Файл не адкрыты для чытання

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation not supported
be: Аперацыя не падтрымліваецца

en: Invalid mount spec
be: Хібная спецыфікацыя мантавання

en: Internal Apple File Control error
be: Унутраная памылка Apple File Control

en: The device did not respond
be: Прылада не адказвае

en: The connection was interrupted
be: Злучэнне перарванае

en: Invalid Apple File Control data received
be: Ад Apple File Control атрыманыя хібныя даныя

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
be: Невядомая памылка Apple File Control (%d)

en: Listing applications installed on device failed
be: Не ўдалося атрымаць спіс праграм, усталяваных на прыладзе

en: Accessing application icons on device failed
be: Не ўдалося атрымаць доступ да значкоў праграм, усталяваных на прыладзе

en: Lockdown Error: Invalid Argument
be: Памылка блакавання: хібны аргумент

en: The device is password protected
be: Прылада абаронена паролем

en: Unable to connect
be: Не ўдалося злучыцца

en: User refused to trust this computer
be: Карыстальнік адмовіўся давяраць гэтаму камп'ютару

en: The user has not trusted this computer
be: Карыстальнік не давярае гэтаму камп'ютару

en: Unhandled Lockdown error (%d)
be: Невядомая памылка блакавання (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
be: Памылка libimobiledevice: хібны аргумент

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
be: Памылка libimobiledevice: прылада не знойдзена. Праверце, ці правільна наладжаны сэрвіс usbmuxd.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
be: Невядомая памылка libimobiledevice (%d)

en: Try again
be: Паўтарыць спробу

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
be: Хібны адрас AFC: ён мусіць мець форму afc://uuid:нумар-порта

en: Apple Mobile Device
be: Мабільная прылада Apple

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
be: Мабільная прылада Apple (jailbreak)

en: Documents on Apple Mobile Device
be: Дакументы на мабільнай прыладзе Apple

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
be: Дакументы на %s

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
be: Прылада заблакавана
    Прылада «%s» заблакавана. 
    
    Увядзіце пароль на прыладзе і націсніце «Паўтарыць спробу».

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above. 'Trust' is the caption * of the button shown in the device.
en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
be: Недавераная прылада
    Прылада «%s» недавераная. 
    
    Выберыце «Давяраць» на прыладзе і націсніце «Паўтарыць спробу».

en: Can’t open directory
be: Немагчыма адкрыць каталог

en: Backups not supported
be: Стварэнне рэзервовых копій не падтрымліваецца

en: Unsupported seek type
be: Тып пераходу не падтрымліваецца

en: Not a mountable file
be: Файл немагчыма прымантаваць

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
be: %s на %s

en: No hostname specified
be: Назва хоста не вызначана

en: Apple Filing Protocol Service
be: Сэрвіс Apple Filing Protocol

en: Can’t copy directory over directory
be: Немагчыма скапіяваць каталог на месца іншага каталога

en: Can’t recursively copy directory
be: Немагчыма рэкурсіўна скапіяваць каталог

en: Can’t move directory over directory
be: Немагчыма перамясціць каталог на месца іншага каталога

en: Unable to create temporary file (%s)
be: Немагчыма стварыць часовы файл (%s)

en: The file was externally modified
be: Файл быў зменены звонку

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
be: Хібны тып атрыбута (чакаўся uint32)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
be: %s для %s на %s

en: No volume specified
be: Том не ўказаны

note: Translators: This is the name of the root in a mounted archive file, e.g. "/ in archive.tar.gz" for a file with the name "archive.tar.gz"
en: / in %s
be: / у %s

en: The file is not a directory
be: Мэтавы файл - не каталог

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
be: Запісаць

en: Unable to create temporary directory
be: Немагчыма стварыць часовы каталог

en: No such file or directory
be: Няма такога файла або каталога

en: Can’t copy file over directory
be: Немагчыма скапіяваць файл на месца каталога

