gvfs master - en to fur translation catalogue (396 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
fur: Operazion no supuartade, file su montaçs diferents

en: Couldn’t get stream file descriptor
fur: Impussibil otignî il descritôr dal file di flus

en: Didn’t get stream file descriptor
fur: No si à vût il descritôr dal file di flus

en: Invalid return value from %s
fur: Valôr tornât di %s no valit

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
fur: Impussibil cjatâ il montaç includût

en: Invalid filename %s
fur: Non file %s no valit

en: Error setting file metadata: %s
fur: Erôr tal stabilî i metadâts dal file: %s

en: can’t open metadata tree
fur: impussibil vierzi arbul metadâts

en: can’t get metadata proxy
fur: impussibil vê proxy metadâts

en: values must be string or list of strings
fur: i valôrs a scugnin jessi stringhis o listis di stringhis

en: Error in stream protocol: %s
fur: Erôr intal protocol di flus: %s

en: End of stream
fur: Fin dal flus

en: Operation was cancelled
fur: La operazion e je stade anulade

en: Seek not supported on stream
fur: Ricercje no supuartade sul flus

en: Truncate not supported on stream
fur: Cjonçâ no supuartât sul flus

en: Error while getting mount info: %s
fur: Erôr intal otignî informazions di montaç: %s

en: Permission denied
fur: Permès dineât

en: Invalid file info format
fur: Formât des informazions dal file no valit

en: Error initializing Avahi: %s
fur: Erôr tal inizializâ Avahi: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
fur: Erôr tal risolvi “%s” pal servizi “%s” sul domini “%s”

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
fur: Erôr tal risolvi “%s” pal servizi “%s” sul domini “%s”. Un o plui regjistris TXT a mancjin. Clâfs domandadis: “%s”.

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
fur: Timp scjadût tal risolvi “%s” pal servizi “%s” sul domini “%s”

en: Error initializing Avahi resolver
fur: Erôr tal inizializâ il risolvidôr Avahi

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
fur: DNS-SD encoded_triple “%s” malformât

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
fur: Impussibil gjestî la version %d de codifiche GVfsIcon

en: Malformed input data for GVfsIcon
fur: Dâts di jentrade par GVfsIcon malformâts

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
fur: Servizi filesystem %s

en: Error: %s
fur: Erôr: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
fur: Ûs: %s --spawner dbus-id percors_dal_ogjet

en: Usage: %s key=value key=value …
fur: Ûs: %s clâf=valôr clâf=valôr …

en: No mount type specified
fur: Nissun gjenar di montaç specificât

en: mountpoint for %s already running
fur: pont di montaç par %s za in vore

en: error starting mount daemon
fur: erôr tal inviâ il demoni di montaç

en: The connection is not opened
fur: La conession no je vierte

en: The connection is closed
fur: La conession e je sierade

en: Got EOS
fur: Vût EOS

en: Host closed connection
fur: Il host al à sierât la conession

en: Connection unexpectedly went down
fur: La conession e je lade jù in maniere inspietade

en: Got unexpected end of stream
fur: Si à vût une fin dal flus in maniere inspietade

note: Translators: %d is a constant, currently hardcoded to 256
en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
fur[0]: Il servidôr nol supuarte password plui lungjis di %d caratar.
fur[1]: Il servidôr nol supuarte password plui lungjis di %d caratars.

en: An invalid username was provided.
fur: Al è stât furnît un non utent no valit.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
fur: Impussibil acedi al servidôr “%s” cun la password furnide.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
fur: Impussibil conetisi al servidôr “%s”. Al è vignût fûr un probleme di comunicazion.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
fur: Impussibil conetisi al servidôr “%s” cun la password furnide.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
fur: Il servidôr “%s” nol supuarte acès anonims.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
fur: Impussibil conetisi al servidôr “%s”. Nol è stât cjatât nissun mecanisim di autenticazion adat.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
fur: Impussibil conetisi al servidôr “%s”. Il servidôr nol supuarte AFP version 3.0 o sucessivis.

en: Permission denied.
fur: Permès dineât.

en: The command is not supported by the server.
fur: Il comant nol è supuartât dal servidôr.

en: Your password has expired.
fur: La tô password e je scjadude.

en: Your password needs to be changed.
fur: Tu scugnis cambiâ la tô password.

