gvfs master - en to bg translation catalogue (403 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
bg: Действието не се поддържа, файловете са на различни монтирани местоположения

en: Couldn’t get stream file descriptor
bg: Поточният файлов дескриптор не може да бъде получен

en: Didn’t get stream file descriptor
bg: Поточният файлов дескриптор не бе получен

en: Invalid return value from %s
bg: Върната е неправилна стойност от „%s“

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
bg: Съдържащият монтиран обект не е открит

en: Invalid filename %s
bg: Неправилно име на файл: %s

en: Error setting file metadata: %s
bg: Грешка при задаване на метаданните на файла: %s

en: can’t open metadata tree
bg: дървото с метаданни не може да бъде отворено

en: can’t get metadata proxy
bg: посредникът за метаданни не може да бъде получен

en: values must be string or list of strings
bg: стойностите трябва да са низ или списък от низове

en: Error in stream protocol: %s
bg: Грешка в поточния протокол: %s

en: End of stream
bg: Край на потока

en: Operation was cancelled
bg: Действието е отменено

en: Seek not supported on stream
bg: Потокът не поддържа търсене

en: Truncate not supported on stream
bg: Потокът не поддържа отсичане

en: Error while getting mount info: %s
bg: Грешка при получаване на информация за файловата система: %s

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Invalid file info format
bg: Неправилно форматирана информация за файл

en: Error initializing Avahi: %s
bg: Грешка при инициализиране на „Avahi“: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
bg: Грешка при откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
bg: Грешка при откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“. Липсва поне един запис от вида „TXT“. Необходим ключ: „%s“.

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
bg: Изтече времето за откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“

en: Error initializing Avahi resolver
bg: Грешка при инициализиране на „Avahi“ за откриване по име

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
bg: Неправилно кодирана тройка в „DNS-SD“: „%s“

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
bg: Версия %d на кодирането „GVfsIcon“ не се поддържа

en: Malformed input data for GVfsIcon
bg: Неправилни входни данни за GVfsIcon

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
bg: Услуга за файловата система по „%s“

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
bg: Употреба: %s --spawner ИДЕНТИФИКАТОР_DBUS ПЪТ_ДО_ОБЕКТ

en: Usage: %s key=value key=value …
bg: Употреба: %s КЛЮЧ=СТОЙНОСТ…

en: No mount type specified
bg: Не е указан вид при монтирането

en: mountpoint for %s already running
bg: точката на монтиране на „%s“ вече работи

en: error starting mount daemon
bg: грешка при стартирането на монтиращия демон

en: The connection is not opened
bg: Връзката не е отворена

en: The connection is closed
bg: Връзката за данни е затворена

en: Got EOS
bg: Получен е край на поток

en: Host closed connection
bg: Хостът затвори връзката

en: Connection unexpectedly went down
bg: Връзката неочаквано прекъсна

en: Got unexpected end of stream
bg: Неочакван край на поток

note: Translators: %d is a constant, currently hardcoded to 256
en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
bg[0]: Сървърът не поддържа пароли с дължина над %d знак.
bg[1]: Сървърът не поддържа пароли с дължина над %d знака.

en: An invalid username was provided.
bg: Подадено е неправилно потребителско име.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
bg: Неуспешно влизане в сървъра „%s“ с дадената парола.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
bg: Неуспешна връзка към сървъра „%s“ — проблем с комуникацията.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
bg: Неуспешна връзка към сървъра „%s“ с дадената парола.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
bg: Сървърът „%s“ не поддържа анонимен достъп.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
bg: Неуспешна идентификация пред сървъра „%s“ (липсва подходящ механизъм за това).

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
bg: Неуспешна връзка към сървъра „%s“. Той не поддържа AFP, версии ≥ 3.0.

en: Permission denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: The command is not supported by the server.
bg: Командата не се поддържа от сървъра.

en: Your password has expired.
bg: Паролата на потребителя е изтекла.

en: Your password needs to be changed.
bg: Паролата на потребителя трябва да се смени.

