gvfs - en to bs translation catalogue (585 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
bs: Radnja nije podržana, datoteke se nalaze na različitim mjestima

en: Couldn't get stream file descriptor
bs: Ne mogu da dobijem opis datoteke sa tokom

en: Didn't get stream file descriptor
bs: Nisam dobio opis datoteke sa tokom

en: Invalid return value from %s
bs: Neispravna povratna vrijednost od %s

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
bs: Ne mogu da nađem priloženu tačku montiranja

en: Invalid filename %s
bs: Neispravno ime datoteke %s

en: Error setting file metadata: %s
bs: Greška pri izmjeni metapodataka: %s

en: can't open metadata tree
bs: ne mogu da otvorim stablo metapodataka

en: values must be string or list of strings
bs: dozvoljen je niz ili spisak niza znakova

en: Operation not supported
bs: Radnja nije podržana

en: Operation was cancelled
bs: Radnja je otkazana

en: Error in stream protocol: %s
bs: Greška u protokolu za tok: %s

en: End of stream
bs: Kraj toka

en: Seek not supported on stream
bs: Nije podržavano premotavanje tokova

en: Truncate not supported on stream
bs: Tok ne podržava sasjecanje

en: Error while getting mount info: %s
bs: Greška u prikupljanju podataka o montiranju: %s

en: Invalid file info format
bs: Nije ispravan format podataka o datoteci

en: Error initializing Avahi: %s
bs: Greška pri pokretanju Avahi-a: %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
bs: Greška pri pokretanju Avahi-jevog razrješivača: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service nami * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
bs: Greška pri razrješavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service nami * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
bs: Greška pri razrješavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“. Nedostaje jedan ili više tekstualnih zapisa. Potreban je ključ:„%s“.

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service nami * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
bs: Isteklo je vrijeme prilikom razrješavanja „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

en: Malformed DNS-SD encoded_triple '%s'
bs: Loše formiran DNS-SD encoded_triple '%s'

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
bs: Ne mogu da radim sa %d izdanjem kodiranja GVfs ikonice

en: Malformed input data for GVfsIcon
bs: Loši ulazni podaci za GVfs ikonicu

note: translators: This is the default daemon's application nami, * the %s is the type of the backend, liki "FTP"
en: %s File System Service
bs: Usluga datotečnog sistema %s

en: Error: %s
bs: Greška: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
bs: Upotreba: %s --spawner IB_magistrale putanja_do_objekta

en: Usage: %s key=value key=value ...
bs: Upotreba: %s ključ=vrijednost ključ=vrijednost ...

en: No mount type specified
bs: Nije određena vrsta za montiranje

en: mountpoint for %s already running
bs: već je pokrenuta tačka montiranja za %s

en: error starting mount daemon
bs: greška pri pokretanju upravljačkog programa za montiranje

en: The connection is not opened
bs: Veza nije otvorena

en: The connection is closed
bs: Veza je zatvorena

en: Got EOS
bs: Dobijen EOS

en: Host closed connection
bs: Domaćin je zatvorio vezu

en: Connection unexpectedly went down
bs: Veza je neočekivano prekinuta

en: The server doesn't support passwords longer than %d character. | The server doesn't support passwords longer than %d characters.
bs[0]: Server ne podržava lozinku dužu od %d znaka.
bs[1]: Server ne podržava lozinku dužu od %d znaka.
bs[2]: Server ne podržava lozinku dužu od %d znakova.

en: An invalid username was provided.
bs: Obezbijeđeno pogrešno korisničko ime.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
bs: Ne može se prijaviti na server “%s” sa datom lozinkom.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
bs: Ne može se povezati na server “%s”. Desio se problem u komunikaciji.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
bs: Ne može se povezati na server “%s” sa datom lozinkom.

en: The server “%s” doesn't support anonymous access.
bs: Server  “%s” ne podržava anoniman pristup.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
bs: Ne može se povezati na server “%s”. Nije pronađen prikladan mehanizam provjere autentičnosti.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn't support AFP version 3.0 or later.
bs: Ne može se povezati na server “%s”. Server ne podržava AFP verziju 3.0 ili kasnije.

en: Permission denied.
bs: Pristup odbijen.

en: The command is not supported by the server.
bs: Komanda nije podržana od strane servera.

en: Your password has expired.
bs: Vaša lozinka je istekla.

en: Your password needs to be changed.
bs: Vaša lozinka treba biti promijenjena.

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter your password for the server “%s”.
bs: Unesite vasu lozinku za server "%s".

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter your name and password for the server “%s”.
bs: Unesite vaše ime i lozinku za server "%s".

en: The password prompt was cancelled.
bs: Upit za lozinku je otkazan.

en: Unable to disconnect from the server.
bs: Ne mozi se isključiti sa servera.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
bs: Ne mozi se povezati na server.Desio se problem u komunikaciji.

en: Identification not found.
bs: Identifikacija nije pronađena.

en: Got error "%s" from server
bs: Dobih grešku „%s“ sa servera

en: Got unknown error code %d from server
bs: Dobih nepoznati kod greške %d sa servera

en: Volume doesn't exist
bs: Glasnoća ne postoji

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn't load %s on %s
bs: Ne možeučitati %s na %s.