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la password par “%s” su “%s”:

note: Translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs non utent e password par “%s”:

en: The password prompt was cancelled.
fur: La domande de password e je stade anulade.

en: Unable to disconnect from the server.
fur: Impussibil disconetisi dal servidôr.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
fur: Impussibil conetisi al servidôr. Al è vignût fûr un probleme di comunicazion.

en: Identification not found.
fur: Identificazion no cjatade.

en: Got error “%s” from server
fur: Si à vût l'erôr “%s” dal servidôr

en: Got unknown error code %d from server
fur: Si à vût il codiç di erôr no cognossût %d dal servidôr

en: Volume doesn’t exist
fur: Il volum nol esist

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn’t load %s on %s
fur: Impussibil cjariâ %s su %s

en: File doesn’t exist
fur: Il file nol esist

en: File is directory
fur: Il file al è une cartele

en: Too many files open
fur: Masse file vierts

en: Target file is open
fur: Il file di destinazion al è viert

en: Directory not empty
fur: Cartele no vueide

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
fur: L'ogjet di destinazion al è segnât che no si pues eliminâ (DeleteInhibit)

en: Target object doesn’t exist
fur: L'ogjet di destinazion nol esist

en: Volume is read-only
fur: Volum in dome-leture

en: Not enough space on volume
fur: No vonde spazi tal volum

en: Target file already exists
fur: Il file di destinazion al esist za

en: Ancestor directory doesn’t exist
fur: La cartele progjenitore no esist

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn’t support directories
fur: Il volum al è plat e nol supuarte cartelis

en: Target directory already exists
fur: La cartele di destinazion e esist za

en: Can’t rename volume
fur: Impussibil cambiâ non al volum

en: Object with that name already exists
fur: Un ogjet cun chel non al esist za

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
fur: L'ogjet di destinazion al è segnât che no si pues cambiâ non (RenameInhibit)

en: Can’t move directory into one of its descendants
fur: Impussibil spostâ la cartele dentri di un dai siei dissendents

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
fur: Impussibil spostâ un pont di condivision dentri di une cartele condividude

en: Can’t move a shared directory into the Trash
fur: Impussibil spostâ une cartele condividude dentri de scovacere

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
fur: L'ogjet che si sta spostant al è segnât che no si pues cambiâ il non (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn’t exist
fur: L'ogjet che si sta spostant nol esist

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
fur: Il servidôr nol supuarte la operazion FPCopyFile

en: Unable to open source file for reading
fur: Impussibil vierzi il file sorzint pe leture

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
fur: Nol esist il file sorzint e/o la cartele di destinazion

en: Source file is a directory
fur: Il file sorzint al è une cartele

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
fur: Al esist un conflit dal bloc di interval

en: Directory doesn’t exist
fur: La cartele no esist

en: Target object is not a directory
fur: L'ogjet di destinazion nol è une cartele

en: File is not open for write access
fur: Il file nol è viert pal acès in scriture

en: File is locked by another user
fur: Il file al è blocât di un altri utent

en: File is not open for read access
fur: Il file nol è viert pal acès in leture

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation not supported
fur: Operazion no supuartade

en: Invalid mount spec
fur: Specifiche di montaç no valide

en: Internal Apple File Control error
fur: Erôr Apple File Control interni

en: The device did not respond
fur: Il dispositîf nol à rispuindût

en: The connection was interrupted
fur: La conession e je stade interote

en: Invalid Apple File Control data received
fur: Ricevûts dâts Apple File Control no valits

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
fur: Erôr no gjestît par Apple File Control (%d)

en: Listing applications installed on device failed
fur: No si è rivâts a listâ lis aplicazions instaladis sul dispositîf

en: Accessing application icons on device failed
fur: No si è rivâts a acedi aes iconis des aplicazions sul dispositîf

en: Lockdown Error: Invalid Argument
fur: Erôr di “lockdown”: argoment no valit

en: The device is password protected
fur: Il dispositîf al è protet di password

en: Unable to connect
fur: Impussibil colegâsi

en: User refused to trust this computer
fur: L'utent al à refudât di fidâsi di chest computer

en: The user has not trusted this computer
fur: L'utent no si è fidât di chest computer

en: Unhandled Lockdown error (%d)
fur: Erôr no gjestît di “lockdown” (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
fur: Erôr libimobiledevice: argoment no valit

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
fur: Erôr libimobiledevice: nissun dispositîf cjatât. Sigurâsi che usbmuxd al sedi configurât in maniere juste.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
fur: Erôr no gjestît di libimobiledevice (%d)

en: Try again
fur: Torne prove

en: Cancel
fur: Anule

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
fur: Posizion AFC no valide: e scugne jessi te forme afc://uuid:numar_puarte

en: Apple Mobile Device
fur: Dispositîf mobil Apple

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
fur: Dispositîf mobil Apple, Jailbroken

en: Documents on Apple Mobile Device
fur: Documents sul dispositîf mobil Apple

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
fur: Documents su %s

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
fur: Dispositîf blocât
    Il dispositîf “%s” al è blocât.
    