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете паролата на „%s“ за „%s“:

note: Translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете името и паролата за „%s“:

en: The password prompt was cancelled.
bg: Диалоговият прозорец за парола е отменен.

en: Unable to disconnect from the server.
bg: Неуспешно прекъсване на връзката към сървъра.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
bg: Неуспешна връзка към сървъра „%s“ — проблем с комуникацията.

en: Identification not found.
bg: Името не е открито.

en: Got error “%s” from server
bg: Сървърът изпрати грешка: %s

en: Got unknown error code %d from server
bg: Сървърът изпрати непознат код за грешка: %d

en: Volume doesn’t exist
bg: Томът не съществува

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn’t load %s on %s
bg: Томът „%s“ не може да зареди от „%s“

en: File doesn’t exist
bg: Файлът не съществува

en: File is directory
bg: Файлът е папка

en: Too many files open
bg: Твърде много отворени файлове

en: Target file is open
bg: Целевият файл е отворен

en: Directory not empty
bg: Папката не е празна

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
bg: Целевият обект е с флаг да не се трие (DeleteInhibit)

en: Target object doesn’t exist
bg: Целевият обект не съществува

en: Volume is read-only
bg: Томът е само за четене

en: Not enough space on volume
bg: Няма достатъчно място

en: Target file already exists
bg: Целевият файл вече съществува

en: Ancestor directory doesn’t exist
bg: Родителската папка не съществува

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn’t support directories
bg: Системата не поддържа папки

en: Target directory already exists
bg: Целевата папка вече съществува

en: Can’t rename volume
bg: Томът не може да бъде преименуван

en: Object with that name already exists
bg: Вече съществува обект с такова име

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
bg: Целевият обект е с флаг да не се преименува (RenameInhibit)

en: Can’t move directory into one of its descendants
bg: Папка не може да бъде преместена в своя подпапка

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
bg: Точката за споделяне не може да бъде преместена в споделена папка

en: Can’t move a shared directory into the Trash
bg: Споделената папка не може да бъде преместена в кошчето

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
bg: Местеният обект е с флаг да не се преименува (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn’t exist
bg: Местеният обект не съществува

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
bg: Сървърът нe поддържа операцията „FPCopyFile“ (копиране на файлове)

en: Unable to open source file for reading
bg: Изходният файл не може да бъде отворен за четене

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
bg: Изходният файл и/или целевата папка не съществуват

en: Source file is a directory
bg: Изходният файл е папка

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
bg: Съществува конфликт при заключването по диапазон

en: Directory doesn’t exist
bg: Папката не съществува

en: Target object is not a directory
bg: Целевият обект не е папка

en: File is not open for write access
bg: Файлът не е отворен за достъп за писане

en: File is locked by another user
bg: Файлът е заключен от друг потребител

en: File is not open for read access
bg: Файлът не е отворен с достъп за четене

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation not supported
bg: Действието не се поддържа

en: Invalid mount spec
bg: Неправилно указан обект за монтиране

en: Internal Apple File Control error
bg: Вътрешна грешка в подсистемата за управление на файлове на Apple

en: The device did not respond
bg: Устройството не отговори

en: The connection was interrupted
bg: Връзката бе прекъсната

en: Invalid Apple File Control data received
bg: Получени са неправилни данни от подсистемата за управление на файлове на Apple

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
bg: Необработена грешка от подсистемата за управление на файлове на Apple (%d)

en: Listing applications installed on device failed
bg: Неуспешно изброяване на програмите инсталирани на устройството

en: Accessing application icons on device failed
bg: Неуспешен достъп до иконите на програмите на устройството

en: Lockdown Error: Invalid Argument
bg: Грешка при заключване: неправилен аргумент

en: The device is password protected
bg: Устройството е защитено с парола

en: Unable to connect
bg: Неуспешна връзка

en: User refused to trust this computer
bg: Потребителят отказва да се довери на този компютър

en: The user has not trusted this computer
bg: Потребителят не се е доверил на този компютър

en: Unhandled Lockdown error (%d)
bg: Необработена грешка при заключване (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
bg: Грешка от „libimobiledevice“: неправилен аргумент

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
bg: Грешка от libimobiledevice: не е открито устройство. Проверете дали модулът „usbmuxd“ е настроен правилно.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
bg: Необработена грешка от устройство на „libimobiledevice“ (%d)

en: Try again
bg: Нов опит

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
bg: Неправилно местоположение за AFC: трябва да е във вида afc://uuid:ПОРТ-НОМЕР

en: Apple Mobile Device
bg: Преносимо устройство на Apple

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
bg: Преносимо устройство на Apple, освободено

en: Documents on Apple Mobile Device
bg: Файлове на мобилно устройство на Apple

note: translators: * This is the device name, with the service being browsed in brackets, eg.: * Alan Smithee's iPhone (jailbreak)
en: %s (jailbreak)
bg: %s (освободен)

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
bg: Файлове в „%s“

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
bg: Заключено устройство
    Устройството „%s“ е заключено.
    