en: Permission denied
bs: Pristip je odbijen

en: File doesn't exist
bs: Datoteka ne postoji

en: File is directory
bs: Datoteka je direktorij

en: Too many files open
bs: Previše otvorenih datoteka

en: Target file is open
bs: Odredišna datoteka je otvorena

en: Directory not empty
bs: Direktorij nije prazan

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
bs: Ciljni objekat je označen kao neobrisiv (Sprečeno brisanje)

en: Target object doesn't exist
bs: Odredišni objekt ne postoji

en: Volume is read-only
bs: Sadržaj je samo za čitajne

en: Not enough space on volume
bs: Nema dovoljno prostora na sadržaju

en: Target file already exists
bs: Već postoji ciljna datoteka

en: Ancestor directory doesn't exist
bs: Direktorij predak ne postoji

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn't support directories
bs: Sadržaj je ravan i ne podržava direktorije

en: Target directory already exists
bs: Odredišni direktorij već postoji

en: Can't rename volume
bs: Ne mogu preimenovati sadržaj

en: Object with that name already exists
bs: Objekt s tim imenom već postoji

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
bs: Ciljni objekat je označen da se ne može preimenovati (RenameInhibit)

en: Can't move directory into one of its descendants
bs: Ne mogu da premjestim direktorijum u onaj koji je u njemu

en: Can't move sharepoint into a shared directory
bs: Ne mogu pomjeriti tačku dijeljenja u dijeljeniu direktorij

en: Can't move a shared directory into the Trash
bs: Ne mogu pomjeriti dijeljeni direktorij u smeće

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
bs: Premješteni objekat je označen da se ne može preimenovati (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn't exist
bs: Objekt koji se pomjera ne postoji

en: Server doesn't support the FPCopyFile operation
bs: Server ne podržava FPCopyFile operaciju

en: Unable to open source file for reading
bs: Ne mogu da otvorim izvornu datoteku za čitanje

en: Source file and/or destination directory doesn't exist
bs: Izvorišna datoteka i/ili odredišni direktorij ne postoji

en: Source file is a directory
bs: Izvorišna datoteka je direktorij

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
bs: Postoji konflikt opsega zaključavanja

en: Directory doesn't exist
bs: Direktorij ne postoji

en: Target object is not a directory
bs: Odredišni objekt nije direktorij

en: File is not open for write access
bs: Datoteka nije otvorena za pristup pisanja

en: File is locked by another user
bs: Datoteka je zaključana od strane drugog korisnika.

en: File is not open for read access
bs: Datoteka nije otvorena za pristup čitanjem

en: Internal Apple File Control error
bs: Greška unutar Eplovog kontrolira datoteka

en: File does not exist
bs: Datoteka ne postoji

en: The directory is not empty
bs: Direktorijum nije prazan

en: The device did not respond
bs: Uređaj ne daje odziv

en: The connection was interrupted
bs: Veza je prekinuta

en: Invalid Apple File Control data received
bs: Primljeni su neispravni podaci sa Eplovog kontrolira datoteka

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
bs: Nepopravljiva greška Eplovog kontrolira datoteka (%d)

en: Listing applications installed on device failed
bs: Spisak aplikacija instaliranih na uređaju nije uspio

en: Accessing application icons on device failed
bs: Pristup aplikacijama instaliranim na uređaju nije uspio

en: Lockdown Error: Invalid Argument
bs: Greška pri zaključavanju: Neispravan argument

en: Unable to connect
bs: Nije moguce se spojiti

en: Unhandled Lockdown error (%d)
bs: Nepopravljiva greška pri zaključavanju (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
bs: greška unutar libimobiledevice: Neispravan argument

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
bs: greška unutar libimobiledevice: Nije pronađen uređaj. Provjerite da li je usbmuxd ispravno podešen.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
bs: Nepopravljiva greška unutar libimobiledevice (%d)

en: Try again
bs: Pokušaj ponovo

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Invalid mount spec
bs: Neispravna specifikacija za montiranje

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
bs: Naispravna AFC putanja: mora biti u napisana u obliku afc://uuid:port-broj

en: Apple Mobile Device
bs: Eplov prijenosni uređaj

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
bs: Apple Mobile Djevice, Jailbroken

en: Documents on Apple Mobile Device
bs: Dokumenti na Apple mobilnom uređaju

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the djevice nami, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
bs: Dokumenti na %s

note: translators: * %s is the djevice nami. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: The device “%s” is locked. Enter the passcode on the device and click “Try again”.
bs: Uređaj "%s" je zaključan. Unesite lozinku na uređaj i pritisnite "Pokusaj ponovo".

en: Can't open directory
bs: Ne mogu da otvorim direktorij

en: Backups are not yet supported.
bs: Još uvijek nisu podržane rezervne kopije.

en: Invalid seek type
bs: Nije ispravna vrsta pretraživanja

en: Operation unsupported
bs: Radnja nije podržana

en: Backups not supported
bs: Nisu podržane sigurnosne kopije

en: The file is not a mountable
bs: Datoteka se ne može montirati

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host nami Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as nami for an NFS mount Translators: This is the nami o
en: %s on %s
bs: %s na %s

en: No hostname specified
bs: Nije određeno ime domaćina

en: Apple Filing Protocol Service
bs: Apple Filing Protocol usluga

en: Can't copy directory over directory
bs: Ne mogu da prepišem direktorij preko direktorija

en: Can't recursively copy directory
bs: Ne mogu da umnožim direktorij rekurzivno

en: Can't move directory over directory
bs: Ne mogu da premjestim direktorij preko direktorija

en: backups not supported
bs: rezerve nisu podržane

en: Unable to create temporary file (%s)
bs: Ne mogu da napravim privremenu datoteku (%s)

en: The file was externally modified
bs: Datoteka je izmijenjena spoljnim programom