    Scrîf il codiç sul dispositîf e fâs clic su “Torne prove“.

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above. 'Trust' is the caption * of the button shown in the device.
en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
fur: Dispositîf inatendibil
    Il dispositîf “%s” nol è ancjemò atendibil.
    
    Selezione “Fidâsi” sul dispositîf e fâs clic su “Torne prove”.

en: Can’t open directory
fur: Impussibil vierzi la cartele

en: Backups not supported
fur: Backup no supuartâts

en: Unsupported seek type
fur: Gjenar di posizionament/ricercje no supuartât

en: Not a mountable file
fur: Nol è un file montabil

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
fur: %s su %s

en: No hostname specified
fur: Nissun non host specificât

en: Apple Filing Protocol Service
fur: Servizi Apple Filing Protocol

en: Can’t copy directory over directory
fur: Impussibil copiâ la cartele sore la cartele

en: Can’t recursively copy directory
fur: Impussibil copiâ in maniere ricorsive la cartele

en: Can’t move directory over directory
fur: Impussibil spostâ la cartele sore la cartele

en: Unable to create temporary file (%s)
fur: Impussibil creâ file temporani (%s)

en: The file was externally modified
fur: Il file al è stât modificât di difûr di chi

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
fur: Gjenar di atribût no valit (si spietave uint32)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
fur: %s par %s su %s

en: No volume specified
fur: Nissun volum specificât

en: The file is not a directory
fur: Il file nol è une cartele

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
fur: Masterizazion

en: Unable to create temporary directory
fur: Impussibil creâ la cartele temporanie

en: No such file or directory
fur: File o cartele inesistent

en: Can’t copy file over directory
fur: Impussibil copiâ il file sore de cartele

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
fur: Creadôr di CD/DVD

en: File exists
fur: Il file al esist

en: Target file exists
fur: Il file di destinazion al esist

en: File system is busy
fur: Il file system al è ocupât

en: Unmount Anyway
fur: Dismonte distès

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
fur: Il volum al è ocupât
    Une o plui aplicazions a stan tignint il volum ocupât.

en: Cannot create gudev client
fur: Impussibil creâ il client gudev

en: No drive specified
fur: Nissune unitât specificade

en: Cannot find drive %s
fur: Impussibil cjatâ la unitât %s

en: Drive %s does not contain audio files
fur: La unitât %s no à file audio

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
fur: montaç cdda su %s

en: Audio Disc
fur: Disc Audio

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
fur[0]: Il file system al è ocupât: %d file viert
fur[1]: Il file system al è ocupât: %d file vierts

en: No such file %s on drive %s
fur: File %s inesistent su pe unitât %s

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from “paranoia” on drive %s
fur: Erôr di “paranoia” su pe unitât %s

en: Error seeking in stream on drive %s
fur: Erôr tal cirî intal flus su pe unitât %s

en: No such file
fur: File inesistent

en: The file does not exist or isn’t an audio track
fur: Il file nol esist o nol è un toc audio

en: Audio CD File System Service
fur: Servizi file-system CD audio

en: Can’t open mountable file
fur: Impussibil vierzi il file montabil

en: Internal error: %s
fur: Erôr interni: %s

en: Can’t mount file
fur: Impussibil montâ il file

en: No medium in the drive
fur: Nissun supuart te unitât

en: Can’t unmount file
fur: Impussibil dismontâ il file

en: Can’t eject file
fur: Impussibil parâ fûr il file

en: Can’t start drive
fur: Impussibil inviâ la unitât

en: Can’t stop drive
fur: Impussibil fermâ la unitât

en: Can’t poll file
fur: Impussibil controlâ in maniere sistematiche il file

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
fur: %s su %s%s

en: HTTP Error: %s
fur: Erôr HTTP: %s

en: Could not parse response
fur: Impussibil analizâ la rispueste

en: Empty response
fur: Rispueste vueide

en: Unexpected reply from server
fur: Rispueste dal servidôr inspietade

en: Response invalid
fur: Rispueste no valide

en: WebDAV share
fur: Condivision WebDAV

note: Translators: %s is the name of the WebDAV share Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la password par “%s”:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la password dal proxy:

en: Not a WebDAV enabled share
fur: No je une condivision WebDAV abilitade

en: Could not find an enclosing directory
fur: Impussibil cjatâ une cartele includude

en: Could not create request
fur: Impussibil creâ la richieste

en: Backup file creation failed
fur: Creazion dal file di backup falide

en: Can’t move over directory
fur: Impussibil spostâ sore de cartele

en: File length changed during transfer
fur: Lungjece dal file cambiade dilunc il trasferiment

en: Local Network
fur: Rêt locâl

en: Can’t monitor file or directory.
fur: Impussibil monitorâ il file o la cartele.

en: Network
fur: Rêt

en: Password dialog cancelled
fur: Dialic de password anulât

en: Insufficient permissions
fur: Permès insuficients

en: Can’t move file over directory
fur: Impussibil spostâ il file sore de cartele

en: Error moving file/folder
fur: Erôr tal spostâ il file/cartele

note: Translators: This is the "Shared with me" folder on https://drive.google.com.
en: Shared with me
fur: Condividûts cun me

note: Translators: This is the "Shared drives" folder on https://drive.google.com.
en: Shared drives
fur: Unitâts condividudis

en: Error getting data from file
fur: Erôr tal otignî i dâts dal file

en: Target file is not a regular file
fur: Il file di destinazion nol è un file regolâr

en: Invalid reply received
fur: Ricevude repliche no valide

en: File is not a regular file
fur: Il file nol è un file regolâr

en: Target file is a directory
fur: Il file di destinazion e je une cartele

en: Error writing file
fur: Erôr tal scrivi il file

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Directory or file exists
fur: %s: %d: cartele, o file, esistente

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: No such file or directory
fur: %s: %d: file, o cartele, inesistent

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Invalid filename
fur: %s: %d: non dal file no valit

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Not Supported
fur: %s: %d: no supuartât

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
fur: Fotocjamare digjitâl (%s)

en: Couldn’t find matching udev device.
fur: Impussibil cjatâ un dispositîf udev corispondent.

en: Cannot create gphoto2 context
fur: Impussibil creâ il contest gphoto2

en: Error creating camera
fur: Erôr tal creâ la fotocjamare

en: Error loading device information
fur: Erôr tal cjariâ lis informazions dal dispositîf

en: Error looking up device information
fur: Erôr tal cirî lis informazions dal dispositîf

en: Error getting device information
fur: Erôr tal otignî lis informazions dal dispositîf

en: Error setting up camera communications port
fur: Erôr tal stabilî la puarte des comunicazions de fotocjamare

en: Error initializing camera
fur: Erôr tal inizializâ la fotocjamare

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
fur: Montaç gphoto2 su %s

en: No camera specified
fur: Nissune fotocjamare specificade

en: Error creating file object
fur: Erôr tal creâ l'ogjet dal file

en: Error getting file
fur: Erôr tal otignî il file

en: Malformed icon identifier “%s”
fur: Identificadôr de icone “%s” malformât

en: Error seeking in stream on camera %s
fur: Erôr tal cirî intal flus su la fotocjamare %s

en: Not a directory
fur: No je une cartele

en: Failed to get folder list
fur: No si è rivâts a otignî la liste des cartelis

en: Failed to get file list
fur: No si è rivâts a otignî la liste dai file

en: Error creating directory
fur: Erôr tal creâ la cartele

en: Name already exists
fur: Il non al esist za

en: New name too long
fur: Gnûf non masse lunc

en: Error renaming directory
fur: Erôr tal cambiâ non ae cartele

en: Error renaming file
fur: Erôr tal cambiâ non al file

en: Directory “%s” is not empty
fur: La cartele “%s” no je vueide

en: Error deleting directory
fur: Erôr tal eliminâ la cartele

en: Error deleting file
fur: Erôr tal eliminâ il file

en: Can’t write to directory
fur: Impussibil scrivi te cartele

en: Cannot allocate new file to append to
fur: Impussibil assegnâ il file gnûf dulà zontâ