    Въведете паролата на устройството и натиснете „Нов опит“.

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above. 'Trust' is the caption * of the button shown in the device.
en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
bg: Недоверено устройство
    Все още няма доверие в устройството „%s“
    
    Изберете „Доверяване“ и натиснете „Нов опит“.

en: Can’t open directory
bg: Папката не може да бъде отворена

en: Backups not supported
bg: Резервни копия не се поддържат

en: Unsupported seek type
bg: Неподдържан вид търсене

en: Not a mountable file
bg: Не е файл за монтиране

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
bg: „%s“ на „%s“

note: Translators: %s is the servername
en: %s
bg: „%s“

en: No hostname specified
bg: Не е указано име на хост

en: Apple Filing Protocol Service
bg: Споделяне на файлове по протокола за това на Apple

en: Can’t copy directory over directory
bg: Папката не може да бъде копирана върху папка

en: Can’t recursively copy directory
bg: Папката не може да бъде копирана рекурсивно

en: Can’t move directory over directory
bg: Папка не може да бъде преместена върху папка

en: Unable to create temporary file (%s)
bg: Неуспешно създаване на временен файл (%s)

en: The file was externally modified
bg: Файлът бе променен от външно приложение

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
bg: Неправилен вид атрибут (трябва да е uint32)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
bg: „%s“ като „%s“ към „%s“

en: No volume specified
bg: Не е указан том

note: Translators: This is the name of the root in a mounted archive file, e.g. "/ in archive.tar.gz" for a file with the name "archive.tar.gz"
en: / in %s
bg: „/“ в „%s“

en: The file is not a directory
bg: Файлът не е папка

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
bg: Записване

en: Unable to create temporary directory
bg: Неуспешно създаване на временна папка

en: No such file or directory
bg: Липсва такъв файл или папка

en: Can’t copy file over directory
bg: Файлът не може да бъде копиран върху папка

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
bg: Създаване на CD/DVD

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: Target file exists
bg: Целевият файл съществува

en: File system is busy
bg: Файловата система е заета

en: Unmount Anyway
bg: Демонтиране въпреки всичко

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
bg: Томът е зает.
    Една или повече програми не са я освободили.

en: Cannot create gudev client
bg: Клиентът за „gudev“ не може да бъде създаден

en: No drive specified
bg: Не е указано устройство

en: Cannot find drive %s
bg: Устройството „%s“ не може да бъде открито

en: Drive %s does not contain audio files
bg: Устройството „%s“ не съдържа аудио файлове

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
bg: монтиране по „cdda“ в „%s“

en: Audio Disc
bg: Аудио диск

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
bg[0]: Файловата система е заета: отворен е %d файл
bg[1]: Файловата система е заета: отворени са %d файла

en: No such file %s on drive %s
bg: Липсва файл „%s“ на устройство „%s“

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from “paranoia” on drive %s
bg: Грешка от „paranoia“ от устройство „%s“

en: Error seeking in stream on drive %s
bg: Грешка при търсене в поток от устройство „%s“

en: No such file
bg: Няма такъв файл

en: The file does not exist or isn’t an audio track
bg: Файлът не съществува или не е аудио писта

en: Audio CD File System Service
bg: Услуга за файлова система на аудио CD

en: Computer
bg: Компютър

en: File System
bg: Файлова система

en: Can’t open mountable file
bg: Файлът за монтиране не може да бъде отворен

en: Internal error: %s
bg: Вътрешна грешка: %s

en: Can’t mount file
bg: Файлът не може да бъде монтиран

en: No medium in the drive
bg: В устройството няма носител

en: Can’t unmount file
bg: Файлът не може да бъде демонтиран

en: Can’t eject file
bg: Файлът не може да бъде изваден

en: Can’t start drive
bg: Устройството не може да бъде стартирано

en: Can’t stop drive
bg: Устройството не може да бъде спряно

en: Can’t poll file
bg: Файлът не може да бъде запитан

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
bg: „%s“ на „%s%s“

en: HTTP Error: %s
bg: Грешка от HTTP: %s

en: Could not parse response
bg: Отговорът не може да бъде анализиран

en: Empty response
bg: Празен отговор

en: Unexpected reply from server
bg: Неочакван отговор от сървъра

en: Response invalid
bg: Неправилен отговор

en: WebDAV share
bg: Споделен ресурс по „WebDAV“

note: Translators: %s is the name of the WebDAV share Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете парола за „%s“:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете парола за сървъра-посредник

