gWakeOnLAN - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Version {VERSION}
nl: Versie {VERSION}

en: Wake up your machines using Wake on LAN
nl: Ontwaak uw computers met Wake-on-LAN

en: Contributors:
nl: Bijdragers:

en: Project home page
nl: Website

en: Source code
nl: Broncode

en: Author information
nl: Informatie over de maker

en: Issues and bugs tracking
nl: Problemen en bugs

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Edit machine
nl: Computer bewerken

en: Add machine
nl: Computer toevoegen

en: Missing machine name
nl: Voer een computernaam in

en: Invalid MAC address
nl: Ongeldig MAC-adres

en: Invalid destination host
nl: Ongeldige bestemming

en: Are you sure you want to remove the selected machine?
nl: Weet u zeker dat u de gekozen computer wilt verwijderen?

en: Delete machine
nl: Computer verwijderen

en: Pick a host from the ARP cache
nl: Kies een host uit de ARP-cache

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Host Name
nl: Hostnaam

en: <b><span foreground="red">ERROR</span></b>
nl: <b><span foreground="red">FOUTMELDING</span></b>

en: <big><b>Insert the machine name and its MAC address</b></big>
nl: <big><b>Voer de computernaam en het bijbehorende MAC-adres in</b></big>

en: _Machine name:
nl: Computernaa_m:

en: MAC _Address:
nl: M_AC-adres:

en: _UDP port number:
nl: _UDP-poortnummer:

en: Request type:
nl: Soort aanvraag:

en: _Local (broadcast)
nl: _Lokaal (uitzenden)

en: _Destination host:
nl: _Bestemming:

en: Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Turn on
nl: Inschakelen

en: Detect from ARP cache
nl: Detecteren op basis van ARP-cache

en: Import from ethers file
nl: Importeren uit ethers-bestand

en: Open the options menu
nl: Open het optiesmenu

en: Deselect all
nl: Niets selecteren

en: Select machines
nl: Computers selecteren

en: Show the about dialog
nl: Toon het venster ‘Over’

en: Machines
nl: Computers
