gvfs - en to eo translation catalogue (220 entries)

en: Couldn’t get stream file descriptor
eo: Ne eblis akiri fluan dosieron priskribilon

en: Didn’t get stream file descriptor
eo: Ne ricevis fluan dosieron priskribilon

en: Invalid return value from %s
eo: Malvalida revena valoro de %s

en: Invalid filename %s
eo: Nevalida dosiernomo %s

en: values must be string or list of strings
eo: valoroj devas esti ĉeno aŭ listo de ĉenoj

en: End of stream
eo: Fino de la fluo

en: Operation was cancelled
eo: La operacio estas ĉesigita

en: Seek not supported on stream
eo: Serĉo ne estas subtenata en fluo

en: Truncate not supported on stream
eo: Distranĉo ne estas subtenata en fluo

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: Invalid file info format
eo: Nevalida dosiera infoformato

en: Error initializing Avahi: %s
eo: Eraro pravalorigante Avahi: %s

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
eo: %s Dosiera Sistemo-Servo

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: The connection is not opened
eo: La konekto ne estas malfermita

en: The connection is closed
eo: La konekto estas fermita

en: Host closed connection
eo: Gastiganto fermis konekton

en: Connection unexpectedly went down
eo: Konekto neatendite malfunkciis

en: Got unexpected end of stream
eo: Ricevis neatenditan fluofinon

en: An invalid username was provided.
eo: Nevalida uzantnomo estis provizita.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
eo: Ne eblas ensaluti al la servilo “%s” kun la donita pasvorto.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
eo: Ne eblas konektiĝi al la servilo “%s”. Okazis komunika problemo.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
eo: Ne eblas konektiĝi al la servilo “%s” kun la donita pasvorto.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
eo: Ne eblas konektiĝi al la servilo “%s”. Neniu taŭga aŭtentikiga mekanismo estis trovita.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
eo: Ne eblas konektiĝi al la servilo “%s”. La servilo ne subtenas AFP-version 3.0 aŭ pli nova.

en: Permission denied.
eo: Ne permesita.

en: Your password has expired.
eo: Via pasvorto eksvalidiĝis.

en: Your password needs to be changed.
eo: Via pasvorto devas esti ŝanĝita.

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
eo: Aŭtentigo bezonata
    Enigu pasvorton por “%s” sur “%s”:

note: Translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
eo: Aŭtentigo bezonata
    Enigu uzanton kaj pasvorton por “%s”:

en: Identification not found.
eo: Identigo ne trovita.

en: Got error “%s” from server
eo: Ricevis eraron “%s” de servilo

en: Volume doesn’t exist
eo: La portilo ne ekzistas

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn’t load %s on %s
eo: Ne eblis ŝargi %s sur %s

en: File doesn’t exist
eo: La dosiero ne ekzistas

en: File is directory
eo: La dosiero estas dosierujo

en: Too many files open
eo: Tro da dosieroj malfermitaj

en: Target file is open
eo: Celdosiero estas malfermita

en: Directory not empty
eo: Dosierujo ne estas malpena

en: Target object doesn’t exist
eo: Celobjekto ne ekzistas

en: Target file already exists
eo: Celdosiero jam ekzistas

en: Ancestor directory doesn’t exist
eo: Praula dosierujo ne ekzistas

en: Target directory already exists
eo: Celdosierujo jam ekzistas

en: Object with that name already exists
eo: Objekto kun tiu nomo jam ekzistas

en: Can’t move directory into one of its descendants
eo: Ne eblas movi dosierujon en unu de sia posteulon

en: Can’t move a shared directory into the Trash
eo: Ne eblas movi kunhavigantan dosierujon rubujen

en: Object being moved doesn’t exist
eo: Objekto movata ne ekzistas

en: Unable to open source file for reading
eo: Ne eblas malfermi fontdosieron por legado