en: Not a WebDAV enabled share
bg: Споделен ресурс без поддръжка на „WebDAV“

en: Could not find an enclosing directory
bg: Съдържащата папка не може да бъде открита

en: Could not create request
bg: Заявката не може да бъде създадена

en: Backup file creation failed
bg: Резервният файл не бе създаден

en: Can’t move over directory
bg: Не може да се мести върху папка

en: Local Network
bg: Локална мрежа

en: Can’t monitor file or directory.
bg: Папката или файлът не може да бъдат наблюдавани.

note: TODO: Names, etc
en: Dns-SD
bg: DNS-SD

en: Network
bg: Мрежа

en: Password dialog cancelled
bg: Диалоговият прозорец за парола е отменен

en: Insufficient permissions
bg: Недостатъчни права

en: Can’t move file over directory
bg: Не може да се мести върху папка

en: Error moving file/folder
bg: Грешка при преместване на файл/папка

note: Translators: This is the "Shared with me" folder on https://drive.google.com.
en: Shared with me
bg: Споделено с мен

note: Translators: This is the "Shared drives" folder on https://drive.google.com.
en: Shared drives
bg: Споделени устройства

en: Error getting data from file
bg: Грешка при получаване на данни от файл

en: Target file is not a regular file
bg: Целевият файл не е обикновен файл

en: Invalid reply received
bg: Получен е неправилен отговор

en: File is not a regular file
bg: Файлът не е обикновен файл

en: Target file is a directory
bg: Целевият файл е папка

en: Error writing file
bg: Грешка при запис във файл

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Directory or file exists
bg: %s: %d: Папката или файлът съществува

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: No such file or directory
bg: %s: %d: Липсва такъв файл или папка

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Invalid filename
bg: %s: %d: Неправилно име на файл

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Not Supported
bg: %s: %d: Не се поддържа

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
bg: Цифрова камера (%s)

en: Couldn’t find matching udev device.
bg: Съответното устройство „udev“ не може да бъде открито.

en: Cannot create gphoto2 context
bg: Контекстът за „gphoto2“ не може да бъде създаден

en: Error creating camera
bg: Грешка при създаване на камера

en: Error loading device information
bg: Грешка при зареждане на информацията за устройството

en: Error looking up device information
bg: Грешка при проверка на информацията за устройството

en: Error getting device information
bg: Грешка при получаването на информацията за устройството

en: Error setting up camera communications port
bg: Грешка при настройването на порта за комуникация с камерата

en: Error initializing camera
bg: Грешка при инициализиране на камерата

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
bg: монтиране по „gphoto2“ в „%s“

en: No camera specified
bg: Не е указана камера

en: Error creating file object
bg: Грешка при създаване на файлов обект

en: Error getting file
bg: Грешка при получаване на файл

en: Malformed icon identifier “%s”
bg: Неправилен идентификатор на икона „%s“

en: Error seeking in stream on camera %s
bg: Грешка при търсене в поток от камера „%s“

en: Not a directory
bg: Не е папка

en: Failed to get folder list
bg: Неуспешно получаване на съдържанието на папка

en: Failed to get file list
bg: Неуспешно получаване на списъка на файловете

en: Error creating directory
bg: Грешка при създаване на папка

en: Name already exists
bg: Името вече съществува

en: New name too long
bg: Новото име е прекалено дълго

en: Error renaming directory
bg: Грешка при преименуване на папка

en: Error renaming file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Directory “%s” is not empty
bg: Папката „%s“ не е празна

en: Error deleting directory
bg: Грешка при изтриване на папка

en: Error deleting file
bg: Грешка при изтриване на файл

en: Can’t write to directory
bg: В папката не може да се пише

en: Cannot allocate new file to append to
bg: Новият файл, към който да се добавя, не може да бъде заделен

en: Cannot read file to append to
bg: Файлът, към който да се добавя, не може да бъде прочетен

