gvfs master - en to hu translation catalogue (417 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
hu: A művelet nem támogatott, a fájlok eltérő csatolásokon vannak

en: Couldn’t get stream file descriptor
hu: Az adatfolyamfájl leírója nem kérhető le

en: Didn’t get stream file descriptor
hu: Az adatfolyamfájl-leíró lekérése meghiúsult

en: Invalid return value from %s
hu: A(z) %s visszatérési értéke érvénytelen

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
hu: Nem található befoglaló csatolás

en: Invalid filename %s
hu: Érvénytelen fájlnév: %s

en: Error setting file metadata: %s
hu: Hiba a fájl metaadatainak beállításakor: %s

en: can’t open metadata tree
hu: nem nyitható meg a metaadatfa

en: can’t get metadata proxy
hu: nem kérhető le a metaadatproxy

en: values must be string or list of strings
hu: az érték karakterlánc vagy karakterláncok listája lehet

en: Error in stream protocol: %s
hu: Hiba az adatfolyam-protokollban: %s

en: End of stream
hu: Vége az adatfolyamnak

en: Operation was cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: Seek not supported on stream
hu: Az adatfolyam nem támogatja a pozicionálást

en: Truncate not supported on stream
hu: Az adatfolyam csonkítása nem engedélyezett

en: Error while getting mount info: %s
hu: Hiba a csatolási információk lekérésekor: %s

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Invalid file info format
hu: Érvénytelen fájlinformáció-formátum

en: Error initializing Avahi: %s
hu: Hiba az Avahi előkészítésekor: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
hu: Hiba „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
hu: Hiba „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”. Néhány TXT rekord hiányzik. A szükséges kulcsok: „%s”.

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
hu: Időtúllépés „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”

en: Error initializing Avahi resolver
hu: Hiba az Avahi feloldó előkészítésekor

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
hu: Rosszul formált DNS-SD encoded_triple „%s”

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
hu: Nem kezelhető a GVfsIcon kódolás %d. verziója

en: Malformed input data for GVfsIcon
hu: Rosszul formált adatok a GVfsIconhoz

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
hu: %s fájlrendszer-szolgáltatás

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
hu: Használat: %s --spawner dbus-azonosító objektum_útvonal

en: Usage: %s key=value key=value …
hu: Használat: %s kulcs=érték kulcs=érték…

en: No mount type specified
hu: Nincs megadva csatolástípus

en: mountpoint for %s already running
hu: a(z) %s csatolási pontja már fut

en: error starting mount daemon
hu: hiba a csatolási démon indításakor

en: The connection is not opened
hu: A kapcsolat nem nyílt meg

en: The connection is closed
hu: A kapcsolat le van zárva

en: Got EOS
hu: EOS érkezett

en: Host closed connection
hu: A gép lezárta a kapcsolatot

en: Connection unexpectedly went down
hu: A kapcsolat váratlanul befejeződött

en: Got unexpected end of stream
hu: Az adatfolyam váratlanul véget ért

note: Translators: %d is a constant, currently hardcoded to 256
en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
hu[0]: A kiszolgáló nem támogatja a(z) %d karakternél hosszabb jelszavakat.
hu[1]: A kiszolgáló nem támogatja a(z) %d karakternél hosszabb jelszavakat.

en: An invalid username was provided.
hu: Érvénytelen felhasználónevet adott meg.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
hu: Nem lehet bejelentkezni a(z) „%s” kiszolgálóra a megadott jelszóval.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s” kiszolgálóra. Kommunikációs probléma történt.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s” kiszolgálóra a megadott jelszóval.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
hu: A(z) „%s” kiszolgáló nem támogatja a névtelen bejelentkezést.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s” kiszolgálóhoz. Nem található megfelelő hitelesítési módszer.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s” kiszolgálóra. A kiszolgáló nem támogatja az AFP 3.0 vagy újabb verzióját.

en: Permission denied.
hu: Hozzáférés megtagadva.

en: The command is not supported by the server.
hu: A kiszolgáló nem támogatja a parancsot.

en: Your password has expired.
hu: A jelszava lejárt.

en: Your password needs to be changed.
hu: A jelszavát meg kell változtatni.