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
bs: Nije ispravna vrsta osobine (očekivana je uint32)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
bs: %s za %s na %s

en: No volume specified
bs: Sadržaj nije naveden

note: FIXME: this should really bje "/ in %s", but can't change due to string freeze. Translators: This is the nami of the root of an SFTP share, liki "/ on <hostname>"
en: / on %s
bs: / na %s

en: The file is not a directory
bs: Datoteka nije direktorij

note: Translators: This is the nami of the backend
en: Burn
bs: Sprži

en: Unable to create temporary directory
bs: Ne mogu da napravim privremeni direktorij

en: No such file or directory
bs: Ne postoji takva datoteka ili direktorij

en: Can't copy file over directory
bs: Ne mogu da prepišem datoteku preko direktorija

note: Translators: this is the display nami of the backend
en: CD/DVD Creator
bs: CD/DVD kreator

en: File exists
bs: Datoteka postoji

en: Operation not supported by backend
bs: Radnja nije podržana pozadinskim programima

en: No such file or directory in target path
bs: Ne postoji takva datoteka ili direktorij u ciljnoj putanji

en: Target file exists
bs: Ciljna datoteka već postoji

en: Not supported
bs: Nije podržano

en: File system is busy
bs: Sistem datoteka je zauzet

en: Unmount Anyway
bs: Ipak demontiraj

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
bs: Disk je zauzet
    Neki program(i) koriste ovaj disk.

en: Cannot create gudev client
bs: Ne mogu da napravim gudev klijent

en: Cannot connect to the system bus
bs: Ne mogu da se povežem na sistemsku magistralu

en: Cannot create libhal context
bs: Ne mogu da napravim libhal kontekst

en: Cannot initialize libhal
bs: Ne mogu da pokrenem libhal

en: No drive specified
bs: Nije određen uređaj

en: Cannot find drive %s
bs: Ne mogu da nađem uređaj %s

en: Drive %s does not contain audio files
bs: Uređaj %s ne sadrži zvučne datoteke

note: Translator: %s is the djevice the disc is inserted into. 'cdda' is the nami nami of the backend and shouldn't bje translated.
en: cdda mount on %s
bs: cdda je montiran u %s

en: Audio Disc
bs: Zvučni disk

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
bs[0]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteka je otvorena
bs[1]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteke su otvorene
bs[2]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteka je otvorena

en: No such file %s on drive %s
bs: Datoteka %s ne postoji na uređaju %s

note: Translators: paranoia is the nami of the cd audio reading library
en: Error from 'paranoia' on drive %s
bs: Greška u programu „paranoia“ na uređaju %s

en: Error seeking in stream on drive %s
bs: Ne mogu da premotam tok sa uređaja %s

en: No such file
bs: Ne postoji takva datoteka

en: The file does not exist or isn't an audio track
bs: Datoteka ne postoji ili nije zvučni zapis

en: Audio CD File System Service
bs: Zvučna CD Datoteka Sistem Servisa

en: Computer
bs: Računar

en: File System
bs: Sistem datoteka

en: Can't open mountable file
bs: Ne mogu da otvorim datoteku sa montiranjem

en: Internal error: %s
bs: Unutrašnja greška: %s

en: Can't mount file
bs: Ne mogu da montiram datoteku

en: No medium in the drive
bs: Nema medija u drajvu

en: Not a mountable file
bs: Datoteka se ne može montirati

en: Can't unmount file
bs: Ne mogu da demontiram datoteku

en: Can't eject file
bs: Ne mogu da izbacim datoteku

en: Can't start drive
bs: Ne može pokrenuti pogon

en: Can't stop drive
bs: Ne može zaustaviti pogon

en: Can't poll file
bs: Ne mogu da upitam datoteku

note: Translators: This is the nami of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
bs: %s na %s%s

en: HTTP Error: %s
bs: HTTP greška: %s

en: Could not parse response
bs: Ne mogu da obradim odgovor

en: Empty response
bs: Prazan odgovor

en: Unexpected reply from server
bs: Neočekivan odgovor sa servera

en: Response invalid
bs: Neispravan odgovor

en: WebDAV share
bs: WebDAV dijeljenje

note: translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname
en: Enter password for %s
bs: Unesite lozinku za %s

en: Please enter proxy password
bs: Unesite lozinku za proksi

en: Not a WebDAV enabled share
bs: Ovo nije WebDAV dijeljenje

en: Could not create request
bs: Ne mogu da napravim zahtjev

en: Backup file creation failed
bs: Nije uspjelo pravljenje datoteke sa sigurnosnom kopijom

en: Can't move over directory
bs: Direktorij ne može biti premješten

en: File length changed during transfer
bs: Dužina datoteke promijenjena tokom premještanja

en: Local Network
bs: Lokalna mreža

en: Can't monitor file or directory.
bs: Ne mogu da nadgledam datoteku ili direktorij.

en: Network
bs: Mreža

note: Translators: the first %s is the username, the second the host nami
en: Enter password for %s on %s
bs: Unesite lozinku za %s na %s

en: Password dialog cancelled
bs: Prozor za lozinku je otkazan

en: Insufficient permissions
bs: Nemate ovlaštenja

en: %s: %d: Directory or file exists
bs: %s: %d: Direktorij ili datoteka već postoje

en: %s: %d: No such file or directory
bs: %s: %d: Ne postoji takva datoteka ili direktorij

en: %s: %d: Invalid filename
bs: %s: %d: Neispravno ime datoteke

en: %s: %d: Not Supported
bs: %s: %d: Nije podržano

note: Translator: %s represents the djevice, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
bs: Digitalni fotoaparat (%s)

note: Translator: %s is the vendor nami, e.g. Panasonic Translators: %s is the djevice vendor
en: %s Camera
bs: Fotoaparat tipa %s

note: Translator: %s is the vendor nami, e.g. Panasonic Translators: %s is the djevice vendor
en: %s Audio Player
bs: Zvučni plejer tipa %s

en: Camera
bs: Fotoaparat

en: Audio Player
bs: Zvučni plejer

en: No device specified
bs: Nije određen uređaj

en: Cannot create gphoto2 context
bs: Ne mogu da napravim gphoto2 kontekst

en: Error creating camera
bs: Greška prilikom pravljenja fotoaparata

en: Error loading device information
bs: Greška pri čitanju podataka o uređaju

en: Error looking up device information
bs: Greška pri traženju podataka o uređaju