en: Cannot get data of file to append to
bg: Данните на файла, към който да се добавя, не могат да бъдат получени

en: Not supported (not same directory)
bg: Не се поддържа (не е същата папка)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
bg: Не се поддържа (изходният обект е папка, целта — също)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
bg: Не се поддържа (изходният обект е папка, целта — съществуващ файл)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
bg: Не се поддържа (изходният обект е файл, целта — папка)

en: HTTP Client Error: %s
bg: Клиентска грешка в „HTTP“: %s

en: Directory notification not supported
bg: Известяването за папки не се поддържа

note: Translators: This is shown as the name for MTP devices *              without StorageDescription. *              The %X is the formatted storage ID.
en: Storage (%X)
bg: Данни (%X)

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка.

en: libmtp error: %s
bg: Грешка от „libmtp“: %s

en: No device specified
bg: Не е указано устройство

en: No MTP devices found
bg: Не е открито устройство за „MTP“

en: Unable to connect to MTP device
bg: Неуспешна връзка към устройство „MTP“

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
bg: Неуспешно заделяне на памет при откриването на устройства „MTP“

en: Generic libmtp error
bg: Неспецифицирана грешка от „libmtp“

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
bg: Устройството за MTP „%03u,%03u“ не може да бъде отворено

en: Device not found
bg: Устройството не е открито

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Target is a directory
bg: Целта е папка

en: Can’t merge directories
bg: Папките не могат да бъдат слети

en: Cannot make directory in this location
bg: На това място не може да се създаде директория

en: Not a regular file
bg: Не е обикновен файл

en: Cannot write to this location
bg: Не може да се записва на това място

en: No thumbnail for entity “%s”
bg: Липсва миниатюра за „%s“

en: File Sharing
bg: Споделяне на файлове

en: Remote Login
bg: Отдалечена връзка

en: Windows Network
bg: Мрежа на Windows

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
bg: Датчик за местоположения по мрежата

en: Mount point does not exist
bg: Точката на монтиране не съществува

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
bg: Липсват права. Вероятно хостът е забранен или е необходим порт с привилегии

en: Unable to create temporary file
bg: Неуспешно създаване на временен файл

en: Invalid attribute type
bg: Неправилен вид атрибут

en: The recent folder may not be deleted
bg: Папката за скоро ползваните не може да бъде изтрита

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
bg: Скоро ползвани

en: Connection failed
bg: Неуспешна връзка

en: Hostname not known
bg: Неизвестно име на хост

en: No route to host
bg: Няма маршрут до хост

en: Connection refused by server
bg: Сървърът отказа връзката

en: Host key verification failed
bg: Неуспешно потвърждаване на ключа на хоста

en: Too many authentication failures
bg: Прекалено много неуспешни идентификации

en: Unable to spawn SSH program
bg: Неуспешно пораждане на програма за „SSH“

en: Unable to spawn SSH program: %s
bg: Неуспешно пораждане на програма за „SSH“: %s

en: Timed out when logging in
bg: Изтече времето за влизане в системата

en: Log In Anyway
bg: Влизане въпреки всичко

en: Cancel Login
bg: Отмяна на влизането

en: Login dialog cancelled
bg: Диалоговият прозорец за влизане е отменен

en: Can’t send host identity confirmation
bg: Потвърждението за идентичността на хоста не може да бъде изпратено

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете паролата за ключа на „%s“ към „%s“

note: Translators: %s is the hostname
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете паролата за ключа към „%s“

en: Can’t send password
bg: Паролата не може да бъде изпратена

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter verification code for %s on %s
bg: Въведете кода за потвърждаване на „%s“ на „%s“

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter verification code for %s
bg: Въведете кода за потвърждаване на „%s“

note: Translators: the first %s is the hostname, the second the key fingerprint
en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Идентичността не може да бъде потвърдена
    Идентичността на отдалечения компютър „%s“ е непозната. Това се случва при първото свързване към отдалечен компютър.
    
    Той изпрати идентичността „%s“. Ако искате да сте напълно сигурни, че е безопасно да продължите, се свържете със системния администратор.

note: Translators: the first %s is the hostname, the second is an ip address
en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Идентичността не може да бъде потвърдена
    Ключът за хоста на „%s“ е различна от тази за адреса „%s“.
    
    Ако искате да сте напълно сигурни, че е безопасно да продължите, се свържете със системния администратор.