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
be: Стваральнік CD/DVD

en: File exists
be: Файл існуе

en: Target file exists
be: Мэтавы файл існуе

en: File system is busy
be: Файлавая сістэма занята

en: Unmount Anyway
be: Усё роўна адмантаваць

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
be: Том заняты
    Адна або некалькі праграм выкарыстоўваюць гэты том.

en: Cannot create gudev client
be: Немагчыма стварыць кліент gudev

en: No drive specified
be: Прылада не ўказана

en: Cannot find drive %s
be: Немагчыма знайсці прыладу %s

en: Drive %s does not contain audio files
be: Прылада %s не змяшчае аўдыяфайлаў

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
be: мантаванне cdda у %s

en: Audio Disc
be: Аўдыядыск

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
be[0]: Файлавая сістэма занята: адкрыты %d файл
be[1]: Файлавая сістэма занята: адкрыта %d файлы
be[2]: Файлавая сістэма занята: адкрыта %d файлаў

en: No such file %s on drive %s
be: Файла %s няма на прыладзе %s

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from “paranoia” on drive %s
be: Памылка «paranoia» на прыладзе %s

en: Error seeking in stream on drive %s
be: Памылка пры пераходзе ў струмені прылады %s

en: No such file
be: Няма такога файла

en: The file does not exist or isn’t an audio track
be: Файл не існуе або не з'яўляецца аўдыятрэкам

en: Audio CD File System Service
be: Сэрвіс файлавай сістэмы для працы з аўдыядыскамі

en: Computer
be: Камп'ютар

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Can’t open mountable file
be: Немагчыма адкрыць мантуемы файл

en: Internal error: %s
be: Унутраная памылка: %s

en: Can’t mount file
be: Немагчыма прымантаваць файл

en: No medium in the drive
be: У прыладзе няма носьбіта

en: Can’t unmount file
be: Немагчыма адмантаваць файл

en: Can’t eject file
be: Немагчыма выняць файл

en: Can’t start drive
be: Немагчыма запусціць прыладу

en: Can’t stop drive
be: Немагчыма спыніць прыладу

en: Can’t poll file
be: Немагчыма апрацаваць файл

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
be: %s на %s%s

en: HTTP Error: %s
be: Памылка HTTP: %s

en: Could not parse response
be: Не ўдалося разабраць адказ

en: Empty response
be: Пусты адказ

en: Unexpected reply from server
be: Нечаканы адказ сервера

en: Response invalid
be: Хібны адказ

en: WebDAV share
be: Рэсурс WebDAV

note: Translators: %s is the name of the WebDAV share Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце пароль для «%s»:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце пароль для проксі:

en: Could not find an enclosing directory
be: Не ўдалося знайсці бацькоўскі каталог

en: Not a WebDAV enabled share
be: Не з'яўляецца супольным рэсурсам з падтрымкай WebDAV

en: Could not create request
be: Не ўдалося стварыць запыт

en: Backup file creation failed
be: Не ўдалося стварыць рэзервовую копію файла

en: Can’t move over directory
be: Немагчыма перамясціць на месца каталога

en: Local Network
be: Лакальная сетка

en: Can’t monitor file or directory.
be: Немагчыма весці назіранне за файлам або каталогам.

en: Network
be: Сетка

en: Password dialog cancelled
be: Увод пароля скасаваны

en: Insufficient permissions
be: Не хапае правоў

en: Can’t move file over directory
be: Немагчыма перамясціць файл на месца каталога

en: Error moving file/folder
be: Памылка пры перамяшчэнні файла або каталога

note: Translators: This is the "Shared with me" folder on https://drive.google.com.
en: Shared with me
be: Абагулена са мной

note: Translators: This is the "Shared drives" folder on https://drive.google.com.
en: Shared drives
be: Абагуленыя дыскі

en: Error getting data from file
be: Памылка пры атрыманні даных з файла

en: Target file is not a regular file
be: Мэтавы файл з'яўляецца звычайным файлам

en: Invalid reply received
be: Атрыманы хібны адказ

en: File is not a regular file
be: Файл не з'яўляецца звычайным файлам

en: Target file is a directory
be: Мэтавы файл - каталог

en: Error writing file
be: Памылка запісу файла

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Directory or file exists
be: %s: %d: каталог або файл існуе