en: Cannot read file to append to
fur: Impussibil lei il file dulà zontâ

en: Cannot get data of file to append to
fur: Impussibil otignî i dâts dal file dulà zontâ

en: Not supported (not same directory)
fur: No supuartât (no je la stesse cartele)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
fur: No supuartât (la sorzint e je une cartele, ancje la destinazion e je une cartele)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
fur: No supuartât (la sorzint e je une cartele, ma la destinazion e je un file esistent)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
fur: No supuartât (la sorzint e je un file, ma la destinazion e je une cartele)

en: HTTP Client Error: %s
fur: Erôr client HTTP: %s

en: Directory notification not supported
fur: No je supuartade la notifiche des cartelis

note: Translators: This is shown as the name for MTP devices *              without StorageDescription. *              The %X is the formatted storage ID.
en: Storage (%X)
fur: Memorie (%X)

en: Unknown error.
fur: Erôr no cognossût.

en: libmtp error: %s
fur: Erôr libmtp: %s

en: No device specified
fur: Nissun dispositîf specificât

en: No MTP devices found
fur: Nissun dispositîf MTP cjatât

en: Unable to connect to MTP device
fur: Impussibil conetisi al dispositîf MTP

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
fur: Impussibil assegnâ memorie intal rilevâ i dispositîfs MTP

en: Generic libmtp error
fur: Erôr libmtp gjeneric

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
fur: Impussibil vierzi il dispositîf MTP “%03u,%03u”

en: Device not found
fur: Dispositîf no cjatât

en: File not found
fur: File no cjatât

en: Target is a directory
fur: La destinazion e je une cartele

en: Can’t merge directories
fur: Impussibil unî lis cartelis

en: Cannot make directory in this location
fur: Impussibil creâ cartelis in cheste posizion

en: Not a regular file
fur: Nol è un file regolâr

en: Cannot write to this location
fur: Impussibil scrivi in cheste posizion

en: No thumbnail for entity “%s”
fur: Nissune miniature pe entitât “%s”

en: File Sharing
fur: Condivision file

en: Remote Login
fur: Acès esterni

en: Windows Network
fur: Rêt Windows

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
fur: Monitor des posizions di rêt

en: Mount point does not exist
fur: Il pont di montaç nol esist

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
fur: Permès dineât: forsit chest host nol è permetût o e covente une puarte privilegjade

en: Unable to create temporary file
fur: Impussibil creâ file temporani

en: Invalid attribute type
fur: Gjenar di atribût no valit

en: The recent folder may not be deleted
fur: Nol è pussibil eliminâ la cartele dai resints

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
fur: Resint

en: Connection failed
fur: Conession falide

en: Hostname not known
fur: Non host no cognossût

en: No route to host
fur: Nissun percors pal host

en: Connection refused by server
fur: Conession refudade dal servidôr

en: Host key verification failed
fur: Verifiche de clâf dal host falide

en: Too many authentication failures
fur: Masse faliments di autenticazion

en: Unable to spawn SSH program
fur: Impussibil fâ partî il program SSH

en: Unable to spawn SSH program: %s
fur: Impussibil fâ partî il program SSH: %s

en: Timed out when logging in
fur: Timp scjadût tal jentrâ

en: Log In Anyway
fur: Jentre distès

en: Cancel Login
fur: Anule acès

en: Login dialog cancelled
fur: Dialic di acès anulât

en: Can’t send host identity confirmation
fur: Impussibil inviâ la conferme di identitât dal host

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la passphrase pe clâf sigure par “%s” su “%s”:

note: Translators: %s is the hostname
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la passphrase pe clâf sigure par “%s”:

en: Can’t send password
fur: Impussibil inviâ la password

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter verification code for %s on %s
fur: Inserî il codiç di verifiche par %s su %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter verification code for %s
fur: Inserî il codiç di verifiche par %s

note: Translators: the first %s is the hostname, the second the key fingerprint
en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
fur: Verifiche de identitât falide
    Impussibil verificâ la identitât di “%s”. Chest al sucêt cuant che si jentre suntun computer pe prime volte.
    
    La identitât inviade dal computer lontan e je “%s”. Se si vûl jessi sigûrs dal dut che al sedi sigûr continuâ, contatâ l'aministradôr di sisteme.

note: Translators: the first %s is the hostname, the second is an ip address
en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
fur: Verifiche de identitât falide
    La clâf dal host par “%s” e je divierse de clâf pe direzion IP “%s”
    Se si vûl jessi sigûrs dal dut che al sedi sigûr continuâ, contatâ l'aministradôr di sisteme.