en: Error getting device information
bs: Greška pri dobijanju podataka o uređaju

en: Error setting up camera communications port
bs: Greška u uspostavljanju veze sa fotoaparatom

en: Error initializing camera
bs: Greška pri pokretanju fotoaparata

note: Translator: %s represents the djevice, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the nami of the backend and shouldn't bje translated.
en: gphoto2 mount on %s
bs: gphoto2 uređaj montiran na %s

en: No camera specified
bs: Nije izabran fotoaparat

en: Error creating file object
bs: Ne mogu da napravim objekat datoteke

en: Error getting file
bs: Greška pri dobijanju datoteke

en: Error getting data from file
bs: Greška pri dobijanju podataka iz datoteke

en: Malformed icon identifier '%s'
bs: Loš odrednik ikonice „%s“

en: Error seeking in stream on camera %s
bs: Ne mogu da premotam tok sa fotoaparata %s

en: Not a directory
bs: Nije direktorij

en: Failed to get folder list
bs: Ne mogu da dobijem spisak foldera

en: Failed to get file list
bs: Ne mogu da dobijem spisak datoteka

en: Error creating directory
bs: Greška pri obrazovanju datoteke

en: Name already exists
bs: Ovo ime već postoji

en: New name too long
bs: Novo ime je predugačko

en: Error renaming directory
bs: Greška preimenovanja direktorija

en: Error renaming file
bs: Greška u preimenovanju datoteke

en: Directory '%s' is not empty
bs: Direktorij '%s' nije prazan

en: Error deleting directory
bs: Greška pri brisanju direktorija

en: Error deleting file
bs: Greška pri brisanju datoteke

en: Can't write to directory
bs: Ne mogu da upišem u direktorij

en: Cannot allocate new file to append to
bs: Ne mogu da pronađem novu datoteku za dodavanje

en: Cannot read file to append to
bs: Ne mogu da pročitam datoteku za dodavanje

en: Cannot get data of file to append to
bs: Ne mogu da dobijem podatke o datoteci za dodavanje

en: Error writing file
bs: Greška pri upisu datoteke

en: Not supported (not same directory)
bs: Nije podržano (nije isti direktorij)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
bs: Nije podržano (i izvor i odredište su direktoriji)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
bs: Nije podržano (izvor je direktoriji, ali je odredište postojeća datoteka)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
bs: Nije podržano (i izvor je datoteka, a odredište je direktoriji)

en: HTTP Client Error: %s
bs: Greška u HTTP klijentu: %s

en: Directory notification not supported
bs: Nije podržano obavještavanje o direktoriju

en: Unknown error.
bs: Nepoznata greška.

en: libmtp error: %s
bs: libmtp greška: %s

en: Unexpected host URI format.
bs: Nočekivani URI format domaćina.

en: Malformed host URI.
bs: Deformisan URI format domaćina.

en: Couldn't find matching udev device.
bs: Ne mogu naći prikladan udev uređaj.

en: No MTP devices found
bs: Nema nađenog MTP uređaja

en: Unable to connect to MTP device
bs: Ne mogu se povezati na MTP uređaj

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
bs: Ne mogu alocirati memoriju pri detekciji MTP uređaja

en: Generic libmtp error
bs: Generička libmtp greška

en: Unable to open MTP device '%s'
bs: Nemoguće otvaranje MTP uređaja '%s'

en: Device not found
bs: Uređaj nije pronađen

en: File not found
bs: Datoteka nije pronađena

en: Cannot make directory in this location
bs: Ne mogu napraviti direktorij na ovoj lokaciji

en: Not a regular file
bs: Nije obična datoteka

en: Target is a directory
bs: Cilj je direktorij

en: Can't merge directories
bs: Ne moguće spojiti direktorije

en: Cannot write to this location
bs: Ne mogu pisati na ovu lokaciju

en: No thumbnail for entity '%s'
bs: Nema sličice za entitet '%s'

en: File Sharing
bs: Razmjena Datoteka

en: Remote Login
bs: Udaljena prijava

en: Windows Network
bs: Windows mreža

note: Translators: this is the friendly nami of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
bs: Mjesta na mreži

en: Mount point does not exist
bs: Tačka montiranja ne postoji

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
bs: Dozvola odbijena: Možda je ovaj host je zabranjen ili je potreban privilegovan port

en: Unable to create temporary file
bs: Ne mogu da napravim privremenu datoteku

en: Target file is a directory
bs: Ciljna datoteka je direktorijum

en: Target file is not a regular file
bs: Ciljna datoteka nije obična datoteka

en: Invalid attribute type
bs: Nije ispravna vrsta atributa

en: USB support missing. Please contact your software vendor
bs: USB nije podržan. Stupite u vezu sa proizvođačem programa

en: Connection to the device lost
bs: Prekinuta je veza sa uređajem

en: Device requires a software update
bs: Uređaj zahtjeva ažuriranje programa

en: Error deleting file: %s
bs: Greška pri brisanju datoteke: %s

en: The recent folder may not be deleted
bs: Skorašnji direktorij  možda nije izbrisan

note: Translators: this is the display nami of the backend translators: This is the nami of the backend
en: Recent
bs: Nedavni

en: SSH program unexpectedly exited
bs: SSH program neočekivano izašao

en: Hostname not known
bs: Nije poznato ime domaćina

en: No route to host
bs: Ne postoji ruta do domaćina

en: Connection refused by server
bs: Server je odbio vezu

en: Host key verification failed
bs: Nije uspjela provjera ključa domaćina

en: Unable to spawn SSH program
bs: Ne mogu pokrenuti SSH program

en: Unable to spawn SSH program: %s
bs: Ne mogu pokrenuti SSH program: %s

en: Timed out when logging in
bs: Isteklo je vrijeme tokom prijave

note: Translators: the first %s is the username, the second the host nami
en: Enter passphrase for secure key for %s on %s
bs: Unesite lozinku za sigurani ključ za %s na %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter passphrase for secure key for %s
bs: Unesite lozinku za sigurni ključ za %s

en: Can't send password
bs: Ne mogu da pošaljem lozinku

en: Log In Anyway
bs: Ipak se prijavi

en: Cancel Login
bs: Otkaži prijavu

en: Can't verify the identity of “%s”.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bs: Ne mogu verifikovati identitet od "%s".
    Ovo se dešava kada se prijavite na računar prvi put.
    