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: No such file or directory
be: %s: %d: няма такога файла або каталога

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Invalid filename
be: %s: %d: хібная назва файла

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Not Supported
be: %s: %d: не падтрымліваецца

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
be: Лічбавая камера (%s)

en: Couldn’t find matching udev device.
be: Не ўдалося знайсці адпаведную прыладу udev.

en: Cannot create gphoto2 context
be: Немагчыма стварыць кантэкст gphoto2

en: Error creating camera
be: Памылка пры стварэнні камеры

en: Error loading device information
be: Памылка пры загрузцы інфармацыі пра прыладу

en: Error looking up device information
be: Памылка пры пошуку інфармацыі пра прыладу

en: Error getting device information
be: Памылка пры атрыманні інфармацыі пра прыладу

en: Error setting up camera communications port
be: Памылка пры наладцы камунікацыйнага порта камеры

en: Error initializing camera
be: Памылка пры ініцыялізацыі камеры

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
be: мантаванне gphoto2 у %s

en: No camera specified
be: Камера не ўказана

en: Error creating file object
be: Памылка пры стварэнні файлавага аб'екта

en: Error getting file
be: Памылка пры атрыманні файла

en: Malformed icon identifier “%s”
be: Хібны ідэнтыфікатар значка «%s»

en: Error seeking in stream on camera %s
be: Памылка пры пераходзе ў струмені камеры %s

en: Not a directory
be: Гэта не каталог

en: Failed to get folder list
be: Не ўдалося атрымаць спіс каталогаў

en: Failed to get file list
be: Не ўдалося атрымаць спіс файлаў

en: Error creating directory
be: Памылка пры стварэнні каталога

en: Name already exists
be: Назва ўжо выкарыстоўваецца

en: New name too long
be: Новая назва занадта доўгая

en: Error renaming directory
be: Памылка пры перайменаванні каталога

en: Error renaming file
be: Памылка пры перайменаванні файла

en: Directory “%s” is not empty
be: Каталог «%s» не пусты

en: Error deleting directory
be: Памылка пры выдаленні каталога

en: Error deleting file
be: Памылка пры выдаленні файла

en: Can’t write to directory
be: Немагчыма выканаць запіс у каталог

en: Cannot allocate new file to append to
be: Не ўдалося вылучыць новы файл, каб дадаць у канец

en: Cannot read file to append to
be: Немагчыма прачытаць файл, каб дадаць у канец

en: Cannot get data of file to append to
be: Немагчыма атрымаць даныя з файла, каб дадаць іх у канец

en: Not supported (not same directory)
be: Не падтрымліваецца (каталогі адрозніваюцца)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
be: Не падтрымліваецца (і крыніца, і мэта - каталогі)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
be: Не падтрымліваецца (крыніца - каталог, а мэтавы файл ужо існуе)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
be: Не падтрымліваецца (крыніца - файл, а мэта каталог)

en: HTTP Client Error: %s
be: Памылка кліента HTTP: %s

en: Directory notification not supported
be: Апавяшчэнні для каталога не падтрымліваюцца

note: Translators: This is shown as the name for MTP devices *              without StorageDescription. *              The %X is the formatted storage ID.
en: Storage (%X)
be: Сховішча (%X)

en: Unknown error.
be: Невядомая памылка.

en: libmtp error: %s
be: памылка libmtp: %s

en: No device specified
be: Прылада не ўказана

en: No MTP devices found
be: Прылад MTP не знойдзена

en: Unable to connect to MTP device
be: Не ўдалося злучыцца з прыладай MTP

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
be: Не ўдалося вылучыць памяць падчас выяўлення прылад MTP

en: Generic libmtp error
be: Агульная памылка libmtp

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
be: Немагчыма адкрыць прыладу MTP “%03u,%03u”

en: Device not found
be: Прылада не знойдзена

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Target is a directory
be: Мэта - каталог

en: Can’t merge directories
be: Немагчыма аб'яднаць каталогі

en: Cannot make directory in this location
be: Немагчыма стварыць каталог у гэтым месцы