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
eo: Fontdosiero kaj/aŭ celdosierujo ne ekzistas

en: Source file is a directory
eo: Fontdosiero estas dosierujo

en: Directory doesn’t exist
eo: La dosierujo ne ekzistas

en: Target object is not a directory
eo: Celobjekto ne estas dosierujo

en: File is not open for write access
eo: Dosiero ne estas malfermita por skribaliro

en: File is not open for read access
eo: Dosiero ne estas malfermita por lega aliro

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation not supported
eo: Operacio ne estas subtenata

en: The device did not respond
eo: La aparato ne respondis

en: The device is password protected
eo: La aparato estas protektita per pasvorto

en: Unable to connect
eo: Ne eblas konekti

en: Try again
eo: Provu denove

en: Cancel
eo: Nuligi

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
eo: Dokumentoj sur %s

en: Can’t open directory
eo: Ne eblas malfermi dosierujon

en: Backups not supported
eo: Sekurkopioj ne estas subtenataj

en: Unsupported seek type
eo: Nesubtenata serĉa tipo

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
eo: %s sur %s

en: No hostname specified
eo: Neniu gastiga nomo specifita

en: Can’t copy directory over directory
eo: Ne eblas kopii dosierujon sur dosierujo

en: Can’t recursively copy directory
eo: Ne povas rekursie kopii dosierujon

en: Can’t move directory over directory
eo: Ne povas movi dosierujon sur dosierujo

en: Unable to create temporary file (%s)
eo: Ne eblas krei provizoran dosieron (%s)

en: The file was externally modified
eo: La dosiero estis ekstere modifita

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
eo: Nevalida atributtipo (uint32 atendata)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
eo: %s por %s sur %s

note: Translators: This is the name of the root in a mounted archive file, e.g. "/ in archive.tar.gz" for a file with the name "archive.tar.gz"
en: / in %s
eo: / en %s

en: The file is not a directory
eo: La dosiero ne estas dosierujo

en: Unable to create temporary directory
eo: Ne eblas krei dumtempan dosierujon

en: No such file or directory
eo: Ne ekzistas tia dosiero aŭ dosierujo

en: Can’t copy file over directory
eo: Ne eblas kopii dosieron por anstataŭigi dosierujon

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
eo: KD/DVD-kreilo

en: File exists
eo: Dosiero ekzistas

en: Target file exists
eo: Celdosiero jam ekzistas

en: File system is busy
eo: Dosiersistemo estas okupata

en: Cannot create gudev client
eo: Ne povas krei gudev-klienton

en: Cannot find drive %s
eo: Ne eblas trovi diskilon %s

en: Audio Disc
eo: Sondisko

en: No such file
eo: Neniu tia dosiero

en: Computer
eo: Komputilo

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Internal error: %s
eo: Interna eraro: %s

en: Can’t eject file
eo: Ne povas elĵeti dosieron

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
eo: %s sur %s%s

en: HTTP Error: %s
eo: HTTP-eraro: %s

en: Could not parse response
eo: Ne eblis analizi respondon

en: Empty response
eo: Malplena respondo

en: Response invalid
eo: Nevalida respondo

note: Translators: %s is the name of the WebDAV share Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
eo: Aŭtentigo bezonata
    Enigu pasvorton por “%s”:

en: Backup file creation failed
eo: Sekurkopia kreado malsukcesis

en: Local Network
eo: Loka reto

en: Can’t monitor file or directory.
eo: Ne eblas observi dosieron aŭ dosierujon.

en: Network
eo: Reto

en: Insufficient permissions
eo: Nesufiĉaj permesoj

en: Error moving file/folder
eo: Eraro dum movo de dosiero/dosierujo

note: Translators: This is the "Shared with me" folder on https://drive.google.com.
en: Shared with me
eo: Kunhavigita kun mi

en: Error getting data from file
eo: Eraro ricevi datumojn de dosiero

en: Target file is not a regular file
eo: La cela dosiero ne estas regula dosiero

en: Invalid reply received
eo: Nevalida respondo ricevita

en: File is not a regular file
eo: Dosiero ne estas regula dosiero

en: Target file is a directory
eo: La cela dosiero estas dosierujo

en: Error writing file
eo: Eraro dum skribo de dosiero

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Directory or file exists
eo: %s: %d: Dosierujo aŭ dosiero ekzistas