    Identitet poslan od  udaljenog računara je "%s". Ako želite biti apsolutno sigurni da je sigurno da nastavite, kontaktirajte administratora sistema.

en: Login dialog cancelled
bs: Prozor za prijavu je otkazan

en: Can't send host identity confirmation
bs: Ne mogu da pošaljem potvrdu identiteta domaćinu

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
bs: Konekcija je zatvorena (SSH proces u podlozi je zatvoren)

en: Internal error: Unknown Error
bs: Interna greška: Nepoznata greška

en: Protocol error
bs: Greška u protokolu

en: Unable to find supported SSH command
bs: Ne mogu pronaći podržanu SSH komandu

en: Invalid reply received
bs: Dobijen je neispravan odgovor

en:  (invalid encoding)
bs:  (neispravno kodiranje)

en: Failure
bs: Neuspjeh

en: Error creating backup file: %s
bs: Ne mogu da napravim sigurnosnu kopiju: %s

en: backups not supported yet
bs: još uvijek nisu podržane sigurnosne kopije

note: translators: %s is a server nami
en: Password required for %s
bs: Potrebna je lozinka za %s

en: Internal Error (%s)
bs: Unutrašnja greška (%s)

note: translators: Nami for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the nami of the server)
en: Windows shares on %s
bs: Windows dijeljenja na %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
bs: Neuspjelo dobavljanje liste dijeljenja sa servera: %s

en: Windows Network File System Service
bs: Windows-ova Mreza Datoteka Sistemske Usluge

note: translators: First %s is a share nami, second is a server nami
en: Password required for share %s on %s
bs: Potrebna je lozinka za dijeljenje %s na %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
bs: Neuspjelo montiranje Windows dijeljenja: %s

en: Unsupported seek type
bs: Nije podržana vrsta premotavanja

en: Backup file creation failed: %s
bs: Nije uspjelo pravljenje sigurnosne kopije: %s

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
bs: Nije ispravna vrsta osobine (očekivana je uint64)

en: Can't rename file, filename already exists
bs: Ne mogu preimenovati datoteku, ime datoteke već postoji

en: Error moving file: %s
bs: Greška pri premještanju datoteke: %s

en: Error removing target file: %s
bs: Greška pri uklanjanju ciljne datoteke: %s

en: Can't recursively move directory
bs: Ne mogu da premjestim direktorij rekurzivno

en: Windows Shares File System Service
bs: Sistemski servis za dijeljenje Windows datoteka

en: The trash folder may not be deleted
bs: Ne smijete obrisati folder za smeće

en: Items in the trash may not be modified
bs: Ne smijete mijenjati stavke iz smeća

note: Translators: this is the display nami of the backend translators: This is the nami of the backend
en: Trash
bs: Smeće

en: Channel blocked
bs: Kanal blokiran

en: Unexpected end of stream
bs: Neočekivan kraj toka

en: Invalid reply
bs: Neispravan odgovor

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
bs: Ne mogu da napravim FTP vezu. Možda ovo nije podržano od strane vašeg rutera?

en: Failed to create active FTP connection.
bs: Ne mogu da napravim FTP vezu.

en: Filename contains invalid characters.
bs: Ime datoteke sadrži neispravne znake.

en: The FTP server is busy. Try again later
bs: FTP server je zauzet. Pokušajte kasnije.

en: Accounts are unsupported
bs: Nisu podržani nalozi

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
bs: Ne mogu da otvorim vezu do podataka. Možda je uključen firewall?

en: Data connection closed
bs: Zatvorena je veza do podataka

en: Operation failed
bs: Radnja nije uspjela

en: No space left on server
bs: Nema više prostora na serveru

en: Unsupported network protocol
bs: Nepodržan mrežni protokol

en: Page type unknown
bs: Nije poznata vrsta stranice

en: Invalid filename
bs: Neispravno ime datoteke

en: Symlinks not supported by backend
bs: Simboličke veze nisu podržane pozadinskim programom

en: Invalid dbus message
bs: Neispravna dbus poruka

en: %s has been unmounted
bs: %s je demontiran

en: Unmounting %s
    Please wait
bs: Demontira %s
    Molimo sačekajte

en: Replace old daemon.
bs: Zamjeni stari upravljački program.

en: Don't start fuse.
bs: Ne pokreći fuse.

en: Show program version.
bs: Prikaži verziju programa.

en: GVFS Daemon
bs: Upravljački program za GVFS

en: Main daemon for GVFS
bs: Glavni upravljački program za GVFS

en: Try "%s --help" for more information.
bs: Pokrenite %s --help" za više podataka.

en: Automount failed: %s
bs: Nije uspijelo automatsko montiranje: %s

en: The specified location is not mounted
bs: Izabrano mjesto nije montirano

en: The specified location is not supported
bs: Izabrano mjesto nije podržano

en: Location is already mounted
bs: Ovo mjesto je već montirano

en: Location is not mountable
bs: Mjesto se ne može montirati

en: Can't find metadata file %s
bs: Ne mogu da nađem datoteku sa metapodacima %s

en: Unable to set metadata key
bs: Ne mogu da postavim ključ sa metapodacima

en: Unable to unset metadata key
bs: Ne mogu da uklonim ključ sa metapodacima

en: Unable to remove metadata keys
bs: Nr mogu da uklonim ključeve sa metapodacima

en: Unable to move metadata keys
bs: Ne mogu da premjestim ključeve sa metapodacima

en: GVFS Metadata Daemon
bs: Upravljački program za metapodatke

en: Metadata daemon for GVFS
bs: GVFS upravljački program za metapodatke

en: GVfs GDU Volume Monitor
bs: GVFS GDU praćenje diska

en: Floppy Drive
bs: Disketa

en: Unnamed Drive (%s)
bs: Neimenovani uređaj (%s)

en: Unnamed Drive
bs: Neimenovani uređaj

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
bs: Neuspjelo izbacivanje medija, jedan ili više sadržajamedija su zauzeti.