en: Not a regular file
be: Файл не з'яўляецца звычайным

en: Cannot write to this location
be: Немагчыма выканаць запіс у гэтым месцы

en: No thumbnail for entity “%s”
be: Для элемента «%s» адсутнічае мініяцюра

en: File Sharing
be: Супольны доступ да файлаў

en: Remote Login
be: Аддалены ўваход

en: Windows Network
be: Сетка Windows

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
be: Сеткавы назіральнік

en: Mount point does not exist
be: Пункт мантавання не існуе

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
be: Доступ забаронены: магчыма, хост забаронены або патрабуецца прывілеяваны порт

en: Unable to create temporary file
be: Немагчыма стварыць часовы файл

en: Invalid attribute type
be: Хібны тып атрыбута

en: The recent folder may not be deleted
be: Немагчыма выдаліць папку нядаўніх файлаў

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
be: Нядаўнія

en: Connection failed
be: Не ўдалося злучыцца

en: Hostname not known
be: Назва хоста невядомая

en: No route to host
be: Адсутнічае маршрут да хоста

en: Connection refused by server
be: Злучэнне адхілена серверам

en: Host key verification failed
be: Не ўдалося праверыць ключ хоста

en: Too many authentication failures
be: Занадта шмат няўдалых спроб аўтэнтыфікацыі

en: Unable to spawn SSH program
be: Немагчыма запусціць праграму SSH

en: Unable to spawn SSH program: %s
be: Немагчыма запусціць праграму SSH: %s

en: Timed out when logging in
be: Сышоў тэрмін чакання ўваходу

en: Log In Anyway
be: Усё роўна ўвайсці

en: Cancel Login
be: Скасаваць уваход

en: Login dialog cancelled
be: Дыялог уваходу скасаваны

en: Can’t send host identity confirmation
be: Немагчыма адправіць пацвярджэнне ідэнтычнасці хоста

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце парольную фразу для ключа бяспекі «%s» на «%s»:

note: Translators: %s is the hostname
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце парольную фразу для ключа бяспекі «%s»:

en: Can’t send password
be: Немагчыма адправіць пароль

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter verification code for %s on %s
be: Увядзіце код праверкі для %s на %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter verification code for %s
be: Увядзіце код праверкі для %s

note: Translators: the first %s is the hostname, the second the key fingerprint
en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
be: Праверка ідэнтычнасці не пройдзена
    Праверка ідэнтычнасці «%s» не пройдзена. Так здараецца, калі вы ўпершыню ўваходзіце ў сістэму на камп'ютары.
    
    Аддалены камп'ютар адправіў ідэнтыфікатар «%s». Калі вы хочаце ўпэўніцца ў бяспечнасці гэтага дзеяння, звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара.

note: Translators: the first %s is the hostname, the second is an ip address
en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
be: Праверка ідэнтычнасці не пройдзена.
    Ключ хоста для «%s» адрозніваецца ад ключа IP-адраса «%s»
    Калі вы хочаце ўпэўніцца ў бяспечнасці гэтага дзеяння, звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара.

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
be: Злучэнне закрыта (адпаведны працэс SSH завершаны)

en: Internal error: Unknown Error
be: Унутраная памылка: невядомая памылка

en: Protocol error
be: Памылка пратакола

en: Unable to find supported SSH command
be: Немагчыма знайсці загад SSH, які падтрымліваецца

en: Unknown reason
be: Невядомая прычына

en:  (invalid encoding)
be:  (хібнае кадаванне)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
be: / на %s

en: Failure
be: Няўдача

en: Error creating backup file: %s
be: Памылка пры стварэнні рэзервовай копіі: %s

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
be: Значэнне па-за дыяпазонам, sftp падтрымлівае толькі 32-бітавыя часавыя адбіткі

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
be: Хібны тып атрыбута (чакаўся uint64)

en: Internal Error (%s)
be: Унутраная памылка (%s)