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: No such file or directory
eo: %s: %d: Neniu tia dosierujo aŭ dosiero

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Invalid filename
eo: %s: %d: Nevalida dosiernomo

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Not Supported
eo: %s: %d: ne subtenate

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
eo: Cifereca fotilo (%s)

en: Cannot create gphoto2 context
eo: Ne povas krei gphoto2-kuntekston

en: Error creating camera
eo: Eraro dum kreado de kamerao

en: Error loading device information
eo: Eraro dum ŝarĝo de informoj pri aparato

en: Error looking up device information
eo: Eraro serĉanta informojn pri aparato

en: Error initializing camera
eo: Eraro pravalorigante kameraon

en: No camera specified
eo: Neniu kamerao specifita

en: Error creating file object
eo: Eraro dum kreado de dosiera objekto

en: Error getting file
eo: Eraro akiri dosieron

en: Not a directory
eo: Ne estas dosierujo

en: Failed to get folder list
eo: Akiri liston de dosierujoj malsukcesis

en: Failed to get file list
eo: Malsukcesis akiri dosierliston

en: Error creating directory
eo: Eraro dum kreado de dosiero

en: Name already exists
eo: La nomo jam ekzistas

en: New name too long
eo: La nova nomo estas tro longa

en: Error renaming directory
eo: Eraro dum alinomado de dosierujo

en: Error renaming file
eo: Eraro dum alinomado de dosiero

en: Directory “%s” is not empty
eo: Dosiero “%s” ne estas malplena

en: Error deleting directory
eo: Eraro dum forigo de dosierujo

en: Error deleting file
eo: Eraro dum forigo de dosiero

en: Can’t write to directory
eo: Ne eblas skribi al dosierujo

en: Cannot allocate new file to append to
eo: Ne povas asigni novan dosieron por almeti

en: Cannot read file to append to
eo: Ne povas legi dosieron al kiu aldoni

en: Not supported (not same directory)
eo: Ne subtenata (ne sama dosierujo)

en: HTTP Client Error: %s
eo: HTTP-klienta eraro: %s

note: Translators: This is shown as the name for MTP devices *              without StorageDescription. *              The %X is the formatted storage ID.
en: Storage (%X)
eo: Stokado (%X)

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: libmtp error: %s
eo: libmtp-eraro: %s

en: No device specified
eo: Neniu aparato specifita

en: No MTP devices found
eo: Neniuj MTP-aparatoj trovitaj

en: Unable to connect to MTP device
eo: Ne eblas konektiĝi al MTP-aparato

en: Generic libmtp error
eo: Ĝenerala libmtp-eraro

en: Device not found
eo: Ne trovis la aparaton

en: File not found
eo: Ne trovis la dosieron

en: Target is a directory
eo: La celo estas dosierujo

en: Can’t merge directories
eo: Ne eblas kunfandi dosierujojn

en: Not a regular file
eo: Ne estas regula dosiero

en: Cannot write to this location
eo: Ne povas skribi al ĉi tiu loko

en: File Sharing
eo: Kunhavigado de dosieroj

en: Remote Login
eo: Fora ensaluto

en: Windows Network
eo: Vindoza reto

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
eo: Reta Loka Monitoro

en: Unable to create temporary file
eo: Ne eblas krei provizoran dosieron

en: Invalid attribute type
eo: Nevalida atributtipo

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
eo: Lasttempaj

en: Connection failed
eo: Konektado malsukcesis

en: Hostname not known
eo: Gastnomo ne konata

en: No route to host
eo: Gastiganto ne atingeblas

en: Too many authentication failures
eo: Tro da aŭtentikigmalsukcesoj

en: Log In Anyway
eo: Ensaluti malgraŭe

en: Cancel Login
eo: Ĉesi ensaluton

en: Can’t send host identity confirmation
eo: Ne povas sendi konfirmon de identeco de gastiganto

en: Can’t send password
eo: Ne povas sendi pasvorton

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter verification code for %s on %s
eo: Enigu konfirmkodon por %s je %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter verification code for %s
eo: Enigi konfirmkodon por %s

note: Translators: the first %s is the hostname, the second the key fingerprint
en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
eo: Identeca kontrolo malsukcesis
    Kontroli la identecon de “%s” malsukcesis, tio okazas kiam vi ensalutas al komputilo la unuan fojon.
    
