gWakeOnLAN - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Version {VERSION}
tr: Versiyon {VERSION}

en: Wake up your machines using Wake on LAN
tr: Wake on LAN kullanarak makinelerinizi uyandırın

en: Contributors:
tr: Katkıda Bulunanlar:

en: Edit machine
tr: Makine düzenle

en: Add machine
tr: Makine ekle

en: Missing machine name
tr: Eksik makine adı

en: Invalid MAC address
tr: Geçersiz MAC adresi

en: Invalid destination host
tr: Geçersiz hedef istemci

en: Are you sure you want to remove the selected machine?
tr: Seçtiğiniz makineyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete machine
tr: Makine sil

en: Pick a host from the ARP cache
tr: ARP önbelleğinden bir ana bilgisayar seçin

en: IP Address
tr: IP adresi

en: Host Name
tr: Ana Bilgisayar Adı

en: <b><span foreground="red">ERROR</span></b>
tr: <b><span foreground="red">HATA</span></b>

en: <big><b>Insert the machine name and its MAC address</b></big>
tr: <big><b>Makine adını ve MAC adresini girin</b></big>

en: _Machine name:
tr: _Makine adı:

en: MAC _Address:
tr: MAC _Adresi

en: _UDP port number:
tr: _UDP port numarası:

en: Request type:
tr: İstek tipi:

en: _Local (broadcast)
tr: _Yerel (broadcast)

en: _Destination host:
tr: _Hedef istemci:

en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Turn on
tr: Aç

en: Detect from ARP cache
tr: ARP önbelleğinden algıla

en: Import from ethers file
tr: ethers dosyasından içe aktar

en: Open the options menu
tr: Seçenekler menüsünü aç

en: Deselect all
tr: Tüm seçimleri kaldır

en: Select machines
tr: Makineleri seç

en: Machines
tr: Makineler