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
bg: Връзката прекъсна (процесът за „SSH“ приключи работа)

en: Internal error: Unknown Error
bg: Вътрешна грешка: непозната грешка

en: Protocol error
bg: Грешка в протокола

en: Unable to find supported SSH command
bg: Не е открита поддържана команда за SSH

en: Unknown reason
bg: Непозната причина

en:  (invalid encoding)
bg:  (неправилно кодиране)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
bg: „/“ на „%s“

en: Failure
bg: Неуспех

en: Error creating backup file: %s
bg: Грешка при създаване на резервно копие: %s

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
bg: Стойност извън диапазона, „sftp“ поддържа само 32 бита за време

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
bg: Неправилен вид атрибут (трябва да е uint64)

en: Internal Error (%s)
bg: Вътрешна грешка (%s)

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
bg: Споделени ресурси на Windows на %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
bg: Неуспешно получаване на списъка със споделените ресурси от сървъра: %s

en: Windows Network File System Service
bg: Услуга за мрежова файлова система на Windows

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете парола за споделеното устройство „%s“ на „%s“:

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
bg: Изисква се идентификация
    Въведете име и парола за споделеното устройство „%s“ на „%s“:

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
bg: Неуспешно монтиране на споделен ресурс на Windows: %s

en: Backup file creation failed: %s
bg: Неуспешно създаване на резервен файл: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
bg: Файлът не може да се преименува — съществува файл с такова име

en: Error deleting file: %s
bg: Грешка при изтриване на файл: %s

en: Error moving file: %s
bg: Грешка при преместване на файл: %s

en: Error removing target file: %s
bg: Грешка при премахване на целевия файл: %s

en: Can’t recursively move directory
bg: Папка не може да бъде преместена рекурсивно

en: Windows Shares File System Service
bg: Услуга за файлови системи на споделени ресурси на Windows

en: The trash folder may not be deleted
bg: Папката на кошчето не може да бъде изтрита

en: Items in the trash may not be modified
bg: Обектите в кошчето не могат да бъдат променяни

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
bg: Кошче

en: Channel blocked
bg: Блокиран канал

en: The signing certificate authority is not known.
bg: Непознат сертифициращ орган.

en: The certificate does not match the identity of the site.
bg: Сертификатът не съвпада с името на сайта.

en: The certificate’s activation time is in the future.
bg: Началното време на валидност на сертификата е в бъдещето.

en: The certificate has expired.
bg: Сертификатът е с изтекъл срок.

en: The certificate has been revoked.
bg: Отхвърлен сертификат.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
bg: Алгоритъмът на сeртификата се счита за несигурен.

en: Error occurred when validating the certificate.
bg: Грешка при проверката на сертификата.

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

note: Translators: The first %s is the reason why verification failed, the second a certificate
en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
bg: Идентичността не може да бъде потвърдена
    %s
    
    %s
    
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Unexpected end of stream
bg: Неочакван край на поток

en: Invalid reply
bg: Неправилен отговор

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
bg: Не може да се отвори активна връзка по „FTP“. Възможно е да ви пречи защитната стена.

en: Failed to create active FTP connection.
bg: Не може да се отвори активна връзка по „FTP“.

en: Filename contains invalid characters.
bg: Името на файла използва неправилни знаци

en: The FTP server is busy. Try again later
bg: Сървърът за „FTP“ е зает. Опитайте по-късно

en: Backend currently unmounting
bg: Модулът в момента демонтира

en: Accounts are unsupported
bg: Не се поддържат абонаменти

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
bg: Не може да се отвори връзка за данни. Възможно е да ви пречи защитната стена.

en: Data connection closed
bg: Връзката за данни бе затворена

en: Operation failed
bg: Неуспешно действие

en: No space left on server
bg: Не е останало място на диска

en: Unsupported network protocol
bg: Неподдържан мрежов протокол

en: Page type unknown
bg: Неизвестен вид на страницата

en: Invalid filename
bg: Неправилно име на файл

en: Error seeking in stream
bg: Грешка при търсене в поток

en: Filesystem is read-only
bg: Файловата система е само за четене

en: Symlinks not supported by backend
bg: Модулът не поддържа символни връзки

en: Invalid dbus message
bg: Неправилно съобщение на „D-BUS“

en: %s has been unmounted
bg: „%s“ е демонтиран

en: Unmounting %s
    Please wait
bg: Демонтиране на „%s“.
    Изчакайте

en: Replace old daemon.
bg: Замяна на стария демон.