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
bs: Da pokrenem uređaj u oštećenom režimu?
    Pokretanje uređaja u oštećenom režimu znači da uređaj neće tolerisati neispravan rad. Možete zauvijek izgubiti podatke sa uređaja ukoliko neki dio otkaže.

en: Start Anyway
bs: Ipak pokreni

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
bs: Neki program(i) ne dopuštaju demontiranje uređaja.

note: Translators: can't get block djevice with unencrypted data to unmount
en: Cannot get LUKS cleartext slave
bs: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje

note: Translators: can't get block djevice with unencrypted data from path
en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
bs: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje u putanji '%s'

en: Floppy Disk
bs: Disketa

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
bs: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj "%s" sadrži šifrovane podatke u odjeljku %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
bs: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj "%s" sadrži šifrovane.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
bs: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj %s sadrži šifrovane podatke.

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
bs: Neuspjelo dobavljanje org.gnome.OnlineAccounts.Files za %s

en: Invalid credentials for %s
bs: Pogrešni akreditivi za %s

en: Unsupported authentication method for %s
bs: Nepodržani režim autentifikacije za %s

en: CD-ROM Disc
bs: Običan disk

en: Blank CD-ROM Disc
bs: Prazan običan disk

en: CD-R Disc
bs: Običan disk

en: Blank CD-R Disc
bs: Prazan običan disk

en: CD-RW Disc
bs: Prepisiv običan disk

en: Blank CD-RW Disc
bs: Prazan prepisiv disk

en: DVD-ROM Disc
bs: DVD disk

en: Blank DVD-ROM Disc
bs: Prazan DVD

en: DVD-RAM Disc
bs: Memorijski DVD disk

en: Blank DVD-RAM Disc
bs: Prazan DVD memorijski disk

en: DVD-RW Disc
bs: Prepisiv DVD

en: Blank DVD-RW Disc
bs: Prazan prepisiv DVD

en: DVD+R Disc
bs: DVD+ disk

en: Blank DVD+R Disc
bs: Prazan DVD+

en: DVD+RW Disc
bs: Prepisiv DVD+

en: Blank DVD+RW Disc
bs: Prazan prepisiv DVD+

en: DVD+R DL Disc
bs: Dvoslojni DVD

en: Blank DVD+R DL Disc
bs: Prazan dvoslojni DVD

en: Blu-Ray Disc
bs: Blu-Ray disk

en: Blank Blu-Ray Disc
bs: Prazan Blu-Ray disk

en: Blu-Ray R Disc
bs: Blu-Ray R disk

en: Blank Blu-Ray R Disc
bs: Prazan Blu-Ray R disk

en: Blu-Ray RW Disc
bs: Prepisiv Blu-Ray disk

en: Blank Blu-Ray RW Disc
bs: Prazan prepisiv Blu-Ray disk

en: HD DVD Disc
bs: HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
bs: Prazan HD DVD

en: HD DVD-R Disc
bs: HD DVD

en: Blank HD DVD-R Disc
bs: Prazan HD DVD

en: HD DVD-RW Disc
bs: Prepisiv HD DVD

en: Blank HD DVD-RW Disc
bs: Prazan prepisiv HD DVD

en: MO Disc
bs: MO disk

en: Blank MO Disc
bs: Prazan MO disk

en: Disc
bs: Disk

en: Blank Disc
bs: Prazan disk

en: HDDVD
bs: HD DVD

en: HDDVD-r
bs: HD DVD-r

en: HDDVD-RW
bs: HD DVD-RW

en: Blu-ray
bs: Blu-Ray

note: translators: This wis something liki "CD-ROM/DVD Drive" or "CD-RW/Blue-ray Drive" depending on the properties of the drive
en: %s/%s Drive
bs: %s/%s disk

note: translators: This wis something liki "CD-ROM Drive" or "CD-RW Drive depending on the properties of the drive
en: %s Drive
bs: %s disk

en: Software RAID Drive
bs: Softverski RAID uređaj

en: USB Drive
bs: USB disk

en: ATA Drive
bs: ATA disk

en: SCSI Drive
bs: SCSI disk

en: FireWire Drive
bs: FireWire disk

en: Tape Drive
bs: Kaseta

en: CompactFlash Drive
bs: CF kartica

en: MemoryStick Drive
bs: Memorijski štapić

en: SmartMedia Drive
bs: SM kartica

en: SD/MMC Drive
bs: SD/MMC kartica

en: Zip Drive
bs: Zip disk

en: Jaz Drive
bs: Jaz disk

en: Thumb Drive
bs: Priručni disk

en: Mass Storage Drive
bs: Masovno skladište

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
bs: Ne mogu da izbacim medij; neki uređaj je zauzet.

en: Mixed Audio/Data Disc
bs: Disk sa zvukom i podacima

note: Translators: %s is the size of the mount (e.g. 512 MB)
en: %s Medium
bs: %s Medij

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Encrypted Data
bs: %s šifrovanih podataka