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
fur: La conession e je sierade (il procès SSH che al sta sot al è jessût)

en: Internal error: Unknown Error
fur: Erôr interni: erôr no cognossût

en: Protocol error
fur: Erôr di protocol

en: Unable to find supported SSH command
fur: Impussibil cjatâ un comant SSH supuartât

en: Unknown reason
fur: Motîf no cognossût

en:  (invalid encoding)
fur:  (codifiche no valide)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
fur: / su %s

en: Failure
fur: Faliment

en: Error creating backup file: %s
fur: Erôr tal creâ il file di backup: %s

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
fur: Valôr fûr dal interval, sftp al supuarte dome datis e oris a 32-bit

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
fur: Gjenar di atribût no valit (si spietave uint64)

en: Internal Error (%s)
fur: Erôr interni (%s)

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
fur: Condivisions di Windows su %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
fur: No si è rivâts a recuperâ la liste des condivisions dal servidôr: %s

en: Windows Network File System Service
fur: Servizi di filesystem di rêt di Windows

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs la password par condividi “%s” su “%s”:

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
fur: Autenticazion necessarie
    Inserìs non utent e password par condividi “%s” su “%s”:

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
fur: No si è rivâts a montâ la condivision di Windows: %s

en: Backup file creation failed: %s
fur: Creazion dal file di backup falide: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
fur: Impussibil cambiâ non al file, il non dal file al esist za

en: Error deleting file: %s
fur: Erôr tal eliminâ il file: %s

en: Error moving file: %s
fur: Erôr tal spostâ il file: %s

en: Error removing target file: %s
fur: Erôr tal gjavâ il file di destinazion: %s

en: Can’t recursively move directory
fur: Impussibil spostâ in maniere ricorsive la cartele

en: Windows Shares File System Service
fur: Servizi di filesystem des condivisions di Windows

en: The trash folder may not be deleted
fur: Nol è pussibil eliminâ la cartele scovacere

en: Items in the trash may not be modified
fur: I elements inte scovacere no puedin jessi modificâts

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
fur: Scovacere

en: Channel blocked
fur: Canâl blocât

en: The signing certificate authority is not known.
fur: La autoritât dal certificât de firme no je cognossude.

en: The certificate does not match the identity of the site.
fur: Il certificât nol corispuint ae identitât dal sît.

en: The certificate’s activation time is in the future.
fur: La ore di ativazion dal certificât e je ancjemò in divignî.

en: The certificate has expired.
fur: Il certificât al è scjadût.

en: The certificate has been revoked.
fur: Il certificât al è stât revocât.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
fur: L'algoritmi dal certificât nol è considerât sigûr.

en: Error occurred when validating the certificate.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal validâ il certificât.

en: Yes
fur: Sì

note: Translators: The first %s is the reason why verification failed, the second a certificate
en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
fur: Verifiche de identitât falide
    %s
    
    %s
    
    Sino sigûrs pardabon di continuâ?

en: Unexpected end of stream
fur: Fin dal flus inspietât

en: Invalid reply
fur: Rispueste no valide

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
fur: No si è rivâts a creâ la conession FTP ative. Forsit il router no le supuarte?

en: Failed to create active FTP connection.
fur: No si è rivâts a creâ la conession FTP ative.

en: Filename contains invalid characters.
fur: Il non dal file al conten caratars no valits.

en: The FTP server is busy. Try again later
fur: Il servidôr FTP al è ocupât. Torne prove plui tart

en: Backend currently unmounting
fur: Backend al moment daûr a dismontâ

en: Accounts are unsupported
fur: I account no son supuartâts

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
fur: Impussibil vierzi la conession dâts. Forsit il firewall le bloche?

en: Data connection closed
fur: Conession dâts sierade

en: Operation failed
fur: Operazion falide

en: No space left on server
fur: Spazi esaurît sul servidôr

en: Unsupported network protocol
fur: Protocol di rêt no supuartât

en: Page type unknown
fur: Gjenar di pagjine no cognossût

en: Invalid filename
fur: Non dal file no valit

en: Error seeking in stream
fur: Erôr tal cirî intal flus

en: Filesystem is read-only
fur: Il filesystem al è in dome-leture

en: Symlinks not supported by backend
fur: Colegaments simbolics no supuartâts dal backend

en: Invalid dbus message
fur: Messaç dbus no valit

en: %s has been unmounted
fur: %s al è stât dismontât

en: Unmounting %s
    Please wait
fur: Daûr a dismontâ %s
    Par plasê spiete

en: Replace old daemon.
fur: Sostituìs il demoni vieli.