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a(z) „%s” jelszavát a(z) „%s” gépen:

note: Translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a felhasználónevet és jelszót ehhez: „%s”:

en: The password prompt was cancelled.
hu: A jelszó megadása megszakítva.

en: Unable to disconnect from the server.
hu: Nem lehet leválni a kiszolgálóról.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
hu: Nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz. Kommunikációs probléma történt.

en: Identification not found.
hu: Az azonosítás nem található.

en: Got error “%s” from server
hu: Hiba („%s”) érkezett a kiszolgálóról

en: Got unknown error code %d from server
hu: Ismeretlen hibakód (%d) érkezett a kiszolgálóról

en: Volume doesn’t exist
hu: A kötet nem létezik

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn’t load %s on %s
hu: A(z) %s nem tölthető be ezen: %s

en: File doesn’t exist
hu: A fájl nem létezik

en: File is directory
hu: A fájl könyvtár

en: Too many files open
hu: Túl sok nyitott fájl

en: Target file is open
hu: A célfájl meg van nyitva

en: Directory not empty
hu: A könyvtár nem üres

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
hu: A célobjektum nem törölhetőként van megjelölve (DeleteInhibit)

en: Target object doesn’t exist
hu: A célobjektum nem létezik

en: Volume is read-only
hu: A kötet írásvédett

en: Not enough space on volume
hu: Nincs elég hely a köteten

en: Target file already exists
hu: A célfájl már létezik

en: Ancestor directory doesn’t exist
hu: A szülőkönyvtár nem létezik

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn’t support directories
hu: A kötet egyszerű, és nem támogatja a könyvtárakat

en: Target directory already exists
hu: A célkönyvtár már létezik

en: Can’t rename volume
hu: A kötet nem nevezhető át

en: Object with that name already exists
hu: Már létezik ilyen nevű objektum

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
hu: A célobjektum át nem nevezhetőként van megjelölve (RenameInhibit)

en: Can’t move directory into one of its descendants
hu: A könyvtár nem helyezhető át az egyik alkönyvtárába

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
hu: A megosztási pont nem helyezhető át megosztott könyvtárba

en: Can’t move a shared directory into the Trash
hu: A megosztott könyvtár nem helyezhető át a Kukába

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
hu: Az áthelyezendő objektum át nem nevezhetőként van megjelölve (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn’t exist
hu: Az áthelyezendő objektum nem létezik

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
hu: A kiszolgáló nem támogatja az FPCopyFile műveletet

en: Unable to open source file for reading
hu: Nem nyitható meg a forrásfájl olvasásra

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
hu: A forrásfájl és/vagy célkönyvtár nem létezik

en: Source file is a directory
hu: A forrásfájl nem egy könyvtár

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
hu: Tartományzárolási konfliktus van

en: Directory doesn’t exist
hu: A könyvtár nem létezik

en: Target object is not a directory
hu: A célobjektum nem egy könyvtár

en: File is not open for write access
hu: A fájlhoz nincs írási hozzáférés

en: File is locked by another user
hu: A fájlt más felhasználó zárolta

en: File is not open for read access
hu: A fájlhoz nincs olvasási hozzáférés

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Invalid mount spec
hu: Érvénytelen csatolási meghatározás

en: Internal Apple File Control error
hu: Belső Apple fájlvezérlőhiba

en: The device did not respond
hu: Az eszköz nem válaszolt

en: The connection was interrupted
hu: A kapcsolat megszakadt

en: Invalid Apple File Control data received
hu: Érvénytelen Apple fájlvezérlőadatok érkeztek

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
hu: Kezeletlen Apple fájlvezérlőhiba (%d)

en: Listing applications installed on device failed
hu: Az eszközre telepített alkalmazások felsorolása meghiúsult

en: Accessing application icons on device failed
hu: Az eszközön lévő alkalmazásikonok elérése meghiúsult

en: Lockdown Error: Invalid Argument
hu: Zárolási hiba: Érvénytelen paraméter

en: The device is password protected
hu: Az eszköz jelszóval védett

en: Unable to connect
hu: Nem lehet kapcsolódni

en: User refused to trust this computer
hu: A felhasználó visszautasította, hogy megbízik ebben a számítógépben

en: The user has not trusted this computer
hu: A felhasználó nem bízik meg ebben a számítógépben

en: Unhandled Lockdown error (%d)
hu: Kezeletlen zárolási hiba (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
hu: libimobiledevice hiba: Érvénytelen paraméter