en: Don’t start fuse.
bg: „FUSE“ да не се стартира.

en: Enable debug output.
bg: Включване на изхода за трасиране.

en: Show program version.
bg: Извеждане на версията на програмата.

en: GVFS Daemon
bg: Демон на „GVFS“

en: Main daemon for GVFS
bg: Основен демон на „GVFS“

en: Try “%s --help” for more information.
bg: За повече информация изпълнете „%s --help“.

en: Automount failed: %s
bg: Неуспешно автоматично монтиране: %s

en: The specified location is not mounted
bg: Указаното местоположение не е монтирано

en: The specified location is not supported
bg: Указаното местоположение не се поддържа

en: Location is already mounted
bg: Местоположението вече е монтирано

en: Location is not mountable
bg: Местоположението не може да се монтира

en: Perform file operations
bg: Извършване на файловите операции

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
bg: За стартиране на демона „gvfsd-admin“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to perform file operations
bg: За извършване на файловите операции се изисква идентификация

en: Can’t find metadata file %s
bg: Файлът с метаданни „%s“ не може да бъде открит

en: Unable to set metadata key
bg: Ключът за метаданни не може да бъде зададен

en: Unable to unset metadata key
bg: Ключът за метаданни не може да бъде изчистен

en: Unable to remove metadata keys
bg: Ключовете за метаданни не могат да бъдат изтрити

en: Unable to move metadata keys
bg: Ключовете за метаданни не могат да бъдат преместени

en: GVFS Metadata Daemon
bg: Демон на „GVFS“ за метаданни

en: Metadata daemon for GVFS
bg: Демон на „GVFS“ за метаданни

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
bg: Неуспешно изпълнение на „org.gnome.OnlineAccounts.Files“ за „%s“

en: Invalid credentials for %s
bg: Неправилни данни за идентификация за „%s“

en: Unsupported authentication method for %s
bg: Неподдържан метод за идентификация за „%s“

en: The given mount was not found
bg: Указаното монтирано местоположение не е намерено

en: An operation is already pending
bg: Вече предстои действие

en: No outstanding mount operation
bg: Няма предстоящо действие по монтиране

en: The given volume was not found
bg: Томът не е открит

en: The given drive was not found
bg: Устройството не е открито

en: Unnamed Drive (%s)
bg: Устройство без име (%s)

en: Unnamed Drive
bg: Устройство без име

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
bg: Неуспешно изваждане на носител. Поне една от файловите системи на носителя е заета.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
bg: Една или повече програми пречат на демонтирането.

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
bg: Изваждане въпреки всичко

en: Operation not supported by backend
bg: Модулът не поддържа действието

en: Timed out running command-line “%s”
bg: Времето за изпълнение на командата „%s“ изтече

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
bg: Демонтиране на „%s“
    Изключване на файловата система.

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
bg: Запазване на данни в „%s“
    Не изваждайте преди да завърши

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
bg: „%s“ е демонтирана
    Файловата система е изключена.

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
bg: „%s“ е изключено
    Устройството може да бъде извадено.

note: Translators: This is used for possibly encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Possibly Encrypted
bg: Възможно е %s да са шифрирани

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
bg: Шифрирани данни с обем %s

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
bg: Том с обем %s

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
bg: Том

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
bg: Неуспешно запазване паролата в ключодържателя (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
bg: Неуспешно изтриване на неправилна парола от ключодържателя (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
bg: Не може да бъде открита файлова система върху отключения том

en: Encryption passphrase for %s
bg: Парола за дешифриране на %s

en: A passphrase is required to access the volume
bg: За отключването на дяла се изисква парола

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
bg: Необходима е идентификация
    Необходима е парола, за достъп до шифрираните данни в „%s“.
    Томът може да е на VeraCrypt, защото съдържа случайни данни.

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
bg: Необходима е идентификация.
    Необходима е парола, за достъп до данните в „%s“.

note: Translators: this is used to describe the drive the encrypted media * is on - the first %s is the name (such as 'WD 2500JB External'), the * second %s is the description ('250 GB Hard Disk').
en: %s (%s)
bg: „%s“ (%s)

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
bg: Датчик за файлови системи „GVfs UDisks2“