en: Don’t start fuse.
fur: No sta inviâ fuse.

en: Enable debug output.
fur: Abilite jessude di debug.

en: Show program version.
fur: Mostre la version dal program.

en: GVFS Daemon
fur: Demoni GVFS

en: Main daemon for GVFS
fur: Demoni principâl par GVFS

en: Try “%s --help” for more information.
fur: Prove “%s --help” par vê plui informazions.

en: Automount failed: %s
fur: Montaç-automatic falît: %s

en: The specified location is not mounted
fur: La posizion specificade no je montade

en: The specified location is not supported
fur: La posizion specificade no je supuartade

en: Location is already mounted
fur: La posizion e je za montade

en: Location is not mountable
fur: No si pues montâ la posizion

en: Perform file operations
fur: Eseguìs operazions dai file

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
fur: La autenticazion e je necessarie par eseguî il demoni gvfsd-admin

en: Authentication is required to perform file operations
fur: La autenticazion e je necessarie par eseguî lis operazions dai file

en: Can’t find metadata file %s
fur: Impussibil cjatâ il file metadata %s

en: Unable to set metadata key
fur: Impussibil stabilî la clâf metadata

en: Unable to unset metadata key
fur: Impussibil azerâ la clâf dai metadâts

en: Unable to remove metadata keys
fur: Impussibil gjavât lis clâfs metadata

en: Unable to move metadata keys
fur: Impussibil spostâ lis clâfs metadata

en: GVFS Metadata Daemon
fur: Demoni Metadâts GVFS

en: Metadata daemon for GVFS
fur: Demoni metadâts par GVFS

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
fur: No si è rivâts a otignî org.gnome.OnlineAccounts.Files par %s

en: Invalid credentials for %s
fur: Credenziâls no validis par %s

en: Unsupported authentication method for %s
fur: Metodi di autenticazion no supuartât par %s

en: The given mount was not found
fur: Il montaç furnît nol è stât cjatât

en: An operation is already pending
fur: Une operazion e je za in spiete

en: No outstanding mount operation
fur: Nissune operazion di montaç ecezionâl

en: The given volume was not found
fur: Il volum furnît nol è stât cjatât

en: The given drive was not found
fur: La unitât furnide no je stade cjatade

en: Unnamed Drive (%s)
fur: Unitât cence non (%s)

en: Unnamed Drive
fur: Unitât cence non

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
fur: Impussibil parâ fûr il supuart; un o plui volums sul supuart a son impegnâts.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
fur: Un o plui programs a impedissin la operazion di dismontaç.

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
fur: Pare fûr distès

en: Operation not supported by backend
fur: Operazion no supuartade dal backend

en: Timed out running command-line “%s”
fur: Timp scjadût tal eseguî il comant “%s”

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
fur: Daûr a dismontâ %s
    Daûr a disconetisi dal filesystem.

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
fur: Scriture dâts su %s
    No si à di distacâ il dispositîf.

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
fur: %s dismontât
    Il filesystem al è stât disconetût.

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
fur: Tu puedis distacâ in sigurece %s
    Al è pussibil gjavâ il dispositîf.

note: Translators: This is used for possibly encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Possibly Encrypted
fur: %s probabilmentri cifrâts

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
fur: Cifrât di %s

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
fur: Volum di %s

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
fur: Volum

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
fur: Erôr tal archiviâ la passphrase tal puarteclâfs (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
fur: Erôr tal eliminâ la passphrase no valide dal puarteclâfs (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
fur: Il dispositîf sblocât nol à dentri un filesystem ricognossût

en: Encryption passphrase for %s
fur: Passphrase di cifradure par %s

en: A passphrase is required to access the volume
fur: Une passphrase e je necessarie par acedi al volum

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
fur: Autenticazion necessarie
    E covente une passphrase par acedi ai dâts cifrâts su “%s”.
    Il volum al podarès jessi un volum VeraCrypt viodût che al conten dâts casuâi.

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
fur: Autenticazion necessarie
    E covente une passphrase par acedi ai dâts cifrâts su “%s”.

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
fur: Monitor di volums UDisks2 di GVfs