    La identeco sendita de la fora komputilo estas "%s". Se vi volas esti absolute certa, ke estas sekure daŭrigi, kontaktu la sisteman administranton.

en: Internal error: Unknown Error
eo: Interna eraro: Nekonata Eraro

en: Protocol error
eo: Protokoleraro

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en:  (invalid encoding)
eo:  (nevalida kodoprezento)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
eo: / en %s

en: Failure
eo: Paneo

en: Error creating backup file: %s
eo: Eraro dum kreado de savkopia dosiero: %s

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
eo: Nevalida atributtipo (uint64 atendata)

en: Internal Error (%s)
eo: Interna eraro (%s)

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
eo: Aŭtentigo bezonata
    Enigu pasvorton por kunhavigi “%s” sur “%s”:

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
eo: Aŭtentigo bezonata
    Enigu uzanton kaj pasvorton por kunhavigi “%s” sur “%s”:

en: Can’t rename file, filename already exists
eo: Ne eblas alinomi dosieron, dosiernomo jam ekzistas

en: Error deleting file: %s
eo: Eraro dum forigo de dosiero: %s

en: Error moving file: %s
eo: Eraro dum movi dosieron: %s

en: Error removing target file: %s
eo: Eraro dum forigi celdosieron: %s

en: Can’t recursively move directory
eo: Ne povas rekursie movi dosierujon

en: The trash folder may not be deleted
eo: La rubodosierujo eble ne estas forigita

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
eo: Rubujo

en: Channel blocked
eo: Kanalo blokita

en: The signing certificate authority is not known.
eo: La subskribanta atestilaŭtoritato ne estas konata.

en: The certificate has expired.
eo: La atestilo eksvalidiĝis.

en: The certificate has been revoked.
eo: La atestilo estas nuligita.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
eo: La algoritmo de la atestilo estas konsiderata nesekura.

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

note: Translators: The first %s is the reason why verification failed, the second a certificate
en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
eo: Identeca kontrolo malsukcesis
    %s
    
    %s
    
    Ĉu vi vere certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Invalid reply
eo: Nevalida respondo

en: Filename contains invalid characters.
eo: Dosiernomo enhavas nevalidajn signojn.

en: Data connection closed
eo: Datumkonekto fermita

en: Operation failed
eo: Operacio malsukcesis

en: No space left on server
eo: Ne restas spaco sur la servilo

en: Unsupported network protocol
eo: Nesubtenata retprotokolo

en: Page type unknown
eo: Paĝtipo nekonata

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo

en: Error seeking in stream
eo: Eraro dum serĉo en fluo

en: Filesystem is read-only
eo: Dosiersistemo estas nurlegebla

en: Invalid dbus message
eo: Nevalida dbus-mesaĝo

en: Replace old daemon.
eo: Anstataŭigi malnovan demonon.

en: Show program version.
eo: Montri programversion.

en: Try “%s --help” for more information.
eo: Provu “%s --help” por pliaj informoj.

en: Perform file operations
eo: Fari dosiero-operaciojn

en: Can’t find metadata file %s
eo: Ne eblas trovi metadatuman dosieron %s

en: Invalid credentials for %s
eo: Nevalidaj akreditaĵoj por %s

en: The given drive was not found
eo: La donita aparato ne estis trovita

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
eo: Elĵeti ĉiuokaze

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
eo: %s ĉifrita

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
eo: %s Portilo

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
eo: Portilo

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
eo: Eraro konservante pasfrazon en ŝlosilaro (%s)

en: Encryption passphrase for %s
eo: Ĉifrada pasfrazo por %s

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
eo: Aŭtentigo bezonata
    Pasfrazo necesas por aliri ĉifritajn datumojn ĉe “%s”.