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
hu: libimobiledevice hiba: Nem található eszköz. Győződjön meg róla, hogy az usbmuxd megfelelően van telepítve.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
hu: Kezeletlen libimobiledevice hiba (%d)

en: Try again
hu: Próbálja újra

en: Cancel
hu: Mégse

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
hu: Érvénytelen AFC-hely: afc://uuid:portszám alakúnak kell lennie

en: Apple Mobile Device
hu: Apple mobil eszköz

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
hu: Apple mobil eszköz, feltört

en: Documents on Apple Mobile Device
hu: Dokumentumok Apple mobil eszközön

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
hu: Dokumentumok ezen: %s

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
hu: Eszköz zárolva
    A(z) „%s” eszköz zárolva van.
    
    Adja meg a jelszót az eszközön, és nyomja meg a „Próbálja újra” gombot.

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above. 'Trust' is the caption * of the button shown in the device.
en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
hu: Nem megbízható eszköz
    A(z) „%s” eszköz még nem megbízható.
    
    Válassza a „Megbízás” lehetőséget az eszközön, és nyomja meg a „Próbálja újra” gombot.

en: Can’t open directory
hu: A könyvtár nem nyitható meg

en: Backups not supported
hu: A biztonsági mentések nem támogatottak

en: Unsupported seek type
hu: Nem támogatott pozicionálástípus

en: Not a mountable file
hu: Nem csatolható fájl

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
hu: %s ezen: %s

en: No hostname specified
hu: Nincs megadva gépnév

en: Apple Filing Protocol Service
hu: Apple Filing Protocol szolgáltatás

en: Can’t copy directory over directory
hu: A könyvtár nem másolható át könyvtárba

en: Can’t recursively copy directory
hu: A könyvtár nem másolható rekurzívan

en: Can’t move directory over directory
hu: A könyvtár nem helyezhető át könyvtárba

en: Unable to create temporary file (%s)
hu: Nem lehet ideiglenes fájlt (%s) létrehozni

en: The file was externally modified
hu: A fájlt külső program módosította

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt uint32 helyett)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
hu: %s – %s : %s

en: No volume specified
hu: Nincs megadva kötet

note: Translators: This is the name of the root in a mounted archive file, e.g. "/ in archive.tar.gz" for a file with the name "archive.tar.gz"
en: / in %s
hu: / ebben: %s

en: The file is not a directory
hu: A fájl nem egy könyvtár

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
hu: Írás

en: Unable to create temporary directory
hu: Nem lehet ideiglenes könyvtárat létrehozni

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: Can’t copy file over directory
hu: A könyvtár nem másolható át könyvtárba

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
hu: CD/DVD-készítő

en: File exists
hu: A fájl létezik

en: Target file exists
hu: A célfájl létezik

en: File system is busy
hu: A fájlrendszer foglalt

en: Unmount Anyway
hu: Leválasztás mindenképpen

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
hu: A kötet foglalt
    Néhány alkalmazás foglaltan tartja a kötetet.

en: Cannot create gudev client
hu: Nem hozható létre gudev kliens

en: No drive specified
hu: Nincs megadva meghajtó

en: Cannot find drive %s
hu: A(z) %s meghajtó nem található

en: Drive %s does not contain audio files
hu: A(z) %s meghajtó nem tartalmaz hangfájlokat

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
hu: cdda csatolás a következőn: %s

en: Audio Disc
hu: Audio lemez

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
hu[0]: A fájlrendszer foglalt: %d megnyitott fájl
hu[1]: A fájlrendszer foglalt: %d megnyitott fájl

en: No such file %s on drive %s
hu: Nincs %s nevű fájl a(z) %s meghajtón

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from “paranoia” on drive %s
hu: Hiba a „paranoia” programtól a következő meghajtón: %s

en: Error seeking in stream on drive %s
hu: Hiba az adatfolyamban pozicionálásakor a(z) %s meghajtón

en: No such file
hu: Nincs ilyen fájl

en: The file does not exist or isn’t an audio track
hu: A fájl nem létezik vagy nem egy hangsáv

en: Audio CD File System Service
hu: Hang CD fájlrendszer-szolgáltatás

en: Computer
hu: Számítógép

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Can’t open mountable file
hu: Nem nyitható meg csatolható fájl

