gWakeOnLAN - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Version {VERSION}
ru: Версия {VERSION}

en: Contributors:
ru: Контрибьюторы:

en: Edit machine
ru: Редактировать

en: Add machine
ru: Добавить

en: Missing machine name
ru: Не задано имя компьютера

en: Invalid MAC address
ru: Неверный MAC адрес

en: Invalid destination host
ru: Неверное расположение

en: Are you sure you want to remove the selected machine?
ru: Удалить выбранный компьютер из списка?

en: Delete machine
ru: Удалить

en: Pick a host from the ARP cache
ru: Выбор хоста из кэша ARP

en: IP Address
ru: IP Адрес

en: Host Name
ru: Имя компьютера

en: <b><span foreground="red">ERROR</span></b>
ru: <b><span foreground="red">ОШИБКА</span></b>

en: <big><b>Insert the machine name and its MAC address</b></big>
ru: <big><b>Введите имя и MAC адрес компьютера</b></big>

en: _Machine name:
ru: _Имя компьютера:

en: MAC _Address:
ru: M_AC адрес:

en: _UDP port number:
ru: _Номер порта UDP:

en: Request type:
ru: Тип запроса:

en: _Local (broadcast)
ru: _Локальная сеть

en: _Internet
ru: _Интернет

en: _Destination host:
ru: _Расположение компьютера:

en: Keyboard shortcuts
ru: Комбинации клавиш

en: Turn on
ru: Включить

en: Detect from ARP cache
ru: Найти в ARP кэше

en: Import from ethers file
ru: Импорт из файла /etc/ethers

en: Open the options menu
ru: Открыть настройки

en: Show the about dialog
ru: Показать диалог "О программе"