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
be: Супольныя рэсурсы Windows на %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
be: Не ўдалося атрымаць ад сервера спіс супольных рэсурсаў: %s

en: Windows Network File System Service
be: Сэрвіс Windows для Network File System (NFS)

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце пароль для супольнага рэсурсу «%s» на «%s»:

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Увядзіце імя карыстальніка і пароль для «%s» на «%s»:

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
be: Не ўдалося прымантаваць супольны рэсурс Windows: %s

en: Backup file creation failed: %s
be: Не ўдалося стварыць рэзервовую копію файла: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
be: Немагчыма перайменаваць файл, бо файл з такой назвай ужо існуе

en: Error deleting file: %s
be: Памылка пры выдаленні файла: %s

en: Error moving file: %s
be: Памылка пры перамяшчэнні файла: %s

en: Error removing target file: %s
be: Памылка пры выдаленні мэтавага файла: %s

en: Can’t recursively move directory
be: Немагчыма рэкурсіўна перамясціць каталог

en: Windows Shares File System Service
be: Сэрвіс Windows для супольнага доступу да файлаў

en: The trash folder may not be deleted
be: Немагчыма выдаліць каталог сметніцы

en: Items in the trash may not be modified
be: Немагчыма змяняць змесціва сметніцы

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
be: Сметніца

en: Channel blocked
be: Канал заблакаваны

en: The signing certificate authority is not known.
be: Сертыфікацыйны цэнтр подпісу невядомы.

en: The certificate does not match the identity of the site.
be: Сертыфікат не адпавядае ідэнтыфікатару пляцоўкі.

en: The certificate’s activation time is in the future.
be: Час актывацыі сертыфіката яшчэ не настаў.

en: The certificate has expired.
be: Сертыфікат састарэў.

en: The certificate has been revoked.
be: Сертыфікат быў адкліканы.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
be: Алгарытм сертыфіката лічыцца небяспечным.

en: Error occurred when validating the certificate.
be: Узнікла памылка пры праверцы сертыфіката.

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

note: Translators: The first %s is the reason why verification failed, the second a certificate
en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
be: Не ўдалося праверыць ідэнтычнасць пляцоўкі: %s
    
    %s
    
    Сапраўды хочаце працягнуць?

en: Unexpected end of stream
be: Нечаканы канец струменя

en: Invalid reply
be: Хібны адказ

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
be: Не ўдалося стварыць актыўнае злучэнне FTP. Можа ваш маршрутызатар не падтрымлівае гэтага?

en: Failed to create active FTP connection.
be: Не ўдалося стварыць актыўнае злучэнне FTP.

en: Filename contains invalid characters.
be: Назва файла змяшчае хібныя сімвалы.

en: The FTP server is busy. Try again later
be: Сервер FTP заняты. Паўтарыце спробу пазней

en: Backend currently unmounting
be: Рухавік адмантоўваецца

en: Accounts are unsupported
be: Уліковыя запісы не падтрымліваюцца

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
be: Немагчыма адкрыць злучэнне для перадачы даных. Можа аперацыю забараніў ваш брандмаўэр?

en: Data connection closed
be: Злучэнне для перадачы даных закрыта

en: Operation failed
be: Не ўдалося выканаць аперацыю

en: No space left on server
be: На серверы не засталося вольнай прасторы

en: Unsupported network protocol
be: Гэты сеткавы пратакол не падтрымліваецца

en: Page type unknown
be: Невядомы тып старонкі

en: Invalid filename
be: Хібная назва файла

en: Error seeking in stream
be: Памылка пры пераходзе ў струмені

en: Filesystem is read-only
be: Файлавая сістэма даступна толькі для чытання

en: Symlinks not supported by backend
be: Рухавік не падтрымлівае сімвалічныя спасылкі

en: Invalid dbus message
be: Хібнае паведамленне D-Bus

en: %s has been unmounted
be: %s быў адмантаваны

en: Unmounting %s
    Please wait
be: Адмантоўванне %s
    Пачакайце

en: Replace old daemon.
be: Замяніць стары дэман.

en: Don’t start fuse.
be: Не запускаць fuse.