en: Internal error: %s
hu: Belső hiba: %s

en: Can’t mount file
hu: A fájl nem csatolható

en: No medium in the drive
hu: Nincs adathordozó a meghajtóban

en: Can’t unmount file
hu: A fájl nem választható le

en: Can’t eject file
hu: A fájl nem adható ki

en: Can’t start drive
hu: A meghajtó nem indítható

en: Can’t stop drive
hu: A meghajtó nem állítható le

en: Can’t poll file
hu: A fájl nem kérdezhető le

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
hu: %s ezen: %s%s

en: HTTP Error: %s
hu: HTTP hiba: %s

en: Could not parse response
hu: A válasz nem elemezhető

en: Empty response
hu: Üres válasz

en: Unexpected reply from server
hu: Váratlan válasz a kiszolgálótól

en: Response invalid
hu: A válasz érvénytelen

en: WebDAV share
hu: WebDAV megosztás

note: Translators: %s is the name of the WebDAV share Translators: %s is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a(z) „%s” jelszavát:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a proxy jelszót:

en: Could not find an enclosing directory
hu: Nem található befoglaló könyvtár

en: Not a WebDAV enabled share
hu: Nem WebDAV-képes megosztás

en: Could not create request
hu: Nem hozható létre kérés

en: Backup file creation failed
hu: A mentési fájl létrehozása meghiúsult

en: Can’t move over directory
hu: Nem helyezhető át könyvtárba

en: Local Network
hu: Helyi hálózat

en: Can’t monitor file or directory.
hu: A fájl vagy könyvtár nem figyelhető meg.

en: Network
hu: Hálózat

en: Password dialog cancelled
hu: A jelszó megadása megszakítva

en: Insufficient permissions
hu: Elégtelen jogosultságok

en: Can’t move file over directory
hu: Nem helyezhető át a fájl másik könyvtárba

en: Error moving file/folder
hu: Hiba a fájl vagy mappa áthelyezésekor

note: Translators: This is the "Shared with me" folder on https://drive.google.com.
en: Shared with me
hu: Megosztva velem

note: Translators: This is the "Shared drives" folder on https://drive.google.com.
en: Shared drives
hu: Megosztott meghajtók

en: Error getting data from file
hu: Hiba a fájl adatainak kérésekor

en: Target file is not a regular file
hu: A célfájl nem szabályos fájl

en: Invalid reply received
hu: Érvénytelen válasz érkezett

en: File is not a regular file
hu: A fájl nem szabályos fájl

en: Target file is a directory
hu: A célfájl egy könyvtár

en: Error writing file
hu: Hiba a fájl írása közben

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Directory or file exists
hu: %s: %d: A könyvtár vagy fájl létezik

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: No such file or directory
hu: %s: %d Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Invalid filename
hu: %s: %d: Érvénytelen fájlnév

note: Translator: %s represents a more specific error message and %d the specific error code
en: %s: %d: Not Supported
hu: %s: %d: Nem támogatott

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
hu: Digitális fényképezőgép (%s)

en: Couldn’t find matching udev device.
hu: Nem található megfelelő udev eszköz.

en: Cannot create gphoto2 context
hu: Nem hozható létre gphoto2 kontextus

en: Error creating camera
hu: Hiba a fényképezőgép létrehozásakor

en: Error loading device information
hu: Hiba az eszközinformációk létrehozásakor

en: Error looking up device information
hu: Hiba az eszközinformációk kikeresésekor

en: Error getting device information
hu: Hiba az eszközinformációk lekérésekor

en: Error setting up camera communications port
hu: Hiba a fényképezőgép kommunikációs portjának beállításakor

en: Error initializing camera
hu: Hiba a fényképezőgép előkészítésekor

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
hu: gphoto2 csatolás a következőn: %s

en: No camera specified
hu: Nincs megadva fényképezőgép

en: Error creating file object
hu: Hiba a fájlobjektum létrehozásakor

en: Error getting file
hu: Hiba a fájl lekérésekor

en: Malformed icon identifier “%s”
hu: Rosszul formált ikonazonosító: „%s”

en: Error seeking in stream on camera %s
hu: Hiba az adatfolyamban pozicionálásakor a(z) %s fényképezőgépen

en: Not a directory
hu: Nem könyvtár

en: Failed to get folder list
hu: A mappalista lekérése meghiúsult

en: Failed to get file list
hu: A fájllista lekérése meghiúsult

en: Error creating directory
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor