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Media
bs: Medij od %s

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently usi the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
bs: Izbaci svejedno

en: Timed out running command-line `%s'
bs: Vremenski rok pokretanja linije naredbi „%s“

en: Writing data to %s
    Don't unplug until finished
bs: Upisuje podatke u %s
    Ne isključujte dok se ne završi

en: You can now unplug %s
bs: Sad možete isključiti %s

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
bs: %s je šifrovano

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
bs: %s disk

note: Translators: Nami used for volume
en: Volume
bs: Sadržaj

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
bs: Greška smiještanja lozinke u prsten ključeva (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
bs: Greška birsanja lozinke iz prstena ključeva (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
bs: Otključani uređaj nema prepoznatljivog sistema datoteka u sebi

en: Encryption passphrase for %s
bs: Lozinka za šifrifranje za %s

en: A passphrase is required to access the volume
bs: Propusna riječ je potrebna za pristup disku

note: Translators: This is the message shown to users
en: Enter a passphrase to unlock the volume
    The passphrase is needed to access encrypted data on %s.
bs: Unesite zaporku da otključate svezak
    Zaporka je potrebna za pristup šifriranim podacima na %s.

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
bs: Pratilac diska GVfs UDisk2

en: Show program version
bs: Prikaži verziju programa

note: Translators: the first %s is the program nami, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
bs: %s: %s: greška pri otvaranju datoteke: %s

note: Translators: the first %s is the program nami, the second one is the URI of the file.
en: %s: %s, error writing to stdout
bs: %s: %s, greška pri ispisu na standardni izlaz

note: Translators: the first %s is the program nami, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error reading: %s
bs: %s: %s: greška pri čitanju: %s

note: Translators: the first %s is the program nami, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error closing: %s
bs: %s: %s: greška pri zatvaranju: %s

en: FILE
bs: DATOTEKA

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Concatenate files and print to the standard output.
bs: Spojite datoteke i ispišite na standardni izlaz.

en: gvfs-cat works just like the traditional cat utility, but using gvfs
    locations instead of local files: for example you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
bs: gvfs-cat radi kao obični cat, ali koristi gvfs
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti nešto
    poput smb://server/resource/file.txt za lokaciju.

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting options
    like -n, -T or other.
bs: Zabilješka: samo provedite kroz cat ako trebate njegove opcije formatiranja
    poput -n,-T ili druge.

en: Error parsing commandline options: %s
bs: Greška u prosljeđivanju opcija komandne linije: %s

note: Translators: the %s is the program nami. This error message means the user is calling gvfs-cat without any argument.
en: %s: missing locations
bs: %s: nedostaju mjesta

en: No target directory
bs: Nema ciljanog direktorija

en: Show progress
bs: Pokaži napredak

en: Prompt before overwrite
bs: Pitaj prije brisanja.

en: Preserve all attributes
bs: Sačuvaj sve atribute

en: Backup existing destination files
bs: Kopiraj postojeće odredišne datoteke

en: Never follow symbolic links
bs: Nikad ne slijedi simboličke veze

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
bs: Prebačeno%s od %s (%s/s)

en: SOURCE
bs: IZVOR

en: DEST
bs: ODREDIŠTE

en: Copy one or more files from SOURCE to DEST.
bs: Kopiraj jednu ili više datoteka iz IZVORA u ODREDIŠTE.

en: Missing operand
bs: Nedostaje operand

en: Too many arguments
bs: Ima previše osobina

en: Target %s is not a directory
bs: Cilj %s nije direktorij

en: %s: overwrite ‘%s’?
bs: %s: prebriši ‘%s’?

en: Error copying file %s: %s
bs: Greška pri kopiranju datoteke: %s %s

en: List writable attributes
bs: Ispiši upisive osobine

en: Get file system info
bs: Dobijte informacije o sistemu datoteka

en: The attributes to get
bs: Osobine za pribavljanje

en: ATTRIBUTES
bs: ATRIBUTI

en: Don't follow symbolic links
bs: Ne slijedite simbolične veze

en: invalid type
bs: neispravna vrsta

en: unknown
bs: nepoznato

en: regular
bs: ispravno

en: directory
bs: direktorij

en: symlink
bs: simbolička veza

en: special
bs: specijalno

en: shortcut
bs: prečica

en: mountable
bs: može se montirati

en: attributes:
bs: osobine:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
bs: prikaži ime: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
bs: uredi ime: %s

en: name: %s
bs: ime: %s

en: type: %s
bs: vrsta: %s

en: size:
bs: veličina:

en: hidden
bs: sakriveno

en: Copy with file
bs: Umnoži uz datoteku

en: Keep with file when moved
bs: Zadrži sa datotekom prilikom premještanja

en: Error getting writable attributes: %s
bs: Ne mogu da dobijem upisive osobine: %s

en: Settable attributes:
bs: Osobine za postavljanje:

en: Writable attribute namespaces:
bs: Prostori za ime upisivih osobina:

en: LOCATION
bs: LOKACIJA

en: Show information about locations.
bs: Pokaži informacije o lokacijama.

en: Show hidden files
bs: Prikaži skrivene datoteke

en: Use a long listing format
bs: Koristi dugi format spiska

en: Show completions
bs: Prikaži završetke

en: PREFIX
bs: PREFIKS

en: Print full URIs
bs: Štampaj cijeli URI

en: Error: %s
bs: Greška: %s

en: List the contents of the locations.
bs: Izlistaj sadržaje lokacija.

en: gvfs-ls is similar to the traditional ls utility, but using gvfs
    locations instead of local files: for example you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their gvfs name, e.g. standard::icon.
bs: gvfs-ls je sličan tradicionalnom ls alatu, ali koristi gvfs
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: npr. možete koristiti nešto poput
    smb://server/resource/file.txt za lokaciju. Atributi datoteka se mogu
    njihovim gvfs imenom, npr. standard::icon.

en: Query handler for mime-type
bs: Ispitaj obrađivač za mime-tip

en: Set handler for mime-type
bs: Postavi obrađivač za mime-tip

en: HANDLER
bs: ODRŽAVAČ

en: Get or set the handler for a mime-type.
bs: Uzmi ili postavi ručku za mime-type.