en: Enable debug output.
be: Уключыць адладачны вывад.

en: Show program version.
be: Паказаць версію праграмы.

en: GVFS Daemon
be: Дэман GVFS

en: Main daemon for GVFS
be: Галоўны дэман GVFS

en: Try “%s --help” for more information.
be: Каб атрымаць больш інфармацыі, паспрабуйце выкарыстаць «%s --help».

en: Automount failed: %s
be: Не ўдалося аўтаматычна прымантаваць: %s

en: The specified location is not mounted
be: Указанае размяшчэнне не прымантавана

en: The specified location is not supported
be: Указанае размяшчэнне не падтрымліваецца

en: Location is already mounted
be: Размяшчэнне ўжо прымантавана

en: Location is not mountable
be: Размяшчэнне нельга прымантаваць

en: Perform file operations
be: Выканаць файлавыя аперацыі

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
be: Для запуску дэмана gvfsd-admin патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to perform file operations
be: Для выканання аперацый з файламі патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Can’t find metadata file %s
be: Не атрымалася знайсці файл метаданых %s

en: Unable to set metadata key
be: Немагчыма вызначыць ключ метаданых

en: Unable to unset metadata key
be: Немагчыма прыбраць ключ метаданых

en: Unable to remove metadata keys
be: Немагчыма выдаліць ключы метаданых

en: Unable to move metadata keys
be: Немагчыма перамясціць ключы метаданых

en: GVFS Metadata Daemon
be: Дэман метаданых GVFS

en: Metadata daemon for GVFS
be: Дэман метаданых GVFS

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
be: Не ўдалося атрымаць org.gnome.OnlineAccounts.Files для %s

en: Invalid credentials for %s
be: Хібныя ўліковыя даныя для доступу да %s

en: Unsupported authentication method for %s
be: Метад аўтэнтыфікацыі не падтрымліваецца для %s

en: The given mount was not found
be: Пададзены пункт мантавання не знойдзены

en: An operation is already pending
be: Аперацыя ўжо чакае выканання

en: No outstanding mount operation
be: Няма не выкананых аперацый мантавання

en: The given volume was not found
be: Пададзены том не знойдзены

en: The given drive was not found
be: Пададзеная прылада не знойдзена

en: Unnamed Drive (%s)
be: Неназваная прылада (%s)

en: Unnamed Drive
be: Неназваная прылада

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
be: Не ўдалося выняць носьбіт; адзін або некалькі тамоў на ім выкарыстоўваюцца.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
be: Адна або некалькі праграм не дазваляюць адмантаваць.

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
be: Усё роўна выняць

en: Operation not supported by backend
be: Рухавік не падтрымлівае гэтай аперацыі

en: Timed out running command-line “%s”
be: Сышоў тэрмін чакання запуску загаднага радка «%s»

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
be: Адмантоўванне %s
    Адлучэнне ад файлавай сістэмы.

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
be: Запіс даных у %s
    Не адлучайце прыладу.

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
be: %s адмантавана
    Файлавая сістэма адлучаная.

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
be: %s можна бяспечна выняць
    Прыладу можна адлучыць.

note: Translators: This is used for possibly encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Possibly Encrypted
be: Магчыма, %s зашыфраваны

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
be: %s зашыфравана

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
be: Том %s

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
be: Том

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
be: Памылка пры захаванні парольнай фразы ў вязцы ключоў (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
be: Памылка пры выдаленні парольнай фразы з вязкі ключоў (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
be: На разблакаванай прыладзе няма распазнавальнай файлавай сістэмы

en: Encryption passphrase for %s
be: Парольная фраза шыфравання для %s

en: A passphrase is required to access the volume
be: Для доступу да тома патрабуецца парольная фраза

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Для доступу да зашыфраваных даных на «%s» патрабуецца парольная фраза.
    Магчыма, гэта том VeraCrypt, бо змяшчае выпадковыя даныя.

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя
    Для доступу да зашыфраваных даных на «%s» патрабуецца парольная фраза.

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
be: Назіральнік за дыскавымі тамамі GVfs UDisks2