en: Name already exists
hu: A név már létezik

en: New name too long
hu: A név túl hosszú

en: Error renaming directory
hu: Hiba a könyvtár átnevezésekor

en: Error renaming file
hu: Hiba a fájl átnevezésekor

en: Directory “%s” is not empty
hu: A könyvtár („%s”) nem üres

en: Error deleting directory
hu: Hiba a könyvtár törlésekor

en: Error deleting file
hu: Hiba a fájl törlésekor

en: Can’t write to directory
hu: A könyvtár nem írható

en: Cannot allocate new file to append to
hu: Nem foglalható új fájl a hozzáfűzéshez

en: Cannot read file to append to
hu: Nem olvasható a fájl a hozzáfűzéshez

en: Cannot get data of file to append to
hu: Nem kérhetők le a hozzáfűzési fájl adatai

en: Not supported (not same directory)
hu: Nem támogatott (nem ugyanaz a könyvtár)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
hu: Nem támogatott (a forrás könyvtár és a cél is könyvtár)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
hu: Nem támogatott (a forrás könyvtár, de a cél egy létező fájl)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
hu: Nem támogatott (a forrás fájl, de a cél egy könyvtár)

en: HTTP Client Error: %s
hu: HTTP klienshiba: %s

en: Directory notification not supported
hu: A könyvtárértesítés nem támogatott

note: Translators: This is shown as the name for MTP devices *              without StorageDescription. *              The %X is the formatted storage ID.
en: Storage (%X)
hu: Tároló (%X)

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: libmtp error: %s
hu: libmtp hiba: %s

en: No device specified
hu: Nincs megadva eszköz

en: No MTP devices found
hu: Nem találhatók MTP eszközök

en: Unable to connect to MTP device
hu: Nem lehet kapcsolódni az MTP eszközhöz

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
hu: Nem foglalható le memória az MTP eszközök felismerése során

en: Generic libmtp error
hu: Általános libmtp hiba

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
hu: A(z) „%03u,%03u” MTP eszköz nem nyitható meg

en: Device not found
hu: Az eszköz nem található

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Target is a directory
hu: A cél egy könyvtár

en: Can’t merge directories
hu: Könyvtárak nem fésülhetők össze

en: Cannot make directory in this location
hu: Itt nem hozható létre könyvtár

en: Not a regular file
hu: Nem szabályos fájl

en: Cannot write to this location
hu: Nem lehet írni erre a helyre

en: No thumbnail for entity “%s”
hu: Nincs bélyegkép az elemhez („%s”)

en: File Sharing
hu: Fájlmegosztás

en: Remote Login
hu: Távoli bejelentkezés

en: Windows Network
hu: Windows hálózat

en: WSDD Network
hu: WSDD hálózat

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
hu: Hálózati helyek figyelése

en: Mount point does not exist
hu: A csatolási pont nem létezik

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
hu: Hozzáférés megtagadva: talán ez a gép nem engedélyezett vagy jogosultsággal rendelkező port szükséges

en: Unable to create temporary file
hu: Nem lehet ideiglenes fájlt létrehozni

en: Invalid attribute type
hu: Érvénytelen attribútumtípus

en: My Files
hu: Saját fájlok

en: The recent folder may not be deleted
hu: A legutóbbi mappa nem törölhető

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
hu: Legutóbbi

en: Connection failed
hu: Kapcsolat meghiúsult

en: Hostname not known
hu: A gépnév ismeretlen

en: No route to host
hu: Nincs útvonal a kiszolgálóhoz

en: Connection refused by server
hu: A kiszolgáló visszautasította a kapcsolatot

en: Host key verification failed
hu: A gép kulcsának ellenőrzése meghiúsult

en: Too many authentication failures
hu: Túl sok hitelesítési hiba

en: Unable to spawn SSH program
hu: Az SSH program nem indítható

en: Unable to spawn SSH program: %s
hu: Az SSH program nem indítható: %s

en: Timed out when logging in
hu: Időtúllépés a bejelentkezéskor

en: Log In Anyway
hu: Bejelentkezés mindenképpen

en: Cancel Login
hu: Bejelentkezés megszakítása

en: Login dialog cancelled
hu: A bejelentkezés megszakítva

en: Can’t send host identity confirmation
hu: A gép azonossági információi nem küldhetők el