en: Specify either --query or --set
bs: Postavi --query ili --set

en: Must specify a single mime-type.
bs: Mora se navesti jedan mime-tip.

en: Must specify the mime-type followed by the default handler.
bs: Mora se navesti mime-tip iza koga je podrazumijevani obrađivač.

en: No default applications for '%s'
bs: Nema podrazumijevanih aplikacija za '%s'

en: Default application for '%s': %s
bs: Podrazumijevana aplikacija za'%s': %s

en: Registered applications:
bs: Registrovane aplikacije:

en: No registered applications
bs: Nema registrovanih programa

en: Recommended applications:
bs: Preporučeni programi:

en: No recommended applications
bs: Nema preporučenih programa

en: Failed to load info for handler '%s'
bs: Neuspjelo čitanje informacija za obrađivač '%s'

en: Failed to set '%s' as the default handler for '%s': %s
bs: Neuspjelo postavljanje '%s' kao podrazumijevani obrađivač '%s': %s

en: Create parent directories
bs: Kreiraj roditeljske direktorije

en: Create directories.
bs: Kreiraj direktorije.

en: Error creating directory: %s
bs: Greška prilikom pravljenja direktorija: %s

en: Don't send single MOVED events
bs: Ne šalji POMJERENE događaje

en: Monitor directories for changes.
bs: Kontroliraj direktorije za promjene.

en: Monitor files for changes.
bs: Kontroliraj datoteke za promjene.

en: Mount as mountable
bs: Ne možete montirati ovu tačku

en: Mount volume with device file
bs: Montiraj disk pomoću datoteke uređaja

en: DEVICE
bs: UREĐAJ

en: Unmount
bs: Demontiraj

en: Eject
bs: Izbaciti

en: Unmount all mounts with the given scheme
bs: Demontira sve montirane tačke pomoću date sheme

en: SCHEME
bs: ŠEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
bs: Ignorisati otvorene operacije datoteka pri isključivanju ili izbacivanju

en: Use an anonymous user when authenticating
bs: Koristite anonimnog korisnika kod provjere autentičnosti

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
bs: Spisak

en: Monitor events
bs: Prati događaje

en: Show extra information
bs: Pokaži dodatne informacije

en: Error mounting location: Anonymous access denied
bs: Greška montaže lokacija: Anonimni pristup odbijen

en: Error mounting location: %s
bs: Greška pri montiranju mjesta: %s

en: Error unmounting mount: %s
bs: Greška pri demontiranju: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
bs: Greška pri pronalaženju zatvarajućeg montiranja: %s

en: Error ejecting mount: %s
bs: Greška u izbacivanju montiranja: %s

en: Error mounting %s: %s
bs: Greška pri montiranju %s: %s

en: Mounted %s at %s
bs: Montirano %s na %s

en: No volume for device file %s
bs: Ne postoji disk za datoteku uređaja %s

en: Mount the locations.
bs: Postavite lokacije.

en: Don't use copy and delete fallback
bs: Ne koristiti kopiju i obrisati rezervu

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
bs: Premjesti jednu ili vise datoteka iz IZVORA u ODREDIŠTE.

en: Error moving file %s: %s
bs: Greška pri premještanju datoteke %s: %s

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
bs: Otvori datoteku sa zadanom aplikacijom koja
    je registrovana da podržava datoteke ovog tipa.

note: Translators: the first %s is the program nami, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening location: %s
bs: %s: %s: greška u otvaranju mjesta: %s

en: NEW-NAME
bs: NOVO-IME

en: Rename a file.
bs: Preimenuj datoteku.

en: Rename successful. New uri: %s
bs: Uspješno preimenovano. Nova putanja je: %s

en: Ignore nonexistent files, never prompt
bs: Ignoriši nepostojeće datoteke, ne pitaj

en: Delete the given files.
bs: Izbriši date datoteke.

en: Only create if not existing
bs: Samo napravi ukoliko ne postoji

en: Append to end of file
bs: Dodaj na kraj datoteke

en: When creating, restrict access to the current user
bs: Pri kreiranju, zabranite pristup tekućem korisniku

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
bs: Pri premještanju, zamjeniti kao da destinacija nije postojala

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
bs: Ispiši novi etag na kraju

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
bs: Etag datoteke je prepisan

en: Error opening file: %s
bs: Greška pri otvaranju datoteke: %s

en: Error reading stdin
bs: Greška pri čitanju sa standardnog ulaza

en: Error closing: %s
bs: Greška pri zatvaranju: %s

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
bs: Etag nije dostupan

en: Read from standard input and save to DEST.
bs: Očitaj iz standardnog ulaza i snimi u ODREDIŠTE.

en: Type of the attribute
bs: Tip atributa

en: TYPE
bs: VRSTA

en: ATTRIBUTE
bs: ATRIBUT

en: VALUE
bs: VRIJEDNOST

en: Set a file attribute of LOCATION.
bs: Podesi atribut datoteke LOKACIJE.

en: Location not specified
bs: Nije izabrano mjesto

en: Attribute not specified
bs: Nije određena osobina

en: Value not specified
bs: Nije određena vrijednost

en: Invalid attribute type %s
bs: Nije ispravna vrsta osobine %s

en: Error setting attribute: %s
bs: Greška pri postavljanju osobine: %s

en: Empty the trash
bs: Isprazni smeće

en: Move files or directories to the trash.
bs: Premjesti datoteke ili direktorije u smeće.

en: Error trashing file: %s
bs: Greška pri premještanju datoteka u smeće: %s

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
bs: Prati simboličke veze, montiranja i kratice

en: List contents of directories in a tree-like format.
bs: Izlistaj sadržaje direktorija u razgranatom formatu.