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a(z) „%s” biztonságos kulcsának jelmondatát a(z) „%s” gépen:

note: Translators: %s is the hostname
en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a(z) „%s” biztonságos kulcsának jelmondatát

en: Can’t send password
hu: A jelszó nem küldhető el

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter verification code for %s on %s
hu: Adja meg a(z) %s ellenőrzőkódját ezen: %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter verification code for %s
hu: Adja meg a(z) %s ellenőrzőkódját

note: Translators: the first %s is the hostname, the second the key fingerprint
en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
hu: Személyazonosság-ellenőrzés sikertelen
    A távoli „%s” számítógép személyazonosságának ellenőrzése sikertelen. Ez akkor fordul elő, ha először jelentkezik be egy számítógépre.
    
    A távoli számítógép által küldött személyazonosság: „%s”. Ha teljesen biztos akar lenni abban, hogy biztonságos a folytatás, keresse meg a rendszergazdát.

note: Translators: the first %s is the hostname, the second is an ip address
en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
hu: Személyazonosság-ellenőrzés sikertelen
    A(z) „%s” gép kulcsa eltér a(z) „%s” IP-cím kulcsától.
    Ha teljesen biztos akar lenni abban, hogy biztonságos a folytatás, keresse meg a rendszergazdát.

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
hu: A kapcsolat lezárva (az alapjául szolgáló SSH folyamat kilépett)

en: Internal error: Unknown Error
hu: Belső hiba: ismeretlen hiba

en: Protocol error
hu: Protokollhiba

en: Unable to find supported SSH command
hu: Nem található támogatott SSH parancs

en: Unknown reason
hu: Ismeretlen ok

en:  (invalid encoding)
hu:  (érvénytelen kódolás)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
hu: / ezen: %s

en: Failure
hu: Hiba

en: Error creating backup file: %s
hu: Hiba a mentési fájl létrehozásakor: %s

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
hu: Az érték kívül esik a tartományon, az sftp csak 32-bites időbélyegeket támogat

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt uint64 helyett)

en: Internal Error (%s)
hu: Belső hiba (%s)

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
hu: Windows megosztások ezen: %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
hu: A megosztások listájának lekérése meghiúsult a kiszolgálóról: %s

en: Windows Network File System Service
hu: Windows hálózat fájlrendszer-szolgáltatás

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a(z) „%s” megosztás jelszavát a(z) „%s” gépen:

note: Translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
hu: Hitelesítés szükséges
    Adja meg a felhasználónevet és jelszót a(z) „%s” megosztáshoz a(z) „%s” gépen:

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
hu: A Windows megosztás csatolása meghiúsult: %s

en: Backup file creation failed: %s
hu: A mentési fájl létrehozása meghiúsult: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
hu: A fájl nem nevezhető át, a fájlnév már létezik

en: Error deleting file: %s
hu: Hiba a fájl törlésekor: %s

en: Error moving file: %s
hu: Hiba a fájl áthelyezésekor: %s

en: Error removing target file: %s
hu: Hiba a célfájl eltávolításakor: %s

en: Can’t recursively move directory
hu: A könyvtár nem helyezhető át rekurzívan

en: Windows Shares File System Service
hu: Windows megosztások fájlrendszer-szolgáltatás

en: The trash folder may not be deleted
hu: A trash mappa nem törölhető

en: Items in the trash may not be modified
hu: A Kuka elemei nem módosíthatók

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
hu: Kuka

en: File is not a directory
hu: A fájl nem egy könyvtár

en: WS-Discovery Network
hu: WS-Discovery hálózat

en: Channel blocked
hu: Csatorna blokkolva

en: The signing certificate authority is not known.
hu: Az aláíró hitelesítésszolgáltató ismeretlen.

en: The certificate does not match the identity of the site.
hu: A tanúsítvány nem felel meg az oldal személyazonosságnak.

en: The certificate’s activation time is in the future.
hu: A tanúsítvány aktiválási ideje a jövőben van.

en: The certificate has expired.
hu: A tanúsítvány lejárt.

en: The certificate has been revoked.
hu: A tanúsítvány vissza lett vonva.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
hu: A tanúsítvány algoritmusa nem tekinthető biztonságosnak.

en: Error occurred when validating the certificate.
hu: Hiba történt a tanúsítvány ellenőrzésekor.

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

note: Translators: The first %s is the reason why verification failed, the second a certificate
en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
hu: Személyazonosság-ellenőrzés sikertelen
    %s
    
    %s
    
    Biztos, hogy folytatni szeretné?

en: Unexpected end of stream
hu: Az adatfolyam váratlanul véget ért

en: Invalid reply
hu: Érvénytelen válasz

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
hu: Nem hozható létre aktív FTP kapcsolat. Lehet, hogy az útválasztó nem támogatja?

en: Failed to create active FTP connection.
hu: Nem hozható létre aktív FTP kapcsolat.

en: Filename contains invalid characters.
hu: A fájlnév érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: The FTP server is busy. Try again later
hu: Az FTP-kiszolgáló foglalt. Próbálja újra később.

en: Backend currently unmounting
hu: A háttérprogram jelenleg le van választva

en: Accounts are unsupported
hu: A fiókok nem támogatottak

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
hu: Nem nyitható meg az adatkapcsolat. Lehet, hogy a tűzfal akadályozza?

en: Data connection closed
hu: Az adatkapcsolat lezárva

en: Operation failed
hu: A művelet meghiúsult

en: No space left on server
hu: Nincs több hely a kiszolgálón

en: Unsupported network protocol
hu: Nem támogatott hálózati protokoll

en: Page type unknown
hu: Az oldaltípus ismeretlen

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Error seeking in stream
hu: Hiba az adatfolyamban pozicionáláskor

en: Filesystem is read-only
hu: A fájlrendszer írásvédett

en: Symlinks not supported by backend
hu: A háttérprogram nem támogatja a szimbolikus linkeket

en: Invalid dbus message
hu: Érvénytelen D-Bus üzenet

en: %s has been unmounted
hu: %s leválasztva

en: Unmounting %s
    Please wait
hu: %s leválasztása
    Kis türelmet

en: Communication with the underlying wsdd daemon failed.
hu: A kommunikáció az alapjául szolgáló wsdd démonnal nem sikerült.

en: The underlying wsdd daemon exited unexpectedly.
hu: Az alapjául szolgáló wsdd démon váratlanul kilépett.

en: Failed to spawn the underlying wsdd daemon.
hu: Nem sikerült elindítani az alapjául szolgáló wsdd démont.

en: Failed to establish connection with the underlying wsdd daemon.
hu: Nem sikerült kapcsolatot létesíteni az alapjául szolgáló wsdd démonnal.

en: Replace old daemon.
hu: A régi démon helyettesítése.

en: Don’t start fuse.
hu: Ne indítsa a fuse-t.

en: Enable debug output.
hu: Hibakeresési kimenet engedélyezése.

en: Show program version.
hu: A programverzió megjelenítése.

en: GVFS Daemon
hu: GVFS démon

en: Main daemon for GVFS
hu: A GVFS elsődleges démona

en: Try “%s --help” for more information.
hu: További információkért adja ki a következő parancsot: „%s --help”.

en: Automount failed: %s
hu: Az automatikus csatolás meghiúsult: %s

en: The specified location is not mounted
hu: A megadott hely nincs csatolva

en: The specified location is not supported
hu: A megadott hely nem támogatott

en: Location is already mounted
hu: A hely már csatolva van

en: Location is not mountable
hu: A hely nem csatolható

en: How to display local DNS-SD services
hu: Hogyan legyenek megjelenítve a helyi DNS-SD-szolgáltatások

en: How DNS-SD services are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Local Network folder) and "disabled".
hu: Hogyan legyenek megjelenítve a helyi DNS-SD-szolgáltatások a „network:///” helyen. A lehetséges értékek: „merged” (egyesítve), „separate” (különállóan) (a helyi hálózat mappáját) és „disabled” (letiltva).

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
hu: További tartományok a DNS-SD-szolgáltatások kereséséhez

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
hu: A DNS-SD-tartományok vesszővel elválasztott listája, amelyeknek láthatónak kell lenniük a „network:///” helyen.

en: How to display SMB devices
hu: Hogyan legyenek megjelenítve az SMB-eszközök

en: How SMB devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Windows Network folder) and "disabled".
hu: Hogyan legyenek megjelenítve az SMB-eszközök a „network:///” helyen. A lehetséges értékek: „merged” (egyesítve), „separate” (különállóan) (a Windows hálózat mappáját) és „disabled” (letiltva).

en: SMB workgroup
hu: SMB munkacsoport

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
hu: A Windows hálózati munkacsoport vagy tartomány, amelynek a felhasználó a tagja. Ahhoz, hogy egy új munkacsoport teljes mértékben érvénybe lépjen, a felhasználónak ki kell jelentkeznie, majd újra be kell jelentkeznie.

en: How to display WSDD devices
hu: Hogyan legyenek megjelenítve a WSDD-eszközök

en: How WSDD devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the WSDD Network folder) and "disabled".
hu: Hogyan legyenek megjelenítve a WSDD-eszközök a „network:///” helyen. A lehetséges értékek: „merged” (egyesítve), „separate” (különállóan) (a WSDD hálózat mappáját) és „disabled” (letiltva).

en: Perform file operations
hu: Fájlműveletek végrehajtása

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
hu: Hitelesítés szükséges a gvfsd-admin démon futtatásához

en: Authentication is required to perform file operations
hu: Hitelesítés szükséges a fájlműveletek végrehajtásához

en: Can’t find metadata file %s
hu: A(z) %s metaadatfájl nem található

en: Unable to set metadata key
hu: A metaadatkulcs nem állítható be

en: Unable to unset metadata key
hu: A metaadatkulcs nem törölhető

en: Unable to remove metadata keys
hu: A metaadatkulcsok nem távolíthatók el

en: Unable to move metadata keys
hu: A metaadatkulcsok nem helyezhetők át

en: GVFS Metadata Daemon
hu: GVFS metaadatdémon

en: Metadata daemon for GVFS
hu: A GVFS metaadatdémona

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
hu: Az org.gnome.OnlineAccounts.Files nem érhető el ehhez: %s

en: Invalid credentials for %s
hu: Érvénytelen hitelesítési adatok ehhez: %s

en: Unsupported authentication method for %s
hu: Nem támogatott hitelesítési metódus ehhez: %s

en: The given mount was not found
hu: A megadott csatolás nem található

en: An operation is already pending
hu: Egy művelet már várakozik

en: No outstanding mount operation
hu: Nincs hátralévő csatolási művelet

en: The given volume was not found
hu: A megadott kötet nem található

en: The given drive was not found
hu: A megadott meghajtó nem található

en: Unnamed Drive (%s)
hu: Névtelen meghajtó (%s)

en: Unnamed Drive
hu: Névtelen meghajtó

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
hu: Az adathordozó kiadása meghiúsult, mivel néhány kötete foglalt.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
hu: Néhány program megakadályozza a leválasztási műveletet.

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
hu: Kiadás mindenképp

en: Operation not supported by backend
hu: A háttérprogram nem támogatja a műveletet

en: Timed out running command-line “%s”
hu: Időkorlát túllépve a parancssor futtatásakor: „%s”

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
hu: %s leválasztása
    Kapcsolat bontása a fájlrendszerrel.

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
hu: Adatok írása ide: %s
    Ne húzza ki a befejezésig.

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
hu: %s leválasztva
    A fájlrendszer kapcsolat bontva.

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
hu: %s biztonságosan kihúzható
    Az eszköz eltávolítható.

note: Translators: This is used for possibly encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Possibly Encrypted
hu: %s valószínűleg titkosítva

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
hu: %s titkosítva

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
hu: %s kötet

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
hu: Kötet

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
hu: Hiba a jelszó tárolásakor a kulcstartón (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
hu: Hiba az érvénytelen jelmondat törlésekor a kulcstartóról (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
hu: A feloldott eszközön nem található felismerhető fájlrendszer

en: Encryption passphrase for %s
hu: %s titkosítási jelmondata

en: A passphrase is required to access the volume
hu: Jelmondat szükséges a kötet feloldásához

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
hu: Hitelesítés szükséges
    Jelmondat szükséges a(z) „%s” köteten lévő titkosított adat eléréséhez.
    A kötet VeraCrypt kötet lehet, mert véletlenszerű adatokat tartalmaz.

note: Translators: %s is the description of the volume that is being unlocked
en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
hu: Hitelesítés szükséges
    Jelmondat szükséges a(z) „%s” köteten lévő titkosított adat eléréséhez.

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
hu: GVfs UDisks2 kötetfigyelő
